شصت ونهمین شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

حجت الاسلام ابراهیمی گفت: چنانچه مساجد به جایگاه واقعی خود که همان مسجد طراز انقلابی و اسلامی است برسند بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه حل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی،  شصت و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه صبح روز پنجشنبه پنجم دیماه سال جاری به ریاست حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه شهرستان و با حضور سایر اعضاء در محل سالن جلسات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام ابراهیمی رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در این جلسه گفت: وظیفه شورای فرهنگ عمومی سیاستگذاری فرهنگی است و اجرای تصمیمات گربته شده به عهده دستگاههای متولی امر است.

وی در ادامه ضمن اشاره به درخشش مساجد در دهه های پنجاه و شصت که موجب پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بود، افزود: مساجد اگر به جایگاه واقعی خود که همان مسجد طراز انقلابی و اسلامی است برسند بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه حل خواهد شد.

امام جمعه شهرستان زرندیه ادامه داد: در شهرستان زرندیه ۱۴۱ مسجد وجود دارد که با توجه به جمعیت و مقایسه با متوسط کشوری این شهرستان از شرایط نسبتا خوبی برخوردار می باشد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه گفت: مساجد همواره از صدر اسلام محل اجتماع مسلمانان، مرکز برگزاری مراسمات و برنامه های فرهنگی، دینی، هنری و اجتماعی بوده است.

وی با اشاره به رسایی و تاثیرگذاری ابزار هنر از دست اندرکاران فعالیتهای فرهنگی در مساجد خواست تا با استقاده از این ابزار در راستای جذب نوجوانان و جوانان به مساجد قدم بردارند. وی استمرار فعالیتهای فرهنگی هنری و اجتماعی در مساجد را پیشبرد اهداف مدنظر بسیار مهم وتاثیرگذار عنوان نمود و افزود؛ با برنامه ریزی فرهنگی و ایجاد تعامل وهمدلی بین ارکان مساجد و تمامی دست اندرکاران میتوان در راستای تقویت فعالیتهای فرهنگی هنری و رونق بخشی دوباره به مساجد حرکت کرد.

 

در پایان این جلسه بعد از بحث و تبادل نظر پیشنهاد گردید با پیگیری و هماهنگی دستگاههای متولی مثل دادگستری، شبکه بهداشت، فرهنگ وارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و دانشگاه آزاد اسلامی شرایط حضور کارشناسانی در زمینه های مختلف از جمله حقوقدان، روانشناس، پزشک، مشاور خانواده و ... در مساجد برای کمک به نماز گزاران فراهم آید.