فیلتر
 • گزارش تصویری اجرای تعزیه شهادت امام علی(ع)

   

  به همت انجمن تعزیه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ، همزمان با سالروز شهادت امام علی (ع) مراسم تعزیه شهادت امام علی (ع) توسط گروه تعزیه یاس کبود، در محل امامزاده سید منصور(ع) شهر مامونیه برگزار گردید. در این مراسم علاوه برعموم مردم شریف شهر مامونیه وشهرهای اطراف سرکار خانم دکتر میرگلوبیات نماینده مردم شهرستانهای زرندیه وساوه در مجلس شورای اسلامی واحمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم حضور داشتند.

 • برپایی ایستگاه هنر همزمان باراهپیمایی روز قدس

  اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با راهپیمایی روز جهانی قدس اقدام به برپایی ایستگاه هنردر شهر مامونیه  نمود که با استقبال قابل توجه شرکت کنندگان در راهپیمایی قرار گرفت.

  در این ایستگاه هنرمندان رشته های خوشنویسی وطراحی ونقاشی حضور یافته وبه اجرای زنده هنری پرداختند.

  حضور واستقبال نوجوانان وجوانان وهمچنین تعدادی از مسئولین شهرستان در ایستگاه مذکور از نکات قابل توجه بود.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه با حضور در محل این ایستگاه زبان هنر را زبانی رسا وتاثیرگذارعنوان نموده وافزود ما می بایست ارزشها وآرمانهای خود را با ابزار هنر به نسلهای بعدی منتقل نماییم تا از تاثیرگذاری و ماندگاری بیشتری برخوردار گردد. وی ضمن تقدیر از حضور هنرمندان بسیجی در این برنامه هنرمندان را افرادی تاثیرگذار در همه ی صحنه های انقلاب ونظام معرفی نمود.جوانمرد گفت هنرمندان مومن ومتعهد هرجا که احساس نیاز نموده اند حضور یافته ونقش خود را به نحو احسن ایفا کرده اند

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • قلم معرف زبان معرفت انسان‌ها

   

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد زرندیه گفت: شهرستان زرندیه از معدود شهرستان‌ها در سطح کشور است که دارای انجمن قلم با حدود یکصد عضو از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، شعرا و اصحاب رسانه است،این نهاد به مناسبت فرا رسیدن روز قلم نشست تخصصی با اعضای این انجمن در روز یکشنبه ۱۴ تیرماه در محل این اداره برگزار می‌کند.

  احمد جوانمرد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، زرندیه در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، ضمن تبریک فرا رسیدن روز قلم  به تمامی صاحبان اندیشه، گفت: قلم معرف زبان معرفت انسان‌ها و بیانگر فکر، اندیشه و شخصیت صاحبان قلم است.

  وی بابیان این مطلب که قلم زبان دوم انسان است و نعمتی از جانب خداوند، اظهار کرد: قلم بیانگر هویت ملت‌هاست و مردم ملل مختلف با بهره‌گیری از این ابزار الهی خواهند توانست آداب و رسوم و فرهنگ خود را به دیگر ملل عرضه کنند، در واقع قلم تریسم کننده خطوط  فکری، سیاسی، اجتماعی و ادبی ارباب ادب و معرفت است.

  وی با تأکید بر اینکه قلم حلقه اتصال فرهنگ‌، اندیشه‌ و ترجمان فکر و هنر است ادامه داد: گاهی تأثیر قلم، از تأثیر زبان بیشتر، ماندنی‌تر و بدون تردید آثار ارباب قلم بوده که فرهنگ‌ها به کتاب، کتابخانه‌ها و تمدن‌ها تبدیل شده است؛ ازاین رو خداوند متعال، انبیای گرامی و پیامبران اولوالعزم خود را با کتاب و صحف فرستاده است.

  جوانمرد قلم را عامل استقامت و پایداری و استواری دین و دولت و نهایتاً موجب برقراری زندگی شایسته دانست و اعلام کرد: درحقیقت، پایداری دولت‌ها در پایداری و استحکام ارباب قلم و ادب است به گونه‌ای که قلم همیشه جهان‌گستر بوده و دایره نادانی‌ها و سستی‌هارا کاهش و جهان آگاهی را توسعه داده و به نادیده‌ها و ناشنیده‌ها اشاره می‌کند؛ ازاین رو انسان در این قسمت از جهان است که می‌تواند زندگی انسانی و نه فقط زندگی  نباتی و حیوانی را تجربه کند.

  جوانمرد تأکید کرد: قلم منبع تغزیه و خاستگاه بسیاری ازهنرها محسوب و نقش بسزایی در رشد و تعالی فرد و جامعه دارد، تئاتر، سینما و دیگر هنرهای دارای متن و سناریو، به قلم نویسندگان حاذق و باتجربه با مضامین بسیار اخلاقی و انسانی محتاج است.

  وی بابیان اینکه صاحبان قلم و اندیشه، رسالتی بزرگ را در طی قرون و اعصار متمادی ایفا کرده‌اند و دارای مسئولیتی بس سترگ هستند، مطرح کرد: کسی که قلم به دست می‌گیرد باید بداند که مورد سؤال قرار خواهد گرفت؛ چرا که گاهی یک کلمه، یک جمله، یک دیالوگ و... چنان تأثیر شگرفی بر روی فرد می‌گذارد که می‌تواند مسیر زندگی وی را تغییر دهد؛ پس اهل قلم می‌بایست بسیار دقیق ، ظریف و با مطالعه به قلم فرسایی بپردازند.

  جوانمرد در پایان ادامه افزود: شهرستان زرندیه از معدود شهرستان‌ها در سطح کشور است که دارای انجمن قلم با حدود یکصد عضو است که اعضای این انجمن را اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور، ادبا، شعرا، اصحاب رسانه، نویسندگان و... تشکیل می‌دهند، این نهاد به مناسبت فرا رسیدن روز قلم نشست تخصصی با اعضای این انجمن در روز یکشنبه 14 تیرماه در محل این اداره برگزار می‌کند.

   

   

 • اجرای تعزیه در مامونیه بمناسبت شهادت امام علی(ع)

  همزمان با ایام شهادت امام(ع) مراسم تعزیه خوانی از شانزدهم تا بیست وسوم ماه مبارک رمضان در محل امامزاده سید منصور(ع) شهر مامونیه برگزار میگردد.

  به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، در شبهای شانزدهم، هفدهم، نوزدهم، بیست ویکم و بیست وسوم ماه مبارک رمضان مجالس تعزیه شهادت حضرت حر(رحمه ا...)، شهادت حضرت علی اکبر(ع)، شهادت حضرت عباس(ع)، شهادت حضرت علی(ع) وشهادت حضرت فاطمه(س)در محل آستان مقدس امامزاده سیدمنصور(ع) شهر مامونیه توسط گروه تعزیه یاس کبود اجرا خواهد شد.

  جوانمرد هدف از برگزاری این مراسمات را ارج نهادن به مقام شامخ اهل بیت عصمت وطهارت(ع) و انتقال مفاهیم و ارزشهای مذهبی ودینی به نسل جوان با زبان هنر عنوان نمود.

  وی هنر تعزیه را از گونه های هنرهای نمایشی ذکر نموده و افزود: هنر تعزیه با سابقه حداقل دویست، سیصدساله در کشور ما دارای جایگاه ویژه ای میان علاقمندان و عموم مردم می باشد.

  رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه با اشاره به تشکیل جلسات انجمن تعزیه شهرستان در سال جاری از فعالیت بیش از 30 گروه تعزیه  در این شهرستان خبر داده و ابراز امیدواری نمود با راه اندازی شورای ارزشیابی و نظارت بر اجرای تعزیه شهرستان در آینده ای نزدیک بتوان گروههای تعزیه را سازماندهی کرد تا نظارت بیشتری بر اجرای بهتر هنرتعزیه در شهرستان صورت گیرد.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • گزارش تصویری اجرای تعزیه

   

   

  به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ،به مناسبت ایام شهادت مولی الموحدین امام علی (ع) ولیالی قدر ، مراسم تعزیه خوانی توسط گروه تعزیه یاس کبود به مدت سه شب در  شهر مامونیه برگزار شد.

  به گفته احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این مراسم در شبهای 19، 21 و23 رمضان بعد از افطار در محل میدان مرکزی شهر مامونیه برگزار شد . جوانمرد افزود در این سه شب مجالس شهادت امام علی (ع) ،حضرت علی اکبر (ع) و حضرت عباس (ع) اجراء گردید.

  جوانمرد در ادامه تعزیه را از گونه های هنرهای نمایشی ذکر کرده و از آن به عنوان هنری با قدمتی نسبتا زیاد در کشورمان یاد کرد. وی هنر نمایش و تعزیه را از هنرهای تاثیر گذار در سطح جامعه دانسته و افزود این هنر به دلیل ارتباط چهره به چهره با مخاطب همواره مورد توجه علاقمندان به این هنر بوده است.

  جوانمرد استفاده از ابزار هنر بویژه هنر نمایش و تعزیه را از راهکارهای حفظ، صیانت وانتقال مفاهیم و ارزشهای دینی و مذهبی  دانست.

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه 

   

 • بازدید از برنامه های طرح اوقات فراغت

  روز سه شنبه مورخ 93/4/31  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در محل سالن تربیت بدنی مامونیه حاضر و از برنامه های ورزشی کانون فرهنگی شهدای مامونیه مسجد علی ابن ابیطالب(ع) بازدید بعمل آورد.

  جوانمرد در این بازدید غنی سازی اوقات فراغت تابستان نوجوانان وجوانان را از راهکارهای عملی مقابله با تهدید نرم دشمنان دانسته و  ورزش را یکی از مهمترین عوامل بازدارنده اعتیاد به مواد مخدر و بزه های اجتماعی عنوان کرد.

  وی اجرای برنامه های مختلف و متنوع فرهنگی هنری، ورزشی ، تفریحی و مذهبی را از اقدامات این اداره در راستای طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستان در23 پایگاه عنوان نموده و افزود حدود 1500نفر از نوجوانان وجوانان در این کلاسها ثبت نام نموده و از آنها بهره مند شده اند.

  جوانمرد در ادامه افزود این طرح از 93/4/5 آغاز و تا آخر تابستان ادامه خواهد داشت.

   

   

   

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • بازدید از مراحل ساخت فیلم شهید ضیائی

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه روز یکشنبه مورخ 93/4/29 از لوکیشن ساخت فیلم مستند هنرمند شهید محمد ضیائی بازدید بعمل آورده و از مراحل ساخت این فیلم  مطلع گردید.

  جوانمرد در این بازدید شهداء را سرمایه های واقعی این نظام و مردم دانسته ، و پاسداری از خون و آرمانهای شهداء را از وظائف تک تک مسئولین و آحاد مردم جامعه عنوان کرد. وی ثبت و ضبط رشادتها و فداکاری شهداء را با ابزار هنر از بهترین فعالیتهای فرهنگی ممکن ذکر کرده و انتقال مفاهیم و ارزشهای هشت سال دفاع مقدس را به نسل جوان از ضروریات دانست.

  جوانمرد شهید محمد ضیائی را از شهدای هنرمند و شاخص استان مرکزی عنوان نموده و ابراز امیدواری نمود با ساخت فیلم مستند این شهید بتوان ادای دینی به شهداء بویژه شهدای هنرمند شده باشد.

   

  شهید محمد ضیائی متولد 45/3/15 در شهر زاویه شهرستان زرندیه می باشد که در رشته های نمایش ، نقاشی و خوشنویسی صاحب آثاری بوده که تعدادی از آنها موجود می باشد. شهید در 65/4/21 در منطقه مهران به فیض عظیم شهادت نائل آمده است.

   

  شایان ذکر است در این فیلم نمایش (یارب پشیمانم) که توسط این شهید وهمرزمانش در سالهای دفاع مقدس اجراء شده بوده بازسازی می شود.

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • اجرای تعزیه در مامونیه

  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ،به مناسبت ایام شهادت مولی الموحدین امام علی (ع) ولیالی قدر ، مراسم تعزیه خوانی توسط گروه تعزیه یاس کبود به مدت سه شب در  شهر مامونیه برگزار می گردد.

  به گفته احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این مراسم در شبهای 19، 21 و23 رمضان بعد از افطار در محل میدان مرکزی شهر مامونیه برگزار خواهد شد . جوانمرد افزود در این سه شب مجالس شهادت امام علی (ع) ،حضرت علی اکبر (ع) و حضرت عباس (ع) اجراء خواهد شد.

  جوانمرد در ادامه تعزیه را از گونه های هنرهای نمایشی ذکر کرده و از آن به عنوان هنری با قدمتی نسبتا زیاد در کشورمان یاد کرد. وی هنر نمایش و تعزیه را از هنرهای تاثیر گذار در سطح جامعه دانسته و افزود این هنر به دلیل ارتباط چهره به چهره با مخاطب همواره مورد توجه علاقمندان به این هنر بوده است.

  جوانمرد استفاده از ابزار هنر بویژه هنر نمایش و تعزیه را از راهکارهای حفظ، صیانت وانتقال مفاهیم و ارزشهای دینی و مذهبی  دانست.

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • برگزاری محفل انس با قرآن در پرندک

   به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و همکاری کانون فرهنگی حضرت ولیعصر(عج) شهر پرندک، به مناسبت سالروز میلاد با سعادت کریم اهل بیت ،حضرت امام حسن مجتبی (ع) محفل انس با قرآن کریم با حضور حاج علی رضا زاده حافظ قرآن ونهج البلاغه و مدرس قرآن به چهار زبان زنده دنیا در محل مسجد صاحب الزمان (عج) شهر پرندک برگزار گردید.

   

   

  دراین مراسم علاوه بر تلاوت آیات نورانی کلام الله مجید ، برنامه مولودی خوانی توسط آقای سعید رحیمی از مداحان اهل بیت (ع) شهرستان زرندیه اجراء و حضرت حجه الاسلام و المسلمین سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.

  درحاشیه این مراسم احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه قرآن را چراغ راه همه مسلمانان دانسته و این کتاب آسمانی را روشنگر و راهنما توصیف کرد. جوانمرد با اشاره به نزول قرآن در ماه مبارک رمضان ،این ماه را ماه قرآن و ماه خدا ذکر کرده و ابراز امیدواری نمود با برگزاری چنین برنامه هایی بتوان مفاهیم و آموزه های قرآن را به نسل جوان منتقل نمود.

  حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک نیز در این مراسم با اشاره به فضائل اخلاقی کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) ایشان را امام صبر و شکیبایی معرفی نموده و امام حسن (ع) را پایه گذار نهضت عاشورا دانست.

  امام جمعه پرندک با تقدیر از برگزاری چنین مراسماتی گفت: انشاالله بتوانیم علاوه بر قرائت زیبا و حفظ قرآن ، عامل به قرآن هم باشیم. و تمام رهنمودهای قرآن را سرمشق زندگی خود قرار داده و از آن عدول نکنیم. وی قرآن را مقیاس سنجش اعمال دانسته و ادامه داد هر انسانی می تواند با عمل به دستورات قرآن و قیاس اعمال خود با آن مسیر رسیدن به خدا را پیدا کرده و به سعادت وخوشبختی رهنمون گردد.

   

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • برپایی نمایشگاه کتاب علوم قرآنی

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به مناسبت 21 تیرماه روز حجاب وعفاف و همزمان با سالگرد ولادت با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) نمایشگاه کتاب علوم قرآنی در محل کتابخانه عمومی امام علی (ع) شهر مامونیه برپا گردیده است .

   

  به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این نمایشگاه به همت این اداره و همکاری موسسه قرآن وعترت ثقل اکبر زرندیه برگزار شده و از امروز به مدت 15 روز، صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان می باشد. وی افزود حدود 1000عنوان کتاب و محصولات فرهنگی در موضوعات دینی، قرآنی، مذهبی، حجاب وعفاف ، اجتماعی و... در این نمایشگاه با تخفیف 20 درصدی ارائه شده است.

  جوانمرد هدف از برگزاری این نمایشگاه را ، ارائه تازه های نشر در زمینه های قرآنی ،مذهبی وحجاب وعفاف عنوان نموده و مطالعه را پایه تمام فعالیتهای فرهنگی و هنری دانست.

   

  وی با اشاره به بیست و یکم  تیرماه روز حجاب وعفاف ، بدحجابی وبی حجابی را یکی از حربه های دشمنان اسلام برای از بین بردن ارزشها و عقاید مردم فهیم و غیور این مرز وبوم دانسته و افزود معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی فکر می کنند با دستاویز قرار دادن بدحجابی تحت عنوان آزادی اجتماعی می توانند رخنه ای در عقاید و اصول این مردم ایجاد نمایند. که با هوشیاری مسئولان و عموم مردم شریف ایران اسلامی بویژه جوانان ولایت مدار همواره در رسیدن به اهداف خود شکست خورده اند.

   

   

 • دیدار با اصحاب قلم شهرستان

  به مناسبت 14 تیر روز قلم ، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه همکاران در منزل آقایان  قاسم منظور و هادی بیابانی از شعرا و نویسندگان شهرستان حضور پیدا کرده و روز قلم را به آنها تبریک گفت.

  جوانمرد در این دیدارها ارزش قلم نویسندگان را هم طراز با خون شهداء عنوان نموده و خاطرنشان کرد نویسندگان و شعرا می توانند نقش مهمی را در ساختار فرهنگی هرجامعه ایفا نمایند. وی پیشکسوتان شعر و ادب را سرمایه های شهرستان دانسته و حضورشان را موجب خیر و برکت هر جامعه ای ذکر کرد.

  جوانمرد در ادامه افزود: تمامی علوم و هنرها هرکدام به نوعی وام دار اهل قلم  و نویسندگان می باشند و این اهالی قلم هستند که پایه هر هنر و دانشی را بنیان می گذارند. ویا آنها را به ثبت می رسانند. وی از برگزاری گردهمایی انجمن قلم شهرستان زرندیه در آینده ای نزدیک خبر داده و ابراز امیدواری نمود اعضاء انجمن مذکور با تعامل و مشارکت بیشتر این اداره را در هر چه بهتر برگزار کردن همایش مدنظر یاری نمایند.

  شایان ذکر است انجمن قلم شهرستان زرندیه از سال 1391 با تعدادحدود 50 نفر عضو فعالیت خود را آغاز نموده و فعالیتهای خوبی را هم در زمینه های مختلف فرهنگی و ادبی انجام داده است.

   

  قابل ذکر است در دیدارهای انجام شده  با تقدیم هدایائی از زحمات چندین ساله این عزیزان تقدیر بعمل آمد.

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید

  جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان زرندیه روز یکشنبه مورخ 93/4/15 در محل فرمانداری شهرستان زرندیه برگزار شد.

  علی اکبر فاطمی معاون فرماندار شهرستان زرندیه در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت مقوله کتاب وکتابخوانی در جامعه و تاثیرات فرهنگی آن، لزوم رشد و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی را یادآور شد. وی با تاکید بر ضرورت ساخت کتابخانه عمومی در شهر زاویه ، تشکیل انجمن  خیرین کتابخانه ساز را از نیازهای فرهنگی شهرستان عنوان نمود.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه نیز در این جلسه گفت: کتاب و کتابخوانی به عنوان پایه فعالیتهای فرهنگی در جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و مستلزم توجه جدی تمامی ارگانها و نهادهای دولتی و غیردولتی است.

  جوانمرد برگزاری چندین مورد نمایشگاه بزرگ کتاب در شهرستان ، برگزاری مسابقات کتابخوانی، اهداء کتاب به نهادهای فرهنگی و اصحاب فرهنگ وهنرشهرستان، شناسایی نویسندگان بومی شهرستان وتالیفات آنان، برگزاری جلسات نقد کتاب و... را از جمله برنامه های فرهنگی موثر در ترویج فرهنگ مطالعه مفید در سطح شهرستان عنوان نمود که توسط اداره فرهنگ وارشاد اسلامی صورت گرفته است.

   

   

   

   

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • مسابقه ونمایشگاه فرهنگی سبک زندگی اسلامی

  به مناسبت ماه مبارک رمضان مسابقه فرهنگی سبک زندگی اسلامی همراه با نمایشگاه مرتبط درمحل اقامه نماز جمعه های شهرهای مامونیه، پرندک ، زاویه و ....

 • جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد.

  بمناسبت میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) جشن با شکوهی

  روز سه شنبه مورخ92/5/1 بعد از نماز مغرب وعشا در محل ....

   

 • نمایشگاه کتاب علوم قرآنی در زرندیه برپا شد.

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه نمایشگاه کتاب علوم قرآنی در محل... 

 • نمایشگاه پوسترباعنوان (حجاب از ضروریات اسلام ) برپاشد.

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نمایشگاه پوستر با عنوان  (حجاب از...

 • به مناسبت 21 تیرماه روزعفاف و حجاب

   بیست ویکم تیرماه روز عفاف وحجاب گرامی باد.

 • همایش قلم امین برگزارشد.

   همایش قلم امین بمناسبت روز قلم روز پنجشنبه 92/4/13برگزار شد