پنجمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، دوشنبه شب مورخ هشتم مهرماه سال جاری اختتامیه پنجمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه با حضور حجه الاسلام والمسلمین عباس دانشی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه شهرستان زرندیه، حجه الاسلام والمسلمین مجدی زاده امام جمعه شهر پرندک، دکتر هادی فدایی فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، یوسفوند فرمانده انتظامی شهرستان و دیگر مسئولین شهرستانی و محلی در محل حسینیه شهداء شهر پرندک برگزار گردید.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این مراسم گفت: پنجمین سوگواره با هدف اعتلای معنوی هنر فاخر تعزیه در شهرستان زرندیه از تاریخ سوم مهرماه لغایت هشتم مهرماه سال جاری در محل حسینیه شهدای شهر پرندک برگزار گردید که با استقبال قابل توجه مردم ولایتمدار شهر پرندک واقع گردید. وی در ادامه افزود: در این سوگواره 10 گروه تعزیه خوانی از نقاط مختلف شهرستان از جمله مامونیه، زاویه، پرندک، پیک، خورشیدآباد، امیرآباد، چلسبان و آسیابک حضور داشتند که طی پنج شب به اجرای مجالس مختلف و متنوع تعزیه پرداختند.

جوانمرد ادامه داد: هیئت داوران این دوره از سوگواره متشکل از آقایان استاد حاج مرتضی صفاریان، استاد اسماعیل مجللی و سیدحسن شهیدیان بودند که با بررسی اجراهای انجام شده نفرات برتر این دوره از سوگواره را به شرح ذیل اعلام نمودند:

 

 

بخش بچه خوانی:

رتبه اول: ابوالفضل پاکدامن شبیه خوان حضرت قاسم(ع)

رتبه دوم: سبحان منکشف شبیه خوان حضرت سکینه(س)

رتبه سوم: مشترکا اقای محمد تیموری شبیه خوان حضرت قاسم(ع) و مهدی کرمی شبیه خوان حضرت رقیه

بخش زنانه خوانی:

رتبه اول: ابوالفضل معصومی شبیه خوان مادر حضرت قاسم(ع)

رتبه دوم: امین ساعدی شبیه خوان حضرت زینب(س)

رتبه سوم: محمد وظیفه دار شبیه خوان مادر حضرت قاسم(ع)

بخش امام خوانی:

رتبه اول:  ندارد

رتبه دوم: رضا وکیلی شبیه خوان امام(ع) در مجلس حضرت علی اکبر(ع)

رتبه سوم: عباسعلی منصوری شبیه خوان امام در مجلس شهادت حضرت قاسم(ع)

بخش مخالف خوانی:

رتبه اول: به طور مشترک جعفر میریان و زهیر فرهمند

رتبه دوم: به طور مشترک محمدرضا حسینخانی و بهمن حسینخانی

رتبه سوم: به طور مشترک ابوالفضل سعادت و حسین هشاک

شایسته تقدیر: حسین آتشکار شبیه ازرق در رمجلس حضرت قاسم(ع)

 

بخش نوازندگی:

رتبه اول: ندارد

رتبه دوم: علی تنها

رتبه سوم: محسن صدرالدینی

بخش جوان خوانی:

در این بخش آقایان احسان صدر الدینی شبیه خوان حضرت علی اکبر(ع) و مجید مسرورشبیه خوان حضرت علی اکبر(ع) به عنوان برگزیده معرفی می گردند.

بخش شهادت خوانی:

در این بخش آقای محمد تنها شبیه خوان غلام ترک بعنوان برگزیده اعلام میگردد.

گروه برتر:

هیئت داوران بدلیل هماهنگی و نظم در اجراء گروه علی ابن ابیطالب(ع) مامونیه را شایسته تقدیر می داند.