مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه روز سه شنبه مورخ16 مرداد97 در آستانه روز خبرنگار طی مراسمی در محل فرمانداری شهرستان از اصحاب رسانه با حضور دکتر فدایی فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخشداران مرکزی وخرقان، اعضای شورای شهر مامونیه و... تقدیر شد.

هادی فدایی در آئین تجلیل از فعالان رسانه‌ای شهرستان زرندیه اظهار کرد: مسئولان با نقد منصفانه و انعکاس صحیح وقایع جامعه، قدرت پاسخ گویی مسولان را افزایش دهند.

وی بیان کرد: رسالت خبرنگاران صرفا اطلاع رسانی وقایع و رویدادها نیست بلکه اطلاع رسانی مشکلات جامعه به مسئولین است تا با شناخت بیشتر چالش‌ها به دنبال حل مشکلات باشند. 

فرماندار زرندیه با تاکید بر اینکه فلسفه شکل گیری رسانه رصد چالش‌ها و انعکاس آنهاست، اظهار کرد: جامعه آزاد جامعه‌ای است که از انتقاد ناراحت نشود از این رو مسئولان به عنوان مدیران جامعه باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند.

وی با اشاره به اینکه همه ما در برابر خون شهدا مسئولیت داریم و باید در مسیر شهدا قدم برداریم، اطلاع رسانی صحیح از جمله راه‌های حرکت در مسیر شهدا و رسیدن به کمال انسانی است. 

فدایی تاکید کرد: کار خبرنگاران بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است و در مسیر تحقق اهداف انقلاب قلم فرسایی می‌کنند و تلاش آنها موجب ترفیع جایگاه نظام اسلامی است چرا که در راستای تحقق اهداف انقلاب به روشنگری می‌پردازند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: معیشت و اقتصاد اصلی ترین مشکل خبرنگاران است. 

احمد جوانمرد با تاکید بر اینکه بسیاری از خبرنگاران حتی از خدمات بیمه‌ای نیز محروم هستند، گفت: خبرنگاران  با تمام مشکلات کاری و معیشتی به رسالت خبری خود اهتمام دارند اما از حداقل‌های اقتصادی محرومند.

در ادامه فعالان رسانه ای زرندیه به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود پرداختند.

 

در این آئین که با حضور بخشداران مرکزی و خرقان، رئیس اداره ارشاد، اعضای شورای شهر و جمع دیگری از مسئولان حضور داشتند با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات فعالان رسانه‌ای شهرستان زرندیه تجلیل شد.

تجلیل از خبرنگار ایرنا در زرندیه

حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک در دیدار با یکی ازخبرنگاران شهرستان زرندیه گفت: خبرنگاران می توانند افرادی تاثیرگذار در سطوح کلان جامعه باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه تعدادی از مسئولین شهرپرندک از جمله حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه پرندک، مهندس ایمانی شهردار این شهردار وتنی چند از اعضاء شورای اسلامی شهر پرندک بمناسبت 17 مرداد سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار در منزل حمید فرقانی از خبرنگاران این شهرستان حضور پیدا کرده واز زحمات یکسال گذشته وی تقدیر وتشکر نمودند.

حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک در این دیدار ضمن تقدیر وتشکراز زحمات خبرنگاران بویژه آقای فرقانی گفت: خبرنگاران می توانند افرادی تاثیرگذار در سطوح کلان جامعه باشند. ایشان در ادامه افزود: خبرنگاران واصحاب رسانه همواره با انعکاس اخبار درست وبه موقع توانسته اند روحیه شادی ونشاط را در جامعه ترویج نمایند. ایشان انعکاس به موقع وصحیح اخبار را توسط رسانه یکی از راهکارهای موثر درپیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست.

 

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی هم در این دیدار با اشاره به وضعیت اصحاب رسانه در شهرستان زرندیه لزوم حمایت از فعالان بومی این عرصه را یادآور شد. جوانمرد با اشاره به لغو امتیاز تعدادی از نشریات محلی طی سالیان گذشته که بدلیل ضعف  فعالیت و ناشی از مشکلات اقتصادی بوده است بر ضرورت حمایت همه ادارات ونهادهای دولتی از فعالان این عرصه در شهرستان تاکید نمود. وی اصحاب رسانه را آئینه صادق  همه فعالیتهای ادارت ونهادها معرفی نموده  ونقش این عزیزان را در پیشبرد اهداف مختلف نظام وانقلاب بی بدیل دانست.

دیدار با دکتر سیدمهدی طباطبایی از اساتید به نام ادبیات فارسی در کشور

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ظهر روز پنجشنبه چهارم مردادماه سال جاری احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه تعدادی از مسئولین محلی، شاعران واعضای انجمن قلم شهرستان در منزل پدری دکتر سیدمهدی طباطبایی از شاعران صاحب نام واز اساتید دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی حضور یافته وبا ایشان دیدار کردند.

در این دیدار که در راستای سلسله دیدار های رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان برگزار گردید، قناتی معاون فرماندار شهرستان، مهندس مبکی مسئول دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، چراغی مسئول انجمن قلم شهرستان و تعدادی از اعضای انجمنهای فرهنگی هنری هم حضور داشتند.

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این دیدار شهرستان زرندیه را سرزمینی ادیب پرور و مردمان آن را مردمی فرهنگ دوست معرفی نموده واز دکتر سید مهدی طباطبایی بعنوان یکی از مفاخر جوان این شهرستان یادکرد. وی در ادامه افزود: دکتر طباطبایی علاوه بر تدریس در دانشگاههای مهم کشور دارای تالیفات متعدد وبا ارزشی در زمینه شعر وادبیات فارسی می باشد که مورد توجه واقبال علاقمندان در سطح کشور واقع شده است.

 

دکتر سید مهدی طباطبایی استاد دانشگاه دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی بوده و دارای قریحه بسیار لطیفی در شعر وشاعری می باشد. تصحیح دیوان بیدل دهلوی از تالیفات ایشان، و آخرین تالیف وی هم که به گفته خودش حاصل پنج سال زحمت و تلاش است، تحقیق و تصحیح کلیات خلاق المعانی کمال الدین اسماعیل اصفهانی با مقدمه سی صفحه ای دکتر سیدعلی محمدسجادی است که در سال 1396 به چاپ رسیده است.

 

شصت و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه شصت ویکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان صبح روز پنجشنبه مورخ چهارم مردادماه سال جاری در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار گردید.

حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در این جلسه که با دستور بحث وتبادل نظر پیرامون ارائه راهکارهای جلب اعتماد عمومی و رضایت اجتماعی برگزار شد ضمن اشاره به پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی گفت: یکی از مهم ترین راهکارهای افزایش اجتماعی و جلب رضایت عمومی حضور مسئولین وم متولیان امر در همه صحنه های جامعه از جمله شرکت در نماز های جماعت وجمعه می باشد که می تواند تاثیر بسیار زیادی دراین راستا داشته باشد.

ایشان افزود: دشمن همان دشمن گذشته است فقط تاکتیک عوض شده است. دشمن پس از تست کردن راههای مختلف که نهایتا به شکست انجامیده است به ایجاد یاس و ناامیدی بین مردم دلبسته است که ان شاا... مثل هنیشه با هوشیاری و اقدام به موقع ملت همیشه در صحنه باز هم شکست خواهد خورد.

ایشان در پایان صیانت همه جانبه از حقوق مردم ومردم داری، احترام به قانون وقانون مداری در همه امور، دفع حداقلی وجذب حداکثری را از جمله راهکارهای افزایش اعتماد عمومی عنوان کرد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر شورای فرهنگ عمومی این شهرستان هم در این جلسه گفت: پرهیز از کاغذبازی در ادارات، واگذاری امور به مردم و به بازی گرفتن آنان، کنار گذاشتن تبعیض، پرهیز از جناح بازی، آگاه سازی مردم در خصوص قوانین ومقررات،تشکیل حلقه های طوفان مغزی، صداقت، امانت داری، استفاده از ادبیات محترمانه مسئولین در مواجهه با مردم، برخورد توام با تواضع، راه اندازی سامانه پیامکی رسیدگی به شکایات و... از جمله راهکارهایی هستند که می تواند نقش بسزایی در افزایش اعتماد عمومی و جلب رضایت اجتماعی ایفا نمایند.

درپایان جلسه موارد ذیل بعنوان مصوبه جلسه به تصویب حاضرین در جلسه رسید.

مقرر گردید کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی توسط فرمانداری تشکیل گردد.

مقرر گردید دستور جلسه بعدی شورا هم همین موضوع باشد تا اعضاء بصورت دقیق تر در این خصوص اعلام نظر فرمایند.

برگزاری جشن میلاد امام رضا (ع)در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، مراسم جشنی بمناسبت دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) به همت این اداره وهمکاری موسسه قرآن وعترت حضرت فاطمه زهرا(س) شهر پرندک در محل این موسسه برگزار شد.

در این مراسم که ویژه بانوان برگزار شده بود برنامه های متنوعی از جمله مولودی خوانی، مسابقه و ... اجرا گردید که مورد توجه بانوان حاضر واقع شد.

برپایی نمایشگاه نقاشی درشهر پرندک

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت دهه کرامت و میلاد باسعادت امام رضا(ع) نمایشگاه طراحی و نقاشی، در محل موسسه قرآنی فاطمه الزهرا(س) شهر پرندک دایر شد.

در این نمایشگاه تعداد 30 اثر از آثار هنرمند زرندیه ای، سرکار خانم سیده معصومه وخشوری به معرض دید علاقمندان گذاشته شده است.

به گفته جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برپایی نمایشگاههای هنری حرکتی موثر در راستای حمایت از هنرمندان بومی ومحلی است که بمناسبتهای مختلف برپا می گردد.

جوانمرد دهه کرامت را فرصتی مغتنم برای معرفی و پرداختن به فضائل اخلاقی امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) دانسته وادامه داد: مناسبتهای مذهبی بهترین موقع برای اجرای برنامه های فرهنگی هنری در راستای ارزشهای دینی و ملی است.

شایان ذکر است مراسم جشنی ویژه بانوان به همین مناسبت در حاشیه این نمایشگاه برپا گردید که با استقبال بسیار خوب علاقمندان مواجه شد. اجرای مولودی خوانی، برگزاری مسابقه و... از جمله برنامه های این جشن بود.

دومین همایش هنرمندان شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز دوشنبه  25 تیرماه سال جاری همزمان با ایام دهه کرامت دومین همایش هنرمندان شهرستان زرندیه با حضور خدام حرم رضوی در محل این اداره برگزار شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این همایش بمناسبت دهه کرامت وهفته حجاب وعفاف ودر راستای سری برنامه های کاروان زیر سایه خورشید و با هدف ایجاد فضای شور ونشاط میان هنرمندان، ایجاد تعامل وهمدلی ، معرفی توانمندیهای هنرمندان شهرستان و سوق دادن فعالیتهای هنری به سمت ارزشهای دینی و مذهبی برگزار گردیده است.

 وی در ادامه افزود: در این همایش که با حضور مسئولین شهرستان و اقشار مختلف مردم برگزار گردید، هنرمندان رشته های مختلف هنری از جمله طراحی، نقاشی، موسیقی، شبیه خوانی، خوشنویسی، عکاسی و ... به اجرای زنده هنری پرداختند که مورد توجه حاضرین واقع شد.

 

جوانمرد از برپایی نمایشگاه عکس با موضوع حجاب وعفاف در حاشیه این همایش خبر داد و افزود: تعداد   اثر از هنرمندان عکاس استان مرکزی در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است که از امروز بمدت 10 روز آماده بازدید علاقمندان می باشد.

 

 

 

 

 

برپایی نمایشگاه عکس با موضوع حجاب وعفاف در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با هفته حجاب وعفاف به همت این اداره و همکاری حوزه هنری استان مرکزی نمایشگاه عکس هنرمندان استان مرکزی با موضوع حجاب وعفاف در محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برپا گردید.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در مراسم افتتاح این نمایشگاه که با حضور مسئولین شهرستان و خدام حرم حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) صبح روز دوشنبه 25 تیرماه سال جاری برگزار گردید گفت: این نمایشگاه باهدف ترویج فرهنگ حجاب وعفاف برپا گردیده است که در آن تعداد 30 اثر ا ز عکاسان صاحب نام استان مرکزی به نمایش گذاشته شده است که نشان دهنده حضور بانوان محجبه در صحنه های مختلف جامعه می باشد.

 

جوانمرد در پایان گفت این نمایشگاه از امروز بمدت 10 روز آماده بازدید علاقمندان می باشد.

درخشش شاعران زرندیه در نخستین همایش استانی شعر روستا

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، آقایان استاد محمد ابراهیم مطیع و استاد ولی اله صفری شاعران شهرستان زرندیه با شرکت وحضوردر نخستین همایش استانی شعر روستا که به میزبانی روستای غینر از توابع بخش مرکزی شهرستان شازند برگزار شد، حائز رتبه های برتر این همایش شدند.

 

اجرای تئاتر خیابانی معتاد کیست؟ در مامونیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر عصر روز شنبه مورخ نهم تیرماه سال جاری نمایش خیابانی معتاد کیست؟ به کارگردانی اصغر تنهایی وهنرمندی اکبر نجفی و اصغر تنهایی در شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه اجرا شد.

این نمایش که با موضوع پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر جنب نمایشگاهی که به همین منظور در مقابل بخشداری مرکزی شهرستان زرندیه دایر شده است با حضور دکتر فدایی فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و تعداد دیگری از مسئولین اجرا گردید مورد توجه عموم مردم واقع شد.

فدایی فرماندار شهرستان زرندیه در حاشیه این برنامه گفت: برنامه های متنوعی در خصوص پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان برای این هفته برنامه ریزی شده است که این برنامه یکی از آنهاست.

وی زبان هنر را زبانی موثر دانسته وادامه داد: می توان به زبان هنر بسیاری از معضلات ومشکلات اجتماعی وفرهنگی را درمان نمود.

 

فدایی اعتیاد را یکی از آسیبهای فرهنگی اجتماعی اولویت دار جامعه عنوان نموده و فعالیت بیشتر ارگانها ونهادهای دولتی وغیر دولتی را در این راستا ضروری دانست.

دیدار امام جمعه و دیگر مسئولین با هنرمند متعهد وانقلابی استاد مطیع

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در دیدار با دو تن از هنرمندان شهرستان زرندیه که صبح روز دوشنبه مورخ 4 تیرماه سال جاری در منزل این هنرمندان برگزار گردید گفت: هنرمند متعهد هنرمندی است که پایبند به اصول وارزشهای دینی و ملی خویش باشد.

ایشان در این دیدار که به اتفاق احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ علیپور جانشین سپاه ناحیه زرندیه وتعداد دیگری از مسئولین برگزار شد افزود: هنر از ذات باریتعالی نشات گرفته وخداوند متعال به کسانیکه بیشتر دوست دارد این نعمت الهی را ارزانی داشته است. وی نقش هنرمندان متعهد و ارزشی را در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بی بدیل توصیف کرد.

شایان ذکر است در این دیدار که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد، مسئولین با هنرمندان متعهد و بسیجی آقایان محمد ابراهیم مطیع خوشنویس، ادیب وشاعر، و هادی بیابانی شاعر و ادیب آئینی دیدار و گفتگو کردند.

 

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در این دیدار ها گفت: سرکشی از هنرمندان و باخبر شدن از احوالات ایشان از برنامه ها و  وظایف این اداره بوده و سعی بر آن می باشد تا با احترام به هنرمندان پیشکسوت در راستای فرهنگ سازی در این خصوص قدم برداشته شود.

دیدار مسئولین شهرستان با شاعر آئینی هادی بیابانی

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در دیدار با دو تن از هنرمندان شهرستان زرندیه که صبح روز دوشنبه مورخ 4 تیرماه سال جاری در منزل این هنرمندان برگزار گردید گفت: هنرمند متعهد هنرمندی است که پایبند به اصول وارزشهای دینی و ملی خویش باشد.

ایشان در این دیدار که به اتفاق احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ علیپور جانشین سپاه ناحیه زرندیه وتعداد دیگری از مسئولین برگزار شد افزود: هنر از ذات باریتعالی نشات گرفته وخداوند متعال به کسانیکه بیشتر دوست دارد این نعمت الهی را ارزانی داشته است. وی نقش هنرمندان متعهد و ارزشی را در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بی بدیل توصیف کرد.

شایان ذکر است در این دیدار که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد، مسئولین با هنرمندان متعهد و بسیجی آقایان محمد ابراهیم مطیع خوشنویس، ادیب وشاعر، و هادی بیابانی شاعر و ادیب آئینی دیدار و گفتگو کردند.

 

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در این دیدار ها گفت: سرکشی از هنرمندان و باخبر شدن از احوالات ایشان از برنامه ها و  وظایف این اداره بوده و سعی بر آن می باشد تا با احترام به هنرمندان پیشکسوت در راستای فرهنگ سازی در این خصوص قدم برداشته شود.

ششمین جشنواره منطقه ای شعر وموسیقی نواحی در زرندیه به کار خود پایان داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ششمین جشنواره منطقه ای شعر وموسیقی نواحی در شهرستان زرندیه استان مرکزی به کار خود پایان داد.

در مراسم اختتامیه این جشنواره که عصر روز شنبه مورخ26 خردادماه سال جاری با حضور بیش از 5000 نفر از علاقمندان در روستای زیبای چهارحد بخش خرقان شهرستان زرندیه برگزار شد تعدادی ازگروههای موسیقی نواحی مختلف کشور به اجرای برنامه پرداختند که مورد توجه حاضرین واقع گردید.

در این مراسم که با حضور منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، فدایی فرماندار شهرستان زرندیه، حجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی وتعداد دیگری از مسئولین محلی وشهرستانی برگزار شد گروههای هنری وآشیق های استانهای همدان، قزوین، البرز، قم، تهران، مرکزی، زنجان، لرستان وکردستان به اجرای برنامه پردختند.

مهندس منصوری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن تبریک عید سعید فطر، ماه مبارک رمضان را ماه بندگی وماه خودسازی و نزدیکی به خداوند متعال عنوان نموده واز برگزار کنندگان این مراسم تقدیر وتشکر نمود. وی هنر را ابزار فرهنگ سازی و حفظ وصیانت از فرهنگ دانسته وادامه داد: زبان هنر زبان بین المللی است که قابل فهم برای همه نژادها واقوام مختلف است، واین نشان از اهمیت این مقوله مهم دارد که می توان به کمک آن با همه مردم دنیا ارتباط گرفت و در راستای حفظ واعتلای فرهنگی جامعه خویش قدم برداشت.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این مراسم گفت: موسیقی محلی بخش مهمی از فرهنگ و آئین نواحی مختلف کشور است و بسیاری از آداب و رسوم وسنن بومی ومحلی توسط هنرمندان ارزشمند این بخش حفظ و به نسلهای بعدی منتقل شده است. وی نگاه عده ای به هنر فاخر موسیقی را نامهربانانه دانسته وادامه داد: عدم توجه لازم به موسیقی وهنر بومی و محلی موجب بروز مشکلات عدیده ای در این بخش خواهد شد که روی آوردن جوانان علاقمند به موسیقی زیر زمینی و موسیقیهای غربی است.

وی ایجاد فضای شادی ونشاط عمومی را از اهداف و وظایف این اداره برشمرده و افزود: نشاط اجتماعی سالم  ومهیج حق مردم بوده و نمی توان آن را بدلیل سلائق شخصی از آنها دریغ کرد.

 

 شایان ذکر است در پایا ن این مراسم که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وهمکاری بخشداری خرقان برگزار شد با حضور مسئولین از آقایان ارشد جلالی از همدان، ابوالفضل پالیزبان از قم ، مهدی صدری از قم، محمود بازدار از مرکزی، کاظم حسینی از زنجان، حق رضا فطری از همدان، علی شوکت از قم، عنایت حسینی از کردستان، روستایی از لرستان، علی قره بیگلو از قم، احمد مصطفوی از مرکزی، اسماعیل مرادی از همدان، حسین علی حسینی از مرکزی با اهداء لوح وهدایایی تقدیر بعمل آمد.

جلسه اوقات فراغت و آموزش پورتال جامع بچه های مسجد در زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه مورخ 21 خردادماه سال جاری جلسه اوقات فراغت و آموزش پورتال جامع بچه های مسجد با حضور حجه الاسلام ذوالفقاری مسئول دبیرخانه رسیدگی و نظارت بر کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

دومین نمایشگاه قرآن کریم شهرستان زرندیه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه دومین نمایشگاه قرآن کریم شهرستان زرندیه از روز پنجشنبه 17 خردادماه سال جاری در محل موسسه قران وعترت فاطمه زهرا (س) شهر پرندک دایر گردیده است.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی علاقمندان می توانند از روز مذکور بمدت یکهفته صبح وعصر از این نمایشگاه بازدید بعمل آورند.

وی در ادامه افزود: این نمایشگاه که با غرفه های کتاب و محصولات فرهنگی، قرآن بخوانید جایزه بگیرید، قرآن وهنر، مشاوره قرآنی و ... دایر گردیده است از سری برنامه های جشن رمضان استان مرکزی می باشد که به همت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شده است.

 

جوانمرد در ادامه با اشاره به نزول قرآن کریم، معجزه بزرگ حضرت ختمی مرتبت(ص) در ماه مبارک رمضان، این ماه ماه بندگی، استغفار ونزدیکی به خدا دانست و افزود: ماه مبارک رمضان را می توان یکی از ماههای فرهنگی ما مسلمانان عنوان کرد که تاثیر بسیار شگرفی در حفظ واشاعه فرهنگ دینی وارزشهای مذهبی ایفا می کند.

محفل انس با قرآن کریم در شهر پرندک برگزار شد.

باحضورقاری بین المللی محفل انس با قرآن کریم درشهر پرندک برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه پنجشنبه شب همزمان با میلاد باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) محفل انس باقرآن کریم با حضور قاری بین المللی کشورمان استاد حاج حبیب ا... پوراحمدی در محل حسینیه شهدا شهر پرندک شهرستان زرندیه برگزار شد.

در این مراسم نورانی که با استقبال خیل عظیم علاقمندان و تعدادی از مسئولین محلی وشهرستانی برگزار شد علاوه برقرآئت زیبا ودلنشین استاد پوراحمدی، استاد محمد جلیلیان از قاریان برتر کشور نیز به قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداخت.

 شایان ذکر است در این مراسم گروه تواشیح آوای یاسین هم اجرای برنامه داشت که مورد توجه حاضرین واقع شد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در حاشیه این مراسم گفت:  قرآن کتاب آسمانی ما مسلمانان ومعجزه پیامبر گرامی اسلام است که در این ماه مبارک نازل شده است.وی قرآن را بهترین راهنما و چراغ راه برای انسانها دانست وافزود: هر انسانی می تواند هنگام مشکلات وگرفتاریها با مراجعه به قرآن از آن استعانت بجوید واین معجزه الهی که همان کلام خدای بزرگ و مهربان است، همواره ودر همه موارد میتواند راهنمای بسیار خوب ومطمئنی برای ما انسانها باشد.

شصتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، صبح روز یکشنبه مورخ 6 خردادماه سال جاری شصتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه که با دستور تبیین اندیشه و سیره عملی حضرت امام خمینی(ره) و بحث وتبادل نظر پیرامون روشهای برخورد با مظاهر روزه خواری برگزار گردید.

حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: مولفه های اصلی و عناصر کلیدی اقتدار و عظمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران علمو فن آوری ، اقتصاد و فرهنگ می باشد . که جایگاه فرهنگ نسبت به بقیه پر رنگتر است . چون اگر فرهنگ صحیح نباشد علم و فن آوری و اقتصاد هم رشد نخواهد کرد .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در ادامه افزود: توصیه های رهبری این است که در جامعه روحیه امید و کار را بایست ارتقاء داد. ترویج نا امیدی در ملت از سوی رسانه های معاند و بی توجهی مسئولین میتواند مردم را آزار دهد که این موضوع محسوس است .

ایشان افزودند : دشمنان انقلاب به دنبال این هستند تا شخصیت و افکار امام را از بین ببرند چرا که از مولفه های حضرت امام (ره) استکبار ستیزی بود . و دشمنان بخصوص امریکا از همین موضوع (استکبار ستیزی ) ترس دارد چرا که آنان خدمتگذار می خواهند تا منافع خویش را در سراسر جهان تامین نماید . و همین روحیه امام (ره ) است که باعث مشهوریت ایشان در جهان گردیده است .

حجت الاسلام حسین ابراهیمی روز یکشنبه در شصتمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه، افزود: تا زمانی که بصیرت دینی و پیوند قوی ملت و مسئولان پابرجاست، هیچ کشوری نمی تواند خواسته های خود را بر ما تحمیل کند.
وی ادامه داد: روح امید، کار و تلاش باید در جامعه دو چندان شود و باید در سایه خودباوری و تکیه بر ظرفیت های داخل امور را به پیش برد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه تصریح کرد: آمریکا هرگز سرخیرخواهی نداشته است و اگر مسلمانان هوشیار باشند و علیه استکبار به پا خیزند، هیبت آمریکا برای همیشه در جهان شکسته می شود.

دکتر فدایی فرماندارو نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان هم در این جلسه گفت: از حرکات دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه فرهنگی توسعه فرهنگی است. بالا بردن روحیه کار و تربیت نیروهای خوب در جامعه جهت کشوری آباد را از مهمترین موضوعات است . ایشان ترویج افکار حضرت امام (ره ) در سطح جهان را وظیفه مسئولین دانستند و افزودند، ما مسئولین با کار و برخورد خوب با مردم و تلاش و پشتکار میتوانیم گام های موثری در جهت ترویج افکار و توسعه و آبادانی کشور برداریم .

فرماندار شهرستان زرندیه گفت : ما جهت آبادانی کشور می بایست وجدان کاری داشته باشیم و با خلوص نیت به مشکلات مردم رسیدگی کنیم و در این راه نیز به 2 نکته توجه داشته باشیم اول وجدان کاری و دوم ارزشهای اخلاقی که در سیره حضرت امام (ره ) نیز مشاهده گردیده است .

فرماندار زرندیه نیز در این نشست گفت: دولت در حوزه فرهنگی کارهای موثری انجام داده است و باید این مسیر مه یابد.
هادی فدایی تصریح کرد: استعدادیابی جوانان در زمینه های فرهنگی از اقدامات مهمی است که مدیران باید برای آینده کشور در نظر بگیرند و همواره پاسخگوی خواسته های جوانان و مردم باشند.
فرماندار زرندیه اظهار کرد: توسعه افکار امام خمینی (ره) وظیفه مسئولان است زیرا توجه به رفتار و گفتار رهبر فقید انقلاب اسلامی ، چراغ هدایت برای عبور از سختی ها است.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان  هم در این جلسه، تهییج افکار عمومی به خرید کالای وطنی، برگزاری برنامه های فرهنگی هنری در این خصوص،تبلیغات محیطی پیرامون موضوع، برپایی نمایشگاه تولیدات داخلی، معرفی وتشویق تولیدکنندگان داخلی، تبیین موضوع در منابر وتریبونها، نظارت بر فعالیت کسبه و صنوف مختلف، انجام تحقیق وپژوهش در خصوص عوامل عدم موفقیت کالاهای ایرانی در بازار مصرف و ..... را ازجمله راهکارهای تحقق شعار سال دانست.

احمد جوانمرد دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز در این نشست، گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر و شیوه اجرایی این فریضه در جامعه ترویج پیدا کند بسیاری از مشکلات حل می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نیز در این نشست اضافه کرد: اکنون فضای کار در بخش فرهنگی مهیا است و باید همه دست اندرکاران به ویژه دستگاه های فرهنگی با تلاش و اهتمام جدی در این زمینه اقدامات موثری انجام دهند.

در پایان پس از ارائه نقطه نظرات اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان موارد ذیل به تصویب حاضرین در جلسه رسید.

مصوبات جلسه:

1-مقرر گردید سپاه ناحیه زرندیه تیم تذکر لسانی جهت برخورد با مظاهر روزه خواری تشکیل داده وگزارش آن را در جلسه بعد شورا ارائه دهد .

2-پیشنهاد گردید فرماندار محترم ترتیبی اتخاذ فرمایند تا به صورت سرزده از ادارات شهرستان سرکشی بعمل آمده ونحوه تکریم ارباب رجوع مورد ارزیابی قرار گیرد .

اولین همایش تعزیه خوان در شهرستان زرندیه برگزار میگردد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: اولین همایش تعزیه خوان شهرستان زرندیه با هدف ایجاد همدلی و مودت میان هنرمندان تعزیه دهه سوم ماه مبارک رمضان در شهر مامونیه برگزار میگردد.

وی ضمن اشاره به برگزاری اولین جلسه هماهنگی این همایش با حضور دکتر فدایی فرماندار، حجج اسلام ابراهیمی و سیدمحمدی ائمه جمعه شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهرمامونیه، سرهنگ مهدویان جانشین فرماندهی انتظامی و اعضاء هیات امناء انجمن تعزیه در روز شنبه مورخ5 خرداد سال جاری در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، افزود: گروه های منتخب تعزیه خوانان شهرستان بمدت سه شب در محل میدان تعزیه مسجد علی ابن ابیطالب شهر مامونیه به اجرای تعزیه خواهند پرداخت.

جوانمرد با تاکید بر تاثیرگذاری بسیار زیاد هنر آئینی تعزیه، نقش این هنررا در حفظ وصیانت از ارزشهای دینی مذهبی بی بدیل دانست. وی در ادامه گفت: هنرمندان تعزیه با به تصویر کشیدن مصائب اهل بیت عصمت وطهارت(ع) توانسته اند ذهن مخاطبین را بصورتی ملموس با آن وقایع آشنا نمایند که این مهم بسیار ارزشمند وتاثیرگذار است.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه انجمن تعزیه این شهرستان را انجمنی نوپا، اما منظم ومنظبط معرفی نموده وادامه داد این انجمن توانسته در راستای ساماندهی به هنر تعزیه در شهرستان قدمهای بسیار مهمی بردارد.

 

افتتاح نمایشگاه بزرگ کتاب در شهر پرندک

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با ماه مبارک رمضان نمایشگاه کتاب ومحصولات فرهنگی در محل موسسه قرآنی فاطمه الزهرا(س) شهر پرندک این شهرستان برپا گردیده که امروز یکشنبه سی ام اردیبهشت ماه با حضور مسئولین شهرستانی ومحلیاز جمله حجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه پرندک، قناتی معاون فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، بخشدار مرکزی، شهرداران پرندک و رازقان، مدیر آموزش و پرورش و ... افتتاح گردید.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این نمایشگاه بیش از 5000 جلد کتاب در موضوعات مختلف اجتماعی، دینی، مذهبی، علمی، کودک ونوجوان، روانشناسی، رمان، قرآن وادعیه و .... در معرض دید عموم قرار گرفته است که علاقمندان می توانند از امروز بمدت 20 روز صبح وعصر به محل این نمایشگاه مراجعه و بازدید نمایند.

شایان ذکر است کتابهای این نمایشگاه با تخفیف قابل توجه 50 درصد عرضه می گردد.

 

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه در سال97 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز یکشنبه مورخ30 اردیبهشت ماه اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان درسال جاری در محل سالن جلسات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار گردید.

در این جلسه که با دستورگزارش آخرین وضعیت کتابخانه در دست احداث شهر زاویه و پیگیری وضعیت واریزی نیم درصد شهرداریها برگزار شد احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشادا سلامی ودبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه گفت: کتاب وکتابخوانی بعنوان یکی از شاخصه های مهم فرهنگی هر جامعه ای می تواند در توسعه متوازن آن جامعه نقش بسزایی ایفا نماید. وی با اشاره به این موضوع که طی سالیان گذشته از نظر ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی درجا زده ایم و شاهد هیچگونه پیشرفتی در این خصوص نبوده ایم، عوامل متعددی از جمله افزایش بهره برداری از رسانه های دیجیتال، افزایش قیمت کتاب، نگرش نامناسب به این بخش، کمرنگ بودن فعالیتهای فرهنگی هنری موثر در این زمینه و ....را موجب این رکود دانست.

وی ابراز امیدواری کرد با ایجاد دغدغه از درون خانواده ها بتوان قدمهای موثری را در راستای ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی وافزایش ضریب سرانه مطالعه در جامعه برداشت.

شایان ذکر است در این جلسه مصوب گردید اداره کتابخانه های عمومی با همکاری اداره آموزش وپرورش نسبت به ایجاد انگیزش در قشر نوجوان و جوان جهت حضور در کتابخانه های عمومی اقدام نماید.

حضور رئیس اداره ارشاد در پایگاه امداد جاده ای هلال احمر

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی به مناسبت هفته هلال احمر درمحل پایگاه امداد جاده ای هلال احمر حضور پیدا کرده و از امدادگران  این پایگاه با اهدای هدایایی تقدیر بعمل آورد.

 

اهداء کتاب به کتابخانه این پایگاه از دیگر مواردی بود که توسط جوانمرد صورت گرفت.

 

اولین همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در شهر مامونیه برگزار شد.

فردوسی یکی از بزرگان ومفاخرارزشمند فرهنگی وادبی کشور ماست.

مهندس محمدرضا منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی در آئین بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی که روز سه شنبه 25 ازری بهشت سال جاری در شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه برگزار گردید گفت: فردوسی یکی از بزرگان و مفاخر ارزشمند فرهنگی وادبی کشور ماست.

منصوری در ادامه افزود: پاسداشت بزرگان فرهنگی و ادبی کشور علاوه بر ارج نهادن به مقام شامخ این عزیزان وانتقال ارزشها و مفاهیم فرهنگی به نسلهای بعدی موجب ارتقائ سطح فرهنگی جامعه وایجاد انگیزه در فعالان جوان این عرصه می باشد.

اولین همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی به همت انجمن ادبی نیستان و همکاری فرمانداری و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز سه شنبه 25 اردی بهشتماه سال جاری با حضور منصوری نماینده مردم، قناتی معاون فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، جمعی از اصحاب فرهنگ وهنر  و عموم علاقمندان در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

شایان ذکر است برنامه های متنوعی از جمله مرشدخوانی توسط مرشد ساعدی، موسیقی سنتی توسط آقایان تنها، موصولی، راسخ و مهتدی، نقالی توسط سرکار خانم پریسا سیمین مهر، سخنرانی دکتر بشیری و استاد بنی هاشمی در این مراسم اجراء گردید که با استقبال بسیار خوب علاقمندان مواجه شد.

 

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری این مراسم گفت: این همایش ارزشمند در راستای اهداف این اداره جهت برون سپاری برنامه های فرهنگی هنری و مردمی برگزار شدن چنین برنامه هایی برگزار گردید که بازخورد بسیار خوبی از سوی علاقمندان داشت. وی ضمن تقدیر از انجمن ادبی نیستان که با همت عالی خود این همایش را به سرانجام رساند، از مساعدت و همکاری دکتر فدایی فرماندار شهرستان هم تقدیر وتشکر نمود.

 

معرفی تاریخ و فرهنگ شهرستان زرندیه در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، استاد محمد علی چراغی یکی از فرهیختگان شهرستان، روز پنجشنبه مورخ13 اردیبهشت ماه سال جاری در مراسم روز فرهنگ وهنر استان مرکزی که در محل نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور کاراندیش معاون برنامه ریزی وتوسعه منابع انسانی وزارت ارشاد و جوادی معاون فرهنگی این وزارتخانهف قیاسی مدیرکل امور استانها، شریفی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی و روءسای فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانهای استان مرکزی برگزار شد به سخنرانی پرداخته و تاریخ و فرهنگ شهرستان زرندیه را به حاضرین معرفی نمود.

شایان ذکر است در پایان این مراسم با اهداء لوح وهدایایی از سالها زحمت  جناب چراغی در به تحریر درآوردن کتاب وزین زرند وخرقان تقدیر بعمل آمد.

 

 

دیدار رئیس اداره ارشاد با رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه روز چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه سال جاری بمناسبت هفته هلال احمر با حضور در محل ساختمان جمعیت هلال احمر شهرستان زرندیه با آقای رجبی رئیس این جمعیت دیدار و گفتگو کرد.

بازدید کارشناسان وزارت ارشاد از مجتمع فرهنگی مامونیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز سه شنبه هجدهم اردیبهشت ماه 97 تعدادی از کارشناسان برنامه و بودجه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی از محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه بازدید واز نزدیک با مسائل ومشکلات این مجتمع آشنا شدند.

 

دیدار رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با مدیر آموزش وپرورش شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد روز شنبه 15 اردیبهشت 1397 به همراه تنی چند از مسئولین شهرستان بمناسبت هفته معلم در محل کار آقای یوسفی مدیریت آموزش وپرورش  شهرستان حضور پیدا کرده وبا وی دیدار وگفتگو کردند.

برگزاری مسابقات قرآنی در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه پنجشنبه 13 اردیبهشت، یکدوره مسابقات قرآنی در رشته های حفظ و صوت ولحن برای برادران وخواهران در محل حسینیه حضرت خدیجه(س) شهر مامونیه برگزار شد.

این دوره از مسابقات بمناسبت اعیاد شعبانیه و با مسئولیت موسسه فرهنگی قرآن وعترت ثقل اکبر زرندیه برگزار گردید.

یازدهمین جشنواره شعر انتظار با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی عصر با حضور شریفی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار و امام جمعه زرندیه، عبدالجبار کاکایی شاعر برجسته کشوری، شهرداران، اعضای شورای اسلامی شهر، مسئولین ادارات و شاعران، ادیبان و فرهیختگان استان مرکزی در محل سالن فرمانداری زرندیه برگزار شد. 

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه دراین مراسم گفت؛ دبیرخانه این جشنواره از اوائل اسفندماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد که پس از اعلام فراخوان بیش از یکصد اثر از شاعران استان مرکزی وهشت استان دیگر وصول شد. 

وی اظهار کرد: آثار واصله پس از جمع بندی و بررسی اولیه تحکیل هیات داوران جشنواره متشکل از آقایان دکتر عباسعلی وفایی، دکتر رحیم طاهر و دکتر سیدمهدی طباطبایی شد که نهایتا تعداد ۳ نفر را بعنوان نفرات اول تا سوم و هفت نفر دیگر بعنوان نفرات برگزیده انتخاب و در مراسم اختتامیه به قرائت اشعار خود پرداختند و در پایان با اهداء لوح، تندیس و مبالغ نقدی از ایشان تقدیر بعمل می‌آید . 

قرائت بیانیه هیات داوران توسط دکتر سیدمهدی طباطبایی اجرای مولودی‌خوانی و اجرای مرشد تقی سعاتپور و سیدمحمد جواد شیخ الاسلامی ذاکر اهل بیت(ع)، پخش نماهنگ، سخنرانی امام جمعه و شعر خوانی استاد کاکایی از دیگر برنامه های مراسم اختتامیه بود. 

نفرات برتر جشنواره؛ 

رضا نیکوکار از رشت نفر اول 

ابراهیم زمانی از قم 

طاهره ویسه از ساوه 

سمیرا یکه تاز از زرندیه 

منصور قاسمی از ساوه 

علی اصغر شیری از قم 

احسان بیات از دلیجان 

غزال مرادی از ساوه 

محمد زارعی از دلیجان 

 

منصور کیانی از زرندیه 

 

 

دیدار مدیرکل ارشاد با فرماندار شهرستان زرندیه

 

 

 

دیدار مدیرکل ارشاد با فرماندار شهرستان زرندیه

فرماندار شهرستان زرندیه گفت: فرهنگ ها می توانند در انحطاط و سقوط و یا تعالی و پیشرفت جوامع نقش موثری داشته باشند و کسانیکه در زمینه امور فرهنگی مسئولیت دارند می توانند از فرهنگ به عنوان ابزاری در جهت توسعه و یا انحطاط استفاده کنند.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، دکتر هادی فدایی فرماندار شهرستان زرندیه امروز (١٠اردیبهشت) در نشست صمیمی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: فرمانداری به عنوان دستگاه دغدغه مند در امر فرهنگ از جشنواره هایی که دارای پیام فرهنگ سازی باشند، حمایت می‌کند.

وی افزود: فرهنگ ها می توانند در انحطاط و سقوط و یا تعالی و پیشرفت جوامع نقش موثری داشته باشند و کسانیکه در زمینه امور فرهنگی مسئولیت دارند می توانند از فرهنگ به عنوان ابزاری در جهت توسعه و یا انحطاط استفاده کنند.

فدایی ادامه داد: به ‌وسیله هنر می‌توان آسیب‌های فرهنگی جامعه را ترمیم کرد و از اینرو برگزاری جشنواره های شعر و داستان و تئاتر و نمایش نقش بسیار مهمی در رفع آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی دارند و باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

فرماندار زرندیه ضمن قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره شعرانتظار ادامه داد: این گونه جشنواره هایی که به اعتلای فرهنگ و هنر می انجامد را باید تقویت کرد و با ارزش قائل شدن برای شاعر وهنرمند سبب تشویق او در تهیه آثار جدید شد.

در ادامه این دیدار محسن شریفی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: هنری مورد قبول است که اصیل بوده، الهام بخش و برانگیزاننده و فرهنگ پرور باشد و الحمدالله شاعران شرکت کننده در جشنواره شعر انتظار با سرودن اشعاری با مضامین مهدویت چراغ راه همگان به ویژه نسل جوان جامعه هستند.

شریفی با بیان اینکه زندگی انسان ها، هنر است و غیر از این نیست اظهار کرد:  ما باید برای هنر و فرهنگ نقشی اساسی قائل باشیم و بههنرمنداندر جامعه بها دهیم.

بیش از یکصد اثر مهدوی از شاعران آئینی ٩ استان کشور از جمله تهران، زنجان، اصفهان، آذربایجان شرقی، گیلان، قم، بوشهر، خوزستان و مرکزی به دبیرخانه یازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی ارسال شد که طی مراسم اختتامیه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

 لازم به ذکر است، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی برای حضور در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی به شهرستان زرندیه سفر کرده است.

 

 

نشست صمیمی مدیرکل ارشاد با امام جمعه شهرستان زرندیه

امام جمعه شهرستان زرندیه گفت: توسعه هنر و ارزش قائل شدن به این ابزار مهم فرهنگی سبب اعتلای جامعه می شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام حسین ابراهیمی امام جمعه شهرستان زرندیه امروز (١٠اردیبهشت) در نشست صمیمی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: توسعه هنر و ارزش قائل شدن به این ابزار مهم فرهنگی سبب اعتلای جامعه می شود.

 وی افزود:  کار فرهنگی دارای ارزش بسیاری بوده هرچند در برخی اوقات آن را بی ارزش جلوه می دهند ولی اهمیت توجه به فرهنگ، تدین و تعهد را دو چندان می کند.

 حجت الاسلام ابراهیمی اظهار کرد: فعالیت های هنری فاخرو اثر گذار حرکتی رو به جلو و بالنده در عرصه فرهنگ و هنر است و فرهنگ زمانی رشد و بالندگی خواهد داشت که محیطی امن و ارام برای این منظور در جامعه فراهم شود.

 امام جمعه زرندیه ادامه داد: جوانان هنرمند این مرز و بوم در درون مرزها و شهرها برای رشد و توسعه فرهنگی کشور تلاش و مجاهدت می کنند.

 در ادامه این دیدار محسن شریفی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به برگزاری جشنواره استانی شعر انتظار در زرندیه گفت: بیش از یکصد اثر مهدوی از شاعران آئینی ٩ استان کشور از جمله تهران، زنجان، اصفهان، آذربایجان شرقی، گیلان، قم، بوشهر، خوزستان و مرکزی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

 لازم به ذکر است، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی برای حضور در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی به شهرستان زرندیه سفر کرده است.

وصول بیش از یکصد اثر توسط دبیرخانه یازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ودبیر یازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی امروز در گفتگو با خبرنگارخبرگزاری فارس گفت:

بیش از یکصد اثر مهدوی از حدود 50 شاعر از سراسر کشور توسط دبیرخانه این جشنواره وصول شده است.

جوانمرد ضمن اشاره به تمدید دریافت آثار تا مورخ دوم اردیبهشت ماه افزود: شاعران آئینی 9 استان کشور از قبیل تهران، زنجان،اصفهان،آذربایجان شرقی، گیلان، قم، بوشهر، خوزستان و مرکزی آثار خویش رابه دبیرخانه این جشنواره ارسال نموده اند.

وی در ادامه گفت: آثار واصله توسط هیات داوران جشنواره متشکل از دکتر عباسعلی وفایی، دکتر رحیم طاهر و دکتر سیدمهدی طباطبایی بررسی و از نفرات برگزیده ومنتخب روز دوشنبه دهم اردیبهشت ماه یال جاری همزمان با ایام ولادت منجی عالم بشریت، حضرت قائم(عج) با اهداء لوح، تندیس، مبالغ نقدی وهدایایی تقدیر بعمل خواهد آمد.

جوانمرد برگزاری یازده دوره جشنواره شعر انتظار در شهرستان زرندیه را بسیار خوب، تاثیرگزار ومفید ارزیابی نموده و افزود: برگزاری برنامه های متنوع ومختلف فرهنگی هنری در شهرستان زرندیه توانسته موجبات ارتقاء سطح فرهنگی وادبی این شهرستان را فراهم آورد.

وی حضور شعرای مطرح استانی وکشوری در دوره های گذشته این جشنواره از جمله آقایان سیدحمیدرضا برقعی، استاد غلامرضا سازگار، عبدالجبار کاکایی، استادمحمدعلی مجاهدی(پروانه)، محمد جواد شرافت، احمد علوی، مهدی رحیمی، خدیجه رحیمی، حاج عباس حیدرزاده، شهاب الدین خالقی، مجید تال، علیرضا اطلاقی و .... از نکات قابل توجه در ادوار گذشته این جشنواره بوده است.

جوانمرد ادامه داد رایزنیهایی برای حضور استاد علیرضا قزوه در یازدهمین دوره این جشنواره صورت گرفته است که به احتمال زیاد ایشان میهمان ویژه این جشنواره خواهند بود.

پنجاه ونهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه شهرستان زرندیه در پنجاه ونهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان که صبح روز پنجشنبه 30 فروردین 97 با دستور جلسه ارائه راهکارهای عملی پیرامون تحقق شعار سال (حمایت از کالای ایرانی) در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد گفت: فرهنگسازی بهترین راهکار عملی حمایت از کالای ایرانی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در ادامه افزود: خوشبختانه با وجود گذشت چهار دهه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دشمنان نظام وانقلاب نتوانسته اند کاری از پیش ببرند و این مهم مرهون خون مطهر شهداء و رهبری حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است. ایشان نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری را نشان درایت وظریف اندیشی ایشان دانسته و آن را یکی از راهکارهای مثمرثمر در راستای برون رفت از مشکلات و معضلات مبتلا به جامعه عنوان کرد.

مهندس قناتی معاون فرمانداری شهرستان هم در این جلسه گفت: رفع موانع تولید یکی از مهمترین راهکارهای عملی حمایت از کالای ایرانی است. وی فرهنگسازی در این خصوص را هم از دیگر راهکارهای تحقق این امر دانسته وافزود متاسفانه فرهنگ رایج جامعه، تولیدات داخلی را بی کیفیت وضعیف می داند که می بایست در این خصوص تغییر نگرش بوجود آید.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان  هم در این جلسه، تهییج افکار عمومی به خرید کالای وطنی، برگزاری برنامه های فرهنگی هنری در این خصوص،تبلیغات محیطی پیرامون موضوع، برپایی نمایشگاه تولیدات داخلی، معرفی وتشویق تولیدکنندگان داخلی، تبیین موضوع در منابر وتریبونها، نظارت بر فعالیت کسبه و صنوف مختلف، انجام نحقیق وپژوهش در خصوص عوامل عدم موفقیت کالاهای ایرانی در بازار مصرف و ..... را ازجمله راهکارهای تحقق شعار سال دانست.

در پایان پس از ارائه نقطه نظرات اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان موارد ذیل به تصویب حاضرین در جلسه رسید.

-       مقرر گردید از طریق فرمانداری هماهنگی لازم با شرکتهای تولیدی و کارخانجات جهت معرفی محصولات تولید شده در شهرستان به عموم مردم از طریق سازه های تبلیغاتی، فضای مجازی و رسانه ها صورت گیرد.

-       مقرر گردید از طریق فرمانداری با تولیدکنندگان و مدیران صنایع وکارخانجات هماهنگ شود تا محصولات خود را با قیمت مناسب و بدون واسطه به مردم شهرستان ارائه نمایند.

 

-       مقرر گردید دستگاههای فرهنگی از جمله تبلیغات اسلامی، آموزش وپرورش، دانشگاهها، ارشاد اسلامی، ورزش وجوانان، کتابخانه های عمومی، شهرداریها، سپاه و... با اجرای برنامه های فرهنگی هنری  در راستای فرهنگسازی وتهییج افکار عمومی جهت خرید کالای ایرانی قدم بردارند.

 

تقدیر از نوجوان حافظ قرآن در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در مراسمی از آقای امیر مهدی گودرزی نوجوان حافظ کل قرآن کریم زرندیه ای با حضور دکتر فدایی فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی وتعدادی دیگری از مسئولین شهرستان تقدیر بعمل آمد.

شایان ذکر است امیر مهدی گودرزی حائز رتبه اول رشته حفظ در هفته قرآن وعترت استان مرکزی می باشد.

بازدید دکترفدایی فرماندارشهرستان زرندیه ازمحل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه دکتر هادی فدایی روز سه شنبه 21 فروردین ماه 1397 همزمان با روز هنر انقلاب اسلامی از محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه بازدید واز نزدیک در جریان نواقص ومشکلات این مجتمع قرار گرفت.

افتتاح نمایشگاه عکس بمناسبت روز هنر انقلاب اسلامی در شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه،  عصر روز سه شنبه 21 فروردین ماه97 نمایشگاه عکسی که بمناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی در محل نگارخانه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزارگردیده بود با حضور دکتر فدایی فرماندار، مهندس قناتی معاون فرماندار،جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، احمدی بخشدار وتعدادی کثیری از اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه افتتاح شد.

به گفته جوانمرد در این نمایشگاه تعداد 30 اثر از هنرمندان استان و کشور با موضوع هنر انقلاب اسلامی در معرض دید عموم قرار گرفتهاست که از امروز بمدت 10 روز آماده بازدید عموم علاقمندان می باشد.

جوانمرد در ادامه ضمن اشاره به همکاری خانه عکاسان حوزه هنری استان مرکزی درپایی این نمایشگاه، هدف از برگزاری آن را ایجاد انگیزه بین هنرمندان وعلاقمندان به هنر عکاسی درشهرستان عنوان نمورده وابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک شاهد برپایی نمایشگاههایی در این زمینه از هنرمندان شهرستان زرندیه باشیم.

نشست صمیمی اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه با فرماندار برگزار شد.

نشست صمیمی اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه با فرماندار برگزار شد.

فرماندار شهرستان زرندیه : شهید آوینی الگوی شایسته ای برای هنرمندان جوان وانقلابی است.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، دکتر هادی فدایی فرماندار شهرستان زرندیه عصر امروز سه شنبه مورخ21 فروردین ماه در نشست با اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان گفت: شهید آوینی الگوی شایسته ای برای هنرمندان جوان وانقلابی ایران اسلامی است.

فرماندار شهرستان زرندیه افزود: شهدای هشت سال دفاع مقدس با هدف ایجاد رفاه اجتماعی، عدالت وامنیت در جامعه رفتند وجان خود را نثار میهن اسلامی کردند.  وی ادامه داد: شهید سیدمرتضی آوینی سید شهیدان اهل قلم با قلم رسای خویش وهنرمندانه توانست روح ایثار وفداکاری رزمندگان اسلام را به بقیه اقشار جامعه ونسلهای بعدی انتقال دهد و این نشان از قدرت تاثیر گذاری هنر دارد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در این نشست ضمن گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، هنرمندان متعهد را سرمایه های نظام و میهن اسلامی دانسته وارج نهادن به مقام شامخ شهداء بویژه شهدای هنرمند را از وظایف مسئولین وعموم مردم دانست.

احمد جوانمرد درادامه ضمن اشاره به برخی چالشها ومشکلات فرهنگی هنری شهرستان از فرمانداردرخواست کرد تا با حسن تدبیر و حمایتهای ویژه از بخش فرهنگ در راستای ارتقای فرهنگی شهرستان ومنطقه قدم بردارد.

وی نبود یک سالن آمفی تئاتر در سطح شهرستان، عدم حمایت صنایع وکارخانجات از برنامه های فرهنگی هنری، نگاه ضعف به بخش فرهنگ وهنر و ... را ازجمله مشکلات ومعضلات فرهنگی شهرستان عنوان نمود که امیدوار است با حضور دکتر فدایی حرکتهایی در جهت رفع این موانع صورت گیرد.

شایان ذکر است در این نشست روءسای انجمنهای فرهنگی هنری، موسسات فرهنگی هنری و پیشکسوتان عرصه فرهنگ وهنر به بیان نقطه نظرات ودیدگاههای خویش پرداختند که با استقبال خوب دکتر فدایی مواجه گردید.

گزارش عملکرد سال 1396 اداره ارشاد زرندیه

مقدمه:

هنر، یکی از بارزترین جلوه‌های اسرار‌آمیز فرهنگ و تمدن انسانی است که همواره بر حیات انسانی سایه افکنده است. هر جا کاوش‌های تاریخ تمدن و باستان‌شناسی، نشانی از تمدن و فرهنگ بشری و تجلی آن کشف می‌کند، در هر سرزمینی که تمدنی به عرصه ظهور می‌رسد، آثار و مظاهر گوناگون هنری، اعجاب پژوهشگران تاریخ تمدن و هنر را برانگیخته است و رموز ناپیدای آن، حکیمان را به اندیشه و تأمل فرو برده است. یک محقق تاریخ هنر، با مطالعه آثار هنری و جلوه‌های آن، سیمای روشنی از تمدن و فرهنگ بشری در سرزمین‌های پیشین به نمایش می‌گذارد. هنر، از اسرار آفرینش و حیات فرهنگی انسان است که اندیشمندان علوم انسانی را به پژوهش بیشتر فرا می‌خواند.

کالبد هنر و ادبیات به خاطر انس با فرهنگ الهی و سنتی، جلوه و نمود معنوی و انسانی یافته است. این دریافت از هنر در ادبیات فارسی و عرفانی، به ویژه در زبان حافظ و مولانا، تجلی بارزتری از خود به نمایش گذارده است، چنان‌که از این غزل حافظ، نوع بینش وی از هنر را می‌توان درک کرد:

قلندران طریقت به نیم جو نخرند

قبای اطلس آن‌ کس که از هنر عاری است


از دیدگاه حافظ و مولانا، عرفان نوعی علم ذوقی و هنری است و هنر نیز نوعی الهام و اشراق است و هنرمند هم از ذوق اشراقی بی‌بهره نیست. اکثر اندیشمندانی که درباره تعریف هنر به تأمل پرداخته و یا اظهار نظر نموده‌اند، از حل رموز آن فرو مانده‌اند. در واقع، غالب سخنان زیبا و دلنشین درباره هنر که گوش آدمی را نوازش می‌دهد، به غیر از ابهام و ادراک‌ناپذیری آن، از حیث اندیشه در فضای محدودی سیر می‌کنند؛ چرا که این تعاریف، هر کدام از زاویه‌ای خاص، هنر را توصیف کرده و نوعی بینش خاص را تداعی می‌کنند که گاهی، معنای کلی و روشنی از نفس هنر نمی‌انجامند.

 هگل در این باره می‌گوید:  تعریف هنر اگر غیرممکن نباشد بسیار دشوار است.

هنر، مبتنی بر نوعی علم و معرفت باطنی است که سرچشمه‌ای آسمانی دارد. هنر که زیبایی و آفرینندگی است، با نوعی خودآگاهی عرفانی و شهود درونی پیوند خورده است. انسان هنرمند با درک این شهود تمام عالم را شهود می‌نماید. در درون هنرمند، پنجره‌ای به سوی جمال و کمال بی‌انتهای حق و روزنه‌ای برای دیدن نفس زیبایی هستی، باز شده است به صورتی که ذات حق را می‌بیند. هنرمند آنچه را در جمال هستی شهود می‌نماید، به زبان و قالب هنر، بیان می‌دارد. از این رو هنر، تجلی و تمثیل نفس زیبایی و جمال حق است و به بیان دیگر گوهر هنر، تجلی شیدایی و مظهر زیبایی جان هنرمند نسبت به جمال حق است. الهام، زیبایی و خیال باطنی، جان‌مایه هنر است.

 

اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در سال 1396 هجری خورشیدی سعی بر آن داشت تا با بهره گیری از ابزار بسیار تاثیرگزار و مفید هنر در راستای اهداف فرهنگی نظام و سند چشم انداز توسعه فرهنگی کشور قدم بردارد. آنچه در این مجموعه می بینید تنها بخشی از تلاشهای همکاران شاغل در این اداره در راستای نیل به اهداف مد نظر می باشد. امیدواریم توانسته باشیم با بضاعت موجود وتلاشهای ناچیز خویش رضایت حق تعالی، حضرت ولیعصر(عج) و عموم مردم ولایتمدار شهرستان زرندیه، بویژه اصحاب فرهنگ وهنر ارزشمند شهرستان را جلب نموده باشیم. ان شاا...

احمد جوانمرد

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی

شهرستان زرندیه

 

1- طراحی، تهیه وتوزیع پوستر شعار سال

2- دیدار نوروزی رئیس اداره ارشاد با امام جمعه شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه روزسه شنبه 15 فروردین ماه سال جاری به همراه تنی چند از مسئولین واصحاب فرهنگ وهنر شهرستان در دفتر امام جمعه شهرستان حضور پیدا کرده و با حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیدار وگفتگو کردند.

 

3-نشست اصحاب فرهنگ وهنرشهرستان زرندیه با فرماندار شهرستان برگزار شد.

بمناسبت بیستم فروردین سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی که به نام روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است تعدادی از اعضاء انجمنهای فرهنگی هنری و اصحاب فرهنگ وهنر و رسانه شهرستان صبح روز یکشنبه مورخ 20فروردین 1396  با مهندس نخستین فرماندار  در محل فرمانداری دیدار وگفتگو کردند.

 

در این نشست که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی وکانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه برگزار شده بود مهندس نخستین فرماندار با اشاره به شخصیت والا و وارسته شهید آوینی اظهار کرد: افراد زیادی در حوزه زنده کردن ارزش ها و احیا کردن انقلاب اسلامی تحت عنوان موضوعات هنری تلاش کرده اند که یکی از بارزترین آنها این شهید بزرگوار بوده است. وی افزود: روز هنر انقلاب اسلامی که به مناسبت شهادت وی نامگذاری شده  تلاش می کند با برجسته سازی ویژگیهای بارز ایشان گامی در راستای الگوسازی برای دیگر هنرجویان انقلابی بردارد. فرماندار شهرستان زرندیه در ادامه گفت:  بیستمفروردین ماه روز هنر انقلاب اسلامی روز گرامیداشت از کوشش هنرمندانی است که با قرارگیری در سایه انقلاب پرورش یافته و با تکیه بر آن در جهت زنده کردن هنر انقلابی به این سرزمین خدمت می کنند.

4-توزیع فراخوان دهمین جشنواره شعرانتظار استان مرکزی

5-روز هنر انقلاب اسلامی

6- پنجاه ودومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در سال1396 عصر روز دوشنبه مورخ 28/2/96 در محل دفتر امام جمعه شهر مامونیه برگزار شد.

در این جلسه که با دستور راهکارهای تبیین وتحقق شعار سال برگزار شده بود حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه ورئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه گفت: جنگ میان ابرقدرتها در عصر حاضر جنگ اقتصادی است. دشمنان انقلاب اسلامی پس از اینکه در جنگ نظامی حریف ملت غیور وفداکار ایران اسلامی نشدند روی به جنگ اقتصادی آورده و با اعمال تحریمهای ناجوانمردانه سعی در به زانو درآوردن این مردم شجاع و ولایتمدار دارند.

امام جمعه شهرستان زرندیه افزود: تحریمها در صدر اسلام نیز بوده است و مسلمانان همواره در راه رسیدن به اهداف متعالی خود سختیهای بسیاری را تحمل نموده اند. ایشان ادامه داد اینکه چند سالی است مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید می نمایند نشان از اهمیت موضوع دارد. لذا همه باید در امر فرهنگسازی در این راستا قدم برداشته و ضمن حمایت از تولیدکنندگان داخلی مردم را به خرید کالاهای داخلی تشویق نماییم.

مصوبات پنجاه دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه به شرح ذیل می باشد:

مقرر گردید درهر یک از جلسات آتی شورا یکی از ادارات شهرستان در خصوص اقدامات  صورت گرفته پیرامون تحقق شعار سال ارائه گزارش نماید.

پیشنهاد گردیددر راستای فرهنگسازی،  طرح درج مطالبی پیرامون اقتصاد مقاومتی در کتب درسی دانش آموزان در شورای آموزش  پرورش شهرستان مطرح و به مراتب بالاتر ارجاع گردد.

7- دیدار رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با هنرمند پیشکسوت تعزیه زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز چهارشنبه  ششم اردیبهشت ماه نود وپنج به همراه رئیس انجمن تعزیه شهرستان ومصباحی شهردار زاویه در منزل استاد یحیی تنها هنرمند پیشکسوت شهرستان زرندیه حضور یافته وبا وی دیدار وگفتگو کرد.

8- جلسه عقد تفاهم نامه کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه جلسه عقد تفاهم نامه کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه مورخ 11/2/96 در محل مسجد جامع آسیابک با 0ضور حجه الاسلام والمسلمین ذوالفقاری مسئول دبیرخانه نظارت ورسیدگی به کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ومدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان زرندیه برگزار شد.

9- برپایی نمایشگاه کتاب بمناسبت هفته معلم در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همت این اداره نمایشگاه کتابی به مناسبت هفته معلم در محل این اداره برپا شده است.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این نمایشگاه از تاریخ12 لغایت 19 اردیبهشت صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان می باشد. جوانمرد افزود مراجعین می توانند کتابهای این نمایشگاه را با 20 درصد تخفیف خریداری نمایند.

وی ادامه داد در حاشیه این نمایشگاه هم  نمایشگاهی هم تحت عنوان ترویج فرهنگ سلامت با همکاری شیکه بهداشت ودرمان برپا شده است که آماده بازدید علاقمندان می باشد.

10- جشنواره شعرانتظار استان مرکزی با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

دهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی عصر روز چهارشنبه مورخ 20/2/96 با برگزاری مراسم اختتامیه ومعرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در مراسم اختتامیه این جشنواره که با حضور شریفی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، فرماندار شهرستان زرندیه، حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه شهرستان، استاد غلامرضا سازگار شاعر و ذاکر برجسته کشور، مسئولین شهرستان، شعرا و عموم مردم ولایتمدار برگزار شد، گفت: دبیرخانه این جشنواره از اسفندماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز وپس از اتمام مهلت تعیین شده بیش از 170 اثر از 70 شاعر از اقصی نقاط میهن اسلامی وصول نمود. آثار پس از کدگزاری تحویل هیئت داوران جشنواره متشکل از آقایان دکتر عباسعلی وفایی، دکتر عباس احمدی وعلی اصغر ذاکری شد. پس از بررسی واعلام نظر هیات داوران آثار هشت نفر از شعرا به عنوان آثار برتر انتخاب شدند که در این مراسم به قرائت آثار خود پرداختند.

جوانمرد درادامه افزود: در مراسم اختتامیه جشنواره از شاعران برتر این جشنواره با اهداء لوح، تندیس ومبالغ نقدی تقدیر بعمل می آید.

حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه شهرستان زرندیه هم که سخنران این مراسم بود گفت: انتظار فرج از افضل ترین اعمال مسلمانان بویژه شیعیان است. ایشان افزود:  زبان هنر با شیرینی ورسایی خاص خود توانسته در حفظ واعتلای ارزشها واعتقادات دینی نقش موثری ایفا نماید.

امام جمعه شهرستان زرندیه ادامه داد: منتظر واقعی کسی است که در عمل منتظر حضرت قائم(عج) باشد و نه در ظاهر وشعاری. ایشان فرمود: انتظار فرج می بایست در جزء جزء زندگی ما نمایان باشد. نا انشاا... بتوان جامعه را به سمتی برد که برای ظهور آنحضرت مهیا باشد.

محسن شریفی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی هم در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: جشنواره شعر انتظار استان مرکزی محلی شده است برای عرض ارادت اصحاب شعر و ادب استان وکشور به ساحت مقدس حضرت ولیعصر(عج) که امیدورایم بتوانیم در سالهای آینده نسبت به ارتقاء سطح کمی وکیفی این جشنواره قدم برداریم.

شریفی در ادامه گفت: شعر وادب هماره در تاریخ این مرز و بوم جایگاه ویژه ای داشته است ونقش بسیار ارزشمندی در حفظ وانتقال مفاهیم دینی وملی به نسلهای بعدی ایفا نموده است. وی با اشاره به سابقه شعر آئینی در کشور، استان مرکزی  را مهد مفاخر، شعرا ادباء مشاهیر باستانی و معاصر از جمله پروین اعتصامی، سلمان ساوجی و ... دانسته و فعالیت فرهنگی هنری در این استان را کاری بسیار بزرگ وحساس توصیف کرد.

شعرخوانی استاد غلامرضا سازگار و شعرای برتر جشنواره، اجرا ی زیبای سید جواد شرافت، اجرای زیبای ذاکر اهل بیت آقای شیخ الاسلامی، پخش نماهنگ و رونمایی از کتاب مجموعه شعر حجه الاسلام علی رحمتی با عنوان  ماجرای دهکده از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

اسامی شعرای برتر جشنواره دهم:

1-    آقای حسن مهدی از ساوه

2-  آقای مهدی جهاندار از  اصفهان

3-آقای علی احدی از اراک

4-  آقای محسن کاویانی از قم

5-  خانم حمیده پارسافر از زرندیه

6-  خانم زهرا سپه کار ازاصفهان

7-خانم فائزه امینی از اراک

8-آقای حبیب قاسمی از دلیجان

 

شعرای یشکسوت شهرستان زرندیه که به قرائت آثار خود پرداختند:

1-    آقای ابوالقاسم منظور

2-  آقای ولی اله صفری

11- تهیه وتوزیع پوستر بمناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر تعداد 500 نسخه پوستر توسط روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تهیه ودر ادارات، نهادها وارگانهای دولتی وغیر دولتی این شهرستان توزیع گردید.

12- تهیه وتوزیع پوستر بمناسبت بیست وهشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام(ره)

به مناسبت چهاردهم خرداد بیست وهشتمین سالگرد رحلت ملکوتی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره)  تعداد 500 نسخه پوستر توسط روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تهیه ودر ادارات، نهادها وارگانهای دولتی وغیر دولتی این شهرستان توزیع گردید.

13- آغاز به کار اولین نمایشگاه قرآن شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه اولین نمایشگاه قرآن این شهرستان عصر روز شنبه بیستم خردادماه سال جاری با حضور مهندس نخستین فرماندار، حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه ودیگر مسئولین شهرستان افتتاح و فعالیت خود را آغاز نمود.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه که از امروز بمدت  یکهفته عصرها آماده بازدید علاقمندان می باشد غرفه های مشاوره قرآنی، مشاوره مذهبی، تعویض قرآنهای مستعمل با قرآن نو، قرآن بخوانید جایزه بگیرید، قرآن وهنر، موسسات قرآنی شهرستان، عقیدیتی سیاسی فرماندهی انتظامی شهرستان، حوزه علمیه خواهران، ایستگاه نقاشی برای کودکان، واجرای زنده هنری(خوشنویسی ونقاشی)دایر گردیده است.

وی در ادامه برگزاری مسابقات قرآنی، جزء خوانی قرآن، شعرخوانی، خطابه خوانی را از دیگر برنامه های جنبی این نمایشگاه عنوان نمود.

14- بازدید مهندس منصوری از اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز چهارشنبه مورخ 24 خردادماه مهندس منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه حضور پیدا کرده و ضمن دیدار با جوانمرد رئیس اداره و کارکنان از سالن نیمه کاره مجتمع فرهنگی هنری مامونیه بازدید بعمل آورد.

در این بازدید یکی از خیرین مهندس منصوری را همراهی میکرد که جهت بررسی و مذاکره پیرامون تکمیل وتجهیز سالن مذکور مذاکراتی بعمل آمد.

15- از فعالان قرآنی شهرستان زرندیه تقدیر شد.

روز پنجشنبه یکم تیرماه سال جاری طی مراسمی با حضور نخستین فرماندار وحجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه از خادمان قرآنی شهرستان زرندیه تقدیر بعمل آمد

 در این مراسم که در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار شد حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه شهرستان زرندیه گفت:  ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن و ماه رحمت الهی است. وخوشا به حال کسانی که در این ماه معظم با قرآن انس گرفته و در خدمت قرآن می باشند.

ایشان ضمن تقدیر وتشکر از اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه که به برپایی اولین نمایشگاه قرآن در این شهرستان اهتمام ورزیدند.ابراز امیدواری کرد در سالهای آینده هم این مهم ادامه یافته وهرساله بهتر از گذشته برپا گردد.

مهندس نخستین فرماندار زرندیه هم در حاشیه این مراسم گفت: فعالیتهای قرآنی در شهرستان زرندیه قابل توجه بوده وآینده  روشنی را پیش روی علاقمندان به قرآن واهل بیت(ع) ترسیم نموده است. وی ضمن تشکر از برپاکنندگان اولین نمایشگاه قرآن شهرستان برگزاری چنین برنامه هایی را در راستای رشد واعتلای فرهنگ دینی بسیار موثر و مفید ارزیابی کرد.

16- برپایی ایستگاه نقاشی بمناسبت روز جهانی قدس در مامونیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همت این اداره و کانون بسیج هنرمندان  ناحیه زرندیه، روز جمعه دوم تیرماه سال جاری همزمان با راهپیمایی روز جهانی قدس ایستگاه نقاشی جنب مسجد صاحب الزمان(عج) شهر مامونیه برپا گردید که با استقبال خوبی از طرف کودکان ونوجوانان مواجه شد.

17- نشست ادبی روز قلم برگزارشد.

عصر روز چهارشنبه مورخ14 تیرماه سال جاری به همت این اداره نشست ادبی بمناسبت روز قلم در محل این اداره برگزارشد.

در این نشست که با حضور جعفرنخستین فرماندار، محمد قناتی معاون فرماندار، احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرگردمهجوری فرمانده سپاه، تعداد دیگری از مسئولین ادارات ونهادها به همراه شاعران، ادیبان و نویسندگان شهرستان برگزار شد، جعفر نخستین فرماندار شهرستان زرندیه گفت: اصحاب فرهنگ وهنر همیشه نقش بسزایی در فعالیتهای اجتماعی ایفا نموده اند. وی ادامه داد: این اهل قلم بوده اند که با ثبت وقایع مهم تاریخی در انتقال تجربیات گذشتگان به نسلهای بعدی نقش داشته اند.

و اگر نبودند این اهالی قلم شاید جایگاه واقعی علم ودانش، فرهنگ و هنر وبویژه تکنولوزی در عصر حاضر این نبود.

در ادامه این مراسم شاعران وادیبان شهرستان زرندیه از جمله دکتر امیرحسینی، استاد مرزوقی، استاد منظور، آقای بیابانی، آقای وظیفه دار، آقای مطیع، آقای ضیایی، آقای زارع، آقای کیانی، خانمها پارسافر، یکه تاز وتیموری به قرائت تازه ترین آثار خود پرداختند.

تکنوازی سه تار استاد بهروز مبصری وتقدیر از آقایان ابراهیم ضیایی و دکتر خسرو امیرحسینی از دیگر برنامه های این نشست ادبی بود.

18- کتاب زرند وخرقان رونمایی شد.

عصر روز یکشنبه 18 تیرماه سال جاری به همت این اداره از کتاب زرند وخرقان( از کتیبه نگاری تا وب نگاری) نوشته استاد محمدعلی چراغی رونمایی شد.

در این مراسم که با حضور نخستین فرماندار، سیدمحمدی امام جمعه پرندک، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، دیگر مسئولین شهرستانی واصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه درمحل سالن شورای اسلامی شهر مامونیه برگزارشد، دکتر عباسعلی وفایی از اساتید دانشگاه و رئیس دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: پزوهش، آن هم از نوع میدانی کاری بسیار سترگ و پر زحمت می باشد که نویسنده این کتاب متحمل آن شده است. وی افزود استاد محمد علی چراغی فردی فرهیخته وعلاقمند به مسائل فرهنگی هنری وعلمی منطقه می باشد که در همین راستا اقدام به پژوهش میدانی، تدوین وتالیف کتاب وزین زرند وخرقان نموده است. نویسنده مقدمه کتاب زرند وخرقان ادامه داد امید است این کتاب سرآغاز فعالیتهای از این دست در راستای رشد واعتلای فرهنگی منطقه باشد.

اجرای زنده موسیقی توسط استاد بهروز مبصری، غلامرضا تنها وحامد موصولی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان این مراسم با اهداء لوح و هدایایی از سوی دکتر کاراندیش، معاون وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی، مهندس نخستین فرماندار شهرستان زرندیه و جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه از زحمات استاد محمد علی چراغی تقدیر بعمل آمد.

19- اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستان نوجوانان وجوانان توسط این اداره در 28 پایگاه وبا برگزاری برنامه های مختلف ومتنوع از تاریخ 10/4/96 به مرحله اجرا درآمده است.

به گفته جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این طرح در 23 کانون فرهنگی هنری مسجد، مجتمع فرهنگی هنری مامونیه، 3 موسسه فرهنگی قرآن وعترت ویک موسسه فرهنگی هنری  با برگزاری کلاسهای مختلف فرهنگی وهنری از جمله خوشنویسی، طراحی ونقاشی، موسیقی، احکام، قرآن، شعر وادب و.... در حال اجرا می باشد که با استقبال خوبی هم از طرف عموم مردم ولایتمدار مواجه شده است.

20- جلسه انجمن هنرهای تجسمی شهرستان زرندیه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه  عصر روز سه شنبه بیستم تیرماه سال جاری جلسه انجمن هنرهای تجسمی شهرستان زرندیه در محل این اداره برگزار شد.

در این جلسه که با حضور احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وتعدادی از هنرمندان رشته های مختلف هنرهای تجسمی شهرستان زرندیه برگزار شد، پیرامون مسائل مختلف از جمله تشکیل منظم جلسات این انجمن، برگزاری ارودهای هنری ویژه هنرمندان، بازدید از نمایشگاههای هنری و موزه های هنری در سایر استانها بویژه تهران، برپایی نمایشگاههای هنری، برگزاری کلاسهای آموزشی و برگزاری ورک شاپ و جشن هنر شهرستان زرندیه در ایام دهه کرامت سال جاری بحث وتبادل نظر شد.

21-نصب تابلو جدید اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در تاریخ 22 تیرماه سال جاری تابلو جدید اداره که ازجنس کاشی از نوع مرغوب وکار هنرمندان اصفهانی می باشد نصب گردید، که جلوه بصری بسیار مطلوبی برای ورودی ساختمان این اداره ایجادکرد. به گفته رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تهیه ونصب این تابلو مبلغ000/000/20 ریال هزینه داشته است.

22-جلسه انجمن تعزیه شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز سه شنبه مورخ 27 تیرماه 96 جلسه انجمن تعزیه این شهرستان در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

در این جلسه نقاط ضعف وقوت دومین سوگواره تعزیه شهرستان مورد بحث وبررسی قرار گرفت و همینطور در خصوص نحوه برگزاری سومین سوگواره تعزیه شهرستان هم صحبت شد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این جلسه دوستی وهمدلی را مهمترین دستاورد تشکیل انجمن تعزیه شهرستان عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد این دوستی ومودت همچنان ادامه داشته باشد وموجبات ارتقای فرهنگی منطقه و رشد وتعالی هنر تعزیه در شهرستان گردد. وی برگزاری دو دوره سوگواره تعزیه در شهرستان زرندیه را بسیار مفید وکارساز دانسته وادامه داد: هنرمندان تعزیه کشور قطعا در آینده ای نه چندان دور از هنر تعزیه شهرستان زرندیه بیشتر خواهند شنید.

23- پنجاه وسومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز چهارشنبه مورخ28 تیرماه سال جاری پنجاه وسومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه با دستور کار بحث وتبادل نظر پیرامون ترویج فرهنگ حجاب وعفاف در محل دفتر امام جمعه برگزار شد.

حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در این جلسه گفت:  تهی کردن جامعه اسلامی از ارزشهای فرهنگی ودینی از اهداف اصلی دشمنان انقلاب اسلامی می باشد.

ایشان با اشاره به داستان اندلس حرکت دشمنان اسلام و انقلاب را با ترویج فرهنگهای غلط و مبتذل بیگانه و از بین بردن ارزشها و فرهنگهای اصیل ایرانی اسلامی حرکتی نرم وتدریجی در راستای از بین بردن نظام اسلامی دانست. رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه تداخل مسائل فرهنگی با مباحث سیاسی را مضر دانسته وادامه داد: بدحجابی را دشمنان ما سیاسی کرده اند و حجاب را ما خودمان که این غلط است وهر دو به فرهنگ جامعه ضربه می زند. ایشان حضور بیش از 70 درصد مردم در انتخابات را آری آنها به نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست که تمام نقشه های شوم دشمنان را نقش برآب نموده است.

تسریع دادگستری در رسیدگی به شکایات مربوط به بدحجابی و امر به معروف ونهی ازمنکر و توجه بیشتر مدیران ادارات ودستگاههای دولتی وغیر دولتی  به رعایت حجاب  کارکنان وتشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات بویژه بیمارستان و داروخانه ها مصوبات جلسه پنجاه وسوم شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه بود.

24- مراسم بزرگداشت علمای سادات بخش خرقان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر پنجشنبه مورخ 29 تیرماه 95 همزمان با سالروزشهادت امام جعفرصادق(ع)، مراسم بزرگداشت علمای سادات بخش خرقان بالاخص  آقاسیدعلی اکبر موسوی در محل مسجد جامع روستای چهارحد از توابع بخش خرقان شهرستان زرندیه برگزارشد.

در این مراسم که با حضور حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، لطفی فر بخشدار خرقان، تعدادی از علمای سادات منطقه، شاعران، ادیبان، نویسندگان، خانواده های معظم شهداء و عموم مردم ولایتمدار حضور داشتند حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک سخنرانی نمود. ایشان در این مراسم گفت: علما بویژه سادات سرمایه های معنوی جامعه اسلامی هستند و می بایست از حضور معنوی این بزرگوران در مناطق مختلف بهره لازم وکافی را برد. امام جمعه شهر پرندک ادامه داد: علمای سادات با حضور خود در مناطق دوردست و محروم نقش بسیار مهمی در تبلیغ دین مبین اسلام داشته وهمواره حلال وحرام مردم بویژه کشاورزان را به آنها یادآور شده اند و مردم هم همیشه با عمل به دستورات دین،  قدردان این عزیزان بوده اند.

در این مراسم از تعدادی از اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه و فعالان فرهنگی واجتماعی روستای چهارحد با اهداء لوح وهدایایی تقدیر بعمل آمد.

25-اولین همایش هنرمندان شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با دهه کرامت وسالروز میلاد باسعادت حضرت ثامن الحجج امام رضا(ع) اولین همایش هنرمندان شهرستان زرندیه عصر روز چهارشنبه مورخ 11 مردادماه در محل این اداره برگزار شد.

در این همایش که برای اولین بار با رویکرد پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در شهرستان زرندیه برگزار گردید حدود 300 نفر از هنرمندان رشته های مختلف هنری از جمله نقاشی، طراحی، تذهیب، خوشنویسی، عکاسی، فیلم، تعزیه، نمایش، موسیقی سنتی، موسیقی محلی، مینا کاری، سوخته نگاری، کاردستی و .... گردهم آمده و به اجرای زنده هنری بصورت کارگاهی پرداختند.

کتابت خوشنویسی با موضوع پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، برگزاری کارگاه تخصصی موسیقی با حضور استاد بهروزمبصری، برگزاری کارگاه تخصصی فیلم وعکس، برگزاری ورک شاپ هنرهای تجسمی، برگزاری کارگاه صنایع دستی، اجرای شبیه خوانی توسط هنرمندان تعزیه شهرستان و.... از مهمترین برنامه های این همایش بود که با استقبال بسیار خوب هنرمندان وخانواده هایشان، مسئولین و عموم مردم ولایتمدار شهرستان واقع گردید.

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هدف از برگزاری این همایش را شناسایی ومعرفی ظرفیتهای فرهنگی هنری شهرستان زرندیه در راستای ضرورت تولید محصولات فرهنگی هنری در راستای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی عنوان کرد. جوانمرد ضمن اشاره به قابلیتهای بسیار خوب هنرمندان شهرستان زرندیه، آنها را هنرمندانی متعهد ودلسوز به نظام وکشور دانست.

حضور جعفر نخستین فرماندار، حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه پرندک، محمد قناتی معاون فرماندار، مهجوری فرمانده سپاه، حسینی رئیس اداره امور هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی ودیگر مسئولین شهرستان در جمع هنرمندان شهرستان زرندیه و این همایش از نکات قابل توجه این همایش بود.

شایان ذکر است از تمامی هنرمندان شرکت کننده در این همایش با لوح وهدایایی تقدیر بعمل آمد.

26-جشن میلاد امام رضا(ع) در مامونیه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه جشن میلاد امام رضا(ع) چهارشنبه شب مورخ 11 مردادماه 96 در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار شد. در این مراسم که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی وکانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه برگزار شد.برنامه های مختلف فرهنگی وهنری از جمله شعرخوانی، مرشدخوانی، موسیقی محلی، موسیقی سنتی، مسابقه و... اجرا شد که مورد توجه علاقمندان که جمع کثیری از هنرمندان و مردم ولایتمدارشهرستان زرندیه بودند واقع گردید. در این مراسم که مسئولین شهرستان از جمله مهندس نخستین فرماندار، قناتی معاون فرماندار، حجه الاسلام والمسلمین باقری امام جمعه زاویه، سرگرد مهجوری فرماندهی سپاه و دیگر مسئولین شهرستان زرندیه هم حضور داشتند علاوه بر توزیع جایزه میان حاضرین از سالها زحمت تعدادی از هنرمندان فعال شهرستان از جمله استاد محمد ابراهیم مطیع، آقایان باقر افرادی، بهرام همایون، حامد موصولی، محمد شویکلو، امیر محمدیان، منصور کیانی، هادی بیابانی و خانمها معصومه وخشوری و نسرین تالانه با اهداء لوح وهدایایی تقدیر بعمل آمد.

27- برگزاری جشن میلاد امام رضا(ع) در شهر زاویه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه پنجشنبه 12 مردادماه 96 همزمان با شب ولادت باسعادت حضرت ثامن الحجج امام رضا(ع) به همت این اداره، شهرداری وشورای اسلامی شهر زاویه وکانون حمایتگران زرندیه مراسم جشنی در محل پارک شهدای شهر زاویه برگزار شد.

در این مراسم که علاوه بر عموم مردم ولایتمدار شهر زاویه، حجه الاسلام والمسلمین باقری امام جمعه زاویه، مهندس نخستین فرماندار شهرستان زرندیه، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، مهندس مصباحی شهردار زاویه، ساکی رئیس اداره ورزش وجوانان واعضای شورای اسلامی شهر زاویه هم حضور داشتندبرنامه های متنوعی از جمله: مسابقه، سخنرانی، مولودی خوانی واجرای موسیقی سنتی برگزار گردید که با استقبال بسیار خوب حاضرین مواجه شد.

28- برپایی نمایشگاه طراحی ونقاشی درزرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به مناسبت دهه کرامت وسالروزمیلاد باسعادت امام رضا علیه السلام نمایشگاه طراحی ونقاشی در محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه دایر شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این نمایشگاه که در 11 مردادماه سال جاری همزمان با اولین همایش هنرمندان شهرستان زرندیه افتتاح گردید و بمدت 10 روز صبح وعصرآماده بازدید علاقمندان می باشد تعداد 50 اثرطراحی ونقاشی در تکنیکهای طراحی با مداد، نقاشی رنگ وروغن، و طراحی با خودکار از هنرمندان شهرستان زرندیه در معرض نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: آثار این نمایشگاه اثر هنرمندانی چون آقایان کریم بخشی، علمی وخانمها معصومه وخشوری و نسرین تالانه می باشد.

جوانمرد تولید آثار هنری فاخر وحمایت از هنرمندان رشته های مختلف هنری بویژه هنرمندان هنرهای تجسمی را از برنامه های مدون این اداره ذکر کرده وهدف از برگزاری این نمایشگاه را علاوه بر معرفی توانمندیهای فرهنگی هنری شهرستان زرندیه، تشویق وترغیب هنرمندان به تولید آثار هنری در راستای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ذکر کرد.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در پایان گفت: حدود 40 هنرجو در کلاسهای آموزشی طراحی ونقاشی که در راستای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان وجوانان برگزار میگردد شرکت می کنند. که آینده روشنی را پیش روی این هنر در شهرستان زرندیه متصور می باشد.

29-کارگاه ادبی چهارشنبه های شعر زرندیه برگزارشد.

جلسه هفتگی انجمن ادبی مهر زرندیه عصر چهارشنبه 18 مرداد ماه در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار شد.

در این جلسه که دکتر سید مهدی طباطبایی از اساتید دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی هم حضور داشت حاضرین ضمن قرائت اشعار خویش به نقد وبررسی آثار نیز پرداختند. ئدر این جلسه تصمیم گرفته شد جلسات انجمن ادبی بصورت کارگاهی وتحت عنوان چهارشنبه های شعر زرندیه برگزار گردد.

30-مراسم تجلیل از خبرنگاران وفعالان رسانه ای شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، مراسم تجلیل از خبرنگاران وفعالان رسانه ای این شهرستان، ظهر روز پنجشنبه 19 مردادماه 96 در محل این اداره برگزار شد.

در این مراسم که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار شده بود، جعفر نخستین فرماندار زرندیه گفت: اصحاب قلم گروه های مرجع جامعه هستند که دانایی و تفکر ، هنجارسازی و هدایتگری افکار عمومی به نوعی با مشارکت آنان تکمیل می شود و جایگاه این قشر باید روز به روز در جامعه تقویت شود.
وی اظهار کرد: خبرنگاران چشم بینای جامعه در انعکاس مشکلات و محاسن جامعه هستند و دراین خصوص نقش مهمی برعهده دارند که باید با تعهد، صداقت و جدیت به انجام رسانند.
فرماندار زرندیه ادامه داد: نقد سازنده و منصفانه انگیزه و امید را در جامعه تقویت کرده و جلوی انحراف احتمالی را سد می کند و خبرنگاران باید این رسالت رابا بهترین شکل انجام دهند.
در این آیین خبرنگاران مطالبات، دیدگاها و مشکلاتشان را مطرح کردند.

شایان ذکر است درپایان این مراسم اداره فرهنگ وارشاد اسلامی علاوه بر اهداء لوح وهدیه به خبرنگاران میزبان این عزیزان در ضیافت نهار هم بود.

31-کمیته فرهنگی هنری واطلاع رسانی ستاد یادواره شهدای شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و مسئول کمیته فرهنگی هنری و اطلاع رسانی ستاد یادواره شهداء شهرستان زرندیه در جلسه این کمیته که روز شنبه مورخ 21 مرداد 96 در محل این اداره برگزار شد، گفت: دومین یادواره 432 شهید گلگون کفن شهرستان زرندیه ساعت17 روز سه شنبه مورخ 7 شهریور 96 در مسجد جامع علی ابن ابیطالب شهر مامونیه با حضور خطیب دانشمند آیت اله احمد خاتمی برگزار می گردد.

رئیس کمیته فرهنگی هنری واطلاع رسانی دومین یادواره شهدای شهرستان زرندیه در ادامه افزود: برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی هنری از جمله برپایی نمایشگاههای مختلف، برپایی ماکت عملیاتی، برگزاری نشستهای فرهنگی و ادبی، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی هنری، برپایی کارگاههای هنری، اجرای نمایش خیابانی و... در کنار مراسم اصلی یادواره تدارک دیده شده است که امیدواریم مورد توجه علاقمندان واقع گردد.

اطلاع رسانی از طرق مختلف منجمله چاپ ونصب بنر، چاپ و توزیع پوستر، اطلاع رسانی در سایتها وفضای مجازی بویژه کانالهای تلگرامی، ارسال پیامک، اطلاع رسانی از تریبون نماز جمعه وجماعات و .... از دیگر مصوبات این جلسه بود

32- همایش فرهنگی ورزشی در شهر زاویه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت 26 مرداد سالروز ورود اولین گروه از آزادگان به میهن اسلامی به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، شهرداری وشورای اسلامی شهر زاویه، اداره ورزش وجوانان وکانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان همایش فرهنگی ورزشی صبح روز پنجشنبه مورخ 26 مردادماه 96 در شهر زاویه شهرستان زرندیه برگزار شد.

در این همایش که باحضور مهندس نخستین فرماندار شهرستان، حجه الاسلام والمسلمین باقری امام جمعه شهر زاویه، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، شهردار زاویه ودیگر مسئولین شهرستان برگزار شد، برنامه های متنوعی از جمله پیاده روی مردم ومسئولین، مسابقات دوچرخه سواری، تقدیر از آزادگان شهر زاویه، تقدیر از فعالان فرهنگی وقرآنی شهر زاویه، ایستگاه صلواتی، ایستگاه سنجش سلامت و... برگزار گردید که مورد استقبال عموم مردم ولایتمدار شهر زاویه واقع شد.

33- کارگاه ادبی بمناسبت هفته دولت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت هفته دولت کارگاه ادبی با حضور شاعران، ادیبان، فرهیختگان واساتید شعر وادب فارسی از جمله دکتر سید مهدی طباطبایی و دکتر رحیم طاهراز اساتید دانشگاههای کشور، عصر روز چهارشنبه مورخ یکم شهریورماه 96 در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار گردید.

در این کارگاه علاوه بر قرائت شعر توسط حاضرین ونقد وبررسی اشعار، دکتر طباطبایی و دکتر طاهر مطالب مبسوطی را در خصوص شعر کلاسیک و شعر نو بیان کردند که مورد توجه حاضرین واقع گردید.

34- اردوی فرهنگی هنری ویژه هنرمندان شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در ششمین روز از هفته دولت به همت این اداره وکانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه اردوی فرهنگی هنری ویژه هنرمندان شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این اردو که روز دوشنبه مورخ 6/6/1396  بمناسبت هفته دولت در روستای جوشقان از توابع بخش نوبران شهرستان ساوه برگزار گردید، تعداد 35 نفر ازهنرمندان رشته های مختلف هنری شهرستان زرندیه از جمله نقاشی، طراحی، خوشنویسی، عکاسی، موسیقی وشعر وادب حضور داشتند.

35- برپایی ایستگاه هنر همزمان با دومین یادواره شهدای شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز سه شنبه مورخ 7 شهریور 1396 همزمان با برگزاری دومین یادواره 432 شهید و4 شهید گمنام شهرستان زرندیه که در محل مسجد جامع علی ابن ابیطالب(ع) شهرمامونیه مرکز این شهرستان برگزار گردید، به همت این اداره وکانون بسیج هنرمندان ایستگاه هنر با عنوان ایستگاه هنرمند شهید محمد ضیایی و باحضور هنرمندان رشته های مختلف هنری از جمله نقاشی، طراحی، خوشنویسی وعکاسی برگزار گردید که مورد توجه واستقبال بسیار خوب شرکت کنندگان در این یادواره واقع شد.

شایان ذکر است در این مراسم تصویر نقاشی شده هنرمند شهید محمد ضیایی که توسط هنرمند ارزشمند شهرستان زرندیه سرکارخانم معصومه وخشوری انجام شده بود تقدیم پدر ومادر بزرگوار این شهید والا مقام شد.

36- تقدیرفرماندار از پرسنل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه پرسنل این اداره روز چهارشنبه مورخ8/6/96 بمناسبت هفته دولت و روز کارمند، در دفترکار مهندس جعفرنخستین فرماندار شهرستان حاضر شده و با دریافت لوح و هدایایی مورد تقدیر قرار گرفتند. فرماندار شهرستان زرندیه ضمن تبریک روز کارمند و هفته دولت به ایشان، از زحمات خالصانه ودلسوزانه آنها طی یکسال گذشته تقدیر وتشکر نمود.

37- بازدید از برنامه های طرح غنی سازی اوقات فراغت

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز یکشنبه 12 شهریور96 احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه مهندس مبکی رئیس دفتر نماینده مردم شهرستانهای ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، درمحل کانون فرهنگی هنری مسجد امام سجاد(ع) شهر زاویه حاضر و از برنامه های طرح غنی سازی اوقات فراغت این کانون بازدیدبعمل آوردند.

برگزاری کلاسهای قرآنی، هنری، کمکهای اولیه، کامپیوتر و .... از جمله برنامه های این کانون بود که با استقبال بسیار خوب علاقمندان مواجه شده است.

 

38-پنجاه وچهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه پنجاه و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه ظهر روز دوشنبه مورخ13 شهریور 96 در محل فرمانداری برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه ورئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه روز دوشنبه مورخ 13/6/96 در  پنجاه و چهارمین جلسهاین شورا که با دستور جلسه ارائه راهکارهای ترویج فرهنگ غدیر و بحث وتبادل نظر پیرامون آسیبهای عزاداری محرم و صفر در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت: عید غدیر استمرار رسالت حضرت محمد (ص) در ولایت حضرت علی (ع) است. وی بیان کرد: گسترش عدالت و ولایت مداری مهم ترین رویکرد در گفتمان والای غدیر است و در واقع درس مهم غدیر این است که اگر ولایت و رهبری جامعه به پاک ترین و با تقوا ترین افراد سپرده شود، عدالت در جهان گسترش می یابد. رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در خصوص عزاداری ها در سطح شهرستان گفت: دشمنان در زمان برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم به دنبال اختلاف بین مسلمانان هستند و در این راستا سخنرانان و مداحان باید با تلاش و اهتمام بیشتر عمل کنند. فرماندار زرندیه نیز در سخنانی گفت: پاسداشت واقعه غدیر خم سندی برای تثبیت حق طلبی شیعه است و باید به نسل های مختلف منتقل شود.

در ادامه این جلسه اعضای شورای فرهنگ عمومی برنامه های اجرا شده در خصوص عفاف و حجاب در دستگاه های مربوطه را ارائه کردند و مقرر شد مراسم باز سازی واقعه غدیر در روزهای پنج شنبه و جمعه شانزدهم وهفدهم شهریور در شهر های خشکرود و پرندک برگزار شود.

39- بازدید فرماندار ازکلاسهای اوقات فراغت اداره ارشاد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه مورخ 13 شهریور96 مهندس جعفرنخستین فرماندار شهرستان زرندیه در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه حاضر و از کلاسهای طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستان سال جاری در این اداره بازدید بعمل آورد.

کلاسهای آموزش هنر موسیقی در سازهای مختلف با تدریس اساتید حامدموصولی و غلامرضا تنها، آموزش طراحی و نقاشی با تدریس استاد معصومه وخشوری کلاسهایی بود که ایشان از آنها بازدید نمود.

40-جشنواره فرهنگ واقتصاد روستایی در زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه جمعه شب بمناسبت عید سعید غدیرخم جشنواره فرهنگ واقتصاد روستایی در روستای بلوبند از توابع بخش خرقان شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، در این جشنواره که به همت ادارات شهرستان زرندیه از جمله اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، فرمانداری، بخشداری، ورزش وجوانان، جهاد کشاورزی، سپاه پاسداران و ...برگزار شد نمایشگاه متنوعی از محصولات وتولیدات روستائیان در زمینه های مختلف اقتصادی وکشاورزی برپا شده بود که مورد توجه عموم مردم واقع گردید، برگزاری برنامه های فرهنگی هنری، ورزشی، بازیهای بومی محلی از دیگر برنامه های این جشنواره بود.

اجرای گروه موسیقی محلی هالای به سرپرستی استاد حسین علی حسینی از برنامه های اختتامیه این جشنواره بود که مورد توجه و استقبال حاضرین در این مراسم واقع شد.

41- شب شعرغدیر در شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه شنبه شب بمناسبت عید سعید غدیر خم محفل دورهمی شاعران شهرستان زرندیه تحت عنوان شب شعر غدیر در منزل استاد ولی اله صفری از شاعران پیشکسوت شهرستان واقع در روستای تقلیدآباد از توابع بخش مرکزی شهرستان زرندیه برگزار شد.

در این مراسم که با حضور جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، قناتی معاون فرماندار، مبکی و نیکنام از دفترمهندس منصوری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، دکتر سیدمهدی طباطبایی، دکتررحیم طاهر از اساتید دانشگاه، شاعران، نویسندگان و فرهیختگان شهرستان برگزار شد. شاعران حاضر به قرائت تازه ترین سروده های خود با موضوع غدیر، ولایت و امام علی(ع) پرداختند. شایان ذکر است اجرای موسیقی زنده توسط استاد مبصری و استاد نقدی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

42 - جلسه هماهنگی مراسمات عزاداری محرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه 27 شهریور سال جاری جلسه هماهنگی مراسمات عزاداری محرم با حضور مسئولین شهرستان، تعزیه خوانان، سرپرستان هیئت های عزاداری، ذاکرین، مادحین وائمه جماعات مساجد در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

43 - جلسه برنامه ریزی وهماهنگی برگزاری مجالس تعزیه در شهر مامونیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روزسه شنبه 28 شهریور سال جاری جلسه برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری مجالس تعزیه در شهر مامونیه با حضور احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ روشن دل فرماندهی انتظامی شهرستان و سرپرستان گروههای تعزیه در محل اداره فرهنگ و ارشاداسلامی برگزار گردید.

44 - مراسم قرائت زیارت عاشورا وعزاداری امام حسین(ع)دراداره ارشاد زرندیه

صبح روز سه شنبه مورخ 4 مهرماه 96 مراسم نورانی قرائت زیارت عاشورا وعزاداری امام حسین (ع) با حضور مسئولین شهرستان در محل نمازخانه این اداره برگزار شد.

در این مراسم معنوی که زیارت عاشورا بانوای گرم و دلنشین حجه الاسلام والمسلمین کاظمی قرائت گردید، حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه شهرستان زرندیه گفت: امر به معروف ونهی از منکر همان واجبی است که امام حسین (ع) بخاطر آن قیام نمود. ایشان افزود: فریضه امربه معروف ونهی از منکر واجبی فراموش شده است که نیاز به احیاء داردوتک تک افراد جامعه می بایست در این خصوص اهتمام داشته باشند.

شایان ذکر است در ابتدای این مراسم جلسه ای با موضوع چرا فریضه امر به معروف ونهی از منکر می بایست احیاء گردد؟ برگزار گردید وحاضرین به ارائه نقطه نظرات خویش پرداختند.

45 - نمایشگاه عکس محرم در زرندیه برپا گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با ایام سوگواری سرور وسالار شهیدان حضرت ایاعبدالله الحسین(ع) نمایشگاه عکسی از عزادرایهای مردم شهرستان زرندیه در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برپا شده است.

زرندیه در این نمایشگاه که از سه شنبه 4 مهرماه بمدت 10 روز آماده بازدید علاقمندان می باشد تعداد 20عکس از هنرمندان شهرستان در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

46 - عصرشعر دفاع مقدس در مامونیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت هفته دفاع مقدس عصر شعر دفاع مقدس روز چهارشنبه مورخ 5 مهرماه 96 در محل این اداره برگزار گردید. در این مراسم که با حضور حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه شهرستان، مهندس نخستین فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، تعدادی از مسئولین شهرستان، شاعران، ادیبان وفرهیختگان شهرستان برگزار شد، دکتر رحیم طاهر از اساتید دانشگاهی در خصوص تاریخچه شعر آئینی وعاشورایی مطالب ارزنده ای را بیان نمود. مرثیه خوانی مداح اهل بیت، آقای وحیدیان و شعر خوانی تعدادی از شاعران شهرستان( آقایان صفری، کیانی، بهاری، بیابانی، یاوری، ساعدی وخانمها پارسافر، کاظمی، متدین از دیگر برنامه های این مراسم بود.

47 چاپ وتوزیع پوستر هفته دفاع مقدس

48جلسه 55 شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه پنجاه وپنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه صبح روز سه شنبه مورخ11 مهرماه با دستور جلسه بحث وتبادل نظر پیرامون مراسمات اربعین حسینی در محل فرمانداری زرندیه برگزار شد.

در این جلسه که علاوه بر اعضای اصلی مسئولین گروههای تعزیه خوانی و هیئتهای عزاداری هم به عنوان میهمان حضور داشتند، حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه ورئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) موجب شده است که آمار جرائم و بزه کاری کاهش چشم گیری داشته باشد.

ایشان افزود: رسانه های بیگانه بیش از یازده ماه از سال را تلاش می کنند تا باخوراک فکری جوانان ما را گمراه نمایند. اما طی این دهه تمام نقشه هایشان نقش برآب می شود.

مصوبات جلسه:

-       مقرر گردید تجمع بزرگ اربعین حسینی در محل امامزاده سیدمنصور(ع)شهر مامونیه با حضور هیتهای عزاداری شهرستان برگزار گردد.

-       مقررگردید مسئولین هیئتهای عزاداری با مراجعه به اداره تبلیغات اسلامی مشخصات خود را ثبت نموده وشناسنامه دار شوند.

-       مقررگردید گروههای تعزیه خوانی مدارک خود را به اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ارائه نمایند تا برای آنها مجوز فعالیت صادر گردد.

49جلسه هماهنگی برگزاری سومین سوگواره شهرستان زرندیه

در جلسه انجمن تعزیه شهرستان مصوب گردید سومین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه برای سومین سال متوالی آبانماه سال جاری همزمان با دهه اول ماه صفر در محل حسنیه سیدالشهداء (ع) امیرآباد زرند برگزارگردد.

جوانمرد از حضور آقایان دکتر متین رضوانی پور، دکتر مسلم نادعلی زاده و مهندس قاسم هادی پور به عنوان هیئت داوران سوگواره سوم خبر داد و از مساعدت  بنیاد علمی فرهنگی تعزیه و همایشهای آئینی کشور بویژه آقای حسن محمد باقر در این راستا تقدیر وتشکر نمود.

50جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه ظهر روز یکشنبه مورخ 16 مهرماه 96 در محل فرمانداری هرستان برگزار گردید.

در این جلسه در خصوص برگزاری برنامه های هفته کتاب سال جاری بحث وتبادل نظر گردید.

51دیدار مسئول عقیدتی سیاسی انتظامی زرندیه با رئیس اداره ارشاد

بمناسبت هفته نیروی انتظامی احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه با حجه الاسلام والمسلمین زارعی مسئول عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی شهرستان دیدار وگفتگو کرد.

52 جلسه هماهنگی چهارمین دوره مسابقات نقاشی شور حسینی

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، احمد جوانمرد رئیس این اداره گفت: درجلسه ای که روز چهارشنبه 19 مهرماه برگزار گردید مقرر شدچهارمین دوره مسابقات نقاشی شور حسینی در این شهرستان برگزار گردد.

جوانمرد هدف از برگزاری این مسابقات را حفظ واعتلای فرهنگ ایثار و شهادت، نهادینه کردن فرهنگ عاشورا میان نوجوانان، شناسایی استعدادهای موجود دررشته های مختلف هنرهای تجسمی و ایجاد شور و شعور حسینی در سطح خانواده ها عنوان نموده و ادامه داد: این برنامه که چهارمین سال متوالی است در شهرستان زرندیه برگزار میگردد یکی از بهترین و تاثیرگزارترین فعالیتهای فرهنگی انجام شده در این شهرستان می باشد.

وی ضمن اشاره به قدرت تاثیرگزاری هنر بویژه در سنین پایه افزود: این مسابقات در سطح مدارس ابتدایی و سنین پایه توسط این اداره و همکاری اداره آموزش و پرورش، سپاه ناحیه زرندیه  وکانون فرهنگی هنری مالک اشتر مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) شهرمامونیه برگزارخواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ادامه داد: در مراسم اختتامیه این مسابقات علاوه براینکه از نفرات برتر با اهداء لوح، تندیس وهدایایی تقدیر بعمل خواهد آمد، نمایشگاهی هم از آثار برگزیده برای بازدید علاقمندان وتشویق شرکت کنندگان دائر میگردد.

53بازدید کارشناسان سازمان مدیریت استان از مجتمع فرهنگی مامونیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان روز چهارشنبه از مجتمع فرهنگی هنری مامونیه بازدید کرده و مشکلات و نواقص ساختمان مجتمع را مورد بررسی قرار دادند.

54سومین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه کار خود را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه سومین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه شنبه شب کار خود را آغاز کرد.

در شب اول این سوگواره که با حضور حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه شهرستان، مهندس نخستین فرماندار، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، جمعی از مسئولین شهرستان وعموم مردم ولایتمدار شهرستان برگزار شد. بعد از مراسم افتتاحیه که با صحبتهای دکتر نادعلی زاده نماینده هیات داوران همراه بود گروه تعزیه خوانی حضرت ابالفضل العباس(ع) زرند کهنه به سرپرستی باقر افرادی به اجرای تعزیه مجلس شهادت حضرت حر (ع) پرداخت.

55اختتامیه سومین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه سومین سوگواره شهرستان زرندیه جمعه 5 آبانماه 96 با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

مراسم اختتامیه سومین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه جمعه شب با حضور حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه شهرستان، حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه پرندک، مهندس نخستین فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، مهندس محمدباقر رئیس هیئت مدیره بنیاد علمی فرهنگی تعزیه و همایشهای آئینی کشور، اعضای شورای شهر مامونیه و دیگر مسئولین شهرستان در محل حسینیه سیدالشهداء (ع)امیرآباد برگزار گردید

 

 

آراء هیات داوران سومین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه:

عنوان

نفر اوّل

نفر دوم

نفر سوم

شایسته تقدیر

امام­خوان

حسین منصور

مجید حاج­زکی

یعقوب سلمانیان

محمّداسماعیل حسین خانی

محمّد تنها

شهادت­خوان

 

عبدالرّضا تنها

علی­رضا ساعدی

روح­الله وفا

محمّدباقر افرادی

 

زنانه­خوان

عبّاس فتح­اللّهی

مهدی نوری

بهرام ممنون

حسن نایبی

 

مخالف­خوان (سرپا)

محمّدرضا وفا

ابوالفضل سعادت

امیر جالینوس

سیّد جعفر میریان

حسین آتش­کار

مخالف تخت­خوان

امیرعبّاس وکیلی

بهمن حسین­خانی

حسین جالینوس

مجتبی منصور

موافق­خوان مکمّل

 

 

 

امیر کمالی

مجید مسرور

مخالف­خوان مکمّل

امیرحسین روحانی

 

 

میثم صفری

سعید حقّانی

شیپور

فرهاد شیخی

حسن شهیدیان

 

 

طبل ریز

علی­رضا جالینوس

مهدی کاردان

 

 

طفل­خوان

سبحان منکشف

سیدمحمّد طباطبایی

امیر مهدی تنها

حسن شیری

محمّد تیموری

ابوالفضل پاکدامن

 

تدارکات

زهیر فرهمند

(مجلس دفن شهدا)

علی خادم­حسینی (مجلس طفلان مسلم)

 

 

 

 

 

 

بیانیه هیئت داوران سومین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه

قال رسول­الله (ص): انّ لقتل الحسین حراره فی قلوب المومنین لا تبرد ابدا

رسول خدا (ص) فرمودند: شهادت حسین (ع) حرارتی بر دل­های مومنان می­افکند که تا ابد سرد نخواهد شد

واقعه عظیم عاشورا هیچ­گاه از یادها محو نخواهد شد و جان­های آگاه تا ابد سوگوار سالار شهیدان خواهند بود. گریستن بر امام حسین (ع) و شهدای کربلا پاسداشت ایثار و آزادگی بزرگمردانی است که سر در برابر ظلم و ثروت و تزویر فرود نیاوردند؛ سوگواری برای سیدالشّهدا (ع) گرامی­داشت دین­داری عزّت­مدارانه و عدالت­طلبانه است، از این رو لازم است تا در راه اعلای مجالس تعزیت و ارتقای سطوح معرفتی جامعه دینی بیش از پیش بکوشیم.

یکی از مظاهر عزاداری در جوامع شیعی از قرن­ها پیش، برگزاری مجالس تعزیه بوده است. تعزیه به عنوان هنری نمایشی و آیینی سنّتی، رسالت به تصویر کشیدن حماسه­ها و مصائب اهل بیت (ع) را بر عهده دارد. پیداست که در گذر زمان، این هنر سنّتی نیز مانند برخی روضه­خوانی­ها و مدّاحی­ها دست­خوش پاره­ای انحرافات و تحریفات گردیده است که اصلاح آن­ها ضروری می­نماید. برگزاری سوگواره­های تعزیه صرفاً برای اجرای مجالس تعزیه نیست بلکه محملی است برای اصلاح نقاط ضعف، تصحیح اغلاط و زدودن تحریفات و عبارات موهن از متون و مجالس، تا به تدریج شبیه­خوانی به عنوان هنری پاک و متعالی به جایگاه واقعی خود دست یابد.

شهرستان زرندیه در تعزیه­خوانی از لحاظ متن و اجرا صاحب سبکی خاص است. مرحوم عبدالحسین معین­البکا روحانی و شاعر گران­قدر این منطقه با سرودن مجالس تعزیه فاخر، نام و یاد خود را جاودانه ساخت. جای بسی خوش­وقتی است که بسیاری از گروه­های تعزیه در این شهرستان هم­چنان اشعار آن مرحوم را به اجرا در می­آورند. امید است که گروه­های مختلف تعزیه در این منطقه، علاوه بر آموختن سبک­های دیگر شبیه­خوانی، به اجرای شکوهمند تعزیه سنتی خویش وفادار بمانند تا این سبک فاخر و اشعار ارزشمند حفظ و به نسل­های آینده منتقل گردد.

هیئت داوران سومین سوگواره تعزیه زرندیه، ضمن تشکر از رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای احمد جوان­مرد و انجمن تعزیه و هیئت اجرایی، برای همه ذاکران عزیز آرزوی سلامت و توفیق دارد و امیدوار است که در سال­های آینده شاهد برگزاری مجالسی با شکوه­تر همراه با متون فاخر و پیراسته از زوائد باشیم.

56برگزاری کلاس آموزش نقاشی ویژه کودکان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه  یک دوره کلاس آموزش نقاشی ویژه خردسالان وکودکان در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در حال برگزاری می باشد.

57اختتامیه چهارمین دوره مسابقات نقاشی شور حسینی

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه مراسم اختتامیه چهارمین دوره مسابقات نقاشی شور حسینی با حضور مهندس نخستین فرماندار، حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، مهجوری فرمانده سپاه، یوسفی مدیرآموزش وپرورش، قناتی بخشدار مرکزی ودیگر مسئولین شهرستان در  محل مسجد فاطمه زهرا(س) شهرمامونیه برگزار شد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته کتاب وکتابخوانی و تسلیت درگذشت تعدادی از هموطنان در حادثه زلزله غرب کشور گفت: دبیرخانه چهارمین دوره مسابقات نقاشی شور حسینی با هدف حفظ واعتلای فرهنگ عاشورا وایجاد شور وشعور حسینی در میان کودکان ونوجوانان از ابتدای مهرماه سال جاری با برگزاری جلسات بدوی کار خود را آغاز کرد و پس از هماهنگیهای لازم مسابقات در طول یکروز و بصورت متمرکز  در چهارمدرسه از مدارس شهرستان برگزار گردید که تعداد یکهزار نقاشی با موضوع خاص حضرت علی اکبر(ع) توسط دانش آموزان کشیده شد. نقاشیها پس از آماده سازی تحویل هیات داوران مسابقات متشکل از آقای محمد علمی وسرکار خانم وخشوری گردید که با نظر این عزیزان تعداد 24 نقاشی بعنوان نقاشیهای برتر انتخاب گردیدند که در مراسم اختتامیه با اهداء لوح، تندیس وجوائزی از این عزیزان تقدیر بعمل آمد.

وی افزود: در این مراسم علاوه بر نقاشیهای برتر از مدرسه برتر که به طبق نظر هیئت داوران مدرسه آیت الله اشعری آسیابک انتخاب گردیده بود هم تقدیر شد.

شایان ذکر است سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین جمالی از ائمه جماعات شهرستان، مداحی ذاکر اهل بیت  آقای وحیدیان وپخش نماهنگ از دیگر برنامه های این مراسم بود.

چهارمین دوره مسابقات نقاشی شور حسینی به همت ادارات فرهنگ وارشاد اسلامی، آموزش وپرورش، سپاه ناحیه زرندیه، کانون فرهنگ هنری مالک اشتر مامونیه، پایگاه مقاومت حضرت رسول مسجد فاطمه زهرا(س) برگزار گردید که با استقبال بسیار خوبی از جانب دانش آموزان، فرهنگیان و مسئولین شهرستان واقع گردید.

58پنجاه وششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، حجت الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی عصر چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه گفت: برنامه ریزی دشمن تهی کردن افکار جوانان جامعه از آگاهی و بصیرت است و نهادهایی که در راستای ارتقای فرهنگ جامعه فعالیت می کنند وظایف سنگینی بردوش دارند.
وی گفت:کتابخوانی شریک شدن با تجارب و ایده های مفید می باشد و اشاعه فرهنگ مطالعه در کشور سرمایه بزرگی است که همه باید برای آن گام بردارند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه افزود: ترویج فرهنگ کتابخوانی باید در مدارس نهادینه شود و در سطح عمومی جامعه نیز این مهم کلید پیشرفت و تعالی است.
حجت الاسلام ابراهیمی گفت: تشویق دانش آموزان در راستای فرهنگ کتابخوانی می تواند روند مطالعه را در جامعه و خانواده گسترش دهد.
جعفر نخستین فرماندار ونائب رئیس شورای فرهنگ عمومی زرندیه نیز در این نشست گفت: کتابخانه ها نقش مهمی در اشاعه فرهنگ و دانش دارند و باید سرانه مطالعه در سطح خانواده ها افزایش یابد.
جعفر نخستین اظهار کرد :نهادهای فرهنگی باید در راستای اشاعه کتابخوانی بیشتر بکوشند و شهرداری ها با پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه ها در توسعه فضاهای کتابخانه ها سهیم باشند.
فرماندار زرندیه اضافه کرد: اگر مطالعه در جامعه ارتقا بخشیده شود می توان در سایه توسعه فرهنگی به موفقیت در تمامی بخش ها دست یافت.
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز گفت: نشست های مختلف با موضوعات متنوع با بهره مندی از نظرات کارشناسان و حضور مردم می تواند در توسعه فرهنگ کتاب وکتابخوانی اثر گذار باشد.
احمد جوانمرد اضافه کرد: کتابخوانی از موضوعات اولویت دار است و با ترویج فرهنگ مطلوب کتابخوانی جامعه به سوی سعادت و خوشبختی هدایت می شود.
در این نشست مقرر شد کتابخانه های عمومی درفضای مجازی در خصوص کتاب و کتابخوانی ،معرفی کتاب برتر ،کتاب های صوتی و تهیه کتاب و قرار دادن در اختیار مردم برنامه ریزی کنند.
59جلسه نقد کتاب زرند وخرقان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت بیست وپنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران جلسه نقد کتاب زرند وخرقان از کتیبه نگاری تا وب نگاری نوشته استاد محمد علی چراغی صبح روز پنجشنبه  بیست وپنجم آبانماه سال جاری در محل کتابخانه عمومی امام علی(ع) شهر مامونیه برگزار شد.

در این مراسم که به همت ادارات فرهنگ وارشاد اسلامی وکتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه برگزار شده بود علاوه برحضور اساتید دانشگاه، فرهیختگان، شعراء، ادباء ومسئولین شهرستان دکتر سیدمهدی طباطبایی و دکتر رحیم طاهر اساتید دانشگاه واعضاء هیات علمی دانشگاههای معتبر کشور بعنوان منتقد حضور داشتند که در طول جلسه به ارائه نقطه نظرات خویش پیرامون کتاب مذکور پرداختند.

استادمحمد علی چراغی مولف کتاب زرند وخرقان هم در ادامه در خصوص اهداف خویش برای به تحریر درآوردن کتاب مذکور و مراحل گردآوری، تنظیم و تالیف آن توضیحات مبسوطی را بیان داشتند که مورد توجه حاضرین واقع گردید.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در این جلسه ضمن تسلیت بمناسبت سالروز شهادت حضرت رسول(ص) وشهادت امام حسن مجتبی(ع) با خانواده های درگذشتگان زلزله غرب کشور ابراز همدردی نموده وادامه داد: قطعا یکی از شاخصه های مهم ارزیابی فرهنگی هر جامعه ای سنجش میزان مطالعه درآن جامعه وتعداد افراد کتابخوان، کتابخانه های موجود و تعداد کتابهای موجود در آن کتابخانه هاست که خوشبختانه در کشور عزیز ما مشکل خاصی در خصوص فضای کتابخانه ای وکتابهای موجود وجود ندارد اما متاسفانه سرانه مطالعه بدلایل مختلفی از جمله پیشرفت تکنولوژی و  ورود وسائل الکترونیکی ودیجیتال به این فضا، افزایش قیمت کتاب وپایین آمدن توان خرید کتاب موجب بروز نگرانیهای شده است که می بایست با تمهیداتی که مسئولین هر شهرستان در شورای فرهنگ عمومی و انجمن کتابخانه های عمومی آن شهرستان می اندیشند راهی برای برون رفت از مسئله پیدا کرد.

جوانمرد برگزاری چنین جلساتی را فرصتی مغتنم برای تقدیر و تشکر از عزیزانی که در راستای رشد واعتلای فرهنگ وادب منطقه قدم برداشته اند دانسته و افزود: اساتید، نویسندگان، شعرا وادبا مفاخر هر جامعه هستند که می بایست به مقام علمی وهنری آنها ارج نهاد.

60مراسم قرائت زیارت حضرت رسول(ص) در مساجد شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با سالروز رحلت حضرت ختمی مرتبت، پیامبرگرامی اسلام(ص)و سالروزشهادت امام حسن مجتبی(ع) مراسم زیارت حضرت رسول(ص) از بعید در مساجد این شهرستان برگزار گردید.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این مراسم معنوی درهشت مسجد این شهرستان برگزار گردید که حضور چشمگیر مردم ولایتمدار  در این مراسمات قابل توجه بود.

وی در ادامه افزود: این مراسم پر فیض روز جمعه در مساجدعلی ابن ابیطالب(ع) مامونیه، فاطمه زهرا(س) مامونیه، مسجدجامع زاویه، مسجدجامع خشکرود، مسجد جامع پرندک، مسجد جامع آسیابک، مسجد جامع حسین آباد، مسجد جامع علیشار برگزار گردید.

61اولین کارگاه هنرهای تجسمی بسیج در مامونیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت هفته بسیج اولین کارگاه هنرهای تجسمی بسیج به همت این اداره وکانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه در محل این اداره برگزار شد.

احمد جوانمرد مدیر کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه در گفتگو با خبرنگار ....  گفت: در این کارگاه هنرمندان رشته های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشان، طراحان، خوشنویسان، عکاسان و ... حضور داشتند که به خلق آثار بسیار زیبایی با موضوع بسیج، فرهنگ ایثار وشهادت و مقاومت پرداختند.

62بمناسبت هفته بسیج نمایشگاه کتاب  در مامونیه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت هفته بسیج نمایشگاه کتابی درمحل  کتابخانه عمومی امام علی(ع) برپا گردیده است.

 به گفته جوانمرد مدیر کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه این نمایشگاه از تاریخ 29 آبانماه لغایت 9 آذرماه صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان می باشد.

وی ادامه داد : بیش از 500 عنوان کتاب در 5000 جلد با موضوعات مختلف و با 30 درصد تخفیف ارائه شده است.

63جلسه کارگروه فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز شنبه مورخ 4 آذرماه سال جاری جلسه مشترک کارگروه فرهنگ و هنر شهرستان زرندیه با شورای قشر بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه در محل سالن جلسات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ علیپور جانشین فرماندهی نیروی مقاومت بسیج ناحیه زرندیه وهنرمندان بسیجی شهرستان برگزار شد. جوانمرد مدیرکانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه ضمن اشاره به جملاتی از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره)که فرمودند هشت سال دفاع مقدس کشور ما را بیمه کرد و در جای دیگر فرمودند این جنگ تحمیلی برای ما نعمت بود، گفت: پیروزیهای حال حاضر جبهه مقاومت در مقابل حکومت خودخوانده داعش وحامیانشان خود گواه این ریزبینی ودقت نظر آن امام همام است.

64تقدیرازعوامل اجرایی سومین سوگواره تعزیه زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز یکشنبه مورخ 26 آذرماه 96 در جلسه ای که با حضور احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی واعضاء انجمن تعزیه شهرستان برگزار گردید از عوامل اجرایی سومین سوگواره تعزیه با اهداء لوح وهدایایی تقدیر بعمل آمد.

65جشنواره غذاهای سنتی در روستای صدرآباد زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه جشنواره غذاهای سنتی بمناسبت شب یلدا روز سه شنبه مورخ 28 آذرماه 96 در محل کانون فرهنگی هنری مسجد روستای صدرآباد از توابع بخش مرکزی شهرستان زرندیه برگزار شد.

در این جشنواره که با حضور احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان، حجه الاسلام آذرنیا امام جماعت مسجد روستای صدرآباد، پورطالبی کارشناس تغزیه شبکه بهداشت و عموم مردم علاقمند حضور داشتند بیش از چهل نفر از بانوان روستا با پخت غذاهای سنتی و ارائه در این جشنواره هنر آشپزی خود را در معرض نمایش گذاشته بودند.

66طراحی، تهیه و توزیع پوسترباموضوع پیشگیری از آسیبهای اجتماعی

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همت این اداره در تاریخ 3/10/96 تعداد100 عددپوستر و30 متر بنر باموضوع پیشگیری از آسیبهای اجتماعی طراحی، چاپ و در سطح شهرستان توزیع و نصب گردید.

 67برپایینمایشگاه خوشنویسی آثار استاد کورش مظفر بیگی در زرندیه

به همت این اداره نمایشگاه خوشنویسی آثار هنرمند خوشنویس این شهرستان استاد کوروش مظفر بیگی عصر روز سه شنبه 12 دیماه سال جاری باحضور مهندس منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه و زرندیه در مجلسشورای اسلامی، قناتی سرپرست فرمانداری زرندیه، تعداد دیگری از مسئولین شهرستان وعموم علاقمندان در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی افتتاح شد.

این نمایشگاه با 40 اثر خوشنویسی از آثار استاد کورش مظفربیگی بمناسبت 9 دی از تاریخ12 دیماه بمدت 10 روز آماده بازدید عموم علاقمندان قرار گرفت.

استاد کوروش مظفر بیگی متولد سال 1350 در شهرستان زرندیه می باشد که حدود 30 سال از عمر خود را صرف یادگیری هنر خوشنویسی نزد اساتیدی چون زین العابدین اسماعیلی، الیاس معصومی و داود کاوه کرده  وهم اکنون هم افتخار شاگردی اساتید صاحب نامی چون استاد صندوق آبادی و امیرخانی را دارد.

68نشست صمیمی اصحاب فرهنگ و هنر زرندیه با نماینده مردم در مجلس

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز سه شنبه مورخ 12 دیماه 1396 نشست صمیمی مهندس منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی با اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه در محل سالن جلسات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار گردید.

 در این نشست که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار گردیده بود، مهندس منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس با اشاره به محدود شدن بودجه ها، ابراز امیدواری کرد که این نشست ها منجر به پیگیری مطالبات مردم بویژه علاقمندان به فرهنگ و هنر این دو شهرستان شود.

محمدرضا منصوری با بیان اینکه بیش از 20 درصد جمعیت استان مرکزی در ساوه و زرندیه است، اظهار داشت: متاسفانه برخی از روستاهای زرندیه از روستاهای سیستان و بلوچستان وضع بدتری دارند.

وی اصحاب فرهنگ وهنر را قشری زحمت کش و تاثیر گزار معرفی نموده و پیگیری مطالبات این قشر را از برنامه های خود در مجلس شورای اسلامی عنوان نمود. مهندس منصوری هنر ازاری بسیار مفید و سازنده در راستای فرهنگسازی وانتقال مفاهیم و ارزشهای جامعه به نسلهای بعدی دانسته و از هنرمندان بعنوان فرهنگسازان اصلی جامعه خواست برای مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمنان از هیچ گونه تلاشی دریغ نکنند.

69پنجاه وهفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی زرندیه برگزار شد.

حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در پنجاه وهفتمین جلسه این شورا که صبح روز شنبه مورخ23 دیماه 96 در محل دفتر امام جمعه برگزار شد گفت: رعایت حقوق شهروندی موجبات رضایت عموم مردم را فراهم خواهد آورد. ایشان با اشاره به اتفاقات اخیر و نارضایتی مردم از وضع موجود ادامه داد: اصل واساس نظام مقدس جمهوری اسلامی بر دوپایه استوار است. اول اسلامیت و دوم جمهوریت، که اصل جمهوری اسلامی هم در ابتدا با انتخاب خود مردم بوده است.

حجه الاسلام ابراهیمی افزود: اگر به خواسته ها ونیازهای مردم توجه شود قطعا اتفاقاتی نظیر حوادث اخیر رخ نخواهد داد. ایشان ادامه داد: ادارات ونهادها می بایست پاسخگوی مردم بوده وحتی اگر نمی توانند به جهت موانع قانونی خواسته مردم را تامین نمایند می بایست با اخلاق و رفتار خوب رضایت عمومی را بدست آورند.

در ادامه اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه به بیان نقطه نظرات خویش پرداخته و موارد ذیل به تصویب حاضرین در جلسه رسید.

مقرر گردید منشور حقوق شهروندی تهیه ودر بین ادارات ونهادها توزیع گردد.

مقرر گردید آموزش وپرورش و دانشگاهها همچون گذشته نسبت به آموزش وفرهنگسازی رعایت حقوق شهروندی در بین دانش آموزان و دانشجویان اقدام نمایند.

مقرر گردید فرمانداری به اعضاء شورای اداری شهرستان تاکید کند تا نسبت به نصب منشور اخلاقی کارکنان در محل اداره اقدام نمایند.

پیشنهاد گردید موضوع رعایت حقوق شهروندی دستور کار شورای اداری شهرستان قرار گیرد.

70بازدید مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی از مجتمع فرهنگی هنری مامونیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه مورخ 25 دیماه 96 مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی سازمان مدیریت و از محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه بازدید نمود.

در این بازدید که سرکار خانم لطفی کارشناس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان هم همراه آقای شریفی بود مسائل و مشکلات این مجتمع و وضعیت سالن آمفی تئاتر آن مورد بررسی قرار گرفت.

شریفی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی در این بازدید شهرستان زرندیه را به دلیل شرایط خاص سوق الجیشی یکی از مهمترین شهرستان استان مرکزی عنوان نموده و افزود: این شهرستان بدلیل نزدیکی به پایتخت و هم مرز بودن با پنج استان دارای اهمیت ویژه ای در استان مرکزی می باشد.

وی وجود سه شهرک صنعتی و قطب کشاورزی  بودن شهرستان را موجب مهاجرپذیری شهرستان دانسته و بر لزوم افزایش فعالیتهای فرهنگی هنری در این شهرستان تاکید کرد.

وی وجود امکانات فیزیکی مورد نیاز و بستری سازی فرهنگی را از ملزومات توسعه فرهنگی این شهرستان دانست.

71چهارشنبه های شعرزرندیه برگزار میگردد.

جلسات انجمن ادبی شهرستان زرندیه چهارشنبه هر هفته با عنوان چهارشنبه های شعر زرندیه تحت نظارت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در محل این اداره وبا حضور دکتر سیدمهدی طباطبایی و دکتر رحیم طاهر و دیگر ادیبان وشاعران شهرستان برگزار میگردد.

72انتخابات هیات امناء انجمن تعزیه شهرستان زرندیه برگزار شد.

انتخابات دومین دوره انجمن تعزیه شهرستان زرندیه با حضور احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرستان گروههای تعزیه خوانی شهرستان عصر روز چهارشنبه مورخ 27 دیماه 96 در محل این اداره برگزار شد.

در این انتخابات آقایان علیرضا منصور، زهیر فرهمند، ابوالقاسم کاظمی، مجتبی منصور وعلی اصغر حسینخانی بعنوان هیات امناء جدید انجمن تعزیه شهرستان وآقای سید منصور میربابایی بعنوان عضو علی البدل انتخاب گردیدند.

73نشست ادبی با عنوان هم اندیشی ومشاعره انقلاب در مامونیه برگزار شد.

صبح روز چهارشنبه مورخ 11 بهمن ماه 96 بمناسبت سی ونهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران نشت ادبی با عنوان هم اندیشی ومشاعره انقلاب در محل سالن جلسات اداره آموزش وپرورش شهرستان زرندیه برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، یوسفی رئیس اداره آموزش وپرورش، نادی رئیس اداره کتابخانه های عمومی، ساکی رئیس اداره ورزش وجوانان، نیکنام از دفتر نمتاینده مردم در مجلس شورای اسلامی، شاعران، ادیبان، فرهیختگان، دبیران ادبیات مدارس شهرستان وعلاقمندان به شعر وادب حضور داشتند.

74همایش خوشنویسی کاتبان فجر در مامونیه برگزار شد.

همایش خوشنویس کاتبان فجرعصر روز یکشنبه مورخ 15 بهمن ماه سال جاری در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار شد.

در این همایش با حضور هنرمندان خوشنویس شهرستانهای زرندیه وساوه برگزار شد، هنرمندان به کتابت جملاتی پیرامون انقلاب اسلامی ایران و ایام فاطمیه پرداختند که با استقبال بسیار خوب حاضرین مواجه شد.

دیگر برنامه ای که در کنار این همایش برگزار شد گردهمایی هنرمندان تجسمی شهرستان زرندیه بود که با استقبال خوب هنرمندان هنرهای تجسمی در رشته های نقاشی، طراحی، معرق کاری، منبت کاری، میناکاری و... مواجه شده و حاضرین از اجرای زنده هنر در این روز بهره مند شدند.

75طراحی، تهیه وتوزیع پوستر ویژه دهه فجر وایام فاطمیه

بمناسبت سی ونهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران وتقارن آن با ایام فاطمیه اول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه اقدام به طراحی، چاپ وتوزیع پوستر به همین مناسبت نمود.

76ارسال پیامک به مجموعه های تحت پوشش و مسئولین

اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در ایام گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به  تمامی مجموعه های تحت پوشش، اصحاب فرهنگ وهنر و مسئولین شهرستان پیامک های محتوی پیامهای مدتبط با ایام ارسال نمود.

77فضاسازی داخل اداره و سطح شهرستان

اداره فرهنگ وارشاد اسلامی بمناسبت ایام الله دهه فجر نسبت به فضاسازی داخل وسردرب اداره وهمینطور سطح شهرستان با نصب بنر، پلاکارد و ریسه پرچمی اقدام نمود.

78تقدیر از فعالان عرصه رسانه شهرستان زرندیه

بمناسبت ایام الله دهه مبارک فجر از فعالان عرصه رسانه شهرستان زرندیه روزیکشنبه 15 بهمن ماه 1396 همزمان با برگزاری همایش هنرمندان تجسمی شهرستان در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی وبا حضور ائمه جمعه شهرستان و شهر پرندک، سرپرست فرمانداری وسایر مسئولین شهرستان تقدیر بعمل آمد.

79همایش ادبی انقلاب فاطمی در شهرستان زرندیه برگزار شد.

شاعر، نویسنده و پژوهشگر برجسته کشور در همایش ادبی انقلاب فاطمی که روز چهارشنبه مورخ 18 بهمن ماه 1396 در محل سالن شورای اسلامی شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه ی استان مرکزی برگزار شد گفت: شعر و شاعران بدلیل تاثیرگزاری بسیار زیاد در صحنه های مختلف اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. سعید بیابانکی در این همایش که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه برگزار شده بود، گفت: زبان شعر وادبیات بویژه  شاعران باستانی ومعاصر مهمترین سوژه ای است که ما ایرانیان می توانیم در دنیا به آن افتخار کنیم. وی در ادامه افزود: جامعه ای که افراد آن با شعر و ادبیات ارتباطی ندارند در حقیقت از لحاظ فرهنگی دچار مشکل هستند. زیرا شعر بدلیل زبان گویا و رسایی که دارد ماندگار است و نقش بسیار مهمی در ایجاد وثبت تحولات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارد. بیابانکی ادامه داد: شعر به دلیل ماندگاری  ذاتی آن و نبود رسانه های امروزی در زمان انقلاب اسلامی، مهمترین رسانه موثر در پیروزی انقلاب اسلامی وانتقال مفاهیم وارزشهای آن به نسلهای بعدی بوده و هست.

80نمایشگاه عکس دستاوردهای انقلاب در زرندیه دایر گردید.

همزمان با ایام الله دهه فجر نمایشگاه عکس دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در محل مجتمع فرهنگی هنری شهر مامونیه دایر گردید. در این نمایشگاه تعداد 23 اثر عکاسی از هنرمندان عکاس استان مرکزی با موضوعات دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در زمینه های مختلف در معرض دید عموم قرار گرفته است. این نمایشگاه از تاریخ 18 بهمن ماه بمدت 10 روز صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان می باشد.

81 برگزاری محفل انس با قرآن روستایی

بمناسبت سی ونهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در روز 12 بهمن 1396 محفل انس قرآن روستایی به همت کانون فرهنگی هنری مسجد روستای صدرآباد با حضور قاریان ممتاز کشوری و شهرستانی استاد ذبیحی و آقایان شیخ محمدی و حجه الاسلام زائری، در محل این مسجد برگزار شد که با استقبال خوب علاقمندان موجه شد.

82 برگزاری مراسم جشن در کانون فرهنگی هنری مسجد صدرآباد

مراسم جشنی بمناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی توسط کانون فرهنگی هنری مسجد روستای صدرآباد برگزار شد. در این مراسم که ویژه دانش آموزان مدرسه ابتدایی برگزار شد برنامه های متنوعی از جمله اجرای سرود، شعر خوانی، مسابقه و ... برگزار شد.

83 برپایی نمایشگاه کتاب ومحصولات فرهنگی در محل کتابخانه شهرخشکرود

نمایشگاه کتابی بمناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در محل کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) شهر خشکرود برپا گردید که با حضور امام جمعه، سرپرست فرمانداری و سایر مسئولین افتتاح و مورد بازدید علاقمندان قرار گرفت.

در این نمایشگاه حدود700 عنوان کتاب در 3000جلد به معرض دید عموم قرار گرفت که کتابها با تخفیف 30 درصد ارائه می گردند.

84 برگزاری مسابقات فوتسال ویژه کانونهای فرهنگی هنری مساجد

بمناسبت سی ونهمین  سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران یک دوره مسابقات فوتسال بین کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان برگزار شد که در پایان تیم کانون فرهنگی هنری شهدای آسیابک به مقام قهرمانی رسید.

85 برگزاری دومین دوره مسابقات قرآنی شهرستان زرندیه

بمناسبت گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی دومین دوره مسابقات قرآنی شهرستان زرندیه در محل مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) شهر مامونیه به همت کانون فرهنگی هنری این مسجد برگزار شد.

86 اجرای تعزیه بمناسبت شهادت حضرت زهرا(س) در شهر زاویه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) عصر روز پنجشنبه سوم اسفندماه96 مراسم تعزیه خوانی در محل سالن ستاد بحران شهر زاویه برگزار شد که با استقبال نسبتا خوب عموم مردم وعلاقمندان مواجه گردید.

87 جلسه 58 شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه

حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در پنجاه وهشتمین جلسه این شورا که صبح روز دوشنبه مورخ7 اسفندماه1396 در محل سالن جلسات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شدگفت: آنچه در این چهار دهه پس از انقلاب اسلامی به ما قدرت و توان داده که بتوانیم در مقابل مکر وحیله دشمنان ومشکلات موجود بایستیم تبعیت از ولایت فقیه وادامه راه وخط حضرت امام (ره) بوده است. ایشان در ادامه افزود: تجربه نشان داده است که دشمن با عقب نشینی ما از مواضع وآرمانهای انقلاب وامام(ره)خشنود و راضی نشده و هرگز با ما دوست نخواهد بود.و مطمئنا ادامه این مسیر با همین شیوه اقتدا به ولایت فقیه وامام(ره) میسر خواهد بود. مهندس منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی هم که دراین جلسه حضور داشت گفت: جلسات شورای فرهنگ عمومی یکی از مهمترین جلسات تصمیم ساز در هر شهرستان واستان می باشد. وی افزود ریشه اکثر مشکلات متعدد اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی جامعه در فرهنگ آن جامعه است ومتاسفانه مقوله فرهنگ معمولا مغفول واقع شده است. منصوری در ادامه گفت: فرهنگسازی در زمینه های مختلف از جمله نظم عمومی، تعهد کاری، صداقت و.... می تواند موجبات رشد وتوسعه یک جامعه را فراهم آورد.

در پایان پس از بحث وتبادل نظر مقرر گردید طی نامه ای از طریق اداره اماکن عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان به تالارهای پذیرایی اعلام گردد که مراسمات عروسی در شبهای شهادت ائمه اطهار، پنج روز در فاطمیه اول و هفت روز در فاطمیه دوم، ماههای محرم وصفر، ایام ضربت خوردن تا شام شهادت امام علی(ع) و شب ارتحال حضرت امام(ره)و شب پانزدهم خرداد برگزار نگردد. همچنین مقرر گردید موضوع مذکور در شب شهادت وشام شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) بعنوان امام ششم شیعیان ورئیس مذهب تشییع صدق نماید.

88 آزمون سراسری حفظ ومفاهیم قرآن کریم در شهرستان زرندیه برگزار شد.

آزمون سراسری حفظ ومفاهیم قرآن کریم همزمان با سایر نقاط کشور صبح روز پنجشنبه10 اسفندماه 96 در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار شد.

تعداد 131 نفرقرآن آموز در سطوح مختلف و در رشته های حفظ و مفاهیم قرآن کریم و... در این آزمون شرکت کردند.

تعداد39 نفر در حفظ 10جزء اول قرآن، 18نفر در حفظ 15 جزء اول قرآن، 22نفر در حفظ5جزء اول قرآن، 15 نفر در حفظ3جزء اول قرآن، 10 نفردر حفظ2 جزء اول قرآن، 5 نفر در حفظ کل قرآن و مابقی در رشته های حفظ جزء سی قرآن، جزء اول قرآن، جزء سی و اول قرآن، سوره های منتخب واقعه وملک، ترجمه ومفاهیم قرآن و ترجمه ومفاهیم صحیفه سجادیه در این دوره از آزمون شرکت کرده بودند.

89 برپایی نمایشگاه کتاب ومحصولات فرهنگی درشهر زاویه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز شنبه مورخ12 اسفندماه1396 نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی بمناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و سالروز تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد در محل کانون فرهنگی هنری شهید رجایی مسجد امام سجاد(ع) شهر زاویه شهرستان زرندیه افتتاح گردید.

در این مراسم که با حضور قناتی معاون فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، تنها رئیس شورای اسلامی شهرزاویه و دیگر اعضای شورای شهر برگزار گردید احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: در شهرستان زرندیه 23 کانون فرهنگی هنری در 23 مسجد فعال می باشند که خدمات بسیارارزشمند فرهنگی به مردم ارائه می دهند. وی ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زهرای اطهر(س) و هجدهم اسفندماه سالروز تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور، مساجد را پایگاههای اصلی مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان دانسته وبا اشاره به نقش بی بدیل مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی ایران و هشت سال دفاع مقدس، تنها راه پیروزی در جنگ نرم را هم حضور پررنگ نوجوانان وجوانان در مساجد عنوان کرد.

شایان ذکر است در این نمایشگاه بیش از هزار جلد کتاب و محصولات فرهنگی هنری در موضوعات مختلف مذهبی، علمی، ورزشی و ... ، غرفه های فرهنگی هنری حجاب وعفاف، ایثار وشهادت و نقاشی به معرض دید عموم گذاشته شده که از تاریخ افتتاح بمدت 10 روز آماده بازدید علاقمندان است.

90 جشن بزرگ میلاد کوثردر شهر پرندک شهرستان زرندیه برگزار شد.

عصر روز جمعه هجدهم اسفندماه همزمان با سالروز میلاد باسعادت دخت گرامی نبی مکرم اسلام، ام ابیها حضرت فاطمه زهرا(س)و بنیانگزار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) وسالروز تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور مراسم جشنی به همت این اداره و همکاری کانون فرهنگی هنری حضرت ولیعصر(عج) شهر پرندک و هیئت مذهبی عشاق العباس(س) در محل سالن ورزشی فجر شهر پرندک برگزار گردید که با استقبال بسیار خوب مردم شهر پرندک مواجه شد.

در این مراسم که مهندس منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، تعدادی از مسئولین شهرستانی وشهر پرندک هم حضور داشتند برنامه های متنوع فرهنگی هنری از جمله مولودی خوانی، ژانگولر، تردستی، تقلید صدا، موسیقی سنتی و مسابقه اجرا گردید.

شایان ذکر است بیش از هزار نفر از اهالی خوب و فرهنگ دوست شهر پرندک از این مراسم استقبال نمودند که در نوع خود بی نظیر بود.

اهدای کتاب  شش ماهه اول سال 1396

ردیف

نام دستگاه

تعداد 

1

شهرداری زاویه

80 جلد

2

کانون پرورش فکری کودکان

86 جلد

3

اصحاب فرهنگ و هنر

200 جلد

4

کمیته امداد امام ( ره )

150 جلد

5

سپاه ناحیه زرندیه

120 جلد

6

آموزش و پرورش

150 جلد

7

دفتر امام جمعه

45 جلد

 

گزارش نظارت و بازرسی از مجموعه های تحت پوشش شش ماهه اول 1396

ردیف

نام واحد

تعداد بازدید

1

چاپخانه ها

11  مورد

2

کانون های آگهی و تبلیغات

15  مورد

3

موسسات فرهنگی هنری

3  مورد

4

فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی

4  مورد

5

بازی های رایانه ای

3  مورد

 

فراخوان یازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی منتشر شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه از انتشار فراخوان یازدهمین جشنواره شعر انتظار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ، احمد جوانمرد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه طی 10 سال گذشته اقدام به برگزاری جشنواره شعر انتظار در استان کرده است که سال آینده یازدهمین جشنواره را برگزار خواهد کرد.

وی تصریح کرد: این جشنواره هر سال در آستانه نیمه شعبان سالروز میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) برگزار می‌شود که از امروز فراخوان ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره منتشر شد.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه با بیان اینکه این جشنواره در محورهای موضوعی جشنواره از جمله استکبارستیزی و عدالت‌گستری قیام حضرت مهدی(عج)، انتظار فرج و تاثیر آن در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، تفاوت انتظار عالمانه و انتظار عامیانه، ولایت فقیه، نیابت از ولایت امام عصر(عج)، نیمه شعبان روز جهانی مستضعفان و انقلاب اسلامی و آمادگی جهانی برای انقلاب حضرت مهدی(عج) برگزار می‌شود، بیان داشت: افرادی که علاقمند به ارسال آثار در این جشنواره هستند تا 30 فروردین ماه سال آینده فرصت دارند اشعار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

جوانمرد گفت: جشنواره شعر انتظار 10 اردیبهشت ماه همزمان با ایام نیمه شعبان و با حضور شاعران آئینی کشور در شهر مامونیه برگزار می‌شود.

به گفته وی به نفر اول این جشنواره 6 میلیون ریال، نفر دوم 4 میلیون ریال و نفر سوم 2 میلیون ریال و به صاحبان همه آثار شرکت کننده لوح یادمان جشنواره اهداء خواهد شد.

 

 

فراخوان
یازدهمین جشنواره شعر 
انتظار

استان مرکزی

اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه یازدهمین جشنواره شعر انتظاراستان مرکزی را همزمان با نیمه شعبان سالروز میلادبا سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) برگزار می کند.


محورهای موضوعی جشنواره :
۱-استکبار ستیزی و عدالت گستری قیام حضرت مهدی(عج)
2-تفاوت انتظار عالمانه و انتظار عامیانه
3-نیمه ی شعبان روز جهانی مستضعفان
4-ولایت فقیه ، نیابت از ولایت امام عصر(عج)
5-انقلاب اسلامی و آمادگی جهانی برای انقلاب حضرت مهدی(عج)

6- انتظار فرج وتاثیرآن در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی

مهلت ارسال : علاقه مندان میتوانند سروده ه‍ای جدید خویش رادر قالب های مختلف شعری درباره موضوعات ذکر شده حداکثر تا  30فروردین1397 بهدبیرخانه این جشنوارهارسال نمایند.

مراسم اختتامیه در روز 10 اردیبهشت96  همزمان با ایام نیمه ی شعبان و با حضور شاعران آئینی کشور در شهر مامونیه برگزار خواهد شد.

 


جوایز :

نفر اول   6/000/000 ريال

نفردوم    4/000/000 ريال

نفر سوم   2/000/000 ريال

 

شرایط:

آثار ارسالی می بایست تایپ شده ویا با خط خوانا در برگه A4  ارائه گردد.

آثار ارسالی می بایست جدید ودر جشنواره های قبلی ارائه نشده باشد.

تعداد آثار ارسالی محدودیت ندارد.

به صاحبان همه آثارشرکت کننده لوح یادمان جشنواره اهداء میگردد.

نشانی دبیرخانه: شهرستان زرندیه، شهرمامونیه، میدان امام حسین(ع)، خیابان محتشم کاشانی، ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

نشانی اینترنتی جهت دریافت آثار:   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


شماره  تماس:  45229356 - 086

شماره فاکس:  45229357 - 086

جشن بزرگ میلاد کوثردر شهر پرندک شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، عصر روز جمعه هجدهم اسفندماه همزمان با سالروز میلاد باسعادت دخت گرامی نبی مکرم اسلام، ام ابیها حضرت فاطمه زهرا(س)و بنیانگزار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) وسالروز تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور مراسم جشنی به همت این اداره و همکاری کانون فرهنگی هنری حضرت ولیعصر(عج) شهر پرندک و هیئت مذهبی عشاق العباس(س) در محل سالن ورزشی فجر شهر پرندک برگزار گردید که با استقبال بسیار خوب مردم شهر پرندک مواجه شد.

در این مراسم که مهندس منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، تعدادی از مسئولین شهرستانی وشهر پرندک هم حضور داشتند برنامه های متنوع فرهنگی هنری از جمله مولودی خوانی، ژانگولر، تردستی، تقلید صدا، موسیقی سنتی و مسابقه اجرا گردید.

شایان ذکر است بیش از هزار نفر از اهالی خوب و فرهنگ دوست شهر پرندک از این مراسم استقبال نمودند که در نوع خود بی نظیر بود.

مهندس منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در حاشیه این مراسم ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا(س) وامام خمینی(ره) وگرامیداشت هجدهم اسفند سالروز تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور، مساجد را پایگاههای بسیار مهم فرهنگی هنری در سطح جامعه عنوان نموده و گفت: مساجد مثل همیشه می توانند نقش بسیار مهمی در مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمنان و حفظ و صیانت از فرهنگ دینی ومذهبی ما ایفا نمایند.

وی در ادامه ضمن تقدیر وتشکر از برگزار کنندگان این مراسم، برگزاری مراسمات جشن وشادی را بویژه در ایام ولادت وشادی ائمه واهل بیت(ع) را از ضروریات جامعه امروز دانسته و افزود: دین مبین اسلام دین شادی و نشاط و تفریح وسرگرمی است وهمانقدر که به حفظ ارزشها وحرمتها توجه دارد به نشاط عمومی و ایجاد فضای مفرح وسالم هم اهمیت قائل است.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در این مراسم حضرت فاطمه زهرا(س) را آینه تمام نمای یک زن مسلمان و الگوی مناسبی برای جامعه زنان اسلامی دانست. وی ولایتمداری و همسر دوستی را از ویژگیهای بارز آن حضرت عنوان نموده وابراز امیدواری کرد زنان مسلمان ایران اسلامی با الگو قرار دادن حضرت صدیقه کبری(س) و پیروی از منش وسبک زندگی اسلامی آنحضرت در ایجاد جامعه ای سالم وعاری از هرگونه آسیب و مشکل فرهنگی واجتماعی قدم بردارند.

وی ضمن گرامیداشت 18 اسفند سالروز تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور، ابراز امیدواری کرد ارکان مساجد متشکل از ائمه جماعات، هیات امناء ، پایگاههای مقاومت و کانونهای فرهنگی هنری با همدلی وتعامل بتوانند شور ونشاط را به مساجد باز گردانده ودر راستای جذب هر چه بیشتر نوجوانان وجوانان به مساجد قدم بردارند.

مرحله شفاهی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه مرحله شفاهی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم صبح روز دوشنبه مورخ15 اسفندماه1396 در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

 

تعداد 21 نفر قرآن آموز در سطوح حفظ جزء30 ، حفظ جزء یک، حفظ 2جزء، حفظ 5جزء، حفظ10جزء این آزمون ثبت نام کرده بودند. که 18 نفر از این افراد در آزمون حضور پیدا کردند.