یا

جلسه 55 شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه پنجاه وپنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه صبح روز سه شنبه مورخ11 مهرماه با دستور جلسه بحث وتبادل نظر پیرامون مراسمات اربعین حسینی در محل فرمانداری زرندیه برگزار شد.

در این جلسه که علاوه بر اعضای اصلی مسئولین گروههای تعزیه خوانی و هیئتهای عزاداری هم به عنوان میهمان حضور داشتند، حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه ورئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) موجب شده است که آمار جرائم و بزه کاری کاهش چشم گیری داشته باشد.

ایشان افزود: رسانه های بیگانه بیش از یازده ماه از سال را تلاش می کنند تا باخوراک فکری جوانان ما را گمراه نمایند. اما طی این دهه تمام نقشه هایشان نقش برآب می شود.

امام جمعه شهرستان زرندیه ادامه داد: برگزاری مراسم اربعین که سابقه دیرینه ای دارد چند سالی است که به برکت انقلاب اسلامی پر رنگ تر شده است. حجه الاسلام والمسلمین  ابراهیمی مراسمات اربعین حسینی را به بخش مهم تقسیم کرد که یکی برگزاری تجمعه بزرگ هیتهای عزاداری در مرکز شهرستان و دیگری خدماتی که می توان به زائرین اربعین ارائه داد می باشد.

مهندس نخستین فرماندار شهرستان هم ضمن اشاره به حوادث اخیر لاس وگاس آمریکا گفت: مردم ودولت ما همواره حملات تروریستی را محکوم کرده ومیکند. آمریکا باید بداند پشت پرده تمام جنگهای نیابتی و تروریستی در نقاط مختلف جهان صهیونیستها می باشند. وی ضمن اشاره به کمیته های مختلف ستاد برگزاری مراسمات اربعین از دستگاههای ذیربط خواست تمام تلاش خود را در این راستا بکار گیرند.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه  هم در ابتدای این جلسه ضمن تشریح دستور جلسه از زحمات و هماهنگی تمامی مسئولین هیئتها و تعزیه خوانان ودستگاههای امنیتی در هرچه با شکوه تربرگزار شدن مراسمات عزاداری دهه اول محرم تقدیر وتشکر نمود. وی از گروههای تعزیه خواست تا با مرجعه به اداره فرهنگ وارشاد اسلامی پروانه فعالیت اخذ نموده و دارای شناسنامه شوند.

مصوبات جلسه:

-       مقرر گردید تجمع بزرگ اربعین حسینی در محل امامزاده سیدمنصور(ع)شهر مامونیه با حضور هیتهای عزاداری شهرستان برگزار گردد.

-       مقررگردید مسئولین هیئتهای عزاداری با مراجعه به اداره تبلیغات اسلامی مشخصات خود را ثبت نموده وشناسنامه دار شوند.

 

-       مقررگردید گروههای تعزیه خوانی مدارک خود را به اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ارائه نمایند تا برای آنها مجوز فعالیت صادر گردد.