جلسه کارگروه فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه جلسه کارگروه فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه صبح روز دوشنبه 14 آبانماه همزمان با روز فرهنگ عمومی در محل دفتر امام جمعه شهرستان زرندیه برگزار گردید.

امام جمعه شهرستان زرندیه گفت: هنرمندان هنرهای گوناگون با کار و اثر خود می توانند فرهنگ را در مدار صحیح قرار داده و با تلاشی که می کنند می توانند از صدمات بسیار جلوگیری کنند. حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه شهرستان در دیدار عده ای از اصحاب فرهنگ و هنر همزمان با روز فرهنگ و هنر که در محل دفتر ایشان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام پیش رو ، روز ١٤ آبان را که روز شورای فرهنگ عمومی را روز مهمی دانست و گفت:‌ فرهنگ مجموعه ای از آداب و رسوم و رفتار و اخلاقیات بشری است که گاهی فردی است و گاهی عمومی و اجتماعی است که فرهنگ عمومی نامیده می شود.
وی افزود: فرهنگ بعضی اوقات خوب و صحیح است و گاهی غلط و ناصحیح است که می بایست از ابزار هنر و ابزارهای دیگر آن را برطرف کرد. رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بیان داشت:در دنیای امروز دغدغه ی جوامع بشری بحث فرهنگ سازی است که فرهنگ خوب باعث رشد وتعالی فرد و جامعه می شود و جامعه را از سقوط رهایی می بخشد، که در این میان هنرمندان هنرهای گوناگون با کار و اثر خود می توانند فرهنگ را  در مدار صحیح قرار داده و با تلاشی که می کنند می توانند از صدمات بسیار جلوگیری کنند. حجت الاسلام ابراهیمی مشکل امروز جامعه را در فضای مجازی دانست و از هنرمندان خواستند با کار در حوزه فضای مجازی فرهنگ غنی اسلامی را ترویج داده و از بسیاری از انحرافات که جامعه دچار آن می باشد جلوگیری کنند.

 

در ادامه جلسه احمد جوانمرد ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین در جلسه ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) را تسلیت گفت. وی استفاده از زبان هنر در جهت پیشبرد اهداف دین و اسلام را موثرترین راه دانسته و بیان کرد: هر هنری در جامعه اگر در راستای اسلام و درست استفاده شود ماندگار خواهد بود. جوانمرد افزود: کارگروه فرهنگ و هنر که متشکل از هنرمندان انجمن ها است که در طول سال جلسات متعددی را برگزار می کنند که نتیجه جلسات کارگروه ها در شورای فرهنگ عمومی شهرستان مورد بررسی قرار می گیرد . وی هنرمندان شهرستان را ذخایر معنوی شهرستان دانست و از زحمات آنان در طول سال تقدیر کرد. در این جلسه هنرمندان موسیقی، تئاتر و نمایش، شعرا، به بیان نظرات خود پرداختند . مداحی در سوگ اهل بیت علیهم السلام و شعر خوانی پایان بخش مراسم بود.