فیلتر
 • اولین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه برگزار میگردد.

  به گفته رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه اولین سوگواره تعزیه شهرستان زرندیه از تاریخ 14 لغایت 22 آبانماه سال جاری همزمان با دهه سوم محرم الحرام  در محل مهدیه صاحب الزمان شهر مامونیه برگزار میگردد.

  جوانمرد در ادامه افزود این سوگواره با هدف بزرگداشت مقام شامخ حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یارانش، حفظ و صیانت از فرهنگ و مکتب عاشورا، و همچنین شناسایی و ساماندهی گروههای تعزیه شهرستان زرندیه و توانمندیهای هنرمندان تعزیه شهرستان به مدت ده شب و با اجرای گروههای مختلف تعزیه خوانی شهرستان زرندیه برگزار خواهد شد.

  وی هنر تعزیه را یکی ازگونه های هنرهای نمایشی عنوان نموده و اظهار داشت این هنر به علت ارتباط تنگاتنگ و نفس به نفس با مخاطب از قدرت تاثیرگذاری بسیار بالایی برخوردار می باشد اما متاسفانه در اعصار گذشته به این هنر آنگونه که باید توجه نشده است.

  جوانمرد راه اندازی انجمن تعزیه شهرستان، شناسایی و سازماندهی گروههای تعزیه شهرستان و تجلیل و تکریم تعزیه خوانان پیشکسوت و توانمند را از برنامه های این اداره در این زمینه عنوان نمود.

  وی در ادامه افزود: بیش از 30 گروه تعزیه خوانی که به دو زبان فارسی و ترکی در شهرستان فعالیت می نمایند شناسایی شده اند که درصدد می باشد با تشکیل بانک اطلاعاتی تعزیه خوانان شهرستان نسبت به ساماندهی تعزیه در شهرستان اقدام گردد.

   

    روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • تقدیر مسئولان از اداره فرهنگ وارشاد اسلامی

   

   مدیرکل سابق فرهنگ وارشاد اسلامی، جناب آقای شاکری، فرماندار شهرستان زرندیه، جناب آقای کردی، فرماندهی ناحیه مقتومت بسیج سپاه زرندیه، جناب سرگرد مهجوری و بخشدار بخش مرکزی شهرستان زرندیه، جناب آقای فیاضی با ارسال لوح از تلاشهای اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تقدیر بعمل آوردند.

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برای این بزرگواران آرزوی توفیق و سلامتی دارد.

 • معارفه مدیرکل جدیدفرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی

   

  مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با حضور نوش آبادی معاون امور مجلس، استان ها و حقوقی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شد.

  مهدی حقیقی، عصر چهارشنبه مورخ 94/7/28 در مراسمی به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی معرفی شد.

  در متن حکم انتصاب علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به «مهدی حقیقی» آمده است:

  نظر به سوابق فرهنگی و تجربیات ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم به سمت«مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی» منصوب می‌شوید.

  امید می‌رود با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌های موجود و نیروهای کارآمد و فرهیخته و تعامل سانده با مسئولان و مدیران استان و ارتباط نزدیک با اصحاب فرهنگ و هنر و مردم فرهنگ‌دوست و هنرپرور استان مرکزی در جهت رشد فضایل اخلاقی و شکوفایی اعتلای فرهنگ و هنر اسلامی و ایرانی موفق و موید باشید.

  گفتنی است، مهدی حقیقی، قائم مقام سینمای جوان،مدیرکل همکاری سمعی بصری،مدیرعامل حمایت از تولیدات ویدئویی،نماینده وزیر در تبصره 3و50، اولین مدیر کل استان خراسان جنوبی،مدیرکل آموزش معاونت سینمایی،مدیرکل تفاهمات بین بخشی در سینمای ایران،مشاور معاونت سینمایی،مشاور سینمایی و معاونت قرآن و عترت و دبیری نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم محمد صلی الله ، پیامبر صلح را بر عهده داشته است.

 • افتتاح نمایشگاه کاریکاتور حجاب وعفاف در شهرستان زرندیه

   

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همت این اداره نمایشگاه کاریکاتور با موضوع حجاب وعفاف در محل کتابخانه عمومی امام علی(ع) شهر مامونیه برپا شد.

  در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که با حضورحجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه، مهندس قناتی معاون فرمانداری، سعادتی رئیس شورای اسلامی شهر، مهندس حیدری تفرشی شهردار مامونیه،حافظ کمال ریاست کمیته امداد امنام خمینی(ره)، سرگرد علیپور جانشین فرماندهی سپاه ناحیه زرندیه، خانم طباطبائی رئیس اداره کتابخانه های عمومی و مدیران و دانش آموزان مدرسه شایسته صبح روز شنبه مورخ 94/7/18 برگزار گردید حجه الاسلام والمسلیمن علم الهدی امام جمعه شهرستان زرندیه ضمن تقدیر وتشکر از برپا کنندگان این نمایشگاه گفت: زبان هنر زبانی بسیار گویا و تاثیر گذار می باشد که به وسیله این ابزار می توان بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی وفرهنگی را درمان نمود.

  ایشان با اشاره به معضل بدحجابی که گریبان جامعه را گرفته است افزود: هنرمندان می توانند با هنرمندی خویش قدمهای موثری را رفع این نوع معضلات بردارند.

   

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نیز در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: دراین نمایشگاه تعداد 51 اثر کاریکاتور از هنرمند توانمند و متعهد آقای علی اکبر میرزایی کوثر در موضوعات حجاب و عفاف و آسیبهای ماهواره به معرض نمایش عموم گذاشته شده است، که از امروز به مدت 10 روز صبح و عصر آماده بازدید علاقمندان می باشد. وی با اشاره به کلام مقام معظم رهبری که هیچ زبانی به رسایی زبان هنر نیست ابراز امیدواری کرد بتوان با برپایی چنین نمایشگاههای در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی قدم برداشت.

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • همایش تکریم بانوان فعال قرآنی در شهرستان زرندیه برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه  همایش تکریم بانوان  فعال قرآنی بمناسبت  روز روستا عصر چهارشنبه مورخ 94/7/15 در محل سالن اجتماعات دهیاری روستای تقلیدآباد برگزار شد.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، در حاشیه این همایش که با حضور حجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه شهرستان زرندیه، سرکار خانم دکتر میرگلوبیات تماینده مردم شهرستاهای زرندیه و ساوه در مجلس شورای اسلامی، تعدای از مسئولین شهرستان و فعالان قرآنی بخش مرکزی شهرستان زرندیه برگزار گردید، گفت: این همایش پیرو عمل به منویات مقام معظم رهبری که بارها بر تجلیل از قهرمانان قرآنی تاکید فرموده اند برگزار شده و افزود: بانوان فعال قرآنی همان قهرمانان قرآنی مد نظر ایشان می باشند که می بایست مورد حمایت و تشویق و تکریم واقع گردند.

  وی دغدغه توسعه فعالیتهای قرآنی بویژه توسط بانوان را از آن جهت حائز اهمیت دانست که زنان همواره در عرصه فرهنگ و فرهنگسازی و تربیت خانواده و فرزندان نقش محوری داشته و دارند.

  جوانمرد ضمن اشاره به همکاری شایسته کانون فرهنگی هنری جوادالائمه علیه السلام در برگزاری این همایش، مساجد را پایگاه های اصلی و سازنده فرهنگ اصیل دینی و حتی ملی دانست. وی استفاده از جوانان را در فعالیتهای فرهنگی از دیگر نکات مهم و سازنده در مقوله فرهنگ عنوان نمود.

  رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در ادامه گفت: در شهرستان زرندیه پنج موسسه فرهنگی قرآن وعترت در حال فعالیت می باشند که مدیریت اکثرشان مثل سایر نقاط کشور بعهده بانوان می باشد که این نشانگر عزم جدی و علاقه بانوان به فعالیتهای فرهنگی بویژه فعالیتهای قرآنی است که این خود مستلزم توجه جدی مسئولین ونهادهای ذیربط به این موضوع وحمایت جدی از آنان است.

   شایان ذکر است در این همایش علاوه بر سخنرانی، قرائت قرآن توسط حافظ کل قرآن آقای حاج غلامرضا اسکندری، مداحی آ قای غریب، برگزاری مسابقه قرآنی ویژه کودکان و نوجوانان از بانوان فعال قرآنی بخش مرکزی شهرستان خانمها فاطمه صابری، فاطمه سعادتی، رقیه صفری، سکینه آزاد و الهام فیضی با اهداء لوح و هدایایی تقدیر بعمل آمد.

   

   

   

   

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • دومین همایش فرهنگی ادبی روستا در شهرستان زرندیه برگزار شد.

   دومین همایش فرهنگی ادبی روستا به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با ولادت امام هادی(ع)، دهه ولایت وآخرین روز از هفته دفاع مقدس با محوریت ادبیات انقلاب و ایثار وشهادت در محل سالن دهیاری روستای علیشار بخش خرقان شهرستان زرندیه برگزار شد.

  در این همایش که با حضور خانواده معظم شهداء، ایثارگران، کردی فرماندار، میرگلوبیات نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، حجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک، تعدادی از مسئولین شهرستان های زرندیه و ساوه، شعرا، ادبا، نویسندگان و فرهیختگان شهرستان زرندیه برگزار شد. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه با اشاره به نقش اصحاب فرهنگ و هنر در حفظ و حراست از فرهنگ و زبان و ارزشهای این مرز و بوم گفت: شعرا نویسندگان واصحاب فرهنگ و هنر هماره در حراست از ارزشها و فرهنگ اصیل ایرانی نقش بی بدیلی ایفا نموده اند.

  جوانمرد افزود همانطور که این نقش در دوره های مختلف تاریخ این دیار از جمله حمله مغول، ایلخانان و... به وضوح مشاهده شده است، در دوران هشت سال دفاع مقدس هم فرهیختگانی چون سیدشهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی وهنرمند شهید صفدر رشادی فر که از اهالی روستای علیشار بوده است این نقش را ایفا نموده و در ثبت و ضبط و انتقال مفاهیم و ارزشهای دفاع مقدس به نسلهای بعدی موثر بوده اند.

  محمد کردی فرماندار شهرستان زرندیه هم در این همایش ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، ارج نهادن به مقام شامخ شهداء، ادامه راه این عزیزان را وظیفه همه مسئولین و تک تک آحاد جامعه عنوان نمود. وی با تشکر از برگزار کنندگان این همایش برگزاری چنین همایش هایی را در حفظ وانتقال مفاهیم ایثار وشهادت به نسلهای بعدی مفید وتاثیرگزار دانست.

  میرگلوبیات نماینده مردم شهرستانهای ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: این اصحاب فرهنگ و هنر بوده اند که همیشه در صحنه های مختلف انقلاب حضور داشته و با ثبت وقایع مهم موجب حفظ وانتقال مفاهیم وارزشهای انقلاب و امام  به نوجوانان و جوانان بوده اند. وی زبان هنر را به دلیل رسایی ذاتی که دارد تاثیرگذار ترین زبانها دانست و افزود: امیدواریم بتوانیم با مهیا کردن زیرساختهای سخت افزاری لازم از جمله سالنهای آمفی تئاتر چند منظوره و... در شهرستان شرایط برگزاری چنین همایشهایی را بیش از پیش فراهم آوریم.

   

  شایان ذکر است شعر خوانی، خاطره گویی یادگاران هشت سال دفاع مقدس، اجرای سرود توسط گروه سرود شهید مهدی ناصری، اجرای موسیقی محلی توسط گروه موسیقی چوگور و برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس، پوستر امیر دلها، کتاب و محصولات  فرهنگی، صنایع دستی و ابزار وآلات سنتی و فولکلوریک منطقه از برنامه های پیش بینی شده این همایش بود.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • اجرای تئاتر خیابانی بمناسبت هفته دفاع مقدس

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در اولین روز از هفته دفاع مقدس سال جاری تئاتر خیابانی با عنوان "ماهیها در خاک نمی میرند" به کارگردانی اصغر تنهایی و هنرمندی اکبر نجفی و سینا دلشادی در خیابان جنب امامزاده سید منصور(ع) شهر مامونیه برگزار شد.

   

  رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در حاشیه اجرای این نمایش هفته دفاع مقدس را یادآور ایثارگریها و رشادتهای کسانی دانست که رفتند تا ما بمانیم، جوانمرد افزود: همه ما در برابر خون شهداء وایثارگران هشت سال دفاع مقدس مسئول هستیم و میبایست نگذاریم خدشه ای به اهداف وآرمانهای این عزیزان وارد گردد. وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص پاسداری از انقلاب گفت: پاس داشتن انقلاب وظیفه تک تک آحاد مردم ولایت مدار و انقلابی ایران اسلامی است.