گزارش عملکرد سال 1397

 

گزارش عملکرد سال 1397

اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

1-طراحی، چاپ وتوزیع پوستر با عنوان نام سال

اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت حلول سال نو ونامگذاری سال بنام سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری(حفظ الله) اقدام به طراحی، چاپ پوستر نمود. که این پوسترها در سطح ادارات وصنوف شهرستان توزیع گردید.

2- اجرای موسیقی محلی بمناسبت نوروز

به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و همکاری اداره میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی گروه موسیقی محلی هالای به سرپرستی آقای حسین علی حسینی در راستای ایجاد فضای شادی ونشاط عمومی در جامعه،  در محل نوروزگاههای شهرهای مامونیه و پرندک به اجرای برنامه پرداختند که مورد توجه عموم مردم واقع گردید. حضور تعدادی از مسئولین شهرستان در این مراسم از نکات قابل توجه این برنامه بود.

3-دیدار نوروزی با امام جمعه، فرماندار  و فرمانده سپاه

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه روز چهارشنبه مورخ 15 فروردین 97 بهمراه تعدادی از مسئولین شهرستان در محل دفتر امام جمعه، فرماندار وفرمانده سپاه زرندیه حضور پیدا کرده وضمن تبریک سال جدید در خصوص نامگذاری سال بنام حمایت از کالای ایرانی وبرنامه های فرهنگی ویژه این موضوع به بحث وگفتگو پرداخت.

4- نشست صمیمی اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه با فرماندار برگزار شد.

دکتر هادی فدایی فرماندار شهرستان زرندیه عصر امروز سه شنبه مورخ21 فروردین ماه در نشست با اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان گفت: شهید آوینی الگوی شایسته ای برای هنرمندان جوان وانقلابی ایران اسلامی است.

فرماندار شهرستان زرندیه افزود: شهدای هشت سال دفاع مقدس با هدف ایجاد رفاه اجتماعی، عدالت وامنیت در جامعه رفتند وجان خود را نثار میهن اسلامی کردند.  وی ادامه داد: شهید سیدمرتضی آوینی سید شهیدان اهل قلم با قلم رسای خویش وهنرمندانه توانست روح ایثار وفداکاری رزمندگان اسلام را به بقیه اقشار جامعه ونسلهای بعدی انتقال دهد و این نشان از قدرت تاثیر گذاری هنر دارد.

شایان ذکر است در این نشست روءسای انجمنهای فرهنگی هنری، موسسات فرهنگی هنری و پیشکسوتان عرصه فرهنگ وهنر به بیان نقطه نظرات ودیدگاههای خویش پرداختند که با استقبال خوب دکتر فدایی مواجه گردید.

5- افتتاح نمایشگاه عکس بمناسبت روز هنر انقلاب اسلامی در شهرستان زرندیه

عصر روز سه شنبه 21 فروردین ماه97 نمایشگاه عکسی که بمناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی در محل نگارخانه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزارگردیده بود با حضور دکتر فدایی فرماندار، مهندس قناتی معاون فرماندار،جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، احمدی بخشدار وتعدادی کثیری از اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه افتتاح شد.

در این نمایشگاه تعداد 30 اثر از هنرمندان استان و کشور با موضوع هنر انقلاب اسلامی در معرض دید عموم قرار گرفت که بمدت 10 روز مورد بازدید عموم علاقمندان قرار گرفت.

6- بازدید دکترفدایی فرماندارشهرستان زرندیه ازمحل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه دکتر هادی فدایی روز سه شنبه 21 فروردین ماه 1397 همزمان با روز هنر انقلاب اسلامی از محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه بازدید واز نزدیک در جریان نواقص ومشکلات این مجتمع قرار گرفت.

7- تقدیر از نوجوان حافظ قرآن در زرندیه

همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در مراسمی از آقای امیر مهدی گودرزی نوجوان حافظ کل قرآن کریم زرندیه ای با حضور دکتر فدایی فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی وتعدادی دیگری از مسئولین شهرستان تقدیر بعمل آمد.

شایان ذکر است امیر مهدی گودرزی حائز رتبه اول رشته حفظ در هفته قرآن وعترت استان مرکزی می باشد.

8- پنجاه ونهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه شهرستان زرندیه در پنجاه ونهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان که صبح روز پنجشنبه 30 فروردین 97 با دستور جلسه ارائه راهکارهای عملی پیرامون تحقق شعار سال (حمایت از کالای ایرانی) در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد گفت: فرهنگسازی بهترین راهکار عملی حمایت از کالای ایرانی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در ادامه افزود: خوشبختانه با وجود گذشت چهار دهه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دشمنان نظام وانقلاب نتوانسته اند کاری از پیش ببرند و این مهم مرهون خون مطهر شهداء و رهبری حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است. ایشان نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری را نشان درایت وظریف اندیشی ایشان دانسته و آن را یکی از راهکارهای مثمرثمر در راستای برون رفت از مشکلات و معضلات مبتلا به جامعه عنوان کرد.

مهندس قناتی معاون فرمانداری شهرستان هم در این جلسه گفت: رفع موانع تولید یکی از مهمترین راهکارهای عملی حمایت از کالای ایرانی است. وی فرهنگسازی در این خصوص را هم از دیگر راهکارهای تحقق این امر دانسته وافزود متاسفانه فرهنگ رایج جامعه، تولیدات داخلی را بی کیفیت وضعیف می داند که می بایست در این خصوص تغییر نگرش بوجود آید.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان  هم در این جلسه، تهییج افکار عمومی به خرید کالای وطنی، برگزاری برنامه های فرهنگی هنری در این خصوص،تبلیغات محیطی پیرامون موضوع، برپایی نمایشگاه تولیدات داخلی، معرفی وتشویق تولیدکنندگان داخلی، تبیین موضوع در منابر وتریبونها، نظارت بر فعالیت کسبه و صنوف مختلف، انجام نحقیق وپژوهش در خصوص عوامل عدم موفقیت کالاهای ایرانی در بازار مصرف و ..... را ازجمله راهکارهای تحقق شعار سال دانست.

در پایان پس از ارائه نقطه نظرات اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان موارد ذیل به تصویب حاضرین در جلسه رسید.

-       مقرر گردید از طریق فرمانداری هماهنگی لازم با شرکتهای تولیدی و کارخانجات جهت معرفی محصولات تولید شده در شهرستان به عموم مردم از طریق سازه های تبلیغاتی، فضای مجازی و رسانه ها صورت گیرد.

-       مقرر گردید از طریق فرمانداری با تولیدکنندگان و مدیران صنایع وکارخانجات هماهنگ شود تا محصولات خود را با قیمت مناسب و بدون واسطه به مردم شهرستان ارائه نمایند.

مقرر گردید دستگاههای فرهنگی از جمله تبلیغات اسلامی، آموزش وپرورش، دانشگاهها، ارشاد اسلامی، ورزش وجوانان، کتابخانه های عمومی، شهرداریها، سپاه و... با اجرای برنامه های فرهنگی هنری  در راستای فرهنگسازی وتهییج افکار عمومی جهت خرید کالای ایرانی قدم بردارند.

 

9- برپایی نمایشگاه کتاب بمناسبت هفته معلم در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، نمایشگاه کتابی بمناسبت روز جوان وهفته معلم در محل مدرسه شهید مطهری شهر مامونیه برپا شده است.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ظهر امروز در مراسم افتتاح این نمایشگاه که با حضور دکتر فدایی فرماندار، حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه، مدیرکل راهداری استان مرکزی و تعدادی از مسئولین محلی وشهرستانی برگزار گردید، گفت: در این نمایشگاه که از امروز بمدت 15 روز صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان است بیش از 5000 جلد کتاب و محصولات فرهنگی در موضوعات مذهبی، علمی، دانشگاهی، کودک ونوجوان، رمان، ادبیات، اجتماعی و... ارائه شده است که تمامی کتب عرضه شده در این نمایشگاه از تخفیف 30 تا 50 درصدی برخوردار می باشند.

10- دیدار مدیرکل ارشاد با امام جمعه شهرستان زرندیه

حجت الاسلام حسین ابراهیمی امام جمعه شهرستان زرندیه ١٠اردیبهشت در نشست صمیمی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: توسعه هنر و ارزش قائل شدن به این ابزار مهم فرهنگی سبب اعتلای جامعه می شود.

 وی افزود:  کار فرهنگی دارای ارزش بسیاری بوده هرچند در برخی اوقات آن را بی ارزش جلوه می دهند ولی اهمیت توجه به فرهنگ، تدین و تعهد را دو چندان می کند.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار کرد: فعالیت های هنری فاخرو اثر گذار حرکتی رو به جلو و بالنده در عرصه فرهنگ و هنر است و فرهنگ زمانی رشد و بالندگی خواهد داشت که محیطی امن و ارام برای این منظور در جامعه فراهم شود.

 امام جمعه زرندیه ادامه داد: جوانان هنرمند این مرز و بوم در درون مرزها و شهرها برای رشد و توسعه فرهنگی کشور تلاش و مجاهدت می کنند.

11- دیدار مدیرکل ارشاد با فرماندار شهرستان زرندیه

فرماندار شهرستان زرندیه ١٠اردیبهشت در نشست صمیمی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: فرمانداری به عنوان دستگاه دغدغه مند در امر فرهنگ از جشنواره هایی که دارای پیام فرهنگ سازی باشند، حمایت می‌کند.

وی افزود: فرهنگ ها می توانند در انحطاط و سقوط و یا تعالی و پیشرفت جوامع نقش موثری داشته باشند و کسانیکه در زمینه امور فرهنگی مسئولیت دارند می توانند از فرهنگ به عنوان ابزاری در جهت توسعه و یا انحطاط استفاده کنند.

فدایی ادامه داد: به ‌وسیله هنر می‌توان آسیب‌های فرهنگی جامعه را ترمیم کرد و از اینرو برگزاری جشنواره های شعر و داستان و تئاتر و نمایش نقش بسیار مهمی در رفع آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی دارند و باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

فرماندار زرندیه ضمن قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره شعرانتظار ادامه داد: این گونه جشنواره هایی که به اعتلای فرهنگ و هنر می انجامد را باید تقویت کرد و با ارزش قائل شدن برای شاعر وهنرمند سبب تشویق او در تهیه آثار جدید شد.

12- یازدهمین جشنواره شعر انتظار با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره شعر انتظار استان مرکزی عصر با حضور شریفی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار و امام جمعه زرندیه، عبدالجبار کاکایی شاعر برجسته کشوری، شهرداران، اعضای شورای اسلامی شهر، مسئولین ادارات و شاعران، ادیبان و فرهیختگان استان مرکزی در محل سالن فرمانداری زرندیه برگزار شد. 

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه دراین مراسم گفت؛ دبیرخانه این جشنواره از اوائل اسفندماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد که پس از اعلام فراخوان بیش از یکصد اثر از شاعران استان مرکزی وهشت استان دیگر وصول شد. 

وی اظهار کرد: آثار واصله پس از جمع بندی و بررسی اولیه تحکیل هیات داوران جشنواره متشکل از آقایان دکتر عباسعلی وفایی، دکتر رحیم طاهر و دکتر سیدمهدی طباطبایی شد که نهایتا تعداد ۳ نفر را بعنوان نفرات اول تا سوم و هفت نفر دیگر بعنوان نفرات برگزیده انتخاب و در مراسم اختتامیه به قرائت اشعار خود پرداختند و در پایان با اهداء لوح، تندیس و مبالغ نقدی از ایشان تقدیر بعمل می‌آید . 

قرائت بیانیه هیات داوران توسط دکتر سیدمهدی طباطبایی اجرای مولودی‌خوانی و اجرای مرشد تقی سعاتپور و سیدمحمد جواد شیخ الاسلامی ذاکر اهل بیت(ع)، پخش نماهنگ، سخنرانی امام جمعه و شعر خوانی استاد کاکایی از دیگر برنامه های مراسم اختتامیه بود. 

نفرات برتر جشنواره؛ 

رضا نیکوکار از رشت نفر اول 

ابراهیم زمانی از قم 

طاهره ویسه از ساوه 

سمیرا یکه تاز از زرندیه 

منصور قاسمی از ساوه 

علی اصغر شیری از قم 

احسان بیات از دلیجان 

غزال مرادی از ساوه 

محمد زارعی از دلیجان 

منصور کیانی از زرندیه 

13- جشن بزرگ میلاد امام زمان(عج) در شهر خشکرود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه جشن بزرگ میلاد امام زمان(عج) به همت این اداره و کانون فرهنگی هنری شهدای خشکرود، ساعت30/15 روز سه شنبه مورخ11 اردیبهشت ماه در محل حسینیه سیدالشهداء (ع) شهر خشکرود برگزار شد. در این مراسم که ویژه خواهران برگزارشد، حجه الاسلام والمسلمین باقری امام جمعه شهر خشکرود سخنرانی و خواهر سلمانیان مدیحه سرایی نمودند.

14- برگزاری جشن اعیاد شعبانیه در شهر پرندک

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه جشن اعیاد شعبانیه به همت این اداره و کانون فرهنگی هنری توحید پرندک از تاریخ31 فروردین بمدت سه شب در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد که با استقبال بسیار خوب عموم مردم و نمازگزاران مواجه گردید.

15- دیدار رئیس ارشاد با مدیر آموزش وپرورش شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد روز شنبه 15 اردیبهشت 1397 به همراه تنی چند از مسئولین شهرستان بمناسبت هفته معلم در محل کار آقای یوسفی مدیریت آموزش وپرورش  شهرستان حضور پیدا کرده وبا وی دیدار وگفتگو کردند.

16- برگزاری مسابقات قرآنی در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه پنجشنبه 13 اردیبهشت، یکدوره مسابقات قرآنی در رشته های حفظ و صوت ولحن برای برادران وخواهران در محل حسینیه حضرت خدیجه(س) شهر مامونیه برگزار شد.

این دوره از مسابقات بمناسبت اعیاد شعبانیه و با مسئولیت موسسه فرهنگی قرآن وعترت ثقل اکبر زرندیه برگزار گردید.

17- بازدید کارشناسان وزارت ارشاد از مجتمع فرهنگی مامونیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز سه شنبه هجدهم اردیبهشت ماه 97 تعدادی از کارشناسان برنامه و بودجه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی از محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه بازدید واز نزدیک با مسائل ومشکلات این مجتمع آشنا شدند.

18- دیدار رئیس اداره ارشاد با رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه روز چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه سال جاری بمناسبت هفته هلال احمر با حضور در محل ساختمان جمعیت هلال احمر شهرستان زرندیه با آقای رجبی رئیس این جمعیت دیدار و گفتگو کرد.

19- معرفی تاریخ و فرهنگ شهرستان زرندیه در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، استاد محمد علی چراغی یکی از فرهیختگان شهرستان، روز پنجشنبه مورخ13 اردیبهشت ماه سال جاری در مراسم روز فرهنگ وهنر استان مرکزی که در محل نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور کاراندیش معاون برنامه ریزی وتوسعه منابع انسانی وزارت ارشاد و جوادی معاون فرهنگی این وزارتخانهف قیاسی مدیرکل امور استانها، شریفی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی و روءسای فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانهای استان مرکزی برگزار شد به سخنرانی پرداخته و تاریخ و فرهنگ شهرستان زرندیه را به حاضرین معرفی نمود.

شایان ذکر است در پایان این مراسم با اهداء لوح وهدایایی از سالها زحمت  جناب چراغی در به تحریر درآوردن کتاب وزین زرند وخرقان تقدیر بعمل آمد.

20- حضور رئیس اداره ارشاد در پایگاه امداد جاده ای هلال احمر

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی به مناسبت هفته هلال احمر درمحل پایگاه امداد جاده ای هلال احمر حضور پیدا کرده و از امدادگران  این پایگاه با اهدای هدایایی تقدیر بعمل آورد.

اهداء کتاب به کتابخانه این پایگاه از دیگر مواردی بود که توسط جوانمرد صورت گرفت.

21- اولین همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی  در شهر مامونیه برگزار شد.

اولین همایش بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی به همت انجمن ادبی نیستان و همکاری فرمانداری و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز سه شنبه 25 اردی بهشت ماه سال جاری با حضور منصوری نماینده مردم، قناتی معاون فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، جمعی از اصحاب فرهنگ وهنر  و عموم علاقمندان در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

شایان ذکر است برنامه های متنوعی از جمله مرشدخوانی توسط مرشد ساعدی، موسیقی سنتی توسط آقایان تنها، موصولی، راسخ و مهتدی، نقالی توسط سرکار خانم پریسا سیمین مهر، سخنرانی دکتر بشیری و استاد بنی هاشمی در این مراسم اجراء گردید که با استقبال بسیار خوب علاقمندان مواجه شد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری این مراسم گفت: این همایش ارزشمند در راستای اهداف این اداره جهت برون سپاری برنامه های فرهنگی هنری و مردمی برگزار شدن چنین برنامه هایی برگزار گردید که بازخورد بسیار خوبی از سوی علاقمندان داشت.

22- اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه در سال97 برگزار شد.

صبح روز یکشنبه مورخ30 اردیبهشت ماه اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان درسال جاری در محل سالن جلسات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار گردید.

در این جلسه که با دستورگزارش آخرین وضعیت کتابخانه در دست احداث شهر زاویه و پیگیری وضعیت واریزی نیم درصد شهرداریها برگزار شد احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشادا سلامی ودبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه گفت: کتاب وکتابخوانی بعنوان یکی از شاخصه های مهم فرهنگی هر جامعه ای می تواند در توسعه متوازن آن جامعه نقش بسزایی ایفا نماید. وی با اشاره به این موضوع که طی سالیان گذشته از نظر ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی درجا زده ایم و شاهد هیچگونه پیشرفتی در این خصوص نبوده ایم، عوامل متعددی از جمله افزایش بهره برداری از رسانه های دیجیتال، افزایش قیمت کتاب، نگرش نامناسب به این بخش، کمرنگ بودن فعالیتهای فرهنگی هنری موثر در این زمینه و ....را موجب این رکود دانست.

23- افتتاح نمایشگاه بزرگ کتاب در شهر پرندک

همزمان با ماه مبارک رمضان نمایشگاه کتاب ومحصولات فرهنگی در محل موسسه قرآنی فاطمه الزهرا(س) شهر پرندک این شهرستان برپا گردیده که امروز یکشنبه سی ام اردیبهشت ماه با حضور مسئولین شهرستانی ومحلیاز جمله حجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه پرندک، قناتی معاون فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، بخشدار مرکزی، شهرداران پرندک و رازقان، مدیر آموزش و پرورش و ... افتتاح گردید.

24- توزیع پوستر ونصب بنر بمناسبت سوم خرداد در سطح شهرستان

بمناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر 200عدد پوستر و تعدادی بنر  طراحی، تهیه و در سطح شهرستان توزیع ونصب گردید.

25- جلسه  هماهنگی اولین همایش تعزیه خوان در شهرستان زرندیه

اولین جلسه هماهنگی این همایش با حضور دکتر فدایی فرماندار، حجج اسلام ابراهیمی و سیدمحمدی ائمه جمعه شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهرمامونیه، سرهنگ مهدویان جانشین فرماندهی انتظامی و اعضاء هیات امناء انجمن تعزیه در روز شنبه مورخ5 خرداد سال جاری در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، افزود: گروه های منتخب تعزیه خوانان شهرستان بمدت سه شب در محل میدان تعزیه مسجد علی ابن ابیطالب شهر مامونیه به اجرای تعزیه خواهند پرداخت.

 

 

26- شصتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

صبح روز یکشنبه مورخ 6 خردادماه سال جاری شصتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان برگزار شد. در این جلسه که با دستور تبیین اندیشه و سیره عملی حضرت امام خمینی(ره) و بحث وتبادل نظر پیرامون روشهای برخورد با مظاهر روزه خواری برگزار گردید. حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: مولفه های اصلی و عناصر کلیدی اقتدار و عظمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران علمو فن آوری ، اقتصاد و فرهنگ می باشد . که جایگاه فرهنگ نسبت به بقیه پر رنگتر است . چون اگر فرهنگ صحیح نباشد علم و فن آوری و اقتصاد هم رشد نخواهد کرد . رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در ادامه افزود: توصیه های رهبری این است که در جامعه روحیه امید و کار را بایست ارتقاء داد. ترویج نا امیدی در ملت از سوی رسانه های معاند و بی توجهی مسئولین میتواند مردم را آزار دهد که این موضوع محسوس است .

27- تهیه و توزیع پوستر بمناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام(ره)

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تعداد200 برگ پوستر بمناسبت بیست ونهمین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران تهیه ودر ادارات ونهادهای شهرستان توزیع گردید.

 

28- جلسه هماهنگی جشنواره موسیقی نواحی در بخشداری خرقان برگزار شد.

صبح روز پنجشنبه مورخ10 خرداد ماه سال جاری جلسه هماهنگی ششمین جشنواره منطقه ای شعر وموسیقی نواحی با حضور جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، لطفی فر بخشدار خرقان، دهیاران واعضای شوراهای اسلامی بخش خرقان در محل سالن جلسات بخشداری خرقان برگزار گردید.

29- محفل انس با قرآن کریم در شهر پرندک برگزار شد.

پنجشنبه شب همزمان با میلاد باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) محفل انس باقرآن کریم با حضور قاری بین المللی کشورمان استاد حاج حبیب ا... پوراحمدی در محل حسینیه شهدا شهر پرندک شهرستان زرندیه برگزار شد.

در این مراسم نورانی که با استقبال خیل عظیم علاقمندان و تعدادی از مسئولین محلی وشهرستانی برگزار شد علاوه برقرآئت زیبا ودلنشین استاد پوراحمدی، استاد محمد جلیلیان از قاریان برتر کشور نیز به قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداخت.

 شایان ذکر است در این مراسم گروه تواشیح آوای یاسین هم اجرای برنامه داشت که مورد توجه حاضرین واقع شد.

30- دومین نمایشگاه قرآن کریم شهرستان زرندیه برپا شد.

دومین نمایشگاه قرآن کریم شهرستان زرندیه از روز پنجشنبه 17 خردادماه سال جاری به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در محل موسسه قران وعترت فاطمه زهرا (س) شهر پرندک دایر گردید.

این نمایشگاه از روز مذکور بمدت یکهفته صبح وعصر مورد بازدید علاقمندان قرارگرفت.

این نمایشگاه که با غرفه های کتاب و محصولات فرهنگی، قرآن بخوانید جایزه بگیرید، قرآن وهنر، مشاوره قرآنی و ... دایر گردیده بود از سری برنامه های جشن رمضان استان مرکزی است که به همت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار گردید.

31-جلسه اوقات فراغت و آموزش پورتال جامع بچه های مسجد در زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه مورخ 21 خردادماه سال جاری جلسه اوقات فراغت و آموزش پورتال جامع بچه های مسجد با حضور حجه الاسلام ذوالفقاری مسئول دبیرخانه رسیدگی و نظارت بر کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

32- ششمین جشنواره منطقه ای شعر وموسیقی نواحی در زرندیه برگزار شد.

در مراسم اختتامیه این جشنواره که عصر روز شنبه مورخ26 خردادماه سال جاری با حضور بیش از 5000 نفر از علاقمندان در روستای زیبای چهارحد بخش خرقان شهرستان زرندیه برگزار شد تعدادی ازگروههای موسیقی نواحی مختلف کشور به اجرای برنامه پرداختند که مورد توجه حاضرین واقع گردید.

در این مراسم که با حضور منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، فدایی فرماندار شهرستان زرندیه، حجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی وتعداد دیگری از مسئولین محلی وشهرستانی برگزار شد گروههای هنری وآشیق های استانهای همدان، قزوین، البرز، قم، تهران، مرکزی، زنجان، لرستان وکردستان به اجرای برنامه پردختند.

شایان ذکر است در پایا ن این مراسم که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وهمکاری بخشداری خرقان برگزار شد با حضور مسئولین از آقایان ارشد جلالی از همدان، ابوالفضل پالیزبان از قم ، مهدی صدری از قم، محمود بازدار از مرکزی، کاظم حسینی از زنجان، حق رضا فطری از همدان، علی شوکت از قم، عنایت حسینی از کردستان، روستایی از لرستان، علی قره بیگلو از قم، احمد مصطفوی از مرکزی، اسماعیل مرادی از همدان، حسین علی حسینی از مرکزی با اهداء لوح وهدایایی تقدیر بعمل آمد.

33- دیدار مسئولین شهرستان با شاعرآئینی

به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی صبح روز دوشنبه4 تیرماه97 حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ علیپور جانشین فرماندهی سپاه و تعدادی دیگر از مسئولین شهرستان زرندیه با حضور در منزل شاعر آئینی آقای هادی بیابانی دیدار و گفتگو کردند.

34- دیدار مسئولین شهرستان با هنرمند پیشکسوت

 به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی صبح روز دوشنبه4 تیرماه97 حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ علیپور جانشین فرماندهی سپاه و تعدادی دیگر از مسئولین شهرستان زرندیه با حضور در منزل هنرمند پیشکسوت، متعهد وبسیجی آقای استاد محمد ابراهیم مطیع دیدار و گفتگو کردند.

35- اجرای تئاتر خیابانی معتاد کیست؟ در مامونیه

همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر عصر روز شنبه مورخ نهم تیرماه سال جاری نمایش خیابانی معتاد کیست؟ به کارگردانی اصغر تنهایی وهنرمندی اکبر نجفی و اصغر تنهایی در شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه اجرا شد. این نمایش که با موضوع پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر جنب نمایشگاهی که به همین منظور در مقابل بخشداری مرکزی شهرستان زرندیه دایر شده است با حضور دکتر فدایی فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و تعداد دیگری از مسئولین اجرا گردید مورد توجه عموم مردم واقع شد.

36- درخشش شاعران زرندیه در نخستین همایش استانی شعر روستا

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، آقایان استاد محمد ابراهیم مطیع و استاد ولی اله صفری شاعران شهرستان زرندیه با شرکت وحضوردر نخستین همایش استانی شعر روستا که به میزبانی روستای غینر از توابع بخش مرکزی شهرستان شازند برگزار شد، حائز رتبه های برتر این همایش شدند.

37- برپایی نمایشگاه عکس با موضوع حجاب وعفاف در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با هفته حجاب وعفاف به همت این اداره و همکاری حوزه هنری استان مرکزی نمایشگاه عکس هنرمندان استان مرکزی با موضوع حجاب وعفاف در محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برپا گردید.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در مراسم افتتاح این نمایشگاه که با حضور مسئولین شهرستان و خدام حرم حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) صبح روز دوشنبه 25 تیرماه سال جاری برگزار گردید گفت: این نمایشگاه باهدف ترویج فرهنگ حجاب وعفاف برپا گردیده است که در آن تعداد 30 اثر ا ز عکاسان صاحب نام استان مرکزی به نمایش گذاشته شده است که نشان دهنده حضور بانوان محجبه در صحنه های مختلف جامعه می باشد.

جوانمرد در پایان گفت این نمایشگاه از امروز بمدت 10 روز آماده بازدید علاقمندان می باشد.

 

38- دومین همایش هنرمندان شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز دوشنبه  25 تیرماه سال جاری همزمان با ایام دهه کرامت دومین همایش هنرمندان شهرستان زرندیه با حضور خدام حرم رضوی در محل این اداره برگزار شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی این همایش بمناسبت دهه کرامت وهفته حجاب وعفاف ودر راستای سری برنامه های کاروان زیر سایه خورشید و با هدف ایجاد فضای شور ونشاط میان هنرمندان، ایجاد تعامل وهمدلی ، معرفی توانمندیهای هنرمندان شهرستان و سوق دادن فعالیتهای هنری به سمت ارزشهای دینی و مذهبی برگزار گردیده است.

 وی در ادامه افزود: در این همایش که با حضور مسئولین شهرستان و اقشار مختلف مردم برگزار گردید، هنرمندان رشته های مختلف هنری از جمله طراحی، نقاشی، موسیقی، شبیه خوانی، خوشنویسی، عکاسی و ... به اجرای زنده هنری پرداختند که مورد توجه حاضرین واقع شد.

39- برپایی نمایشگاه نقاشی درشهر پرندک

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت دهه کرامت و میلاد باسعادت امام رضا(ع) نمایشگاه طراحی و نقاشی، در محل موسسه قرآنی فاطمه الزهرا(س) شهر پرندک دایر شد.

در این نمایشگاه تعداد 30 اثر از آثار هنرمند زرندیه ای، سرکار خانم سیده معصومه وخشوری به معرض دید علاقمندان گذاشته شده است.

 

 

40- برگزاری جشن میلاد امام رضا(ع) در زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، مراسم جشنی بمناسبت دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) به همت این اداره وهمکاری موسسه قرآن وعترت حضرت فاطمه زهرا(س) شهر پرندک در محل این موسسه برگزار شد.

در این مراسم که ویژه بانوان برگزار شده بود برنامه های متنوعی از جمله مولودی خوانی، مسابقه و ... اجرا گردید که مورد توجه بانوان حاضر واقع شد.

41- شصت و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

شصت ویکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان صبح روز پنجشنبه مورخ چهارم مردادماه سال جاری در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار گردید.

حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در این جلسه که با دستور بحث وتبادل نظر پیرامون ارائه راهکارهای جلب اعتماد عمومی و رضایت اجتماعی برگزار شد ضمن اشاره به پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی گفت: یکی از مهم ترین راهکارهای افزایش اجتماعی و جلب رضایت عمومی حضور مسئولین و متولیان امر در همه صحنه های جامعه از جمله شرکت در نماز های جماعت وجمعه می باشد که می تواند تاثیر بسیار زیادی دراین راستا داشته باشد.

ایشان افزود: دشمن همان دشمن گذشته است فقط تاکتیک عوض شده است. دشمن پس از تست کردن راههای مختلف که نهایتا به شکست انجامیده است به ایجاد یاس و ناامیدی بین مردم دلبسته است که ان شاا... مثل هنیشه با هوشیاری و اقدام به موقع ملت همیشه در صحنه باز هم شکست خواهد خورد.

ایشان در پایان صیانت همه جانبه از حقوق مردم ومردم داری، احترام به قانون وقانون مداری در همه امور، دفع حداقلی وجذب حداکثری را از جمله راهکارهای افزایش اعتماد عمومی عنوان کرد.

درپایان جلسه موارد ذیل بعنوان مصوبه جلسه به تصویب حاضرین در جلسه رسید.

مقرر گردید کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی توسط فرمانداری تشکیل گردد.

مقرر گردید دستور جلسه بعدی شورا هم همین موضوع باشد تا اعضاء بصورت دقیق تر در این خصوص اعلام نظر فرمایند.

42-دیدار با دکتر سیدمهدی طباطبایی از اساتید به نام ادبیات فارسی در کشور

ظهر روز پنجشنبه چهارم مردادماه سال جاری احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه تعدادی از مسئولین محلی، شاعران واعضای انجمن قلم شهرستان در منزل پدری دکتر سیدمهدی طباطبایی از شاعران صاحب نام واز اساتید دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی حضور یافته وبا ایشان دیدار کردند.

در این دیدار که در راستای سلسله دیدار های رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان برگزار گردید، قناتی معاون فرماندار شهرستان، مهندس مبکی مسئول دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، چراغی مسئول انجمن قلم شهرستان و تعدادی از اعضای انجمنهای فرهنگی هنری هم حضور داشتند.

43-دیدار با حمید فرقانی از اصحاب رسانه شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه تعدادی از مسئولین شهرپرندک از جمله حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه پرندک، مهندس ایمانی شهردار این شهردار وتنی چند از اعضاء شورای اسلامی شهر پرندک بمناسبت 17 مرداد سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار در منزل حمید فرقانی از خبرنگاران این شهرستان حضور پیدا کرده واز زحمات یکسال گذشته وی تقدیر وتشکر نمودند.

44- مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه روز سه شنبه مورخ16 مرداد97 در آستانه روز خبرنگار طی مراسمی در محل فرمانداری شهرستان از اصحاب رسانه با حضور دکتر فدایی فرماندار، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخشداران مرکزی وخرقان، اعضای شورای شهر مامونیه و... تقدیر شد.

هادی فدایی در آئین تجلیل از فعالان رسانه‌ای شهرستان زرندیه اظهار کرد: مسئولان با نقد منصفانه و انعکاس صحیح وقایع جامعه، قدرت پاسخ گویی مسولان را افزایش دهند.

وی بیان کرد: رسالت خبرنگاران صرفا اطلاع رسانی وقایع و رویدادها نیست بلکه اطلاع رسانی مشکلات جامعه به مسئولین است تا با شناخت بیشتر چالش‌ها به دنبال حل مشکلات باشند. 

فرماندار زرندیه با تاکید بر اینکه فلسفه شکل گیری رسانه رصد چالش‌ها و انعکاس آنهاست، اظهار کرد: جامعه آزاد جامعه‌ای است که از انتقاد ناراحت نشود از این رو مسئولان به عنوان مدیران جامعه باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: معیشت و اقتصاد اصلی ترین مشکل خبرنگاران است. 

احمد جوانمرد با تاکید بر اینکه بسیاری از خبرنگاران حتی از خدمات بیمه‌ای نیز محروم هستند، گفت: خبرنگاران  با تمام مشکلات کاری و معیشتی به رسالت خبری خود اهتمام دارند اما از حداقل‌های اقتصادی محرومند.

در ادامه فعالان رسانه ای زرندیه به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود پرداختند.

در این آئین که با حضور بخشداران مرکزی و خرقان، رئیس اداره ارشاد، اعضای شورای شهر و جمع دیگری از مسئولان حضور داشتند با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات فعالان رسانه‌ای شهرستان زرندیه تجلیل شد.

 

45-کارگاه عکاسی و تصویربرداری در شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، کارگاه و دوره آموزش یکروزه عکاسی و تصویربرداری چهارم شهریور در شهرستان زرندیه برگزار شد.

در این کارگاه که حضور برای عموم علاقمندان رایگان بود، شرکت کنندگان از استادان مجرب عکاسی بهره مند شدند.

46-جشن بزرگ آفتاب ولایت در زرندیه برگزار شد.

جشن بزرگ آفتاب ولایت روز سه شنبه مورخ 6 شهریور ماه سال جاری با حضور دکتر فدایی فرماندار شهر زرندیه، حجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، مهندس قناتی معاونت فرمانداری، ایمانی شهردار پرندک، رئیس واعضا شورای اسلامی شهر پرندک و عموم مردم ولایت مدار در محل سالن ورزشی این شهربرگزار گردید.

حضور مجری توانمند صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران آقای محسن حاجیلو از نکات قابل توجه این جشن بود.

شایان ذکر است برنامه های متنوعی از جمله مولودی خوانی، شعرخوانی، اجرای موسیقی سنتی، مرشد خوانی و ... در این مراسم اجرا گردید که با استقبال حاضرین واقع شد.

47-جواد مظفری به عنوان کارمند نمونه معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، جواد مظفری از کارمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به عنوان کارمند نمونه معرفی و در هفته دولت و روز کارمند طی مراسمی از وی تقدیر شد.

مظفری به عنوان  رابط کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان زرندیه هم با دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی فعالیت می کند.

48- از پیشکسوتان هنرتعزیه درشهرستان زرندیه تقدیرشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه 12 شهریورماه سال جاری به همت این اداره از چهار تن از پیرغلامان امام حسین(ع) در شهرستان زرندیه تقدیر بعمل آمد.

در این مراسم که با حضور قناتی معاون فرمانداری، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، اخوان از اعضای شورای اسلامی شهر مامونیه، علیرضا سعیدی از اساتید به نام تعزیه کشور و تعدادی از هنرمندان تعزیه در شهرستان زرندیه در محله خورشید آباد مامونیه برگزار گردید از سالها زحمت پیشکسوتان هنر تعزیه در این محله، آقایان مرتضی منصور، نعمت واحد، حسن غفوری و حسن نایبی با اهداء لوح، تندیس و هدایایی تقدیر بعمل آمد.

49- نشست ادبی پیشواز محرم در مامونیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نشست ادبی پیشواز محرم امروز پنجشنبه پانزدهم شهریورماه در منزل سرکار خانم حمیده پارسافر یکی از شاعران آئینی شهرستان  زرندیه برگزار شد. در این نشست که با توجه به نزدیکی به ایام سوگواری حضرت اباعبداله الحسین(ع) وبا حضور مسئولین شهرستان از جمله دکتر فدایی فرماندار برگزار شد. شاعران وادیبانی چون دکتر سیدمهدی طباطبایی از اساتید زبان وادبیات فارسی دانشگاه شهید بهشتی، آقای محمدعلی کاتبی، آقای ولی اله صفری، حمیده پارسافر، خانم عارفه فرخی، خانم روانبخش، آقای حسین شجاعیان، آقای محمد علی یوسفی، دکتر ثمری خلج ضمن قرائت آثاری به بیان نقطه نظران خود درخصوص فرهنگ عاشورا، شعرآئینی و فلسفه قیام امام حسین(ع) پرداختند. در پایان این جلسه با تقدیم هدایایی از سوی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی از سالها تلاش وزحمت سرکار خانم حمیده پارسافر در راستای اعتلای شعر آئینی وعاشورایی تقدیر بعمل آمد.

50- برپایی نمایشگاه عکس جنگ در شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نمایشگاه عکس جنگ بمناسبت هفته دفاع مقدس از روز شنبه 31 شهریور درمحل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دایر گردید. به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این نمایشگاه تعداد  عدد عکس از هنرمندان مختلف به معرض دید عموم گذاشته شده است. شایان ذکر است این نمایشگاه از امروز بمدت 10 روز صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان است.

51- بازدید رئیس اداره ارشاد از اجراهای تعزیه در شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه عصر روز یکشنبه 25 شهریورماه و دوشنبه 26 شهریور، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی به همراه ابوالقاسم کاظمی رئیس انجمن تعزیه شهرستان و علیرضا منصور دبیر انجمن در محلهای اجرای تعزیه در شهر مامونیه، آسیابک، خورشیدآباد، پرندک، زاویه و روستای پیک حضور پیدا کرده و از نحوه اجرای گروههای تعزیه خوانی بازدید نمودند.

 

52- دیدارمسئولین با خانواده شهید قرآنی در شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، احمد جوانمرد رئیس این اداره به همراه فدایی فرماندار، سرهنگ روح افزا  فرمانده سپاه و سایر مسئولین روز سه شنبه سوم مهرماه ماه در منزل شهید محسن محمدیان از شهدای فرآنی شهرستان حضور یافته و با خانواده این شهید دیدار نمودند. هادی فدایی فرماندار شهرستان زرندیه هم در این دیدار شهداء را شمع راه مسئولین دانسته واز خانواده محترم شهیدان محمدیان خواست که همه مسئولین را در هرچه بهتر خدمات رسانی به مردم دعا کنند. وی حضور در منزل خانواده محترم سهداء را فرصتی مغتنم برای مسئولین دانست تا بتوانند با آرمانهای شهداء وامام شهداء تجدید میثاق نمایند.

53- نمایشگاه بزرگ کتاب در مامونیه دایر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، بمناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه کتابی در محل این اداره دایر گردیده است.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که عصر روز چهارشنبه چهارم مهرماه باحضور دکتر فدایی فرماندار، سرهنگ روح افزا فرمانده سپاه، بخشدار مرکزی، دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و اصحاب فرهنگ وهنر برگزار شد گفت: در این نمایشگاه که از پنجم مهرماه لغایت بیستم مهرماه صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان است تعداد3000 عنوان درحدود10000 جلد کتاب در موضوعات مختلف اجتماعی، دفاع مقدس، دینی و مذهبی، ادبیات، روانشناسی، کودک ونوجوان، رمان، علمی و.... به معرض نمایش گذاشته شده است که با تخفیف 30 الی 50 درصد ارائه میگردد.

 

54- عصرشعر و خاطره دفاع مقدس در مامونیه برگزار شد.

بمناسبت هفته دفاع مقدس، عصر روز چهارشنبه چهارم مهرماه عصرشعر وخاطره دفاع مقدس در محل این اداره برگزار شد.

در این مراسم که به همت بسیج اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه و با حضور جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ دوح افزا فرمانده سپاه زرندیه، احمدی بخشدار مرکزی، غضنفری شهردار رازقان، مبکی رئیس دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، محسنی رئیس شورای اسلامی شهر مامونیه، اعضای انجمنهای ادبی شهرستان، اصحاب فرهنگ وهنر و ... حضور داشتند،  دکتر طباطبایی از اساتید زبان وادبیات فارسی دانشگاه شهید بهشتی ضمن شعر خوانی به اهمیت شعر مقاومت وشعر حماسی اشاره داشته واز حضور همیشگی شاعران وادیبان در صحنه های مختلف اجتماعی وتاریخی یاد نمود.

آقایان صفری، کیانی، یاوری، زارع، کاتبی، غضنفری، بیابانی و خانمها پارسافر وکاظمی کسانی بودند که در این مراسم به قرائت آثار ادبی خویش با موضوع دفاع مقدس پرداختند

55- کارگاه تخصصی هنرهای تجسمی در زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، بمناسبت هفته دفاع مقدس کارگاه تخصصی هنرهای تجسمی در این شهرستان برگزار شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این کارگاه با موضوع تخصصی جایگاه هنردرهشت سال دفاع مقدس صبح روز پنجشنبه پنجم مهرماه در محل این اداره برگزار گردید.

در این کارگاه سرکارخانم سیده معصومه وخشوری رئیس انجمن هنرهای تجسمی شهرستان زرندیه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تاثیرگذاری هنر در بخشهای مختلف جامعه، بصورت pdf تعدادی از آثار هنرمندان در دوران دفاع مقدس را به حاضرین معرفی نموده و در خصوص ظرائف هنری ومحتوای آثار نکات قابل توجه ای را بیان نمود.

56- نمایشگاه عکس امیردلها در زرندیه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ، بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس نمایشگاه عکس با عنوان امیردلها (حضورمقام معظم رهبری در جبهه های حق علیه باطل) از روز دوشنبه دوم مهرماه سال جاری در محل مسجد صاحب الزمان (عج) شهرمامونیه دایر شد.

57- دیدار صمیمی رئیس اداره ارشاد با فرماندهی وکارکنان ناجا در شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز دوشنبه 16 مهرماه سال جاری احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه همکاران وتعدادی از مسئولین بمناسبت هفته نیروی انتظامی در محل فرماندهی انتظامی شهرستان حضور پیدا کرده و با جناب سرهنگ روشن دل و همکاران ایشان دیار نمودند. در این دیدار جوانمرد با اهداء هدایایی از زحمات پرسنل خدوم این نیرو تقدیر بعمل آورد.

58- اولین جلسه هماهنگی برگزاری چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه اولین جلسه هماهنگی برگزاری چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه عصر روز دوشنبه 16 مهرماه در محل این اداره برگزار شد. در این جلسه مقرر گردید سوگواره چهارم از روز پنجشنبه 26 مهرماه تا روز جمعه 4 آبانماه در محل حسینیه شهداء شهر پرندک برگزار گردد. شایان ذکر است در این جلسه اعضائ هیات اجرای سوگواره مشخص وآقای عباس روحانی بعنوان مدیر اجرایی سوگواره انتخاب گردید.

59-شصت و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، حجت‌الاسلام دکتر علی تقوی در شصت و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه با تاکید بر اینکه تبلیغ نوین به معنای کنار گذاشتن روش‌های سنتی رایج در عرصه تبلیغ نیست، به دلایل کاهش اقبال نسل جوان به مسائل دینی و اعتقادی اشاره کرد و گفت: با گذشت 40 سال از عمر انقلاب و با وجود رشد فعالیت‌های دینی و تبلیغی اما، این تبلیغات با میزان اقبال نسل جوان تناسب ندارد و مهمترین دلیل آن این است که روش ارائه مباحث دینی درست نیست و چینشاین مباحث به درستی انجام نمی‌شود. 

این مسئول در نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور به نیاز محوری در حوزه دین و حوزه اعتقادی به عنوان اصلی‌ترین رویکرد اشاره کرد و افزود: اجرای فعالیت های دینی و اعتقادی باید در جوامع دانشگاهی و آموزشی براساس نیاز جامعه بویژه نسل جوان، مورد تاکید قرار گیرد. وی بر ضرورت تبیین آموزه‌های دینی براساس نیاز مخاطب تاکید کرد و گفت: آموزش‌های دانشگاهی براساس نیاز دانشجویان نه بر اساس سلایق شخصی و چینش غیر اصولی، موضوع مهمی است که در دانشگاه‌ها مورد تاکید نهاد نمایندگی ولی فقیه است. 

حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه زرندیه نیز گفت: افتخار همه نهضت‌های آزادیبخش این است که از نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع) الگو گرفته‌اند و به سبب این الگوگیری دشمنان زیادی در صدد انحراف نهضت عاشورا  برآمدند. 

حجت الاسلام حسین ابراهیمی تصریح کرد: جلوه هدایت‌بخش قیام امام حسین (ع) و خون مطهر شهدای کربلا مانع از انحراف نهضت حسینی شده است و وظیفه همه مبلغات تبیین واقعه عاشورا و نهضت امام حسین (ع) است. 

فرماندار زرندیه نیز اخلاق مداری را حلقه مفقوده در جهان دانست و افزود: باید رویکرد مناسبی به سمت ترویج اخلاق حسنه که در آموزه های دینی مورد تاکید قرار گرفته است اتخاذ و برای جذب جوانان تقویت کرد. هادی فدایی، رعایت وفاداری، صداقت و قانون مداری در سیره اهل بیت(ع) را الگویی برای جامعه بشری دانست و افزود: لازم است پارامترهای اخلاق حرفه‌ای را در جامعه نهادینه کنیم. وی شورای فرهنگ عمومی را به عنوان عالی ترین مرجع تصمیم گیری و تصمیم سازی برای ارتقای شاخص های فرهنگی دانست و افزود: این مجموعه فرهنگی از ظرفیت بالایی برای ارتقای شاخص های فرهنگی برخوردار است. 

60- دیدار صمیمی رئیس اداره ارشاد با امام جمعه جدید شهر پرندک

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس این اداره صبح روز سه شنبه 24 مهرماه در محل دفتر امام جمعه شهر پرندک حضور یافته وبا امام جمعه جدید این شهر حجه الاسلام والمسلمین مجدی زاده دیدار وگفتگو کرد.

61-آغاز به کار سوگواره تعزیه زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه از آغاز به کار چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه خبر داد و گفت: چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه به همت این اداره و همکاری بنیاد علمی فرهنگی تعزیه وهمایش‌های آئینی کشور از روز پنجشنبه ۲۶ مهرماه تا مورخ سه‌شنبه اول آبان‌ماه سال جاری با حضور ۱۰ گروه تعزیه‌خوانی از نقاط مختلف شهرستان زرندیه از جمله مامونیه، پرندک، خورشیدآباد، آسیابک، امیرآباد، زرندکهنه، زاویه و بخش خرقان در محل حسینیه شهداء شهر پرندک آغازشد.

62-مراسم اختتامیه چهرمین سوگواره تعزیه زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه سه شنبه شب یکم آبانماه مراسم اختتامیه چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه با حضور منصوری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فدایی فرماندار، حجه الاسلام مجدی زاده امام جمعه شهر پرندک، معون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی، جانشین سپاه ناحیه زرندیه وتعداد دیگری از مسئولین شهرستانی و شهر پرندک، هنرمندان تعزیه و تعداد کثیری ازعموم مردم علاقمند به هنر مقدس وفاخر تعزیه در محل حسینیه شهدای شهر پرندک برگزار گردید.

فرماندار زرندیه نیز در این آیین گفت: زرندیه یکی از پایگاه های باسابقه در برگزاری سوگواره تعزیه است و باید این داشته فرهنگی با کمک دستگاه های متولی حمایت و توسعه یابد
هادی فداییافزود: آیین تعزیه و شبیه خوانی در قلب و جان مردم جای دارد و پیاده روی اربعین نمونه بارزی از عشق و ارادت ملت ایران به خاندان عصمت و طهارت است.

دکتر فدایی فرماندار شهرستان زرندیه هم در این مراسم ضمن اشاره به سابقه تاریخی هنر تعزیه در کشور و ممانعت از اجرای این هنر طی سالیان 1304 تا 1320 این هنر  را هنری دینی و مردمی عنوان نمود که ریشه در اعتقادات و تاریخ مردم این  سرزمین دارد.

 فرماندار شهرستان زرندیه ضمن تقدیر وتشکر از دست اندرکاران برگزای این سوگواره، برگزاری برنامه های فرهنگی و دینی را در توسعه فرهنگی شهرستان موثر دانسته و ابراز امیدواری نمود برگزاری این برنامه ها در آینده نیزادامه پیدا کند.

هادی فدایی در پایان مردم شهرستان زرندیه  و بالاخص مردم شهر پرندک را مردمی ولایتمدار، مذهبی و انقلابی معرفی نمود که در همه زمینه های اجتماعی، ، فرهنگی و سیاسی حضوری پررنگ داشته و دارند.

 محمدرضا منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم ضمن اشاره به مسائل روز جامعه بالاخص مسائل و مشکلات اقتصادی، مردم ایران اسلامی را مردمی صبور و مقاوم دانسته وادامه داد این مردم خوب وفهیم مثل همیشه در مقابل هجمه های مختلف دشمنان ایستادگی خواهد نمود و به جهانیان ثابت خواهد کرد در مقابل هیچ قدرت زورگویی کوتاه نخواهد آمد.

منصوری وجود اعتقادات دینی ومذهبی قوی در مردم را عامل اصلی این مهم دانسته وادامه داد: الگو گیری از قیام حضرت اباعبداله الحسین(ع) در همه صحنه های انقلاب اسلامی به کمک مردم ایران رسیده و قدرت این مردم را در مقابله با هجوم دشمنان صدچندان نموده است. وی هنرمندان تعزیه را در انتقال مفاهیم وارزشهای نهضت کربلا را طی چند قرن اخیربسیار موثر دانسته وایشان را شایسته تقدیر دانست.

محمدرضا منصوریافزود: شور و شعور حسینی اقتدار ایران اسلامی را در تمام دنیا به نمایش گذاشته است.
وی ادامه داد: فرهنگ عاشورایی در دوران هشت سال دفاع مقدس توانست شرایطی فراهم کند که ملت ایران در برابر ظلم سرافراز شود.

حجه الاسلام مجدی زاده امام جمعه شهر پرندک در انتهای این مراسم ضمن ارج نهادن به زحمات برگزار کنندگان این سوگواره از هنرمندان تعزیه خواست دقت بیشتری درنحوه اجرای تعزیه ها داشته باشند و با مطابقت نسخ تعزیه با کتب و مقاتل معتبر از تحریفات احتمالی جلوگیری نمایند. وی هنر تعزیه را هنری تاثیرگذار و مردمی معرفی نموده و از مسئولین امر خواست نسبت به ساماندهی این هنر همت بیشتری به کار گیرند.

امام جمعه پرندک ادامه داد: فرهنگ عاشورا عمق وجود مسلمانان جهان نقش بسته است و دنیا هر سال نظاره گر عظمت فرهنگ عاشورا و نهضت حسینی است.
وی اظهار داشت: دوستداران امام حسین (ع) امسال در پیاده روی اربعین حماسه ای دیگر خواهند ساخت و حضور میلیونی ملت شریف ایران در این راهپیمایی عظیم نقشه های دشمنان را برای همیشه خنثی خواهد کرد.

در پایان این مراسم استاد هوشنگ جاوید نماینده هیات داوران سوگواره به قرائت بیانیه هیات داوران پرداخته و سپس با حضور مسئولین محلی، شهرستانی و استانی از نفرات برتر این سوگواره با اهداء لوح، تندیس و هدایایی تقدیر بعمل آمد.

نفرات برتر چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه

شهادت خوان :

1-آقای رحیم مطیع

2-آقای ابوالفضل ترابی

3-آقای سید کاظم کاشی

4-آقای حسین حسین خانی

5-آقای احسان صدرالدینی

6-آقای مجید مسرور

موافق خوان مکمل:

1-آقای مجید حاج زکی

امام خوان :

1-آقای رضا وکیلی

زنانه خوان :

1-آقای امیر حسین بیاتی

2-آقای سید امیر کمالی

3-آقای علیرضا صدرالدینی

طفل خوان:

1-مهدی کرمی

مخالف خوان سرپا:

1-آقای بهمن حسین خانی

2-آقای حسین هشاک

 مخالف خوان تخت :

1-آقای ابوالفضل سعادت

2-آقای عباس روحانی

توجه به اصالت و استفاده درست از لحن:

1-آقای محمد تنها

2-آقای محمد لوایی

موزیک :

آقای حمید رضا لوایی

63- برپایی نمایشگاه عکس « اربعین» در زرندیه

همزمان با فرارسیدن ایام اربعین حسینی نمایشگاه عکسی با عنوان« اربعین» در شهرستان زرندیه دایر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، همزمان با فرارسیدن ایام اربعین حسینی نمایشگاه عکسی با عنوان« اربعین» از آثار هنرمندان عکاس شهرستان زرندیه در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان  دایر شد.

آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاه با موضوعات محرم و شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین(ع)، اربعین و پیاده روی کربلا، شهید و شهادت و آیین و رسوم عزاداری در مناطق مختلف است.

این نمایشگاه از امروز پنجم آبان ماه به مدت ١٠ روز صبح و بعد ازظهر برای بازدید عموم علاقمندان دایر است.

64- جلسه کارگروه فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه جلسه کارگروه فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه صبح روز دوشنبه 14 آبانماه همزمان با روز فرهنگ عمومی در محل دفتر امام جمعه شهرستان زرندیه برگزار گردید.

امام جمعه شهرستان زرندیه گفت: هنرمندان هنرهای گوناگون با کار و اثر خود می توانند فرهنگ را در مدار صحیح قرار داده و با تلاشی که می کنند می توانند از صدمات بسیار جلوگیری کنند. حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه شهرستان در دیدار عده ای از اصحاب فرهنگ و هنر همزمان با روز فرهنگ و هنر که در محل دفتر ایشان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام پیش رو ، روز ١٤ آبان را که روز شورای فرهنگ عمومی را روز مهمی دانست و گفت:‌ فرهنگ مجموعه ای از آداب و رسوم و رفتار و اخلاقیات بشری است که گاهی فردی است و گاهی عمومی و اجتماعی است که فرهنگ عمومی نامیده می شود.
وی افزود: فرهنگ بعضی اوقات خوب و صحیح است و گاهی غلط و ناصحیح است که می بایست از ابزار هنر و ابزارهای دیگر آن را برطرف کرد.

 

65- حضور جوانمرد در دومین نشست هم اندیشی هنرمندان شعر و موسیقی نواحی

 

دومین نشست هم اندیشی هنرمندان شعر و موسیقی نواحی شش استان با حضور احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه،‌ حسن لطفی نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی،‌ علی سیف یار رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان رزن و هنرمندان شعر و موسیقی نواحی استان های مرکزی،‌ همدان،‌ البرز، تهران،‌ قم و قزوین به میزبانی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان رزن از توابع همدان برگزار شد. در این جلسه مقرر شد جشنواره شعر موسیقی که به طور شش سال متوالی در شهرستان زرندیه برگزار می شود، در استان های همجوار هم برگزار شود و از تجربیات برگزارکنندگان این جشنواره بهره گیری کنند. این جلسه در راستای ایجاد تعامل و همدلی در استان های همجوار برگزار شد.

 

66- از شاعر ونویسنده بومی زرندیه تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز یکشنبه مورخ27 آبانماه به همراه تعدادی از مسئولین شهرستان در منزل شاعر ونویسنده بومی شهرستان حضور یافته و ضمن دیدار با وی با اهداء هدایایی از سالها زحمت وتلاش این بزرگوار تقدیر بعمل آورد. دراین دیدار که حجه الاسلام والمسلمین یزدان دوست رئیس اداره تبلیغات اسلامی، ساکی رئیس اداره ورزش وجوانان، دارابی رئیس فنی وحرفه ای، تقوی نماینده صداوسیما، نیکنام از دفتر نماینده مردم، کیانی و ساعدی از اعضای انجمن ادبی مهر زرند هم حضور داشتند جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن گرامیداشت بیست وششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی گفت: این مناسبت بهانه ای شدکه حضور استاد حاج ولی اله صفری از شاعران ونویسندگان بومی وپیشکسوت شهرستان برسیم و از سالها تلاش وزحمت این بزرگوار در عرصه فرهنگ وهنر این مرز وبوم تقدیر نماییم.

67- از هنرمند بسیجی شهرستان زرندیه تقدیر بعمل آمد.

صبح روز پنجشنبه یکم آذرماه دکتر فدایی فرماندار شهرستان زرندیه به همراه احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرهنگ علیپور جانشین فرماندهی سپاه ناحیه زرندیه، مبکی و نیکنام از دفتر نماینده مردم، نادی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در منزل آقای جوان حیدری شاعر، نویسنده و مربی قرآن شهرستان زرندیه حضور یافته و از زحمات ایشان با اهداء هدایایی تقدیر بعمل آوردند.

آقای جوان حیدری متولد 1352 می باشدکه سالهاست در زمینه فعالیتهای قرآنی، شعر وادبیات فعالیت می نماید. وی دارای تالیفاتی در زمینه آموزش قرآن به رده های سنی مختلف بوده و مجموعه اشعاری هم آماده چاپ دارد. وی مدیر مسئول موسسه فرهنگی قران وعترت ثقل اکبر زرندیه(بیت القرآن) می باشد که توانسته شاگردان بسیاری را در زمینه های مختلف قرآنی تربیت نماید.

68- برگزاری کارگاه هنرهای تجسمی

در روز پنجشنبه مورخ 1/9/97 بمناسبت میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) وامام جعفر صادق (ع)و در راستای برگزاری جشنهای بهار مهربانی کارگاه طراحی، نقاشی و خوشنویسی با حضور بیش از 30 نفر از هنرمندان انجمن هنرهای تجسمی شهرستان در محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برگزار گردید.

69- برگزاری جشن بهار مهربانی در مسجد جامع شهر زاویه

بعدازنماز مغرب وعشاء روز شنبه مورخ 3/9/97 مراسم جشنی در راستای جشنهای بهار مهربانی در محل مسجد جامع شهر زاویه شهرستان زرندیه برگزار گردید. مولودی خوانی، پذیرایی، برگزاری مسابقه و سخنرانی از جمله برنامه های اجرایی این مراسم بود.

 

70- برگزاری جشن بهار مهربانی در حسینیه شهدای شهر پرندک

بعدازنماز مغرب وعشاء روز شنبه مورخ 3/9/97 مراسم جشنی در راستای جشنهای بهار مهربانی در محل حسینیه شهر پرندک شهرستان زرندیه برگزار گردید. مولودی خوانی، پذیرایی، برگزاری مسابقه و سخنرانی از جمله برنامه های اجرایی این مراسم بود.

71- شصت وسومین جلسه شورای فرهنگ عمومی

حجه الاسلام و المسلمین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه گفت : همه هموطنان ما اعم از راست و چپ ، اصلاح طلب و اصول گرا فرزندان یک آب و خاک هستیم و همگی می بایست در راستای پیشبرد اهداف متعالی انقلاب اسلامی قدم برداریم . همه ما به مثابه کسانی هستیم که سوار بر یک کشتی می باشیم و با هم باید تلاش کنیم تا خدای ناکرده این کشتی غرق نشود . ایشان در ادامه افزود ما منکر ضعف و مشکلات در جامعه نیستیم اما متاسفانه دشمنان نظام و گاها عده ای جاهل از داخل دست به درشت نمایی ضعف ها و مشکلات کرده و سیاه نمایی می کنند .

امام جمعه شهرستان زرندیه در ادامه افزایش نظارت بر بخش های مختلف جامعه بالاخص صنوف و عملکرد ادارات و نهادها ، رفع موانع بر سر راه مردم در ادارات خدمات رسان می تواند در بالا بردن ضریب اعتماد عمومی و رضایت اجتماعی موثر واقع شود .

مصوبات جلسه :

1-    مقرر گردید فرمانداری  در جلسه آتی شورای اداری شهرستان نسبت به افزایش اعتماد عمومی و رضایت اجتماعی مسئولین را نسبت به این موضوع آگاه نماید .

2-  مقرر گردید دستگاههای خدمت رسان جهت رضایت مندی اهالی در جامعه آنان حضور یافته و در جهت رفع مشکلات آنان قدم بردارند .

3- 

72- نشست فرهنگی هنری یلدا در زرندیه برگزار شد.

دورهمی اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه بمناسبت شب یلدا طولانی ترین شب سال باعنوان نشست فرهنگی هنری یلدا پنجشنبه شب با حضور مهندس منصوری نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، تعدادی از مسئولین شهرستان و جمعی از اصحاب فرهنگ هنر از رشته های مختلف فرهنگی هنری از جمله فیلم وعکس، شعر وادبیات، موسیقی، نقاشی وطراحی، نمایش، تعزیه و... در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: ایران وایرانی همواره به شعرا، ادبا و هنرمندان خویش افتخار می کند.

محمدرضامنصوری در مراسم دورهمی اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه گفت: امیدواریم درآینده ای نزدیک مدارس تخصصی هنر در شهرستانهای ساوه وزرندیه راه اندازی شده و مورد بهره برداری واقع شود.

وی در ادامه افزود: با توجه به پتاسیل فرهنگی هنری موجود در این شهرستان و مدیریت چشمگیر مدیریت فرهنگی هنری در شهرستان می توان آینده بسیار خوبی را در این زمینه متصور بود.

ایشان در پایان بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در سال آینده با کمک خیرین سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی را به بهره برداری برسانیم.

حضور دکتر سیدمهدی طباطبایی و دکتر رحیم طاهر از اساتید دانشگاههای کشور در این دورهمی از نکات قابل توجه این مراسم بود.

اجرای شعرخوانی، حافظ خوانی، موسیقی زنده توسط آقایان حامدموصولی، مصطفی روستایی، مجیدوالی و اجرای زنده نقاشی توسط سرکارخانم وخشوری از دیگر برنامه های این دورهمی بود.

73- نمایشگاه نقاشی  یلدا در زرندیه برپا شد.

به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و انجمن هنرهای تجسمی این شهرستان بمناسبت شب یلدا نمایشگاه گروهی نقاشی وطراحی در محل نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برگزار شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این نمایشگاه تعداد40 عدد اثر نقاشی وطراحی از خانمها سارا حشمتی، معصومه دارابی قاضیانی، نگار خرمی، زهرا موسوی، زهرا حق وردی و سیده معصومه وخشوری در معرض دید عموم قرار گرفته است.

جوانمرد در ادامه افزود: این نمایشگه از روز پنجشنبه 29 آذرماه بمدت یکهفته پذیرای عموم علاقمندان می باشد.

74- نخستین کنسرت موسیقی سنتی در شهرستان زرندیه برگزار شد.

اولین کنسرت موسیقی سنتی شامگاه پنجشنبه، بیستم دیماه سال جاری در محل سالن آمفی تئاتر مدیریت آموزش وپرورش این شهرستان برگزار گردید. این کنسرت با مدیریت موسسه فرهنگی هنری قاصدک روزهای آفتابی وتوسط گروه موسیقی سنتی ماه وماهور به سرپرستی آقای سعیدعباسپور شامگاه پنجشنبه بیستم دیماه سال جاری در محل سالن آمفی تئاتر اداره آموزش وپرورش این شهرستان با استقبال بسیار خوب مردم فرهنگ دوست وهنر پرور شهرستان با نظم وترتیبی مثال زدنی برگزار شد. گروه موسیقی ماه وماهور به سرپرستی آقای سعیدعباسپور متشکل از آقایان مزدک لامعی نوازنده کمانچه، محسن فاتحی نوازنده تار، حامد موصولی نوازنده تنبک و سعید عباسپور بعنوان خواننده در این کنسرت به اجرای برنامه پرداختند که با استقبال بسیار خوب علاقمندان مواجه گردید، اجرای تصنیف می زده شب، تصنیف جلگه مهتاب، تصنیف منو نشناخته بود، تصنیف ماه فریبا، تصنیف شب انتظار، تصنیف مرغ سحرو... از جمله قطعاتی  بود که در این کنسرت اجرا گردید.حضور بسیار پرشور، منظم وبا کلاس مردم با فرهنگ وهنر دوست شهرستان در این برنامه از نکات قابل توجه این کنسرت بود که نشان از فرهنگ بالای مردم این شهرستان داشت.

75-دیدار مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی با مسئولین انجمنهای فرهنگی هنری

محسن شریفی در جلسه هماهنگی تکریم از هنرمندان شهرستان زرندیه که در محل فرمانداری این شهرستان و با فدایی فرماندار و جوانمرد رئیس ارشاد شهرستانبرگزار شد گفت: هنرمندان درهم افزایی و ترویج مکارم اخلاق در جامعه نقش مهمی دارند از اینرو تکریم این قشر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی به اهمیت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: حضور و  فعالیت جوانان هنرمند انقلابی در جشن ها و برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی سبب ایجاد طراوت و شادابی ویژه ای دردهه فجر امسال خواهد شد. وی ادامه داد: امید است هنرمندان جوان با بهره گیری از تجربیات پیشکسوتان در رشته های مختلف فرهنگی و هنری دیدار و در راستای توسعه فرهنگ و هنر استان گام های بلندی بردارند.شریفی اظهار کرد:هنرمندان با تعامل و همفکری با مجموعه این اداره به سمت توانمندسازی بیشتر حرکت و بستری حرفه ای تر در حوزه فرهنگ و هنر در شهرستان ایجاد کنند.در این جلسه که روسای انجمن های قرآن، موسیقی، ادبی، تعزیه، فیلم و عکس و فرماندار زرندیه حضور داشتند، در خصوص مسایل و‌مشکلات فرهنگی شهرستان از جمله نبود امکانات زیرساختی مثل سالن آمفی تئاتر؛ نگارخانه و ... صحبت شد و همچنین سیکل طولانی صدور مجوزهای فرهنگی هنری مورد بررسی قرار گرفت.

76-جلسه کمیته فرهنگی هنری ستاد دهه فجر شهرستان برگزار شد.

 رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و مسئول کمیته فرهنگی هنری ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی شهرستان زرندیه در جلسه این کمیته که صبح روز سه شنبه دوم بهمن ماه سال جاری برگزار شد،گفت: بیش از 100 برنامه فرهنگی هنری درچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان زرندیه برگزار خواهد شد.

وی در پایان برپایی نمایشگاه کتاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، برپایی نمایشگاه عکس، نواختن زنگ انقلاب، گلباران مزار شهداء، برگزاری نشست های روشنگری توسط آموزش وپرورش، برگزاری یادواره های شهداء، دیدار با خانواده جانبازان وشهداء، برگزاری جشنهای مردمی، برگزاری نشستهای کتابخوان توسط اداره کتابخانه های عمومی، چاپ پوستر ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، فضاسازی ادارات و سطح شهرها و روستاها، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی، برگزاری محافل انس با قرآن، برگزاری همایش خوشنویسی کاتبان فجر توسط اداره ارشاد، برگزاری نراسم تجلیل از اصحاب فرهنگ وهنر، دیدار با پیشکسوتان فرهنگ وهنر، برگزاری کارگاههای هنری، برگزاری گفتمان دینی در مساجد ومدارس توسط اداره تبلیغات اسلامی، برگزاری جشنهای انقلاب در مساجد، برگزاری گردهمایی روحانیون و ائمه جماعات، برگزاری جشنهای انقلاب در روستاها توسط جهاد کشاورزی و... از جمله برنامه های شاخص فرهنگی هنری این کمیته در ایام مبارک دهه فجر سال جاری خواهد بود که در آنها سعی گردیده علاوه بر پرداختن به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، به مراسمات ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) هم  توجه ویژه ای گردد.

77- جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

فرماندار شهرستان زرندیه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه گفت: پرداختن به زیرساختهای فرهنگی هنری در شهرستان زرندیه مثل ساخت وتجهیز کتابخانه های عمومی ازضروریات است. فدایی در این جلسه افزود:توسعه وترویج فرهنگ کتابخوانی می تواند در توسعه فرهنگی وتوسعه متوازن شهرستان زرندیه موثرباشد.وی با اشاره به عضویت بیش از چهار هزار نفر در کتابخانه های عمومی شهرستان؛ این موضوع را نشانگر سطح بالای فرهنگی این شهرستان عنوان کرد.رئیس اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه با اشاره به انجام مراحل مقدماتی راه اندازی کتابخانه های عمومی روستایی در روستاهای حکیم آباد و حسین آباد این شهرستان؛ برگزاری مسابقات فرهنگی هنری؛ نشستهای کتابخوان؛ برپایی نمایشگاههای کتاب؛ اهدای کتاب؛ معرفی کتاب و ... را از جمله برنامه های این انجمن برای بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد.بررسی اعتبارات تملک وداراییهای کتابخانه های عمومی ونحوه پرداخت نیم درصد درآمد شهرداریها از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

78-پوستر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در زرندیه چاپ و توزیع شد.

پوستر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران  به همت اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان  زرندیه چاپ و در سطح ادارات، مدارس و مساجد این شهرستان رونمایی شد. فضا سازی و تبلغیات محیطی، تهیه روز شمار دهه فجر، برپایی نمایشگاه های تخصصی و عکس و پوستر، تهیه و توزیع بروشور  بیان دستاوردهای چهل سال عمر با عزت جمهوری اسلامی ایران و برگزاری جلسات کارگروه فرهنگی و هنری از جمله برنامه های این اداره به مناسبت دهه فجر امسال است.

79- شصت وچهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی زرندیه برگزار شد.

حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در شصت وچهارمین جلسه این شورا گفت: ادامه راه امام وپاسداری از ارزشهای انقلاب مهمترین وظیفه نیروهای انقلابی ومردم است.

حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی در این جلسه که با دستور جلسه تبیین اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) و بررسی برنامه های فرهنگی چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران صبح امروز پنجشنبه یازدهم بهمن ماه در محل دفتر امام جمعه برگزار شد، افزود: هرچند امام خمینی رحمه الله علیه مثل سایر بزرگان دینی از این دنیا رفت اما راه و آرمانهای ایشان باقی است و وظیفه تمامی مردم ونیروهای انقلابی است که از این راه وآرمانها صیانت نمایند.

دکتر فدایی فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه تحول در همه امور اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... از اهداف انقلاب عنوان نموده و حرکت روبه جلو را که موجب پیشرفت در همه زمینه ها شود را ضروری دانست. وی جلب رضایت عموم مردم و توجه به خواسته های آنان را موجب ایجاد همدلی و اتحاد بین تمام اقشار جامعه دانسته وادامه داد: می باست با استفاده از ظرفیت 80 میلیونی مردم، آنان را با نظام وانقلاب همراه نموده و موجب افزایش اقتدار ملی وفراسرزمینی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد.

حضور مسئولین در محل نمازهای جمعه و پاسخگویی به سوالات مردم، انجام تحقیق و پژوهش در خصوص ظرفیت شناسی انقلاب اسلامی ایران برای آینده توسط موسسه فرهنگی پژوهشی امیرپژوه زرندیه از مصوبات این جلسه بود.

80- نمایشگاه دستاوردها و توانمندیهای انقلاب در زرندیه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه صبح روز دوشنبه 15 بهمن ماه نمایشگاه دستاوردها وتوانمندیهای انقلاب در شهرستان زرندیه با حضور فدایی فرماندار، حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و سایر مسئولین شهرستان در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی افتتاح گردید.

برپایی غرفه های جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بسیج سازندگی سپاه ناحیه زرندیه، آموزش وپرورش، دانشگاه آزاد اسلامی، جامعه القرآن کریم، فنی وحرفه ای، کتابخانه های عمومی، شهرداری مامونیه، شهرداری زاویه، بهزیستی، میراث فرهنگی و گردشگری، فرهنگ وارشاد اسلامی، کتاب و محصولات فرهنگی و ... را بخشی از غرفه های برپا شده در این نمایشگاه بود.

اجرای سرود توسط قرآن آموزان موسسه جامعه القرآن کریم زرندیه از دیگر برنامه های این افتتاحیه بود.

81- نمایشگاه کتاب ومحصولات فرهنگی در زرندیه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران نمایشگاه کتاب ومحصولات فرهنگی در محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برپا گردید.

در این نمایشگاه بیش از 1000 عنوان وحدود6000 جلد کتاب در معرض دید عموم قرار گرفته بود که علاقمندان می توانستند با تخفیف 20 الی 50 درصدی نیاز های خود را تهیه نمایند.

این نمایشگاه از تاریخ 15 تا  سی ام بهمن ماه صبح و عصر آماده بازدید علاقمندان بود.

82-کارگاه طراحی و نقاشی فجر در زرندیه برگزار شد.

کارگاه تخصصی طراحی و نقاشی فجر بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برگزار شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در حاشیه این برنامه گفت: هنرمندان انجمن هنرهای تجسمی شهرستان به بهانه دهه فجر انقلاب اسلامی گردهم آمدند و اقدام به رسم طراحی و نقاشی با موضوع انقلاب اسلامی کردند که منجر به خلق آثار هنری بدیع و زیبایی با موضوع مذکور شد. جوانمرد ابزار هنر را ابزاری موثر و مفید در راستای حفظ و ثبت اتفاقات مهم تاریخی دانست و افزود: هنرمندان متعهد همواره توانسته‌اند با حضور موثر و خلق آثار هنری نقش بسیار مهمی را در مسیر تمامی اتفاقات مهم اجتماعی ایفا کنند.

83-شب شعر فاطمی در زرندیه برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، چهارشنبه شب  17 بهمن ماه  به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و همزمان با ایام فاطمیه شب شعر فاطمی در محل مسجد جامع آسیابک زرندیه برگزار شد. رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این مراسم که با همکاری کانون فرهنگی هنری شهدای آسیابک و با حضور حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه و سایر مسوولین شهرستان برگزار شد، گفت: شاعران و ادیبان همواره با سرودن اشعار آیینی و مذهبی در حفظ و صیانت از فرهنگ اهل بیت(ع) موثر بوده و هستند. احمد جوانمرد دلیل ماندگاری و اشاعه انقلاب اسلامی ایران را بعد فرهنگی آن عنوان و اظهار کرد: هرآنچه با نیت خالص و خدایی انجام شود قطعا ماندگار خواهد شد.  شعرخوانی  سید مهدی طباطبایی از اساتید به نام ادبیات کشور، حجت‌الاسلام گل محمدی، زهیر فرهمند و سیدمحمدجواد شیخ الاسلامی به همراه مداحی و روضه خوانی مداح اهل بیت عصمت وطهارت(ع)  از جمله برنامه‌های این مراسم معنوی بود که با استقبال خوب مردم این شهرستان واقع شد.

84- اجرای تعزیه توسط گروه نوجوانان شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، صبح روز چهارشنبه 17 بهمن ماه گروه تعزیه نوجوانان شهرستان زرندیه در محل آموزشگاه شهداء شهر زاویه به اجرای تعزیه پرداختند. شایان ذکر است این مراسم با حضور جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و ساکی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان برگزار گردید که مورد توجه دانش آموزان و مربیان آموزشگاه مذکور واقع شد.

85-تجمع بزرگ عزاداران فاطمی در زرندیه

شنبه شب همزمان با شام شهادت بی بی دوعالم حضرت صدیقه کبری سلام ا... علیها تجمع بزرگ عزاداران فاطمی در محل مهدیه مسجد صاحب الزمان(عج) شهرمامونیه برگزار شد. به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این مراسم باشکوه که به همت این اداره وهمکاری سپاه ناحیه زرندیه برگزار شده بود برای اولین بار در این شهرستان گروه منتخب انجمن تعزیه به اجرای مجلس شبیه خوانی شهادت حضرت زهرا(س) پرداخت. شایان ذکر است در ابتدای این مراسم حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه شهرستان در خصوص فضائل حضرت فاطمه(س) به سخنرانی پرداخت.

86-طراحی، تهیه و نصب بنر در سطح شهرستان با موضوع دهه فجر

87- درج پیام و جملاتی از امام(ره) و مقام معظم رهبری در سربرگ نامه های اداری

88- آذین بندی سردرب و فضای داخلی ساختمان اداره

89- برگزاری جشن انقلاب در مسجد آسیابک و حسینیه شهداء پرندک

بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران دو جشن انقلاب در مسجد جامع آسیابک و حسینیه شهداء پرندک به همت این اداره و کانون های فرهنگی هنری  شهدای آسیابک و توحید پرندک برگزار گردید.

90- ارسال پیامک به مجموعه های تحت پوشش، اصحاب فرهنگ وهنر ومسئولین

91- حضور اصحاب فرهنگ وهنر در راهپیمایی روز 22 بهمن

92- شعر خوانی دو تن از شاعران شهرستان در مراسم کاروان انقلاب

دو تن از شاعران انجمن ادبی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به نامهای آقای منصور کیانی و سرکار خانم حمیده پارسافر در مراسم کاروان انقلاب که در محل سالن آمفی تئاتر اداره آموزش و پرورش برگزار گردید حضور یافته و به قرائت شعر با موضوع انقلاب و ایام فاطمیه پرداختند.

93- اجرای نمایش با موضوع انقلاب توسط گروه نمایش آوا در مراسم کاروان انقلاب

گروه نمایش آوا وابسته به انجمن نمایش اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در مراسم کاروان انقلاب که به همت شبکه آفتاب در محل سالن مدیریت آموزش وپرورش برگزار گردید به اجرای نمایش با موضوع انقلاب پرداخت که با استقبال بسیار خوب علاقمندان مواجه شد.

94- برپایی نمایشگاه گروهی طراحی ونقاشی در زرندیه

بمناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) وهفته گرامیداشت مقام شامخ مادر و زن، نمایشگاه طراحی  و نقاشی، آثار جمعی از بانوان هنرمند شهرستان در محل مجتمع فرهنگی هنری مامونیه برپا گردید. در این نمایشگاه که از روز دوشنبه ششم اسفندماه به مدت یکهفته صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان بود، تعداد بیش از 70  اثر از 15 تن از بانوان هنرمند شهرستان در معرض دید عموم قرار گرفته بود. آثار هنری به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه آثار نقاشی رنگ وروغن روی بوم، نقاشی روی جیر، نقاشی خط، نقاشی با قهوه و نقاشی مدرن در سبک رئال بودند که صبح روز دوشنبه6/12/97 با حضور حجه الاسلام ابراهیمی امام جمعه، سایر مسئولین شهرستان و عموم علاقمندان افتتاح گردید.

95- تقدیر از دو نفر از بانوان هنرمند بمناسبت هفته زن در محل فرمانداری

بمناسبت هفته گرامیداشت مقام زن و مادر از دو نفر از بانوان هنرمند شهرستان در مراسمی که روز چهارشنبه هشتم اسفندماه در محل فرمانداری برگزار گردید با اهداء لوح وهدایایی تقدیر بعمل آمد. در این مراسم که از بانوان فعال شهرستان و بانوان نمونه ادارات تقدیر بعمل آمد خانمها سیده معصومه وخشوری و ناهید لاله کانی مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

96- برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در زرندیه

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور روز پنجشنبه نهم اسفندماه در شهرستان زرندیه هم برگزار شد. به گفته احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تعداد 87 نفر در این آزمون ثبت نام کرده بودند. دراین آزمون که صبح روز پنجشنبه نهم اسفندماه در محل دبیرستان پیامبراکرم(ص) شهر مامونیه برگزار شد 68 نفر در رشته حفظ و3 نفر در رشته مفاهیم شرکت کردند. شایان ذکر آزمون شفاهی این دوره هفته آینده در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان برگزار خواهد شد.

97- جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات سفرشهرستان زرندیه برگزار شد.

جلسه کمیته اطلاع رسانی و امور فرهنگی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی این شهرستان روز دوشنبه 13 اسفندماه در محل این اداره برگزار گردید. جوانمرد لزوم انعکاس فعالیتهای صورت گرفته توسط ادارات را یادآور شده و از اعضای کمیته و سایر کمیته های ستاد تسهیلات سفر خواست نسبت به اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی در خصوص خدمات اداره خود اقدام نمایند. رئیس کمیته اطلاع رسانی، تبلیغات، امور فرهنگی و فضای مجازی ستاد تسهیلات سفر شهرستان زرندیه، در ادامه گفت: اطلاع رسانی در خصوص محلهای اسکان موقت مسافرین، معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان، توزیع اقلام تبلیغاتی اعم از بروشور، سی دی، پوستر و ...، راه اندازی کانال مجازی اطلاع رسانی خدمات تسهیلات سفر شهرستان زرندیه، فضاسازی سطح شهرها و روستاها توسط شهرداریها ودهیاریها و .... را از جمله مصوبات جلسه امروز این کمیته عنوان کرد.

 

 

98- مرحله شفاهی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در شهرستان زرندیه

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه مرحله شفاهی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم صبح روز دوشنبه مورخ15 اسفندماه1396 در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.
تعداد 21 نفر قرآن آموز در سطوح حفظ جزء30 ، حفظ جزء یک، حفظ 2جزء، حفظ 5جزء، حفظ10جزء این آزمون ثبت نام کرده بودند. که 18 نفر از این افراد در آزمون حضور پیدا کردند.
99- کنسرت محسن ابراهیم زاده در مامونیه برگزار شد.
کنسرت محسن ابراهیم زاده خواننده محبوب کشورمان در شهرستان مامونیه برگزار می شد. به گزارش روابط عمومی فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، محسن ابراهیم زاده روز یکشنبه ۲۶ اسفندماه سال جاری بمناسبت ولادت باسعادت امیرالمومنین حضرت علی ابن ابیطالب علیه السلام و گرامیداشت روز پدر در محل شرکت سان وی در شهرک صنعتی مامونیه در یک سانس به روی صحنه رفت. این کنسرت برای اولین بار در این شهرستان و باهدف ایجاد نشاط عمومی برگزار گردید کخ بیش از 1000 نفر از علاقمندان از آن استقبال کردند.
حضور اقشار مختلف مردم و برخی از مسئولین و همینطور هماهنگی و همکاری بسیار خوب دستگاههای امنیتی و انتظامی از نکات قابل توجه این برنامه بود.