شصتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، صبح روز یکشنبه مورخ 6 خردادماه سال جاری شصتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه که با دستور تبیین اندیشه و سیره عملی حضرت امام خمینی(ره) و بحث وتبادل نظر پیرامون روشهای برخورد با مظاهر روزه خواری برگزار گردید.

حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: مولفه های اصلی و عناصر کلیدی اقتدار و عظمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران علمو فن آوری ، اقتصاد و فرهنگ می باشد . که جایگاه فرهنگ نسبت به بقیه پر رنگتر است . چون اگر فرهنگ صحیح نباشد علم و فن آوری و اقتصاد هم رشد نخواهد کرد .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در ادامه افزود: توصیه های رهبری این است که در جامعه روحیه امید و کار را بایست ارتقاء داد. ترویج نا امیدی در ملت از سوی رسانه های معاند و بی توجهی مسئولین میتواند مردم را آزار دهد که این موضوع محسوس است .

ایشان افزودند : دشمنان انقلاب به دنبال این هستند تا شخصیت و افکار امام را از بین ببرند چرا که از مولفه های حضرت امام (ره) استکبار ستیزی بود . و دشمنان بخصوص امریکا از همین موضوع (استکبار ستیزی ) ترس دارد چرا که آنان خدمتگذار می خواهند تا منافع خویش را در سراسر جهان تامین نماید . و همین روحیه امام (ره ) است که باعث مشهوریت ایشان در جهان گردیده است .

حجت الاسلام حسین ابراهیمی روز یکشنبه در شصتمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه، افزود: تا زمانی که بصیرت دینی و پیوند قوی ملت و مسئولان پابرجاست، هیچ کشوری نمی تواند خواسته های خود را بر ما تحمیل کند.
وی ادامه داد: روح امید، کار و تلاش باید در جامعه دو چندان شود و باید در سایه خودباوری و تکیه بر ظرفیت های داخل امور را به پیش برد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه تصریح کرد: آمریکا هرگز سرخیرخواهی نداشته است و اگر مسلمانان هوشیار باشند و علیه استکبار به پا خیزند، هیبت آمریکا برای همیشه در جهان شکسته می شود.

دکتر فدایی فرماندارو نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان هم در این جلسه گفت: از حرکات دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه فرهنگی توسعه فرهنگی است. بالا بردن روحیه کار و تربیت نیروهای خوب در جامعه جهت کشوری آباد را از مهمترین موضوعات است . ایشان ترویج افکار حضرت امام (ره ) در سطح جهان را وظیفه مسئولین دانستند و افزودند، ما مسئولین با کار و برخورد خوب با مردم و تلاش و پشتکار میتوانیم گام های موثری در جهت ترویج افکار و توسعه و آبادانی کشور برداریم .

فرماندار شهرستان زرندیه گفت : ما جهت آبادانی کشور می بایست وجدان کاری داشته باشیم و با خلوص نیت به مشکلات مردم رسیدگی کنیم و در این راه نیز به 2 نکته توجه داشته باشیم اول وجدان کاری و دوم ارزشهای اخلاقی که در سیره حضرت امام (ره ) نیز مشاهده گردیده است .

فرماندار زرندیه نیز در این نشست گفت: دولت در حوزه فرهنگی کارهای موثری انجام داده است و باید این مسیر مه یابد.
هادی فدایی تصریح کرد: استعدادیابی جوانان در زمینه های فرهنگی از اقدامات مهمی است که مدیران باید برای آینده کشور در نظر بگیرند و همواره پاسخگوی خواسته های جوانان و مردم باشند.
فرماندار زرندیه اظهار کرد: توسعه افکار امام خمینی (ره) وظیفه مسئولان است زیرا توجه به رفتار و گفتار رهبر فقید انقلاب اسلامی ، چراغ هدایت برای عبور از سختی ها است.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان  هم در این جلسه، تهییج افکار عمومی به خرید کالای وطنی، برگزاری برنامه های فرهنگی هنری در این خصوص،تبلیغات محیطی پیرامون موضوع، برپایی نمایشگاه تولیدات داخلی، معرفی وتشویق تولیدکنندگان داخلی، تبیین موضوع در منابر وتریبونها، نظارت بر فعالیت کسبه و صنوف مختلف، انجام تحقیق وپژوهش در خصوص عوامل عدم موفقیت کالاهای ایرانی در بازار مصرف و ..... را ازجمله راهکارهای تحقق شعار سال دانست.

احمد جوانمرد دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز در این نشست، گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر و شیوه اجرایی این فریضه در جامعه ترویج پیدا کند بسیاری از مشکلات حل می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نیز در این نشست اضافه کرد: اکنون فضای کار در بخش فرهنگی مهیا است و باید همه دست اندرکاران به ویژه دستگاه های فرهنگی با تلاش و اهتمام جدی در این زمینه اقدامات موثری انجام دهند.

در پایان پس از ارائه نقطه نظرات اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان موارد ذیل به تصویب حاضرین در جلسه رسید.

مصوبات جلسه:

1-مقرر گردید سپاه ناحیه زرندیه تیم تذکر لسانی جهت برخورد با مظاهر روزه خواری تشکیل داده وگزارش آن را در جلسه بعد شورا ارائه دهد .

2-پیشنهاد گردید فرماندار محترم ترتیبی اتخاذ فرمایند تا به صورت سرزده از ادارات شهرستان سرکشی بعمل آمده ونحوه تکریم ارباب رجوع مورد ارزیابی قرار گیرد .