اجرای تعزیه توسط گروه نوجوانان شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، صبح روز چهارشنبه 17 بهمن ماه گروه تعزیه نوجوانان شهرستان زرندیه در محل آموزشگاه شهداء شهر زاویه به اجرای تعزیه پرداختند. شایان ذکر است این مراسم با حضور جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و ساکی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان برگزار گردید که مورد توجه دانش آموزان و مربیان آموزشگاه مذکور واقع شد.

تجمع بزرگ عزاداران فاطمی در زرندیه

همزمان با شام شهادت بی بی دوعالم حضرت صدیقه کبری سلام ا... علیها تجمع بزرگ عزاداران فاطمی در محل مهدیه مسجد صاحب الزمان(عج) شهرمامونیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، شنبه شب همزمان با شام شهادت بی بی دوعالم حضرت صدیقه کبری سلام ا... علیها تجمع بزرگ عزاداران فاطمی در محل مهدیه مسجد صاحب الزمان(عج) شهرمامونیه برگزار شد
به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این مراسم باشکوه که به همت این اداره وهمکاری سپاه ناحیه زرندیه برگزار شده بود برای اولین بار در این شهرستان گروه منتخب انجمن تعزیه به اجرای مجلس شبیه خوانی شهادت حضرت زهرا(س) پرداخت.

 شایان ذکر است در ابتدای این مراسم حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه شهرستان در خصوص فضائل حضرت فاطمه(س) به سخنرانی پرداخت.

 

 امام جمعه شهرستان زرندیه در این مراسم حضرت فاطمه زهرا(س) را دلیل آفرینش تمامی کائنات معرفی نموده وافزود: یکی از ویژگیهای حضرت زهرا سلام ا... علیها ولایت پذیری ایشان بود که می بایست سرمشق همه بانوان قرار گیرد.

شب شعر فاطمی در زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، چهارشنبه شب  17 بهمن ماه  به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و همزمان با ایام فاطمیه شب شعر فاطمی در محل مسجد جامع آسیابک زرندیه برگزار شد.

 رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این مراسم که با همکاری کانون فرهنگی هنری شهدای آسیابک و با حضور حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه و سایر مسوولین شهرستان برگزار شد، گفت: شاعران و ادیبان همواره با سرودن اشعار آیینی و مذهبی در حفظ و صیانت از فرهنگ اهل بیت(ع) موثر بوده و هستند.

 

احمد جوانمرد دلیل ماندگاری و اشاعه انقلاب اسلامی ایران را بعد فرهنگی آن عنوان و اظهار کرد: هرآنچه با نیت خالص و خدایی انجام شود قطعا ماندگار خواهد شد.
شعرخوانی  سید مهدی طباطبایی از اساتید به نام ادبیات کشور، حجت‌الاسلام گل محمدی، زهیر فرهمند و سیدمحمدجواد شیخ الاسلامی به همراه مداحی و روضه خوانی مداح اهل بیت عصمت وطهارت(ع)  از جمله برنامه‌های این مراسم معنوی بود که با استقبال خوب مردم این شهرستان واقع شد.

 

 

کارگاه طراحی و نقاشی فجر در زرندیه برگزار شد.

کارگاه تخصصی طراحی و نقاشی فجر بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برگزار شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در حاشیه این برنامه گفت: هنرمندان انجمن هنرهای تجسمی شهرستان به بهانه دهه فجر انقلاب اسلامی گردهم آمدند و اقدام به رسم طراحی و نقاشی با موضوع انقلاب اسلامی کردند که منجر به خلق آثار هنری بدیع و زیبایی با موضوع مذکور شد. جوانمرد ابزار هنر را ابزاری موثر و مفید در راستای حفظ و ثبت اتفاقات مهم تاریخی دانست و افزود: هنرمندان متعهد همواره توانسته‌اند با حضور موثر و خلق آثار هنری نقش بسیار مهمی را در مسیر تمامی اتفاقات مهم اجتماعی ایفا کنند.

نمایشگاه کتاب ومحصولات فرهنگی در زرندیه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران نمایشگاه کتاب ومحصولات فرهنگی در محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برپا گردیده است.

هادی فدایی فرماندار زرندیه در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: انقلاب اسلامی ایران به فرموده رهبرکبیر انقلاب اسلامی انقلابی فرهنگی بود. وی ادامه داد ما توانسته ایم فرهنگی انقلابی خویش به دیگر نقاط جهان صادر کنیم.

وی افزود: شهرستان زرندیه از پیشینه فرهنگی بسیار خوبی برخوردار است وبرگزاری برنامه های متنوع فرهنگی هنری متناسب با نیاز مردم فرهنگی و هنر دوست این منطقه می باشد.

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در حاشیه این مراسم گفت: در این نمایشگاه بیش از 1000 عنوان وحدود6000 جلد کتاب در معرض دید عموم قرار گرفته است که علاقمندان می توانند با تخفیف 20 الی 50 درصدی نیاز های خود را تهیه نمایند.

 

وی در ادامه گفت: این نمایشگاه از امروز تا  سی ام بهمن ماه صبح و عصر آماده بازدید علاقمندان می باشد.

نمایشگاه دستاوردها و توانمندیهای انقلاب در زرندیه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز دوشنبه 15 بهمن ماه نمایشگاه دستاوردها وتوانمندیهای انقلاب در شهرستان زرندیه با حضور فدایی فرماندار، حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و سایر مسئولین شهرستان در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی افتتاح گردید.

به گفته جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ومسئول برپایی نمایشگاه دستاوردهای انقلاب این نمایشگاه باهدف انعکاس زحمات وتلاشهای ادارات ونهادهای انقلابی شهرستان طی سالیان گذشته در شهرستان زرندیه برپا گردیده که از امروزتا یکهفته، صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان می باشد.

وی برپایی غرفه های جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بسیج سازندگی سپاه ناحیه زرندیه، آموزش وپرورش، دانشگاه آزاد اسلامی، جامعه القرآن کریم، فنی وحرفه ای، کتابخانه های عمومی، شهرداری مامونیه، شهرداری زاویه، بهزیستی، میراث فرهنگی و گردشگری، فرهنگ وارشاد اسلامی، کتاب و محصولات فرهنگی و ... را بخشی از غرفه های برپا شده در این نمایشگاه عنوان کرد.

شایان ذکر است در حاشیه این نمایشگاه نمایشگاه کتاب ومحصولات فرهنگی با بیش از 1000 عنوان کتاب و حدود6000 جلد دایر گردیده است که باتخفیف 20 الی 50 درصد به متقاضیان ارائه خواهد شد.

 

اجرای سرود توسط قرآن آموزان موسسه جامعه القرآن کریم زرندیه از دیگر برنامه های این افتتاحیه بود.

 

شصت وچهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی زرندیه برگزار شد.

حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در شصت وچهارمین جلسه این شورا گفت: ادامه راه امام وپاسداری از ارزشهای انقلاب مهمترین وظیفه نیروهای انقلابی ومردم است.

حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی در این جلسه که با دستور جلسه تبیین اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) و بررسی برنامه های فرهنگی چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران صبح امروز پنجشنبه یازدهم بهمن ماه در محل دفتر امام جمعه برگزار شد، افزود: هرچند امام خمینی رحمه الله علیه مثل سایر بزرگان دینی از این دنیا رفت اما راه و آرمانهای ایشان باقی است و وظیفه تمامی مردم ونیروهای انقلابی است که از این راه وآرمانها صیانت نمایند.

ایشان ادامه داد: اگر نبود مقام معظم رهبری که از این راه وآرمانها به نحو احسن حفاظت و صیانت نماید قطعا دشمنان انقلاب، انقلاب دیگری در مقابل این انقلاب ایجاد نموده و موجب نابودی انقلاب و آرمانهای آن می شدند. رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه تعبد، اخلاق، نترسیدن، دوستدار اهل بیت بودن، حفظ وحدت و ... را از شاخصه های اصلی اخلاقی و اندیشه های حضرت امام (ره) عنوان نموده و وجود وحدت وبصیرت را از لازمه های اصلی حال حاضر جامعه دانست.

دکتر فدایی فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه تحول در همه امور اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... از اهداف انقلاب عنوان نموده و حرکت روبه جلو را که موجب پیشرفت در همه زمینه ها شود را ضروری دانست. وی جلب رضایت عموم مردم و توجه به خواسته های آنان را موجب ایجاد همدلی و اتحاد بین تمام اقشار جامعه دانسته وادامه داد: می باست با استفاده از ظرفیت 80 میلیونی مردم، آنان را با نظام وانقلاب همراه نموده و موجب افزایش اقتدار ملی وفراسرزمینی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در ابتدای این جلسه ضمن تشریح دستور جلسه، تبیین مبانی فکری انقلاب اسلامی در همه زمینه های فرهنگی واجتماعی، تبیین کارنامه نظام مقدس جمهوری اسلامی، تبیین کارآمدی نظام و شناسایی ومعرفی ظرفیتهای انقلاب برای آینده را مهم دانسته و ادامه داد: امنیت پایدار، استقلال واقعی، آزادی و مردم سالاری، نفوذ واقتدار فرا سرزمینی و مشارکت حقیقی اجتماعی، از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی ایران است.

 

حضور مسئولین در محل نمازهای جمعه و پاسخگویی به سوالات مردم، انجام تحقیق و پژوهش در خصوص ظرفیت شناسی انقلاب اسلامی ایران برای آینده توسط موسسه فرهنگی پژوهشی امیرپژوه زرندیه از مصوبات این جلسه بود.

 

پوستر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهرستان زرندیه چاپ و توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکری،  پوستر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران  به همت اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان  زرندیه چاپ و در سطح ادارات، مدارس و مساجد این شهرستان رونمایی شد.

فضا سازی و تبلغیات محیطی، تهیه روز شمار دهه فجر، برپایی نمایشگاه های تخصصی و عکس و پوستر، تهیه و توزیع بروشور  بیان دستاوردهای چهل سال عمر با عزت جمهوری اسلامی ایران و برگزاری جلسات کارگروه فرهنگی و هنری از جمله برنامه های این اداره به مناسبت دهه فجر امسال است.

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

فرماندار شهرستان زرندیه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه گفت: پرداختن به زیرساختهای فرهنگی هنری در شهرستان زرندیه مثل ساخت وتجهیز کتابخانه های عمومی از ضروریات است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، فرماندار شهرستان زرندیه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه گفت: پرداختن به زیرساختهای فرهنگی هنری در شهرستان زرندیه مثل ساخت وتجهیز کتابخانه های عمومی ازضروریات است.
هادی فدایی در این جلسه افزود:

توسعه وترویج فرهنگ کتابخوانی می تواند در توسعه فرهنگی وتوسعه متوازن شهرستان زرندیه موثرباشد.ایشان با اشاره به عضویت بیش از چهار هزار نفر در کتابخانه های عمومی شهرستان؛ این موضوع را نشانگر سطح بالای فرهنگی این شهرستان عنوان کرد.
رئیس اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه با اشاره به انجام مراحل مقدماتی راه اندازی کتابخانه های عمومی روستایی در روستاهای حکیم آباد و حسین آباد این شهرستان؛ برگزاری مسابقات فرهنگی هنری؛ نشستهای کتابخوان؛ برپایی نمایشگاههای کتاب؛ اهدای کتاب؛ معرفی کتاب و ... را از جمله برنامه های این انجمن برای بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد.
بررسی اعتبارات تملک وداراییهای کتابخانه های عمومی ونحوه پرداخت نیم درصد درآمد شهرداریها از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

 

جلسه کمیته فرهنگی هنری ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب

بیش از 100 برنامه فرهنگی هنری درچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در زرندیه برگزار می شود.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و مسئول کمیته فرهنگی هنری ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی شهرستان زرندیه در جلسه این کمیته که صبح روز سه شنبه دوم بهمن ماه سال جاری برگزار شد،گفت:

بیش از 100 برنامه فرهنگی هنری درچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان زرندیه برگزار خواهد شد.

جوانمرد دراین جلسه با اشاره به معانی ومفاهیم با ارزش بعضی از اعداد در فرهنگهای گوناگون، بویژه فرهنگ مردمان ایران زمین، از جمله اعداد هفت، هزار، چهل و... رسیدن انقلاب اسلامی ایران به چهل سالگی را مایه خشنودی ومسرت دانسته وافزود: انقلاب اسلامی ایران به فرموده معمار کبیر خود انقلابی بود فرهنگی و انقلابی بود که مردم و امام با دستان خالی وبا توکل به خدا و اراده ایمانی آن را رقم زدند و قطعا این اخلاص و ایمان موجود در قلبهای مردم بود که توانسته این انقلاب را به مرز چهل سالگی رهنمون سازد.

رئیس کمیته فرهنگی هنری ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلابی اسلامی شهرستان زرندیه افزود: پرداختن به دستاوردهای انقلاب و تهیه کارنامه چهل ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال حاضر از ضروریات است که تلاش خواهد شد در شهرستان زرندیه به شکلی هنرمندانه بیه این موضوع پرداخته شود.

 

وی در پایان برپایی نمایشگاه کتاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، برپایی نمایشگاه عکس، نواختن زنگ انقلاب، گلباران مزار شهداء، برگزاری نشست های روشنگری توسط آموزش وپرورش، برگزاری یادواره های شهداء، دیدار با خانواده جانبازان وشهداء، برگزاری جشنهای مردمی، برگزاری نشستهای کتابخوان توسط اداره کتابخانه های عمومی، چاپ پوستر ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، فضاسازی ادارات و سطح شهرها و روستاها، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی، برگزاری محافل انس با قرآن، برگزاری همایش خوشنویسی کاتبان فجر توسط اداره ارشاد، برگزاری نراسم تجلیل از اصحاب فرهنگ وهنر، دیدار با پیشکسوتان فرهنگ وهنر، برگزاری کارگاههای هنری، برگزاری گفتمان دینی در مساجد ومدارس توسط اداره تبلیغات اسلامی، برگزاری جشنهای انقلاب در مساجد، برگزاری گردهمایی روحانیون و ائمه جماعات، برگزاری جشنهای انقلاب در روستاها توسط جهاد کشاورزی و... از جمله برنامه های شاخص فرهنگی هنری این کمیته در ایام مبارک دهه فجر سال جاری خواهد بود که در آنها سعی گردیده علاوه بر پرداختن به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، به مراسمات ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) هم  توجه ویژه ای گردد.

دیدار مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی با مسئولین انجمنهای فرهنگی هنری

 

 هنرمندان با تعامل و همفکری با مجموعه این اداره به سمت توانمندسازی بیشتر حرکت و بستری حرفه ای تر در حوزه فرهنگ و هنر در شهرستان ایجاد کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره  کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، محسن شریفی در جلسه هماهنگی تکریم از هنرمندان شهرستان زرندیه که در محل فرمانداری این شهرستان و با فدایی فرماندار و جوانمرد رئیس ارشاد شهرستانبرگزار شد گفت: هنرمندان درهم افزایی و ترویج مکارم اخلاق در جامعه نقش مهمی دارند از اینرو تکریم این قشر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی به اهمیت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: حضور و  فعالیت جوانان هنرمند انقلابی در جشن ها و برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی سبب ایجاد طراوت و شادابی ویژه ای دردهه فجر امسال خواهد شد.

 وی ادامه داد: امید است هنرمندان جوان با بهره گیری از تجربیات پیشکسوتان در رشته های مختلف فرهنگی و هنری دیدار و در راستای توسعه فرهنگ و هنر استان گام های بلندی بردارند.

شریفی اظهار کرد:هنرمندان با تعامل و همفکری با مجموعه این اداره به سمت توانمندسازی بیشتر حرکت و بستری حرفه ای تر در حوزه فرهنگ و هنر در شهرستان ایجاد کنند.

در این جلسه که روسای انجمن های قرآن، موسیقی، ادبی، تعزیه، فیلم و عکس و فرماندار زرندیه حضور داشتند، در خصوص مسایل و‌مشکلات فرهنگی شهرستان از جمله نبود امکانات زیرساختی مثل سالن آمفی تئاتر؛ نگارخانه و ... صحبت شد و همچنین سیکل طولانی صدور مجوزهای فرهنگی هنری مورد بررسی قرار گرفت.

لازم به ذکر است همایش تکریم از هنرمندان شهرستان زرندیه در ایام الله دهه فجر در این شهرستان برگزار می شود.

نخستین کنسرت موسیقی سنتی در شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه اولین کنسرت موسیقی سنتی شامگاه پنجشنبه، بیستم دیماه سال جاری در محل سالن آمفی تئاتر مدیریت آموزش وپرورش این شهرستان برگزار گردید.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه،این کنسرت با مدیریت موسسه فرهنگی هنری قاصدک روزهای آفتابی وتوسط گروه موسیقی سنتی ماه وماهور به سرپرستی آقای سعیدعباسپور شامگاه پنجشنبه بیستم دیماه سال جاری در محل سالن آمفی تئاتر اداره آموزش وپرورش این شهرستان با استقبال بسیار خوب مردم فرهنگ دوست وهنر پرور شهرستان با نظم وترتیبی مثال زدنی برگزار شد.

وی در ادامه افزود: گروه موسیقی ماه وماهور به سرپرستی آقای سعیدعباسپور متشکل از آقایان مزدک لامعی نوازنده کمانچه، محسن فاتحی نوازنده تار، حامد موصولی نوازنده تنبک و سعید عباسپور بعنوان خواننده در این کنسرت به اجرای برنامه پرداختند که با استقبال بسیار خوب علاقمندان مواجه گردید، اجرای تصنیف می زده شب، تصنیف جلگه مهتاب، تصنیف منو نشناخته بود، تصنیف ماه فریبا، تصنیف شب انتظار، تصنیف مرغ سحرو... از جمله قطعاتی  بود که در این کنسرت اجرا گردید.

جوانمرد درپایان گفت: حضور بسیار پرشور، منظم وبا کلاس مردم با فرهنگ وهنر دوست شهرستان در این برنامه از نکات قابل توجه این کنسرت بود که نشان از فرهنگ بالای مردم این شهرستان دارد.

 

اولین کنسرت موسیقی سنتی در شهرستان زرندیه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه اولین کنسرت موسیقی سنتی عصر روز پنجشنبه، بیستم دیماه سال جاری در محل سالن آمفی تئاتر مدیریت آموزش وپرورش این شهرستان برگزار میگردد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: این کنسرت با مدیریت موسسه فرهنگی هنری قاصدک روزهای آفتابی وتوسط گروه موسیقی سنتی ماه وماهور به سرپرستی آقای سعیدعباسپور ساعت19 روز پنجشنبه بیستم دیماه سال جاری در محل سالن آمفی تئاتر اداره آموزش وپرورش این شهرستان برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: گروه موسیقی ماه وماهور به سرپرستی آقای سعیدعباسپور متشکل از آقایان مزدک لامعی نوازنده کمانچه، محسن فاتحی نوازنده تار، حامد موصولی نوازنده تنبک و سعید عباسپور بعنوان خواننده می باشند که به اجرای تصنیف می زده شب، تصنیف جلگه مهتاب، تصنیف منو نشناخته بود، تصنیف ماه فریبا، تصنیف شب انتظار، تصنیف مرغ سحرو... خواهند پرداخت.

 

جوانمرد درپایان گفت: علاقمندان می توانند جهت تهیه بلیط این برنامه به فروشگاه کتاب و نوشت افزار ایران درمامونیه و یا به آتلیه عکس و فیلم360 در آسیابک مراجعه نمایند.

نمایشگاه نقاشی یلدا در زرندیه برپا شد.

به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و انجمن هنرهای تجسمی این شهرستان بمناسبت شب یلدا نمایشگاه گروهی نقاشی وطراحی در محل نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برگزار شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این نمایشگاه تعداد40 عدد اثر نقاشی وطراحی از خانمها سارا حشمتی، معصومه دارابی قاضیانی، نگار خرمی، زهرا موسوی، زهرا حق وردی و سیده معصومه وخشوری در معرض دید عموم قرار گرفته است.

 

جوانمرد در ادامه افزود: این نمایشگه از روز پنجشنبه 29 آذرماه بمدت یکهفته پذیرای عموم علاقمندان می باشد.

نشست فرهنگی هنری یلدا در زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، دورهمی اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه بمناسبت شب یلدا طولانی ترین شب سال باعنوان نشست فرهنگی هنری یلدا پنجشنبه شب با حضور مهندس منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، تعدادی از مسئولین شهرستان و جمعی از اصحاب فرهنگ هنر از رشته های مختلف فرهنگی هنری از جمله فیلم وعکس، شعر وادبیات، موسیقی، نقاشی وطراحی، نمایش، تعزیه و... در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: ایران وایرانی همواره به شعرا، ادبا و هنرمندان خویش افتخار می کند.

محمدرضامنصوری در مراسم دورهمی اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه گفت: امیدواریم درآینده ای نزدیک مدارس تخصصی هنر در شهرستانهای ساوه وزرندیه راه اندازی شده و مورد بهره برداری واقع شود.

وی در ادامه افزود: با توجه به پتاسیل فرهنگی هنری موجود در این شهرستان و مدیریت چشمگیر مدیریت فرهنگی هنری در شهرستان می توان آینده بسیار خوبی را در این زمینه متصور بود.

ایشان در پایان بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در سال آینده با کمک خیرین سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی را به بهره برداری برسانیم.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در این نشست از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خواست کرد تا در مجلس درخصوص تغییر نگرش مسئولین به بخش فرهنگ وهنر صحبت گردد. وی نگاه به بخش فرهنگ وهنر را ضعیف دانسته وادامه داد: تا زمانی که به نقطه ای نرسیم که ریشه بسیاری از مشکلات متعدد موجود در جامعه در مباحث فرهنگی نهفته است نخواهیم توانست فعالیتهای فرهنگی هنری را در اولویت ورئوس برنامه های کشور قرار دهیم.

حضور دکتر سیدمهدی طباطبایی و دکتر رحیم طاهر از اساتید دانشگاههای کشور در این دورهمی از نکات قابل توجه این مراسم بود.

اجرای شعرخوانی، حافظ خوانی، موسیقی زنده توسط آقایان حامدموصولی، مصطفی روستایی، مجیدوالی و اجرای زنده نقاشی توسط سرکارخانم وخشوری از دیگر برنامه های این دورهمی بود.

شصت و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی برگزار شد.

 

 

حجه الاسلام و المسلمین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه گفت : همه هموطنان ما اعم از راست و چپ ، اصلاح طلب و اصول گرا فرزندان یک آب و خاک هستیم و همگی می بایست در راستای پیشبرد اهداف متعالی انقلاب اسلامی قدم برداریم . همه ما به مثابه کسانی هستیم که سوار بر یک کشتی می باشیم و با هم باید تلاش کنیم تا خدای ناکرده این کشتی غرق نشود . ایشان در ادامه افزود ما منکر ضعف و مشکلات در جامعه نیستیم اما متاسفانه دشمنان نظام و گاها عده ای جاهل از داخل دست به درشت نمایی ضعف ها و مشکلات کرده و سیاه نمایی می کنند .

امام جمعه شهرستان زرندیه در ادامه افزایش نظارت بر بخش های مختلف جامعه بالاخص صنوف و عملکرد ادارات و نهادها ، رفع موانع بر سر راه مردم در ادارات خدمات رسان می تواند در بالا بردن ضریب اعتماد عمومی و رضایت اجتماعی موثر واقع شود .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر جلسه شورای فرهنگ عمومی ضمن قرائت دستور جلسه و خیر مقدم به حاضرین تکریم ارباب رجوع در ادارات و نهادها را راهکاربسیار مهمی در بالا بردن افزایش اعتماد  عمومی عنوان نمود.

احمد جوانمرد افزود : مسئولین جهت رضایت عمومی جامعه می بایست در بین مردم حضور یافته و مشکلات آنان را از نزدیک بررسی کنند و خوشان را از مردم بدانند چرا که مردم در فراز و نشیب های انقلاب دوشا دوش مسئولین و نیروهای نظامی  بودند و در همه لحظه ها حاضر بودند . 

پس از بحث و تبادل نظر پیرامون جلسه هر یک از اعضا به بیان دیدگاه های خود پرداختند و جلسه مصوباتی در پی داشت که به شرح ذیل می باشد .

مصوبات جلسه :

1-    مقرر گردید فرمانداری  در جلسه آتی شورای اداری شهرستان نسبت به افزایش اعتماد عمومی و رضایت اجتماعی مسئولین را نسبت به این موضوع آگاه نماید .

2-  مقرر گردید دستگاههای خدمت رسان جهت رضایت مندی اهالی در جامعه آنان حضور یافته و در جهت رفع مشکلات آنان قدم بردارند .

 

 

از هنرمند بسیجی شهرستان زرندیه تقدیر بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز پنجشنبه یکم آذرماه دکتر فدایی فرماندار شهرستان زرندیه به همراه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ علیپور جانشین فرماندهی سپاه ناحیه زرندیه، مبکی و نیکنام از دفتر نماینده مردم، نادی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در منزل آقای جوان حیدری شاعر، نویسنده و مربی قرآن شهرستان زرندیه حضور یافته و از زحمات ایشان با اهداء هدایایی تقدیر بعمل آوردند.

دکتر فدایی در این دیدار ضمن تشکر از خدمات نهادهای فرهنگی وهنری بویژه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، حمایت از نویسندگان و هنرمندان را ضروری دانسته و از ادارات و ارگانهای فرهنگی خواست تا اهتمام بیشتری در این خصوص داشته باشند. وی از نویسندگان وهنرمندان بعنوان ناقلان فرهنگ و ارزشها به نسلهای بعدی یاد کرده و هنرمندان و نویسندگانی را متعهد و بسیجی دانست که در راستای حفظ واعتلای فرهنگ دینی، ملی و ارزشها و آرمانهای انقلاب قدم بردارند.

شایان ذکر است آقای جوان حیدری متولد 1353 می باشدکه سالهاست در زمینه فعالیتهای قرآنی، شعر وادبیات فعالیت می نماید. وی دارای تالیفاتی در زمینه آموزش قرآن به رده های سنی مختلف بوده و مجموعه اشعاری هم آماده چاپ دارد. وی مدیر مسئول موسسه فرهنگی قران وعترت ثقل اکبر زرندیه(بیت القرآن) می باشد که توانسته شاگردان بسیاری را در زمینه های مختلف قرآنی تربیت نماید.

از شاعر ونویسنده بومی زرندیه تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز یکشنبه مورخ27 آبانماه به همراه تعدادی از مسئولین شهرستان در منزل شاعر ونویسنده بومی شهرستان حضور یافته و ضمن دیدار با وی با اهداء هدایایی از سالها زحمت وتلاش این بزرگوار تقدیر بعمل آورد. دراین دیدار که حجه الاسلام والمسلمین یزدان دوست رئیس اداره تبلیغات اسلامی، ساکی رئیس اداره ورزش وجوانان، دارابی رئیس فنی وحرفه ای، تقوی نماینده صداوسیما، نیکنام از دفتر نماینده مردم، کیانی و ساعدی از اعضای انجمن ادبی مهر زرند هم حضور داشتند جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن گرامیداشت بیست وششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی گفت: این مناسبت بهانه ای شدکه حضور استاد حاج ولی اله صفری از شاعران ونویسندگان بومی وپیشکسوت شهرستان برسیم و از سالها تلاش وزحمت این بزرگوار در عرصه فرهنگ وهنر این مرز وبوم تقدیر نماییم.

وی نویسندگان بویژه نویسندگان بومی را پاسداران فرهنگ وهنروتاریخ وتمدن هر منطقه دانسته وادامه داد: این بزرگواران همواره با قلم رسای خویش توانسته اند در راستای حفظ واعتلای فرهنگ وتمدن هر منطقه قدم بردارند. جوانمرد نکوداشت این عزیزان را از وظایف ذاتی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی دانسته واین مهم را از برنامه های مستمر این اداره در شهرستان زرندیه عنوان نمود.

 

شایان ذکر است حاج ولی اله صفری شاعر، ادیب ونویسنده زرندیه ای در سال 1329 در روستای تقلیدآباد از بخش مرکزی شهرستان زرندیه چشم به جهان گشود. وی بیش از 30 سال است که در عرصه شعر وادب مشغول فعالیت می باشد وتاکنون دو اثر باعنوان نوای محبت و دفترغم از وی به چاپ رسیده است و چندین اثر هم آماده چاپ می باشد که نیازمند توجه مسئولین و دست اندرکاران می باشد.

 

 

حضور جوانمرد درنشست هم اندیشی هنرمندان شعر و موسیقی نواحی

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، دومین نشست هم اندیشی هنرمندان شعر و موسیقی نواحی شش استان با حضور احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه،‌ حسن لطفی نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی،‌ علی سیف یار رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان رزن و هنرمندان شعر و موسیقی نواحی استان های مرکزی،‌ همدان،‌ البرز، تهران،‌ قم و قزوین به میزبانی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان رزن از توابع همدان برگزار شد.

 

در این جلسه مقرر شد جشنواره شعر موسیقی که به طور شش سال متوالی در شهرستان زرندیه برگزار می شود، در استان های همجوار هم برگزار شود و از تجربیات برگزارکنندگان این جشنواره بهره گیری کنند.

 

این جلسه در راستای ایجاد تعامل و همدلی در استان های همجوار برگزار شد.

 

جلسه کارگروه فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه جلسه کارگروه فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه صبح روز دوشنبه 14 آبانماه همزمان با روز فرهنگ عمومی در محل دفتر امام جمعه شهرستان زرندیه برگزار گردید.

امام جمعه شهرستان زرندیه گفت: هنرمندان هنرهای گوناگون با کار و اثر خود می توانند فرهنگ را در مدار صحیح قرار داده و با تلاشی که می کنند می توانند از صدمات بسیار جلوگیری کنند. حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه شهرستان در دیدار عده ای از اصحاب فرهنگ و هنر همزمان با روز فرهنگ و هنر که در محل دفتر ایشان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام پیش رو ، روز ١٤ آبان را که روز شورای فرهنگ عمومی را روز مهمی دانست و گفت:‌ فرهنگ مجموعه ای از آداب و رسوم و رفتار و اخلاقیات بشری است که گاهی فردی است و گاهی عمومی و اجتماعی است که فرهنگ عمومی نامیده می شود.
وی افزود: فرهنگ بعضی اوقات خوب و صحیح است و گاهی غلط و ناصحیح است که می بایست از ابزار هنر و ابزارهای دیگر آن را برطرف کرد. رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بیان داشت:در دنیای امروز دغدغه ی جوامع بشری بحث فرهنگ سازی است که فرهنگ خوب باعث رشد وتعالی فرد و جامعه می شود و جامعه را از سقوط رهایی می بخشد، که در این میان هنرمندان هنرهای گوناگون با کار و اثر خود می توانند فرهنگ را  در مدار صحیح قرار داده و با تلاشی که می کنند می توانند از صدمات بسیار جلوگیری کنند. حجت الاسلام ابراهیمی مشکل امروز جامعه را در فضای مجازی دانست و از هنرمندان خواستند با کار در حوزه فضای مجازی فرهنگ غنی اسلامی را ترویج داده و از بسیاری از انحرافات که جامعه دچار آن می باشد جلوگیری کنند.

 

در ادامه جلسه احمد جوانمرد ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین در جلسه ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) را تسلیت گفت. وی استفاده از زبان هنر در جهت پیشبرد اهداف دین و اسلام را موثرترین راه دانسته و بیان کرد: هر هنری در جامعه اگر در راستای اسلام و درست استفاده شود ماندگار خواهد بود. جوانمرد افزود: کارگروه فرهنگ و هنر که متشکل از هنرمندان انجمن ها است که در طول سال جلسات متعددی را برگزار می کنند که نتیجه جلسات کارگروه ها در شورای فرهنگ عمومی شهرستان مورد بررسی قرار می گیرد . وی هنرمندان شهرستان را ذخایر معنوی شهرستان دانست و از زحمات آنان در طول سال تقدیر کرد. در این جلسه هنرمندان موسیقی، تئاتر و نمایش، شعرا، به بیان نظرات خود پرداختند . مداحی در سوگ اهل بیت علیهم السلام و شعر خوانی پایان بخش مراسم بود.

نمایشگاه عکس « اربعین» درمحل اداره ارشاد برپا شد.

همزمان با فرارسیدن ایام اربعین حسینی نمایشگاه عکسی با عنوان« اربعین» در شهرستان زرندیه دایر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، همزمان با فرارسیدن ایام اربعین حسینی نمایشگاه عکسی با عنوان« اربعین» از آثار هنرمندان عکاس شهرستان زرندیه در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان  دایر شد.

آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاه با موضوعات محرم و شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین(ع)، اربعین و پیاده روی کربلا، شهید و شهادت و آیین و رسوم عزاداری در مناطق مختلف است.

 

این نمایشگاه از امروز پنجم آبان ماه به مدت ١٠ روز صبح و بعد ازظهر برای بازدید عموم علاقمندان دایر است.

چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه شب گذشته یکم آبانماه مراسم اختتامیه چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه با حضور منصوری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فدایی فرماندار، حجه الاسلام مجدی زاده امام جمعه شهر پرندک، معون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی، جانشین سپاه ناحیه زرندیه وتعداد دیگری از مسئولین شهرستانی و شهر پرندک، هنرمندان تعزیه و تعداد کثیری ازعموم مردم علاقمند به هنر مقدس وفاخر تعزیه در محل حسینیه شهدای شهر پرندک برگزار گردید.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در ابتدای این مراسم گفت:هنر شبیه خوانی بعنوان گونه ای از هنرهای نمایشی اصیل ایرانی در طی سالیان متمادی توانسته بدلیل رسایی زبان و تاثیرگزاری بالا نقش بسیار مهمی در حفظ واشاعه فرهنگ دینی ومذهبی ما ایرانیان ایفا نماید. وی افزود: این هنر توانسته با ارتباط قلبی واحساسی که با مخاطب خویش ایجاد کرده مفاهیم و ارزشهای دینی ومذهبی را به نسلهای بعدی انتقال دهد. جوانمرد ادامه داد: این مهم زمانی اتفاق  خواهد افتاد که به شکی درست وصحیح اجراء گردد. وچنانچه از اصل مطلب غافل شده و خدای ناکرده دچار وهن وتحریفات گردیم نه تنها مفید وموثر نخواهد بود که مضرات وتبعات بسیاری را در پی خواهد داشت.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ضمن اشاره به سابقه تاریخی شهرستان زرندیه در هنر تعزیه، راه اندازی انجمن تعزیه شهرستان، شناسایی هنرمندان تعزیه شهرستان، ثبت

گروههای تعزیه خوانی، افزایش اقبال نوجوانان و جوانان به هنر تعزیه در شهرستان، ایجاد ارتباط وتعامل با هنرمندان تعزیه سایر شهرستانها و استانهای کشور، حضور اساتید بنام تعزیه کشور در شهرستان و ... را بخشی از اتفاقاتی عنوان کردکه در چند سال اخیردر شهرستان شکل گرفته است که آینده و افق روشنی را برای هنر تعزیه در این شهرستان ترسیم می نماید.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه نیز گفت:دبیرخانه چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه با حضور انجمن تعزیه شهرستان از 2 ماه قبل در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تشکیل شد.
احمد جوانمرد افزود: در چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه، هشت گروه از شهرهای پرندک، مامونیه، زاویه، منطقه آسیابک، خورشید آباد، روستای پیک و امیرآباد در پنج شب به اجرای برنامه پرداختند.
وی گفت: داوری این رخداد فرهنگی را سه نفر از داوران کشوری تعزیه بر عهده داشتند که نفرات برتر بخش های موسیقی، شهادت خوان، موافق خوان، امام خوان، زنانه خوان، طفل خوان و مخالف خوان را انتخاب کردند.

فرماندار زرندیه نیز در این آیین گفت: زرندیه یکی از پایگاه های باسابقه در برگزاری سوگواره تعزیه است و باید این داشته فرهنگی با کمک دستگاه های متولی حمایت و توسعه یابد
هادی فداییافزود: آیین تعزیه و شبیه خوانی در قلب و جان مردم جای دارد و پیاده روی اربعین نمونه بارزی از عشق و ارادت ملت ایران به خاندان عصمت و طهارت است.

دکتر فدایی فرماندار شهرستان زرندیه هم در این مراسم ضمن اشاره به سابقه تاریخی هنر تعزیه در کشور و ممانعت از اجرای این هنر طی سالیان 1304 تا 1320 این هنر  را هنری دینی و مردمی عنوان نمود که ریشه در اعتقادات و تاریخ مردم این  سرزمین دارد.

 فرماندار شهرستان زرندیه ضمن تقدیر وتشکر از دست اندرکاران برگزای این سوگواره، برگزاری برنامه های فرهنگی و دینی را در توسعه فرهنگی شهرستان موثر دانسته و ابراز امیدواری نمود برگزاری این برنامه ها در آینده نیزادامه پیدا کند.

 

هادی فدایی در پایان مردم شهرستان زرندیه  و بالاخص مردم شهر پرندک را مردمی ولایتمدار، مذهبی و انقلابی معرفی نمود که در همه زمینه های اجتماعی، ، فرهنگی و سیاسی حضوری پررنگ داشته و دارند.

 محمدرضا منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم ضمن اشاره به مسائل روز جامعه بالاخص مسائل و مشکلات اقتصادی، مردم ایران اسلامی را مردمی صبور و مقاوم دانسته وادامه داد این مردم خوب وفهیم مثل همیشه در مقابل هجمه های مختلف دشمنان ایستادگی خواهد نمود و به جهانیان ثابت خواهد کرد در مقابل هیچ قدرت زورگویی کوتاه نخواهد آمد.

منصوری وجود اعتقادات دینی ومذهبی قوی در مردم را عامل اصلی این مهم دانسته وادامه داد: الگو گیری از قیام حضرت اباعبداله الحسین(ع) در همه صحنه های انقلاب اسلامی به کمک مردم ایران رسیده و قدرت این مردم را در مقابله با هجوم دشمنان صدچندان نموده است. وی هنرمندان تعزیه را در انتقال مفاهیم وارزشهای نهضت کربلا را طی چند قرن اخیربسیار موثر دانسته وایشان را شایسته تقدیر دانست.

 

محمدرضا منصوریافزود: شور و شعور حسینی اقتدار ایران اسلامی را در تمام دنیا به نمایش گذاشته است.
وی ادامه داد: فرهنگ عاشورایی در دوران هشت سال دفاع مقدس توانست شرایطی فراهم کند که ملت ایران در برابر ظلم سرافراز شود.

حجه الاسلام مجدی زاده امام جمعه شهر پرندک در انتهای این مراسم ضمن ارج نهادن به زحمات برگزار کنندگان این سوگواره از هنرمندان تعزیه خواست دقت بیشتری درنحوه اجرای تعزیه ها داشته باشند و با مطابقت نسخ تعزیه با کتب و مقاتل معتبر از تحریفات احتمالی جلوگیری نمایند. وی هنر تعزیه را هنری تاثیرگذار و مردمی معرفی نموده و از مسئولین امر خواست نسبت به ساماندهی این هنر همت بیشتری به کار گیرند.

 

امام جمعه پرندک ادامه داد: فرهنگ عاشورا عمق وجود مسلمانان جهان نقش بسته است و دنیا هر سال نظاره گر عظمت فرهنگ عاشورا و نهضت حسینی است.
وی اظهار داشت: دوستداران امام حسین (ع) امسال در پیاده روی اربعین حماسه ای دیگر خواهند ساخت و حضور میلیونی ملت شریف ایران در این راهپیمایی عظیم نقشه های دشمنان را برای همیشه خنثی خواهد کرد.

در پایان این مراسم استاد هوشنگ جاوید نماینده هیات داوران سوگواره به قرائت بیانیه هیات داوران پرداخته و سپس با حضور مسئولین محلی، شهرستانی و استانی از نفرات برتر این سوگواره با اهداء لوح، تندیس و هدایایی تقدیر بعمل آمد.

 

 

نفرات برتر چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه

شهادت خوان :

1-آقای رحیم مطیع

2-آقای ابوالفضل ترابی

3-آقای سید کاظم کاشی

4-آقای حسین حسین خانی

5-آقای احسان صدرالدینی

6-آقای مجید مسرور

موافق خوان مکمل:

1-آقای مجید حاج زکی

امام خوان :

1-آقای رضا وکیلی

زنانه خوان :

1-آقای امیر حسین بیاتی

2-آقای سید امیر کمالی

3-آقای علیرضا صدرالدینی

طفل خوان:

1-مهدی کرمی

مخالف خوان سرپا:

1-آقای بهمن حسین خانی

2-آقای حسین هشاک

 مخالف خوان تخت :

1-آقای ابوالفضل سعادت

2-آقای عباس روحانی

 

توجه به اصالت و استفاده درست از لحن:

1-آقای محمد تنها

2-آقای محمد لوایی

موزیک :

آقای حمید رضا لوایی

گزارش تصویری از حضور فرماندار درچهارمین سوگواره تعزیه زرندیه

شب چهارم چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه با حضور فرماندار، امام جمعه، بخشدار، فرمانده سپاه، جانشین وی، نماینده ولی فقیه در سپاه ، اعضای شورای اسلامی شهر و...برگزار گردید.

در این شب دو گروه تعزیه خوانی از خورشید آباد و آسیابک به اجرای تعزیه پرداختند. 

برگزاری کارگاه تخصصی تعزیه با سخنرانی استاد هوشنگ جاوید

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، در حاشیه برگزاری چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه که از روز پنجشنبه 26 مهرماه سال جاری لغایت سه شنبه یکم آبانماه در محل حسینیه شهدای شهر پرندک شهرستان زرندیه در حال برگزاری است، عصر روز شنبه 28 مهرماه کارگاه تخصصی با موضوع تعزیه خوانی در همان محل برگزار شد که استاد هوشنگ جاوید به سخنرانی پرداخته وبا شرکت کنندگان این کارگاه به بحث وتبادل نظر پرداخت.

لحن، نحوه بیان، آواز و موسیقی در تعزیه، انواع پوشش در تعزیه، اصالت تعزیه، نسخ معتبر و... موضوعاتی بود که در این کارگاه مورد بحث واقع گردید.

گزارش تصویری از چهارمین سوگواره تعزیه زرندیه

چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و همکاری بنیاد علمی فرهنگی تعزیه وهمایشهای آئینی کشور از روز   پنجشنبه بیست وششم مهرماه تا مورخ سه شنبه یکم آبانماه سال جاری باحضور 10 گروه تعزیه خوانی از نقاط مختلف شهرستان زرندیه از جمله مامونیه، پرندک، خورشیدآباد، آسیابک، امیرآباد، زاویه، پیک، چلسبان و بخش خرقان در محل  حسینیه شهداء شهر پرندک در حال برگزار ی است.

آغاز به کار چهارمین سوگواره تعزیه زرندیه

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه از آغاز به کار چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه از آغاز به کار چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه خبر داد و گفت: چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه به همت این اداره و همکاری بنیاد علمی فرهنگی تعزیه وهمایش‌های آئینی کشور از روز پنجشنبه ۲۶ مهرماه تا مورخ سه‌شنبه اول آبان‌ماه سال جاری با حضور ۱۰ گروه تعزیه‌خوانی از نقاط مختلف شهرستان زرندیه از جمله مامونیه، پرندک، خورشیدآباد، آسیابک، امیرآباد، زرندکهنه، زاویه و بخش خرقان در محل حسینیه شهداء شهر پرندک آغاز شد.
جوانمرد در ادامه گفت: هر شب دو گروه، هرکدام به مدت ۹۰ دقیقه اجرای تعزیه خواهند داشت که توسط هیات داوران سوگواره متشکل از آقایان اسماعیل مجللی، هوشنگ جاوید وقاسم هادی‌پور مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه افزود: مراسم اختتامیه این سوگواره سه‌شنبه یکم آبان‌ماه با حضور مسئولین شهرستانی و استانی در محل حسینیه شهداء شهر پرندک برگزار و سوگواره چهارم با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان خواهد داد.

دیدار صمیمی رئیس اداره ارشاد با امام جمعه جدید شهر پرندک

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس این اداره صبح روز سه شنبه 24 مهرماه در محل دفتر امام جمعه شهر پرندک حضور یافته وبا امام جمعه جدید این شهر حجه الاسلام والمسلمین مجدی زاده دیدار وگفتگو کرد.

چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه برگزارمیگردد.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری... از برگزاری چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه در نیمه دوم صفر سال جاری خبر داد.

احمد جوانمرد در این گفتگو افزود: چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه به همت این اداره و همکاری بنیاد علمی فرهنگی تعزیه وهمایشهای آئینی کشور از روز   پنجشنبه بیست وششم مهرماه تا مورخ سه شنبه یکم آبانماه سال جاری باحضور 10 گروه تعزیه خوانی از نقاط مختلف شهرستان زرندیه از جمله مامونیه، پرندک، خورشیدآباد، آسیابک، امیرآباد، زرندکهنه، زاویه، پیک و بخش خرقان در محل  حسینیه شهداء شهر پرندک برگزار خواهد شد.

جوانمرد در ادامه گفت: هر شب دو گروه، هرکدام به مدت90 دقیقه اجرای تعزیه خواهند داشت که توسط هیات داوران سوگواره متشکل از آقایان اسماعیل مجللی، هوشنگ جاوید وقاسم هادی پور مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه افزود: مراسم اختتامیه این سوگواره سه شنبه یکم آبانماه با حضور مسئولین شهرستانی واستانی در محل حسینیه شهداء شهر پرندک برگزار وسوگواره چهارم با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان خواهد داد.

 

 

 

 

مشخصات داوران سوگواره چهارم:

هوشنگ جاوید

 

هوشنگ جاوید در چهاردهم خرداد ۱۳۳۸ در تهران متولد شد و در تهران و مشهد دوران نوجوانی و جوانی خود را سپری کرد و در رشته فیلمبرداری و نورپردازی از دانشکده صدا و سیما فارغ‌التحصیل

هوشنگ جاوید در چهاردهم خرداد ۱۳۳۸ در تهران متولد شد و در تهران و مشهد دوران نوجوانی و جوانی خود را سپری کرد و در رشته فیلمبرداری و نورپردازی از دانشکده صدا و سیما فارغ‌التحصیل شد. جاوید پرورش‌یافته مکتب حضرت استاد شادروان سید ابوالقاسم انجوی شیرازی بنیانگذار مکتب مرکز فرهنگ مردم ایران در صدا و سیما است و در این سال‌ها مسئولیت‌های فراوانی را نیز بر عهده داشت. مدیر و طراح نخستین جشنواره نی‌نوازی کشور ۱۳۷۰ حوزه هنری، مسئول موسیقی استان کردستان در سال‌های ۱۳۷۳ و ۱۳۷۴، مسئول و مؤسس واحد موسیقی صدا و سیمای مرکز کردستان از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۹، مسئول واحد موسیقی حوزه هنری تهران، دبیر و مدیر اجرایی و طراح جشنواره موسیقی آئینی ۱۳۸۰ و ۱۳۸۱، دبیر و مدیر و طراح جشنواره موسیقی بومی زنان مناطق و نواحی ایران ۱۳۸۲ و ۱۳۸۳ حوزه هنری، دبیر و مدیر اجرایی و طراح نخستین همایش منقبت‌خوانان ایران ۱۳۸۳ حوزه هنری ،مدیر و طراح جشنواره موسیقی رمضان در بخش آواها و نواهای قرآنی نخستین جشنواره هنرهای قرآنی ۱۳۸۳ وزارت ارشاد و یک دوره سه ساله مدیر بخش عروسکی و تئاتر صدا و سیمای مرکز مشهد را در کارنامه خود دارد.

کتاب‌های آواهای روح‌نواز، موسیقی آئینی، نقش زن در موسیقی مناطق و نواحی ایران، موسیقی رمضان در ایران و پرند ستایش ایران از جمله کتاب‌های این پژوهشگر موسیقی است.

 

اسماعیل مجللی پژوهشگر و تعزیه خوان اراکی

اسماعیل مجللی متولد سال 1358، تعزیه خوان، پژوهشگر و کارشناس تعزیه

کارشناس ارشد ادبیات، از 5 سالگی سابقه تعزیه خوانی دارد، در بیشتر مناطق کشور تعزیه خوانده است. در دهها سوگواره تعزیه در بیش از 20 استان حضور داشته است.

ارائه وچاپ دهها مقاله با موضوع تعزیه در روزنامه ها ونشریات و ...

گردآوری بیش از 400 نسخه مجالس تعزیه از 60 شاعر وسراینده تعزیه در سراسر کشور

حضور در برنامه های مختلف تلویزیونی بعنوان کارشناس تعزیه

سابقه داوری در سوگواره تعزیه استانی در سمنان، سال 1396

تدریس کارگاههای تخصصی تعزیه در یاسوج، شوش دانیال و...

تنظیم پژوهش جامع و بررسی تعزیه در 31 استان کشور از گذشته تا به امروز(آشنایی کامل با تعزیه های بومی استانها)

نگارش کتاب شبیه نامه در 1200 صفحه و ارائه صدها نکته ناگفته و ناشنیده از تعزیه در سال 1397

عضو هیئت مدیره انجمن تعزیه ایرانیان(1393 تا 1395)

 

قاسم هادی پور

 

قاسم هادی پور

متولد سال 1357 در شهر ری

با تحصیلات کارشناسی ارشد

مشاور عالی مدیرعامل بنیاد علمی فرهنگی تعزیه و همایشهای آئینی کشور

فعال عرصه تعزیه و تعزیه خوان

سابقه داوری در سومین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه

اولین جلسه هماهنگی برگزاری چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه اولین جلسه هماهنگی برگزاری چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه 16 مهرماه در محل این اداره برگزار شد.

به گفته جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این جلسه مقرر گردید سوگواره چهارم از روز پنجشنبه 26 مهرماه تا روز جمعه 4 آبانماه در محل حسینیه شهداء شهر پرندک برگزار گردد.

 

شایان ذکر است در این جلسه اعضائ هیات اجرای سوگواره مشخص وآقای عباس روحانی بعنوان مدیر اجرایی سوگواره انتخاب گردید.

 

شصت و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

مسئول امور دفاتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشورگفت:

تبلیغ نوین به معنای عدول از محتوای اصیل دینی نیست/ضرورت تغییر ادبیات گفتگو با جوانان

معاون هماهنگی منابع انسانی و مدیر امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: تبلیغ نوین به معنای عدول از محتوای اصیل دینی نیست بلکه مفهوم آن تغییر دید و نگاه در روش‌های تبلیغی و فعالیت‌های فرهنگی است. 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، حجت‌الاسلام دکتر علی تقوی در شصت و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه با تاکید بر اینکه تبلیغ نوین به معنای کنار گذاشتن روش‌های سنتی رایج در عرصه تبلیغ نیست، به دلایل کاهش اقبال نسل جوان به مسائل دینی و اعتقادی اشاره کرد و گفت: با گذشت 40 سال از عمر انقلاب و با وجود رشد فعالیت‌های دینی و تبلیغی اما، این تبلیغات با میزان اقبال نسل جوان تناسب ندارد و مهمترین دلیل آن این است که روش ارائه مباحث دینی درست نیست و چینشاین مباحث به درستی انجام نمی‌شود. 

این مسئول در نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور به نیاز محوری در حوزه دین و حوزه اعتقادی به عنوان اصلی‌ترین رویکرد اشاره کرد و افزود: اجرای فعالیت های دینی و اعتقادی باید در جوامع دانشگاهی و آموزشی براساس نیاز جامعه بویژه نسل جوان، مورد تاکید قرار گیرد. 

وی بر ضرورت تبیین آموزه‌های دینی براساس نیاز مخاطب تاکید کرد و گفت: آموزش‌های دانشگاهی براساس نیاز دانشجویان نه بر اساس سلایق شخصی و چینش غیر اصولی، موضوع مهمی است که در دانشگاه‌ها مورد تاکید نهاد نمایندگی ولی فقیه است. 

حجت الاسلام تقوی با تاکید بر تغییر نگاه در برنامه‌های اعتقادی برای افزایش تاثیرگذاری آن گفت: برای تحقق این مهم لازم است تا ادبیات گفتگو با نسل جوان را تغییر دهیم.  

وی به بهره‌گیری از روش‌های موثر تبلیغی در قالب‌های گوناگون اشاره کرد و گفت: استفاده از قالب‌های هنری موجب تأثیرگذاری بیشتر و ابزاری برای رشد مخاطب است و اگر از قالب سنتی خارج شویم درصد بیشتری از جامعه را جذب می کنیم. 

او با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی به منظور جذب جوانان به مساجد عنوان کرد: از روش‌های تشویقی با تاکید بر برنامه‌ریزی صحیح متناسب با نیاز جوانان می توان استفاده کرده و مساجد را محوری برای تقویت فعالیت‌های دینی و فرهنگی کرد. 

حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه زرندیه نیز گفت: افتخار همه نهضت‌های آزادیبخش این است که از نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع) الگو گرفته‌اند و به سبب این الگوگیری دشمنان زیادی در صدد انحراف نهضت عاشورا  برآمدند. 

حجت الاسلام حسین ابراهیمی تصریح کرد: جلوه هدایت‌بخش قیام امام حسین (ع) و خون مطهر شهدای کربلا مانع از انحراف نهضت حسینی شده است و وظیفه همه مبلغات تبیین واقعه عاشورا و نهضت امام حسین (ع) است. 

فرماندار زرندیه نیز اخلاق مداری را حلقه مفقوده در جهان دانست و افزود: باید رویکرد مناسبی به سمت ترویج اخلاق حسنه که در آموزه های دینی مورد تاکید قرار گرفته است اتخاذ و برای جذب جوانان تقویت کرد. 

هادی فدایی، رعایت وفاداری، صداقت و قانون مداری در سیره اهل بیت(ع) را الگویی برای جامعه بشری دانست و افزود: لازم است پارامترهای اخلاق حرفه‌ای را در جامعه نهادینه کنیم. 

وی شورای فرهنگ عمومی را به عنوان عالی ترین مرجع تصمیم گیری و تصمیم سازی برای ارتقای شاخص های فرهنگی دانست و افزود: این مجموعه فرهنگی از ظرفیت بالایی برای ارتقای شاخص های فرهنگی برخوردار است. 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه نیز گفت: ارائه راهکارها در خصوص رفع آسیب‌های عزاداری در ماه محرم و صفر و نیز همفکری و بیان تجربیات برای روش‌های نوین موثر تبلیغی دستور جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان است. 

احمد جوانمرد افزود: یکی از نیازهایی که در شهرستان برای تاثیرگذاری تبلیغ در حوزه دین مورد بررسی قرار گرفته بود جایگزینی روش‌های نوین تبلیغی به جای روش های سنتی برای جذب مخاطب بیشتر و تاثیر مطلوب بود که در دستور کار شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرار گرفت و با بهره گیری از نظرات نخبگان، فعالان فرهنگی و بهره گیری از تجربیات علمای دینی به دنبال تحقق این مهم هستیم. 

در این جلسه اعضای شورای فرهنگی عمومی به بیان نقطه نظرات و راهکارهای خود در خصوص دستور جلسه پرداختند. 

دیدار صمیمی رئیس اداره ارشاد با فرماندهی وکارکنان ناجا در شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز دوشنبه 16 مهرماه سال جاری احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه همکاران وتعدادی از مسئولین بمناسبت هفته نیروی انتظامی در محل فرماندهی انتظامی شهرستان حضور پیدا کرده و با جناب سرهنگ روشن دل و همکاران ایشان دیار نمودند. در این دیدار جوانمرد با اهداء هدایایی از زحمات پرسنل خدوم این نیرو تقدیر بعمل آورد.

نمایشگاه عکس امیردلها در زرندیه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ، بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس نمایشگاه عکس با عنوان امیردلها (حضورمقام معظم رهبری در جبهه های حق علیه باطل) از روز دوشنبه دوم مهرماه سال جاری در محل مسجد صاحب الزمان (عج) شهرمامونیه دایر شد.

 

 

 

کارگاه تخصصی هنرهای تجسمی در زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، بمناسبت هفته دفاع مقدس کارگاه تخصصی هنرهای تجسمی در این شهرستان برگزار شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این کارگاه با موضوع تخصصی جایگاه هنردرهشت سال دفاع مقدس صبح روز پنجشنبه پنجم مهرماه در محل این اداره برگزار گردید.

در این کارگاه سرکارخانم سیده معصومه وخشوری رئیس انجمن هنرهای تجسمی شهرستان زرندیه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تاثیرگذاری هنر در بخشهای مختلف جامعه، بصورت pdf تعدادی از آثار هنرمندان در دوران دفاع مقدس را به حاضرین معرفی نموده و در خصوص ظرائف هنری ومحتوای آثار نکات قابل توجه ای را بیان نمود.

جوانمرد رئیس ارشاد اسلامی هم در این کارگاه که با حضور تعدادی از مسئولین ازجمله یوسفی مدیرآموزش وپرورش، رجبی رئیس جمعیت هلال احمر، ساکی رئیس اداره ورزش وجوانان، مبکی ونیکنام از دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، گفت: هنرمندان همواره در طول تاریخ در ثبت وظبط وقایع مهم نقش بی بدیلی را ایفا نموده اند. و آنها همیشه با زبان هنر به عنوان زبانی گویا و رسا و بین المللی توانسته اند فرهنگ، ارزشها، آداب و رسوم وسنن نسلهای مختلف را به نسلهای بعدی انتقال دهند.

عصرشعر و خاطره دفاع مقدس در مامونیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، بمناسبت هفته دفاع مقدس، عصر روز چهارشنبه چهارم مهرماه عصرشعر وخاطره دفاع مقدس در محل این اداره برگزار شد.

در این مراسم که به همت بسیج اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه و با حضور جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ دوح افزا فرمانده سپاه زرندیه، احمدی بخشدار مرکزی، غضنفری شهردار رازقان، مبکی رئیس دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، محسنی رئیس شورای اسلامی شهر مامونیه، اعضای انجمنهای ادبی شهرستان، اصحاب فرهنگ وهنر و ... حضور داشتند،  دکتر طباطبایی از اساتید زبان وادبیات فارسی دانشگاه شهید بهشتی ضمن شعر خوانی به اهمیت شعر مقاومت وشعر حماسی اشاره داشته واز حضور همیشگی شاعران وادیبان در صحنه های مختلف اجتماعی وتاریخی یاد نمود.

آقایان صفری، کیانی، یاوری، زارع، کاتبی، غضنفری، بیابانی و خانمها پارسافر وکاظمی کسانی بودند که در این مراسم به قرائت آثار ادبی خویش با موضوع دفاع مقدس پرداختند.

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این مراسم گفت: پاسداشت رشادتها، جانفشانیها و ازخودگذشتگی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس حداقل کاری است که میتوان برای این بزرگواران انجام داد. وی در ادامه افزود: قطع به یقین امنیت واقتدار کنونی کشور مرهون ایثار کسانی است که هشت سال همه چیز خود را در راستای حفاظت و اعتلای میهن اسلامی گذاشتند واگر نبودند این عزیزان مطمئنا ما اکنون نمیتوانستیم در این آرامش و امنیت دور هم جمع شده وبه فعالیتهای فرهنگی بپردازیم.

 

نمایشگاه بزرگ کتاب در مامونیه دایر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، بمناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه کتابی در محل این اداره دایر گردیده است.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که عصر روز چهارشنبه چهارم مهرماه باحضور دکتر فدایی فرماندار، سرهنگ روح افزا فرمانده سپاه، بخشدار مرکزی، دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و اصحاب فرهنگ وهنر برگزار شد گفت: در این نمایشگاه که از پنجم مهرماه لغایت بیستم مهرماه صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان است تعداد3000 عنوان درحدود10000 جلد کتاب در موضوعات مختلف اجتماعی، دفاع مقدس، دینی و مذهبی، ادبیات، روانشناسی، کودک ونوجوان، رمان، علمی و.... به معرض نمایش گذاشته شده است که با تخفیف 30 الی 50 درصد ارائه میگردد.

جوانمرد برپایی نمایشگاه کتاب به مناسبتهای مختلف را از برنامه های هدفمند این اداره عنوان نموده و ابراز امیدواری کرد مردم با بازدید و خرید از این نمایشگاه در راستای اعتلای فرهنگی شهرستان بویژه  ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی قدم بردارند.

دیدارمسئولین با خانواده شهید قرآنی در شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، احمد جوانمرد رئیس این اداره به همراه فدایی فرماندار، سرهنگ روح افزا  فرمانده سپاه و سایر مسئولین روز سه شنبه سوم شهریورماه در منزل شهید محسن محمدیان از شهدای فرآنی شهرستان حضور یافته و با خانواده این شهید دیدار نمودند.

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این دیدار ضمن اشاره به برگزاری اولین یادواره شهدای قرآنی استان مرکزی در سال گذشته، خانواده شهیدان محمدیان را خانواده ای فرهنگی معرفی نموده و این خانواده  را از مفاخر شهرستان زرندیه دانست. وی درادامه افزود: در شهرستان زرندیه سه شهید قرآنی به نامهای محسن محمدیان، عبداله منیع و علی اصغر مفیدی شناسایی شده اند که در نظر است با خانواده های بزرگوار این شهیدان دیدار واز ایشان تقدیر بعمل آید.

 

هادی فدایی فرماندار شهرستان زرندیه هم در این دیدار شهداء را شمع راه مسئولین دانسته واز خانواده محترم شهیدان محمدیان خواست که همه مسئولین را در هرچه بهتر خدمات رسانی به مردم دعا کنند. وی حضور در منزل خانواده محترم شهداء را فرصتی مغتنم برای مسئولین دانست تا بتوانند با آرمانهای شهداء وامام شهداء تجدید میثاق نمایند.

برپایی نمایشگاه عکس جنگ در شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نمایشگاه عکس جنگ بمناسبت هفته دفاع مقدس از روز شنبه 31 شهریور درمحل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دایر گردید.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این نمایشگاه تعداد  عدد عکس از هنرمندان مختلف به معرض دید عموم گذاشته شده است.

شایان ذکر است این نمایشگاه از امروز بمدت 10 روز صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان است.

 

جوانمرد در حاشیه برپایی این نمایشگاه گفت: حفظ واشاعه فرهنگ ایثار وشهادت از جمله وظایف این اداره بوده و ارشاد زرندیه سعی برآن دارد تا با برگزاری چنین برنامه هایی در این راستا قدم برداشته و به نحوی به زحمات و رشادتهای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ادای دین نماید.

بازدید رئیس اداره ارشاد از اجراهای تعزیه در شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز یکشنبه 25 شهریورماه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی به همراه ابوالقاسم کاظمی رئیس انجمن تعزیه شهرستان و علیرضا منصور دبیر انجمن در محلهای اجرای تعزیه در شهر مامونیه حضور پیدا کرده و از نحوه اجرای گروههای تعزیه خوانی بازدید نمودند.

 

نشست ادبی پیشواز محرم در مامونیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نشست ادبی پیشواز محرم امروز پنجشنبه پانزدهم شهریورماه در منزل سرکار خانم حمیده پارسافر یکی از شاعران آئینی شهرستان  زرندیه برگزار شد.

در این نشست که با توجه به نزدیکی به ایام سوگواری حضرت اباعبداله الحسین(ع) وبا حضور مسئولین شهرستان از جمله دکتر فدایی فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، مهندس وفا شهردار، سرهنگ روح افزا فرمانده سپاه، دکتر ثمری خلج رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، یوسفی مدیر آموزش وپرورش، رجبی رئیس جمعیت هلال احمر، دارابی رئیس فنی وحرفه ای، مهندس کاووسی رئیس مخابرات، روزبهی رئیس مجمع امور صنفی، مبکی ونیکنام از دفتر نماینده مردم، تقدیری از اعضای شورای شهر مامونیه و اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان، اعضاء انجمنهای ادبی وقلم برگزار شد. شاعران وادیبانی چون دکتر سیدمهدی طباطبایی از اساتید زبان وادبیات فارسی دانشگاه شهید بهشتی، آقای محمدعلی کاتبی، آقای ولی اله صفری، حمیده پارسافر، خانم عارفه فرخی، خانم روانبخش، آقای حسین شجاعیان، آقای محمد علی یوسفی، دکتر ثمری خلج ضمن قرائت آثاری به بیان نقطه نظران خود درخصوص فرهنگ عاشورا، شعرآئینی و فلسفه قیام امام حسین(ع) پرداختند.

در پایان این جلسه با تقدیم هدایایی از سوی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی از سالها تلاش وزحمت سرکار خانم حمیده پارسافر در راستای اعتلای شعر آئینی وعاشورایی تقدیر بعمل آمد.

شایان ذکر است خانم پارسافر جزء شاعرانی هستند که ماه رمضان امسال توفیق حضور در محفل ادبی با حضور مقام معظم رهبری را داشتند.

حضور بزرگانی چون دکتر رحیم طاهر از اساتید زبان وادبیات فارسی در دانشگاهها، آقای مرزوقی، آقای چراغی، آقای نیکبخش، آقای ساعدی، آقای کیانی، آقای ارجمند، آقای ریاض الحسینی، آقای نقدی، خانم فرزانه ودیگران از نکات قابل توجه این نشست و محفل ادبی بود.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در حاشیه این مراسم گفت: فرهنگ عاشورا در حقیقت جامعه اسلامی را در مقابل تمامی معضلات و آسیبهای اجتماعی بیمه کرده است. و به نوعی می توان گفت که هر ساله این دو ماه محرم وصفر است که تمامی رشته های دشمنان اسلام وانقلاب اسلامی را پنبه می کند. وی با اشاره به کاهش جرائم و مشکلات اجتماعی و فرهنگی در ماههای محرم وصفر وماه مبارک رمضان افزود: این اتفاق نشان از ارادت قلبی مردم به اهل بیت عصمت وطهارت است.

 

جوانمرد شاعران ارزشی، آئینی و ولایتمدار را همواره در حفظ و اعتلای فرهنگ دینی  و ارزشهای اسلامی موثر و دخیل دانسته و حمایت از این قشر و این نوع محافل ادبی را از برنامه های این اداره عنوان کرد. 

 

از پیشکسوتان هنرتعزیه درشهرستان زرندیه تقدیرشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه 12 شهریورماه سال جاری به همت این اداره از چهار تن از پیرغلامان امام حسین(ع) در شهرستان زرندیه تقدیر بعمل آمد.

در این مراسم که با حضور قناتی معاون فرمانداری، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، اخوان از اعضای شورای اسلامی شهر مامونیه، علیرضا سعیدی از اساتید به نام تعزیه کشور و تعدادی از هنرمندان تعزیه در شهرستان زرندیه در محله خورشید آباد مامونیه برگزار گردید از سالها زحمت پیشکسوتان هنر تعزیه در این محله، آقایان مرتضی منصور، نعمت واحد، حسن غفوری و حسن نایبی با اهداء لوح، تندیس و هدایایی تقدیر بعمل آمد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این مراسم گفت: گروههای تعزیه خوانی شهرستان زرندیه صاحب پروانه فعالیت میگردند و در همین راستا در نظر است برای یکایک هنرمندان تعزیه شهرستان کارت شناسایی صادرگردد.

 

وی تکمیل بانک اطلاعاتی هنرمندان تعزیه در شهرستان زرندیه را مهمترین اقدام در راستای سازماندهی هنر تعزیه در شهرستان دانست و افزود: راه اندازی انجمن تعزیه در این شهرستان و برگزاری چندین دوره سوگواره تعزیه طی سالهای اخیراثرات بسیار مثبتی در راستای حفظ واعتلای هنر تعزیه در این شهرستان داشته است.