دیدار مدیرکل ارشاد با فرماندار شهرستان زرندیه

 

 

 

دیدار مدیرکل ارشاد با فرماندار شهرستان زرندیه

فرماندار شهرستان زرندیه گفت: فرهنگ ها می توانند در انحطاط و سقوط و یا تعالی و پیشرفت جوامع نقش موثری داشته باشند و کسانیکه در زمینه امور فرهنگی مسئولیت دارند می توانند از فرهنگ به عنوان ابزاری در جهت توسعه و یا انحطاط استفاده کنند.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، دکتر هادی فدایی فرماندار شهرستان زرندیه امروز (١٠اردیبهشت) در نشست صمیمی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: فرمانداری به عنوان دستگاه دغدغه مند در امر فرهنگ از جشنواره هایی که دارای پیام فرهنگ سازی باشند، حمایت می‌کند.

وی افزود: فرهنگ ها می توانند در انحطاط و سقوط و یا تعالی و پیشرفت جوامع نقش موثری داشته باشند و کسانیکه در زمینه امور فرهنگی مسئولیت دارند می توانند از فرهنگ به عنوان ابزاری در جهت توسعه و یا انحطاط استفاده کنند.

فدایی ادامه داد: به ‌وسیله هنر می‌توان آسیب‌های فرهنگی جامعه را ترمیم کرد و از اینرو برگزاری جشنواره های شعر و داستان و تئاتر و نمایش نقش بسیار مهمی در رفع آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی دارند و باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

فرماندار زرندیه ضمن قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره شعرانتظار ادامه داد: این گونه جشنواره هایی که به اعتلای فرهنگ و هنر می انجامد را باید تقویت کرد و با ارزش قائل شدن برای شاعر وهنرمند سبب تشویق او در تهیه آثار جدید شد.

در ادامه این دیدار محسن شریفی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: هنری مورد قبول است که اصیل بوده، الهام بخش و برانگیزاننده و فرهنگ پرور باشد و الحمدالله شاعران شرکت کننده در جشنواره شعر انتظار با سرودن اشعاری با مضامین مهدویت چراغ راه همگان به ویژه نسل جوان جامعه هستند.

شریفی با بیان اینکه زندگی انسان ها، هنر است و غیر از این نیست اظهار کرد:  ما باید برای هنر و فرهنگ نقشی اساسی قائل باشیم و بههنرمنداندر جامعه بها دهیم.

بیش از یکصد اثر مهدوی از شاعران آئینی ٩ استان کشور از جمله تهران، زنجان، اصفهان، آذربایجان شرقی، گیلان، قم، بوشهر، خوزستان و مرکزی به دبیرخانه یازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی ارسال شد که طی مراسم اختتامیه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

 لازم به ذکر است، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی برای حضور در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی به شهرستان زرندیه سفر کرده است.