جشن بزرگ میلاد کوثردر شهر پرندک شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، عصر روز جمعه هجدهم اسفندماه همزمان با سالروز میلاد باسعادت دخت گرامی نبی مکرم اسلام، ام ابیها حضرت فاطمه زهرا(س)و بنیانگزار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) وسالروز تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور مراسم جشنی به همت این اداره و همکاری کانون فرهنگی هنری حضرت ولیعصر(عج) شهر پرندک و هیئت مذهبی عشاق العباس(س) در محل سالن ورزشی فجر شهر پرندک برگزار گردید که با استقبال بسیار خوب مردم شهر پرندک مواجه شد.

در این مراسم که مهندس منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، تعدادی از مسئولین شهرستانی وشهر پرندک هم حضور داشتند برنامه های متنوع فرهنگی هنری از جمله مولودی خوانی، ژانگولر، تردستی، تقلید صدا، موسیقی سنتی و مسابقه اجرا گردید.

شایان ذکر است بیش از هزار نفر از اهالی خوب و فرهنگ دوست شهر پرندک از این مراسم استقبال نمودند که در نوع خود بی نظیر بود.

مهندس منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در حاشیه این مراسم ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا(س) وامام خمینی(ره) وگرامیداشت هجدهم اسفند سالروز تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور، مساجد را پایگاههای بسیار مهم فرهنگی هنری در سطح جامعه عنوان نموده و گفت: مساجد مثل همیشه می توانند نقش بسیار مهمی در مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمنان و حفظ و صیانت از فرهنگ دینی ومذهبی ما ایفا نمایند.

وی در ادامه ضمن تقدیر وتشکر از برگزار کنندگان این مراسم، برگزاری مراسمات جشن وشادی را بویژه در ایام ولادت وشادی ائمه واهل بیت(ع) را از ضروریات جامعه امروز دانسته و افزود: دین مبین اسلام دین شادی و نشاط و تفریح وسرگرمی است وهمانقدر که به حفظ ارزشها وحرمتها توجه دارد به نشاط عمومی و ایجاد فضای مفرح وسالم هم اهمیت قائل است.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در این مراسم حضرت فاطمه زهرا(س) را آینه تمام نمای یک زن مسلمان و الگوی مناسبی برای جامعه زنان اسلامی دانست. وی ولایتمداری و همسر دوستی را از ویژگیهای بارز آن حضرت عنوان نموده وابراز امیدواری کرد زنان مسلمان ایران اسلامی با الگو قرار دادن حضرت صدیقه کبری(س) و پیروی از منش وسبک زندگی اسلامی آنحضرت در ایجاد جامعه ای سالم وعاری از هرگونه آسیب و مشکل فرهنگی واجتماعی قدم بردارند.

وی ضمن گرامیداشت 18 اسفند سالروز تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور، ابراز امیدواری کرد ارکان مساجد متشکل از ائمه جماعات، هیات امناء ، پایگاههای مقاومت و کانونهای فرهنگی هنری با همدلی وتعامل بتوانند شور ونشاط را به مساجد باز گردانده ودر راستای جذب هر چه بیشتر نوجوانان وجوانان به مساجد قدم بردارند.