آیین رونمایی از کتاب پنج پنجره در مامونیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، آیین رونمایی از کتاب مجموعه شعر پنج پنجره نوشته محمدعلی چراغی صبح روز پنجشنبه بیستم شهریورماه سال جاری در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

در این مراسم که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و باحضور حجه الاسلام والمسلمین مجدی زاده امام جمعه پرندک، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، رئیس اداره آموزش و پرورش، رئیس اداره ورزش و جوانان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی، دکتر سیدمهدی طباطبایی از اساتید دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی و شاعران، ادیبان و فرهیختگان شهرستان برگزار شد، امام جمعه پرندک با اشاره به سوره قلم، اهمیت قلم و نویسندگی از منظر قرآن را برای حاضرین تشریح نمودند.

حجه الاسلام والمسلمین مجدی زاده با قرآئت آیاتی از کلام مجید که دارای مضمونی مرتبط با موضوع هستند، اهمیت قلم را در حدی دانست خدای تعالی در قرآن به آن قسم خورده است. وی از نویسندگان بعنوان افرادی یاد کرد که مورد عنایت خاص خداوند متعال قرار دارند.

آقایان جوانمرد، دکتر سیدمهدی طباطبایی، مرزوقی، کاتبی، ارجمند و خانمها پارسافر و یکه تاز کسانی بودند که در این مراسم به ارائه مطالب خود در خصوص موضوع پرداختند.

اهداء لوح تقدیر وهدایایی از جانب اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و ضیافت نهار  پایان  بخش این مراسم ادبی بود.

 محمد علی چراغی نویسنده کتاب مجموعه شعر پنج پنجره در انتهای این مراسم گفت: مجموعه شعر پنج پنجره را با نیت ترویج صلح و دوستی در پنج قاره کره زمین پنج پنجره نامگذاری کرده ام. وی افزود:  قدیمی ترین شعر درج شده در این مجموعه مربوط به سال ۱۳۵۵ می باشد و جدیدترین آن هم با موضوع ویروس کرونا در سال ۹۹ سروده شده است. چراغی ضمن تشکر از اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بعنوان بانی آیین رونمایی، ارزش تاریخی کتاب را حتی بیش از ارزش ادبی آن دانست.

محمد علی چراغی وجود تشکلهای فرهنگی وادبی از جمله جامعه دانش آموختگان زرند مرکزی، انجمن وبلاگ نویسان زرندیه، انجمن ادبی مهر زرندیه، انجمن ادبی چهارشنبه های شعر زرندیه، انجمن ادبی فانوس، انجمن ادبی زرندستان و... را در پیشبرد سطح کیفی و کمی فرهنگی شهرستان موثر دانست و چاپ تعداد قابل توجهی کتاب و نشریات رل از نتایج فعالیتهای فرهنگی صورت گرفته در سالهای اخیر دانست.