دیدار رئیس ارشاد زرندیه با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی

رئیس اداره فرهنگ‌و ارشاد اسلامی زرندیه با نماینده مردم ساوه و‌زرندیه در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، عصر روز پنجشنبه سیزدهم شهریورماه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با حضور در دفتر حجه الاسلام والمسلمین محمد سبزی نماینده مردم شهرستانهای ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با وی دیدار و گفتگو کرد.

حجه الاسلام والمسلمین سبزی در این نشست مقوله فرهنگ را مقوله ای بسیار مهم و اولویت یک کشور در شرایط کنونی دانست.

وی ابزار هنر را یکی از اثرگذارترین ابزارها در راستای فعالیتهای فرهنگی بالاخص فرهنگ دینی عنوان نموده و افزود: اگر نگرش به مقوله فرهنگ تقویت نشود قطعا شاهد بروز مشکل در سایر مقوله های اجتماعی خواهیم بود.

حجه الاسلام سبزی در ادامه ضمن‌تشکر از فعالیتهای فرهنگی هنری صورت گرفته توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیگیری جهت جذب اعتبارات استانی و ملی برای تقویت فعالیتهای فرهنگی در شهرستانهای ساوه وزرندیه را از برنامه های پیش رو عنوان نمود.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در این دیدار به ارائه گزارش فعالیتهای فرهنگی هنری انجام شده توسط این اداره طی سالیان گذشته، ساماندهی فضای مجازی، موسیقی محلی، تعزیه، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی و ادبی و پرداختن به گویش محلی، حفظ آداب ورسوم و سنن بومی منطقه را از اولویتهای خود در سالیان گذشته و پیش رو عنوان کرد.

 

جوانمرد نبود زیرساختهای فرهنگی از جمله سالن آمفی تئاتر، سالن بلک باکس، نگارخانه و ... از جمله مشکلات پیش روی فعالیتهای فرهنگی هنری در این شهرستان دانست که امید است با پیگیری و مساعدت نماینده محترم و بهره گیری از ظرفیت خیرین بتوان قدمهای موثری در این راستا برداشت.