نشست فرهنگی هنری یلدا در زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، دورهمی اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه بمناسبت شب یلدا طولانی ترین شب سال باعنوان نشست فرهنگی هنری یلدا پنجشنبه شب با حضور مهندس منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، تعدادی از مسئولین شهرستان و جمعی از اصحاب فرهنگ هنر از رشته های مختلف فرهنگی هنری از جمله فیلم وعکس، شعر وادبیات، موسیقی، نقاشی وطراحی، نمایش، تعزیه و... در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: ایران وایرانی همواره به شعرا، ادبا و هنرمندان خویش افتخار می کند.

محمدرضامنصوری در مراسم دورهمی اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه گفت: امیدواریم درآینده ای نزدیک مدارس تخصصی هنر در شهرستانهای ساوه وزرندیه راه اندازی شده و مورد بهره برداری واقع شود.

وی در ادامه افزود: با توجه به پتاسیل فرهنگی هنری موجود در این شهرستان و مدیریت چشمگیر مدیریت فرهنگی هنری در شهرستان می توان آینده بسیار خوبی را در این زمینه متصور بود.

ایشان در پایان بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در سال آینده با کمک خیرین سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی را به بهره برداری برسانیم.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم در این نشست از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خواست کرد تا در مجلس درخصوص تغییر نگرش مسئولین به بخش فرهنگ وهنر صحبت گردد. وی نگاه به بخش فرهنگ وهنر را ضعیف دانسته وادامه داد: تا زمانی که به نقطه ای نرسیم که ریشه بسیاری از مشکلات متعدد موجود در جامعه در مباحث فرهنگی نهفته است نخواهیم توانست فعالیتهای فرهنگی هنری را در اولویت ورئوس برنامه های کشور قرار دهیم.

حضور دکتر سیدمهدی طباطبایی و دکتر رحیم طاهر از اساتید دانشگاههای کشور در این دورهمی از نکات قابل توجه این مراسم بود.

اجرای شعرخوانی، حافظ خوانی، موسیقی زنده توسط آقایان حامدموصولی، مصطفی روستایی، مجیدوالی و اجرای زنده نقاشی توسط سرکارخانم وخشوری از دیگر برنامه های این دورهمی بود.