شصت وچهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی زرندیه برگزار شد.

حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در شصت وچهارمین جلسه این شورا گفت: ادامه راه امام وپاسداری از ارزشهای انقلاب مهمترین وظیفه نیروهای انقلابی ومردم است.

حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی در این جلسه که با دستور جلسه تبیین اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) و بررسی برنامه های فرهنگی چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران صبح امروز پنجشنبه یازدهم بهمن ماه در محل دفتر امام جمعه برگزار شد، افزود: هرچند امام خمینی رحمه الله علیه مثل سایر بزرگان دینی از این دنیا رفت اما راه و آرمانهای ایشان باقی است و وظیفه تمامی مردم ونیروهای انقلابی است که از این راه وآرمانها صیانت نمایند.

ایشان ادامه داد: اگر نبود مقام معظم رهبری که از این راه وآرمانها به نحو احسن حفاظت و صیانت نماید قطعا دشمنان انقلاب، انقلاب دیگری در مقابل این انقلاب ایجاد نموده و موجب نابودی انقلاب و آرمانهای آن می شدند. رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه تعبد، اخلاق، نترسیدن، دوستدار اهل بیت بودن، حفظ وحدت و ... را از شاخصه های اصلی اخلاقی و اندیشه های حضرت امام (ره) عنوان نموده و وجود وحدت وبصیرت را از لازمه های اصلی حال حاضر جامعه دانست.

دکتر فدایی فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه تحول در همه امور اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... از اهداف انقلاب عنوان نموده و حرکت روبه جلو را که موجب پیشرفت در همه زمینه ها شود را ضروری دانست. وی جلب رضایت عموم مردم و توجه به خواسته های آنان را موجب ایجاد همدلی و اتحاد بین تمام اقشار جامعه دانسته وادامه داد: می باست با استفاده از ظرفیت 80 میلیونی مردم، آنان را با نظام وانقلاب همراه نموده و موجب افزایش اقتدار ملی وفراسرزمینی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در ابتدای این جلسه ضمن تشریح دستور جلسه، تبیین مبانی فکری انقلاب اسلامی در همه زمینه های فرهنگی واجتماعی، تبیین کارنامه نظام مقدس جمهوری اسلامی، تبیین کارآمدی نظام و شناسایی ومعرفی ظرفیتهای انقلاب برای آینده را مهم دانسته و ادامه داد: امنیت پایدار، استقلال واقعی، آزادی و مردم سالاری، نفوذ واقتدار فرا سرزمینی و مشارکت حقیقی اجتماعی، از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی ایران است.

 

حضور مسئولین در محل نمازهای جمعه و پاسخگویی به سوالات مردم، انجام تحقیق و پژوهش در خصوص ظرفیت شناسی انقلاب اسلامی ایران برای آینده توسط موسسه فرهنگی پژوهشی امیرپژوه زرندیه از مصوبات این جلسه بود.