مراسم تجلیل از خبرنگاران زرندیه برگزار شد.

مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان زرندیه برگزار شد.

برآورده کردن خواسته های فعالان رسانه اصلی ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، «محمد رضا منصوری» نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، عصر یکشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران فعال شهرستان زرندیه افزود: کمتر شغلی در سیستم اداری کشور مانند خبرنگاری دارای سختی های خاص خود است و فقط عشق و علاقه می تواند افراد را به این جایگاه سوق دهد.وی گفت: اطلاع رسانی رسانه ها می تواند برای اقشار مختلف مردم امیدبخش و توسعه آفرین باشد و از رنج و آلام شهروندان بکاهد.
منصوری گفت: خبرنگاران افرادی از خود گذشته و ایثارگر هستند که با وجود کاستی ها همچنان مردم را فراموش نمی کنند.نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت، افزود: ظرفیت بکارگیری نیروهای انسانی در سیستم اداری و دولتی ما تکمیل شده و اکنون از هر ۱۰ نفر یک نفر کارمند است و همین وضع سبب شده که وضعیت شغلی و معیشتی خبرنگاران هم چندان مطلوب نباشد.وی اظهار داشت: مدرک گرایی و تورم علمی دانشگاهها حاصل سوء مدیریت های گذشته سبب شده که با موجی از دانش آموختگان بدون مهارت مواجه شویم و  در این بین رسانه ها نقش مهمی در بازتاب این معضل و سوق دادن نیروها به فراگیری فنون و حرفه های کاربردی دارند. وی گفت: خبرنگاران فعال در شهرستان های ساوه و زرندیه بدون هیچ توقعی و با بلندنظری رسالت خود را انجام می دهند و از این حیث نمونه هستند.

فرماندار زرندیه نیز گفت: مدیران این شهرستان باید ضمن تعامل مناسب با رسانه ها، روحیه نقدپذیری و پاسخگو بودن را در خود تقویت کنند.  هادی فدایی افزود: خبرنگاران به دنبال اصلاح امور هستند و با انعکاس مشکلات و کاستی ها در فرایند رشد و توسعه جامعه موثر هستند.وی اظهار داشت: مدیران نباید از انتقادات رنجیده شوند و با پذیرش نقدهای دلسوزانه از سوی اصحاب رسانه، نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند که در نهایت به اعتماد افزایی مردم به نظام اسلامی منجر می شود. فرماندار زرندیه افزود: رسانه ها نماینده مردم و افکار عمومی هستند و از آنجا که ما به مردم مدیون هستیم بنابراین باید از نقدها به عنوان عاملی وحدت آفرین استقبال کنیم. فدایی گفت: بهره گیری از ظرفیت های رسانه ای می تواند اقدامات مدیران در اجرای پروژه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی را شتاب ببخشد. وی گفت: فعالیت خبرنگاران در راستای رفع مشکلات و زندگی بهتر مردم به نوعی عبادت محسوب می شود و همه باید از رسانه های پویا و خبرنگاران دلسوز این شهرستان حمایت کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه نیز گفت: رسانه ها نقش مهمی در آگاهی بخشی به مردم و بازتاب اخبار و رویدادها دارند. اجمد جوانمرد گفت: در جوامع امروزی یکی از مولفه های توسعه یافتگی داشتن خبرنگاران و رسانه هایی توانمند است که خوشبختانه اصحاب قلم در شهرستان زرندیه به خوبی نقش و رسالت خود را ایفا می کنند.

وی گفت: خبرنگاران علاوه بر ایجاد امیدواری و تقویت روحیه همبستگی میان آحاد جامعه، از شاخص های اخلاقی و حرفه ای مانند شجاعت، صراحت و حق گویی بهره مند هستند.

 

در این مراسم از خبرنگاران  شهرستان زرندیه تجلیل شد