عصرشعروخاطره دفاع مقدس در مامونیه برگزارشد.

حجت الاسلام ابراهیمی گفت: زبان شعر در طول تاریخ اسلام گاها برنده تر و تاثیرگذارتر از سلاح نظامی بوده است.

به گزارش روابط عمومی‌‌اداره‌کل فرهنگ و‌ارشاد اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام حسین ابراهیمی امام جمعه شهرستان زرندیه عصر روز سه شنبه یکم مهرماه سال جاری در مراسم عصر شعر وخاطره دفاع مقدس که با عنوان رازهای ارغوانی همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه در محل سالن زرندستان مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برگزار شد گفت: زبان شعر در طول تاریخ اسلام گاها برنده تر و تاثیرگذارتر از سلاح نظامی بوده است.

وی تاثیر شعر و هنر مداحان وخوانندگان در زمان هشت سال جنگ تحمیلی را کمتر از سلاح های پیشرفته نظامی ندانسته وافزود: تهییج رزمندگان اسلام در زمان نبرد با دشمن بعثی و در عملیاتهای مختلف تاثیر مهمی بود که اشعار شاعران بسیجی و انقلابی در جبهه های حق علیه باطل داشتند.


احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و مدیر کانون بسطج هنرمندان ناحیه زرندیه هم در ابتدای این محفل ادبی گفت: عمل به منویات مقام معظم رهبری در خصوص ثبت و ضبط و اشاعه فرهنگ مقاومت و رشادتها و ایثارگری شهداء، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در دستور کار این اداره قرار داشته و سعی برآن است تا بتوان با بهره گیری از ظرفیت و توان اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان در این راستا قدم برداشته شود.

وی با اشاره به این جمله از رهبر انقلاب که ادبیات دفال مقدس یک گونه ادبی نیست و میتوان با گونه های مختلف ادبی دفاع مقدس را به تصویر کشید از شاعران، ادیبان و نویسندگان شهرستان خواست تا با تمام توان خود همچون همیشه در این راستا حرکت نموده و موجبات بالندگی و رشد ونمو ادبیات مقاومت و پایداری را فراهم آورند.
در مراسم ادبی شاعران شهرستان از جمله آقایان دکتر سیدمهدی طباطبایی، محمدعلی کاتبی، هادی بیابانی، حمیدفرقانی، بهاری و بانوان حمیده پارسافر و یمیرا یکه تاز به قرائت اشعار خویس پیرامون‌ موضوع پرداختند که مورد توجه حاضرین در مراسم واقع شد.
خاطره گویی آقای محمدرضا احمدی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس بعنوان کم سن وسال ترین رزمنده گردان ولیعصر(عج) لشگر سرافراز علی ابن ابیطالب(ع) و مدیحه سرایی حجه الاسلام کاظمی از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.