فیلتر
 • چهلمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در شهر زاویه برگزار شد.

  صبح روز چهارشنبه مورخ 93/11/29 چهلمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در محل دفتر امام جمعه شهر زاویه برگزار شد.

  به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه این جلسه با دو دستور جلسه ی ارائه راهکارهای عملی پیرامون جذب مشارکت مردم در ارتقای فرهنگ عمومی و بحث و بررسی پیرامون مسائل و مشکلات فرهنگی شهر زاویه برگزار گردید. وی اجتناب از تمرکزگرایی در سیاستگذاری فرهنگی، تغییر نگرش مردم نسبت به دولت بویژه در مسائل فرهنگی، مشارکت آزادانه مردم درفعالیتهای فرهنگی و آگاه سازی وخودآگاهی فردی و اجتماعی را از راهکارهای مشارکت مردم در ارتقای فرهنگ عمومی دانست.

  حجه الاسلام و المسلمین علم الهدی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز در این جلسه از شهر زاویه بعنوان دارالمومنین یاد نموده و آن را مرهمون حضور و زحمات علما و مذهبیون بزرگ و سرشناسی چون آیت الله میرمحمدی دانست. ایشان پیوند مساجد با مدارس، حضور مبلغان جوان در مدارس، توجه کلی به نوجوانان وجوانان و ایجاد الفت نجوانان و جوانان با مساجد را از راهکارهای ارتقای فرهنگ عمومی در جامعه عنوان کرد.

  مهندس کردی فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه مشارکت مردم در پاکسازی و نظافت محیط شهری را با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز از مظاهر مشارکت مردم در ارتقای فرهنگ عمومی عنوان نموده واز مسئولین خواست نسبت به توزیع بروشورهای اطلاع رسانی پیرامون رعایت انصاف وتکریم میهمانان نوروزی اقدام نمایند.

  حجه الاسلام والمسلمین باقری امام جمعه زاویه وعضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز منظور از نامگذاری سال به نام اقتصاد و فرهنگ از سوی مقام معظم رهبری آبادانی دنیا و آخرت مردم تعبیر نموده وادامه داد توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در فرهنگسازی جامعه راهگشا خواهد بود. ایشان با اشاره به قدمت تاریخی، فرهنگی ومذهبی شهر زاویه برگزاری مراسمات متنوع مذهبی را در این شهر نشانه ارادت قلبی مردم ولایتمدار این شهر به اهل بیت عصمت وطهارت دانست.

  مصباحی شهردار زاویه و میهمان این جلسه هم پیشنهاد نمود کارگروهی از اهالی شهر زاویه تشکیل و نسبت به تهیه پژوهشی پیرامون نقاط ضعف و قوت فرهنگی شهر زاویه اقدام نمایند.وی  کم رنگ بودن مشارکت مردم در مسائل فرهنگی(به غیر از مذهبی) را از عوامل پیشروی ارتقای فرهنگی این شهر دانست.

  شعبانلو عضو شورای شهر زاویه ومیهمان این جلسه نیز ضمن تشکر از مسئولین فرهنگی شهرستان جهت آغاز عملیات ساخت کتابخانه شهر زاویه بر لزوم پیگیری ادامه ساخت مجتمع فرهنگی هنری شهر زاویه تاکید نمود. وی کم بودن خیرین مدرسه ساز و خیرین فرهنگی را در این شهر از جمله مشکلات موجود بر سر راه ارتقای فرهنگی شهر زاویه دانست.

  سرگرد مهجوری فرمانده نیروی مقاومت بسیج ناحیه زرندیه وعضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان هم تهدیدات ماهواره ای ، اینترنتی، اعتیاد، سرقت و ... را از مسائل و مشکلات فرهنگی موجود در شهر زاویه عنوان نموده وابراز امیدواری نمود با برگزاری چنین جلسات مهمی در این شهر بتوان قدمهای موثری در جهت رفع آنها برداشته شود.

  هماهنگی مسئولان شهر زاویه بویژه امام جمعه، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر زاویه با مسئولان فرهنگی شهرستان در راستای اجرای برنامه های فرهنگی در شهر زاویه، اجرای پژوهشی در خصوص بررسی نقاط ضعف و قوت فرهنگی شهر زاویه با مسئولیت شهردار محترم از مصوبات چهلمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه بود.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • برپایی ایستگاه نقاشی همزمان با راهپیمایی22 بهمن

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه روز 22 بهمن سال جاری همزمان با حضور مردم ولایت مدار و انقلابی شهر مامونیه ایستگاه نقاشی در محل میدان امام حسین(ع) برپا گردید که با استقبال بسیار خوب کودکان ونوجوانان مواجه گردید.

  جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ضمن تقدیر وتشکر از حضور شکوهمند مردم ولایتمدار شهرستان زرندیه در راهپیمایی روز 22 بهمن هدف از برپایی ایستگاه نقاشی را آشنایی نسل چهارم انقلاب با اهداف و آرمانهای امام و انقلاب عنوان نموده و استفاده از ابزار هنر را در نهادینه کردن ارزشهای انقلاب و اسلام در میان کودکان و نوجوانان بسیار موثر دانست.

   

  وی حضور مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن را بسیار شکوهمند وغرورآفرین توصیف کرده و افزود حضور همیشگی مردم در صحنه وظیفه مسئولین را سنگین تر می کند.

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • همایش خوشنویسی کاتبان فجر برگزار شد.

  دومین همایش خوشنویسی کاتبان فجر به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه بمناسبت  سی و ششمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برگزار گردید .

  در این همایش که با حضور خوشنویسان شهرستان زرندیه و تعدادی از خوشنویسان شهرستان ساوه در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار گردید هنرمندان به کتابت جملاتی از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری پیرامون انقلاب اسلامی پرداختند .

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه  هدف از اجرای برنامه را  بزرگداشت  پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی  و زنده نگه  داشتن یاد و نام امام خمینی ( ره ) و شهدا  دانستند . ایشان در ادامه  بیان فرمودند دستاوردهای انقلاب اسلامی باید به طور هنرمندانه به مردم ارائه شود .

  احمد جوانمرد افزود : هنر آئیینه تمام نمای وقایع و حوادث مهم جوامع در طول تاریخ بوده است و این هنر است که می تواند با ساختار جامعه مواجه شده و راهنما باشد. 

 • جشن انقلاب در مامونیه برگزار شد.

  روز چهارشنبه 93/11/15 همزمان یا چهارمین روز از دهه فجر به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ،کانون بسیج هنرمندان  وحوزه بسیج خواهران ناحیه زرندیه جشن بزرگ انقلاب با محوریت راهی بسوی زندگی شادتر در محل سالن اجتماعات حوزه علمیه خواهران کوثر شهرستان زرندیه برگزار گردید.

   

  در این مراسم که علاوه بر خواهران بسیجی ، طلبه و دانش آموز احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و سرگرد علیپور جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج زرندیه نیز حضور داشتند حجه الاسلام رضا زاده مدرس حوزه و دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداخته ودر خصوص اهداف وآرمانهای امام راحل و انقلاب اسلامی ایران بیانات مبسوطی رابیان نمود. وی همچنین در خصوص اهمیت افزایش جمعیت مطالب جامعی را ارائه نمود که مورد استقبال حاضرین واقع گردید. شایان ذکر است در این مراسم علاوه بر سخنرانی، شعرخوانی و پخش نماهنگ هم زینت بخش برنامه بود.

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • کارگاه ادبی انقلاب برگزار شد.

   

  به مناسبت سی وششمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و در سومین روز ازدهه فجر سال جاری کارگاه ادبی انقلاب با حضور رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه واعضای انجمن ادبی شهرستان زرندیه در محل ساختمان جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

   

  در این کارگاه شعرای پیشکسوت و جوان شهرستان به قرائت و نقدو بررسی اشعار خود در موضوع انقلاب و دهه فجرپرداختند.

 • برگزاری نشست مشورتی انجمن موسیقی شهرستان زرندیه

  روز سه شنبه مصادف با سومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، نشست مشورتی انجمن موسیقی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار گردید.

   

  در این نشست که رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از هنرمندان موسیقی شهرستان حضور داشتند در خصوص مباحث مرتبط با انجمن موسیقی، اجرای صحنه ای و تشکیل گروه های موسیقی بحث وتبادل نظر شد.