جشن بزرگ ولایت در مامونیه برگزار میگردد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت دهه ولایت و امامت و اعیاد فرخنده قربان و غدیر جشن بزرگ ولایت به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر مامونیه و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه چهارشنبه شب مورخ 30 مردادماه سال جاری همزمان با شب ولادت هفتمین پیشوای شیعیان جهان حضرت امام موسی کاظم(ع) در محل پارک ملت مامونیه برگزار میگردد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این جشن هنرمندان مطرح کشوری از جمله آقای منوچهر آذری، بازیگر معروف صدا وسیمای جمهوری اسلامی، مازیار عصری خواننده مطرح کشوری، علی ملک لو خواننده مطرح کشوری در کنار دیگر هنرمندان کشوری و استانی به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

جوانمرد ضمن تقدیر وتشکر از نگاه فرهنگی شهردار و اعضاء شورای شهر مامونیه که در برگزاری این مراسم اداره فرهنگ وارشاد اسلامی را یاری نمودند، هدف از برگزاری این مراسم را عمل به منویات مقام معظم رهبری در ایجاد نشاط اجتماعی عنوان نموده و افزود: شادی و نشاط حق عموم مردم است و نهادهای فرهنگی وظیفه دارند در راستای ایجاد این فضا و برگزاری برنامه های شاد ومهییج قدم بردارند. وی  در ادامه ایجاد شادی حلال و دوری از ابتذال و معصیت را از اولویتهای برنامه های فرهنگی این اداره عنوان کرد.

مراسم تجلیل از خبرنگاران زرندیه برگزار شد.

مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان زرندیه برگزار شد.

برآورده کردن خواسته های فعالان رسانه اصلی ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، «محمد رضا منصوری» نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، عصر یکشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران فعال شهرستان زرندیه افزود: کمتر شغلی در سیستم اداری کشور مانند خبرنگاری دارای سختی های خاص خود است و فقط عشق و علاقه می تواند افراد را به این جایگاه سوق دهد.وی گفت: اطلاع رسانی رسانه ها می تواند برای اقشار مختلف مردم امیدبخش و توسعه آفرین باشد و از رنج و آلام شهروندان بکاهد.
منصوری گفت: خبرنگاران افرادی از خود گذشته و ایثارگر هستند که با وجود کاستی ها همچنان مردم را فراموش نمی کنند.نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت، افزود: ظرفیت بکارگیری نیروهای انسانی در سیستم اداری و دولتی ما تکمیل شده و اکنون از هر ۱۰ نفر یک نفر کارمند است و همین وضع سبب شده که وضعیت شغلی و معیشتی خبرنگاران هم چندان مطلوب نباشد.وی اظهار داشت: مدرک گرایی و تورم علمی دانشگاهها حاصل سوء مدیریت های گذشته سبب شده که با موجی از دانش آموختگان بدون مهارت مواجه شویم و  در این بین رسانه ها نقش مهمی در بازتاب این معضل و سوق دادن نیروها به فراگیری فنون و حرفه های کاربردی دارند. وی گفت: خبرنگاران فعال در شهرستان های ساوه و زرندیه بدون هیچ توقعی و با بلندنظری رسالت خود را انجام می دهند و از این حیث نمونه هستند.

فرماندار زرندیه نیز گفت: مدیران این شهرستان باید ضمن تعامل مناسب با رسانه ها، روحیه نقدپذیری و پاسخگو بودن را در خود تقویت کنند.  هادی فدایی افزود: خبرنگاران به دنبال اصلاح امور هستند و با انعکاس مشکلات و کاستی ها در فرایند رشد و توسعه جامعه موثر هستند.وی اظهار داشت: مدیران نباید از انتقادات رنجیده شوند و با پذیرش نقدهای دلسوزانه از سوی اصحاب رسانه، نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند که در نهایت به اعتماد افزایی مردم به نظام اسلامی منجر می شود. فرماندار زرندیه افزود: رسانه ها نماینده مردم و افکار عمومی هستند و از آنجا که ما به مردم مدیون هستیم بنابراین باید از نقدها به عنوان عاملی وحدت آفرین استقبال کنیم. فدایی گفت: بهره گیری از ظرفیت های رسانه ای می تواند اقدامات مدیران در اجرای پروژه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی را شتاب ببخشد. وی گفت: فعالیت خبرنگاران در راستای رفع مشکلات و زندگی بهتر مردم به نوعی عبادت محسوب می شود و همه باید از رسانه های پویا و خبرنگاران دلسوز این شهرستان حمایت کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه نیز گفت: رسانه ها نقش مهمی در آگاهی بخشی به مردم و بازتاب اخبار و رویدادها دارند. اجمد جوانمرد گفت: در جوامع امروزی یکی از مولفه های توسعه یافتگی داشتن خبرنگاران و رسانه هایی توانمند است که خوشبختانه اصحاب قلم در شهرستان زرندیه به خوبی نقش و رسالت خود را ایفا می کنند.

وی گفت: خبرنگاران علاوه بر ایجاد امیدواری و تقویت روحیه همبستگی میان آحاد جامعه، از شاخص های اخلاقی و حرفه ای مانند شجاعت، صراحت و حق گویی بهره مند هستند.

 

در این مراسم از خبرنگاران  شهرستان زرندیه تجلیل شد

حجت الاسلام دانشی سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی شد.

حجت الاسلام عباس دانشی به سرپرستی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی منصوب شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی را به عنوان سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی منصوب کرد.

نصرت الله لطفی با حضور در دفتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی را طی حکمی به سرپرستی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی منصوب کرد.

متن حکم به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

جناب مستطاب،حجت الاسلام عباس دانشی

با سلام و تحیت،نظر به ماموریت خطیر نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باموضوع سیاستگذاری،برنامه ریزی،سازماندهی ،نظارت راهبردی و مدیریت برگزاری مراسم عمومی ،ایام الله و رسمی کشور ومراتب شایستگی ،تعهد وتجارب گرانسنگ آن جناب درحوزه فرهنگی خاصه تصدی چندین ساله ریاست یکی از مهمترین دفاتر استانی این نهاد به موجب این حکم ،تا اطلاع ثانوی به سمت«سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی »منصوب میشوید.

امید است با استعانت از ذات اقدس احدیت جل و علا،در ظل توجهات حضرت بقیه الله الاعظم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ملاک عمل قرار دادن منویات حکیمانه مقتدای عظیم الشان امت اسلامی ،حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (ادام الله ظله الوارف) و بهره حداکثری از مساعدت و ظرفیت نهادهای فرهنگی و مردمی توأم با تشریک مساعی ،هم افزایی وهمدلی مدیران محترم ارگان ها و نهادهای مستقر در استان -تشکل های نقش آفرین مردمی خاصه نماینده مکرم ولی فقیه در استان- استاندار محترم و ائمه بزرگوار جمعه وجماعات و بارعایت دقیق ضوابط ،آیین نامه ها ودستور العمل ها در انجام این رسالت مهم موفق و مؤید باشید.

نصرت الله لطفی

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

کمدی پارازیت در زرندیه به روی صحنه رفت

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نمایش کمدی پارازیت به کارگردانی بهزاد کاردان پور در روز های پنجشنبه وجمعه27 و 28 تیرماه سال جاری در سه سانس به روی صحنه رفت.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، این  نمایش نوشته حسن سالارمنش می باشد که در آن آقایان مهدی جواهری، بهزاد کاردان پور، عباس پیرهادی، مهدی آقامعلی و خانمها مهناز محمدی، مینا زنجانی، یاسمن محمد ولی و هستی محمد ولی ایفای نقش نموده اند.

 

جوانمرد در ادامه افزود: این نمایش در سبک سورئال و داستان اعضای بدن فردی هستند که در اثر سانحه تصادف مرگ مغزی شده است. این نمایش سعی دارد به آسیبهای اجتماعی و معضلات موجودجامعه کنونی بپردازد که با استقبال پر شور مردم فهیم و هنر دوست شهرستان واقع گردید.

با حضور معاون استاندار نمایشگاه ازدواج سالم در زرندیه افتتاح شد.

 

معاون استاندار مرکزی گفت: هنر بهترین رسانه برای آگاه سازی مردم است.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، مهندس اکرمی معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری مرکزی در مراسم افتتاح نمایشگاه سیاستهای جمعیتی و ازدواج آسان که در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه دایر گردیده است گفت: هنر بهترین رسانه برای آگاه سازی مردم است.

اکرمی در ادامه بخش عمده ای از مشکلات ناشی از آسیبهای اجتماعی را حاصل کم اطلاعی و عدم آگاهی عموم مردم دانست که دستگاههای فرهنگی از جمله فرهنگ وارشاد اسلامی می توانند با زبان هنر و فعالیتهای فرهنگی در راستای آگاه سازی مردم قدم بردارند. معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری مرکزی ضمن ارزیابی خوب از این نمایشگاه و تقدیر وتشکر از مسئولین برپایی آن، از مسئولین خواست شرایط حضور اقشار مختلف در این نمایشگاه را فراهم آورند. تا طیف گسترده ای از مردم بتوانند از فوایدآن بهرمند شوند.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در ابتدای این مراسم که با حضور معاون استاندار، فرماندار و سایر مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد، هدف از برپایی این نمایشگاه را آگاه سازی مردم در راستای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی عنوان کرده و افزود: دراین نمایشگاه حدود 50 تابلوی عکس نوشته پیرامون ازدواج سالم و تعدادی کتاب و بروشور و محصولات فرهنگی در معرض دید عموم قرار گرفته است که از امروز 26 تیرماه بمدت یکهفته آماده بازدید علاقمندان می باشد.

 

اولین جلسه ستاد اجرایی جام باشگاههای کتابخوانی

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، احمد جوانمرد رئیس این اداره در اولین جلسه ستاد اجرایی چهارمین دوره جام باشگاههای کتابخوانی کودک ونوجوان در شهرستان زرندیه گفت: برقراری ارتباط بین کودکان ونوجوانان با اهل قلم ازاهداف راه اندازی و فعالیت باشگاههای کتابخوانی کودک ونوجوان و از اولویتهای ارشاد زرندیه است.

جوانمرد در این جلسه که صبح روز دوشنبه 24 تیرماه سال جاری در محل سالن جلسات این اداره برگزار شد هدف از راه اندازی و فعالیت باشگاههای کتابخوانی کودک ونوجوان را کمک به افزایش سرانه مطالعه میان کودکان ونوجوانان، تقویت فرهنگ گفتگو و استدلال، مهارت در بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی در کودکان ونوجوانان، بالا بردن اعتماد به نفس، خواندن با کیفیت، عادت دادن دانش آموزان برای مراجعه به کتابفروشی، گسترش فرهنگ همکاری و مشارکت، تقویت کتابخانه های کوچک کلاسی، آپارتمانی و... عنوان نموده و ادامه داد: برگزاری جام باشگاههای کتابخوانی کودک ونوجوان حرکتی بسیار تاثیرگذار و پیش برنده در اهداف فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی است که با کمک سایر دستگاهها و نهادهای فرهنگی می تواند در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی موثر واقع شود.

 

در این جلسه مقرر گردید ادارات آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، کتابخانه های عمومی، پایگاههای مقاومت سپاه ناحیه زرندیه، کانونهای فرهنگی هنری مساجد، موسسات فرهنگی قرآن وعترت و ... نسبت به ثبت، راه اندازی و فعالیت  باشگاههای کتابخوانی کودک ونوجوان اقدام نمایند.

برپایی نمایشگاه حجاب وعفاف در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز سه شنبه هجدهم تیرماه سال جاری بمناسبت هفته حجاب وعفاف نمایشگاهی با همین موضوع در محل امامزاده سیدمنصور(ع) شهر مامونیه برپا گردید.

در این نمایشگاه که همزمان با همایش بزرگ مدافعان حریم خانواده برپا شد، غرفه هایی متعددی از جمله غرفه عرضه پوشاک و البسه اسلامی، غرفه تولیدات صنایع دستی بانوان، غرفه عکس نوشته ضرورت حجاب از دیدگاه اسلام، ایستگاه هنر، اجرای زنده هنری توسط بانوان هنرمند شهرستان و ... دایر شده که با استقبال  بسیار خوب علاقمندان مواجه شد.

 

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیرکارگروه عفاف وحجاب شهرستان زرندیه هدف از برگزاری این نمایشگاه را تشویق بانوان محجبه و ایجاد فضای معنوی جهت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب عنوان کرد. وی برپایی این نمایشگاه و همایش مدافعان حریم خانواده را تنها بخشی از برنامه های پیش بینی شده کارگروه عفاف و حجاب شهرستان  برای هفته حجاب وعفاف عنوان کرد.

 

نشست صمیمی دختران هنرمند شهرستان با فرماندار ومسئولین ادارات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، نشست صمیمی دختران هنرمند شهرستان با فرماندار ومسئولین ادارات بمناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، صبح روز پنجشنبه13 تیرماه سال جاری در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این نشست که با حضور فرماندار، احمد جوانمرد رئیس ادارهع فرهنگ وارشاد اسلامی، ساکی رئیس اداره ورزش وجوانان و تعدادی از دختران نخبه در رشته های مختلف فرهنگی هنری و ورزشی حضور داشتند، دکتر فدایی فرماندار شهرستان زرندیه ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه سلام ا.. علیها و روز دختر به تمامی دختران نخبه و سخت کوش شهرستان، حضور بانوان در صحنه های مختلف اجتماع را موهبتی بس ارزشمند دانسته و از دختران علاقمند به فعالیتهای اجتماعی خواست تا با فرمانداری و دستگاههای فرهنگی شهرستان ارتباط گرفته وتعامل برقرار نمایند.

فدایی ازتشکیل شورای مشورتی متشکل از دختران نخبه شهرستان در فرمانداری خبر داد که بتوان با همفکری و کمک این شورا خدمات بهتری را برای این قشر از جامعه ارائه داد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در این جلسه حضور دختران هنرمند و نخبه  را در بخشهای مختلف جامعه مشهود وتاثیرگذار دانسته وافزود: بانوان همیشه در صحنه های مختلف انقلاب و جامعه نقش موثری داشته و دارند.

 

وی از فعالیت تعداد زیادی از دختران هنرمند در رشته های مختلف هنری و در قالب انجمن های مختلف فرهنگی هنری از جمله هنرهای تجسمی، سینمای جوان، شعر و ادبیات خبر داد که آینده روشنی را برای دختران شهرستان زرندیه رقم خواهند زد.

بمناسبت روز قلم محفل شعر خانگی در زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز چهارشنبه دوازدهم تیرماه سال جاری بمناسبت روز قلم محفل شعر خانگی با حضور احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در منزل آقای منصور کیانی از شاعران پیشکسوت شهرستان برگزار گردید.

در این محفل اساتیدی چون دکتر رحیم طاهرف دکتر سیدمهدی طباطبایی، آقایان محمدعلی چراغی، صفت اله مرزوقی، منصور کیانی، ولی اله صفری، علی ارجمند، نوبهاری، کاتبی، جراحی، موصولی و خانمها فرزان، پارسافر، یکه تاز، تنهایی و ... حضور داشتند. مطالب بسیار ارزشمندی قرائت و مطرح گردید.

 

ضیافت شام پایان بخش این محفل ادبی بود.

جلسه هیات امناء یادمان شهدای گمنام شهر زاویه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز چهارشنبه دوازدهم تیرماه نودوهشت جلسه هیات امناء یادمان شهدای گمنام شهر زاویه  و بررسی وضعیت مجتمع فرهنگی هنری این شهر در محل فرمانداری و به ریاست فرماندار شهرستان برگزار شد.

در این جلسه که حجه الاسلام سلطان زاده امام جمعه زاویه، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، سرهنگ روح افزا فرماندهی سپاه ناحیه زرندیه، ضیایی شهردار زاویه، حسینی رئیس شورای اسلامی شهر زاویه و انصاریان رئیس بنیاد شهیدو امور ایثارگران شهرستان هم حضور داشتند در خصوص چگونگی ساخت یادمان شهدای گمنام بحث وتبادل نظر شده و مقرر گردید سپاه ناحیه زرندیه با مساعدت  شهرداری  و بنیاد شهید یادمان این شهدای بزرگوار را که در محل مجتمع فرهنگی هنری زاویه به مالکیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد احداث نمایند. و فرمانداری شهرستان هم در راستای تکمیل ساختمان مجتمع فرهنگی هنری نسبت به تخصیص اعتبار درکمیته برنامه ریزی شهرستان مساعدت کند.

بازدید حجه الاسلام دانشی مدیرکل ارشاد ازمجتمع فرهنگی مامونیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصرروز سه شنبه یازدهم تیرماه نودوهشت ازمحل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه بازدیدوازنزدیک با وضعیت این مجتمع از جمله ساختمان اداری، محوطه، سالن آمفی تئاترو... آشنا شد.

 

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این بازدید در خصوص مقدار و نحوه جذب اعتبارات عمرانی در سال گذشته، نواقص ومشکلات موجود این مجتمع، وضعیت منابع از جمله نیروی انسانی، سرایداری ونگهبانی، خودرو و توضیحات جامه وکاملی را به سمع ونظر حجه الاسلام دانشی رساند.

دیدار مدیرکل ارشاد با دکتر فدایی فرماندار زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز سه شنبه یازدهم تیرماه سال جاری حجه الاسلام والمسلمین دانشی مدیرکل جدید فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی در محل فرمانداری شهرستان زرندیه حضور یافته و با دکتر هادی فدایی فرماندار این شهرستان دیدار وگفتگو کرد.

 

دانشی در این دیدار ضمن تقدیر وتشکر از نگاه بسیار مثبت فرماندار به مسائل فرهنگی  و هنری از وی خواست تا با همین رویکرد در خصوص تکمیل و تجهیز سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری مامونیه حمایت و مساعدت بیشتری را مدنظر قرار دهد. دکتر فدایی هم در این نشست با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود و دیگر مشکلات مبتلا به شهرستان از جمله مشکل کم آبی، شریانهای مواصلاتی، سلامت و... گفت: توسعه وتقویت زیرساختهای فرهنگی هنری در شهرستان جزء اولویتهای کمیته برنامه های شهرستان می باشد که در سال پیش رو هم قطعا مدنظر قرار خواهد گرفت.  

 

دیدار حجه الاسلام دانشی با امام جمعه شهرستان زرندیه

حجه الاسلام دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی عصر روز سه شنبه مورخ11/4/98 در دیدار با حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه گفت: اجرای برنامه های فرهنگی هنری شاد ومهیج از اولویتهای این اداره بوده و ایجاد فضای شادی و نشاط حق  مردم است که باید به آن پرداخته شود.

مدیرکل ارشاد استان ضمن اشاره به ظرفیتهای فرهنگی هنری موجود در شهرستان زرندیه، پرداختن به انواع رشته های هنری از جمله موسیقی را از وظایف ذاتی و سازمانی این وزارتخانه عنوان نموده و افزود: نیروهای ارزشی می بایست در تمامی زمینه های مختلف فرهنگی و هنری حضور داشته و فعال باشند که چه بسا در هر زمینه ای منفعل عمل شده است خسارات و اثرات زیانباری را در پی داشته است.

حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه هم در این دیدار که با حضور فدایی فرماندار و جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد گفت: شرایط فرهنگی شهرستان زرندیه بدلیل یکدست بودن جمعیت و پراکندگی موجود شرایط نسبتا مناسبی است اما با توجه به افزایش مهاجرتها و  ورود خرده فرهنگهای مختلف می بایست هوشیار بوده و تاحدودی نگران آینده بود.

 

وی ضمن اشاره به تازه تاسیس بودن شهرستان زرندیه و انتزاع آن از شهرستان ساوه در سال 81 کمبود امکانات و زیرساختهای فرهنگی هنری را طبیعی دانسته و ابراز امیدواری کرد در آینده شاهد شرایط بهتری در این زمینه باشیم. 

حضور حجه الاسلام دانشی در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی زرندیه

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرستان زرندیه گفت:

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه حجه الاسلام عباس دانشی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی عصر روز سه شنبه یازدهم تیرماه سال جاری در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرستان که در محل فرمانداری و به ریاست دکتر فدایی فرماندار برگزار شد گفت: تقویت زیرساختهای فرهنگی هنری شهرستانها از اولویتهای کاری اداره کل می باشد.

حجه الاسلام دانشی در ادامه افزود: نبود سالن آمفی تئاتر در شهرستان زرندیه موجب تاسف است و این در حالی است که بسیاری از شهرستانهای کوچک استانهای مرزی دارای مجتمع های فرهنگی هنری مجهز و سالنهای آمفی تئاتر مناسب می باشند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، شرایط نامناسب اقتصادی را یکی از عوامل کندی پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی دانسته و ابراز امیدواری کرد با همکاری و مساعدت سایر نهادها از جمله استانداری، فرمانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بتوان قدمهای موثری را در راستای تکمیل وتجهیز سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری مامونیه و سایر پروژه های فرهنگی هنری شهرستان زرندیه و استان مرکزی برداشت.

حجه الاسلام عباس دانشی در این جلسه که تعدادی از اصحاب فرهنگ وهنر ومسئولین انجمنهای فرهنگی هنری هم حضور داشتند ادامه داد: واژه فرهنگ دایره بسیار گسترده ای دارد که بسیاری از بزرگان فرهنگی و علمی و دینی هم نتوانسته اند به تعریف واحد وکاملی ازاین واژه برسند. وی فرهنگ و هنر از دیدگاه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی را فرهنگ وهنری دانست که در طراز انقلاب اسلامی بگنجد ومراد خارج از ان را مغایر با اهداف و آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست.

دکتر فدایی فرماندار شهرستان زرندیه هم در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از حضور اصحاب فرهنگ و هنر در این جلسه ابراز امیدواری کرد با همفکری، تعامل و همدلی بین مسئولین و مردم بالاخص اصحاب فرهنگ و هنر بتوان شرایط مساعدی برای ساخت، تکمیل وتجهیز مراکز فرهنگی و هنری در این شهرستان فراهم کرد. وی شهرستان زرندیه را شهرستانی با سبقه فرهنگی دانسته و وجود بزرگانی باستانی از جمله ابن مشکویه، و معاصر چون آیت اله میرمحمدی، آیت اله زرندی و دکتر عباسعلی وفایی نشان از اهمیت فرهنگی این منطقه از استان عنوان کرد.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ضمن تشریح و تحلیل شرایط فرهنگی هنری شهرستان با توجه به فرصت ها وتهدیدات فرهنگی موجود گزارش جامع و کاملی از فعالیتهای فرهنگی هنری صورت گرفته توسط این اداره و انجمنهای وابسته در سال 1397  ارائه داد.

 

ارائه نقطه نظرات و خواسته های فرهنگی هنری اصحاب فرهنگ هنر شهرستان توسط آقایان حسین علی حسینی، بهروز مبصری، روستایی، آقامعلی، روانبخش، توکلیان، حسینخانی، تقوی، نیکنام و ایزدیاری از دیگر نکات قابل توجه این جلسه بود که توسط مدیرکل یادداشت و در دستور بررسی قرار گرفت.

 

جلسه بازبینی نمایش پارازیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان زرندیه، جلسه بازبینی نمایش پارازیت نوشته حسن سالارمنش و به کارگردانی بهزاد کاردان پور صبح روز چهارشنبه 5 تیرماه با حضور اعضای شورای ارزشیابی و نظارت برنمایش شهرستان و احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در محل برگزار و پس از بررسی بعمل آمده مجوز اجرای نمایش مذکور به شرط رعایت موارد اصلاحی صادر شد.

جلسه شصت وششم شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزار ش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، شصت وششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان به ریاست حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه و با حضور اکثریت اعضاء و با دستور جلسه تبادل نظر پیرامون راهکارهای عملی ترویج فرهنگ حجاب وعفاف و جمع بندی برنامه های هفته حجاب و عفاف صبح روز یکشنبه نهم تیرماه سال جاری در محل سالن جلسات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در ابتدای این جلسه گفت: مشکل بد حجابی در جامعه کنونی ریشه در شیطنت بیگانگان دارد و برخلاف عقیده بعضی که آن را در اعتقادات مردم می بینند، این گونه نیست. ایشان در ادامه مردم ایران اسلامی را مردمی متدین و معتقد دانست که به تمامی اصول و ارزشهای دینی و عرفی خویش پایبند می باشند.

امام جمعه شهرستان زرندیه در ادامه افزود: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی،مشکلات اقتصادی و دیگر مشکلات موجود را حربه ای برای پیشبرد اهداف خود قرار داده اند تا بتوانند به این طریق به اهداف شوم و مخرب خویش دست یابند.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه ضمن اشاره به هفته حجاب و عفاف مه از 15 لغایت 21 تیرماه سال جاری می باشد از مسئولین شهرستان خواست نسبت به برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی در این خصوص اهتمام بیشتری  داشته باشند.

 

دبیرکارگروه عفاف وحجاب شهرستان زرندیه در ادامه افزود: تبلیغات محیطی، تشویق بانوان محجبه در برنامه های مختلف، برپایی نمایشگاه حجاب وعفاف در نقاط مختلف شهرستان، حضور دسته جمعی بانوان محجبه در محافل عمومی، حضور فعال خواهران طلبه وبسیجی در فضای مجازی، برگزاری کرسی های آزاداندیشی با موضوع حجاب برتر، برگزاری مسابقات فرهنگی هنری، اجرای طرح آراستگی فرهنگی در دانشگاهها،  نظارت بر عملکرد صنوف مختلف، آموزشگاههای آزاد، موسسات خصوصی و پایگاههای مجری طرح غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در تابستان، ترویج فرهنگ غیرت در میان مردان و برگزاری همایش مدافعان حریم خانواده با سخنرانی حجه الاسلام دکتر اسماعیلی از اساتید حوزه و دانشگاه بخشی از برنامه های فرهنگی پیش بینی شده این هفته در شهرستان زرندیه می باشد.

کارگاه (ورکشاپ)هنرهای تجسمی برگزار شد.

کارگاه (ورکشاپ)هنرهای تجسمی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر عصر روز دوشنبه سوم تیرماه سال جاری در زرندیه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان زرندیه، کارگاه(ورکشاپ) هنرهای تجسمی بمناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر عصر روز دوشنبه سوم تیرماه سال جاری برای اولین بار در فضای باز و در محل پارک شکوفه شهر مامونیه با حضور هنرمندان رشته های مختلف هنرهای تجسمی برگزار گردید. در این کارگاه که با حضور احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، میروهابی بخشدار مرکزی، یزدان دوست رییس اداره تبلیغات اسلامی، کاووسی رئیس اداره آب روستایی، دارابی رئیس اداره فنی وحرفه ای و... برگزار گردید، تعداد ۴۰ نفر از هنرمندان رشته های خوشنویسی، طراحی، نقاشی. معرق. کاریکاتور، دولابری، کاردستی، مینا کاری و عکاسی حضور پیدا کرده و به اجرای زنده هنری با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی بویژه پیشگیری از اعتیاد پرداختند. جوانمرد در حاشیه این کارگاه گفت: این ورکشاپ با هدف ایجاد نشاط اجتماعی، شناساندن ظرفیت هنر برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ایجاد تعامل و مودت میان هنرمندان با عموم مردم و علاقمندان به فرهنگ‌وهنر برگزار گردید که مورد توجه عموم‌ مردم هنر دوست شهر مامونیه قرار گرفت. 

برپایی نمایشگاه عکس اعتیاد در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر نمایشگاه عکسی با همین موضوع در محل نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری مامونیه دایر شده است.

به گفته احمد جوانمرد رئیس این اداره در نمایشگاه مذکور تعداد 40 اثر عکاسی با موضوع اعتیاد در معرض دید عموم قرار گرفته است که از روز دوشنبه سوم تیرماه سال جاری صبح وعصر به مدت یک هفته آماده بازدید علاقمندان می باشد.

جوانمرد با اشاره به تعدادی از برنامه های فرهنگی، هنری این اداره از جمله برگزاری ورکشاپ هنرهای تجسمی با شعار هنر برای سلامت، سلامت برای همه ، تبلیغات محیطی، ارسال پیامک، حضور موثر در فضای مجازی و... که برای این هفته تدارک دیده شده است، پیشگیری را بسیار بهتر وتاثیرگذارتر از درمان در مقوله مبارزه با مواد مخدر عنوان کرده و افزود: اجرای برنامه های فرهنگی هنری متنوع و ایجاد فضای شادی و نشاط در جامعه می تواند از عوامل و راهکارهای مهم پیبشگیری از اعتیاد باشد.

 

وی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی را از مهمترین برنامه های پیش بینی شده این اداره در سال جاری عنوان نموده و ابراز امیدواری کرد با ایجاد تعامل بین بخشی در شهرستان بتوان قدمهای مثبتی را در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی ازجمله اعتیاد برداشت.

اولین جلسه کارگروه فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه درسال 98 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، جلسه کارگروه فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه با حضور مسئولین انجمنهای فرهنگی هنری و تعدادی از اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان، عصر روز چهارشنبه 29 خردادماه سال جاری در محل این اداره برگزار گردید.

در این جلسه که به ریاست احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار شد، در خصوص نحوه برگزاری اولین کارگاه(ورک شاپ) هنرهای تجسمی در فضای باز با شعار ((هنر برای سلامت)) که بمناسبت هفته مبارزه بامواد مخدر درمحل پارک شکوفه شهر مامونیه برگزار خواهد شد، انتخاب معبری در شهرستان بعنوان گذر فرهنگ وهنر و نامگذاری معبر و یا میدانی در شهر مامونیه به نام فرهنگ و هنر بحث وتبادل نظر شد.

در این جلسه مقرر گردید بمناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، کارگاه هنرهای تجسمی عصر روز دوشنبه سوم تیرماه با حضور هنرمندان رشته های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، طراحی، خوشنویسی، عکاسی، معرق و... در محل پارک شکوفه گردهم آمده و به اجرای زنده هنری بپردازند.

 

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی هدف از برگزاری این کارگاه را در وهله اول ایجاد دوستی، همدلی و مودت میان هنرمندان شهرستان، شناساندان هنر و توانایی هنرمندان به عموم مردم جامعه و گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد. وی اجرای برنامه هایی فرهنگی هنری را یکی از مهمترین راهکارهای کاهشآ اجتماعی دانست.

تقدیر از نویسنده زرندیه ای در اولین مراسم نکوداشت زنان مفاخر استان مرکزی

اولین مراسم نکوداشت زنان مفاخر استان مرکزی با حضور فریبا نظری پورکیانی معاون وزیر کشور در امور زنان و خانواده، استاندار مرکزی، جمعی از مسئواین ونمایندگان مردم اراک در فرهنگسرای شهر برگزارشد ودر پایان از بانوان نقش آفرین در استان تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در اولین مراسم نکوداشت زنان مفاخر استان مرکزی که روز چهارشنبه 22 خردادماه سال جاری برگزار گردید از آقای خسرو امیر حسینی از نویسندگان و فرهیختگان شهرستان زرندیه و نائب رئیس انجمن قلم شهرستان به جهت گردآوری وتالیف کتاب دیوان شاعره قرن 13 فرخنده ساوجی تقدیر بعمل آمد.

شایان ذکر است خسرو امیرحسینی اهل روستای بندامیر بخش خرقان شهرستان زرندیه می باشد.

برخی از بانوان مفاخر و مشاهیر استان مرکزی به این شرح هستند:

 

پرفسور پروانه وثوق، بنیانگذار هماتولوژی و آنکولوژی نوین در ایران،
پروفسور توران میرهادی، مادر ادبیات کودک و نوجوان ایران.
دکتر بدر الزمان قریب، متخصص زبان سغدی در جهان،
دکتر نیک چهره محسنی، موسس اولین آزمایشگاه روانشناسی کودک.
دکتر مریم میرهادی، اولین بانوی فارغ التحصیل دندانپزشکی ایران،
قدس السلطنه بیات، بنیانگذار بیمارستان قدس اراک،
پروین اعتصامی، بانوی حکیم و شاعره ادبیات فارسی،
فرخنده ساوجی، شاعره صاحب دیوان قرن ۱۳،
عالمتاج قائم مقامی، شاعره قصیده سرای دوران قاجاریه.
بهجت صدر اراکی، اولین نقاش برجسته نوگرای ایرانی.
سونیا بالاسیان، هنرمند و نقاش آثار انتزاعی
ملاصغری کمیجانی، معلم و مروج قرآن

دیدار مسئولین شهرستان با هادی بیابانی شاعرآئینی

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، عصر روز دوشنبه 13 خردادماه سال جاری احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی به همراه مهندس منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، دکتر فدایی فرماندار و تعدادی از مسئولین در منزل آقای هادی بیابانی شاعرو نویسنده آئینی حضور یافته و با وی دیدار وگفتگو کردند. شایان ذکر است در این دیدار با اهداء هدایایی از این شاعر اهل بیت(ع) تجلیل بعمل آمد.

محفل انس با قرآن در زرندیه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، از سری برنامه‌های جشن رمضان که به همت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها برگزار می‌شود، شامگاه یکشنبه، دوازدهم خردادماه سال جاری مراسم نورانی محفل انس با قرآن کریم در مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) شهر مامونیه برگزار شد.


به گفته احمد جوانمرد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، این مراسم معنوی که به همت این اداره و کانون فرهنگی هنری مالک اشتر مسجد حضرت فاطمه زهرا سلام ا...علیها شهر مامونیه با حضور حجت‌الاسلام ابراهیمی، امام جمعه شهرستان، ‌فدایی فرماندار، تعدادی از مسئولین شهری و شهرستانی و عموم مردم ولایتمدار برگزار شد، علاوه بر اجرای برنامه توسط حافظ و قاری نوجوان این شهرستان امیر‌مهدی گودرزی و گروه تواشیح طاهای این شهرستان، قاری بین‌المللی قرآن کریم استاد حاج جعفر فردی به تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید پرداخت که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.


جوانمرد در ادامه برگزاری جشن رمضان در مساجد را از برنامه‌های این اداره و دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی در این ماه مبارک عنوان کرد که این برنامه‌ها در شهرستان زرندیه در مساجد جامع روستای صدرآباد و حضرت فاطمه(س) مامونیه به مرحله اجرا در آمد.


وی برنامه‌های قرآنی، از جمله برگزاری محافل انس با قرآن را از برنامه‌های بسیار درخور و موثر در حفظ و اعتلای فرهنگ دینی دانسته و ابراز امیدواری کرد که بتوان با برگزاری برنامه‌های فرهنگی، هنری، دینی و بالاخص قرآنی در مساجد این پایگاه‌های مهم فرهنگی و مردمی به جایگاه اصلی خود که همان محل فرماندهی فعالیت‌های فرهنگی و دینی است تبدیل شوند.

محفل انس با قرآن در صدر آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه پنجشنبه شب نهم خردادماه سال جاری محفل انس با قرآن کریم به همت کانون فرهنگی هنری شهدای صدرآباد در محل مسجد جامع این روستا برگزار شد.

 

در این مراسم نورانی که با استقبال بسیار خوب اهالی برگزار گردید، قاری و حافظ کل قرآن کریم استاد غلامرضا اسکندری و قاری و حافظ نوجوان محمد مهدی گودرزی به تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید پرداختند.

 

 

مجمع عمومی انجمن تعزیه زرندیه برگزار شد.

مجمع عمومی انجمن تعزیه شهرستان زرندیه در سالن شورای اسلامی شهر مامونیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه،  عصر پنجشنبه، نهم خردادماه مجمع عمومی انجمن تعزیه این شهرستان در سالن شورای اسلامی شهر مامونیه برگزار شد.


احمد جوانمرد، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این مراسم، تعزیه را هنری مقدس، ارزشمند و تاثیر گزار معرفی کرده و افزود: هریک از هنرهای هفت‌گانه در کشور ما به ‌نوعی متاثر از هنر غرب هستند و تنها هنر تعزیه است که اصالت خود را حفظ کرده و تاثیری از هنر غرب نپذیرفته است.

 
وی در ادامه گفت: حمایت از هنرمندان تعزیه به‌ویژه پیشکسوتان این هنر از وظایف ذاتی وزارت ارشاد است که در نظر است با ساماندهی گروه‌های تعزیه‌خوانی شهرستان و تکمیل بانک اطلاعاتی هنرمندان این عرصه به این مقوله بیش از پیش پرداخته شود.


جوانمرد صدور پروانه فعالیت گروه‌های تعزیه‌خوانی و صدور کارت عضویت هنرمندان انجمن تعزیه را از برنامه‌های پیش‌روی این انجمن بیان کرد.


ابوالقاسم کاظمی، رئیس انجمن تعزیه شهرستان زرندیه هم در این مراسم برگزاری چهار دوره سوگواره‌ تعزیه در این شهرستان، تشکیل گروه منتخب تعزیه‌خوانان شهرستان و برگزاری چندین اجرای تعزیه بمناسبت‌های مختلف، برگزاری بیش از بیست جلسه تخصصی طی سال گذشته و ... را از جمله فعالیت‌های این انجمن طی چند سال گذشته عنوان کرده و‌ افزود: در نظر است این مجمع به‌صورت فصلی برگزار شود و در کنار این مجامع از اساتید بنام تعزیه کشور جهت برگزاری کارگاه‌های تخصصی دعوت شود.


در شهرستان‌ زرندیه بیش
۳۰ گروه‌ تعزیه‌خوانی فارسی‌خوان و ترکی‌خوان فعالیت دارند که توانسته‌اند در حفظ و اعتلای این هنر نقش بسزایی ایفا کنند.

اجرای تعزیه مجلس شهادت حضرت امیر(ع) در مامونیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، چهارشنبه شب هشتم خردادماه سال جاری تعزیه مجلس شهادت حضرت علی علیه السلام در محل امامزاده سیدمنصور شهر مامونیه اجرا شد. به گفته احمد جوانمرد رئیس این اداره گروه منتخب انجمن تعزیه شهرستان زرندیه، متشکل از محمد تنها، حسین منصور، مجید حاج زکی، رضا وفا، امین ساعدی، زهیر فرهمند و...به اجرای تعزیه جوانمرد قصاب و شهادت مولی الموحدین امام علی(ع) پرداختند که با استقبال بسیار خوب علاقمندان مواجه شد.

امام‌جمعه شهرستان زرندیه در حاشیه این مراسم گفت: هنر آئینی تعزیه هنری تاثیرگذار است که توانسته در حفظ و صیانت از فرهنگ دینی نقش بسزایی ایفا کند.

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی در  جمع  تعزیه‌خوانان این شهرستان اظهار کرد: مطابقت نسخ و متون تعزیه با متون تاریخی و‌ مستندات موجود از اهمیت بسیاری برخوردار است که تعزیه خوانان باید به آن توجه داشته باشند.

 

وی بیان داشت: هنر آئینی تعزیه هنری تاثیرگذار است که توانسته در حفظ و صیانت از فرهنگ دینی نقش بسزایی ایفا کند. امام‌جمعه شهرستان زرندیه ادامه داد: حفظ و انتقال حوادث تاریخی شیعه و‌ مصیبت‌های وارده به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) از نسلی به نسل دیگر را طی قرون اخیر تا حدودی زیادی مرهون زحمات  و تلاش‌های هنرمندان تعزیه است.

افتتاح نمایشگاه هنری غریب کوفه در زرندیه

نمایشگاه هنری با عنوان غریب کوفه در محل نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری شهر مامونیه برپا گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، شب گذشته همزمان با ایام شهادت مولی الموحدین امام علی(ع) و بمناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر  نمایشگاه هنری با عنوان غریب کوفه در محل نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری شهر مامونیه برپا  شد.

این نمایشگاه با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه شهرستان،  فرماندار، فرمانده سپاه، فرمانده انتظامی، مدیران و روسای ادارات ونهادهای دولتی و غیر دولتی و عموم علاقمندانافتتاح شد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت:  در این نمایشگاه تعداد ۳۰ اثر نقاشی خط آثار معصومه موصولی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه با موضوع اسما الحسنی بویژه نام مبارک مولی الموحدین امام علی(ع) مزین می باشد که از امروز بمدت یک  هفته صبح‌ و غیر آماده بازدید علاقمندان است.

جوانمرد زبان هنر را بهترین زبان و‌موثرترین زبان برای انتقال ارزشها و آرمانهای دینی، مذهبی و ملی دانست.

وی حمایت از هنرمندان رشته های مختلف هنری را از وظایف سازمانی این اداره دانست  و ادامه داد: برپایی نمایشگاههای مختلف هنری در راستای حمایت از هنرمندان و کاهش آسیب های اجتماعی از برنامه های این اداره در روزهای پیش رو است.

همایش خوشنویسی کاتبان وحی در زرندیه برگزار شد.

همزمان با ماه مبارک رمضان و به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر همایش خوشنویسی کاتبان وحی در زرندیه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، صبح امروز نخستین همایش خوشنویسی کاتبان وحی همزمان با ماه مبارک رمضان و به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در زرندیه برگزار شد.

در این همایش ۳۰ نفر از هنرمندان خوشنویس شهرستان‌های زرندیه و ساوه گردهم آمده و به کتابت آیات وحی پرداختند.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی زرندیه هدف از برگزاری این همایش را  ایجاد مودت و همدلی میان هنرمندان، ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، بویژه شهدای آزاد سازی خرمشهر و انتقال مفاهیم و ارزش‌های دینی و ملی به نسل‌های بعدی با زبان هنر عنوان کرد.

دیدار رئیس اداره ارشاد با مدیر وکارکنان جمعیت هلال احمر

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، صبح روز چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398احمد جوانمرد رئیس این اداره  به همراه ساکی رئیس اداره ورزش و جوانان، نادی رئیس اداره کتابخانه های عمومی  و دارابی رئیس فنی وحرفه ای شهرستان در محل ساختمان جمعیت هلال احمر حضور یافته و با مدیریت وکارکنان این جمعیت در شهرستان زرندیه  به مناسبت هفته صلیب سرخ و هلال احمر دیدار و گفتگو کردند.

شصت وپنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی زرندیه برگزار شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه گفت: بهترین و مهم‌ترین راهکار تحقق شعار سال «رونق تولید» رفع موانع تولید و تسهیل در امور است.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، حجت‌‌الاسلام ابراهیمی ظهر امروز در شصت و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی زرندیه که با دستور جلسه بررسی راهکارهای تحقق شعار سال در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: بهترین و مهم‌ترین راهکار تحقق شعار سال که رونق تولید است، رفع موانع تولید و تسهیل در امور می‌باشد.

وی اشاره به اتفاقات اخیر تصریح کرد: آمریکا طی تاریخ ۲۴۰ ساله خود تنها درگیر جنگ و‌ خونریزی و ظلم‌ و ستم به ملت‌های مظلوم بوده و‌ تنها جایی که نتوانسته به اهداف شوم خود نائل آید، ایران اسلامی بوده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در ادامه افزود: آمریکا در سال‌های اخیر بزرگ‌ترین شکست‌های خود را در مقابل ملت شریف ایران تجربه کرده است.

ابراهیمی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری ارائه شده است این بیانیه را بیانیه‌ای امیدبخش برای ملت و مسوولین دانست که آینده روشنی را برای این کشور ترسیم می‌کند.

امام‌جمعه شهرستان زرندیه با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی متعددی که می‌توان در راستای رونق تولید انجام داد، از مسوولین و مدیران شهرستان خواست تا به این موضوعات اهتمام‌ بیشتری داشته باشند.

احمد جوانمرد دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز گفت: انجام فعالیت‌های فرهنگی از جمله فرهنگ‌سازی در خصوص مصرف بهینه آب به‌ویژه در بخش کشاورزی، آموزش قانون کار و حقوق کارگران و‌ کارفرمایان به آنها، فرهنگ‌سازی در راستای تعهد به انجام صحیح کار، ترویج فرهنگ اخلاق‌مداری در میان کارگران و کارفرمایان، توانمندسازی نیروی انسانی، ترویج فرهنگ کار جهادی، دوری جستن از عملکرد سلیقه‌ای مدیران و تشویق و توبیخ از مهم‌ترین و بهترین راهکارهای تحقق شعار سال است.

در پایان جلسه پس از تبادل نظر میان اعضای شورای فرهنگ عمومی مقرر شد مدیر شهر صنعتی مأمونیه در صورت درخواست مدیران صنایع و کارخانجات نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی مدیران اقدام کند، فرمانداری نسبت به برگزاری جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کماکان اهتمام داشته باشد.

 

مقرر شد اداره کار، رفاه و امور اجتماعی نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش حقوق کارگران و کارفرمایان برای مجموعه‌های زیر پوشش اقدام کند و از طریق فرمانداری به بانک‌های شهرستان اعلام شود تا در خصوص پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان سخت‌گیری نشود.

نمایشگاه کتاب در زرندیه برپا شد

به مناسبت ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم نمایشگاه کتاب در شهرستان زرندیه برپا شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، ظهر امروز به مناسبت روز معلم نمایشگاه کتابی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل مدرسه شهید مطهری شهر مامونیه با حضور احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی، رئیس اداره ورزش و جوانان، معاونین اداره آموزش و پرورش، فرمانده سپاه ناحیه زرندیه و دیگر مسوولان افتتاح شد.

این نمایشگاه با یک هزار و ۵۰۰ عنوان در 6 هزار جلد کتاب برپا شده و  علاقمندان می‌توانند در دو نوبت  صبح و عصر از این نمایشگاه بازدید کنند

کتاب‌های این نمایشگاه در موضوعات اجتماعی، دینی و مذهبی، علمی، روانشناسی، کودک‌ونوجوان، تاریخی و... با تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصدی به علاقمندان عرضه می‌شود.


 
 

افتتاح کتابخانه خیرساز ‌در روستای الویر زرندیه

کتابخانه خیرساز مرحوم محمد رضا اسلامی با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه، بخشدار خرقان، جمعی از خیرین و اهالی روستای الویر و سایر مسئولین در روستای الویر بخش خرقان این شهرستان افتتاح شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه با اعلام این خبر، گفت: این کتابخانه خیرساز به مناسبت نیمه شعبان سالروز میلاد منجی عالم بشریت و روز بزرگداشت شاعر سخنور و پرآوازه ایران زمین سعدی شیرازی به بهره برداری رسید.

احمد جوانمرد بیان کرد: این بنای فرهنگی به مساحت ۱۲۵ متر مربع و با اعتبار یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال از محل کمک‌های هیات امنای کتابخانه، خیرین روستا و بخشی از اعتبارات دهیاری احداث شده است‏.به گفته وی، بیش از ۱۱ هزار جلد کتاب در این کتابخانه موجود است.

 

تقدیر از اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان

در جلسه شورای اداری شهرستان زرندیه که روز پنجشنیه مورخ 29 فروردین 98با حضور مهندس منصوری نماینده محترم مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، دکتر فدایی فرماندار، قیاسی مدیرکل بحران استانداری مرکزی، انصاری فر مدیرکل بنیادشهید وایثارگران استان وسلطانزاده امام جمعه زاویه برگزار شد از تعدادی از مسئولین ادارات ونهادهای شهرستان که حضور فعال و موثری در برگزاری برنامه های فرهنگی هنری در سال 97 داشته اند با اهداء لوح تقدیر بعمل آمد که در این جلسه از جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم به جهت خدمات ارزنده ای در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی دولت ونظام داشته است با اهداء لوحی که به امضای نماینده مردم، فرماندار وامام جمعه شهرستان رسیده است تقدیر شد.

جشن بزرگ نیمه شعبان در پرندک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همت این اداره و همکاری سرای محله پرندک عصر روز شنبه مورخ31 فروردین 98 جشن بزرگ نیمه شعبان در این شهر برگزار گردید.

در این مراسم که با حضور حجه الاسلام والمسلمین مجدی زاده امام جمعه شهر پرندک، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعدادی از مسئولین محلی و شهرستانی و مردم ولایتمدار شهر پرندک برگزارشد. حجه الاسلام مجدی زاده امام جمعه پرندک گفت: اسلام دین شادی ونشاط است و مکرر در آیات و روایات به شاد زیستن سفارش شده است. ایشان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درخصوص ایجاد نشاط اجتماعی، از مسئولینی که در این راستا تلاش می کنند قدردانی نمود و در ادامه یادآور شد می بایست در خصوص پرهیز از گناه در برگزاری مراسمات جشن وشادی دقت لازم بعمل آید.

اجرای برنامه های شاد ومتنوع از جمله برگزاری مسابقه، موسیقی سنتی، مولودی خوانی، موسیقی پاپ و ... از جمله برمامه های این مراسم بود که با استقبال چشمگیر مردم شهر پرندک مواجه شد.

 

شایان ذکر است در پایان این مراسم از سوی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، تعدادی از هنرمندان شهر پرندک از جمله آقایان حمید فرقانی، عبداله شیراوژن، محمد علمی، ابوالفضل اخگری، مجید سراجیان و خانم  رقیه عزیزی با اهداء لوح و هدایایی مورد تقدیر قرار گرفتند.

دوازدهمین جشنواره شعر انتظاراستان مرکزی برگزار شد

آیین دوازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی به میزبانی شهرستان زرندیه و با ارائه آثار شعر در وصف منجی عالم بشریت برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، امام جمعه  این شهرستان در دوازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی که به میزبانی شهرستان زرندیه برگزار گردید، گفت: شعر و ادبیات در طول تاریخ نقش مهمی در انتقال ارزش ها و مفاهیم دینی و مذهبی داشته است .حجت الاسلام «حسین ابراهیمی» افزود: علاوه بر شعرای اهل تشیع، شماری از شاعران اهل تسنن هم در وصف و ‌مدح اهل بیت (ع) شعر سروده اند که قابل تامل است. وی از مسئولان دستگاه های فرهنگی خواست که ترتیبی اتخاذ کنند تا از ظرفیت های اصحاب فرهنگ‌ و هنر به خصوص شاعران و ادیبان در راستای فرهنگ سازی و‌ مقابله با هجمه فرهنگ های مبتذل استفاده نمایند. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نیز گفت: جشنواره دوازدهم به دلیل نزدیکی به تعطیلات نوروز و ‌مشکلات پیش آمده برای تعدادی از هموطنان در پی بارش های اخیر به صورت همایشی و دعوت از شاعران برگزیده ادوار قبلی برگزار شد. احمد جوانمرد اظهار داشت: حضور اساتید دانشگاهی و شعرای پیشکسوت استان مرکزی از نکات قابل توجه این جشنواره است. وی افزود: هم افزاییی نخبگان علمی و اندیشمندان دینی در کنار شاعران توانمند استان مرکزی می تواند سطح کمی و کیفی شعر و ادبیات به ویژه ادبیات آیینی را ارتقا دهد. در دوازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی شاعرانی چون «میلاد تقوایی راد» و «علی احدی» از اراک، «علی اصغر ذاکری» و «حسین مهدی» از ساوه، «وجیه اله خواستگار»، «هادی بیابانی»، «ولی الله صفری» و «سمیرا یکه تاز» از زرندیه و «سید علی اصغر موسوی» از قم اشعار خود را در وصف ائمه اطهار به خصوص امام زمان (عج) قرائت کردند. در پایان این جشنواره از شعرای مداح اهل بیت با اهدای لوح، تندیس و مبالغی نقدی تجلیل شد.

دوازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی برگزار می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: دوازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی در قالب همایش و با حضور شاعران برجسته این استان روز چهارشنبه ۲۸ فروردین در شهرستان زرندیه برگزار می شود.

احمد جوانمرد در گفتگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: در این همایش ۱۲ نفر از شاعران برجسته استان مرکزی که در ادوار گذشته این جشنواره حائز رتبه برتر بوده‌اند، به قرائت تازه ترین سروده‌های خود خواهند پرداخت. 

وی ادامه داد: دوره دوازدهم به میمنت عدد دوازده آخرین دوره این جشنواره خواهد بود و به همین دلیل تصمیم گرفته شده ۱۲ نفر از شاعران برتر دوره‌های گذشته بدون داوری و رقابت در این دوره حضور یافته و به قرائت تازه ترین سروده‌های مهدوی خود بپردازند. 

جوانمرد ایجاد تعامل و همدلی میان شاعران استان و شاعران مطرح و برجسته کشوری، بالا رفتن سطح کیفی و کمی شعر و ادبیات در شهرستان زرندیه و استان مرکزی و حفظ وا عتلای فرهنگ و ادبیات آئینی و مهدوی را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد. 

گزارش عملکرد سال 1397

 

گزارش عملکرد سال 1397

اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

1-طراحی، چاپ وتوزیع پوستر با عنوان نام سال

اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت حلول سال نو ونامگذاری سال بنام سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری(حفظ الله) اقدام به طراحی، چاپ پوستر نمود. که این پوسترها در سطح ادارات وصنوف شهرستان توزیع گردید.

2- اجرای موسیقی محلی بمناسبت نوروز

به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و همکاری اداره میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی گروه موسیقی محلی هالای به سرپرستی آقای حسین علی حسینی در راستای ایجاد فضای شادی ونشاط عمومی در جامعه،  در محل نوروزگاههای شهرهای مامونیه و پرندک به اجرای برنامه پرداختند که مورد توجه عموم مردم واقع گردید. حضور تعدادی از مسئولین شهرستان در این مراسم از نکات قابل توجه این برنامه بود.

3-دیدار نوروزی با امام جمعه، فرماندار  و فرمانده سپاه

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه روز چهارشنبه مورخ 15 فروردین 97 بهمراه تعدادی از مسئولین شهرستان در محل دفتر امام جمعه، فرماندار وفرمانده سپاه زرندیه حضور پیدا کرده وضمن تبریک سال جدید در خصوص نامگذاری سال بنام حمایت از کالای ایرانی وبرنامه های فرهنگی ویژه این موضوع به بحث وگفتگو پرداخت.

4- نشست صمیمی اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه با فرماندار برگزار شد.

دکتر هادی فدایی فرماندار شهرستان زرندیه عصر امروز سه شنبه مورخ21 فروردین ماه در نشست با اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان گفت: شهید آوینی الگوی شایسته ای برای هنرمندان جوان وانقلابی ایران اسلامی است.

فرماندار شهرستان زرندیه افزود: شهدای هشت سال دفاع مقدس با هدف ایجاد رفاه اجتماعی، عدالت وامنیت در جامعه رفتند وجان خود را نثار میهن اسلامی کردند.  وی ادامه داد: شهید سیدمرتضی آوینی سید شهیدان اهل قلم با قلم رسای خویش وهنرمندانه توانست روح ایثار وفداکاری رزمندگان اسلام را به بقیه اقشار جامعه ونسلهای بعدی انتقال دهد و این نشان از قدرت تاثیر گذاری هنر دارد.

شایان ذکر است در این نشست روءسای انجمنهای فرهنگی هنری، موسسات فرهنگی هنری و پیشکسوتان عرصه فرهنگ وهنر به بیان نقطه نظرات ودیدگاههای خویش پرداختند که با استقبال خوب دکتر فدایی مواجه گردید.

5- افتتاح نمایشگاه عکس بمناسبت روز هنر انقلاب اسلامی در شهرستان زرندیه

عصر روز سه شنبه 21 فروردین ماه97 نمایشگاه عکسی که بمناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی در محل نگارخانه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزارگردیده بود با حضور دکتر فدایی فرماندار، مهندس قناتی معاون فرماندار،جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، احمدی بخشدار وتعدادی کثیری از اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه افتتاح شد.

در این نمایشگاه تعداد 30 اثر از هنرمندان استان و کشور با موضوع هنر انقلاب اسلامی در معرض دید عموم قرار گرفت که بمدت 10 روز مورد بازدید عموم علاقمندان قرار گرفت.

6- بازدید دکترفدایی فرماندارشهرستان زرندیه ازمحل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه دکتر هادی فدایی روز سه شنبه 21 فروردین ماه 1397 همزمان با روز هنر انقلاب اسلامی از محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه بازدید واز نزدیک در جریان نواقص ومشکلات این مجتمع قرار گرفت.

7- تقدیر از نوجوان حافظ قرآن در زرندیه

همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در مراسمی از آقای امیر مهدی گودرزی نوجوان حافظ کل قرآن کریم زرندیه ای با حضور دکتر فدایی فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی وتعدادی دیگری از مسئولین شهرستان تقدیر بعمل آمد.

شایان ذکر است امیر مهدی گودرزی حائز رتبه اول رشته حفظ در هفته قرآن وعترت استان مرکزی می باشد.

8- پنجاه ونهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه شهرستان زرندیه در پنجاه ونهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان که صبح روز پنجشنبه 30 فروردین 97 با دستور جلسه ارائه راهکارهای عملی پیرامون تحقق شعار سال (حمایت از کالای ایرانی) در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد گفت: فرهنگسازی بهترین راهکار عملی حمایت از کالای ایرانی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در ادامه افزود: خوشبختانه با وجود گذشت چهار دهه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دشمنان نظام وانقلاب نتوانسته اند کاری از پیش ببرند و این مهم مرهون خون مطهر شهداء و رهبری حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است. ایشان نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری را نشان درایت وظریف اندیشی ایشان دانسته و آن را یکی از راهکارهای مثمرثمر در راستای برون رفت از مشکلات و معضلات مبتلا به جامعه عنوان کرد.

مهندس قناتی معاون فرمانداری شهرستان هم در این جلسه گفت: رفع موانع تولید یکی از مهمترین راهکارهای عملی حمایت از کالای ایرانی است. وی فرهنگسازی در این خصوص را هم از دیگر راهکارهای تحقق این امر دانسته وافزود متاسفانه فرهنگ رایج جامعه، تولیدات داخلی را بی کیفیت وضعیف می داند که می بایست در این خصوص تغییر نگرش بوجود آید.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان  هم در این جلسه، تهییج افکار عمومی به خرید کالای وطنی، برگزاری برنامه های فرهنگی هنری در این خصوص،تبلیغات محیطی پیرامون موضوع، برپایی نمایشگاه تولیدات داخلی، معرفی وتشویق تولیدکنندگان داخلی، تبیین موضوع در منابر وتریبونها، نظارت بر فعالیت کسبه و صنوف مختلف، انجام نحقیق وپژوهش در خصوص عوامل عدم موفقیت کالاهای ایرانی در بازار مصرف و ..... را ازجمله راهکارهای تحقق شعار سال دانست.

در پایان پس از ارائه نقطه نظرات اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان موارد ذیل به تصویب حاضرین در جلسه رسید.

-       مقرر گردید از طریق فرمانداری هماهنگی لازم با شرکتهای تولیدی و کارخانجات جهت معرفی محصولات تولید شده در شهرستان به عموم مردم از طریق سازه های تبلیغاتی، فضای مجازی و رسانه ها صورت گیرد.

-       مقرر گردید از طریق فرمانداری با تولیدکنندگان و مدیران صنایع وکارخانجات هماهنگ شود تا محصولات خود را با قیمت مناسب و بدون واسطه به مردم شهرستان ارائه نمایند.

مقرر گردید دستگاههای فرهنگی از جمله تبلیغات اسلامی، آموزش وپرورش، دانشگاهها، ارشاد اسلامی، ورزش وجوانان، کتابخانه های عمومی، شهرداریها، سپاه و... با اجرای برنامه های فرهنگی هنری  در راستای فرهنگسازی وتهییج افکار عمومی جهت خرید کالای ایرانی قدم بردارند.

 

9- برپایی نمایشگاه کتاب بمناسبت هفته معلم در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، نمایشگاه کتابی بمناسبت روز جوان وهفته معلم در محل مدرسه شهید مطهری شهر مامونیه برپا شده است.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ظهر امروز در مراسم افتتاح این نمایشگاه که با حضور دکتر فدایی فرماندار، حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه، مدیرکل راهداری استان مرکزی و تعدادی از مسئولین محلی وشهرستانی برگزار گردید، گفت: در این نمایشگاه که از امروز بمدت 15 روز صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان است بیش از 5000 جلد کتاب و محصولات فرهنگی در موضوعات مذهبی، علمی، دانشگاهی، کودک ونوجوان، رمان، ادبیات، اجتماعی و... ارائه شده است که تمامی کتب عرضه شده در این نمایشگاه از تخفیف 30 تا 50 درصدی برخوردار می باشند.

10- دیدار مدیرکل ارشاد با امام جمعه شهرستان زرندیه

حجت الاسلام حسین ابراهیمی امام جمعه شهرستان زرندیه ١٠اردیبهشت در نشست صمیمی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: توسعه هنر و ارزش قائل شدن به این ابزار مهم فرهنگی سبب اعتلای جامعه می شود.

 وی افزود:  کار فرهنگی دارای ارزش بسیاری بوده هرچند در برخی اوقات آن را بی ارزش جلوه می دهند ولی اهمیت توجه به فرهنگ، تدین و تعهد را دو چندان می کند.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار کرد: فعالیت های هنری فاخرو اثر گذار حرکتی رو به جلو و بالنده در عرصه فرهنگ و هنر است و فرهنگ زمانی رشد و بالندگی خواهد داشت که محیطی امن و ارام برای این منظور در جامعه فراهم شود.

 امام جمعه زرندیه ادامه داد: جوانان هنرمند این مرز و بوم در درون مرزها و شهرها برای رشد و توسعه فرهنگی کشور تلاش و مجاهدت می کنند.

11- دیدار مدیرکل ارشاد با فرماندار شهرستان زرندیه

فرماندار شهرستان زرندیه ١٠اردیبهشت در نشست صمیمی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: فرمانداری به عنوان دستگاه دغدغه مند در امر فرهنگ از جشنواره هایی که دارای پیام فرهنگ سازی باشند، حمایت می‌کند.

وی افزود: فرهنگ ها می توانند در انحطاط و سقوط و یا تعالی و پیشرفت جوامع نقش موثری داشته باشند و کسانیکه در زمینه امور فرهنگی مسئولیت دارند می توانند از فرهنگ به عنوان ابزاری در جهت توسعه و یا انحطاط استفاده کنند.

فدایی ادامه داد: به ‌وسیله هنر می‌توان آسیب‌های فرهنگی جامعه را ترمیم کرد و از اینرو برگزاری جشنواره های شعر و داستان و تئاتر و نمایش نقش بسیار مهمی در رفع آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی دارند و باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

فرماندار زرندیه ضمن قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره شعرانتظار ادامه داد: این گونه جشنواره هایی که به اعتلای فرهنگ و هنر می انجامد را باید تقویت کرد و با ارزش قائل شدن برای شاعر وهنرمند سبب تشویق او در تهیه آثار جدید شد.

12- یازدهمین جشنواره شعر انتظار با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی عصر با حضور شریفی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار و امام جمعه زرندیه، عبدالجبار کاکایی شاعر برجسته کشوری، شهرداران، اعضای شورای اسلامی شهر، مسئولین ادارات و شاعران، ادیبان و فرهیختگان استان مرکزی در محل سالن فرمانداری زرندیه برگزار شد. 

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه دراین مراسم گفت؛ دبیرخانه این جشنواره از اوائل اسفندماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد که پس از اعلام فراخوان بیش از یکصد اثر از شاعران استان مرکزی وهشت استان دیگر وصول شد. 

وی اظهار کرد: آثار واصله پس از جمع بندی و بررسی اولیه تحکیل هیات داوران جشنواره متشکل از آقایان دکتر عباسعلی وفایی، دکتر رحیم طاهر و دکتر سیدمهدی طباطبایی شد که نهایتا تعداد ۳ نفر را بعنوان نفرات اول تا سوم و هفت نفر دیگر بعنوان نفرات برگزیده انتخاب و در مراسم اختتامیه به قرائت اشعار خود پرداختند و در پایان با اهداء لوح، تندیس و مبالغ نقدی از ایشان تقدیر بعمل می‌آید . 

قرائت بیانیه هیات داوران توسط دکتر سیدمهدی طباطبایی اجرای مولودی‌خوانی و اجرای مرشد تقی سعاتپور و سیدمحمد جواد شیخ الاسلامی ذاکر اهل بیت(ع)، پخش نماهنگ، سخنرانی امام جمعه و شعر خوانی استاد کاکایی از دیگر برنامه های مراسم اختتامیه بود. 

نفرات برتر جشنواره؛ 

رضا نیکوکار از رشت نفر اول 

ابراهیم زمانی از قم 

طاهره ویسه از ساوه 

سمیرا یکه تاز از زرندیه 

منصور قاسمی از ساوه 

علی اصغر شیری از قم 

احسان بیات از دلیجان 

غزال مرادی از ساوه 

محمد زارعی از دلیجان 

منصور کیانی از زرندیه 

13- جشن بزرگ میلاد امام زمان(عج) در شهر خشکرود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه جشن بزرگ میلاد امام زمان(عج) به همت این اداره و کانون فرهنگی هنری شهدای خشکرود، ساعت30/15 روز سه شنبه مورخ11 اردیبهشت ماه در محل حسینیه سیدالشهداء (ع) شهر خشکرود برگزار شد. در این مراسم که ویژه خواهران برگزارشد، حجه الاسلام والمسلمین باقری امام جمعه شهر خشکرود سخنرانی و خواهر سلمانیان مدیحه سرایی نمودند.

14- برگزاری جشن اعیاد شعبانیه در شهر پرندک

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه جشن اعیاد شعبانیه به همت این اداره و کانون فرهنگی هنری توحید پرندک از تاریخ31 فروردین بمدت سه شب در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد که با استقبال بسیار خوب عموم مردم و نمازگزاران مواجه گردید.

15- دیدار رئیس ارشاد با مدیر آموزش وپرورش شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد روز شنبه 15 اردیبهشت 1397 به همراه تنی چند از مسئولین شهرستان بمناسبت هفته معلم در محل کار آقای یوسفی مدیریت آموزش وپرورش  شهرستان حضور پیدا کرده وبا وی دیدار وگفتگو کردند.

16- برگزاری مسابقات قرآنی در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه پنجشنبه 13 اردیبهشت، یکدوره مسابقات قرآنی در رشته های حفظ و صوت ولحن برای برادران وخواهران در محل حسینیه حضرت خدیجه(س) شهر مامونیه برگزار شد.

این دوره از مسابقات بمناسبت اعیاد شعبانیه و با مسئولیت موسسه فرهنگی قرآن وعترت ثقل اکبر زرندیه برگزار گردید.

17- بازدید کارشناسان وزارت ارشاد از مجتمع فرهنگی مامونیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز سه شنبه هجدهم اردیبهشت ماه 97 تعدادی از کارشناسان برنامه و بودجه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی از محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه بازدید واز نزدیک با مسائل ومشکلات این مجتمع آشنا شدند.

18- دیدار رئیس اداره ارشاد با رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه روز چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه سال جاری بمناسبت هفته هلال احمر با حضور در محل ساختمان جمعیت هلال احمر شهرستان زرندیه با آقای رجبی رئیس این جمعیت دیدار و گفتگو کرد.

19- معرفی تاریخ و فرهنگ شهرستان زرندیه در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، استاد محمد علی چراغی یکی از فرهیختگان شهرستان، روز پنجشنبه مورخ13 اردیبهشت ماه سال جاری در مراسم روز فرهنگ وهنر استان مرکزی که در محل نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور کاراندیش معاون برنامه ریزی وتوسعه منابع انسانی وزارت ارشاد و جوادی معاون فرهنگی این وزارتخانهف قیاسی مدیرکل امور استانها، شریفی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی و روءسای فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانهای استان مرکزی برگزار شد به سخنرانی پرداخته و تاریخ و فرهنگ شهرستان زرندیه را به حاضرین معرفی نمود.

شایان ذکر است در پایان این مراسم با اهداء لوح وهدایایی از سالها زحمت  جناب چراغی در به تحریر درآوردن کتاب وزین زرند وخرقان تقدیر بعمل آمد.

20- حضور رئیس اداره ارشاد در پایگاه امداد جاده ای هلال احمر

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی به مناسبت هفته هلال احمر درمحل پایگاه امداد جاده ای هلال احمر حضور پیدا کرده و از امدادگران  این پایگاه با اهدای هدایایی تقدیر بعمل آورد.

اهداء کتاب به کتابخانه این پایگاه از دیگر مواردی بود که توسط جوانمرد صورت گرفت.

21- اولین همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی  در شهر مامونیه برگزار شد.

اولین همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی به همت انجمن ادبی نیستان و همکاری فرمانداری و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز سه شنبه 25 اردی بهشت ماه سال جاری با حضور منصوری نماینده مردم، قناتی معاون فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، جمعی از اصحاب فرهنگ وهنر  و عموم علاقمندان در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

شایان ذکر است برنامه های متنوعی از جمله مرشدخوانی توسط مرشد ساعدی، موسیقی سنتی توسط آقایان تنها، موصولی، راسخ و مهتدی، نقالی توسط سرکار خانم پریسا سیمین مهر، سخنرانی دکتر بشیری و استاد بنی هاشمی در این مراسم اجراء گردید که با استقبال بسیار خوب علاقمندان مواجه شد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری این مراسم گفت: این همایش ارزشمند در راستای اهداف این اداره جهت برون سپاری برنامه های فرهنگی هنری و مردمی برگزار شدن چنین برنامه هایی برگزار گردید که بازخورد بسیار خوبی از سوی علاقمندان داشت.

22- اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه در سال97 برگزار شد.

صبح روز یکشنبه مورخ30 اردیبهشت ماه اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان درسال جاری در محل سالن جلسات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار گردید.

در این جلسه که با دستورگزارش آخرین وضعیت کتابخانه در دست احداث شهر زاویه و پیگیری وضعیت واریزی نیم درصد شهرداریها برگزار شد احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشادا سلامی ودبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه گفت: کتاب وکتابخوانی بعنوان یکی از شاخصه های مهم فرهنگی هر جامعه ای می تواند در توسعه متوازن آن جامعه نقش بسزایی ایفا نماید. وی با اشاره به این موضوع که طی سالیان گذشته از نظر ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی درجا زده ایم و شاهد هیچگونه پیشرفتی در این خصوص نبوده ایم، عوامل متعددی از جمله افزایش بهره برداری از رسانه های دیجیتال، افزایش قیمت کتاب، نگرش نامناسب به این بخش، کمرنگ بودن فعالیتهای فرهنگی هنری موثر در این زمینه و ....را موجب این رکود دانست.

23- افتتاح نمایشگاه بزرگ کتاب در شهر پرندک

همزمان با ماه مبارک رمضان نمایشگاه کتاب ومحصولات فرهنگی در محل موسسه قرآنی فاطمه الزهرا(س) شهر پرندک این شهرستان برپا گردیده که امروز یکشنبه سی ام اردیبهشت ماه با حضور مسئولین شهرستانی ومحلیاز جمله حجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه پرندک، قناتی معاون فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، بخشدار مرکزی، شهرداران پرندک و رازقان، مدیر آموزش و پرورش و ... افتتاح گردید.

24- توزیع پوستر ونصب بنر بمناسبت سوم خرداد در سطح شهرستان

بمناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر 200عدد پوستر و تعدادی بنر  طراحی، تهیه و در سطح شهرستان توزیع ونصب گردید.

25- جلسه  هماهنگی اولین همایش تعزیه خوان در شهرستان زرندیه

اولین جلسه هماهنگی این همایش با حضور دکتر فدایی فرماندار، حجج اسلام ابراهیمی و سیدمحمدی ائمه جمعه شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهرمامونیه، سرهنگ مهدویان جانشین فرماندهی انتظامی و اعضاء هیات امناء انجمن تعزیه در روز شنبه مورخ5 خرداد سال جاری در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، افزود: گروه های منتخب تعزیه خوانان شهرستان بمدت سه شب در محل میدان تعزیه مسجد علی ابن ابیطالب شهر مامونیه به اجرای تعزیه خواهند پرداخت.

 

 

26- شصتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

صبح روز یکشنبه مورخ 6 خردادماه سال جاری شصتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان برگزار شد. در این جلسه که با دستور تبیین اندیشه و سیره عملی حضرت امام خمینی(ره) و بحث وتبادل نظر پیرامون روشهای برخورد با مظاهر روزه خواری برگزار گردید. حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: مولفه های اصلی و عناصر کلیدی اقتدار و عظمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران علمو فن آوری ، اقتصاد و فرهنگ می باشد . که جایگاه فرهنگ نسبت به بقیه پر رنگتر است . چون اگر فرهنگ صحیح نباشد علم و فن آوری و اقتصاد هم رشد نخواهد کرد . رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در ادامه افزود: توصیه های رهبری این است که در جامعه روحیه امید و کار را بایست ارتقاء داد. ترویج نا امیدی در ملت از سوی رسانه های معاند و بی توجهی مسئولین میتواند مردم را آزار دهد که این موضوع محسوس است .

27- تهیه و توزیع پوستر بمناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام(ره)

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تعداد200 برگ پوستر بمناسبت بیست ونهمین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران تهیه ودر ادارات ونهادهای شهرستان توزیع گردید.

 

28- جلسه هماهنگی جشنواره موسیقی نواحی در بخشداری خرقان برگزار شد.

صبح روز پنجشنبه مورخ10 خرداد ماه سال جاری جلسه هماهنگی ششمین جشنواره منطقه ای شعر وموسیقی نواحی با حضور جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، لطفی فر بخشدار خرقان، دهیاران واعضای شوراهای اسلامی بخش خرقان در محل سالن جلسات بخشداری خرقان برگزار گردید.

29- محفل انس با قرآن کریم در شهر پرندک برگزار شد.

پنجشنبه شب همزمان با میلاد باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) محفل انس باقرآن کریم با حضور قاری بین المللی کشورمان استاد حاج حبیب ا... پوراحمدی در محل حسینیه شهدا شهر پرندک شهرستان زرندیه برگزار شد.

در این مراسم نورانی که با استقبال خیل عظیم علاقمندان و تعدادی از مسئولین محلی وشهرستانی برگزار شد علاوه برقرآئت زیبا ودلنشین استاد پوراحمدی، استاد محمد جلیلیان از قاریان برتر کشور نیز به قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداخت.

 شایان ذکر است در این مراسم گروه تواشیح آوای یاسین هم اجرای برنامه داشت که مورد توجه حاضرین واقع شد.

30- دومین نمایشگاه قرآن کریم شهرستان زرندیه برپا شد.

دومین نمایشگاه قرآن کریم شهرستان زرندیه از روز پنجشنبه 17 خردادماه سال جاری به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در محل موسسه قران وعترت فاطمه زهرا (س) شهر پرندک دایر گردید.

این نمایشگاه از روز مذکور بمدت یکهفته صبح وعصر مورد بازدید علاقمندان قرارگرفت.

این نمایشگاه که با غرفه های کتاب و محصولات فرهنگی، قرآن بخوانید جایزه بگیرید، قرآن وهنر، مشاوره قرآنی و ... دایر گردیده بود از سری برنامه های جشن رمضان استان مرکزی است که به همت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار گردید.

31-جلسه اوقات فراغت و آموزش پورتال جامع بچه های مسجد در زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه مورخ 21 خردادماه سال جاری جلسه اوقات فراغت و آموزش پورتال جامع بچه های مسجد با حضور حجه الاسلام ذوالفقاری مسئول دبیرخانه رسیدگی و نظارت بر کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

32- ششمین جشنواره منطقه ای شعر وموسیقی نواحی در زرندیه برگزار شد.

در مراسم اختتامیه این جشنواره که عصر روز شنبه مورخ26 خردادماه سال جاری با حضور بیش از 5000 نفر از علاقمندان در روستای زیبای چهارحد بخش خرقان شهرستان زرندیه برگزار شد تعدادی ازگروههای موسیقی نواحی مختلف کشور به اجرای برنامه پرداختند که مورد توجه حاضرین واقع گردید.

در این مراسم که با حضور منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، فدایی فرماندار شهرستان زرندیه، حجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی وتعداد دیگری از مسئولین محلی وشهرستانی برگزار شد گروههای هنری وآشیق های استانهای همدان، قزوین، البرز، قم، تهران، مرکزی، زنجان، لرستان وکردستان به اجرای برنامه پردختند.

شایان ذکر است در پایا ن این مراسم که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وهمکاری بخشداری خرقان برگزار شد با حضور مسئولین از آقایان ارشد جلالی از همدان، ابوالفضل پالیزبان از قم ، مهدی صدری از قم، محمود بازدار از مرکزی، کاظم حسینی از زنجان، حق رضا فطری از همدان، علی شوکت از قم، عنایت حسینی از کردستان، روستایی از لرستان، علی قره بیگلو از قم، احمد مصطفوی از مرکزی، اسماعیل مرادی از همدان، حسین علی حسینی از مرکزی با اهداء لوح وهدایایی تقدیر بعمل آمد.

33- دیدار مسئولین شهرستان با شاعرآئینی

به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی صبح روز دوشنبه4 تیرماه97 حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ علیپور جانشین فرماندهی سپاه و تعدادی دیگر از مسئولین شهرستان زرندیه با حضور در منزل شاعر آئینی آقای هادی بیابانی دیدار و گفتگو کردند.

34- دیدار مسئولین شهرستان با هنرمند پیشکسوت

 به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی صبح روز دوشنبه4 تیرماه97 حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ علیپور جانشین فرماندهی سپاه و تعدادی دیگر از مسئولین شهرستان زرندیه با حضور در منزل هنرمند پیشکسوت، متعهد وبسیجی آقای استاد محمد ابراهیم مطیع دیدار و گفتگو کردند.

35- اجرای تئاتر خیابانی معتاد کیست؟ در مامونیه

همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر عصر روز شنبه مورخ نهم تیرماه سال جاری نمایش خیابانی معتاد کیست؟ به کارگردانی اصغر تنهایی وهنرمندی اکبر نجفی و اصغر تنهایی در شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه اجرا شد. این نمایش که با موضوع پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر جنب نمایشگاهی که به همین منظور در مقابل بخشداری مرکزی شهرستان زرندیه دایر شده است با حضور دکتر فدایی فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و تعداد دیگری از مسئولین اجرا گردید مورد توجه عموم مردم واقع شد.

36- درخشش شاعران زرندیه در نخستین همایش استانی شعر روستا

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، آقایان استاد محمد ابراهیم مطیع و استاد ولی اله صفری شاعران شهرستان زرندیه با شرکت وحضوردر نخستین همایش استانی شعر روستا که به میزبانی روستای غینر از توابع بخش مرکزی شهرستان شازند برگزار شد، حائز رتبه های برتر این همایش شدند.

37- برپایی نمایشگاه عکس با موضوع حجاب وعفاف در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با هفته حجاب وعفاف به همت این اداره و همکاری حوزه هنری استان مرکزی نمایشگاه عکس هنرمندان استان مرکزی با موضوع حجاب وعفاف در محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برپا گردید.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در مراسم افتتاح این نمایشگاه که با حضور مسئولین شهرستان و خدام حرم حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) صبح روز دوشنبه 25 تیرماه سال جاری برگزار گردید گفت: این نمایشگاه باهدف ترویج فرهنگ حجاب وعفاف برپا گردیده است که در آن تعداد 30 اثر ا ز عکاسان صاحب نام استان مرکزی به نمایش گذاشته شده است که نشان دهنده حضور بانوان محجبه در صحنه های مختلف جامعه می باشد.

جوانمرد در پایان گفت این نمایشگاه از امروز بمدت 10 روز آماده بازدید علاقمندان می باشد.

 

38- دومین همایش هنرمندان شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز دوشنبه  25 تیرماه سال جاری همزمان با ایام دهه کرامت دومین همایش هنرمندان شهرستان زرندیه با حضور خدام حرم رضوی در محل این اداره برگزار شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این همایش بمناسبت دهه کرامت وهفته حجاب وعفاف ودر راستای سری برنامه های کاروان زیر سایه خورشید و با هدف ایجاد فضای شور ونشاط میان هنرمندان، ایجاد تعامل وهمدلی ، معرفی توانمندیهای هنرمندان شهرستان و سوق دادن فعالیتهای هنری به سمت ارزشهای دینی و مذهبی برگزار گردیده است.

 وی در ادامه افزود: در این همایش که با حضور مسئولین شهرستان و اقشار مختلف مردم برگزار گردید، هنرمندان رشته های مختلف هنری از جمله طراحی، نقاشی، موسیقی، شبیه خوانی، خوشنویسی، عکاسی و ... به اجرای زنده هنری پرداختند که مورد توجه حاضرین واقع شد.

39- برپایی نمایشگاه نقاشی درشهر پرندک

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت دهه کرامت و میلاد باسعادت امام رضا(ع) نمایشگاه طراحی و نقاشی، در محل موسسه قرآنی فاطمه الزهرا(س) شهر پرندک دایر شد.

در این نمایشگاه تعداد 30 اثر از آثار هنرمند زرندیه ای، سرکار خانم سیده معصومه وخشوری به معرض دید علاقمندان گذاشته شده است.

 

 

40- برگزاری جشن میلاد امام رضا(ع) در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، مراسم جشنی بمناسبت دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) به همت این اداره وهمکاری موسسه قرآن وعترت حضرت فاطمه زهرا(س) شهر پرندک در محل این موسسه برگزار شد.

در این مراسم که ویژه بانوان برگزار شده بود برنامه های متنوعی از جمله مولودی خوانی، مسابقه و ... اجرا گردید که مورد توجه بانوان حاضر واقع شد.

41- شصت و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

شصت ویکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان صبح روز پنجشنبه مورخ چهارم مردادماه سال جاری در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار گردید.

حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در این جلسه که با دستور بحث وتبادل نظر پیرامون ارائه راهکارهای جلب اعتماد عمومی و رضایت اجتماعی برگزار شد ضمن اشاره به پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی گفت: یکی از مهم ترین راهکارهای افزایش اجتماعی و جلب رضایت عمومی حضور مسئولین و متولیان امر در همه صحنه های جامعه از جمله شرکت در نماز های جماعت وجمعه می باشد که می تواند تاثیر بسیار زیادی دراین راستا داشته باشد.

ایشان افزود: دشمن همان دشمن گذشته است فقط تاکتیک عوض شده است. دشمن پس از تست کردن راههای مختلف که نهایتا به شکست انجامیده است به ایجاد یاس و ناامیدی بین مردم دلبسته است که ان شاا... مثل هنیشه با هوشیاری و اقدام به موقع ملت همیشه در صحنه باز هم شکست خواهد خورد.

ایشان در پایان صیانت همه جانبه از حقوق مردم ومردم داری، احترام به قانون وقانون مداری در همه امور، دفع حداقلی وجذب حداکثری را از جمله راهکارهای افزایش اعتماد عمومی عنوان کرد.

درپایان جلسه موارد ذیل بعنوان مصوبه جلسه به تصویب حاضرین در جلسه رسید.

مقرر گردید کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی توسط فرمانداری تشکیل گردد.

مقرر گردید دستور جلسه بعدی شورا هم همین موضوع باشد تا اعضاء بصورت دقیق تر در این خصوص اعلام نظر فرمایند.

42-دیدار با دکتر سیدمهدی طباطبایی از اساتید به نام ادبیات فارسی در کشور

ظهر روز پنجشنبه چهارم مردادماه سال جاری احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه تعدادی از مسئولین محلی، شاعران واعضای انجمن قلم شهرستان در منزل پدری دکتر سیدمهدی طباطبایی از شاعران صاحب نام واز اساتید دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی حضور یافته وبا ایشان دیدار کردند.

در این دیدار که در راستای سلسله دیدار های رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان برگزار گردید، قناتی معاون فرماندار شهرستان، مهندس مبکی مسئول دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، چراغی مسئول انجمن قلم شهرستان و تعدادی از اعضای انجمنهای فرهنگی هنری هم حضور داشتند.

43-دیدار با حمید فرقانی از اصحاب رسانه شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه تعدادی از مسئولین شهرپرندک از جمله حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه پرندک، مهندس ایمانی شهردار این شهردار وتنی چند از اعضاء شورای اسلامی شهر پرندک بمناسبت 17 مرداد سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار در منزل حمید فرقانی از خبرنگاران این شهرستان حضور پیدا کرده واز زحمات یکسال گذشته وی تقدیر وتشکر نمودند.

44- مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه روز سه شنبه مورخ16 مرداد97 در آستانه روز خبرنگار طی مراسمی در محل فرمانداری شهرستان از اصحاب رسانه با حضور دکتر فدایی فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخشداران مرکزی وخرقان، اعضای شورای شهر مامونیه و... تقدیر شد.

هادی فدایی در آئین تجلیل از فعالان رسانه‌ای شهرستان زرندیه اظهار کرد: مسئولان با نقد منصفانه و انعکاس صحیح وقایع جامعه، قدرت پاسخ گویی مسولان را افزایش دهند.

وی بیان کرد: رسالت خبرنگاران صرفا اطلاع رسانی وقایع و رویدادها نیست بلکه اطلاع رسانی مشکلات جامعه به مسئولین است تا با شناخت بیشتر چالش‌ها به دنبال حل مشکلات باشند. 

فرماندار زرندیه با تاکید بر اینکه فلسفه شکل گیری رسانه رصد چالش‌ها و انعکاس آنهاست، اظهار کرد: جامعه آزاد جامعه‌ای است که از انتقاد ناراحت نشود از این رو مسئولان به عنوان مدیران جامعه باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: معیشت و اقتصاد اصلی ترین مشکل خبرنگاران است. 

احمد جوانمرد با تاکید بر اینکه بسیاری از خبرنگاران حتی از خدمات بیمه‌ای نیز محروم هستند، گفت: خبرنگاران  با تمام مشکلات کاری و معیشتی به رسالت خبری خود اهتمام دارند اما از حداقل‌های اقتصادی محرومند.

در ادامه فعالان رسانه ای زرندیه به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود پرداختند.

در این آئین که با حضور بخشداران مرکزی و خرقان، رئیس اداره ارشاد، اعضای شورای شهر و جمع دیگری از مسئولان حضور داشتند با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات فعالان رسانه‌ای شهرستان زرندیه تجلیل شد.

 

45-کارگاه عکاسی و تصویربرداری در شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، کارگاه و دوره آموزش یکروزه عکاسی و تصویربرداری چهارم شهریور در شهرستان زرندیه برگزار شد.

در این کارگاه که حضور برای عموم علاقمندان رایگان بود، شرکت کنندگان از استادان مجرب عکاسی بهره مند شدند.

46-جشن بزرگ آفتاب ولایت در زرندیه برگزار شد.

جشن بزرگ آفتاب ولایت روز سه شنبه مورخ 6 شهریور ماه سال جاری با حضور دکتر فدایی فرماندار شهر زرندیه، حجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، مهندس قناتی معاونت فرمانداری، ایمانی شهردار پرندک، رئیس واعضا شورای اسلامی شهر پرندک و عموم مردم ولایت مدار در محل سالن ورزشی این شهربرگزار گردید.

حضور مجری توانمند صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران آقای محسن حاجیلو از نکات قابل توجه این جشن بود.

شایان ذکر است برنامه های متنوعی از جمله مولودی خوانی، شعرخوانی، اجرای موسیقی سنتی، مرشد خوانی و ... در این مراسم اجرا گردید که با استقبال حاضرین واقع شد.

47-جواد مظفری به عنوان کارمند نمونه معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، جواد مظفری از کارمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به عنوان کارمند نمونه معرفی و در هفته دولت و روز کارمند طی مراسمی از وی تقدیر شد.

مظفری به عنوان  رابط کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان زرندیه هم با دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی فعالیت می کند.

48- از پیشکسوتان هنرتعزیه درشهرستان زرندیه تقدیرشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه 12 شهریورماه سال جاری به همت این اداره از چهار تن از پیرغلامان امام حسین(ع) در شهرستان زرندیه تقدیر بعمل آمد.

در این مراسم که با حضور قناتی معاون فرمانداری، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، اخوان از اعضای شورای اسلامی شهر مامونیه، علیرضا سعیدی از اساتید به نام تعزیه کشور و تعدادی از هنرمندان تعزیه در شهرستان زرندیه در محله خورشید آباد مامونیه برگزار گردید از سالها زحمت پیشکسوتان هنر تعزیه در این محله، آقایان مرتضی منصور، نعمت واحد، حسن غفوری و حسن نایبی با اهداء لوح، تندیس و هدایایی تقدیر بعمل آمد.

49- نشست ادبی پیشواز محرم در مامونیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نشست ادبی پیشواز محرم امروز پنجشنبه پانزدهم شهریورماه در منزل سرکار خانم حمیده پارسافر یکی از شاعران آئینی شهرستان  زرندیه برگزار شد. در این نشست که با توجه به نزدیکی به ایام سوگواری حضرت اباعبداله الحسین(ع) وبا حضور مسئولین شهرستان از جمله دکتر فدایی فرماندار برگزار شد. شاعران وادیبانی چون دکتر سیدمهدی طباطبایی از اساتید زبان وادبیات فارسی دانشگاه شهید بهشتی، آقای محمدعلی کاتبی، آقای ولی اله صفری، حمیده پارسافر، خانم عارفه فرخی، خانم روانبخش، آقای حسین شجاعیان، آقای محمد علی یوسفی، دکتر ثمری خلج ضمن قرائت آثاری به بیان نقطه نظران خود درخصوص فرهنگ عاشورا، شعرآئینی و فلسفه قیام امام حسین(ع) پرداختند. در پایان این جلسه با تقدیم هدایایی از سوی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی از سالها تلاش وزحمت سرکار خانم حمیده پارسافر در راستای اعتلای شعر آئینی وعاشورایی تقدیر بعمل آمد.

50- برپایی نمایشگاه عکس جنگ در شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نمایشگاه عکس جنگ بمناسبت هفته دفاع مقدس از روز شنبه 31 شهریور درمحل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دایر گردید. به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این نمایشگاه تعداد  عدد عکس از هنرمندان مختلف به معرض دید عموم گذاشته شده است. شایان ذکر است این نمایشگاه از امروز بمدت 10 روز صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان است.

51- بازدید رئیس اداره ارشاد از اجراهای تعزیه در شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز یکشنبه 25 شهریورماه و دوشنبه 26 شهریور، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی به همراه ابوالقاسم کاظمی رئیس انجمن تعزیه شهرستان و علیرضا منصور دبیر انجمن در محلهای اجرای تعزیه در شهر مامونیه، آسیابک، خورشیدآباد، پرندک، زاویه و روستای پیک حضور پیدا کرده و از نحوه اجرای گروههای تعزیه خوانی بازدید نمودند.

 

52- دیدارمسئولین با خانواده شهید قرآنی در شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، احمد جوانمرد رئیس این اداره به همراه فدایی فرماندار، سرهنگ روح افزا  فرمانده سپاه و سایر مسئولین روز سه شنبه سوم مهرماه ماه در منزل شهید محسن محمدیان از شهدای فرآنی شهرستان حضور یافته و با خانواده این شهید دیدار نمودند. هادی فدایی فرماندار شهرستان زرندیه هم در این دیدار شهداء را شمع راه مسئولین دانسته واز خانواده محترم شهیدان محمدیان خواست که همه مسئولین را در هرچه بهتر خدمات رسانی به مردم دعا کنند. وی حضور در منزل خانواده محترم سهداء را فرصتی مغتنم برای مسئولین دانست تا بتوانند با آرمانهای شهداء وامام شهداء تجدید میثاق نمایند.

53- نمایشگاه بزرگ کتاب در مامونیه دایر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، بمناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه کتابی در محل این اداره دایر گردیده است.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که عصر روز چهارشنبه چهارم مهرماه باحضور دکتر فدایی فرماندار، سرهنگ روح افزا فرمانده سپاه، بخشدار مرکزی، دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و اصحاب فرهنگ وهنر برگزار شد گفت: در این نمایشگاه که از پنجم مهرماه لغایت بیستم مهرماه صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان است تعداد3000 عنوان درحدود10000 جلد کتاب در موضوعات مختلف اجتماعی، دفاع مقدس، دینی و مذهبی، ادبیات، روانشناسی، کودک ونوجوان، رمان، علمی و.... به معرض نمایش گذاشته شده است که با تخفیف 30 الی 50 درصد ارائه میگردد.

 

54- عصرشعر و خاطره دفاع مقدس در مامونیه برگزار شد.

بمناسبت هفته دفاع مقدس، عصر روز چهارشنبه چهارم مهرماه عصرشعر وخاطره دفاع مقدس در محل این اداره برگزار شد.

در این مراسم که به همت بسیج اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه و با حضور جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ دوح افزا فرمانده سپاه زرندیه، احمدی بخشدار مرکزی، غضنفری شهردار رازقان، مبکی رئیس دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، محسنی رئیس شورای اسلامی شهر مامونیه، اعضای انجمنهای ادبی شهرستان، اصحاب فرهنگ وهنر و ... حضور داشتند،  دکتر طباطبایی از اساتید زبان وادبیات فارسی دانشگاه شهید بهشتی ضمن شعر خوانی به اهمیت شعر مقاومت وشعر حماسی اشاره داشته واز حضور همیشگی شاعران وادیبان در صحنه های مختلف اجتماعی وتاریخی یاد نمود.

آقایان صفری، کیانی، یاوری، زارع، کاتبی، غضنفری، بیابانی و خانمها پارسافر وکاظمی کسانی بودند که در این مراسم به قرائت آثار ادبی خویش با موضوع دفاع مقدس پرداختند

55- کارگاه تخصصی هنرهای تجسمی در زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، بمناسبت هفته دفاع مقدس کارگاه تخصصی هنرهای تجسمی در این شهرستان برگزار شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این کارگاه با موضوع تخصصی جایگاه هنردرهشت سال دفاع مقدس صبح روز پنجشنبه پنجم مهرماه در محل این اداره برگزار گردید.

در این کارگاه سرکارخانم سیده معصومه وخشوری رئیس انجمن هنرهای تجسمی شهرستان زرندیه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تاثیرگذاری هنر در بخشهای مختلف جامعه، بصورت pdf تعدادی از آثار هنرمندان در دوران دفاع مقدس را به حاضرین معرفی نموده و در خصوص ظرائف هنری ومحتوای آثار نکات قابل توجه ای را بیان نمود.

56- نمایشگاه عکس امیردلها در زرندیه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ، بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس نمایشگاه عکس با عنوان امیردلها (حضورمقام معظم رهبری در جبهه های حق علیه باطل) از روز دوشنبه دوم مهرماه سال جاری در محل مسجد صاحب الزمان (عج) شهرمامونیه دایر شد.

57- دیدار صمیمی رئیس اداره ارشاد با فرماندهی وکارکنان ناجا در شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز دوشنبه 16 مهرماه سال جاری احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه همکاران وتعدادی از مسئولین بمناسبت هفته نیروی انتظامی در محل فرماندهی انتظامی شهرستان حضور پیدا کرده و با جناب سرهنگ روشن دل و همکاران ایشان دیار نمودند. در این دیدار جوانمرد با اهداء هدایایی از زحمات پرسنل خدوم این نیرو تقدیر بعمل آورد.

58- اولین جلسه هماهنگی برگزاری چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه اولین جلسه هماهنگی برگزاری چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه 16 مهرماه در محل این اداره برگزار شد. در این جلسه مقرر گردید سوگواره چهارم از روز پنجشنبه 26 مهرماه تا روز جمعه 4 آبانماه در محل حسینیه شهداء شهر پرندک برگزار گردد. شایان ذکر است در این جلسه اعضائ هیات اجرای سوگواره مشخص وآقای عباس روحانی بعنوان مدیر اجرایی سوگواره انتخاب گردید.

59-شصت و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، حجت‌الاسلام دکتر علی تقوی در شصت و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه با تاکید بر اینکه تبلیغ نوین به معنای کنار گذاشتن روش‌های سنتی رایج در عرصه تبلیغ نیست، به دلایل کاهش اقبال نسل جوان به مسائل دینی و اعتقادی اشاره کرد و گفت: با گذشت 40 سال از عمر انقلاب و با وجود رشد فعالیت‌های دینی و تبلیغی اما، این تبلیغات با میزان اقبال نسل جوان تناسب ندارد و مهمترین دلیل آن این است که روش ارائه مباحث دینی درست نیست و چینشاین مباحث به درستی انجام نمی‌شود. 

این مسئول در نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور به نیاز محوری در حوزه دین و حوزه اعتقادی به عنوان اصلی‌ترین رویکرد اشاره کرد و افزود: اجرای فعالیت های دینی و اعتقادی باید در جوامع دانشگاهی و آموزشی براساس نیاز جامعه بویژه نسل جوان، مورد تاکید قرار گیرد. وی بر ضرورت تبیین آموزه‌های دینی براساس نیاز مخاطب تاکید کرد و گفت: آموزش‌های دانشگاهی براساس نیاز دانشجویان نه بر اساس سلایق شخصی و چینش غیر اصولی، موضوع مهمی است که در دانشگاه‌ها مورد تاکید نهاد نمایندگی ولی فقیه است. 

حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه زرندیه نیز گفت: افتخار همه نهضت‌های آزادیبخش این است که از نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع) الگو گرفته‌اند و به سبب این الگوگیری دشمنان زیادی در صدد انحراف نهضت عاشورا  برآمدند. 

حجت الاسلام حسین ابراهیمی تصریح کرد: جلوه هدایت‌بخش قیام امام حسین (ع) و خون مطهر شهدای کربلا مانع از انحراف نهضت حسینی شده است و وظیفه همه مبلغات تبیین واقعه عاشورا و نهضت امام حسین (ع) است. 

فرماندار زرندیه نیز اخلاق مداری را حلقه مفقوده در جهان دانست و افزود: باید رویکرد مناسبی به سمت ترویج اخلاق حسنه که در آموزه های دینی مورد تاکید قرار گرفته است اتخاذ و برای جذب جوانان تقویت کرد. هادی فدایی، رعایت وفاداری، صداقت و قانون مداری در سیره اهل بیت(ع) را الگویی برای جامعه بشری دانست و افزود: لازم است پارامترهای اخلاق حرفه‌ای را در جامعه نهادینه کنیم. وی شورای فرهنگ عمومی را به عنوان عالی ترین مرجع تصمیم گیری و تصمیم سازی برای ارتقای شاخص های فرهنگی دانست و افزود: این مجموعه فرهنگی از ظرفیت بالایی برای ارتقای شاخص های فرهنگی برخوردار است. 

60- دیدار صمیمی رئیس اداره ارشاد با امام جمعه جدید شهر پرندک

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس این اداره صبح روز سه شنبه 24 مهرماه در محل دفتر امام جمعه شهر پرندک حضور یافته وبا امام جمعه جدید این شهر حجه الاسلام والمسلمین مجدی زاده دیدار وگفتگو کرد.

61-آغاز به کار سوگواره تعزیه زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه از آغاز به کار چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه خبر داد و گفت: چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه به همت این اداره و همکاری بنیاد علمی فرهنگی تعزیه وهمایش‌های آئینی کشور از روز پنجشنبه ۲۶ مهرماه تا مورخ سه‌شنبه اول آبان‌ماه سال جاری با حضور ۱۰ گروه تعزیه‌خوانی از نقاط مختلف شهرستان زرندیه از جمله مامونیه، پرندک، خورشیدآباد، آسیابک، امیرآباد، زرندکهنه، زاویه و بخش خرقان در محل حسینیه شهداء شهر پرندک آغازشد.

62-مراسم اختتامیه چهرمین سوگواره تعزیه زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه سه شنبه شب یکم آبانماه مراسم اختتامیه چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه با حضور منصوری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فدایی فرماندار، حجه الاسلام مجدی زاده امام جمعه شهر پرندک، معون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی، جانشین سپاه ناحیه زرندیه وتعداد دیگری از مسئولین شهرستانی و شهر پرندک، هنرمندان تعزیه و تعداد کثیری ازعموم مردم علاقمند به هنر مقدس وفاخر تعزیه در محل حسینیه شهدای شهر پرندک برگزار گردید.

فرماندار زرندیه نیز در این آیین گفت: زرندیه یکی از پایگاه های باسابقه در برگزاری سوگواره تعزیه است و باید این داشته فرهنگی با کمک دستگاه های متولی حمایت و توسعه یابد
هادی فداییافزود: آیین تعزیه و شبیه خوانی در قلب و جان مردم جای دارد و پیاده روی اربعین نمونه بارزی از عشق و ارادت ملت ایران به خاندان عصمت و طهارت است.

دکتر فدایی فرماندار شهرستان زرندیه هم در این مراسم ضمن اشاره به سابقه تاریخی هنر تعزیه در کشور و ممانعت از اجرای این هنر طی سالیان 1304 تا 1320 این هنر  را هنری دینی و مردمی عنوان نمود که ریشه در اعتقادات و تاریخ مردم این  سرزمین دارد.

 فرماندار شهرستان زرندیه ضمن تقدیر وتشکر از دست اندرکاران برگزای این سوگواره، برگزاری برنامه های فرهنگی و دینی را در توسعه فرهنگی شهرستان موثر دانسته و ابراز امیدواری نمود برگزاری این برنامه ها در آینده نیزادامه پیدا کند.

هادی فدایی در پایان مردم شهرستان زرندیه  و بالاخص مردم شهر پرندک را مردمی ولایتمدار، مذهبی و انقلابی معرفی نمود که در همه زمینه های اجتماعی، ، فرهنگی و سیاسی حضوری پررنگ داشته و دارند.

 محمدرضا منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم ضمن اشاره به مسائل روز جامعه بالاخص مسائل و مشکلات اقتصادی، مردم ایران اسلامی را مردمی صبور و مقاوم دانسته وادامه داد این مردم خوب وفهیم مثل همیشه در مقابل هجمه های مختلف دشمنان ایستادگی خواهد نمود و به جهانیان ثابت خواهد کرد در مقابل هیچ قدرت زورگویی کوتاه نخواهد آمد.

منصوری وجود اعتقادات دینی ومذهبی قوی در مردم را عامل اصلی این مهم دانسته وادامه داد: الگو گیری از قیام حضرت اباعبداله الحسین(ع) در همه صحنه های انقلاب اسلامی به کمک مردم ایران رسیده و قدرت این مردم را در مقابله با هجوم دشمنان صدچندان نموده است. وی هنرمندان تعزیه را در انتقال مفاهیم وارزشهای نهضت کربلا را طی چند قرن اخیربسیار موثر دانسته وایشان را شایسته تقدیر دانست.

محمدرضا منصوریافزود: شور و شعور حسینی اقتدار ایران اسلامی را در تمام دنیا به نمایش گذاشته است.
وی ادامه داد: فرهنگ عاشورایی در دوران هشت سال دفاع مقدس توانست شرایطی فراهم کند که ملت ایران در برابر ظلم سرافراز شود.

حجه الاسلام مجدی زاده امام جمعه شهر پرندک در انتهای این مراسم ضمن ارج نهادن به زحمات برگزار کنندگان این سوگواره از هنرمندان تعزیه خواست دقت بیشتری درنحوه اجرای تعزیه ها داشته باشند و با مطابقت نسخ تعزیه با کتب و مقاتل معتبر از تحریفات احتمالی جلوگیری نمایند. وی هنر تعزیه را هنری تاثیرگذار و مردمی معرفی نموده و از مسئولین امر خواست نسبت به ساماندهی این هنر همت بیشتری به کار گیرند.

امام جمعه پرندک ادامه داد: فرهنگ عاشورا عمق وجود مسلمانان جهان نقش بسته است و دنیا هر سال نظاره گر عظمت فرهنگ عاشورا و نهضت حسینی است.
وی اظهار داشت: دوستداران امام حسین (ع) امسال در پیاده روی اربعین حماسه ای دیگر خواهند ساخت و حضور میلیونی ملت شریف ایران در این راهپیمایی عظیم نقشه های دشمنان را برای همیشه خنثی خواهد کرد.

در پایان این مراسم استاد هوشنگ جاوید نماینده هیات داوران سوگواره به قرائت بیانیه هیات داوران پرداخته و سپس با حضور مسئولین محلی، شهرستانی و استانی از نفرات برتر این سوگواره با اهداء لوح، تندیس و هدایایی تقدیر بعمل آمد.

نفرات برتر چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه

شهادت خوان :

1-آقای رحیم مطیع

2-آقای ابوالفضل ترابی

3-آقای سید کاظم کاشی

4-آقای حسین حسین خانی

5-آقای احسان صدرالدینی

6-آقای مجید مسرور

موافق خوان مکمل:

1-آقای مجید حاج زکی

امام خوان :

1-آقای رضا وکیلی

زنانه خوان :

1-آقای امیر حسین بیاتی

2-آقای سید امیر کمالی

3-آقای علیرضا صدرالدینی

طفل خوان:

1-مهدی کرمی

مخالف خوان سرپا:

1-آقای بهمن حسین خانی

2-آقای حسین هشاک

 مخالف خوان تخت :

1-آقای ابوالفضل سعادت

2-آقای عباس روحانی

توجه به اصالت و استفاده درست از لحن:

1-آقای محمد تنها

2-آقای محمد لوایی

موزیک :

آقای حمید رضا لوایی

63- برپایی نمایشگاه عکس « اربعین» در زرندیه

همزمان با فرارسیدن ایام اربعین حسینی نمایشگاه عکسی با عنوان« اربعین» در شهرستان زرندیه دایر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، همزمان با فرارسیدن ایام اربعین حسینی نمایشگاه عکسی با عنوان« اربعین» از آثار هنرمندان عکاس شهرستان زرندیه در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان  دایر شد.

آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاه با موضوعات محرم و شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین(ع)، اربعین و پیاده روی کربلا، شهید و شهادت و آیین و رسوم عزاداری در مناطق مختلف است.

این نمایشگاه از امروز پنجم آبان ماه به مدت ١٠ روز صبح و بعد ازظهر برای بازدید عموم علاقمندان دایر است.

64- جلسه کارگروه فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه جلسه کارگروه فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه صبح روز دوشنبه 14 آبانماه همزمان با روز فرهنگ عمومی در محل دفتر امام جمعه شهرستان زرندیه برگزار گردید.

امام جمعه شهرستان زرندیه گفت: هنرمندان هنرهای گوناگون با کار و اثر خود می توانند فرهنگ را در مدار صحیح قرار داده و با تلاشی که می کنند می توانند از صدمات بسیار جلوگیری کنند. حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه شهرستان در دیدار عده ای از اصحاب فرهنگ و هنر همزمان با روز فرهنگ و هنر که در محل دفتر ایشان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام پیش رو ، روز ١٤ آبان را که روز شورای فرهنگ عمومی را روز مهمی دانست و گفت:‌ فرهنگ مجموعه ای از آداب و رسوم و رفتار و اخلاقیات بشری است که گاهی فردی است و گاهی عمومی و اجتماعی است که فرهنگ عمومی نامیده می شود.
وی افزود: فرهنگ بعضی اوقات خوب و صحیح است و گاهی غلط و ناصحیح است که می بایست از ابزار هنر و ابزارهای دیگر آن را برطرف کرد.

 

65- حضور جوانمرد در دومین نشست هم اندیشی هنرمندان شعر و موسیقی نواحی

 

دومین نشست هم اندیشی هنرمندان شعر و موسیقی نواحی شش استان با حضور احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه،‌ حسن لطفی نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی،‌ علی سیف یار رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان رزن و هنرمندان شعر و موسیقی نواحی استان های مرکزی،‌ همدان،‌ البرز، تهران،‌ قم و قزوین به میزبانی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان رزن از توابع همدان برگزار شد. در این جلسه مقرر شد جشنواره شعر موسیقی که به طور شش سال متوالی در شهرستان زرندیه برگزار می شود، در استان های همجوار هم برگزار شود و از تجربیات برگزارکنندگان این جشنواره بهره گیری کنند. این جلسه در راستای ایجاد تعامل و همدلی در استان های همجوار برگزار شد.

 

66- از شاعر ونویسنده بومی زرندیه تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز یکشنبه مورخ27 آبانماه به همراه تعدادی از مسئولین شهرستان در منزل شاعر ونویسنده بومی شهرستان حضور یافته و ضمن دیدار با وی با اهداء هدایایی از سالها زحمت وتلاش این بزرگوار تقدیر بعمل آورد. دراین دیدار که حجه الاسلام والمسلمین یزدان دوست رئیس اداره تبلیغات اسلامی، ساکی رئیس اداره ورزش وجوانان، دارابی رئیس فنی وحرفه ای، تقوی نماینده صداوسیما، نیکنام از دفتر نماینده مردم، کیانی و ساعدی از اعضای انجمن ادبی مهر زرند هم حضور داشتند جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن گرامیداشت بیست وششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی گفت: این مناسبت بهانه ای شدکه حضور استاد حاج ولی اله صفری از شاعران ونویسندگان بومی وپیشکسوت شهرستان برسیم و از سالها تلاش وزحمت این بزرگوار در عرصه فرهنگ وهنر این مرز وبوم تقدیر نماییم.

67- از هنرمند بسیجی شهرستان زرندیه تقدیر بعمل آمد.

صبح روز پنجشنبه یکم آذرماه دکتر فدایی فرماندار شهرستان زرندیه به همراه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ علیپور جانشین فرماندهی سپاه ناحیه زرندیه، مبکی و نیکنام از دفتر نماینده مردم، نادی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در منزل آقای جوان حیدری شاعر، نویسنده و مربی قرآن شهرستان زرندیه حضور یافته و از زحمات ایشان با اهداء هدایایی تقدیر بعمل آوردند.

آقای جوان حیدری متولد 1352 می باشدکه سالهاست در زمینه فعالیتهای قرآنی، شعر وادبیات فعالیت می نماید. وی دارای تالیفاتی در زمینه آموزش قرآن به رده های سنی مختلف بوده و مجموعه اشعاری هم آماده چاپ دارد. وی مدیر مسئول موسسه فرهنگی قران وعترت ثقل اکبر زرندیه(بیت القرآن) می باشد که توانسته شاگردان بسیاری را در زمینه های مختلف قرآنی تربیت نماید.

68- برگزاری کارگاه هنرهای تجسمی

در روز پنجشنبه مورخ 1/9/97 بمناسبت میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) وامام جعفر صادق (ع)و در راستای برگزاری جشنهای بهار مهربانی کارگاه طراحی، نقاشی و خوشنویسی با حضور بیش از 30 نفر از هنرمندان انجمن هنرهای تجسمی شهرستان در محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برگزار گردید.

69- برگزاری جشن بهار مهربانی در مسجد جامع شهر زاویه

بعدازنماز مغرب وعشاء روز شنبه مورخ 3/9/97 مراسم جشنی در راستای جشنهای بهار مهربانی در محل مسجد جامع شهر زاویه شهرستان زرندیه برگزار گردید. مولودی خوانی، پذیرایی، برگزاری مسابقه و سخنرانی از جمله برنامه های اجرایی این مراسم بود.

 

70- برگزاری جشن بهار مهربانی در حسینیه شهدای شهر پرندک

بعدازنماز مغرب وعشاء روز شنبه مورخ 3/9/97 مراسم جشنی در راستای جشنهای بهار مهربانی در محل حسینیه شهر پرندک شهرستان زرندیه برگزار گردید. مولودی خوانی، پذیرایی، برگزاری مسابقه و سخنرانی از جمله برنامه های اجرایی این مراسم بود.

71- شصت وسومین جلسه شورای فرهنگ عمومی

حجه الاسلام و المسلمین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه گفت : همه هموطنان ما اعم از راست و چپ ، اصلاح طلب و اصول گرا فرزندان یک آب و خاک هستیم و همگی می بایست در راستای پیشبرد اهداف متعالی انقلاب اسلامی قدم برداریم . همه ما به مثابه کسانی هستیم که سوار بر یک کشتی می باشیم و با هم باید تلاش کنیم تا خدای ناکرده این کشتی غرق نشود . ایشان در ادامه افزود ما منکر ضعف و مشکلات در جامعه نیستیم اما متاسفانه دشمنان نظام و گاها عده ای جاهل از داخل دست به درشت نمایی ضعف ها و مشکلات کرده و سیاه نمایی می کنند .

امام جمعه شهرستان زرندیه در ادامه افزایش نظارت بر بخش های مختلف جامعه بالاخص صنوف و عملکرد ادارات و نهادها ، رفع موانع بر سر راه مردم در ادارات خدمات رسان می تواند در بالا بردن ضریب اعتماد عمومی و رضایت اجتماعی موثر واقع شود .

مصوبات جلسه :

1-    مقرر گردید فرمانداری  در جلسه آتی شورای اداری شهرستان نسبت به افزایش اعتماد عمومی و رضایت اجتماعی مسئولین را نسبت به این موضوع آگاه نماید .

2-  مقرر گردید دستگاههای خدمت رسان جهت رضایت مندی اهالی در جامعه آنان حضور یافته و در جهت رفع مشکلات آنان قدم بردارند .

3- 

72- نشست فرهنگی هنری یلدا در زرندیه برگزار شد.

دورهمی اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه بمناسبت شب یلدا طولانی ترین شب سال باعنوان نشست فرهنگی هنری یلدا پنجشنبه شب با حضور مهندس منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، تعدادی از مسئولین شهرستان و جمعی از اصحاب فرهنگ هنر از رشته های مختلف فرهنگی هنری از جمله فیلم وعکس، شعر وادبیات، موسیقی، نقاشی وطراحی، نمایش، تعزیه و... در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: ایران وایرانی همواره به شعرا، ادبا و هنرمندان خویش افتخار می کند.

محمدرضامنصوری در مراسم دورهمی اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه گفت: امیدواریم درآینده ای نزدیک مدارس تخصصی هنر در شهرستانهای ساوه وزرندیه راه اندازی شده و مورد بهره برداری واقع شود.

وی در ادامه افزود: با توجه به پتاسیل فرهنگی هنری موجود در این شهرستان و مدیریت چشمگیر مدیریت فرهنگی هنری در شهرستان می توان آینده بسیار خوبی را در این زمینه متصور بود.

ایشان در پایان بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در سال آینده با کمک خیرین سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی را به بهره برداری برسانیم.

حضور دکتر سیدمهدی طباطبایی و دکتر رحیم طاهر از اساتید دانشگاههای کشور در این دورهمی از نکات قابل توجه این مراسم بود.

اجرای شعرخوانی، حافظ خوانی، موسیقی زنده توسط آقایان حامدموصولی، مصطفی روستایی، مجیدوالی و اجرای زنده نقاشی توسط سرکارخانم وخشوری از دیگر برنامه های این دورهمی بود.

73- نمایشگاه نقاشی  یلدا در زرندیه برپا شد.

به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و انجمن هنرهای تجسمی این شهرستان بمناسبت شب یلدا نمایشگاه گروهی نقاشی وطراحی در محل نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برگزار شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این نمایشگاه تعداد40 عدد اثر نقاشی وطراحی از خانمها سارا حشمتی، معصومه دارابی قاضیانی، نگار خرمی، زهرا موسوی، زهرا حق وردی و سیده معصومه وخشوری در معرض دید عموم قرار گرفته است.

جوانمرد در ادامه افزود: این نمایشگه از روز پنجشنبه 29 آذرماه بمدت یکهفته پذیرای عموم علاقمندان می باشد.

74- نخستین کنسرت موسیقی سنتی در شهرستان زرندیه برگزار شد.

اولین کنسرت موسیقی سنتی شامگاه پنجشنبه، بیستم دیماه سال جاری در محل سالن آمفی تئاتر مدیریت آموزش وپرورش این شهرستان برگزار گردید. این کنسرت با مدیریت موسسه فرهنگی هنری قاصدک روزهای آفتابی وتوسط گروه موسیقی سنتی ماه وماهور به سرپرستی آقای سعیدعباسپور شامگاه پنجشنبه بیستم دیماه سال جاری در محل سالن آمفی تئاتر اداره آموزش وپرورش این شهرستان با استقبال بسیار خوب مردم فرهنگ دوست وهنر پرور شهرستان با نظم وترتیبی مثال زدنی برگزار شد. گروه موسیقی ماه وماهور به سرپرستی آقای سعیدعباسپور متشکل از آقایان مزدک لامعی نوازنده کمانچه، محسن فاتحی نوازنده تار، حامد موصولی نوازنده تنبک و سعید عباسپور بعنوان خواننده در این کنسرت به اجرای برنامه پرداختند که با استقبال بسیار خوب علاقمندان مواجه گردید، اجرای تصنیف می زده شب، تصنیف جلگه مهتاب، تصنیف منو نشناخته بود، تصنیف ماه فریبا، تصنیف شب انتظار، تصنیف مرغ سحرو... از جمله قطعاتی  بود که در این کنسرت اجرا گردید.حضور بسیار پرشور، منظم وبا کلاس مردم با فرهنگ وهنر دوست شهرستان در این برنامه از نکات قابل توجه این کنسرت بود که نشان از فرهنگ بالای مردم این شهرستان داشت.

75-دیدار مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی با مسئولین انجمنهای فرهنگی هنری

محسن شریفی در جلسه هماهنگی تکریم از هنرمندان شهرستان زرندیه که در محل فرمانداری این شهرستان و با فدایی فرماندار و جوانمرد رئیس ارشاد شهرستانبرگزار شد گفت: هنرمندان درهم افزایی و ترویج مکارم اخلاق در جامعه نقش مهمی دارند از اینرو تکریم این قشر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی به اهمیت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: حضور و  فعالیت جوانان هنرمند انقلابی در جشن ها و برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی سبب ایجاد طراوت و شادابی ویژه ای دردهه فجر امسال خواهد شد. وی ادامه داد: امید است هنرمندان جوان با بهره گیری از تجربیات پیشکسوتان در رشته های مختلف فرهنگی و هنری دیدار و در راستای توسعه فرهنگ و هنر استان گام های بلندی بردارند.شریفی اظهار کرد:هنرمندان با تعامل و همفکری با مجموعه این اداره به سمت توانمندسازی بیشتر حرکت و بستری حرفه ای تر در حوزه فرهنگ و هنر در شهرستان ایجاد کنند.در این جلسه که روسای انجمن های قرآن، موسیقی، ادبی، تعزیه، فیلم و عکس و فرماندار زرندیه حضور داشتند، در خصوص مسایل و‌مشکلات فرهنگی شهرستان از جمله نبود امکانات زیرساختی مثل سالن آمفی تئاتر؛ نگارخانه و ... صحبت شد و همچنین سیکل طولانی صدور مجوزهای فرهنگی هنری مورد بررسی قرار گرفت.

76-جلسه کمیته فرهنگی هنری ستاد دهه فجر شهرستان برگزار شد.

 رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و مسئول کمیته فرهنگی هنری ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی شهرستان زرندیه در جلسه این کمیته که صبح روز سه شنبه دوم بهمن ماه سال جاری برگزار شد،گفت: بیش از 100 برنامه فرهنگی هنری درچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان زرندیه برگزار خواهد شد.

وی در پایان برپایی نمایشگاه کتاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، برپایی نمایشگاه عکس، نواختن زنگ انقلاب، گلباران مزار شهداء، برگزاری نشست های روشنگری توسط آموزش وپرورش، برگزاری یادواره های شهداء، دیدار با خانواده جانبازان وشهداء، برگزاری جشنهای مردمی، برگزاری نشستهای کتابخوان توسط اداره کتابخانه های عمومی، چاپ پوستر ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، فضاسازی ادارات و سطح شهرها و روستاها، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی، برگزاری محافل انس با قرآن، برگزاری همایش خوشنویسی کاتبان فجر توسط اداره ارشاد، برگزاری نراسم تجلیل از اصحاب فرهنگ وهنر، دیدار با پیشکسوتان فرهنگ وهنر، برگزاری کارگاههای هنری، برگزاری گفتمان دینی در مساجد ومدارس توسط اداره تبلیغات اسلامی، برگزاری جشنهای انقلاب در مساجد، برگزاری گردهمایی روحانیون و ائمه جماعات، برگزاری جشنهای انقلاب در روستاها توسط جهاد کشاورزی و... از جمله برنامه های شاخص فرهنگی هنری این کمیته در ایام مبارک دهه فجر سال جاری خواهد بود که در آنها سعی گردیده علاوه بر پرداختن به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، به مراسمات ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) هم  توجه ویژه ای گردد.

77- جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

فرماندار شهرستان زرندیه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه گفت: پرداختن به زیرساختهای فرهنگی هنری در شهرستان زرندیه مثل ساخت وتجهیز کتابخانه های عمومی ازضروریات است. فدایی در این جلسه افزود:توسعه وترویج فرهنگ کتابخوانی می تواند در توسعه فرهنگی وتوسعه متوازن شهرستان زرندیه موثرباشد.وی با اشاره به عضویت بیش از چهار هزار نفر در کتابخانه های عمومی شهرستان؛ این موضوع را نشانگر سطح بالای فرهنگی این شهرستان عنوان کرد.رئیس اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه با اشاره به انجام مراحل مقدماتی راه اندازی کتابخانه های عمومی روستایی در روستاهای حکیم آباد و حسین آباد این شهرستان؛ برگزاری مسابقات فرهنگی هنری؛ نشستهای کتابخوان؛ برپایی نمایشگاههای کتاب؛ اهدای کتاب؛ معرفی کتاب و ... را از جمله برنامه های این انجمن برای بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد.بررسی اعتبارات تملک وداراییهای کتابخانه های عمومی ونحوه پرداخت نیم درصد درآمد شهرداریها از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

78-پوستر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در زرندیه چاپ و توزیع شد.

پوستر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران  به همت اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان  زرندیه چاپ و در سطح ادارات، مدارس و مساجد این شهرستان رونمایی شد. فضا سازی و تبلغیات محیطی، تهیه روز شمار دهه فجر، برپایی نمایشگاه های تخصصی و عکس و پوستر، تهیه و توزیع بروشور  بیان دستاوردهای چهل سال عمر با عزت جمهوری اسلامی ایران و برگزاری جلسات کارگروه فرهنگی و هنری از جمله برنامه های این اداره به مناسبت دهه فجر امسال است.

79- شصت وچهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی زرندیه برگزار شد.

حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در شصت وچهارمین جلسه این شورا گفت: ادامه راه امام وپاسداری از ارزشهای انقلاب مهمترین وظیفه نیروهای انقلابی ومردم است.

حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی در این جلسه که با دستور جلسه تبیین اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) و بررسی برنامه های فرهنگی چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران صبح امروز پنجشنبه یازدهم بهمن ماه در محل دفتر امام جمعه برگزار شد، افزود: هرچند امام خمینی رحمه الله علیه مثل سایر بزرگان دینی از این دنیا رفت اما راه و آرمانهای ایشان باقی است و وظیفه تمامی مردم ونیروهای انقلابی است که از این راه وآرمانها صیانت نمایند.

دکتر فدایی فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه تحول در همه امور اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... از اهداف انقلاب عنوان نموده و حرکت روبه جلو را که موجب پیشرفت در همه زمینه ها شود را ضروری دانست. وی جلب رضایت عموم مردم و توجه به خواسته های آنان را موجب ایجاد همدلی و اتحاد بین تمام اقشار جامعه دانسته وادامه داد: می باست با استفاده از ظرفیت 80 میلیونی مردم، آنان را با نظام وانقلاب همراه نموده و موجب افزایش اقتدار ملی وفراسرزمینی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد.

حضور مسئولین در محل نمازهای جمعه و پاسخگویی به سوالات مردم، انجام تحقیق و پژوهش در خصوص ظرفیت شناسی انقلاب اسلامی ایران برای آینده توسط موسسه فرهنگی پژوهشی امیرپژوه زرندیه از مصوبات این جلسه بود.

80- نمایشگاه دستاوردها و توانمندیهای انقلاب در زرندیه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز دوشنبه 15 بهمن ماه نمایشگاه دستاوردها وتوانمندیهای انقلاب در شهرستان زرندیه با حضور فدایی فرماندار، حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و سایر مسئولین شهرستان در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی افتتاح گردید.

برپایی غرفه های جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بسیج سازندگی سپاه ناحیه زرندیه، آموزش وپرورش، دانشگاه آزاد اسلامی، جامعه القرآن کریم، فنی وحرفه ای، کتابخانه های عمومی، شهرداری مامونیه، شهرداری زاویه، بهزیستی، میراث فرهنگی و گردشگری، فرهنگ وارشاد اسلامی، کتاب و محصولات فرهنگی و ... را بخشی از غرفه های برپا شده در این نمایشگاه بود.

اجرای سرود توسط قرآن آموزان موسسه جامعه القرآن کریم زرندیه از دیگر برنامه های این افتتاحیه بود.

81- نمایشگاه کتاب ومحصولات فرهنگی در زرندیه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران نمایشگاه کتاب ومحصولات فرهنگی در محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برپا گردید.

در این نمایشگاه بیش از 1000 عنوان وحدود6000 جلد کتاب در معرض دید عموم قرار گرفته بود که علاقمندان می توانستند با تخفیف 20 الی 50 درصدی نیاز های خود را تهیه نمایند.

این نمایشگاه از تاریخ 15 تا  سی ام بهمن ماه صبح و عصر آماده بازدید علاقمندان بود.

82-کارگاه طراحی و نقاشی فجر در زرندیه برگزار شد.

کارگاه تخصصی طراحی و نقاشی فجر بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برگزار شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در حاشیه این برنامه گفت: هنرمندان انجمن هنرهای تجسمی شهرستان به بهانه دهه فجر انقلاب اسلامی گردهم آمدند و اقدام به رسم طراحی و نقاشی با موضوع انقلاب اسلامی کردند که منجر به خلق آثار هنری بدیع و زیبایی با موضوع مذکور شد. جوانمرد ابزار هنر را ابزاری موثر و مفید در راستای حفظ و ثبت اتفاقات مهم تاریخی دانست و افزود: هنرمندان متعهد همواره توانسته‌اند با حضور موثر و خلق آثار هنری نقش بسیار مهمی را در مسیر تمامی اتفاقات مهم اجتماعی ایفا کنند.

83-شب شعر فاطمی در زرندیه برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، چهارشنبه شب  17 بهمن ماه  به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و همزمان با ایام فاطمیه شب شعر فاطمی در محل مسجد جامع آسیابک زرندیه برگزار شد. رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این مراسم که با همکاری کانون فرهنگی هنری شهدای آسیابک و با حضور حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه و سایر مسوولین شهرستان برگزار شد، گفت: شاعران و ادیبان همواره با سرودن اشعار آیینی و مذهبی در حفظ و صیانت از فرهنگ اهل بیت(ع) موثر بوده و هستند. احمد جوانمرد دلیل ماندگاری و اشاعه انقلاب اسلامی ایران را بعد فرهنگی آن عنوان و اظهار کرد: هرآنچه با نیت خالص و خدایی انجام شود قطعا ماندگار خواهد شد.  شعرخوانی  سید مهدی طباطبایی از اساتید به نام ادبیات کشور، حجت‌الاسلام گل محمدی، زهیر فرهمند و سیدمحمدجواد شیخ الاسلامی به همراه مداحی و روضه خوانی مداح اهل بیت عصمت وطهارت(ع)  از جمله برنامه‌های این مراسم معنوی بود که با استقبال خوب مردم این شهرستان واقع شد.

84- اجرای تعزیه توسط گروه نوجوانان شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، صبح روز چهارشنبه 17 بهمن ماه گروه تعزیه نوجوانان شهرستان زرندیه در محل آموزشگاه شهداء شهر زاویه به اجرای تعزیه پرداختند. شایان ذکر است این مراسم با حضور جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و ساکی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان برگزار گردید که مورد توجه دانش آموزان و مربیان آموزشگاه مذکور واقع شد.

85-تجمع بزرگ عزاداران فاطمی در زرندیه

شنبه شب همزمان با شام شهادت بی بی دوعالم حضرت صدیقه کبری سلام ا... علیها تجمع بزرگ عزاداران فاطمی در محل مهدیه مسجد صاحب الزمان(عج) شهرمامونیه برگزار شد. به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این مراسم باشکوه که به همت این اداره وهمکاری سپاه ناحیه زرندیه برگزار شده بود برای اولین بار در این شهرستان گروه منتخب انجمن تعزیه به اجرای مجلس شبیه خوانی شهادت حضرت زهرا(س) پرداخت. شایان ذکر است در ابتدای این مراسم حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه شهرستان در خصوص فضائل حضرت فاطمه(س) به سخنرانی پرداخت.

86-طراحی، تهیه و نصب بنر در سطح شهرستان با موضوع دهه فجر

87- درج پیام و جملاتی از امام(ره) و مقام معظم رهبری در سربرگ نامه های اداری

88- آذین بندی سردرب و فضای داخلی ساختمان اداره

89- برگزاری جشن انقلاب در مسجد آسیابک و حسینیه شهداء پرندک

بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران دو جشن انقلاب در مسجد جامع آسیابک و حسینیه شهداء پرندک به همت این اداره و کانون های فرهنگی هنری  شهدای آسیابک و توحید پرندک برگزار گردید.

90- ارسال پیامک به مجموعه های تحت پوشش، اصحاب فرهنگ وهنر ومسئولین

91- حضور اصحاب فرهنگ وهنر در راهپیمایی روز 22 بهمن

92- شعر خوانی دو تن از شاعران شهرستان در مراسم کاروان انقلاب

دو تن از شاعران انجمن ادبی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به نامهای آقای منصور کیانی و سرکار خانم حمیده پارسافر در مراسم کاروان انقلاب که در محل سالن آمفی تئاتر اداره آموزش و پرورش برگزار گردید حضور یافته و به قرائت شعر با موضوع انقلاب و ایام فاطمیه پرداختند.

93- اجرای نمایش با موضوع انقلاب توسط گروه نمایش آوا در مراسم کاروان انقلاب

گروه نمایش آوا وابسته به انجمن نمایش اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در مراسم کاروان انقلاب که به همت شبکه آفتاب در محل سالن مدیریت آموزش وپرورش برگزار گردید به اجرای نمایش با موضوع انقلاب پرداخت که با استقبال بسیار خوب علاقمندان مواجه شد.

94- برپایی نمایشگاه گروهی طراحی ونقاشی در زرندیه

بمناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) وهفته گرامیداشت مقام شامخ مادر و زن، نمایشگاه طراحی  و نقاشی، آثار جمعی از بانوان هنرمند شهرستان در محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برپا گردید. در این نمایشگاه که از روز دوشنبه ششم اسفندماه به مدت یکهفته صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان بود، تعداد بیش از 70  اثر از 15 تن از بانوان هنرمند شهرستان در معرض دید عموم قرار گرفته بود. آثار هنری به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه آثار نقاشی رنگ وروغن روی بوم، نقاشی روی جیر، نقاشی خط، نقاشی با قهوه و نقاشی مدرن در سبک رئال بودند که صبح روز دوشنبه6/12/97 با حضور حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه، سایر مسئولین شهرستان و عموم علاقمندان افتتاح گردید.

95- تقدیر از دو نفر از بانوان هنرمند بمناسبت هفته زن در محل فرمانداری

بمناسبت هفته گرامیداشت مقام زن و مادر از دو نفر از بانوان هنرمند شهرستان در مراسمی که روز چهارشنبه هشتم اسفندماه در محل فرمانداری برگزار گردید با اهداء لوح وهدایایی تقدیر بعمل آمد. در این مراسم که از بانوان فعال شهرستان و بانوان نمونه ادارات تقدیر بعمل آمد خانمها سیده معصومه وخشوری و ناهید لاله کانی مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

96- برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در زرندیه

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور روز پنجشنبه نهم اسفندماه در شهرستان زرندیه هم برگزار شد. به گفته احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تعداد 87 نفر در این آزمون ثبت نام کرده بودند. دراین آزمون که صبح روز پنجشنبه نهم اسفندماه در محل دبیرستان پیامبراکرم(ص) شهر مامونیه برگزار شد 68 نفر در رشته حفظ و3 نفر در رشته مفاهیم شرکت کردند. شایان ذکر آزمون شفاهی این دوره هفته آینده در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان برگزار خواهد شد.

97- جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات سفرشهرستان زرندیه برگزار شد.

جلسه کمیته اطلاع رسانی و امور فرهنگی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی این شهرستان روز دوشنبه 13 اسفندماه در محل این اداره برگزار گردید. جوانمرد لزوم انعکاس فعالیتهای صورت گرفته توسط ادارات را یادآور شده و از اعضای کمیته و سایر کمیته های ستاد تسهیلات سفر خواست نسبت به اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی در خصوص خدمات اداره خود اقدام نمایند. رئیس کمیته اطلاع رسانی، تبلیغات، امور فرهنگی و فضای مجازی ستاد تسهیلات سفر شهرستان زرندیه، در ادامه گفت: اطلاع رسانی در خصوص محلهای اسکان موقت مسافرین، معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان، توزیع اقلام تبلیغاتی اعم از بروشور، سی دی، پوستر و ...، راه اندازی کانال مجازی اطلاع رسانی خدمات تسهیلات سفر شهرستان زرندیه، فضاسازی سطح شهرها و روستاها توسط شهرداریها ودهیاریها و .... را از جمله مصوبات جلسه امروز این کمیته عنوان کرد.

 

 

98- مرحله شفاهی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه مرحله شفاهی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم صبح روز دوشنبه مورخ15 اسفندماه1396 در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.
تعداد 21 نفر قرآن آموز در سطوح حفظ جزء30 ، حفظ جزء یک، حفظ 2جزء، حفظ 5جزء، حفظ10جزء این آزمون ثبت نام کرده بودند. که 18 نفر از این افراد در آزمون حضور پیدا کردند.
99- کنسرت محسن ابراهیم زاده در مامونیه برگزار شد.
کنسرت محسن ابراهیم زاده خواننده محبوب کشورمان در شهرستان مامونیه برگزار می شد. به گزارش روابط عمومی فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، محسن ابراهیم زاده روز یکشنبه ۲۶ اسفندماه سال جاری بمناسبت ولادت باسعادت امیرالمومنین حضرت علی ابن ابیطالب علیه السلام و گرامیداشت روز پدر در محل شرکت سان وی در شهرک صنعتی مامونیه در یک سانس به روی صحنه رفت. این کنسرت برای اولین بار در این شهرستان و باهدف ایجاد نشاط عمومی برگزار گردید کخ بیش از 1000 نفر از علاقمندان از آن استقبال کردند.
حضور اقشار مختلف مردم و برخی از مسئولین و همینطور هماهنگی و همکاری بسیار خوب دستگاههای امنیتی و انتظامی از نکات قابل توجه این برنامه بود.

کنسرت محسن ابراهیم زاده در مامونیه برگزار شد.

 

 

کنسرت محسن ابراهیم زاده خواننده محبوب کشورمان در شهرستان مامونیه برگزار می شد.به گزارش روابط عمومی فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، محسن ابراهیم زاده روز یکشنبه۲۶ اسفندماه سال جاری بمناسبت ولادت باسعادت امیرالمومنین حضرت علی ابن ابیطالب علیه السلام و گرامیداشت روز پدر در محل شرکت سان وی در شهرک صنعتی مامونیه در یک سانس به روی صحنه رفت. این کنسرت برای اولین بار در این شهرستان و باهدف ایجاد نشاط عمومی برگزار گردید کخ بیش از 1000 نفر از علاقمندان از آن استقبال کردند.

حضور اقشار مختلف مردم و برخی از مسئولین و همینطور هماهنگی و همکاری بسیار خوب دستگاههای امنیتی و انتظامی از نکات قابل توجه این برنامه بود.

 

 

کنسرت محسن ابراهیم زاده در مامونیه برگزار میشود.

کنسرت محسن ابراهیم زاده خواننده محبوب کشورمان در شهرستان مامونیه برگزار می شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، محسن ابراهیم زاده روز یکشنبه ۲۶ اسفندماه سال جاری بمناسبت ولادت باسعادت امیرالمومنین حضرت علی ابن ابیطالب علیه السلام و گرامیداشت روز پدر در محل شرکت سان وی در شهرک صنعتی مامونیه در دو سانس به روی صحنه خواهد رفت.
احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این خصوص گفت: این کنسرت برای اولین بار در این شهرستان وبا هدف ایجاد نشاط عمومی که از منویات  رهبر معظم انقلاب می باشد، برگزار می شود که علاقمندان می توانند با تهیه بلیط بصورت اینترنتی وحضوری از این برنامه استفاده کنند.
جوانمرد هنر موسیقی را یکی از ابزارهای ایجاد شادی و‌نشاط در جامعه دانست که می توان با بهرمندی صحیح و اصولی از این ابزار روحیه امید و نشاط را به عموم مردم‌تزریق کرد.

جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات سفرشهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، جلسه کمیته اطلاع رسانی و امور فرهنگی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی این شهرستان روز دوشنبه 13 اسفندماه در محل این اداره برگزار گردید.

در این جلسه که به ریاست احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی زرندیه برگزار شد، وی در خصوص اهمیت اطلاع رسانی و تبلیغات در همه فعالیتهای اجتماعی و عملکرد ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی مطالب مبسوطی را بیان نمود. رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در ادامه افزود: این شهرستان با توجه به  داشتن جاذبه های گردشگری فراوان بویژه در بخش خرقان، پتانسیل تبدیل شدن به یکی از قطب های گردشگری استان وکشور  را دارد.

 

جوانمرد لزوم انعکاس فعالیتهای صورت گرفته توسط ادارات را یادآور شده و از اعضای کمیته و سایر کمیته های ستاد تسهیلات سفر خواست نسبت به اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی در خصوص خدمات اداره خود اقدام نمایند. رئیس کمیته اطلاع رسانی، تبلیغات، امور فرهنگی و فضای مجازی ستاد تسهیلات سفر شهرستان زرندیه، در ادامه گفت: اطلاع رسانی در خصوص محلهای اسکان موقت مسافرین، معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان، توزیع اقلام تبلیغاتی اعم از بروشور، سی دی، پوستر و ...، راه اندازی کانال مجازی اطلاع رسانی خدمات تسهیلات سفر شهرستان زرندیه، فضاسازی سطح شهرها و روستاها توسط شهرداریها ودهیاریها و .... را از جمله مصوبات جلسه امروز این کمیته عنوان کرد.

برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در زرندیه

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور روز پنجشنبه نهم اسفندماه در شهرستان زرندیه هم برگزار شد.

به گفته احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تعداد 87 نفر در این آزمون ثبت نام کرده بودند.

دراین آزمون که صبح روز پنجشنبه نهم اسفندماه در محل دبیرستان پیامبراکرم(ص) شهر مامونیه برگزار شد 68 نفر در رشته حفظ و3 نفر در رشته مفاهیم شرکت کردند.

 

شایان ذکر آزمون شفاهی این دوره هفته آینده در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان برگزار خواهد شد.