حضور حجه الاسلام دانشی در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی زرندیه

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرستان زرندیه گفت:

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه حجه الاسلام عباس دانشی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی عصر روز سه شنبه یازدهم تیرماه سال جاری در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرستان که در محل فرمانداری و به ریاست دکتر فدایی فرماندار برگزار شد گفت: تقویت زیرساختهای فرهنگی هنری شهرستانها از اولویتهای کاری اداره کل می باشد.

حجه الاسلام دانشی در ادامه افزود: نبود سالن آمفی تئاتر در شهرستان زرندیه موجب تاسف است و این در حالی است که بسیاری از شهرستانهای کوچک استانهای مرزی دارای مجتمع های فرهنگی هنری مجهز و سالنهای آمفی تئاتر مناسب می باشند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، شرایط نامناسب اقتصادی را یکی از عوامل کندی پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی دانسته و ابراز امیدواری کرد با همکاری و مساعدت سایر نهادها از جمله استانداری، فرمانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بتوان قدمهای موثری را در راستای تکمیل وتجهیز سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری مامونیه و سایر پروژه های فرهنگی هنری شهرستان زرندیه و استان مرکزی برداشت.

حجه الاسلام عباس دانشی در این جلسه که تعدادی از اصحاب فرهنگ وهنر ومسئولین انجمنهای فرهنگی هنری هم حضور داشتند ادامه داد: واژه فرهنگ دایره بسیار گسترده ای دارد که بسیاری از بزرگان فرهنگی و علمی و دینی هم نتوانسته اند به تعریف واحد وکاملی ازاین واژه برسند. وی فرهنگ و هنر از دیدگاه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی را فرهنگ وهنری دانست که در طراز انقلاب اسلامی بگنجد ومراد خارج از ان را مغایر با اهداف و آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست.

دکتر فدایی فرماندار شهرستان زرندیه هم در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از حضور اصحاب فرهنگ و هنر در این جلسه ابراز امیدواری کرد با همفکری، تعامل و همدلی بین مسئولین و مردم بالاخص اصحاب فرهنگ و هنر بتوان شرایط مساعدی برای ساخت، تکمیل وتجهیز مراکز فرهنگی و هنری در این شهرستان فراهم کرد. وی شهرستان زرندیه را شهرستانی با سبقه فرهنگی دانسته و وجود بزرگانی باستانی از جمله ابن مشکویه، و معاصر چون آیت اله میرمحمدی، آیت اله زرندی و دکتر عباسعلی وفایی نشان از اهمیت فرهنگی این منطقه از استان عنوان کرد.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ضمن تشریح و تحلیل شرایط فرهنگی هنری شهرستان با توجه به فرصت ها وتهدیدات فرهنگی موجود گزارش جامع و کاملی از فعالیتهای فرهنگی هنری صورت گرفته توسط این اداره و انجمنهای وابسته در سال 1397  ارائه داد.

 

ارائه نقطه نظرات و خواسته های فرهنگی هنری اصحاب فرهنگ هنر شهرستان توسط آقایان حسین علی حسینی، بهروز مبصری، روستایی، آقامعلی، روانبخش، توکلیان، حسینخانی، تقوی، نیکنام و ایزدیاری از دیگر نکات قابل توجه این جلسه بود که توسط مدیرکل یادداشت و در دستور بررسی قرار گرفت.