نشست صمیمی حجه الاسلام سبزی با فعالان کانونهای فرهنگی مساجد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، حجه الاسلام سبزی نماینده مردم شهرستانهای زرندیه وساوه در مجلس شورای اسلامی در نشست صمیمی با مدیران و فعالان کانونهای فرهنگی هنری مساجد این شهرستان که صبح روز شنبه 24 خردادماه سال جاری در محل سالن جلسات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد گفت: مقوله فرهنگ می بایست در صدر همه فعالیتهای اجتماعی کشور قرار گیرد.

وی در ادامه افزود متاسفانه در حال حاضر فرهنگ اولویت کشور نیست و این مساله بسیار خطرناک است. حجه الاسلام سبزی ادامه داد: تمامی پیامبران الهی شعارشات فرهنگ بوده است و این نشان از اهمیت موضوع دارد.

نماینده مردم شهرستانهای زرندیه وساوه در مجلس شورای اسلامی هدف گذاری، اولویت بندی، ارزیابی و ارائه گزارش به مردم را مواردی دانست که می تواند مدیران کانونهای فرهنگی مساجد را در پیشبرد اهداف فرهنگی هنری مساجد یاری نماید. وی افزود دیدگاه همه مدیران فرهنگی کشور می بایست اعتقادی باشد و از سیاسی کاری بپرهیزند تاسطح بهره وری در سطح جامعه بالا برود.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در ابتدای این جلسه گفت: تعداد 130 باب مسجد در شهرستان وجود دارد که 40 باب آن در حال حاضر فعال بوده و در آنها روحانی مستقر می باشد. 23 کانون فرهنگی هنری هم در مساجد این شهرستان فعالیت می کنند که اتفاقات فرهنگی هنری بسیار خوبی را در شهرستان رقم زده اند. جوانمرد سامامدهی فضای مجازی را یکی از مهمترین نیازهای فرهنگی حال حاضر جامعه دانست و از نماینده مردم خواست تا نسبت به پیگیری این موضوع و همچنین پروژه تکمیل و تجهیز سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی مامونیه به شکل ویژه ای بپردازد.

 

حجه الاسلام ذوالفقاری مسئول دبیرخانه رسیدگی به کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی هم در این جلسه ضمن اشاره به تغییر شیوه عملکرد ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری کشور، ثبت فعالیتها و مشخصات مدیران و اعضای کانونها در سامانه را ضروری دانست. وی ظرفیت موجود درکانونهای فرهنگی هنری مساجد را بسیار خوب ارزیابی نمود که با کمی حمایت می توانند اثرات فرهنگی بسیار خوبی را در سطح جامعه بگذارند.