هفتادمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

 

هفتادمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: شیوع ویروس کرونا باعث شد دست کم ۶۰ صنف فرهنگی و هنری در این استان دچار خسارت شوند.

حجت الاسلام «عباس دانشی» روز چهارشنبه در هفتادمین نشست شورای فرهنگ عمومی که با موضوع نقش فرهنگ در مبارزه با ویروس کرونا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، افزود: در تلاش هستیم که با کمک مسئولان استان راهکاری برای جبران ضرر و زیان اصحاب فرهنگ و صنف های فعال در زمان شیوع ویروس کرونا پیدا کنیم. وی اظهار داشت: در نخستین گامی که برای جبران خسارت های کرونا بر عرصه فرهنگ و هنر استان برداشتیم، حق بیمه یک هزار و ۳۰۰ هنرمند در قالب طرح بیمه هنرمندان را پرداخت کردیم.دانشی گفت: نقش اهالی فرهنگ و به خصوص هنرمندان در روشنگری افکار عمومی برای تغییر رفتار در برابر ویروس کرونا انکار ناپذیر است و این اقشار نیز مانند سایر گروههای مرجع جامعه می توانند موازین بهداشتی و شیوه حفاظت در برابر کرونا را در جامعه ترویج کنند.در نشست امروز شورای فرهنگ عمومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با قدردانی از تلاشگران عرصه بهداشت و سلامت شهرستان زرندیه به خصوص در ایام شیوع کرونا، یک بسته فرهنگی (کتاب) به ارزش ۵۰ میلیون ریال به آنها اهدا کرد.  رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز در این نشست، گفت: در دین مبین اسلام هیچ واجبی مهمتر از حفظ نفس و سلامت جسم و روان نیست. حجت الاسلام «حسین ابراهیمی» افزود: اگر کسی به واجبات و مستحبات سفارش شده در دین اسلام مقید باشد و نسبت به رعایت آنها حساسیت به خرج دهد قطعا سلامت جسم و روانش حفظ خواهد شد.امام جمعه زرندیه اظهار داشت: موفقیت های به دست آمده در کنترل ویروس کرونا در کشور قابل تامل است و این دستاوردها مرهون فرهنگ بالای مردم و همچنین زحمات تلاشگران عرصه بهداشت و سلامت است.
ابراهیمی از زحمات فعالان حوزه بهداشت و درمان شهرستان زرندیه، نیروهای بسیج، شهرداری ها، روحانیون و دستگاههای فرهنگی که در زمینه مبارزه و مهار ویروس کرونا فعالیت دارند، قدردانی کرد.


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی زرندیه نیز با اشاره به مسئولیت کمیته اطلاع رسانی ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان زرندیه، گزارشی از فعالیتهای فرهنگی و آگاهی بخش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ارائه کرد. به گفته «احمد جوانمرد»  راه اندازی کانال های اطلاع رسانی در پیام رسان های داخلی و حتی شبکه های اجتماعی خارجی، استفاده از ظرفیت اصحاب فرهنگ و هنر، برپایی نمایشگاههای هنری مجازی و اهدای بسته های حمایتی به تعدادی از هنرمندان را بخشی از فعالیتهای انجام شده برای مقابله به ویروس کرونا در شهرستان زرندیه عنوان کرد.
استفاده از ظرفیت نخبگان جامعه از جمله اصحاب فرهنگ و هنر و روحانیت با توجه به جایگاه و حوزه نفوذ آنها در زمینه فرهنگسازی برای مبارزه با اشاعه ویروس کرونا و همچنین افزایش حساسیت در میان اقشار مختلف جامعه از جمله موارد مصوب در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه بود.