دومین مجمع عمومی انجمن تعزیه زرندیه برگزار شد.

پنجمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه برگزار میگردد.

به گزار ش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، احمد جوانمرد رئیس این اداره در جلسه مجمع عمومی انجمن تعزیه این شهرستان که عصر روز شنبه نهم مهرماه سال جاری در محل سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد از برگزاری پنجمین سوگواره تعزیه شهرستان در ابتدای آبانماه سال جاری خبر داد.

جوانمرد ضمن اشاره به برگزاری این سوگواره افزود: در نظر است در این دوره از سوگواره از داوران صاحب نام و تعزیه دان که میتوانند در پیشرفت وارتقاء سطح کیفی هنر تعزیه موثر واقع شوند، استفاده شود. وی برگزاری چهار دوره سوگواره تعزیه در شهرستان، اجرای گروه منتخب انجمن تعزیه بمناسبتهای مختلف و باز سازی واقعه غدیر را گوشه ای از ثمرات تشکیل انجمن تعزیه در این شهرستان بیان نمود.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه اتحاد و همدلی را یکی از شاخصه های مهم پیشرفت و موفقیت در هر جامعه، صنف و یا قشر عنوان نموده و در ادامه راز موفقیت و حرکت رو به جلو هنر فاخر تعزیه در شهرستان زرندیه را همین همدلی واتحاد میان هنرمندان تعزیه دانست.

وی با اشاره به بعضی از مشکلات و معضلات موجود در تعزیه و همچنین شرایط حساس موجود فرهنگی که دشمنان قسم خورده سعی در از بین بردن مبانی دین مبین اسلام و مذهب شیعه دارند، جلوگیری ومبارزه با وهن، خرافات و تحریف در عزاداریها بویژه تعزیه را ضروری دانسته و افزود: هوشیاری، تیزهوشی، مطالعه و به روز بودن از لازمه های یک هنرمند دینی، ارزشی و انقلابی است.

جوانمرد ادامه داد: دشمنان اسلام وانقلاب سعی در کم اهمیت جلوه دادن عزادریها و گاها به سخره گرفتن مراسمات عزاداری و غیره دارند که کم توجهی و غفلت بعضی به این موضوع دامن میزند. وی افزود: دقت، مطالعه وقایع تاریخی و بهرمندی از محضر علما و روحانیون می تواند تاحد زیادی در راستای رفع این معضلات مفید واقع شود.

 

شایان ذکر است در پایان این جلسه از زحمات آقای ابوالقاسم کاظمی که به مدت حدود دو سال ریاست انجمن تعزیه شهرستان زرندیه را بعهده داشتند تقدیر و تا برگزاری انتخابات جدید هیات رئیسه آقای علی اکبر حسین خانی عهده دار این مسئولیت شدند.