فیلتر
 • پیگیری تجهیز مجتمع فرهنگی هنری مامونیه

   

   

  نمونه ای ازمکاتبات وپیگیریهای صورت گرفته در خصوص تجهیزسالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری مامونیه  که توسط سرکارخانم دکترمیرگلوبیات نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای زرندیه وساوه در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است.

   

 • مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی گفت:

   

  مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی گفت

  همزمان با نیمه شعبان، هشتمین همایش شعر انتظار استان مرکزی با حضور شعرا و ادبای استان مرکزی، در شهرستان زرندیه برگزار می شود.

  حسین شاکری در گفتگو با ... افزود: فراخوان این همایش از تاریخ ۳۰ فروردین سال جاری، در تمامی شهرستان های استان توزیع شده و دبیرخانه این همایش واقع در اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تا 31 اردیبهشت ماه سال جاری، موفق به وصول بیش از 120 اثر از 60 شاعر استان مرکزی را شده است.

  وی بیان کرد: آثار واصله  توسط هیئت داوران همایش متشکل از آقایان دکتر سیدمهدی طباطبائی، مهدی رحیمی و شهاب الدین خالقی بررسی  وبه 10اثر برگزیده درمراسم اختتامیه این همایش که عصر روز دوشنبه مورخ11 خرداد ماه، در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان زرندیه برگزار خواهد شد، علاوه بر لوح تقدیر و تندیس همایش، مبالغ نقدی اهدا خواهد شد.

  مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی در ادامه از رونمایی از کتاب «هفت دوره همایش شعر انتظار استان مرکزی» در مراسم اختتامیه این همایش خبرداد و خاطرنشان ساخت: امید است با برگزاری چنین همایش هایی، بتوان گام موثری در مسیر ترویج فرهنگ دینی و به ویژه فرهنگ مهدویت برداشت.

  حسین شاکری، شعر مهدوی وشعر انتظار را یکی از گونه های شعر منقبتی و آیینی عنوان کرد و گفت: سابقه ی شعر آیینی در کشور ما به قرن ها پیش باز می گردد و نمونه هایی از این نوع شعر را می توان در اشعار کسایی مروزی، سنایی، رودکی، سعدی، حافظ و سلمان ساوجی مشاهده کرد. وی اضافه کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران موجب تولد دوباره و گسترش و بلوغ شعر آئینی در میان شاعران معاصر به ویژه شعر روز شده است.

   

   

  روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی

 • فتح خرمشهر ماندگارترین حماسه انقلاب است

  رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: فتح خرمشهر تجلی مقاومت ملی ملت ایران و ماندگارترین حماسه انقلاب است.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«جوانمرد »افزود: خرمشهر یک نام مقدس است و حماسه آزادسازی آن آنقدر با ارزش است که سوم خردادماه در هر سال به عنوان یک نماد پرارزش در تقویم زرین کشورمان ثبت شده است.

   وی بیان کرد: پیروزی رزمندگان اسلام در خرمشهر در سایه ولایت پذیری، اعتقاد و ایمان راسخ به خداوند بود که توسط رزمندگان و ملت ایران رقم خورد.

   وی اضافه کرد: سوم خردادماه نقطه عطف دفاع مقدس و کارنامه درخشان ایستادگی و مقاومت ایران در برابر متجاوزین و زورگویان تا دندان مسلح بود که به مدد خدای تعالی شکل گرفت.

   رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به برنامه‌های این روز در شهرستان زرندیه افزود: سوم خردادماه سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت، شکوه و عظمت برنامه های این روز را دوچندان کرده است.

   جوانمرد گلباران گلزار شهدای شهرستان، دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران،نشست ادبی و جشن حماسه ماندگار در شهرهای پرندک و زاویه را از دیگر برنامه های بزرگداشت سوم خردادماه در شهرستان زرندیه ذکر کرد.

 • جلسه عقد تفاهمنامه کانونهای فرهنگی هنری مساجدشهرستان

  جلسه عقد تفاهمنامه اوقات فراغت وفعالیتهای فرهنگی هنری سال94 کانونهای فرهنگی هنری شهرستان زرندیه عصر روز یک شنبه مورخ94/2/27 در محل مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار گردید.جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این جلسه ضمن تقدیر وتشکر از تلاشها وزحمات یکساله مسئولین کانونهای مساجد شهرستان گفت: طرح غنی سازی اوقات فراغت بستر مناسبی برای بروز خلاقیت هاست و موجب ارتقای سطح آگاهی و بینش نوجوانان و جوانان می باشد. و می تواندجامعه را در مسیر پویایی ورشد قرار دهد.

  حجت‌الاسلام مصطفی ذوالفقاری، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد استان مرکزی 27اردیبهشت در نشست ستاد اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شهرستان زرندیه، گفت: امضای تفاهم‌نامه با هر کانون می‌تواند به نوعی ظرفیت‌سنجی کانون‌ها را انجام داد.

  وی افزود: روند برگزاری کلاس‌های طرح اوقات فراغت کانون‌های مساجد در سال گذشته از کیفیت خوبی برخوردار بود و امید است امسال نیز این روند مثبت اجرایی شود. در این تفاهم‌نامه حداقل استانداردهای کانون‌های مساجد آمده است که با توجه به آن کانون‌ها به فعالیت در ایام تابستان مشغول می‌شوند.

   

  وی ادامه داد: ستاد اوقات فراغت استان به‌صورت درون سازمانی به نظارت و برنامه‌ریزی فعالیت‌های اوقات فراغت کانون‌ها می‌پردازد که این امر تاثیر مثبتی بر چگونگی اجرای کلاس‌ها دارد.

   

 • جشن حماسه ماندگار در شهر پرندک برگزار میگردد.

  بمناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر عزیز جشن بزرگ حماسه ماندگار در شهر پرندک این شهرستان برگزار می گردد.

  به گفته رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این جشن که با همکاری این اداره و ستاد برگزاری مراسمات شهر پرندک روز شنبه مورخ94/3/2 در محل حسینیه شهدای این شهر برگزار خواهد سید ناصر حسینی پور نویسنده کتاب "پایی که جا ماند" حضور یافته و به سخنرانی خواهد پرداخت. وی مولودی خوانی توسط مداح اهل بیت(ع) حاج علی اصغر محمودی و تقدیر از ایثارگران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس را از دیگر برنامه های این جشن عنوان کرد.

  جوانمرد سوم خرداد را روزی ماندگار و غرورآفرین در تاریخ بزرگ ایران اسلامی دانست و افزود: آزادسازی خرمشهر نقطه عطف و اوج رشادت و ایثارگری رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس بود که قدرت پوشالی دشمنان تا بن دندان مسلح این سرزمین را به سخره گرفته و آنان را تحقیر نمود. وی ادامه داد این پیروزی بزرگ برای چندمین با به جهانیان ثابت کرد که خون برشمشیر و حق بر باطل پیروز است.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • نقش فردوسی در حفظ زبان و ادبیات فارسی مهم و حائز اهمیت است.

   

   

  رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: نقش فردوسی در حفظ زبان و ادبیات فارسی مهم و حائز اهمیت است.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«احمد جوانمرد» افزود: فردوسی حق بزرگی بر ادبیات فارسی دارد و تلاش هایش در سرودن شاهنامه سبب ماندگاری ادبیات ایران زمین شده است.

  وی بیان کرد: بزرگداشت بزرگانی چون فردوسی بر همگان واجب است چرا که وی سبب عجین شدن زبان فارسی با اسلام شد و با تامل در ابیات شاهنامه متوجه می شویم که فردوسی در برخی از ابیات به آیه های قرآن و احادیث نبوی اشاره کرده است.

  جوانمرد، شهرت فردوسی در جهان را سبب فخر و مباهات ایران و زبان فارسی دانست و اظهار کرد: شاهنامه فردوسی یک شاهکار بی نظیر است چرا که شاعرانی به دنبال سرودن ابیاتی چون فردوسی بودند ولی هرگز نتوانستند اثری چون شاهنامه خلق کنند.

  وی گفت: دینداری فردوسی به گونه ای بود که حتی در اشعارش نمود پیدا کرد و از این طریق مردم را پیوسته به شکیبایی و صاحبان قدرت را به خردورزی ارشاد می کرد.

  رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه افزود :این شاعر شهیر ایرانی مورد پذیرش همه مردم بود و شاید به همین دلیل از سوی کینه توزان و حسد ورزان مورد بی مهری قرار گرفت.

  جوانمرد خاطر نشان کرد: باید از تمامی ظرفیت ها و توان دستگاه‌های فرهنگی به منظور معرفی و تبیین فرهنگ و هنر اصیل و غنی ایران اسلامی به جهانیان استفاده کرد.

  25اردیبهشت سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی نامگذاری شده است.

 • برپایی نمایشگاه کتاب بمناسبت هفته معلم

   

  صبح روز دوشنبه مورخ94/2/14 به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نمایشگاه کتابی بمناسبت هفته ی گرامیداشت مقام معلم در محل کتابخانه عمومی امام علی(ع) شهر مامونیه گشایش یافت.

  به گفته رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این نمایشگاه از امروز 94/2/14 بمدت 10 روز صبح و عصر آماده بازدید علاقمندان می باشد. وی تعداد کتابهای این نمایشگاه را 2500 عنوان در 10000 جلد بیان نمود که با تخفیف 10 درصدی عرضه گردیده است. جوانمرد در ادامه محصولات فرهنگی و سی دی ونرم افزار را از موارد عرضه شده در این نمایشگاه عنوان نمود.

  جوانمرد ضمن گرامیداشت یاد وخاطره استاد شهید مرتضی مطهری معلمان را ایثارگران و مجاهدان عرصه علم و دانش معرفی کرده و با اشاره به این جمله از رهبر کبیر انقلاب که معلمی شغل انبیاست، وظیفه خطیر و سرنوشت ساز این عزیزان را یادآور شد.

   

   

   روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • سیزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در شهرستان زرندیه برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه سیزدهمین آزمون سراسری قرآن وعترت همزمان با سراسر کشور صبح روز جمعه مورخ 94/2/11 در محل حسینیه حضرت خدیجه(س) شهر مامونیه برگزار شد.

  به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه 21 نفر از بانوان شهرستان، در دو رشته ی حفظ جزء اول وحفظ سه جزء شرکت نموده بودند.

   

  جوانمرد با بیان اینکه قرآن چراغ راه ما مسمانان است، فعالیتهای قرآنی را از اولویتهای این اداره ذکر نموده واز برگزاری محافل انس با قرآن بمناسبتهای مختلف بویژه در ایام رحلت ملکوتی امام راحل وماه مبارک رمضان خبر داد.

   

 • حضور گروه بازرسی وزارت ارشاددرشهرستان

  گروه کارشناسی معاونت توسعه مدیریت ومنابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی به سرپرستی آقای تقوی روز شنبه مورخ93/3/10در شهرستان زرندیه حضور پیدا کرده واز....

 • دیدار با امام جمعه خشکرود

  روز دوشنبه مورخ 5/3/93 ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه تنی چند از هنرمندان و مسئولین انجمن های فرهنگی هنری در محل دفتر حجه الاسلام والمسلمین سرحدی امام جمعه شهر خشکرود با ایشان دیدار کرده و از...

 • دیدار با امام جمعه خشکرود

   

   

   روز دوشنبه مورخ 5/3/93 ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه تنی چند از هنرمندان و مسئولین انجمن های فرهنگی هنری در محل دفتر حجه الاسلام والمسلمین سرحدی امام جمعه شهر خشکرود با ایشان دیدار کرده و از...

 • بازدید معاون مدیرکل بودجه وزارت از مجتمع فرهنگی

  معاون مدیرکل بودجه وزارت ارشاد ضمن بازدید از پروژه های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان زرندیه گفت : تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور در ...

 • سوم خرداد یادآور عزم ملی و روحیه جهادی ملت ایران است

  احمد جوانمرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی، افزود: پاسداشت سوم خرداد تجلیل از حماسه‌سازی ملت ایران در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح بود که در آن ملت ایران با تبعیت از...

 • بازدیدمدیرکل ارشاداز مجتمع فرهنگی هنری مامونیه

  آقای حسین شاکری مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی روز پنج شنبه مورخ 93/2/18 با حضور در شهرستان زرندیه و بعد ازشرکت در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان از مجتمع فرهنگی هنری... 

 • جلسه37شورای فرهنگ عمومی

  سی وهفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه ساعت 10 صبح روز پنج شنبه مورخ 93/2/18 در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

  در این جلسه که با حضور حسین شاکری مدیرکل ....

 • جلسه کانونهای فرهنگی هنری مساجد

    جلسه امضای تفاهم نامه طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستان کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان زرندیه روز دوشنبه93/2/15 با حضور حجه الاسلام ذوالفقاری مسئول دبیرخانه رسیدگی به کانونهای فرهنگی هنری استان مرکزی و...

 • تور بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

  بمنظور آشنایی بیشتر اصحاب فرهنگ و هنر با تازه های کتاب و حوزه نشر و همچنین تهیه منابع مورد نیاز انجمن ها در روز دوشنبه مورخ93/2/15 تعداد ....

 • شب شعر معلم در زرندیه برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«احمد جوانمرد»، گفت: همزمان با هفته معلم شب شعر معلم درباره تبیین شأن و جایگاه معلم با حضور جمعی از شاعران شهرستان برگزار شد.
  وی بیان کرد:

 • گرامیداشت یاد و نام امام راحل موجب ارتقای روحیه خودباوری می شود.

  سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری  دانشجویان ایران(ایسنا) گفت...

 • مسابقه کتابخوانی از وصیت نامه امام خمینی(ره)

  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به مناسبت بیست و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام ( ره ) برگزار می نماید :

  مسابقه کتابخوانی

  منبع سوالات : وصیت نامه حضرت امام ( ره )

   

  مهلت ارسال پاسخنامه : 92/3/25

   

 • جشن میلادامام علی(ع)وسالروزفتح خرمشهر برگزارشد.

  مراسم گرامیداشت سالروزفتح خرمشهر ونیزجشن میلادبا سعادت امام علی(ع) به همت ا داره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه؛دفتر امام جمعه وشهرداری پرندک وبا حضور دکتر علاالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس درمحل مسجد جامع شهرپرندک برگزار گردید.در این مراسم...

 • جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه تشکیل شد.

  سی وسومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه ساعت 10صبح روز پنجشنبه 2/3/92 درمحل دفتر امام جمعه شهرستان زرندیه برگزار گردید.دراین جلسه که بادستورجلسه ارائه راهکارهای عملی پیرامون حضورحداکثری مردم در انتخابات وخلق حماسه سیاسی برگزارشده بود ؛حجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه ورییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه ضمن تاکید بر......

 • فتح خرمشهر ماندگارترین حماسه انقلاب است

   

  سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: فتح خرمشهر تجلی مقاومت ملی ملت ایران و ماندگارترین حماسه انقلاب است.احمد جوانمرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی، افزود:....

 • از هنرمندان نمایش شهرستان زرندیه تقدیر شد.

  مراسم اردیبهشت تئاتراستان مرکزی روز پنجشنبه مورخ92/2/19 درمحل فرهنگسرای آیینه اراک برگزار گردید؛ دراین مراسم....

 • 25اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی گرامی باد.

  زبان فارسی به همت فردوسی ماندگار شد.

 • توربازدیداز نمایشگاه بین المللی کتاب تهران انجام شد.

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه  تعدادی از اعضای کانونهای فرهنگی هنری مساجد وهنرمندان شهرستان از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید نمودند.

 • فراخوان ششمین همایش استانی شعر انتظار در زرندیه آغاز شد

  سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه گفت: فراخوان ششمین همایش استانی شعر انتظار در این شهرستان آغاز شد.

 • نامگذاری امسال نشان از وسعت نگاه حکیمانه رهبری است

  سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه: نامگذاری امسال نشان از وسعت نگاه حکیمانه رهبری است

 • جلسه توجیهی تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری وشوراها برگزارشد.

  جلسه توجیهی تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری وشوراها برگزارشد.

 • معلم زلال دانایی را در روان بشر جاری می کند

  سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: معلم زلال دانایی را در روان بشر جاری می کند.

 • آزمون سراسری حفظ ومفاهیم قرآن کریم برگزارگردید.

  آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در شهرستان زرندیه برگزار گردید.

 • افتتاح نمایشگاه کتاب

  نمایشگاه کتاب بمناسبت ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن وهفته معلم با حضور حجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه محترم مامونیه ؛ دکتر هدایتی فرماندار محترم ودیگر مسئولین شهرستان افتتاح شد.