شصت وپنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی زرندیه برگزار شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه گفت: بهترین و مهم‌ترین راهکار تحقق شعار سال «رونق تولید» رفع موانع تولید و تسهیل در امور است.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، حجت‌‌الاسلام ابراهیمی ظهر امروز در شصت و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی زرندیه که با دستور جلسه بررسی راهکارهای تحقق شعار سال در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: بهترین و مهم‌ترین راهکار تحقق شعار سال که رونق تولید است، رفع موانع تولید و تسهیل در امور می‌باشد.

وی اشاره به اتفاقات اخیر تصریح کرد: آمریکا طی تاریخ ۲۴۰ ساله خود تنها درگیر جنگ و‌ خونریزی و ظلم‌ و ستم به ملت‌های مظلوم بوده و‌ تنها جایی که نتوانسته به اهداف شوم خود نائل آید، ایران اسلامی بوده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در ادامه افزود: آمریکا در سال‌های اخیر بزرگ‌ترین شکست‌های خود را در مقابل ملت شریف ایران تجربه کرده است.

ابراهیمی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری ارائه شده است این بیانیه را بیانیه‌ای امیدبخش برای ملت و مسوولین دانست که آینده روشنی را برای این کشور ترسیم می‌کند.

امام‌جمعه شهرستان زرندیه با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی متعددی که می‌توان در راستای رونق تولید انجام داد، از مسوولین و مدیران شهرستان خواست تا به این موضوعات اهتمام‌ بیشتری داشته باشند.

احمد جوانمرد دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز گفت: انجام فعالیت‌های فرهنگی از جمله فرهنگ‌سازی در خصوص مصرف بهینه آب به‌ویژه در بخش کشاورزی، آموزش قانون کار و حقوق کارگران و‌ کارفرمایان به آنها، فرهنگ‌سازی در راستای تعهد به انجام صحیح کار، ترویج فرهنگ اخلاق‌مداری در میان کارگران و کارفرمایان، توانمندسازی نیروی انسانی، ترویج فرهنگ کار جهادی، دوری جستن از عملکرد سلیقه‌ای مدیران و تشویق و توبیخ از مهم‌ترین و بهترین راهکارهای تحقق شعار سال است.

در پایان جلسه پس از تبادل نظر میان اعضای شورای فرهنگ عمومی مقرر شد مدیر شهر صنعتی مأمونیه در صورت درخواست مدیران صنایع و کارخانجات نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی مدیران اقدام کند، فرمانداری نسبت به برگزاری جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کماکان اهتمام داشته باشد.

 

مقرر شد اداره کار، رفاه و امور اجتماعی نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش حقوق کارگران و کارفرمایان برای مجموعه‌های زیر پوشش اقدام کند و از طریق فرمانداری به بانک‌های شهرستان اعلام شود تا در خصوص پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان سخت‌گیری نشود.