آغاز به کار چهارمین سوگواره تعزیه زرندیه

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه از آغاز به کار چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه از آغاز به کار چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه خبر داد و گفت: چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه به همت این اداره و همکاری بنیاد علمی فرهنگی تعزیه وهمایش‌های آئینی کشور از روز پنجشنبه ۲۶ مهرماه تا مورخ سه‌شنبه اول آبان‌ماه سال جاری با حضور ۱۰ گروه تعزیه‌خوانی از نقاط مختلف شهرستان زرندیه از جمله مامونیه، پرندک، خورشیدآباد، آسیابک، امیرآباد، زرندکهنه، زاویه و بخش خرقان در محل حسینیه شهداء شهر پرندک آغاز شد.
جوانمرد در ادامه گفت: هر شب دو گروه، هرکدام به مدت ۹۰ دقیقه اجرای تعزیه خواهند داشت که توسط هیات داوران سوگواره متشکل از آقایان اسماعیل مجللی، هوشنگ جاوید وقاسم هادی‌پور مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه افزود: مراسم اختتامیه این سوگواره سه‌شنبه یکم آبان‌ماه با حضور مسئولین شهرستانی و استانی در محل حسینیه شهداء شهر پرندک برگزار و سوگواره چهارم با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان خواهد داد.

دیدار صمیمی رئیس اداره ارشاد با امام جمعه جدید شهر پرندک

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس این اداره صبح روز سه شنبه 24 مهرماه در محل دفتر امام جمعه شهر پرندک حضور یافته وبا امام جمعه جدید این شهر حجه الاسلام والمسلمین مجدی زاده دیدار وگفتگو کرد.

چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه برگزارمیگردد.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری... از برگزاری چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه در نیمه دوم صفر سال جاری خبر داد.

احمد جوانمرد در این گفتگو افزود: چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه به همت این اداره و همکاری بنیاد علمی فرهنگی تعزیه وهمایشهای آئینی کشور از روز   پنجشنبه بیست وششم مهرماه تا مورخ سه شنبه یکم آبانماه سال جاری باحضور 10 گروه تعزیه خوانی از نقاط مختلف شهرستان زرندیه از جمله مامونیه، پرندک، خورشیدآباد، آسیابک، امیرآباد، زرندکهنه، زاویه، پیک و بخش خرقان در محل  حسینیه شهداء شهر پرندک برگزار خواهد شد.

جوانمرد در ادامه گفت: هر شب دو گروه، هرکدام به مدت90 دقیقه اجرای تعزیه خواهند داشت که توسط هیات داوران سوگواره متشکل از آقایان اسماعیل مجللی، هوشنگ جاوید وقاسم هادی پور مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه افزود: مراسم اختتامیه این سوگواره سه شنبه یکم آبانماه با حضور مسئولین شهرستانی واستانی در محل حسینیه شهداء شهر پرندک برگزار وسوگواره چهارم با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان خواهد داد.

 

 

 

 

مشخصات داوران سوگواره چهارم:

هوشنگ جاوید

 

هوشنگ جاوید در چهاردهم خرداد ۱۳۳۸ در تهران متولد شد و در تهران و مشهد دوران نوجوانی و جوانی خود را سپری کرد و در رشته فیلمبرداری و نورپردازی از دانشکده صدا و سیما فارغ‌التحصیل

هوشنگ جاوید در چهاردهم خرداد ۱۳۳۸ در تهران متولد شد و در تهران و مشهد دوران نوجوانی و جوانی خود را سپری کرد و در رشته فیلمبرداری و نورپردازی از دانشکده صدا و سیما فارغ‌التحصیل شد. جاوید پرورش‌یافته مکتب حضرت استاد شادروان سید ابوالقاسم انجوی شیرازی بنیانگذار مکتب مرکز فرهنگ مردم ایران در صدا و سیما است و در این سال‌ها مسئولیت‌های فراوانی را نیز بر عهده داشت. مدیر و طراح نخستین جشنواره نی‌نوازی کشور ۱۳۷۰ حوزه هنری، مسئول موسیقی استان کردستان در سال‌های ۱۳۷۳ و ۱۳۷۴، مسئول و مؤسس واحد موسیقی صدا و سیمای مرکز کردستان از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۹، مسئول واحد موسیقی حوزه هنری تهران، دبیر و مدیر اجرایی و طراح جشنواره موسیقی آئینی ۱۳۸۰ و ۱۳۸۱، دبیر و مدیر و طراح جشنواره موسیقی بومی زنان مناطق و نواحی ایران ۱۳۸۲ و ۱۳۸۳ حوزه هنری، دبیر و مدیر اجرایی و طراح نخستین همایش منقبت‌خوانان ایران ۱۳۸۳ حوزه هنری ،مدیر و طراح جشنواره موسیقی رمضان در بخش آواها و نواهای قرآنی نخستین جشنواره هنرهای قرآنی ۱۳۸۳ وزارت ارشاد و یک دوره سه ساله مدیر بخش عروسکی و تئاتر صدا و سیمای مرکز مشهد را در کارنامه خود دارد.

کتاب‌های آواهای روح‌نواز، موسیقی آئینی، نقش زن در موسیقی مناطق و نواحی ایران، موسیقی رمضان در ایران و پرند ستایش ایران از جمله کتاب‌های این پژوهشگر موسیقی است.

 

اسماعیل مجللی پژوهشگر و تعزیه خوان اراکی

اسماعیل مجللی متولد سال 1358، تعزیه خوان، پژوهشگر و کارشناس تعزیه

کارشناس ارشد ادبیات، از 5 سالگی سابقه تعزیه خوانی دارد، در بیشتر مناطق کشور تعزیه خوانده است. در دهها سوگواره تعزیه در بیش از 20 استان حضور داشته است.

ارائه وچاپ دهها مقاله با موضوع تعزیه در روزنامه ها ونشریات و ...

گردآوری بیش از 400 نسخه مجالس تعزیه از 60 شاعر وسراینده تعزیه در سراسر کشور

حضور در برنامه های مختلف تلویزیونی بعنوان کارشناس تعزیه

سابقه داوری در سوگواره تعزیه استانی در سمنان، سال 1396

تدریس کارگاههای تخصصی تعزیه در یاسوج، شوش دانیال و...

تنظیم پژوهش جامع و بررسی تعزیه در 31 استان کشور از گذشته تا به امروز(آشنایی کامل با تعزیه های بومی استانها)

نگارش کتاب شبیه نامه در 1200 صفحه و ارائه صدها نکته ناگفته و ناشنیده از تعزیه در سال 1397

عضو هیئت مدیره انجمن تعزیه ایرانیان(1393 تا 1395)

 

قاسم هادی پور

 

قاسم هادی پور

متولد سال 1357 در شهر ری

با تحصیلات کارشناسی ارشد

مشاور عالی مدیرعامل بنیاد علمی فرهنگی تعزیه و همایشهای آئینی کشور

فعال عرصه تعزیه و تعزیه خوان

سابقه داوری در سومین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه

اولین جلسه هماهنگی برگزاری چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه اولین جلسه هماهنگی برگزاری چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه 16 مهرماه در محل این اداره برگزار شد.

به گفته جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این جلسه مقرر گردید سوگواره چهارم از روز پنجشنبه 26 مهرماه تا روز جمعه 4 آبانماه در محل حسینیه شهداء شهر پرندک برگزار گردد.

 

شایان ذکر است در این جلسه اعضائ هیات اجرای سوگواره مشخص وآقای عباس روحانی بعنوان مدیر اجرایی سوگواره انتخاب گردید.

 

شصت و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

مسئول امور دفاتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشورگفت:

تبلیغ نوین به معنای عدول از محتوای اصیل دینی نیست/ضرورت تغییر ادبیات گفتگو با جوانان

معاون هماهنگی منابع انسانی و مدیر امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: تبلیغ نوین به معنای عدول از محتوای اصیل دینی نیست بلکه مفهوم آن تغییر دید و نگاه در روش‌های تبلیغی و فعالیت‌های فرهنگی است. 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، حجت‌الاسلام دکتر علی تقوی در شصت و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه با تاکید بر اینکه تبلیغ نوین به معنای کنار گذاشتن روش‌های سنتی رایج در عرصه تبلیغ نیست، به دلایل کاهش اقبال نسل جوان به مسائل دینی و اعتقادی اشاره کرد و گفت: با گذشت 40 سال از عمر انقلاب و با وجود رشد فعالیت‌های دینی و تبلیغی اما، این تبلیغات با میزان اقبال نسل جوان تناسب ندارد و مهمترین دلیل آن این است که روش ارائه مباحث دینی درست نیست و چینشاین مباحث به درستی انجام نمی‌شود. 

این مسئول در نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور به نیاز محوری در حوزه دین و حوزه اعتقادی به عنوان اصلی‌ترین رویکرد اشاره کرد و افزود: اجرای فعالیت های دینی و اعتقادی باید در جوامع دانشگاهی و آموزشی براساس نیاز جامعه بویژه نسل جوان، مورد تاکید قرار گیرد. 

وی بر ضرورت تبیین آموزه‌های دینی براساس نیاز مخاطب تاکید کرد و گفت: آموزش‌های دانشگاهی براساس نیاز دانشجویان نه بر اساس سلایق شخصی و چینش غیر اصولی، موضوع مهمی است که در دانشگاه‌ها مورد تاکید نهاد نمایندگی ولی فقیه است. 

حجت الاسلام تقوی با تاکید بر تغییر نگاه در برنامه‌های اعتقادی برای افزایش تاثیرگذاری آن گفت: برای تحقق این مهم لازم است تا ادبیات گفتگو با نسل جوان را تغییر دهیم.  

وی به بهره‌گیری از روش‌های موثر تبلیغی در قالب‌های گوناگون اشاره کرد و گفت: استفاده از قالب‌های هنری موجب تأثیرگذاری بیشتر و ابزاری برای رشد مخاطب است و اگر از قالب سنتی خارج شویم درصد بیشتری از جامعه را جذب می کنیم. 

او با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی به منظور جذب جوانان به مساجد عنوان کرد: از روش‌های تشویقی با تاکید بر برنامه‌ریزی صحیح متناسب با نیاز جوانان می توان استفاده کرده و مساجد را محوری برای تقویت فعالیت‌های دینی و فرهنگی کرد. 

حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه زرندیه نیز گفت: افتخار همه نهضت‌های آزادیبخش این است که از نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع) الگو گرفته‌اند و به سبب این الگوگیری دشمنان زیادی در صدد انحراف نهضت عاشورا  برآمدند. 

حجت الاسلام حسین ابراهیمی تصریح کرد: جلوه هدایت‌بخش قیام امام حسین (ع) و خون مطهر شهدای کربلا مانع از انحراف نهضت حسینی شده است و وظیفه همه مبلغات تبیین واقعه عاشورا و نهضت امام حسین (ع) است. 

فرماندار زرندیه نیز اخلاق مداری را حلقه مفقوده در جهان دانست و افزود: باید رویکرد مناسبی به سمت ترویج اخلاق حسنه که در آموزه های دینی مورد تاکید قرار گرفته است اتخاذ و برای جذب جوانان تقویت کرد. 

هادی فدایی، رعایت وفاداری، صداقت و قانون مداری در سیره اهل بیت(ع) را الگویی برای جامعه بشری دانست و افزود: لازم است پارامترهای اخلاق حرفه‌ای را در جامعه نهادینه کنیم. 

وی شورای فرهنگ عمومی را به عنوان عالی ترین مرجع تصمیم گیری و تصمیم سازی برای ارتقای شاخص های فرهنگی دانست و افزود: این مجموعه فرهنگی از ظرفیت بالایی برای ارتقای شاخص های فرهنگی برخوردار است. 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه نیز گفت: ارائه راهکارها در خصوص رفع آسیب‌های عزاداری در ماه محرم و صفر و نیز همفکری و بیان تجربیات برای روش‌های نوین موثر تبلیغی دستور جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان است. 

احمد جوانمرد افزود: یکی از نیازهایی که در شهرستان برای تاثیرگذاری تبلیغ در حوزه دین مورد بررسی قرار گرفته بود جایگزینی روش‌های نوین تبلیغی به جای روش های سنتی برای جذب مخاطب بیشتر و تاثیر مطلوب بود که در دستور کار شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرار گرفت و با بهره گیری از نظرات نخبگان، فعالان فرهنگی و بهره گیری از تجربیات علمای دینی به دنبال تحقق این مهم هستیم. 

در این جلسه اعضای شورای فرهنگی عمومی به بیان نقطه نظرات و راهکارهای خود در خصوص دستور جلسه پرداختند. 

دیدار صمیمی رئیس اداره ارشاد با فرماندهی وکارکنان ناجا در شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز دوشنبه 16 مهرماه سال جاری احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه همکاران وتعدادی از مسئولین بمناسبت هفته نیروی انتظامی در محل فرماندهی انتظامی شهرستان حضور پیدا کرده و با جناب سرهنگ روشن دل و همکاران ایشان دیار نمودند. در این دیدار جوانمرد با اهداء هدایایی از زحمات پرسنل خدوم این نیرو تقدیر بعمل آورد.

نمایشگاه عکس امیردلها در زرندیه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ، بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس نمایشگاه عکس با عنوان امیردلها (حضورمقام معظم رهبری در جبهه های حق علیه باطل) از روز دوشنبه دوم مهرماه سال جاری در محل مسجد صاحب الزمان (عج) شهرمامونیه دایر شد.

 

 

 

کارگاه تخصصی هنرهای تجسمی در زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، بمناسبت هفته دفاع مقدس کارگاه تخصصی هنرهای تجسمی در این شهرستان برگزار شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این کارگاه با موضوع تخصصی جایگاه هنردرهشت سال دفاع مقدس صبح روز پنجشنبه پنجم مهرماه در محل این اداره برگزار گردید.

در این کارگاه سرکارخانم سیده معصومه وخشوری رئیس انجمن هنرهای تجسمی شهرستان زرندیه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تاثیرگذاری هنر در بخشهای مختلف جامعه، بصورت pdf تعدادی از آثار هنرمندان در دوران دفاع مقدس را به حاضرین معرفی نموده و در خصوص ظرائف هنری ومحتوای آثار نکات قابل توجه ای را بیان نمود.

جوانمرد رئیس ارشاد اسلامی هم در این کارگاه که با حضور تعدادی از مسئولین ازجمله یوسفی مدیرآموزش وپرورش، رجبی رئیس جمعیت هلال احمر، ساکی رئیس اداره ورزش وجوانان، مبکی ونیکنام از دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، گفت: هنرمندان همواره در طول تاریخ در ثبت وظبط وقایع مهم نقش بی بدیلی را ایفا نموده اند. و آنها همیشه با زبان هنر به عنوان زبانی گویا و رسا و بین المللی توانسته اند فرهنگ، ارزشها، آداب و رسوم وسنن نسلهای مختلف را به نسلهای بعدی انتقال دهند.

عصرشعر و خاطره دفاع مقدس در مامونیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، بمناسبت هفته دفاع مقدس، عصر روز چهارشنبه چهارم مهرماه عصرشعر وخاطره دفاع مقدس در محل این اداره برگزار شد.

در این مراسم که به همت بسیج اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه و با حضور جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ دوح افزا فرمانده سپاه زرندیه، احمدی بخشدار مرکزی، غضنفری شهردار رازقان، مبکی رئیس دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، محسنی رئیس شورای اسلامی شهر مامونیه، اعضای انجمنهای ادبی شهرستان، اصحاب فرهنگ وهنر و ... حضور داشتند،  دکتر طباطبایی از اساتید زبان وادبیات فارسی دانشگاه شهید بهشتی ضمن شعر خوانی به اهمیت شعر مقاومت وشعر حماسی اشاره داشته واز حضور همیشگی شاعران وادیبان در صحنه های مختلف اجتماعی وتاریخی یاد نمود.

آقایان صفری، کیانی، یاوری، زارع، کاتبی، غضنفری، بیابانی و خانمها پارسافر وکاظمی کسانی بودند که در این مراسم به قرائت آثار ادبی خویش با موضوع دفاع مقدس پرداختند.

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این مراسم گفت: پاسداشت رشادتها، جانفشانیها و ازخودگذشتگی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس حداقل کاری است که میتوان برای این بزرگواران انجام داد. وی در ادامه افزود: قطع به یقین امنیت واقتدار کنونی کشور مرهون ایثار کسانی است که هشت سال همه چیز خود را در راستای حفاظت و اعتلای میهن اسلامی گذاشتند واگر نبودند این عزیزان مطمئنا ما اکنون نمیتوانستیم در این آرامش و امنیت دور هم جمع شده وبه فعالیتهای فرهنگی بپردازیم.

 

نمایشگاه بزرگ کتاب در مامونیه دایر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، بمناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه کتابی در محل این اداره دایر گردیده است.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که عصر روز چهارشنبه چهارم مهرماه باحضور دکتر فدایی فرماندار، سرهنگ روح افزا فرمانده سپاه، بخشدار مرکزی، دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و اصحاب فرهنگ وهنر برگزار شد گفت: در این نمایشگاه که از پنجم مهرماه لغایت بیستم مهرماه صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان است تعداد3000 عنوان درحدود10000 جلد کتاب در موضوعات مختلف اجتماعی، دفاع مقدس، دینی و مذهبی، ادبیات، روانشناسی، کودک ونوجوان، رمان، علمی و.... به معرض نمایش گذاشته شده است که با تخفیف 30 الی 50 درصد ارائه میگردد.

جوانمرد برپایی نمایشگاه کتاب به مناسبتهای مختلف را از برنامه های هدفمند این اداره عنوان نموده و ابراز امیدواری کرد مردم با بازدید و خرید از این نمایشگاه در راستای اعتلای فرهنگی شهرستان بویژه  ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی قدم بردارند.

دیدارمسئولین با خانواده شهید قرآنی در شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، احمد جوانمرد رئیس این اداره به همراه فدایی فرماندار، سرهنگ روح افزا  فرمانده سپاه و سایر مسئولین روز سه شنبه سوم شهریورماه در منزل شهید محسن محمدیان از شهدای فرآنی شهرستان حضور یافته و با خانواده این شهید دیدار نمودند.

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این دیدار ضمن اشاره به برگزاری اولین یادواره شهدای قرآنی استان مرکزی در سال گذشته، خانواده شهیدان محمدیان را خانواده ای فرهنگی معرفی نموده و این خانواده  را از مفاخر شهرستان زرندیه دانست. وی درادامه افزود: در شهرستان زرندیه سه شهید قرآنی به نامهای محسن محمدیان، عبداله منیع و علی اصغر مفیدی شناسایی شده اند که در نظر است با خانواده های بزرگوار این شهیدان دیدار واز ایشان تقدیر بعمل آید.

 

هادی فدایی فرماندار شهرستان زرندیه هم در این دیدار شهداء را شمع راه مسئولین دانسته واز خانواده محترم شهیدان محمدیان خواست که همه مسئولین را در هرچه بهتر خدمات رسانی به مردم دعا کنند. وی حضور در منزل خانواده محترم شهداء را فرصتی مغتنم برای مسئولین دانست تا بتوانند با آرمانهای شهداء وامام شهداء تجدید میثاق نمایند.

برپایی نمایشگاه عکس جنگ در شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نمایشگاه عکس جنگ بمناسبت هفته دفاع مقدس از روز شنبه 31 شهریور درمحل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دایر گردید.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این نمایشگاه تعداد  عدد عکس از هنرمندان مختلف به معرض دید عموم گذاشته شده است.

شایان ذکر است این نمایشگاه از امروز بمدت 10 روز صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان است.

 

جوانمرد در حاشیه برپایی این نمایشگاه گفت: حفظ واشاعه فرهنگ ایثار وشهادت از جمله وظایف این اداره بوده و ارشاد زرندیه سعی برآن دارد تا با برگزاری چنین برنامه هایی در این راستا قدم برداشته و به نحوی به زحمات و رشادتهای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ادای دین نماید.

بازدید رئیس اداره ارشاد از اجراهای تعزیه در شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز یکشنبه 25 شهریورماه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی به همراه ابوالقاسم کاظمی رئیس انجمن تعزیه شهرستان و علیرضا منصور دبیر انجمن در محلهای اجرای تعزیه در شهر مامونیه حضور پیدا کرده و از نحوه اجرای گروههای تعزیه خوانی بازدید نمودند.

 

نشست ادبی پیشواز محرم در مامونیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نشست ادبی پیشواز محرم امروز پنجشنبه پانزدهم شهریورماه در منزل سرکار خانم حمیده پارسافر یکی از شاعران آئینی شهرستان  زرندیه برگزار شد.

در این نشست که با توجه به نزدیکی به ایام سوگواری حضرت اباعبداله الحسین(ع) وبا حضور مسئولین شهرستان از جمله دکتر فدایی فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، مهندس وفا شهردار، سرهنگ روح افزا فرمانده سپاه، دکتر ثمری خلج رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، یوسفی مدیر آموزش وپرورش، رجبی رئیس جمعیت هلال احمر، دارابی رئیس فنی وحرفه ای، مهندس کاووسی رئیس مخابرات، روزبهی رئیس مجمع امور صنفی، مبکی ونیکنام از دفتر نماینده مردم، تقدیری از اعضای شورای شهر مامونیه و اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان، اعضاء انجمنهای ادبی وقلم برگزار شد. شاعران وادیبانی چون دکتر سیدمهدی طباطبایی از اساتید زبان وادبیات فارسی دانشگاه شهید بهشتی، آقای محمدعلی کاتبی، آقای ولی اله صفری، حمیده پارسافر، خانم عارفه فرخی، خانم روانبخش، آقای حسین شجاعیان، آقای محمد علی یوسفی، دکتر ثمری خلج ضمن قرائت آثاری به بیان نقطه نظران خود درخصوص فرهنگ عاشورا، شعرآئینی و فلسفه قیام امام حسین(ع) پرداختند.

در پایان این جلسه با تقدیم هدایایی از سوی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی از سالها تلاش وزحمت سرکار خانم حمیده پارسافر در راستای اعتلای شعر آئینی وعاشورایی تقدیر بعمل آمد.

شایان ذکر است خانم پارسافر جزء شاعرانی هستند که ماه رمضان امسال توفیق حضور در محفل ادبی با حضور مقام معظم رهبری را داشتند.

حضور بزرگانی چون دکتر رحیم طاهر از اساتید زبان وادبیات فارسی در دانشگاهها، آقای مرزوقی، آقای چراغی، آقای نیکبخش، آقای ساعدی، آقای کیانی، آقای ارجمند، آقای ریاض الحسینی، آقای نقدی، خانم فرزانه ودیگران از نکات قابل توجه این نشست و محفل ادبی بود.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در حاشیه این مراسم گفت: فرهنگ عاشورا در حقیقت جامعه اسلامی را در مقابل تمامی معضلات و آسیبهای اجتماعی بیمه کرده است. و به نوعی می توان گفت که هر ساله این دو ماه محرم وصفر است که تمامی رشته های دشمنان اسلام وانقلاب اسلامی را پنبه می کند. وی با اشاره به کاهش جرائم و مشکلات اجتماعی و فرهنگی در ماههای محرم وصفر وماه مبارک رمضان افزود: این اتفاق نشان از ارادت قلبی مردم به اهل بیت عصمت وطهارت است.

 

جوانمرد شاعران ارزشی، آئینی و ولایتمدار را همواره در حفظ و اعتلای فرهنگ دینی  و ارزشهای اسلامی موثر و دخیل دانسته و حمایت از این قشر و این نوع محافل ادبی را از برنامه های این اداره عنوان کرد. 

 

از پیشکسوتان هنرتعزیه درشهرستان زرندیه تقدیرشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه 12 شهریورماه سال جاری به همت این اداره از چهار تن از پیرغلامان امام حسین(ع) در شهرستان زرندیه تقدیر بعمل آمد.

در این مراسم که با حضور قناتی معاون فرمانداری، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، اخوان از اعضای شورای اسلامی شهر مامونیه، علیرضا سعیدی از اساتید به نام تعزیه کشور و تعدادی از هنرمندان تعزیه در شهرستان زرندیه در محله خورشید آباد مامونیه برگزار گردید از سالها زحمت پیشکسوتان هنر تعزیه در این محله، آقایان مرتضی منصور، نعمت واحد، حسن غفوری و حسن نایبی با اهداء لوح، تندیس و هدایایی تقدیر بعمل آمد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این مراسم گفت: گروههای تعزیه خوانی شهرستان زرندیه صاحب پروانه فعالیت میگردند و در همین راستا در نظر است برای یکایک هنرمندان تعزیه شهرستان کارت شناسایی صادرگردد.

 

وی تکمیل بانک اطلاعاتی هنرمندان تعزیه در شهرستان زرندیه را مهمترین اقدام در راستای سازماندهی هنر تعزیه در شهرستان دانست و افزود: راه اندازی انجمن تعزیه در این شهرستان و برگزاری چندین دوره سوگواره تعزیه طی سالهای اخیراثرات بسیار مثبتی در راستای حفظ واعتلای هنر تعزیه در این شهرستان داشته است.

 

جشن بزرگ آفتاب ولایت در زرندیه برگزار شد.

حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک از توابع شهرستان زرندیه در مراسم جشن آفتاب ولایت که بمناسبت دهه ولایت وامامت وعیدسعید غدیر خم به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، شهرداری وشورای اسلامی شهر پرندک برگزار شده بود گفت:  مسلملن واقعی همانگونه که در ایام غم واندوه اهل بیت عصمت وطهارت(ع) غمگین واندوهگین است در ایام شادی واعیاد ایشان هم شاد و خوشحال است. ایشان ضمن تشکر از برگزار کنندگان این جشن ادامه داد شادی ونشاط سالم ودور از گناه نه تنها مشکلی ندارد بلکه بسار خوب وپسندیده می باشد.

جشن بزرگ آفتاب ولایت روز سه شنبه مورخ 6 شهریور ماه سال جاری با حضور دکتر فدایی فرماندار شهر زرندیه، حجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، مهندس قناتی معاونت فرمانداری، ایمانی شهردار پرندک، رئیس واعضا شورای اسلامی شهر پرندک و عموم مردم ولایت مدار در محل سالن ورزشی این شهربرگزار گردید.

حضور مجری توانمند صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران آقای محسن حاجیلو از نکات قابل توجه این جشن بود.

شایان ذکر است برنامه های متنوعی از جمله مولودی خوانی، شعرخوانی، اجرای موسیقی سنتی، مرشد خوانی و ... در این مراسم اجرا گردید که با استقبال حاضرین واقع شد.

 

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در این مراسم گفت: اگر غدیر به درستی برای مردم تبیین میشد قطعا واقعه کربلا اتفاق نمی افتاد. وی در ادامه افزود پیام غدیر برای همه مسلمانان پیروی از ولایت وتمسک به اهل بیت عصمت وطهارت(ع) است. جوانمرد برگزاری مراسمات جشن و ایجاد فضای شادی ونشاط را از برنامه های این اداره عنوان نموده وابراز امیدواری کرد بتوان با برگزاری چنین برنامه هایی روحیه شادی ونشاط را به جامعه باز گرداند.

 

کارگاه عکاسی و تصویربرداری در شهرستان زرندیه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، کارگاه و دوره آموزش یکروزه عکاسی و تصویربرداری چهارم شهریور در شهرستان زرندیه برگزار شد.

در این کارگاه که حضور برای عموم علاقمندان رایگان بود، شرکت کنندگان از استادان مجرب عکاسی بهره مند شدند.

مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه روز سه شنبه مورخ16 مرداد97 در آستانه روز خبرنگار طی مراسمی در محل فرمانداری شهرستان از اصحاب رسانه با حضور دکتر فدایی فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخشداران مرکزی وخرقان، اعضای شورای شهر مامونیه و... تقدیر شد.

هادی فدایی در آئین تجلیل از فعالان رسانه‌ای شهرستان زرندیه اظهار کرد: مسئولان با نقد منصفانه و انعکاس صحیح وقایع جامعه، قدرت پاسخ گویی مسولان را افزایش دهند.

وی بیان کرد: رسالت خبرنگاران صرفا اطلاع رسانی وقایع و رویدادها نیست بلکه اطلاع رسانی مشکلات جامعه به مسئولین است تا با شناخت بیشتر چالش‌ها به دنبال حل مشکلات باشند. 

فرماندار زرندیه با تاکید بر اینکه فلسفه شکل گیری رسانه رصد چالش‌ها و انعکاس آنهاست، اظهار کرد: جامعه آزاد جامعه‌ای است که از انتقاد ناراحت نشود از این رو مسئولان به عنوان مدیران جامعه باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند.

وی با اشاره به اینکه همه ما در برابر خون شهدا مسئولیت داریم و باید در مسیر شهدا قدم برداریم، اطلاع رسانی صحیح از جمله راه‌های حرکت در مسیر شهدا و رسیدن به کمال انسانی است. 

فدایی تاکید کرد: کار خبرنگاران بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است و در مسیر تحقق اهداف انقلاب قلم فرسایی می‌کنند و تلاش آنها موجب ترفیع جایگاه نظام اسلامی است چرا که در راستای تحقق اهداف انقلاب به روشنگری می‌پردازند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: معیشت و اقتصاد اصلی ترین مشکل خبرنگاران است. 

احمد جوانمرد با تاکید بر اینکه بسیاری از خبرنگاران حتی از خدمات بیمه‌ای نیز محروم هستند، گفت: خبرنگاران  با تمام مشکلات کاری و معیشتی به رسالت خبری خود اهتمام دارند اما از حداقل‌های اقتصادی محرومند.

در ادامه فعالان رسانه ای زرندیه به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود پرداختند.

 

در این آئین که با حضور بخشداران مرکزی و خرقان، رئیس اداره ارشاد، اعضای شورای شهر و جمع دیگری از مسئولان حضور داشتند با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات فعالان رسانه‌ای شهرستان زرندیه تجلیل شد.

تجلیل از خبرنگار ایرنا در زرندیه

حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک در دیدار با یکی ازخبرنگاران شهرستان زرندیه گفت: خبرنگاران می توانند افرادی تاثیرگذار در سطوح کلان جامعه باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه تعدادی از مسئولین شهرپرندک از جمله حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه پرندک، مهندس ایمانی شهردار این شهردار وتنی چند از اعضاء شورای اسلامی شهر پرندک بمناسبت 17 مرداد سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار در منزل حمید فرقانی از خبرنگاران این شهرستان حضور پیدا کرده واز زحمات یکسال گذشته وی تقدیر وتشکر نمودند.

حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک در این دیدار ضمن تقدیر وتشکراز زحمات خبرنگاران بویژه آقای فرقانی گفت: خبرنگاران می توانند افرادی تاثیرگذار در سطوح کلان جامعه باشند. ایشان در ادامه افزود: خبرنگاران واصحاب رسانه همواره با انعکاس اخبار درست وبه موقع توانسته اند روحیه شادی ونشاط را در جامعه ترویج نمایند. ایشان انعکاس به موقع وصحیح اخبار را توسط رسانه یکی از راهکارهای موثر درپیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست.

 

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی هم در این دیدار با اشاره به وضعیت اصحاب رسانه در شهرستان زرندیه لزوم حمایت از فعالان بومی این عرصه را یادآور شد. جوانمرد با اشاره به لغو امتیاز تعدادی از نشریات محلی طی سالیان گذشته که بدلیل ضعف  فعالیت و ناشی از مشکلات اقتصادی بوده است بر ضرورت حمایت همه ادارات ونهادهای دولتی از فعالان این عرصه در شهرستان تاکید نمود. وی اصحاب رسانه را آئینه صادق  همه فعالیتهای ادارت ونهادها معرفی نموده  ونقش این عزیزان را در پیشبرد اهداف مختلف نظام وانقلاب بی بدیل دانست.

دیدار با دکتر سیدمهدی طباطبایی از اساتید به نام ادبیات فارسی در کشور

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ظهر روز پنجشنبه چهارم مردادماه سال جاری احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه تعدادی از مسئولین محلی، شاعران واعضای انجمن قلم شهرستان در منزل پدری دکتر سیدمهدی طباطبایی از شاعران صاحب نام واز اساتید دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی حضور یافته وبا ایشان دیدار کردند.

در این دیدار که در راستای سلسله دیدار های رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان برگزار گردید، قناتی معاون فرماندار شهرستان، مهندس مبکی مسئول دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، چراغی مسئول انجمن قلم شهرستان و تعدادی از اعضای انجمنهای فرهنگی هنری هم حضور داشتند.

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این دیدار شهرستان زرندیه را سرزمینی ادیب پرور و مردمان آن را مردمی فرهنگ دوست معرفی نموده واز دکتر سید مهدی طباطبایی بعنوان یکی از مفاخر جوان این شهرستان یادکرد. وی در ادامه افزود: دکتر طباطبایی علاوه بر تدریس در دانشگاههای مهم کشور دارای تالیفات متعدد وبا ارزشی در زمینه شعر وادبیات فارسی می باشد که مورد توجه واقبال علاقمندان در سطح کشور واقع شده است.

 

دکتر سید مهدی طباطبایی استاد دانشگاه دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی بوده و دارای قریحه بسیار لطیفی در شعر وشاعری می باشد. تصحیح دیوان بیدل دهلوی از تالیفات ایشان، و آخرین تالیف وی هم که به گفته خودش حاصل پنج سال زحمت و تلاش است، تحقیق و تصحیح کلیات خلاق المعانی کمال الدین اسماعیل اصفهانی با مقدمه سی صفحه ای دکتر سیدعلی محمدسجادی است که در سال 1396 به چاپ رسیده است.

 

شصت و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه شصت ویکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان صبح روز پنجشنبه مورخ چهارم مردادماه سال جاری در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار گردید.

حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در این جلسه که با دستور بحث وتبادل نظر پیرامون ارائه راهکارهای جلب اعتماد عمومی و رضایت اجتماعی برگزار شد ضمن اشاره به پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی گفت: یکی از مهم ترین راهکارهای افزایش اجتماعی و جلب رضایت عمومی حضور مسئولین وم متولیان امر در همه صحنه های جامعه از جمله شرکت در نماز های جماعت وجمعه می باشد که می تواند تاثیر بسیار زیادی دراین راستا داشته باشد.

ایشان افزود: دشمن همان دشمن گذشته است فقط تاکتیک عوض شده است. دشمن پس از تست کردن راههای مختلف که نهایتا به شکست انجامیده است به ایجاد یاس و ناامیدی بین مردم دلبسته است که ان شاا... مثل هنیشه با هوشیاری و اقدام به موقع ملت همیشه در صحنه باز هم شکست خواهد خورد.

ایشان در پایان صیانت همه جانبه از حقوق مردم ومردم داری، احترام به قانون وقانون مداری در همه امور، دفع حداقلی وجذب حداکثری را از جمله راهکارهای افزایش اعتماد عمومی عنوان کرد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر شورای فرهنگ عمومی این شهرستان هم در این جلسه گفت: پرهیز از کاغذبازی در ادارات، واگذاری امور به مردم و به بازی گرفتن آنان، کنار گذاشتن تبعیض، پرهیز از جناح بازی، آگاه سازی مردم در خصوص قوانین ومقررات،تشکیل حلقه های طوفان مغزی، صداقت، امانت داری، استفاده از ادبیات محترمانه مسئولین در مواجهه با مردم، برخورد توام با تواضع، راه اندازی سامانه پیامکی رسیدگی به شکایات و... از جمله راهکارهایی هستند که می تواند نقش بسزایی در افزایش اعتماد عمومی و جلب رضایت اجتماعی ایفا نمایند.

درپایان جلسه موارد ذیل بعنوان مصوبه جلسه به تصویب حاضرین در جلسه رسید.

مقرر گردید کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی توسط فرمانداری تشکیل گردد.

مقرر گردید دستور جلسه بعدی شورا هم همین موضوع باشد تا اعضاء بصورت دقیق تر در این خصوص اعلام نظر فرمایند.

برگزاری جشن میلاد امام رضا (ع)در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، مراسم جشنی بمناسبت دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) به همت این اداره وهمکاری موسسه قرآن وعترت حضرت فاطمه زهرا(س) شهر پرندک در محل این موسسه برگزار شد.

در این مراسم که ویژه بانوان برگزار شده بود برنامه های متنوعی از جمله مولودی خوانی، مسابقه و ... اجرا گردید که مورد توجه بانوان حاضر واقع شد.

برپایی نمایشگاه نقاشی درشهر پرندک

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت دهه کرامت و میلاد باسعادت امام رضا(ع) نمایشگاه طراحی و نقاشی، در محل موسسه قرآنی فاطمه الزهرا(س) شهر پرندک دایر شد.

در این نمایشگاه تعداد 30 اثر از آثار هنرمند زرندیه ای، سرکار خانم سیده معصومه وخشوری به معرض دید علاقمندان گذاشته شده است.

به گفته جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برپایی نمایشگاههای هنری حرکتی موثر در راستای حمایت از هنرمندان بومی ومحلی است که بمناسبتهای مختلف برپا می گردد.

جوانمرد دهه کرامت را فرصتی مغتنم برای معرفی و پرداختن به فضائل اخلاقی امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) دانسته وادامه داد: مناسبتهای مذهبی بهترین موقع برای اجرای برنامه های فرهنگی هنری در راستای ارزشهای دینی و ملی است.

شایان ذکر است مراسم جشنی ویژه بانوان به همین مناسبت در حاشیه این نمایشگاه برپا گردید که با استقبال بسیار خوب علاقمندان مواجه شد. اجرای مولودی خوانی، برگزاری مسابقه و... از جمله برنامه های این جشن بود.

دومین همایش هنرمندان شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز دوشنبه  25 تیرماه سال جاری همزمان با ایام دهه کرامت دومین همایش هنرمندان شهرستان زرندیه با حضور خدام حرم رضوی در محل این اداره برگزار شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این همایش بمناسبت دهه کرامت وهفته حجاب وعفاف ودر راستای سری برنامه های کاروان زیر سایه خورشید و با هدف ایجاد فضای شور ونشاط میان هنرمندان، ایجاد تعامل وهمدلی ، معرفی توانمندیهای هنرمندان شهرستان و سوق دادن فعالیتهای هنری به سمت ارزشهای دینی و مذهبی برگزار گردیده است.

 وی در ادامه افزود: در این همایش که با حضور مسئولین شهرستان و اقشار مختلف مردم برگزار گردید، هنرمندان رشته های مختلف هنری از جمله طراحی، نقاشی، موسیقی، شبیه خوانی، خوشنویسی، عکاسی و ... به اجرای زنده هنری پرداختند که مورد توجه حاضرین واقع شد.

 

جوانمرد از برپایی نمایشگاه عکس با موضوع حجاب وعفاف در حاشیه این همایش خبر داد و افزود: تعداد   اثر از هنرمندان عکاس استان مرکزی در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است که از امروز بمدت 10 روز آماده بازدید علاقمندان می باشد.

 

 

 

 

 

برپایی نمایشگاه عکس با موضوع حجاب وعفاف در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با هفته حجاب وعفاف به همت این اداره و همکاری حوزه هنری استان مرکزی نمایشگاه عکس هنرمندان استان مرکزی با موضوع حجاب وعفاف در محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برپا گردید.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در مراسم افتتاح این نمایشگاه که با حضور مسئولین شهرستان و خدام حرم حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) صبح روز دوشنبه 25 تیرماه سال جاری برگزار گردید گفت: این نمایشگاه باهدف ترویج فرهنگ حجاب وعفاف برپا گردیده است که در آن تعداد 30 اثر ا ز عکاسان صاحب نام استان مرکزی به نمایش گذاشته شده است که نشان دهنده حضور بانوان محجبه در صحنه های مختلف جامعه می باشد.

 

جوانمرد در پایان گفت این نمایشگاه از امروز بمدت 10 روز آماده بازدید علاقمندان می باشد.

درخشش شاعران زرندیه در نخستین همایش استانی شعر روستا

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، آقایان استاد محمد ابراهیم مطیع و استاد ولی اله صفری شاعران شهرستان زرندیه با شرکت وحضوردر نخستین همایش استانی شعر روستا که به میزبانی روستای غینر از توابع بخش مرکزی شهرستان شازند برگزار شد، حائز رتبه های برتر این همایش شدند.

 

اجرای تئاتر خیابانی معتاد کیست؟ در مامونیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر عصر روز شنبه مورخ نهم تیرماه سال جاری نمایش خیابانی معتاد کیست؟ به کارگردانی اصغر تنهایی وهنرمندی اکبر نجفی و اصغر تنهایی در شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه اجرا شد.

این نمایش که با موضوع پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر جنب نمایشگاهی که به همین منظور در مقابل بخشداری مرکزی شهرستان زرندیه دایر شده است با حضور دکتر فدایی فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و تعداد دیگری از مسئولین اجرا گردید مورد توجه عموم مردم واقع شد.

فدایی فرماندار شهرستان زرندیه در حاشیه این برنامه گفت: برنامه های متنوعی در خصوص پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان برای این هفته برنامه ریزی شده است که این برنامه یکی از آنهاست.

وی زبان هنر را زبانی موثر دانسته وادامه داد: می توان به زبان هنر بسیاری از معضلات ومشکلات اجتماعی وفرهنگی را درمان نمود.

 

فدایی اعتیاد را یکی از آسیبهای فرهنگی اجتماعی اولویت دار جامعه عنوان نموده و فعالیت بیشتر ارگانها ونهادهای دولتی وغیر دولتی را در این راستا ضروری دانست.

دیدار امام جمعه و دیگر مسئولین با هنرمند متعهد وانقلابی استاد مطیع

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در دیدار با دو تن از هنرمندان شهرستان زرندیه که صبح روز دوشنبه مورخ 4 تیرماه سال جاری در منزل این هنرمندان برگزار گردید گفت: هنرمند متعهد هنرمندی است که پایبند به اصول وارزشهای دینی و ملی خویش باشد.

ایشان در این دیدار که به اتفاق احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ علیپور جانشین سپاه ناحیه زرندیه وتعداد دیگری از مسئولین برگزار شد افزود: هنر از ذات باریتعالی نشات گرفته وخداوند متعال به کسانیکه بیشتر دوست دارد این نعمت الهی را ارزانی داشته است. وی نقش هنرمندان متعهد و ارزشی را در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بی بدیل توصیف کرد.

شایان ذکر است در این دیدار که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد، مسئولین با هنرمندان متعهد و بسیجی آقایان محمد ابراهیم مطیع خوشنویس، ادیب وشاعر، و هادی بیابانی شاعر و ادیب آئینی دیدار و گفتگو کردند.

 

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در این دیدار ها گفت: سرکشی از هنرمندان و باخبر شدن از احوالات ایشان از برنامه ها و  وظایف این اداره بوده و سعی بر آن می باشد تا با احترام به هنرمندان پیشکسوت در راستای فرهنگ سازی در این خصوص قدم برداشته شود.

دیدار مسئولین شهرستان با شاعر آئینی هادی بیابانی

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در دیدار با دو تن از هنرمندان شهرستان زرندیه که صبح روز دوشنبه مورخ 4 تیرماه سال جاری در منزل این هنرمندان برگزار گردید گفت: هنرمند متعهد هنرمندی است که پایبند به اصول وارزشهای دینی و ملی خویش باشد.

ایشان در این دیدار که به اتفاق احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ علیپور جانشین سپاه ناحیه زرندیه وتعداد دیگری از مسئولین برگزار شد افزود: هنر از ذات باریتعالی نشات گرفته وخداوند متعال به کسانیکه بیشتر دوست دارد این نعمت الهی را ارزانی داشته است. وی نقش هنرمندان متعهد و ارزشی را در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بی بدیل توصیف کرد.

شایان ذکر است در این دیدار که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد، مسئولین با هنرمندان متعهد و بسیجی آقایان محمد ابراهیم مطیع خوشنویس، ادیب وشاعر، و هادی بیابانی شاعر و ادیب آئینی دیدار و گفتگو کردند.

 

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در این دیدار ها گفت: سرکشی از هنرمندان و باخبر شدن از احوالات ایشان از برنامه ها و  وظایف این اداره بوده و سعی بر آن می باشد تا با احترام به هنرمندان پیشکسوت در راستای فرهنگ سازی در این خصوص قدم برداشته شود.

ششمین جشنواره منطقه ای شعر وموسیقی نواحی در زرندیه به کار خود پایان داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ششمین جشنواره منطقه ای شعر وموسیقی نواحی در شهرستان زرندیه استان مرکزی به کار خود پایان داد.

در مراسم اختتامیه این جشنواره که عصر روز شنبه مورخ26 خردادماه سال جاری با حضور بیش از 5000 نفر از علاقمندان در روستای زیبای چهارحد بخش خرقان شهرستان زرندیه برگزار شد تعدادی ازگروههای موسیقی نواحی مختلف کشور به اجرای برنامه پرداختند که مورد توجه حاضرین واقع گردید.

در این مراسم که با حضور منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، فدایی فرماندار شهرستان زرندیه، حجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی وتعداد دیگری از مسئولین محلی وشهرستانی برگزار شد گروههای هنری وآشیق های استانهای همدان، قزوین، البرز، قم، تهران، مرکزی، زنجان، لرستان وکردستان به اجرای برنامه پردختند.

مهندس منصوری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن تبریک عید سعید فطر، ماه مبارک رمضان را ماه بندگی وماه خودسازی و نزدیکی به خداوند متعال عنوان نموده واز برگزار کنندگان این مراسم تقدیر وتشکر نمود. وی هنر را ابزار فرهنگ سازی و حفظ وصیانت از فرهنگ دانسته وادامه داد: زبان هنر زبان بین المللی است که قابل فهم برای همه نژادها واقوام مختلف است، واین نشان از اهمیت این مقوله مهم دارد که می توان به کمک آن با همه مردم دنیا ارتباط گرفت و در راستای حفظ واعتلای فرهنگی جامعه خویش قدم برداشت.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این مراسم گفت: موسیقی محلی بخش مهمی از فرهنگ و آئین نواحی مختلف کشور است و بسیاری از آداب و رسوم وسنن بومی ومحلی توسط هنرمندان ارزشمند این بخش حفظ و به نسلهای بعدی منتقل شده است. وی نگاه عده ای به هنر فاخر موسیقی را نامهربانانه دانسته وادامه داد: عدم توجه لازم به موسیقی وهنر بومی و محلی موجب بروز مشکلات عدیده ای در این بخش خواهد شد که روی آوردن جوانان علاقمند به موسیقی زیر زمینی و موسیقیهای غربی است.

وی ایجاد فضای شادی ونشاط عمومی را از اهداف و وظایف این اداره برشمرده و افزود: نشاط اجتماعی سالم  ومهیج حق مردم بوده و نمی توان آن را بدلیل سلائق شخصی از آنها دریغ کرد.

 

 شایان ذکر است در پایا ن این مراسم که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وهمکاری بخشداری خرقان برگزار شد با حضور مسئولین از آقایان ارشد جلالی از همدان، ابوالفضل پالیزبان از قم ، مهدی صدری از قم، محمود بازدار از مرکزی، کاظم حسینی از زنجان، حق رضا فطری از همدان، علی شوکت از قم، عنایت حسینی از کردستان، روستایی از لرستان، علی قره بیگلو از قم، احمد مصطفوی از مرکزی، اسماعیل مرادی از همدان، حسین علی حسینی از مرکزی با اهداء لوح وهدایایی تقدیر بعمل آمد.

جلسه اوقات فراغت و آموزش پورتال جامع بچه های مسجد در زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه مورخ 21 خردادماه سال جاری جلسه اوقات فراغت و آموزش پورتال جامع بچه های مسجد با حضور حجه الاسلام ذوالفقاری مسئول دبیرخانه رسیدگی و نظارت بر کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

دومین نمایشگاه قرآن کریم شهرستان زرندیه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه دومین نمایشگاه قرآن کریم شهرستان زرندیه از روز پنجشنبه 17 خردادماه سال جاری در محل موسسه قران وعترت فاطمه زهرا (س) شهر پرندک دایر گردیده است.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی علاقمندان می توانند از روز مذکور بمدت یکهفته صبح وعصر از این نمایشگاه بازدید بعمل آورند.

وی در ادامه افزود: این نمایشگاه که با غرفه های کتاب و محصولات فرهنگی، قرآن بخوانید جایزه بگیرید، قرآن وهنر، مشاوره قرآنی و ... دایر گردیده است از سری برنامه های جشن رمضان استان مرکزی می باشد که به همت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شده است.

 

جوانمرد در ادامه با اشاره به نزول قرآن کریم، معجزه بزرگ حضرت ختمی مرتبت(ص) در ماه مبارک رمضان، این ماه ماه بندگی، استغفار ونزدیکی به خدا دانست و افزود: ماه مبارک رمضان را می توان یکی از ماههای فرهنگی ما مسلمانان عنوان کرد که تاثیر بسیار شگرفی در حفظ واشاعه فرهنگ دینی وارزشهای مذهبی ایفا می کند.

محفل انس با قرآن کریم در شهر پرندک برگزار شد.

باحضورقاری بین المللی محفل انس با قرآن کریم درشهر پرندک برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه پنجشنبه شب همزمان با میلاد باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) محفل انس باقرآن کریم با حضور قاری بین المللی کشورمان استاد حاج حبیب ا... پوراحمدی در محل حسینیه شهدا شهر پرندک شهرستان زرندیه برگزار شد.

در این مراسم نورانی که با استقبال خیل عظیم علاقمندان و تعدادی از مسئولین محلی وشهرستانی برگزار شد علاوه برقرآئت زیبا ودلنشین استاد پوراحمدی، استاد محمد جلیلیان از قاریان برتر کشور نیز به قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداخت.

 شایان ذکر است در این مراسم گروه تواشیح آوای یاسین هم اجرای برنامه داشت که مورد توجه حاضرین واقع شد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در حاشیه این مراسم گفت:  قرآن کتاب آسمانی ما مسلمانان ومعجزه پیامبر گرامی اسلام است که در این ماه مبارک نازل شده است.وی قرآن را بهترین راهنما و چراغ راه برای انسانها دانست وافزود: هر انسانی می تواند هنگام مشکلات وگرفتاریها با مراجعه به قرآن از آن استعانت بجوید واین معجزه الهی که همان کلام خدای بزرگ و مهربان است، همواره ودر همه موارد میتواند راهنمای بسیار خوب ومطمئنی برای ما انسانها باشد.

شصتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، صبح روز یکشنبه مورخ 6 خردادماه سال جاری شصتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه که با دستور تبیین اندیشه و سیره عملی حضرت امام خمینی(ره) و بحث وتبادل نظر پیرامون روشهای برخورد با مظاهر روزه خواری برگزار گردید.

حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: مولفه های اصلی و عناصر کلیدی اقتدار و عظمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران علمو فن آوری ، اقتصاد و فرهنگ می باشد . که جایگاه فرهنگ نسبت به بقیه پر رنگتر است . چون اگر فرهنگ صحیح نباشد علم و فن آوری و اقتصاد هم رشد نخواهد کرد .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در ادامه افزود: توصیه های رهبری این است که در جامعه روحیه امید و کار را بایست ارتقاء داد. ترویج نا امیدی در ملت از سوی رسانه های معاند و بی توجهی مسئولین میتواند مردم را آزار دهد که این موضوع محسوس است .

ایشان افزودند : دشمنان انقلاب به دنبال این هستند تا شخصیت و افکار امام را از بین ببرند چرا که از مولفه های حضرت امام (ره) استکبار ستیزی بود . و دشمنان بخصوص امریکا از همین موضوع (استکبار ستیزی ) ترس دارد چرا که آنان خدمتگذار می خواهند تا منافع خویش را در سراسر جهان تامین نماید . و همین روحیه امام (ره ) است که باعث مشهوریت ایشان در جهان گردیده است .

حجت الاسلام حسین ابراهیمی روز یکشنبه در شصتمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه، افزود: تا زمانی که بصیرت دینی و پیوند قوی ملت و مسئولان پابرجاست، هیچ کشوری نمی تواند خواسته های خود را بر ما تحمیل کند.
وی ادامه داد: روح امید، کار و تلاش باید در جامعه دو چندان شود و باید در سایه خودباوری و تکیه بر ظرفیت های داخل امور را به پیش برد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه تصریح کرد: آمریکا هرگز سرخیرخواهی نداشته است و اگر مسلمانان هوشیار باشند و علیه استکبار به پا خیزند، هیبت آمریکا برای همیشه در جهان شکسته می شود.

دکتر فدایی فرماندارو نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان هم در این جلسه گفت: از حرکات دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه فرهنگی توسعه فرهنگی است. بالا بردن روحیه کار و تربیت نیروهای خوب در جامعه جهت کشوری آباد را از مهمترین موضوعات است . ایشان ترویج افکار حضرت امام (ره ) در سطح جهان را وظیفه مسئولین دانستند و افزودند، ما مسئولین با کار و برخورد خوب با مردم و تلاش و پشتکار میتوانیم گام های موثری در جهت ترویج افکار و توسعه و آبادانی کشور برداریم .

فرماندار شهرستان زرندیه گفت : ما جهت آبادانی کشور می بایست وجدان کاری داشته باشیم و با خلوص نیت به مشکلات مردم رسیدگی کنیم و در این راه نیز به 2 نکته توجه داشته باشیم اول وجدان کاری و دوم ارزشهای اخلاقی که در سیره حضرت امام (ره ) نیز مشاهده گردیده است .

فرماندار زرندیه نیز در این نشست گفت: دولت در حوزه فرهنگی کارهای موثری انجام داده است و باید این مسیر مه یابد.
هادی فدایی تصریح کرد: استعدادیابی جوانان در زمینه های فرهنگی از اقدامات مهمی است که مدیران باید برای آینده کشور در نظر بگیرند و همواره پاسخگوی خواسته های جوانان و مردم باشند.
فرماندار زرندیه اظهار کرد: توسعه افکار امام خمینی (ره) وظیفه مسئولان است زیرا توجه به رفتار و گفتار رهبر فقید انقلاب اسلامی ، چراغ هدایت برای عبور از سختی ها است.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان  هم در این جلسه، تهییج افکار عمومی به خرید کالای وطنی، برگزاری برنامه های فرهنگی هنری در این خصوص،تبلیغات محیطی پیرامون موضوع، برپایی نمایشگاه تولیدات داخلی، معرفی وتشویق تولیدکنندگان داخلی، تبیین موضوع در منابر وتریبونها، نظارت بر فعالیت کسبه و صنوف مختلف، انجام تحقیق وپژوهش در خصوص عوامل عدم موفقیت کالاهای ایرانی در بازار مصرف و ..... را ازجمله راهکارهای تحقق شعار سال دانست.

احمد جوانمرد دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز در این نشست، گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر و شیوه اجرایی این فریضه در جامعه ترویج پیدا کند بسیاری از مشکلات حل می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نیز در این نشست اضافه کرد: اکنون فضای کار در بخش فرهنگی مهیا است و باید همه دست اندرکاران به ویژه دستگاه های فرهنگی با تلاش و اهتمام جدی در این زمینه اقدامات موثری انجام دهند.

در پایان پس از ارائه نقطه نظرات اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان موارد ذیل به تصویب حاضرین در جلسه رسید.

مصوبات جلسه:

1-مقرر گردید سپاه ناحیه زرندیه تیم تذکر لسانی جهت برخورد با مظاهر روزه خواری تشکیل داده وگزارش آن را در جلسه بعد شورا ارائه دهد .

2-پیشنهاد گردید فرماندار محترم ترتیبی اتخاذ فرمایند تا به صورت سرزده از ادارات شهرستان سرکشی بعمل آمده ونحوه تکریم ارباب رجوع مورد ارزیابی قرار گیرد .

اولین همایش تعزیه خوان در شهرستان زرندیه برگزار میگردد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: اولین همایش تعزیه خوان شهرستان زرندیه با هدف ایجاد همدلی و مودت میان هنرمندان تعزیه دهه سوم ماه مبارک رمضان در شهر مامونیه برگزار میگردد.

وی ضمن اشاره به برگزاری اولین جلسه هماهنگی این همایش با حضور دکتر فدایی فرماندار، حجج اسلام ابراهیمی و سیدمحمدی ائمه جمعه شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهرمامونیه، سرهنگ مهدویان جانشین فرماندهی انتظامی و اعضاء هیات امناء انجمن تعزیه در روز شنبه مورخ5 خرداد سال جاری در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، افزود: گروه های منتخب تعزیه خوانان شهرستان بمدت سه شب در محل میدان تعزیه مسجد علی ابن ابیطالب شهر مامونیه به اجرای تعزیه خواهند پرداخت.

جوانمرد با تاکید بر تاثیرگذاری بسیار زیاد هنر آئینی تعزیه، نقش این هنررا در حفظ وصیانت از ارزشهای دینی مذهبی بی بدیل دانست. وی در ادامه گفت: هنرمندان تعزیه با به تصویر کشیدن مصائب اهل بیت عصمت وطهارت(ع) توانسته اند ذهن مخاطبین را بصورتی ملموس با آن وقایع آشنا نمایند که این مهم بسیار ارزشمند وتاثیرگذار است.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه انجمن تعزیه این شهرستان را انجمنی نوپا، اما منظم ومنظبط معرفی نموده وادامه داد این انجمن توانسته در راستای ساماندهی به هنر تعزیه در شهرستان قدمهای بسیار مهمی بردارد.

 

افتتاح نمایشگاه بزرگ کتاب در شهر پرندک

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با ماه مبارک رمضان نمایشگاه کتاب ومحصولات فرهنگی در محل موسسه قرآنی فاطمه الزهرا(س) شهر پرندک این شهرستان برپا گردیده که امروز یکشنبه سی ام اردیبهشت ماه با حضور مسئولین شهرستانی ومحلیاز جمله حجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه پرندک، قناتی معاون فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، بخشدار مرکزی، شهرداران پرندک و رازقان، مدیر آموزش و پرورش و ... افتتاح گردید.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این نمایشگاه بیش از 5000 جلد کتاب در موضوعات مختلف اجتماعی، دینی، مذهبی، علمی، کودک ونوجوان، روانشناسی، رمان، قرآن وادعیه و .... در معرض دید عموم قرار گرفته است که علاقمندان می توانند از امروز بمدت 20 روز صبح وعصر به محل این نمایشگاه مراجعه و بازدید نمایند.

شایان ذکر است کتابهای این نمایشگاه با تخفیف قابل توجه 50 درصد عرضه می گردد.

 

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه در سال97 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز یکشنبه مورخ30 اردیبهشت ماه اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان درسال جاری در محل سالن جلسات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار گردید.

در این جلسه که با دستورگزارش آخرین وضعیت کتابخانه در دست احداث شهر زاویه و پیگیری وضعیت واریزی نیم درصد شهرداریها برگزار شد احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشادا سلامی ودبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه گفت: کتاب وکتابخوانی بعنوان یکی از شاخصه های مهم فرهنگی هر جامعه ای می تواند در توسعه متوازن آن جامعه نقش بسزایی ایفا نماید. وی با اشاره به این موضوع که طی سالیان گذشته از نظر ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی درجا زده ایم و شاهد هیچگونه پیشرفتی در این خصوص نبوده ایم، عوامل متعددی از جمله افزایش بهره برداری از رسانه های دیجیتال، افزایش قیمت کتاب، نگرش نامناسب به این بخش، کمرنگ بودن فعالیتهای فرهنگی هنری موثر در این زمینه و ....را موجب این رکود دانست.

وی ابراز امیدواری کرد با ایجاد دغدغه از درون خانواده ها بتوان قدمهای موثری را در راستای ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی وافزایش ضریب سرانه مطالعه در جامعه برداشت.

شایان ذکر است در این جلسه مصوب گردید اداره کتابخانه های عمومی با همکاری اداره آموزش وپرورش نسبت به ایجاد انگیزش در قشر نوجوان و جوان جهت حضور در کتابخانه های عمومی اقدام نماید.

حضور رئیس اداره ارشاد در پایگاه امداد جاده ای هلال احمر

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی به مناسبت هفته هلال احمر درمحل پایگاه امداد جاده ای هلال احمر حضور پیدا کرده و از امدادگران  این پایگاه با اهدای هدایایی تقدیر بعمل آورد.

 

اهداء کتاب به کتابخانه این پایگاه از دیگر مواردی بود که توسط جوانمرد صورت گرفت.

 

اولین همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در شهر مامونیه برگزار شد.

فردوسی یکی از بزرگان ومفاخرارزشمند فرهنگی وادبی کشور ماست.

مهندس محمدرضا منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی در آئین بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی که روز سه شنبه 25 ازری بهشت سال جاری در شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه برگزار گردید گفت: فردوسی یکی از بزرگان و مفاخر ارزشمند فرهنگی وادبی کشور ماست.

منصوری در ادامه افزود: پاسداشت بزرگان فرهنگی و ادبی کشور علاوه بر ارج نهادن به مقام شامخ این عزیزان وانتقال ارزشها و مفاهیم فرهنگی به نسلهای بعدی موجب ارتقائ سطح فرهنگی جامعه وایجاد انگیزه در فعالان جوان این عرصه می باشد.

اولین همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی به همت انجمن ادبی نیستان و همکاری فرمانداری و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز سه شنبه 25 اردی بهشتماه سال جاری با حضور منصوری نماینده مردم، قناتی معاون فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، جمعی از اصحاب فرهنگ وهنر  و عموم علاقمندان در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

شایان ذکر است برنامه های متنوعی از جمله مرشدخوانی توسط مرشد ساعدی، موسیقی سنتی توسط آقایان تنها، موصولی، راسخ و مهتدی، نقالی توسط سرکار خانم پریسا سیمین مهر، سخنرانی دکتر بشیری و استاد بنی هاشمی در این مراسم اجراء گردید که با استقبال بسیار خوب علاقمندان مواجه شد.

 

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری این مراسم گفت: این همایش ارزشمند در راستای اهداف این اداره جهت برون سپاری برنامه های فرهنگی هنری و مردمی برگزار شدن چنین برنامه هایی برگزار گردید که بازخورد بسیار خوبی از سوی علاقمندان داشت. وی ضمن تقدیر از انجمن ادبی نیستان که با همت عالی خود این همایش را به سرانجام رساند، از مساعدت و همکاری دکتر فدایی فرماندار شهرستان هم تقدیر وتشکر نمود.

 

معرفی تاریخ و فرهنگ شهرستان زرندیه در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، استاد محمد علی چراغی یکی از فرهیختگان شهرستان، روز پنجشنبه مورخ13 اردیبهشت ماه سال جاری در مراسم روز فرهنگ وهنر استان مرکزی که در محل نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور کاراندیش معاون برنامه ریزی وتوسعه منابع انسانی وزارت ارشاد و جوادی معاون فرهنگی این وزارتخانهف قیاسی مدیرکل امور استانها، شریفی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی و روءسای فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانهای استان مرکزی برگزار شد به سخنرانی پرداخته و تاریخ و فرهنگ شهرستان زرندیه را به حاضرین معرفی نمود.

شایان ذکر است در پایان این مراسم با اهداء لوح وهدایایی از سالها زحمت  جناب چراغی در به تحریر درآوردن کتاب وزین زرند وخرقان تقدیر بعمل آمد.