فیلتر
 • اولین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه برگزار میگردد.

  به گفته رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه اولین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه از تاریخ 14 لغایت 22 آبانماه سال جاری همزمان با دهه سوم محرم الحرام  در محل مهدیه صاحب الزمان شهر مامونیه برگزار میگردد.

  جوانمرد در ادامه افزود این سوگواره با هدف بزرگداشت مقام شامخ حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یارانش، حفظ و صیانت از فرهنگ و مکتب عاشورا، و همچنین شناسایی و ساماندهی گروههای تعزیه شهرستان زرندیه و توانمندیهای هنرمندان تعزیه شهرستان به مدت ده شب و با اجرای گروههای مختلف تعزیه خوانی شهرستان زرندیه برگزار خواهد شد.

  وی هنر تعزیه را یکی ازگونه های هنرهای نمایشی عنوان نموده و اظهار داشت این هنر به علت ارتباط تنگاتنگ و نفس به نفس با مخاطب از قدرت تاثیرگذاری بسیار بالایی برخوردار می باشد اما متاسفانه در اعصار گذشته به این هنر آنگونه که باید توجه نشده است.

  جوانمرد راه اندازی انجمن تعزیه شهرستان، شناسایی و سازماندهی گروههای تعزیه شهرستان و تجلیل و تکریم تعزیه خوانان پیشکسوت و توانمند را از برنامه های این اداره در این زمینه عنوان نمود.

  وی در ادامه افزود: بیش از 30 گروه تعزیه خوانی که به دو زبان فارسی و ترکی در شهرستان فعالیت می نمایند شناسایی شده اند که درصدد می باشد با تشکیل بانک اطلاعاتی تعزیه خوانان شهرستان نسبت به ساماندهی تعزیه در شهرستان اقدام گردد.

   

    روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • تقدیر مسئولان از اداره فرهنگ وارشاد اسلامی

   

   مدیرکل سابق فرهنگ وارشاد اسلامی، جناب آقای شاکری، فرماندار شهرستان زرندیه، جناب آقای کردی، فرماندهی ناحیه مقتومت بسیج سپاه زرندیه، جناب سرگرد مهجوری و بخشدار بخش مرکزی شهرستان زرندیه، جناب آقای فیاضی با ارسال لوح از تلاشهای اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تقدیر بعمل آوردند.

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برای این بزرگواران آرزوی توفیق و سلامتی دارد.

 • معارفه مدیرکل جدیدفرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی

   

  مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با حضور نوش آبادی معاون امور مجلس، استان ها و حقوقی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شد.

  مهدی حقیقی، عصر چهارشنبه مورخ 94/7/28 در مراسمی به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی معرفی شد.

  در متن حکم انتصاب علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به «مهدی حقیقی» آمده است:

  نظر به سوابق فرهنگی و تجربیات ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم به سمت«مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی» منصوب می‌شوید.

  امید می‌رود با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌های موجود و نیروهای کارآمد و فرهیخته و تعامل سانده با مسئولان و مدیران استان و ارتباط نزدیک با اصحاب فرهنگ و هنر و مردم فرهنگ‌دوست و هنرپرور استان مرکزی در جهت رشد فضایل اخلاقی و شکوفایی اعتلای فرهنگ و هنر اسلامی و ایرانی موفق و موید باشید.

  گفتنی است، مهدی حقیقی، قائم مقام سینمای جوان،مدیرکل همکاری سمعی بصری،مدیرعامل حمایت از تولیدات ویدئویی،نماینده وزیر در تبصره 3و50، اولین مدیر کل استان خراسان جنوبی،مدیرکل آموزش معاونت سینمایی،مدیرکل تفاهمات بین بخشی در سینمای ایران،مشاور معاونت سینمایی،مشاور سینمایی و معاونت قرآن و عترت و دبیری نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم محمد صلی الله ، پیامبر صلح را بر عهده داشته است.

 • افتتاح نمایشگاه کاریکاتور حجاب وعفاف در شهرستان زرندیه

   

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همت این اداره نمایشگاه کاریکاتور با موضوع حجاب وعفاف در محل کتابخانه عمومی امام علی(ع) شهر مامونیه برپا شد.

  در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که با حضورحجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه، مهندس قناتی معاون فرمانداری، سعادتی رئیس شورای اسلامی شهر، مهندس حیدری تفرشی شهردار مامونیه،حافظ کمال ریاست کمیته امداد امنام خمینی(ره)، سرگرد علیپور جانشین فرماندهی سپاه ناحیه زرندیه، خانم طباطبائی رئیس اداره کتابخانه های عمومی و مدیران و دانش آموزان مدرسه شایسته صبح روز شنبه مورخ 94/7/18 برگزار گردید حجه الاسلام والمسلیمن علم الهدی امام جمعه شهرستان زرندیه ضمن تقدیر وتشکر از برپا کنندگان این نمایشگاه گفت: زبان هنر زبانی بسیار گویا و تاثیر گذار می باشد که به وسیله این ابزار می توان بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی وفرهنگی را درمان نمود.

  ایشان با اشاره به معضل بدحجابی که گریبان جامعه را گرفته است افزود: هنرمندان می توانند با هنرمندی خویش قدمهای موثری را رفع این نوع معضلات بردارند.

   

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نیز در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: دراین نمایشگاه تعداد 51 اثر کاریکاتور از هنرمند توانمند و متعهد آقای علی اکبر میرزایی کوثر در موضوعات حجاب و عفاف و آسیبهای ماهواره به معرض نمایش عموم گذاشته شده است، که از امروز به مدت 10 روز صبح و عصر آماده بازدید علاقمندان می باشد. وی با اشاره به کلام مقام معظم رهبری که هیچ زبانی به رسایی زبان هنر نیست ابراز امیدواری کرد بتوان با برپایی چنین نمایشگاههای در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی قدم برداشت.

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • همایش تکریم بانوان فعال قرآنی در شهرستان زرندیه برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه  همایش تکریم بانوان  فعال قرآنی بمناسبت  روز روستا عصر چهارشنبه مورخ 94/7/15 در محل سالن اجتماعات دهیاری روستای تقلیدآباد برگزار شد.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، در حاشیه این همایش که با حضور حجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه شهرستان زرندیه، سرکار خانم دکتر میرگلوبیات تماینده مردم شهرستاهای زرندیه و ساوه در مجلس شورای اسلامی، تعدای از مسئولین شهرستان و فعالان قرآنی بخش مرکزی شهرستان زرندیه برگزار گردید، گفت: این همایش پیرو عمل به منویات مقام معظم رهبری که بارها بر تجلیل از قهرمانان قرآنی تاکید فرموده اند برگزار شده و افزود: بانوان فعال قرآنی همان قهرمانان قرآنی مد نظر ایشان می باشند که می بایست مورد حمایت و تشویق و تکریم واقع گردند.

  وی دغدغه توسعه فعالیتهای قرآنی بویژه توسط بانوان را از آن جهت حائز اهمیت دانست که زنان همواره در عرصه فرهنگ و فرهنگسازی و تربیت خانواده و فرزندان نقش محوری داشته و دارند.

  جوانمرد ضمن اشاره به همکاری شایسته کانون فرهنگی هنری جوادالائمه علیه السلام در برگزاری این همایش، مساجد را پایگاه های اصلی و سازنده فرهنگ اصیل دینی و حتی ملی دانست. وی استفاده از جوانان را در فعالیتهای فرهنگی از دیگر نکات مهم و سازنده در مقوله فرهنگ عنوان نمود.

  رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در ادامه گفت: در شهرستان زرندیه پنج موسسه فرهنگی قرآن وعترت در حال فعالیت می باشند که مدیریت اکثرشان مثل سایر نقاط کشور بعهده بانوان می باشد که این نشانگر عزم جدی و علاقه بانوان به فعالیتهای فرهنگی بویژه فعالیتهای قرآنی است که این خود مستلزم توجه جدی مسئولین ونهادهای ذیربط به این موضوع وحمایت جدی از آنان است.

   شایان ذکر است در این همایش علاوه بر سخنرانی، قرائت قرآن توسط حافظ کل قرآن آقای حاج غلامرضا اسکندری، مداحی آ قای غریب، برگزاری مسابقه قرآنی ویژه کودکان و نوجوانان از بانوان فعال قرآنی بخش مرکزی شهرستان خانمها فاطمه صابری، فاطمه سعادتی، رقیه صفری، سکینه آزاد و الهام فیضی با اهداء لوح و هدایایی تقدیر بعمل آمد.

   

   

   

   

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • دومین همایش فرهنگی ادبی روستا در شهرستان زرندیه برگزار شد.

   دومین همایش فرهنگی ادبی روستا به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با ولادت امام هادی(ع)، دهه ولایت وآخرین روز از هفته دفاع مقدس با محوریت ادبیات انقلاب و ایثار وشهادت در محل سالن دهیاری روستای علیشار بخش خرقان شهرستان زرندیه برگزار شد.

  در این همایش که با حضور خانواده معظم شهداء، ایثارگران، کردی فرماندار، میرگلوبیات نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، حجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک، تعدادی از مسئولین شهرستان های زرندیه و ساوه، شعرا، ادبا، نویسندگان و فرهیختگان شهرستان زرندیه برگزار شد. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه با اشاره به نقش اصحاب فرهنگ و هنر در حفظ و حراست از فرهنگ و زبان و ارزشهای این مرز و بوم گفت: شعرا نویسندگان واصحاب فرهنگ و هنر هماره در حراست از ارزشها و فرهنگ اصیل ایرانی نقش بی بدیلی ایفا نموده اند.

  جوانمرد افزود همانطور که این نقش در دوره های مختلف تاریخ این دیار از جمله حمله مغول، ایلخانان و... به وضوح مشاهده شده است، در دوران هشت سال دفاع مقدس هم فرهیختگانی چون سیدشهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی وهنرمند شهید صفدر رشادی فر که از اهالی روستای علیشار بوده است این نقش را ایفا نموده و در ثبت و ضبط و انتقال مفاهیم و ارزشهای دفاع مقدس به نسلهای بعدی موثر بوده اند.

  محمد کردی فرماندار شهرستان زرندیه هم در این همایش ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، ارج نهادن به مقام شامخ شهداء، ادامه راه این عزیزان را وظیفه همه مسئولین و تک تک آحاد جامعه عنوان نمود. وی با تشکر از برگزار کنندگان این همایش برگزاری چنین همایش هایی را در حفظ وانتقال مفاهیم ایثار وشهادت به نسلهای بعدی مفید وتاثیرگزار دانست.

  میرگلوبیات نماینده مردم شهرستانهای ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: این اصحاب فرهنگ و هنر بوده اند که همیشه در صحنه های مختلف انقلاب حضور داشته و با ثبت وقایع مهم موجب حفظ وانتقال مفاهیم وارزشهای انقلاب و امام  به نوجوانان و جوانان بوده اند. وی زبان هنر را به دلیل رسایی ذاتی که دارد تاثیرگذار ترین زبانها دانست و افزود: امیدواریم بتوانیم با مهیا کردن زیرساختهای سخت افزاری لازم از جمله سالنهای آمفی تئاتر چند منظوره و... در شهرستان شرایط برگزاری چنین همایشهایی را بیش از پیش فراهم آوریم.

   

  شایان ذکر است شعر خوانی، خاطره گویی یادگاران هشت سال دفاع مقدس، اجرای سرود توسط گروه سرود شهید مهدی ناصری، اجرای موسیقی محلی توسط گروه موسیقی چوگور و برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس، پوستر امیر دلها، کتاب و محصولات  فرهنگی، صنایع دستی و ابزار وآلات سنتی و فولکلوریک منطقه از برنامه های پیش بینی شده این همایش بود.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • اجرای تئاتر خیابانی بمناسبت هفته دفاع مقدس

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در اولین روز از هفته دفاع مقدس سال جاری تئاتر خیابانی با عنوان "ماهیها در خاک نمی میرند" به کارگردانی اصغر تنهایی و هنرمندی اکبر نجفی و سینا دلشادی در خیابان جنب امامزاده سید منصور(ع) شهر مامونیه برگزار شد.

   

  رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در حاشیه اجرای این نمایش هفته دفاع مقدس را یادآور ایثارگریها و رشادتهای کسانی دانست که رفتند تا ما بمانیم، جوانمرد افزود: همه ما در برابر خون شهداء وایثارگران هشت سال دفاع مقدس مسئول هستیم و میبایست نگذاریم خدشه ای به اهداف وآرمانهای این عزیزان وارد گردد. وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص پاسداری از انقلاب گفت: پاس داشتن انقلاب وظیفه تک تک آحاد مردم ولایت مدار و انقلابی ایران اسلامی است.

 • رونمایی از دیوان بیدل برگزار شد.

   مراسم رونمایی از کتاب تصحیح انتقادی غزلیات بیدل دهلوی تصحیح و تحقیق دکتر سید مهدی طباطبائی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی عصر روز پنج شنبه مورخ 93/8/1با حضور رئیس لداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان زرندیه، اعضای شورای اسلامی شهر مامونیه و تعدادی از اهالی فرهنگ و ادب شهرستان در محل سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر مامونیه برگزار گردید.

   

  در این مراسم دکتر عباسعلی وفایی استاد و رییس دانشکده ی ادبیات فارسی و زبان های خارجیِ علّامه طباطبایی، با تحسین دکتر طباطبایی به عنوان یکی از افتخارات اهل ادب،تصحیح دیوان بیدل را کاری سترگ توصیف کرد و افزود: سبک و سیاق شعر بیدل بسیار دشوار است و کار هرکسی نیست که بتواند با بیدل ارتباط برقرار کند.

   

  دکتر وفایی، مصحّح دیوان بیدل را از مفاخر دانست و افزود: ما به وجود ایشان مباهات می کنیم.

   

  رییس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، از وجود شمار قابلی از دانش آموختگان و دانشگاهیان در شهرستان ، اظهار خرسندی کرد. جوانمرد افزود: ما برای داوری آثار ادبی هنری، در جشنواره ها، به دلیل وجود داوران دانشگاهی در شهرستان زرندیه، مشکلی نداریم و از این نظر غنی هستیم. وی ادامه داد: آقای دکتر طباطبایی، با دانشی که دارد، در بسیاری از موارد به ما کمک کرده اند. وی از چاپ مجموعه ی اشعار برگزیده جشنواره انتظار استان مرکزی در آینده ای نزدیک خبر داد.

   

   

   

 • گزارش تصویری هفته فرهنگی

  گزارش تصویری هفته فرهنگی شهرستان زرندیه

  (12 لغایت 18 مهرماه 1393)

  حدود 200 برنامه فرهنگی هنری در این هفته برگزار شده است.

   

 • جشن غدیر در مامونیه برگزار شد.

  به مناسبت عیدسعید غدیر خم عید ولایت جشن غدیر به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و همکاری کانون فرهنگی هنری شهدای مامونیه و هیات امنای مسجد علی ابن ابیطالب(ع) روز یکشنبه مورخ93/7/20 همزمان با نماز مغرب وعشاء در محل این مسجد برگزار شد.

   

  در این مراسم که آقای احمدی مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آقای شاکری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز حضور داشتند. علاوه بر مدیحه سرایی، اهداء جایزه به حاضرین و پذیرایی، آقای احمدی مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی به ایراد سخنرانی در خصوص واقعه غدیر پرداختند.

   

  احمدی در این مراسم پیامهای واقعه غدیر را به چند بخش تقسیم نموده ودر خصوص اهمیت پیام غدیر مطالب مبسوطی را بیان نمود. وی اولین پیام غدیر را ولایتمداری وپیروی از ولایت فقیه عنوان کرد. سپس در خصوص پیام دوم غدیر که وحدت و یکپارچگی است صحبت نموده وگفت برخلاف عده ای که گمان می کنند پیام غدیر تفرقه و دودستگی است پیام این واقعه عظیم یکپارچگی و اتحاد می باشد. وی پیام بعدی غدیر را جمهوریت و مردم سالاری دینی دانست، وی با اشاره به این سئوال پیامبر از مردم که آیا من از شما بر خود شما اولی تر هستم افزود پیامبر با این حرکت و گرفتن تایید مردم به نوعی مردم سالاری  دینی را به تصویر کشید.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

   

 • نشست وب نگاران و فعالان عرصه مجازی با فرماندار

  صبح روز پنجشنبه مورخ93/7/17 همزمان با ششمین  روز از هفته ی فرهنگی شهرستان زرندیه نشست وب نگاران و فعالان عرصه مجازی با فرماندار و تعدادی از مسئولین شهرستان در محل کانون پرورش فکری شهر زاویه برگزار شد.

   

  در این نشست که علاوه بر فرماندار، حجه الاسلام باقری امام جمعه زاویه، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرگرد مهجوری فرماندهی نیروی مقاوت بسیج ناحیه زرندیه، میرگلوبیات رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران وتعداد دیگری از مسئولین حضور داشتند، تعدادی از وب نگاران و اعضاء انجمن وبلاگ شهرستان به ارائه نقطه نظرات خویش پرداختند. 

   

  محمدكردی فرماندار شهرستان در این جلسه ضمن مثبت ارزیابی نمودن آطلاع رسانی به مردم ابراز داشت : اطلاعات و آگاهی رساندن به مردم و جامعه راه گشا است و این موضوع باید به درستی صورت گیرد زیرا رشد و توسعه در گرو ارتقاء آگاهی فکری است .

  فرماندار ضمن تاکید بر تبادل اطلاعات خواستار توجه ویژه به این موضوع شد و در این باره بیان داشت رشد هرجامعه به تبادل اطلاعات است و باید بستر مناسب برای آن فراهم گردد و نگرشها به سمتی سوق داده شود که ایجاد حساسیت و مشکل نکند .

  ايشان ضمن مثبت ارزیابی نمودن فعالیت سایتها و وبلاگ نویسان از کلیه دست اندرکاران تقدیر و تشکر نموده و در این زمینه گفت : فضای خوبی برای فعالیت در این شهرستان فراهم است و می شود در زمینه های فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری و ....فعالیت نمود .

  فرماندار شهرستان زرنديه وظیفه مهم وبلاگ نویسان نظارت بر مسائل اجرایی و اداری شهرستان دانست و تصریح کرد نگاه دقیق و کارشناسانه شما در حوزه اجرائی و اداری می تواند ارتقای کمی و کیفی این حوزه و در نهایت رضایت مردم از مسئولین و توسعه شهرستان را در پی داشته باشد.

  همچنين در اين نشست آقاي جوانمرد مدير اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان زرنديه با اشاره به تکثر و تنوع وبلاگ های شهرستان گفت : شهرستان زرنديه در جایگاه اول وبلاگ نویسی در میان سایر شهرستان های استان دانست و ابراز امیدواری کرد تا این نیروی عظیم و فرهیخته بتوانند در جهت تقریب نگرش بین مردم و مسئولین حرکت نمایند.

 • همایش بسوی زندگی شادتربرگزارشد.

  به مناسبت ششمین روز از هفته فرهنگی شهرستان زرندیه همایش بسوی زندگی شادتر به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، حوزه مقاومت بسیج خواهران ناحیه زرندیه وکانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه روز پنجشنبه مورخ93/7/17 در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

   

  در این همایش که فرماندار شهرستان، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، فرماندهی نیروی مقاوت بسیج ناحیه زرندیه، رئیس بنیادشهید وایثارگران شهرستان وعموم مردم ولایت مدار شهرستان حضور داشتند علاوه بر مولودی خوانی مداح اهل بیت سعید رحیمی، حجه الاسلام والمسلمین دکتر قدیمی نژاد استاد حوزه ودانشگاه به ایراد سخنرانی پرداخت.

   

  رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در حاشیه این مراسم گفت: ایجاد نشاط عمومی از منویات مقام معظم رهبری بوده و دین مبین اسلام دین شادی ونشاط است. وی ایجاد شادی ونشاط برای مردم را ضروری دانسته وافزود: عده ای شادی ونشاط را با بی بند وباری اشتباه گرفته وبه بهانه های مختلف شرایط گناه ومعصیت را فراهم می آورند.جوانمرد ابراز امیدواری کرد اجرای برنامه های جشن وشادی در چارچوب قانونی وشرعی اجام پذیرد.

   

   

 • سی ونهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه

  در پنجمین روز از هفته فرهنگی شهرستان زرندیه، سی ونهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه همزمان با چهل وهفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

  در این جلسه که به ریاست مهندس مقیمی استاندار و با دستور جلسه بررسی مسائل ومشکلات فرهنگی شهرستان  برگزار شد اعضاء شورای فرهنگ عمومی استان وشهرستان حضور داشتند.

   

  حجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه ورئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در این جلسه با اشاره بر اجرایی شدن مصوبات این شورا بر لزوم فعالیت فرهنگی جهت تشویق و ترغیب نوجوانان و جوانان به حضور بیشتر در مساجد تاکید نمود.

   

   

 • چهارمین همایش شعر وموسیقی محلی برگزار شد.

  در چهارمین روز از هفته ی فرهنگی شهرستان زرندیه  چهارمین همایش شعر و موسیقی محلی شهرستان زرندیه در شهر خشکرود برگزار شد.

  در این همایش که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وهمکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر خشکرود در روز سه شنبه مورخ 15/7/93 در محل پارک لاه شهر خشکرود برگزار گردید مهندس کردی فرماندار، حجج اسلام سیدمحمدی، باقری وسرحدی زاده ائمه جمعه شهرهای پرندک، زاویه و خشکرود ، مسئولین ادارات شهرستان و عموم مردم شریف و ولایتمدار شهرستان زرندیه حضور داشتند.

  به گفته رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی تعداد40نفر از هنرمندان موسیقی محلی از 5 استان کشور در این همایش حضور به هم رسانده وبه اجرای برنامه پرداختند.

  جوانمرد هدف از برگزاری این برنامه را حفظ و صیانت از فرهنگ و هنر بومی و  محلی منطقه عنوان نموده وتوجه به این نوع موسیقی را در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن و نفوذ موسیقی غربی ضروری دانسته و این هنر را ابزاری موثر در انتقال فرهنگ و آداب و رسوم بومی محلی به نسلهای بعدی بیان کرد. وی ابراز امیدواری کرد با اجرای چنین برنامه های بتوان در راستای منویات مقام معظم رهبری و اهداف سند توسعه فرهنگی استان وکشور قدم برداشت.

  شایان ذکر است برگزاری نمایشگاه آداب و رسوم عشایری  و محصولات فرهنگی از جمله برنامه های جنبی این همایش بود که توسط اداره کل امور عشایری استان برپا شده بود.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • پخش فیلم های جشنواره بین المللی فیلم مقاوت به مناسبت هفته فرهنگی

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در روزهای شنبه 12/7/93 ، دوشنبه 14/7/93 و سه شنبه 15/7/93 فیلمهای جشنواره بین امللی فیلم مقاومت  در محل سالن حوزه عمیه خواهران کوثر شهرستان زرندیه اکران شد.

  به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ، بیش از 500 نفر از طلاب حوزه علمیه و دانش آموزان مقاطع مختلف از این فیلمها دیدن نمودند.

  جوانمرد فیلم را از تاثیرگذارترین وجذاب ترین هنرها عنوان نموده وسینما را ابزاری مناسب و موثر برای فرهنگ سازی دانست. وی توجه و سرمایه گذاری در این بخش را ضروری دانسته و بر لزوم استفاده از ابزار هنر در توسعه فرهنگی کشور، استان وشهرستان تاکید نمود.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • اجرای تعزیه در سومین روز از هفته فرهنگی شهرستان زرندیه

   روز دوشنبه مورخ 93/7/14 در سومین روز از هفته فرهنگی شهرستان زرندیه به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وشهرداری پرندک در محل حسینیه شهدای این شهر تعزیه حضرت مسلم(ع) اجراء گردید.

  در این مراسم که توسط گروه تعزیه حضرت زینب کبری(س) شهر پرندک اجرا گردید کردی فرماندار شهرستان، حجه الاسلام سید محمدی امام جمعه شهر پرندک ، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و تعدادی از مسئولین شهرستان حضور داشتند.

  رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در حاشیه این مراسم تعزیه را یکی از گونه های هنرهای نمایشی عنوان کرده و افزود این هنر به دلیل عجین بودن با اعتقادات دینی و مذهبی مردم و همچنین چهره به چهره بودن با مخاطب از تاثیرگذاری بسیار زیادی برخوردار می باشد.

  جوانمرد با اشاره به تشکیل انجمن تعزیه در سال گذشته، هنرمندان تعزیه شهرستان را بیش از 200 نفر عنوان کرد که به زبانهای فارسی و کردی به اجرای شبیه خوانی می پردازند.

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • همایش فرهنگی ادبی خرقان همزمان با هفته فرهنگی شهرستان زرندیه

   

   

  گردهمایی فرهنگی ادبی خرقان، با حضور جمع فراوانی از اهل قلم و ادب و فرهنگِ شهرستان زرندیه و حضور و سخنرانی فرماندار، و سخن و شعر تنی چند ازاهل ادب، روز 13 مهر1393 مقارن با عید قربان، برگزار شد.

   

  دراین گردهمایی، که به اهتمامِ اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه  وهمکاری بخشداری خرقان، شهرداری و شورای اسلامی شهر رازقان، و انجمن قلم شهرستان زرندیه، شکل گرفت، از توانمندی ها، محرومیت ها، مفاخر، و موقعیت اقلیمیِ بخش خرقان، سخن گفته شد.

   

  احمد جوانمرد مدیر ارشاد زرندیه در این همایش ضمن تأکید بر مستحکم بودن بافت فرهنگی در بخش خرقان گفت: شهرستان زرندیه مشاهیر بخش خرقان را سرلوحه فرهنگیان خود می‌داند و از این فرصت به دست آمده به خوبی استفاده خواهد شد تا بتوانیم ضمن پرورش ادیبان بزرگ، نام زرندیه و بخش خرقان را همواره در سطح کشور مطرح نمائیم.

   

  فرماندارشهرستان زرندیه نیز در این همایش با اشاره به توانمندی های خرقان، بر سرمایه گذاریِ بومی های سرمایه دار، در این بخش، تأکید کرد. مهندس کردی افزود: باید خرقان را با همّت شما ها، آباد کنیم. وی ادامه داد:استان مرکزی، اولین استانی است که سند توسعه ی فرهنگیِ آن تدوین شده و شهرستان زرندیه، به عنوان نخستین شهرستان، برای اجرای هفته ی فرهنگی برگزیده شده است. ما برنامه ی یکساله ی فرهنگی داریم. ما دراین شهرستان، مفاخر و اندیشمندانِ ارجمندی داریم.

   

  در این همایش علاوه بر شعرخوانی شاعران وادبا، نمایشگاهی هم از محصولات فرهنگی و صنایع دستی بخش خرقان برگزار شده بود.

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • برپایی نمایشگاه کتاب ومحصولات فرهنگی

  نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی به مناسبت برگزاری هفته فرهنگی شهرستان زرندیه از امروز 12 مهرماه در محل مدرسه شهید مطهری مامونیه برگزار گردید. به گفته رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این نمایشگاه به مدت دو هفته از 8 صبح تا 8 شب آماده بازدید علاقمندان می باشد.

   

  جوانمرد افزود: در این نمایشگاه سه هزار عنوان کتاب در قالب 15 هزار جلد با موضوعات تاریخی، مذهبی، روانشناسی، ادبیات، کودک ونوجوان ، رایانه، علمی و پزشکی در معرض بازدید و خرید علاقمندان قرار گرفته است.

  در آیین افتتاح این نمایشگاه کتاب فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستان زرندیه حضور داشتند.

   

 • دیداراصحاب فرهنگ وهنربافرماندار شهرستان زرندیه

   به مناسبت برگزاری هفته فرهنگی شهرستان زرندیه که برای اولین بار در استان مرکزی و کشور از تاریخ12 مهرماه لغایت 18 مهرماه سال جاری دراین شهرستان برگزار میگردد، نشست صمیمی اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان زرندیه با فرماندار این شهرستان برگزار شد.

  در این نشست که جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، حجه الاسلام اکبری امام جمعه موقت شهرستان، حیدری شهردار مامونیه، مسئولین انجمنهای فرهنگی هنری شهرستان ، مسئولین کانونهای فرهنگی هنری مساجد، اصحاب رسانه و مطبوعات، مدیران موسسات فرهنگی و تعداد کثیری از هنرمندان شهرستان زرندیه حضور داشتند مهندس کردی فرماندار شهرستان زرندیه هفته فرهنگی شهرستان را فرصتی برای معرفی توانمندیهای فرهنگی هنری شهرستان به دیگر نقاط استان وکشور دانست، وی با اشاره به اینکه بیش از 200 برنامه فرهنگی هنری دراین هفته تدارک دیده شده است، خواستار حضور همه مردم شریف شهرستان در این برنامه ها شد.

  در ادامه جوانمرد تعداد اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان را بیش از 300 نفر اعلام نمودکه در قالب 8 انجمن فرهنگی هنری، 22 کانون فرهنگی هنری مسجد و... مشغول فعالیت می باشند. وی ابراز امیداری نمود در آینده ای نزدیک با افتتاح مجتمع فرهنگی هنری مامونیه بتوان خدمات فرهنگی بهتری به مردم شهرستان ارائه نمود. سپس هریک از حاضرین به ارائه نقطه نظرات خویش پرداختند. شایان ذکر است این جلسه حدود 4 ساعت به طول انجامید.

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

   

 • هفته فرهنگی زرندیه آغاز شد

  هفته فرهنگی شهرستان زرندیه روز شنبه با افتتاح نمایشگاه کتاب در مدرسه مطهری شهر مامونیه آغاز شد.

   

  رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: سند فرهنگی اجتماعی استان مرکزی شهریورماه امسال و برای مدت یک سال تنظیم شده که زرندیه در نخستین هفته از 12 تا 18 مهرماه بصورت پایلوت میزبان اجرای آن است.

  'احمد جوانمرد' با بیان این که این هفته به نام هفته فرهنگی زرندیه نامگذاری شده است، افزود: در این سند تکمیل پروژه های فرهنگی شهرستان در اولویت قرار گرفته و مباحثی در ارتباط با فرهنگ در خانواده، فرهنگ مصرف، فرهنگ نکوداشت از مفاخر، فرهنگ اعتماد به همنوع و نظیر آن مطرح خواهد شد.

  وی در خصوص برنامه های فرهنگی و هنری پیش بینی شده در ایام هفته فرهنگی زرندیه اظهار کرد: اداره ارشاد شهرستان همه روزه برنامه هایی را برای مردم و اهالی فرهنگ و هنر اجرا خواهد کرد.

  جوانمرد برگزاری موسیقی، معرفی میراث فرهنگی و امامزادگان شاخص، بازی های بومی محلی، معرفی جاذبه های گردشگری، برگزاری یادواره شهدا، کارگاه آموزشی و جشن ولایت را بخشی از برنامه های پیش بینی شده در این هفته عنوان کرد.

  وی گفت: در این نمایشگاه سه هزار عنوان کتاب در قالب 15 هزار جلد با موضوعات تاریخی، مذهبی، روانشناسی، ادبیات، کودک ونوجوان ، رایانه، علمی و پزشکی در معرض بازدید و خرید علاقمندان قرار گرفته است.

  در آیین افتتاح این نمایشگاه کتاب فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستان زرندیه حضور داشتند.


  هفته فرهنگی شهرستان زرندیه از 12 مهرماه به مدت یک هفته برگزار می شود.

 • گزارش تصویری از جشن بزرگ غدیر

  گزارش تصویری از جشن بزرگ غدیر- زرندیه ،یکم آبانماه92

 • جشن بزرگ غدیر در زرندیه برگزار شد.

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وهمکاری شهرداری وشورای اسلامی شهر مامونیه جشن بزرگ غدیر ساعت 16روز...

 • جشن بزرگ غدیر در زرندیه برگزار می گردد.

  به مناسبت عید سعید غدیر عید ولایت ، به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وهمکاری شهرداری وشورای اسلامی شهر مامونیه جشن بزرگ غدیر روز...

 • آزمون حفظ ومفاهیم قرآن در زرندیه برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه آزمون حفظ ومفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشورروز جمعه 92/7/19 در شهرستان زرندیه نیز برگزار شد.

 • جلسه ی انجمن كتابخانه هاي عمومي برگزارشد.

   جلسه ی مشترك انجمن كتابخانه هاي عمومي و كميته نهضت مطالعه مفيد شهرستان زرندیه روز چهارشنبه92/7/17 برگزار شد،دراین جلسه...

 • روز بزرگداشت حافظ گرامی باد.

  بیستم مهرماه روز بزرگداشت غزل سرای نامی ایران زمین حضرت حافظ شیرازی گرامی باد.

 • اطلاعیه

  اطلاعیه کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه

 • برگزاری آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در شهرستان زرندیه

  آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم روز جمعه 19مهرماه همزمان با سراسر کشوردراین شهرستان برگزار می گردد.دراین آزمون که...

 • گزارش تصویری از سومین همایش شعر وموسیقی نواحی

  گزارش تصویری شعروموسیقی نواحی - زرندیه - خشکرود - 92/7/15

 • همایش شعر وموسیقی نواحی در شهرخشکرود زرندیه برگزار شد.

  سومین همایش شعروموسیقی نواحی روز دوشنبه مورخ 92/7/15به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وهمکاری شهرداری وشورای اسلامی شهرخشکرود وانجمن شعروموسیقی محلی زرندیه درمحل...