شصت وهشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز یکشنبه نوزدهم آبانماه شصت و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان درمحل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

در این جلسه که به ریاست حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه و با حضور اکثریت اعضاء و با دستور جلسه تبادل نظر پیرامون راهکارهای افزایش ضریب نقدپذیری و قانون گرایی در جامعه برگزار گردید، حجه الاسلام حسین ابراهیمی رئیس این شورا گفت: دین مبین اسلام پایه گذار تمام ارزشهای انسانی و اخلاقی از جمله نقدپذیری و روحیه پذیرش انتقاد در جامعه است. ایشان انتقاد در جامعه را دارای شرایطی دانست که از آنجمله می توان به شرایط نقدشونده، شرایط نقد و شرایط نقدکننده اشاره نمود.

حجه الاسلام ابراهیمی استماع را یکی از کلیدواژه هایی دانست که می تواند نقش بسیار مهمی را در پذیرش نقد ایفا نماید. گوش دادن و دل سپردن به صحبتهای منتقدین یکی از مهمترین راهکارهای افزایش ضریب نقدپذیری در جامعه است. ایشان در ادامه افزود: انتقاد بایستی خیرخواهانه، منصفانه و دوستانه باشد تا موثر واقع گردد. در این راستا نقش نخبگان، مسئولین، علما وبزرگان در راستای الگو دهی به همه اقشار مردم نقشی بسیار مهم و بی بدیل است.

دکتر هادی فدایی فرماندار و نائب رئویس شورای فرهنگ عمومی این شهرستان هم در این جلسه گفت: اولین منتقدین هر انسانی در ابتدا والدین او هستند که از کودکی درست ونادرست را به فرزندان خویش آموزش میدهند و اشکالات و ایرادات آنها را به ایشان متذکر می شوند. وی در ادامه افزود: نقد وانتقاد در جامعه به دوشکل ظاهری و باطنی نمود پیدا می کند که هردو شکل آن دارای اهمیت بالایی می باشند. فدایی در ادامه از مسئولین شهرستان زرندیه خواست که به جامعه هدف خود احترام گذاشته و به خواسته ها وتوقعات آنها توجه داشته باشند که این خود اولین قدم در راستای افزایش ضریب نقدپذیری و قانون گرایی در جامعه است.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در ابتدای این جلسه ضمن تشریح دستور جلسه از اعضای شورا خواست تا بصورت جامع به موضوع نقدپذیری و قانون گرایی در جامعه پرداخته و از نگاه قشری و سازمانی پرهیز نمایند. وی هدف از نقد را رسیدن به بایدها و نبایدها عنوان نموده وادامه داد: هرکس میبایست ابتدا خودش منتقد خود بوده و در راستای رفع ایرادات خویش قدم بردارد. وی انتقاد را موضع گیری مثبت و خیرخواهانه برای اصلاح امور دانسته وافزود: طرفین انتقاد می بایست با نگرشی دوستانه و مثبت به موضوع نگاه کرده و ظرفیت های خویش را افزایش دهند.

حجه الاسلام مجدی زاده امام جمعه پرندک، حجه الاسلام باقری امام جمعه خشکرود، خانم دکتر علوی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد زرندیه، سرهنگ مهدویان جانشین فرماندهی انتظامی، یوسفی رئیس اداره آموزش وپرورش، حجه الاسلام یزدان دوست رئیس اداره تبلیغات اسلامی، امانی نماینده ارباب جراید دیگر اعضایی بودند که به بیان نقطه نظرات خویش در این جلسه پرداختند.

در پایان جلسه مقرر گردید فرمانداری هماهنگی لازم جهت حضور مسئولین شهرستان در محلهای برگزاری نمازهای جمعه شهرستان را بعمل آورد تا مسئولین بصورت چهره به چهره  با عموم مردم دیدار داشته و به سوالات و مشکلات آنها بپردازند.

 

همچنین مقرر گردید اداره تبلیغات اسلامی هماهنگی لازم را جهت سخنرانی ائمه محترم جمعه وجماعات در خصوص موضوع نقدپذیری و قانون گرایی اعمال نماید.