همایش ادبی انقلاب فاطمی در مامونیه برگزار شد.

شاعر، نویسنده و پژوهشگر برجسته کشور در همایش ادبی انقلاب فاطمی که روز چهارشنبه مورخ 18 بهمن ماه 1396 در محل سالن شورای اسلامی شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه ی استان مرکزی برگزار شد گفت: شعر و شاعران بدلیل تاثیرگزاری بسیار زیاد در صحنه های مختلف اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار می باشند.

سعید بیابانکی در این همایش که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه برگزار شده بود، گفت: زبان شعر وادبیات بویژه  شاعران باستانی ومعاصر مهمترین سوژه ای است که ما ایرانیان می توانیم در دنیا به آن افتخار کنیم.

وی در ادامه افزود: جامعه ای که افراد آن با شعر و ادبیات ارتباطی ندارند در حقیقت از لحاظ فرهنگی دچار مشکل هستند. زیرا شعر بدلیل زبان گویا و رسایی که دارد ماندگار است و نقش بسیار مهمی در ایجاد وثبت تحولات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارد.

بیابانکی ادامه داد: شعر به دلیل ماندگاری  ذاتی آن و نبود رسانه های امروزی در زمان انقلاب اسلامی، مهمترین رسانه موثر در پیروزی انقلاب اسلامی وانتقال مفاهیم وارزشهای آن به نسلهای بعدی بوده و هست.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در حاشیه این مراسم گفت: شاعران و ادیبان همواره در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی حضور داشته ونقش بسیار مهمی در تمامی تحولات مهم اجتماعی و فرهنگی این مرز و بوم ایفا نموده اند.

 مدیر کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه ادامه داد: شاعران و ادیبان بسیجی و انقلابی از جمله مرحوم حمید سبزواری و دیگران با اشعار زیبای خود توانستند جلوه های درخشان انقلاب اسلامی ایران را ثبت وضبط و به نسلهای بعدی انقلاب منتقل نمایند.

جوانمرد هدف از برگزاری این همایش را گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و تقارن آن با ایام فاطمیه عنوان نموده و افزود: ارج نهادن به مقام شامخ بی بی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س) و ارائه تازه ترین سروده های آئینی شاعران شهرستان زرندیه از دیگر اهداف این برنامه بود.

 

شعرخوانی آقایان ولی اله صفری، حسین مهدی، یوسف یاوری راد، محسن نوبهاری، هادی بیابانی و خانمها سمانه تیموری، حمیده پارسافر، مریم متدین، عارفه فرخی، زهرا کاظمی، اجرای سرود توسط گروه سرود سردار شهید مهدی ناصری و پخش نماهنگ از دیگر برنامه های این همایش بود.