ششمین جشنواره منطقه ای شعر وموسیقی نواحی در زرندیه به کار خود پایان داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ششمین جشنواره منطقه ای شعر وموسیقی نواحی در شهرستان زرندیه استان مرکزی به کار خود پایان داد.

در مراسم اختتامیه این جشنواره که عصر روز شنبه مورخ26 خردادماه سال جاری با حضور بیش از 5000 نفر از علاقمندان در روستای زیبای چهارحد بخش خرقان شهرستان زرندیه برگزار شد تعدادی ازگروههای موسیقی نواحی مختلف کشور به اجرای برنامه پرداختند که مورد توجه حاضرین واقع گردید.

در این مراسم که با حضور منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، فدایی فرماندار شهرستان زرندیه، حجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی وتعداد دیگری از مسئولین محلی وشهرستانی برگزار شد گروههای هنری وآشیق های استانهای همدان، قزوین، البرز، قم، تهران، مرکزی، زنجان، لرستان وکردستان به اجرای برنامه پردختند.

مهندس منصوری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن تبریک عید سعید فطر، ماه مبارک رمضان را ماه بندگی وماه خودسازی و نزدیکی به خداوند متعال عنوان نموده واز برگزار کنندگان این مراسم تقدیر وتشکر نمود. وی هنر را ابزار فرهنگ سازی و حفظ وصیانت از فرهنگ دانسته وادامه داد: زبان هنر زبان بین المللی است که قابل فهم برای همه نژادها واقوام مختلف است، واین نشان از اهمیت این مقوله مهم دارد که می توان به کمک آن با همه مردم دنیا ارتباط گرفت و در راستای حفظ واعتلای فرهنگی جامعه خویش قدم برداشت.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این مراسم گفت: موسیقی محلی بخش مهمی از فرهنگ و آئین نواحی مختلف کشور است و بسیاری از آداب و رسوم وسنن بومی ومحلی توسط هنرمندان ارزشمند این بخش حفظ و به نسلهای بعدی منتقل شده است. وی نگاه عده ای به هنر فاخر موسیقی را نامهربانانه دانسته وادامه داد: عدم توجه لازم به موسیقی وهنر بومی و محلی موجب بروز مشکلات عدیده ای در این بخش خواهد شد که روی آوردن جوانان علاقمند به موسیقی زیر زمینی و موسیقیهای غربی است.

وی ایجاد فضای شادی ونشاط عمومی را از اهداف و وظایف این اداره برشمرده و افزود: نشاط اجتماعی سالم  ومهیج حق مردم بوده و نمی توان آن را بدلیل سلائق شخصی از آنها دریغ کرد.

 

 شایان ذکر است در پایا ن این مراسم که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وهمکاری بخشداری خرقان برگزار شد با حضور مسئولین از آقایان ارشد جلالی از همدان، ابوالفضل پالیزبان از قم ، مهدی صدری از قم، محمود بازدار از مرکزی، کاظم حسینی از زنجان، حق رضا فطری از همدان، علی شوکت از قم، عنایت حسینی از کردستان، روستایی از لرستان، علی قره بیگلو از قم، احمد مصطفوی از مرکزی، اسماعیل مرادی از همدان، حسین علی حسینی از مرکزی با اهداء لوح وهدایایی تقدیر بعمل آمد.