نشست هم اندیشی هنرمندان موسیقی شهرستان زرندیه برگزار شد.

نشست هم اندیشی هنرمندان موسیقی شهرستان زرندیه صبح روز چهارشنبه پانزدهم مردادماه سال جاری در محل سالن جلسات این اداره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، نشست هم اندیشی هنرمندان موسیقی شهرستان زرندیه صبح روز چهارشنبه پانزدهم مردادماه سال جاری با حضور احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در محل سالن جلسات این اداره برگزار شد.


جوانمرد در این نشست موسیقی را یکی از پرمخاطب ترین و تاثیرگذار ترین هنرها عنوان کرد.
وی ادامه داد: هنرمندان موسیقی بارها با هنر خویش موجب تهییج و انگیزش مردم در مناسبتهای مختلف بوده و هستند.

 

جوانمرد افزود: هنر موسیقی هنری است که همواره در کنار مردم بوده و گرم کننده مراسمات آنان بوده است  و مراسمات شادی و غم همیشه پدیرای هنرمندان موسیقی بوده و هست.

ساماندهی فضای مجازی مهم‌ترین دغدغه فرهنگی در جامعه امروزی است

احمد جوانمرد رئیس اداره ارشاد شهرستان زرندیه نیز به عنوان یکی از مسوولان عرصه فرهنگ،  در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، ساماندهی فضای مجازی را مهم‌ترین دغدغه فرهنگی در جامعه امروزی عنوان می‌کند.

وی می‌گوید: مسوولان از ورود به این موضوع هراس دارند در حالی که قطعا در جنگ نرم باید اقدامات جدی در حوزه فضای مجازی انجام شود.

رئیس اداره ارشاد شهرستان زرندیه با بیان اینکه مباحث اقتصادی سبب مظلومیت و غفلت از «فرهنگ» شده است، می‌گوید: بخشی از مسائل اقتصادی به تحریم‌ها برمی‌گردد اما بخشی ریشه فرهنگی دارد که افراد سودجو فاصله طبقاتی را بیشتر می‌کنند.

 

مسوولان از ورود به فضای مجازی هراس دارند در حالی که قطعا در جنگ نرم باید اقدامات جدی در این حوزه انجام شود 

جوانمرد ادامه می‌دهد: در زمینه تفاوت نگاه فرهنگی باید به سمتی برویم که تفاوت به حداقل رسیده و مدیریت شود.

وی  می‌گوید: مسوولان فرهنگی که بنده نیز جزو آنها هستم، نتوانستیم جوانان را جذب کرده و خواسته‌هایشان را برآورده کنیم و متاسفانه مسیری اشتباه در پیش گرفته‌ایم.
سخن از فرهنگ و بررسی ابعاد مختلف آن بسیار بوده، اما می‌توان با توجه به سخنان کارشناسان و مسئولان این حوزه اینگونه نتیجه گرفت که دغدغه فرهنگی در جامعه امروز بسیار کم‌رنگ شده و گلایه از این اتفاق به جاست.

بخش‌های مختلف اجتماع در هم تنیده با فرهنگ هستند و بسترسازی فرهنگی می‌تواند آغازگر یک جریان یا خاتمه دهنده به یک معضل باشد و در مجموع با این دستاویز امکان اصلاح بسیاری از عادت‌های اشتباه اجتماعی و زمینه‌سازی برای شکل‌گیری یک رونق از جمله رونق تولید و خودکفایی وجود دارد که به نظر می‌رسد از این ظرفیت به درستی بهره مند نشده‌ایم.

خبرنگاران زرندی تقدیر شدند.

به مناسبت ۱۷ مرداد و روز خبرنگار خبرنگاران شهرستان زرندیه تقدیر شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، خبرنگاران شهرستان زرندیه روز جمعه هفدهم مردادماه سال جاری در مسجد صاحب الزمان (عج) شهر مامونیه حضور یافته و در نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان که به امامت حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی اقامه شد، شرکت نمودند.

شایان ذکر است در بین الصلاتین جمعه و عصر با حضور حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه، حجه الاسلام سبزی نماینده مردم در مجلس سورای اسلامی، دکتر فدابی فرماندار، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، ساکی رییس اداره ورزش و جوانان، یوسفوند فرماندهی انتظامی شهرستان با اهداء لوح وهدایایی از خبرنگاران این شهرستان تقدیر بعمل آمد.

 

علی فرقانی و سمیه عباسی از خبرگزاری ایسنا، یحیی معماری از خبرگزاری ایرنا، سیدمجتبی تقوی تکیه و زهرا جانقربان از خبرگزاری صدا وسیما، الهام حمیدزاده، حوا احمر، لیلا گراوند، مسعود امانی، الهه شعبانی از نشریات محلی، احمدرضا بابایی، محسن فرهمند، محمدرضا ممنون و بهرام همایون از فعالان شبکه های اجتماعی عزیزانی بودند که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند.

پیام تبریک رئیس فرهنگ و‌ارشاد اسلامی زرندیه بمناسبت روز خبرنگار

احمدجوانمرد رییس اداره فرهنگ‌ و‌ ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت روز خبرنگار پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، احمد جوانمرد رئیس این اداره طی پیامی هفدهم مرداد روز خبرنگار را به فعالان این عرصه تبریک گفت. در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ن والقلم ومایسطرون

قسم به قلم‌ و هر آنچه می نویسد‌.

هفدهم مرداد سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی بزرگ‌مردی است که جان خویش را فدای رسالت و آرمانهای خود نمود. وچه بسیار خبرنگارانی که همچون این شهید بزرگوار از بهترین و شیرین ترین ها دراین دنیا دست کشیدند تا به نحو احسن به وظیفه خود عمل نموده و نهایتا به معبود خویش ملحق شوند.

این حقیر ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای گرانقدر عرصه خبر و رسانه بالاخص شهید بزرگوار شهید محمود صارمی، این روز ارزشمند را تمامی فعالان عرصه خبر و رسانه تبریک و تهنیت عرض نموده و برای همه خدمتگزاران این عرصه آرزوی صحت و سلامتی دارم.

اینجانب به نوبه خود قدردان زحمات بیدریغ و خالصانه همه عزیزانی که در این عرصه تلاش میکنند بویژه مدیر مسئولان نشریات محلی و استانی و همکارانشان، مدیران مسئول خبرگزاریهای ایرنا، فارس، شبستان، ایسنا، ایکنا، تسنیم و...، تمامی عزیزانی که در فضای مجازی بویژه شبکه های اجتماعی و همچنین همکاران خودم در روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی بوده و هستم و از درگاه باری تعالی برایشان آرزوی سلامتی و بهروزی دارم.

احمد جوانمرد 

 

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

برگزیدگان سیزدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی تقدیر شدند.

از برگزیدگان سیزدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی در آستانه عید الله الاکبر عید غدیر تقدیر بعمل آمد‌.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، صبح روز پنجشنبه شانزدهم مردادماه سال جاری در نشست ادبی غدیر که با حضور دکتر فدایی فرماندار، حجه الاسلام مجدی زاده امام جمعه پرندک، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرهنگ کبیری جانشین فرماندهی سپاه ناحیه زرندیه، حجه الاسلام یزدان دوست رئیس اداره تبلیغات اسلامی، ساکی رییس اداره ورزش و جوانان در محل این اداره برگزار شده بود از برگزیدگان سیزدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی با اهداء لوح و هدایایی تقدیر بعمل آمد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و دبیر سیزدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی در این مراسم گفت: فراخوان این جشنواره از اواخر بهمن ماه ۹۸ طراحی، تهیه و توزیع گردید که پس از دوبار تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره حدود یکصدو بیست اثر از ۵۰ شاعر از اقصی نقاط میهن اسلامی از استانهای مرکزی، قم، تهران، همدان، اصفهان، گیلان و ... وصول گردید که پس از بررسی های اولیه آثار تحویل هیات محترم داوران جشنواره متشکل از آقایان دکتر مهدی صفری، علی اصغر ذاکری و مرتضی کریم پور شد که نفرات برگزیده به شرح ذیل توسط این عزیزان معرفی گردیدند.

برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره علی رغم تاخیر های مکرر بدلیل شیوع ویروس کرونا مقدور نشد که نهایتا دبیرخانه برآن شد از برگزیدگان این جشنواره در نشست ادبی غدیر که بمناسبت عید سعید غدیرخم و همزمان با دهه مبارک امامت و ولایت برگزار شد با اهداء لوح و هدایایی تقدیر بعمل آورد.

جوانمرد در پایان ضمن تشکر از حمایتهای حجه الاسلام دانشی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان و دکترفدایی فرماندار شهرستان زرندیه نفرات برگزیده جشنواره را به این شرح معرفی نمود:

آقای محسن کاویانی از قم

خانم ندا نوروزی از تهران

آقای مصطفی توفیقی از اراک

خانم سمیرا یکه تاز از زرندیه

آقای بهمن زنگنه از همدان

آقای حبیب قاسمی از دلیجان

آقای علیرضا اطلاقی از ساوه

آقای ابوالفضل میرزایی از دلیجان

خانم فاطمه آل طاهر از خمین

 

آقای سلیم غلامی از دلیجان

نشست ادبی غدیر در زرندیه برگزار شد.

به مناسبت عید سعید غدیر نشست ادبی غدیر در شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی،  همزمان با دهه ولایت و امامت و عید سعید غدیر خم نشست ادبی غدیر صبح روز پنجشنبه شانزدهم مردادماه سال جاری با حضور شاعران، ادیبان وفرهیختگان شهرستان و استان و تعدادی از مسئولین شهرستان در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

در این محفل ادبی که با حضور هادی فدایی فرماندار و سایر مسئولین شهرستان برگزار شد، حجه الاسلام والمسلمین مجدی زاده امام جمعه پرندک عید سعید غدیرخم را بزرگترین عید شیعیان دانسته وافزود؛ اصحاب فرهنگ وهنر بالاخص اهالی قلم، شاعران و ادیبان و نویسندگان همواره در رشد واعتلای فرهنگی جامعه بالاخص فرهنگ دینی موثر و کوشا بوده اند.حفظ وصیانت از فرهنگ دینی بویژه فرهنگهایی چون فرهنگ مهدویت و انتظار، فرهنگ غدیر و ولایت، فرهنگ عاشورا و ایثار وشهادت مقوله های مهمی است که می بایست اصحاب فرهنگ وهنر بیش از پیش به آن بپردازند.

احمد جوانمرد رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در این نشست گفت: غدیر به ما آموخته هیچ گاه جلوتر از ولی زمان خود حرکت نکنیم و همواره پیرو ولایت باشیم. جوانمرد در ادامه افزود: مسلمانان اگردر غدیر درست به فرمایشات پیامبر اکرم(ص) گوش فرا داده و عمل میکردند چه بسا واقعه عظیم عاشورا اتفاق نمی افتاد.

 

آقایان منصور کیانی، ابراهیم ضیایی، هادی بیابانی، محسن نوبهاری، محسن کاویانی، علیرضا اطلاقی و خانمها ندا نوروزی و سمیرا یکه تاز شاعرانی بودند که در این مراسم به قرائت آثار خویش پرداختند.

بررسی مشکلات تعزیه روستای تاریخی چلسبان زرندیه

جوانمرد گفت: حمایت از هنر و هنرمندان مناطقی که دارای سابقه و تاریخی در زمینه های مختلف هنری هستند در اولویت برنامه های این اداره است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، احمد جوانمرد رئیس این اداره به همراه آقایان منادی و منصور از اعضاء هیات امناء انجمن تعزیه شهرستان روز دوشنبه در محل دهیاری روستای تاریخی چلسبان از توابع بخش خرقان این شهرستان حضور یافته و طی نشستی باهنرمندان تعزیه این روستا مسائل و مشکلات تعزیه در این روستا را بررسی ومرتفع نمودند.

احمد جوانمرد در این نشست که با حضور دهیار، اعضای شورای اسلامی روستا و نماینده بخشداری برگزارشد، گفت: فلسفه قیام عاشورا اشاعه فریضه امر به معروف و‌نهی از منکر است. واحترام به بزرگتر و پیشکسوت در تمام اقشار، خود بزرگترین معروف است. وی از هنرمندان جوان خواست تا با احترام به سن وکسوت تعزیه خوانان قدیمی موجبات رشد وتعالی این هنر را بویژه در منطقه خود فراهم آورند.

جوانمرد ضمن اشاره به تعزیه خیز بودن روستای چلسبان و روستاهای همجوار، افزود: حفظ و نگهداری هنرهای سنتی و قدیمی همچون آثار و بناهای قدیمی و تاریخی ضروری به نظر میرسد. و حمایت از هنر و هنرمندان مناطقی که دارای سابقه و تاریخی در زمینه های مختلف هنری هستند در اولویت برنامه های این اداره است.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ایجاد مودت و همدلی میان هنرمندان تعزیه را مهمترین اصل اخلاقی در اجرای هنر مذهبی و مردمی تعزیه دانست و ابراز امیدواری کرد با رعایت اخلاق و موازین اسلامی شاهد رشد و تعالی روزافزون این هنر در شهرستان باشیم.

جوانمرد اجرای تعزیه در ایام محرم را منوط به اخذ مجوز از شورای پدافند زیستی شهرستان دانسته و در صورت وضعیت سفید، مستلزم رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی عنوان کرد.

در پایان این نشست آقایان احمری، ترابی و بیدار بعنوان هیات امناء گروه تعزیه خوانی روستای چلسبان تعیین گردیدند.

انجمن خیرین کتابخانه‌ساز در زرندیه راه‌اندازی می‌شود

فرماندار زرندیه از راه‌اندازی انجمن خیرین کتابخانه‌ساز در این شهرستان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 

 به گزارش خبرگزاری فارس از زرندیه، هادی فدایی صبح امروز در دومین نشست اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان زرندیه اظهار کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است

وی افزود: فرهنگ‌ کتابخوانی یکی از اصول مبنایی رشد و پیشرفت و توسعه فکری انسان‌هاست، ما اگر فکر خودمان را به شکل بنیادی تحکیم کنیم، می‌توانیم به توسعه و پیشرفت همه جانبه خود و جامعه امیدوار باشیم.

 

 

 فرهنگ‌ کتابخوانی یکی از اصول مبنایی رشد و پیشرفت و توسعه فکری انسان‌هاست

فرماندار شهرستان زرندیه ادامه داد: ما انسان‌ها معمولا نادانسته‌های خود را درکتاب‌ها می‌یابیم و این کتاب است که موجب تکمیل اطلاعات ما است.

 فدایی از همه مدیران شهرستان خواست که با تعامل و همدلی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی قدم بردارند.

 دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان زرندیه هم در این نشست گفت: تامین منابع کتابخانه‌ها می‌بایست بر اساس نیازسنجی از اعضاء کتابخانه‌های عمومی و مخاطبین آن صورت گیرد که اگر غیر ازاین باشد هیچ بازخوردی نداشته و فقط موجب پر کردن قفسه‌های کتابخانه‌ها خواهد شد.

 

 بهره‌گیری از ظرفیت شهرک‌های صنعتی برای تامین و خریداری منابع جدید و به روز  یکی از بهترین راهکارهای جذب و تکمیل منابع کتابخانه‌ها است

احمد جوانمرد بهره‌گیری از ظرفیت شهرک‌های صنعتی برای تامین و خریداری منابع جدید و به روز را یکی از بهترین راهکارهای جذب و تکمیل منابع کتابخانه‌ها دانست

دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان زرندیه در ادامه استفاده از فضای مجازی در ارائه خدمات کتابخانه‌ای از جمله ارائه کتاب‌های دیجیتال، کتاب‌های شنیداری و ... در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها بهترین را خدمات رسانی در شرایط ویژه کنونی که جامعه درگیر مبارزه با ویروس کرونا می‌باشد دانست.

 


راه‌اندازی انجمن خیرین کتابخانه‌ساز، دعوت از مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و پرداخت به موقع نیم درصد شهرداری‌ها از مصوبات این جلسه بود.

جلسه هم اندیشی هنرمندان نمایش شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، نشست هم اندیشی هنرمندان تئاتر شهرستان زرندیه روز شنبه چهارم مردادماه سال جاری با حضور تعدادی از هنرمندان شهرستان و احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی زرندیه در محل سالن جلسات این اداره برگزار شد.

جوانمرد در این نشست هنرهای نمایشی را هنری مقدس و تاثیرگذار معرفی نموده و با اشاره به تاثیرگذاری بسیار زیاد این هنر از هنرمندان این رشته خواست تا جایگاه هنری خویش را ارج‌ نهاده و با همل به رسالت هنری خویش در راستاز رفع آسیبهای اجتماعی در جامعه قدم بردارند.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این نشست ایجاد نشاط عمومی و اجرای برنامه های متنوع و شاد را نیاز کنونی جامعه دانسته و از هنرمندان خواست که با توجه به شرایط کنونی کشور که همه درگیر ویروس کرونا هستیم نسبت به تولید و ضبط برنامه های هنری و نشر آن در فضای مجازی اقدام نمایند.

 

شایان ذکر است هنرمندان نمایش شهرستان هم در این نشست ضمن اشاره به برخی کمبودها از حمایتهای اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در راستای توسعه هنر نمایش در این شهرستان تقدیر و تشکر کردند.

هفتادویکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، هفتادویکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه صبح روز شنبه چهارم مردادماه سال جاری در محل مسجد صاحب الزمان (عج) شهر مامونیه برگزار شد.

حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در این جلسه که بمناسبت پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه پس از انقلاب اسلامی در محل مسجد صاحب الزمان (عج) محل برگزاری نماز جمعه این شهرستان برگزار شد، گفت: تنها بخشی از مشکلات اقتصادی ریشه در مدیریت ضعیف و عدم نظارت دقیق دارد و بخش عمده ای از آن به خودمان باز میگردد که ضعف در فرهنگ کار و بهره وری و عدم تعهد به کار و وظیفه است.

وقتی آشنایی با ارزشهای دینی و معارف اهل بیت(ع) در بین عموم مردم جامعه کمرنگ شود و تولیدکنندگان فقط به فکر منفعت شخصی خویش بوده! کسبه هم بدنبال سود بیشتر باشند، نمیتوان توقع داشت از مشکلات اقتصادی کاسته شود.

حجه الاسلام ابراهیمی در ادامه افزود: اقتصاد اسلامی مبحث مهمی است که ائمه جمعه سراسر کشور در خطبه های خود طی سالیان گذشته به آن پرداخته و می پردازند. که اگر بتوان اقتصاد اسلامی را در جامعه نهادینه کرد قطعا بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی برطرف خواهد شد.

هادی فدایی فرماندار و نائب رئیسشورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در این نشست ضمن گرامیداشت چهل ویکمین سالگرد اقامه نماز جمعه در کشور، گفت: رویکرد دشمنان انقلاب اسلامی به مبحث نماز جمعه با بمب گذاری در محلهای برگزاری نماز های جمعه کشور و به شهادت رساندن تعدادی از ائمه جمعه نشان از جایگاه مهم و تاثیرگذار آن دارد. امیدوارم بتوانیم به نحو شایسته ای از ظرفیت نمازهای جمعه، مساجد، ائمه جمعه و جماعات و ستادهای نمازهای جمعه، این دستاورد ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده نمائیم.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ‌عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه، ترویج فرهنگ قناعت و صرفه جویی، وجدان کاری، فرهنگ تعهد وافزایش بهره وری، بهره گیری از پتانسیل بانوان در فرهنگسازی، آگاه سازی مردم در خصوص معارف و ارزشهای دینی و ... را از مواردی دانست که ائمه محترم جمعه میتوانند در خطبه های نماز جمعه به آن بپردازند و موجب بهبود وضعیت اقتصادی مردم گردند. جوانمرد ایجاد دغدغه در میان مسئولین و مردم را یکی از راههای مواجهه با مشکلات اقتصادی دانست.

برنامه ریزی توسط مدیر شهرکهای صنعتی شهرستان برای حضور ائمه جمعه در جمع کارگران شرکتهای تولیدی جهت آشنایی و تبیین معارف اسلامی و همچنین ارتباط با مدیران کارخانجات در راستای ترویج فرهنگ کار وتلاش مصوبه این جلسه بود.

 

تقدیر از اعضای ستادهای نماز جمعه شهرهای مامونیه و پرندک پایان بخش این جلسه فرهنگی بود.

 

 

 

برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، روز شنبه ۲۱ تیر ماه سال جاری بمناسبت هفته ججاب و عفاف نمایشگاهی با همین منظور در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا  گردید .

احمد جوانمرد ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستات زرندیه گفت: این نمایشگاه با هدف ترویج فرهنگ حجاب و عفاف برپا گردیده که در آن سخنان مراجع تقلید عظام در خصوص رعایت حجاب وعفاف به معرض نمایش گذاشته شده است.

جلسه هم اندیشی ساماندهی فضای مجازی در زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه اولین جلسه هم اندیشی ساماندهی فضای مجازی در شهرستان زرندیه صبح روز پنجشنبه نوزدهم تیرماه سال جاری درمحل این اداره برگزار شد.

 

احمد جوانمرد رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این جلسه که با حضور تعدادی از اصحاب رسانه، مسئولین انجمنهای فرهنگی هنری وفعالان فضای مجازی در این شهرستان با دستور جلسه راه اندازی تلویزیون مجازی زرندستان برگزار شد گفت: ساماندهی فضای مجازی و حضور فعال اصحاب فرهنگ و هنر در این عرصه اولویت یک حال حاضر جامعه می باشد.

جوانمرد ضمن اشاره به برخی از مشکلات و معضلات موجود در این فضا ادامه داد: بهترین راه حل برای ساماندهی فضای مجازی حضور مثمر و بهینه فرهیختگان، هنرمندان و فعالان فرهنگی در این فضاست. و فیلترینگ به تنهایی نمیتواند راه حل درستی برای این موضوع باشد.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه از تمامی کسانی که دغدغه مسائل فرهنگی و دینی را دارند و با تخصص خود میتوانند کمکی به بهبود شرایط در این فضا نمایند دعوت کرد به کمک مسئولین فرهنگی آمده و به مبارزه در جبهه جنگ نرم بپردازند.

احمد جوانمرد جانبازی و شهادت در این جبهه را به شکلی دیگر تعبیر نموده وافزود:باز هم فرهنگ ایثار، جانبازی و شهادت در راه خداست که میتواند تنها راه رهایی از این مهلکه برای دردمندان دین و فرهنگ و جامعه اسلامی باشد.

در این جلسه آقایان مطیع، تقوی، توکلیان، محمدیان، فرهمند، چمن پیرا، کاردان پور، ممنون و آقامعلی به ارائه نقطه نظرات خویش پرداختند.

 

در پایان این جلسه مقرر گردید اساسنامه ای تخصصی برای راه اندازی تلویزیون مجازی زرندستان تنظیم گردد.

برنامه های فرهنگی هنری چهلمین سالگرد دفاع مقدس در زرندیه تشریح شد.

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان زرندیه برنامه های فرهنگی هنری چهلمین سالگرد دفاع مقدس در زرندیه را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی، رئیس ابن اداره برنامه های فرهنگی هنری ویژه چهلمین سالگرد دفاع مقدس در این شهرستان را به این شرح اعلام کرد؛

۱- برپایی نمایشگاه عکس دفاع مقدس از تاریخ ۳۱ شهریور لغایت چهارم مهرماه

۲- برگزاری عصر شعر و خاطره دفاع مقدس در تاریخ پنجم مهرماه

۳- اجرای نمایش خیابانی ازتاریخ سوم مهرماه لغایت ششم مهرماه(۵ مورد)

۴- دیدار با خانواده معظم شهدای هنرمند از تاریخ ۲۷ دیماه لغایت سوم بهمن ماه

۵- دیدار با رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس از تاریخ ۲۲ اسفندماه لغایت۲۹ اسفندماه

۶- برگزاری مراسم معرفی کتاب دفاع مقدس در طول سال(۳ مورد)

۷- برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتابهایی با موضوع دفاع مقدس در هفته بسیج (از تاریخ یک آذرماه لغایت هفتم آذرماه)

 

جوانمرد در پایان حفظ و صیانت از ارزشهای دفاع مقدس را وظیفه همه نهادهای فرهنگی و یکایک کسانی دانست که دغدغه انقلاب و اسلام را دارند. وی دفاع مقدس را نقطه عطف انقلاب اسلامی دانسته و افزود: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ضمن دفاع از ناموس و کیان این مرز و بوم فرهنگ ایثار و شهادت را در بین جوانان نهادینه کردند.

اختتامیه نخستین جشنواره فیلم و عکس موبایلی هنر و سلامت برگزار شد.

اختتامیه نخستین جشنواره فیلم وعکس موبایلی هنرو سلامت، صبح روز دوشنبه شانزدهم تیرماه سال جاری در محل سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، اختتامیه نخستین جشنواره فیلم وعکس موبایلی هنرو سلامت، صبح روز دوشنبه شانزدهم تیرماه سال جاری در محل سالن جلسات این اداره برگزار گردید .احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم که با حضور دکتر هادی فدایی فرماندار، حجه الاسلام مجدی زاده امام جمعه شهر پرندک، روح افزا فرمانده سپاه، و سایر مسئولین برگزار گردید، گفت: فراخوان اولین جشنواره فیلم وعکس موبایلی هنر وسلامت با هدف ارج نهادن به زحمات و تلاشهای دلسوزانه رزمندگان خط مقدم مبارزه با کرونا از اواخر فروردین ماه سال جاری طراحی، تهیه و توزیع گردید که پس از اتمام مهلت تعیین شده، آثار واصله توسط هیات محترم داوران متشکل از آقایان امیر محمدیان، حسین وخشوری و حمیدرضا کیانی بررسی و نفرات برتر به شرح ذیل انتخاب گردیدند.

 


-
رتبه سوم مشترکا تعلق گرفت به فیلم (به پاس قدردانی)به کارگردانی محمدآهنگر از اهواز و فیلم مدافعانی از جنس پدر به کارگردانی مهدی آقامعلی از زرندیه
-
رتبه دوم جشنواره تعلق گرفت به فیلم (بی منت) به کارگردانی میثم شمسی از ساوه
-
رتبه اول مشترکا تعلق گرفت به فیلم( انیمیشن تنگ) به کارگردانی محمد مرادی از ساوه و فیلم( اینا همش چرت) به کارگردانی ایمان امیر احمدی از محلات
حجه الاسلام والمسلمین مجدی زاده امام جمعه شهر پرندک هم در این مراسم گفت: هنرمندان همواره با بهره گیری از موهبت الهی که توسط خدای متعال در نهاد ایشان قرارداده شده توانسته اند نقش بسیار مهمی در فعالیتهای اجتماعی ایفا نمایند.
امام جمعه پرندک آمیخته شدن فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی با ابزار هنر را رمز ماندگاری آنها دانست. حجه الاسلام مجدی زاده از هنرمندان خواست تا با همراه کردن تعهد وتخصص در راستای حفظ ارزشهای دینی و مذهبی قدم بردارند.

حضور کاروان خادمین حرم رضوی در منازل اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، عصر روز شنبه هفتم تیرماه سال جاری کاروان خادمان حرم امام رضا (ع) در منازل دو تن از اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان حضور یافته و با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

 

کاروان خادمان حرم مطهر رضوی، ابتدادر منزل هادی بیابانی شاعر آئینی، فرهیخته و بسیجی شهرستان حضور یافته و سپس با جوان حیدری از فعالان قرآنی این شهرستان در منزل وی دیدار و گفتگو کردند.

حرکت كاروان «زیر سایه خورشید» در دهه كرامت از ولادت حضرت معصومه(س) آغاز شده و تا روز ولادت حضرت رضا(ع) با حضور در همه شهرستان ها ادامه می یابد.

تسهیلگران جام باشگاههای کتابخوانی در شهرستان زرندیه طی مراسمی تقدیر شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه طی مراسمی از تسهیلگران جام باشگاههای کتابخوانی در این شهرستان با حضور امام جمعه، خادمین حرم رضوی، رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی، فرمانده سپاه و سایر مسئولین با اهداء لوح، هدایا و تبرکی حرم مطهر امام رضا(ع) تقدیر بعمل آمد .

 

حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرندیه در این مراسم گفت: بزرگان دین از جمله پیامبر مکرم اسلام و ائمه بزرگوار همواره به افزایش دانش و آگاهی بالاخص با مطالعه تاکید داشته اند. ایشان ضمن تقدیر وتشکر از تمامي عزیرانی که در این راستا زحمت می کشند افزود: هر به شیرینی و حلاوت انس با کتاب و مطالعه پی ببرد قطعا هیچگاه از دوستی با کتاب دست برنخواهد داشت  .احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی هم در ابتدای این مراسم با ارائه گزارشی از روند ثبت باشگاههای کتابخوانی و نحوه اجرای جام باشگاههای کتابخوانی در کشور گفت: ۱۶ باشگاه کتابخوانی در شهرستان به ثبت رسیده است که بیشترین باشگاه ثبت شده در سطح استان به شمار میرود.وی با ابراز خرسندی از وضعیت ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهرستان ابراز امیدواری کرد با ریشه کن شدن ویروس کرونا بتوان فعالیتهای مفید و موثری را در این زمینه برنامه ریزی نمود.

بازدید نماینده مردم ساوه و زرندیه از استودیو تلویزیون مجازی زرندستان

حجت الاسلام سبزی نماینده مردم شهرستانهای ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی از استودیو تلویزیون مجازی زرندستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، صبح روز شنبه ۲۴ خرداد حجت الاسلام سبزی نماینده مردم شهرستانهای ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی به همراه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی از استودیو ضبط تلویزیون مجازی زرندستان بازدید به عمل آوردند.

حجت الاسلام سبزی در این بازدید ساماندهی فضای مجازی را یکی از ضروریات حال حاضر جامعه دانسته و از اصحاب فرهنگ وهنر خواست تا با حضور قدرتمندانه و موثر در فضای مجازی میدان را برای دشمنان اسلام و نظام تنگ نمایند.

 

وی را ه برون رفت از مشکلات و تهدیدات فضای مجازی را حضور موثر در این فضا دانست و ادامه داد؛ عدم حضور در این فضا که هم اکنون خط مقدم جنگ نرم می باشد با پیروزی دشمنان و معاندان اسلام و انقلاب مساوی است.

 

نشست صمیمی حجه الاسلام سبزی با فعالان کانونهای فرهنگی مساجد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، حجه الاسلام سبزی نماینده مردم شهرستانهای زرندیه وساوه در مجلس شورای اسلامی در نشست صمیمی با مدیران و فعالان کانونهای فرهنگی هنری مساجد این شهرستان که صبح روز شنبه 24 خردادماه سال جاری در محل سالن جلسات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد گفت: مقوله فرهنگ می بایست در صدر همه فعالیتهای اجتماعی کشور قرار گیرد.

وی در ادامه افزود متاسفانه در حال حاضر فرهنگ اولویت کشور نیست و این مساله بسیار خطرناک است. حجه الاسلام سبزی ادامه داد: تمامی پیامبران الهی شعارشات فرهنگ بوده است و این نشان از اهمیت موضوع دارد.

نماینده مردم شهرستانهای زرندیه وساوه در مجلس شورای اسلامی هدف گذاری، اولویت بندی، ارزیابی و ارائه گزارش به مردم را مواردی دانست که می تواند مدیران کانونهای فرهنگی مساجد را در پیشبرد اهداف فرهنگی هنری مساجد یاری نماید. وی افزود دیدگاه همه مدیران فرهنگی کشور می بایست اعتقادی باشد و از سیاسی کاری بپرهیزند تاسطح بهره وری در سطح جامعه بالا برود.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در ابتدای این جلسه گفت: تعداد 130 باب مسجد در شهرستان وجود دارد که 40 باب آن در حال حاضر فعال بوده و در آنها روحانی مستقر می باشد. 23 کانون فرهنگی هنری هم در مساجد این شهرستان فعالیت می کنند که اتفاقات فرهنگی هنری بسیار خوبی را در شهرستان رقم زده اند. جوانمرد سامامدهی فضای مجازی را یکی از مهمترین نیازهای فرهنگی حال حاضر جامعه دانست و از نماینده مردم خواست تا نسبت به پیگیری این موضوع و همچنین پروژه تکمیل و تجهیز سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی مامونیه به شکل ویژه ای بپردازد.

 

حجه الاسلام ذوالفقاری مسئول دبیرخانه رسیدگی به کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی هم در این جلسه ضمن اشاره به تغییر شیوه عملکرد ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری کشور، ثبت فعالیتها و مشخصات مدیران و اعضای کانونها در سامانه را ضروری دانست. وی ظرفیت موجود درکانونهای فرهنگی هنری مساجد را بسیار خوب ارزیابی نمود که با کمی حمایت می توانند اثرات فرهنگی بسیار خوبی را در سطح جامعه بگذارند.

 

بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی از سالن آمفی تئاتر زرندیه

حجت الاسلام دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی از سالن آمفی تئاتر شهرستان زرندیه دیدن کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام عباس دانشی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی روز چهارشنبه بیست و یکم خردادماه ۹۹ از سالن آمفی تئاتر شهرستان زرندیه (مامونیه) بازدید کرد و از نزدیک از چگونگی روند پیشرفت و تکمیل این سالن قرار گرفت.در این بازدید که احمد جوانمرد رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نیز، حضور داشت بر پیگیری کارهای سالن آمفی تئاتر مامونیه تاکید شد.مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در این بازدید ضمن تاکید بر پیگیری و تکمیل این سالن گفت: تکمیل و راه اندازی سالن آمفی تئاتر زرندیه (مامونیه) به رشد و توسعه هنرهای نمایشی این شهرستان کمک شایانی خواهد کرد.

هفتادمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

 

هفتادمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: شیوع ویروس کرونا باعث شد دست کم ۶۰ صنف فرهنگی و هنری در این استان دچار خسارت شوند.

حجت الاسلام «عباس دانشی» روز چهارشنبه در هفتادمین نشست شورای فرهنگ عمومی که با موضوع نقش فرهنگ در مبارزه با ویروس کرونا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، افزود: در تلاش هستیم که با کمک مسئولان استان راهکاری برای جبران ضرر و زیان اصحاب فرهنگ و صنف های فعال در زمان شیوع ویروس کرونا پیدا کنیم. وی اظهار داشت: در نخستین گامی که برای جبران خسارت های کرونا بر عرصه فرهنگ و هنر استان برداشتیم، حق بیمه یک هزار و ۳۰۰ هنرمند در قالب طرح بیمه هنرمندان را پرداخت کردیم.دانشی گفت: نقش اهالی فرهنگ و به خصوص هنرمندان در روشنگری افکار عمومی برای تغییر رفتار در برابر ویروس کرونا انکار ناپذیر است و این اقشار نیز مانند سایر گروههای مرجع جامعه می توانند موازین بهداشتی و شیوه حفاظت در برابر کرونا را در جامعه ترویج کنند.در نشست امروز شورای فرهنگ عمومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با قدردانی از تلاشگران عرصه بهداشت و سلامت شهرستان زرندیه به خصوص در ایام شیوع کرونا، یک بسته فرهنگی (کتاب) به ارزش ۵۰ میلیون ریال به آنها اهدا کرد.  رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز در این نشست، گفت: در دین مبین اسلام هیچ واجبی مهمتر از حفظ نفس و سلامت جسم و روان نیست. حجت الاسلام «حسین ابراهیمی» افزود: اگر کسی به واجبات و مستحبات سفارش شده در دین اسلام مقید باشد و نسبت به رعایت آنها حساسیت به خرج دهد قطعا سلامت جسم و روانش حفظ خواهد شد.امام جمعه زرندیه اظهار داشت: موفقیت های به دست آمده در کنترل ویروس کرونا در کشور قابل تامل است و این دستاوردها مرهون فرهنگ بالای مردم و همچنین زحمات تلاشگران عرصه بهداشت و سلامت است.
ابراهیمی از زحمات فعالان حوزه بهداشت و درمان شهرستان زرندیه، نیروهای بسیج، شهرداری ها، روحانیون و دستگاههای فرهنگی که در زمینه مبارزه و مهار ویروس کرونا فعالیت دارند، قدردانی کرد.


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی زرندیه نیز با اشاره به مسئولیت کمیته اطلاع رسانی ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان زرندیه، گزارشی از فعالیتهای فرهنگی و آگاهی بخش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ارائه کرد. به گفته «احمد جوانمرد»  راه اندازی کانال های اطلاع رسانی در پیام رسان های داخلی و حتی شبکه های اجتماعی خارجی، استفاده از ظرفیت اصحاب فرهنگ و هنر، برپایی نمایشگاههای هنری مجازی و اهدای بسته های حمایتی به تعدادی از هنرمندان را بخشی از فعالیتهای انجام شده برای مقابله به ویروس کرونا در شهرستان زرندیه عنوان کرد.
استفاده از ظرفیت نخبگان جامعه از جمله اصحاب فرهنگ و هنر و روحانیت با توجه به جایگاه و حوزه نفوذ آنها در زمینه فرهنگسازی برای مبارزه با اشاعه ویروس کرونا و همچنین افزایش حساسیت در میان اقشار مختلف جامعه از جمله موارد مصوب در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه بود.

 

دیدار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه با استاد سیدعلی اصغر موسوی

رئیس، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه با حضور در منزل استاد سیدعلی اصغر موسوی با وی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، احمد جوانمرد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه با حضور در منزل استاد سیدعلی اصغر موسوی با وی دیدار و گفتگو کرد.


سیدعلی اصغر موسوی از شعرا، ادبا و فرهیختگان شهرستان زرندیه است که اصالتا اهل روستای چهارحد بخش خرقان این شهرستان می باشد اکنون ساکن شهر قم و یکی از بنیانگذاران مکتب شعر آئینی در کشور است.

 


هدف از این دیدار تقدیر از فعالیت های فرهنگی هنری نامبرده و گفتگو و تبادل نظر در خصوص مسایل فرهنگی هنری شهرستان زرندیه است.

کتاب نگاهی به گویشهای شهرمامونیه به چاپ رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، کتاب نگاهی به گویشهای شهرمامونیه، امیرآباد و زرندکهنه به چاپ رسید.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، این کتاب که توسط آقای محمدابراهیم مطیع تهیه و تنظیم شده است در 128 صفحه و 1000 نسخه توسط انتشارات آتریسا قم به چاپ رسیده است. تصحیح و ویراستاری این کتاب را علی دقیقی و طراحی روی جلد آن را حمید راسخ انجام داده است.

جوانمرد در ادامه گفت: دراین کتاب ضرب المثل ها، دعاها، مشاغل، بازیهای محلی، باورها و اشعار به گویش محلی آمده است که نشان از قدمت فرهنگ وتمدن در این منطقه دارد.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، ضمن تقدیر و تشکر ازآقای محمد ابراهیم مطیع و سایر عزیزان دخیل درچاپ این کتاب افزود: گویش های محلی موجود یکی از مهمترین شاخصه های فرهنگی این شهرستان است که نیاز پرداختن وحفظ و صیانت از آن به شدت احساس میشد که چاپ این کتاب می تواند اولین قدم موثر در این راستا باشد.

کتاب پنج پنجره اثر محمدعلی چراغی شاعر و نویسنده اهل مامونیه چاپ شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: کتاب «پنج پنجره» حاوی مجموعه اشعار یکی از شاعران اهل شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه چاپ و منتشر شد.

«احمد جوانمرد» در این خصوص به ایرنا گفت:این اثر مشتمل بر اشعار «محمدعلی چراغی» در 232 صفحه با قطع رقعی و کاغذ 80 گرمی توسط انتشارات شاین در نخستین روز از فروردین امسال چاپ و منتشر شد.

 وی افزود:مقدمه و تقریظ این کتاب به قلم عباسعلی وفایی، استاد زبان و ادبیات فارسی و عربی و ادبیات تطبیقی دانشگاه علامه طباطبایی و همچنین یادداشتهای آن توسط سید مهدی طباطبایی استاد ادبیات دانشگاه شهید بهشتی و ابوالقاسم حسین جانی (شاعر و نویسنده) نگارش شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه افزود:سید محسن موسوی استاد دانشگاه هنر تهران نیز نقدی بر این مجموعه نوشته است.

به گفته او، این کتاب شامل پنج بخش غزل، اشعار آیینی، قطعه ها و اشعار پراکنده، اشعار طنز و اخوانیات است و از ویژگی های بارز آن می توان به پی نوشت هایی که درباره نام های اسطوره ای و تاریخی ذکر شده در اشعار تحریر شده که آگاهی کوتاهی به دانش پژوهان و دانشجویان می دهد اشاره کرد.

جوانمرد اظهار داشت:از جمله اسطوره هایی که در این کتاب شعر به آنها پرداخته شده می توان به ایزد بانوی ناهید، ملکشاه سلجوقی و خواجه نظام الملک در جیحون، شهرزاد، گردآفرید، رابعه قزداری، کتاب جوامع الحکایات، کتاب فیه مافیه و چندین اثر ادبی تاریخی دیگر اشاره کرد.

وی اضافه کرد:در بخش های دیگری از این کتاب به معرفی چند تن از اهالی فرهنگ و ادب، هنر و شعر معاصر از جمله استاد محمدرضا شجریان، نزار قبانی، داود زارعیان، سید مهدی طباطبایی، لیلا موسوی، علی ارجمند، ولی اللّه درودیان، تهمینه میلانی، موسوی گرمارودی، استاد فهیمه حسین زاده، سیمین بهبهانی، دکتر حمید رضا خویی، شفیعی کدکنی، و سایر مشاهیر پرداخته شده است.

خط مقدم فعالیتهای فرهنگی و جنگ نرم مدارس و آموزشگاهها هستند.

خط مقدم فعالیتهای فرهنگی و جنگ نرم مدارس و آموزشگاهها هستند.

جوانمرد گفت: خط مقدم فعالیتهای فرهنگی و جنگ نرم مدارس و آموزشگاهها هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ‌وارشاد اسلامی استان مرکزی، صبح روز شنبه سیزدهم اردیبهشت ماه سال جاری احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی  زرندیه به همراه همکاران بمناسبت هفته معلم در محل دفتر مدیریت آموزش وپرورش شهرستان حضور یافته و با خانم توکلیان سرپرست این اداره دیدار و گفتگو کرد.

جوانمرد در این دیدار ضمن گرامیداشت یادوخاطره استادشهیدمرتضی مطهری، روز و هفته گرامیداشت هفته معلم را به سرپرست و کارکنان اداره آموزش و پرورش شهرستان تبریک گفت.

وی معلمان را پرچمداران و خط شکنان جبهه جنگ‌نرم دانسته و ادامه داد: خط مقدم فعالیتهای فرهنگی و جنگ نرم مدارس و آموزشگاهها هستند که آموزگاران عزیز با از خودگذشتگی و ایثار خط شکنان این جبهه می باشند.

جوانمرد در ادامه افزود: اگر تعامل، همدلی و هماهنگی میان دستگاههای فرهنگی وجود نداشته باشد قطعا حرکت مفیدی صورت نخواهد گرفت. و این تعامل و همدلی است که می تواند نقاط ضعف موجود در این بخش که حاکی از مظلومیت آن می باشد را پوشش دهد.

جوانمرد در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات یوسفی مدیر قبلی اداره آموزش و پرورش شهرستان، ابراز امیدواری کرد با حضور خانم توکلیان این هماهنگی و همکاری موجود کماکان ادامه داشته باشد.

برگزاری اولین جشنواره عکس و فیلم «هنر و سلامت» در زرندیه

 

 

برگزاری اولین جشنواره عکس و فیلم «هنر و سلامت» در زرندیه

رئیس اداره فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی زرندیه گفت: اولین جشنواره عکس و فیلم موبایلی «هنر و سلامت» به همت این اداره و همکاری کانون بسیج هنرمندان و بسیج جامعه پزشکی برگزار می‌شود.

احمد جوانمرد، رئیس اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی زرندیه، در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی، از برگزاری اولین جشنواره عکس و فیلم موبایلی «هنر و سلامت» در این شهرستان خبرداد و گفت: این جشنواره با هدف ارج نهادن به زحمات و تلاش‌های دلسوزانه پزشکان، پرستاران و پرسنل خدوم بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی در راستای مبارزه با ویروس کرونا برگزار می‌شود.

وی با بیان این مطلب که جشنواره یاد شده به همت این اداره و همکاری کانون بسیج هنرمندان و بسیج جامعه پزشکی انجام می‌شود، ادامه داد: همه ما قدردان زحمات کادر پزشکی هستیم و به هر گونه‌ای که شده موظفیم از خدمات ارزنده آنان به اندک خدمتی تقدیر کنیم.

جوانمرد در خصوص موضوعات جشنواره به مواردی نظیر سخن با حافظان وخادمان سلامت در قالب فیلم، ثبت و ضبط خدمات و تلاش‌های پزشکان، پرستاران، پرسنل بیمارستان‌ها و همچنین همسران وخانواده‌های ایشان در قالب عکس و فیلم، ایثار وهمدلی همه آحاد مردم در جبهه مقابله با ویروس کرونا، کرونا و خودباوری ملی، نقش بسیج در جبهه مبارزه با کرونا و دفاع سلامت هموطنان اشاره کرد.

وی بیان کرد: علاقمندان می‌توانند تا پایان ساعت اداری روز ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری آثار خود را به نشانی الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا از طریق شبکه‌های پیام رسان اجتماعی به شماره تلفن ۰۹۱۰۷۵۷۱۶۰۰ ارسال کنند. در هر بخش به ۳ اثر برتر جوایز نقدی همراه با تندیس و لوح جشنواره اهداء خواهد شد.

این مقام مسئول در  پایان به تمدید مهلت ارسال اثر به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی تا ۲۰ اردیبهشت خبر داد و افزود: مراسم اختتامیه این جشنواره که قرار بود ۲۷ فروردین ماه در شهرستان زرندیه برگزار شود بعد از رفع کامل بیماری کرونا در همین شهرستان برگزار خواهد شد.

 

 

شهید آوینی الگوی ماندگار عرصه هنر انقلابی و اسلامی است

شهید آوینی الگوی ماندگار عرصه هنر انقلابی و اسلامی است

گروه هنر: شهید آوینی الگوی ماندگاری در عرصه هنر انقلابی و اسلامی است؛ چرا که انسانیت، اخلاق و ولایت‌مداری را سرلوحه کار خویش قرار داده بود و دفاع مقدس و معنویت را برای همگان به زیبایی به تصویر کشید.

احمد جوانمرد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، ضمن گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، گفت: هرگاه سخن از هنر به‌ویژه هنر انقلابی و اسلامی به میان می‌آید، محال است که فکر هر انسان قدرشناسی، تعهد و هنرمندی شهید سیدمرتضی آوینی را به خاطر نیاورد.

شهید آوینی؛ الگوی اخلاق و ولایت‌مداری

وی بیان کرد: شهید آوینی الگوی ماندگاری در عرصه هنر انقلابی و اسلامی است؛ چرا که انسانیت، اخلاق و ولایت‌مداری را سرلوحه کار خویش قرار داده بود و دفاع مقدس و معنویت را برای همگان به زیبایی به تصویر کشید.

جوانمرد تصریح کرد: شهید آوینی همواره تلاش می‌کرد ضمن ثبت هنرمندی انسان‌های وارسته که همانا زیباترین هنر آنها شهادت بود، روایت‌ فتح را به زبان هنر که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب رساترین زبان است، بازگو کند.

رئیس اداره ارشاد زرندیه اعلام کرد: بیستم فروردین در تقویم ایران سالروز شهادت این سید بزرگوار و روزهنر انقلاب اسلامی نام گرفته است که نه تنها یاد و خاطر ایشان؛ بلکه داستان هنرمندی و رشادت صدها هنرمند شهید این مرز و بوم در تاریخ را ثبت و یادآوری می‌کند.

هفته هنر انقلاب اسلامی؛ یادآور شایستگی‌های شهید آوینی

وی اظهار کرد: هفته هنر انقلاب اسلامی علاوه بر یادآوری رشادت شهید آوینی به شایستگی یادآور هنرمندان انقلابی چون شهید محمدضیایی است که نامش موجب فخر و غرور اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان زرندیه است و به نیکی گام در وادی فرزانگی هنر نهاده و آسمانی شد.

جوانمرد ادامه داد: یاد و خاطره شهدای انقلابی نه‌تنها در هفته هنر انقلاب اسلامی؛ بلکه در همه ایام باید سرلوحه دیگر هنرمندان متعهد به اسلام و انقلاب قرار گیرد و همگان نیز موظف هستند تا در راستای اهداف و آرمان‌های شهدای انقلاب اسلامی، هنرمندان شهید و امام شهیدان قدم برداشته و به تمامی شهدای انقلاب اسلامی ادای دین کنند.

لزوم ترویج و گسترش هنر انقلاب اسلامی

وی با تأکید بر لزوم ترویج و گسترش هنر انقلاب اسلامی، افزود: همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی برنامه‌های مختلفی به همت این نهاد و همکاری هنرمندان بسیجی کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه برگزار می‌شود.

رئیس اداره ارشاد زرندیه در پایان با اشاره به برگزاری نشست فرهنگی ـ سیاسی هنرمندان بسیجی، یادآور شد: همچنین همزمان با روز هنر انقلاب اسلامی و سالروز شهادت شهید سیدمرتضی آوینی، تعدادی از هنرمندان بسیجی و مسئولان شهرستان با حضور در گلزار شهدای شهر زاویه بر سر مزار هنرمند شهید محمدضیایی حضور یافته و به روح ملکوتی این شهید بزرگوار و دیگر شهدا، ادای احترام کردند.

فراخوان سیزدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی

 

فراخوان سیزدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، فراخوان سیزدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی که در نظر است بمناسبت نیمه شعبان سالروز ولادت باسعادت منجی عالم بشریت اواخر فروردین ماه سال آینده در شهرستان زرندیه برگزار گردد، منتشر شد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این خصوص گفته است؛ فراخوان این جشنواره در موضوعات انتظار فرج و تاثیر آن در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، انقلاب اسلامی و آمادگی جهانی برای انقلاب حضرت مهدی(عج)، ولایت فقیه، نیابت از ولایت امام عصر(عج)، استکبارستیزی و عدالت گستری قیام حضرت مهدی(عج)، تفاوت انتطار عامیانه و انتظار عالمانه، نیمه شعبان روز جهانی مستضعفان صادر شده است که شاعران، ادیبان، فرهیختگان و علاقمندان می توانند آثار خود را تا مورخ ۱۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ به دبیرخانه این جشنواره به نشانی های مرقوم در فراخوان ارسال نمایند.

جوانمرد در پایان ضمن دعوت از تمامی شاعران و ادیبان استان برای شرکت در این جشنواره ابراز امیدواری کرد برگزاری چنین برنامه هایی بتواند علاوه بر ارتقاء سطح کمی وکیفی شعر و ادبیات در استان مرکزی و شهرستان زرندیه؛ در ایجاد زمینه ظهور حضرت موثر واقع گردد.

 

شایان ذکر است در  دوازده دوره قبلی این جشنواره که به میزبانی شهرستان زرندیه برگزار شده است علاوه بر حضور شاعران وادیبان فرهیخته شهرستان و استان بزرگانی چون حاج غلامرضا سازگار. دکترعباسعلی وفایی، سیدحمیدرضا برقعی، حاج عباس حیدرزاده، سیدمحمدجوادشرافت، احمد حسین پور علوی، مهدی جهاندار، مهدی رحیمی، خدیجه رحیمی، مجیدتال، محمدعلی مجاهدی، عبدالجبارکاکایی، رضانیکوکار و... حضور داشته اند.

تقدیر وزیر از رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه

 

    

دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با اهدای لوح تقدیر ازاحمد جوانمرد رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تقدیر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با اهدای لوح تقدیر ازاحمد جوانمرد رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تقدیر کرد.

 

تقدیر فرماندار از رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه

فرماندار زرندیه از رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در برگزاری جشن انقلاب تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، هادی فدایی فرماندار شهرستان زرندیه با اهدای لوح تقدیر از احمد جوانمرد رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه به سبب حضور پر رنگ و پرتلاش در برگزاری جشن انقلاب و سالگرد چهل و یک سالگی جمهوری اسلامی ایران تقدیر کرد.

مسابقه روزنامه دیواری بین نوجوانان زرندی برگزار شد.

بمناسبت چهل ویکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران مسابقه روزنامه دیواری در کانونهای فرهنگی هنری شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، به مناسبت چهل ویکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران مسابقه روزنامه دیواری انقلاب ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری شهرستان زرندیه در مساجد این شهرستان برگزار شد. این مسابقه به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید قاسم سلیمانی در دو بخش خواهران و برادران و رده سنی ۹ تا ۱۵ سال به صورت حضوری برگزار شد. مسجد محله ما و انقلاب اسلامی، شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافع حرم و شهدای مقاومت، ایران قدرتمند و بخش آزاد موضوعاتی است که علاقمندان در این مسابقه شرکت کردند.

عشایر زرندیه انقلاب را جشن گرفتند

عشایر شهرستان زرندیه چهل و یکمین بهار انقلاب را جشن گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، یکشنبه بیستم بهمن ماه سال جاری به مناسبت چهل ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جشن بزرگ انقلاب ویژه عشایر غیور استان مرکزی در محل روستای آغذیگنگ از توابع بخش مرکزی این شهرستان برگزار گردید.

اجرای موسیقی محلی عشایر، اجرای گروه هنری هالای، سخنرانی مهندس قندالی رئیس سازمان عشایر کشور، سخنرانی مهندس آقازاده استاندار مرکزی، دیدار با خانواده معظم شهداء و... از جمله برنامه های متنوع این جشن با شکوه بود.

دیدار مسئولین شهرستان زرندیه با خانواده شهید زجاجی

مسئولین شهرستان زرندیه با خانواده شهید زجاجی از شهدای دوران دفاع مقدس دیدار و دلجویی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، صبح روز یکشنبه بیستم بهمن ماه سال جاری احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی به همراه انصاریان رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان زرندیه به مناسبت چهل ویکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در منزل خانواده شهید زجاجی در روستای آغذیگنگ از توابع بخش مرکزی این شهرستان حضور یافته و با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

جشن انقلاب در زرندیه برگزار شد

مراسم جشن انقلاب به مناسبت دهه فجر در شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، بمناسبت چهل ویکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران جشن انقلاب صبح روز پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه سال جاری در محل سالن امام علی (ع) شهر مامونیه برگزار شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این برنامه که با حضور مسئولین و عموم مردم ولایتمدار و انقلابی شهرستان برگزار گردید، هنرمندان شهرستان در رشته های مختلف هنری ا ز جمله موسیقی، نمایش، شعر وادبیات، مرشد خوانی و ... به اجرای برنامه پرداختند که با استقبال و توجه حاضرین مواجه گردید.

اجرای پیانو توسط امیر محمدیان، اجرای نمایش طنز توسط گروه آوا نمایش به سرپرستی آقای آقامعلی، شعرخوانی توسط استاد منصور کیانی و خانم یکه تاز، مرشد خوانی مرشد امین ساعدی، سخنرانی فرماندار و امام جمعه شهرستان ، اجرای سرود و مسابقه، و معرفی چندین نویسنده و کارآفرین برتر از جمله برنامه های این مراسم بود.

افتتاح نمایشگاه کتاب در زرندیه

به مناسبت چهل و یکمین بهار انقلاب نمایشگاه کتاب در شهرستان زرندیه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، صبح روز یکشنبه بیستم بهمن ماه سال جاری نمایشگاه کتاب در محل مدرسه شهید مطهری شهر مامونیه با حضور جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی، یوسفی مدیر اداره آموزش و پرورش و دیگر مسئولین محلی و شهرستانی افتتاح شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این نمایشگاه که به مناسبت بیست ویکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران دایر شده است بیش از هزار عنوان در حدود پنج هزار جلد کتاب و محصولات فرهنگی در مدضوعات مختلف اجتماعی، مذهبی، کودکان، علمی، دانشگاهی، روانشناسی، دفاع مقدس و ... در معرض دید عموم قرار گرفته است که علافمندان از امروز می توانند بمدت بیست روز، صبح و عصر به نمایشگاه مراجعه و کتابهای مورد نیاز خود را با تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصدی تهیه نمایند.

شایان ذکر است این نمایشگاه با همکاری انتشارات نیلوفر نقره ای برپا شده است.

جنگ کودک و خانواده با اجرای ملیکا زارعی (خاله شادونه) در مامونیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، به مناسبت چهل ویکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، جنگ کودک و خانواده با اجرای سرکار خانم ملیکا زارعی (خاله شادونه) در مامونیه مرکز شهرستان زرندیه برگزار شد.
این برنامه با هدف ایجاد نشاط اجتماعی ساعت ۱۸ روز چهارشنبه مورخ ۱۶ بهمن ماه سال جاری در محل سالن ورزشی تختی شهر مامونیه برگزار شد.

 

خاله شادونه در زرندیه به روی استیج می رود

جنگ کودک و خانواده با اجرای ملیکا زارعی (خاله شادونه) در مامونیه مرکز شهرستان زرندیه برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، به مناسبت چهل ویکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، جنگ کودک و خانواده با اجرای سرکار خانم ملیکا زارعی (خاله شادونه) در مامونیه مرکز شهرستان زرندیه برگزار می گردد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این برنامه با هدف ایجاد نشاط اجتماعی ساعت ۱۸ روز چهارشنبه مورخ ۱۶ بهمن ماه سال جاری در محل سالن ورزشی تختی شهر مامونیه برگزار خواهد شد.

جوانمرد در ادامه افزود: شادی و نشاط نیاز به حق مردم است که سعی داریم در فرصت ایام مبارک دهه فجر با اجرای برنامه های مفرح، شادی و نشاط را به مردم هدیه نماییم.

وی برپایی نمایشگاه کارتون وکاریکاتور، برپایی نمایشگاههای کتاب، برگزاری جشن عشایری، برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی، بازیهای بومی محلی و ... را از دیگر برنامه های این شهرستان در این ایام عنوان نمود.

کارگاه آموزشی داستان نویسی برای اولین بار در شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، کارگاه آموزشی داستان نویسی برای نخستین بار در شهرستان زرندیه به همت انجمن ادبی نیستان شهرستان زرندیه ودر محل موسسه فرهنگی هنری سفیر دانش این شهرستان برگزار شد.
به گفته احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، این کارگاه با حضور علاقمندان این رشته و تدریسحسین ورجانی از اساتید داستان نویسی استان قم برگزار می شود که می تواند نقش بسیار مهمی در ارتقای سطح فرهنگ وادبی منطقه ایفا کند.
وی افزود: دو انجمن ادبی نیستان و مهر زرند در این شهرستان مشغول فعالیت میباشند که نشان از سطح بالای فرهنگی و علاقمندی مردم منطقه به شعر وادبیات دارد.
جوانمرد تصریح کرد: این کارگاه روزهای سه شنبه هر هفته برگزار خواهد شد که امیدوارم با استقبال گسترده علاقمندان مواجه شود.

نمایشگاه کاریکاتور ترامپیسم در اداره ارشاد زرندیه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، بمناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، نمایشگاه کارتون و کاریکاتور ترامپیسم در محل مجتمع فرهنگی هنری شهر مامونیه دایر شده است.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه از تاریخ ۱۲ بهمن تا پایان دهه مبارک فجر دایر بوده و آماده بازدید علاقمندان می باشد.

 

وی در ادامه افزود در این نمایشگاه که به همت این اداره و همکاری حوزه هنری استان مرکزی برپا شده است ۲۰ اثر کاریکاتور و کارتون از آثار هنرمندان کاریکاتوریست استان مرکزی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور روز جمعه یازدهم بهمن ماه سال جاری در شهرستان زرندیه هم برگزار شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، در هجدهمین دوره از آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم که روز جمعه یازدهم بهمن ماه سال جاری برگزار شد، تعداد ۸۰ نفر در رشته های حفظ و مفاهیم، در دو شکل کتبی و شفاهی شرکت داشتند.

وی در ادامه افزود: ۶۹ نفر از جمع شرکت کنندگان خانم و ۱۱ نفر آقا بودند. که ۷۲ نفر در رشته حفظ و ۸ نفر در رشته مفاهیم شرکت نموده بودند. شایان ذکر است ۴ نفر از جمع شرکت کنندگان بصورت شفاهی و مابقی کتبی آزمون دادند.

این آزمون صبح روز جمعه در محل موسسه فرهنگی هنری سفیر دانش زرندیه در شهر مامونیه برگزار شد.

پنجمین سوگواره ادبی شعر فاطمی در زرندیه برگزار شد.

پنجمین سوگواره ادبی شعر فاطمی در زرندیه برگزار شد.

امام جمعه زرندیه:

حضرت فاطمه(س) تجلی نور حق و طلایه دار دفاع از حریم ولایت است

 

امام جمعه شهرستان زرندیه دراین مراسم گفت: حضرت فاطمه (س) تجلی نور حق و طلایه دار دفاع از حریم ولایت است.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی در حاشیه پنجمین دوره سوگواره شعر فاطمی شهرستان زرندیه اظهار کرد: برگزاری برنامه های فرهنگی و ادبی حرکتی بسیار ارزشمند و تاثیرگذار در راستای حفظ و اشاعه فرهنگ دینی و مذهبی ما مسلمانان است.

وی شاعران و ادیبان را افرادی موثر و فرهیخته دانست که همواره توانسته‌اند در طول تاریخ موجب اعتلای فرهنگی جوامع باشند.

امام جمعه شهرستان زرندیه حضرت فاطمه(س) را الگوی تمام بانوان اسلامی دانست و از تمامی بانوان خواست تا با الگو قرار دادن ساده زیستی، وفاداری و خدامحوری این بانوی بزرگوار در راستای اعتلای اخلاقی جامعه قدم بردارند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نیز گفت: پنجمین دوره سوگواره شعر فاطمی شهرستان زرندیه با مشارکت کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه و اداره آموزش و پرورش و به یاد سردار سرافراز سپاه اسلام، سپهبد شهید حاج فاسم سلیمانی برگزار شد.

جوانمرد افزود: در این سوگواره شاعرانی از استان‌های تهران، قم و مرکزی حضور داشته و به قرائت تازه‌ترین سروده‌های خویش در وصف بی بی دوعالم، حضرت صدیقه کبری (س) و سردار سلیمانی پرداختند.

حضور و شعرخوانی شاعران صاحب نامی چون حافظ ایمانی، فریبا یوسفی، علی داودی، سیدعلی اصغر موسوی، سمیرا یکه‌تاز، قاسم منظور، منصور کیانی، ولی‌اله صفری، هادی بیابانی از جمله بخش های قابل توجه این سوگواره بود.

 

پنجمین سوگواره ادبی شعر فاطمی شهرستان زرندیه عصر روز سه شنبه هشتم بهمن ماه سال جاری با حضور جمعی از مسئولین محلی و شهرستانی در محل سالن امام علی(ع) شهر مامونیه برگزار شد.