فیلتر
 • تقدیر مسئولان از اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در سال 1393

   تعدادی از مسئولان استانی وشهرستانی در سال 1393 به بهانه های مختلف با اهداء لوح از اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تقدیر بعمل آوردند که از آن جمله لوح تقدیرمدیران کل فرهنگ وارشاد اسلامی، کتابخانه های عمومی، مشاور وزیر ارشاد ودبیرستادعالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستاد دهه فجر استان، فرماندار، رئیس اداره آموزش وپرورش و مدیراداره برق شهرستان می باشند.

  به امید رضایتمندی حضرت باریتعالی، حضرت ولیعصر(عج) وعموم مردم با فرهنگ و هنر دوست شهرستان زرندیه،  ان شاء الله

   
 • برگزاری چهارمین سوگواره شعر فاطمی در زرندیه

  چهارمین سوگواره شعر فاطمی شهرستان زرندیه به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه، عصر روز چهارشنبه مورخ 93/12/20 در محل بخشداری مرکزی زرندیه برگزار شد.

  در این همایش که با حضور حجه الاسلام علم الهدی امام جمعه ، قناتی معاون فرماندار،فیاضی بخشدار،میرگلوبیات رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران، مهندس مصباحی شهردار زاویه،سرگرد مهجوری فرماندهی سپاه ناحیه زرندیه، حافظ کمال رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، قشقایی رئیس اداره آموزش وپرورش و...برگزار گردید، شعرا و ادبای انجمن های ادبی شهرهای رباط کریم و پرندبه همراه شعرا وادبای شهرستان زرندیه به قرائت تازه ترین سروده های خود در وصف حضرت صدیقه ی کبری (س) پرداختند.

  جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هدف از برگزاری این سوگواره را ارج نهادن به مقام شامخ ام ابیها حضرت  فاطمه زهرا(س) و حفظ و اشاعه ی فرهنگ فاطمی با استفاده از ابزار شعر و هنر عنوان نمود.

  جوانمرد حضرت زهرا(س) را الگوی تمام زنان مسلمان و اسوه ی صبر و وفاداری دانسته و ابراز امیدواری کرد زنان و دختران مسلمان با الگو قرار دادن زندگی هر چند کوتاه اما پر مغز آنحضرت در راستای نیل به سبک زندگی اسلامی و فاطمی قدم بردارند.

  لازم به ذکر است در این مراسم معنوی وباشکوه، از مادر شهیدان جاویدالاثر داود اقلیمی و ابوالفضل رنجبر  تقدیر بعمل آمده و همچنین جوایز نفرات برتر مسابقه نامه ای به پیامبراعظم(ص) اهداء گردید.

   

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • چهارمین سوگواره شعر فاطمی در مامونیه برگزار میگردد.

  به گفته ی احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به مناسبت ایام فاطمیه چهارمین سوگواره شعر فاطمی در شهر مامونیه برگزار می گردد.

  جوانمرد از حضور و شعر خوانی شعرا و ادبای انجمن های ادبی شهرهای رباط کریم و پرند در این سوگواره خبر داده و هدف از برگزاری این سوگواره را ارج نهادن به مقام شامخ ام ابیها حضرت  فاطمه زهرا(س) و حفظ و اشاعه ی فرهنگ فاطمی با استفاده از ابزار شعر و هنر عنوان نمود.

  جوانمرد حضرت زهرا(س) را الگوی تمام زنان مسلمان و اسوه ی صبر و وفاداری دانسته و ابراز امیدواری کرد زنان و دختران مسلمان با الگو قرار دادن زندگی هر چند کوتاه اما پر مغز آنحضرت در راستای نیل به سبک زندگی اسلامی و فاطمی قدم بردارند.

  وی در ادامه از برگزاری مراسم مذکور در ساعت 16 روز چهارشنبه مورخ 93/12/20 در محل سالن اجتماعات بخشداری مرکزی خبر داد.

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • برگزاری مراسم بیست و دومین سالگردتاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد

   

  مراسم بیست ودومین سالگرد تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد، عصر روز پنج شنبه مورخ 93/12/14 با حضور حجه الاسلام ذوالفقاری مسئول دبیرخانه رسیدگی به کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی ، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی  و مدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان زرندیه در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.

  حجه الاسلام ذوالفقاری مسئول دبیرخانه ی رسیدگی به کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی در این مراسم  گفت: اصلی ترین فاکتور موفقیت در فعالیتهای اجتماعی بویژه فعالیتهای فرهنگی ولایتمداری است و هر کس پیروی از ولی فقیه زمان را سرلوحه ی فعالیتهای خویش قرار دهد قطعا موفق خواهد بود. وی با اشاره به یکی از اسماء حضرت فاطمه زهرا(س) که محدثه می باشد ارتباط آنحضرت با جبریئل را در زمان کوتاه زندگی بعد از پدر بزرگوارش یادآور شد. ذوالفقاری ضمن گرامیداشت بیست ودومین سالگرد تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجدعنوان داشت در حال حاضر تعداد500 کانون فرهنگی هنری در سطح استان فعال می باشند.

  جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم ضمن تقدیر از فعالیتهای فرهنگی صورت گرفته در مساجد، مساجد را پایگاه اصلی فعالان فرهنگی دانسته و ادامه داد بر هیچ کس پوشیده نیست که مساجد چه نقش مهمی را در همه ی صحنه های انقلاب و دفاع مقدس ایفاء نموده اند. وی با اشاره به این جمله از حضرت امام(ره) که" مساجد سنگر است سنگرها را حفظ کنید" بر لزوم حفظ این سنگرها در حال حاضر که درگیر جنگ نرم هستیم تاکید نمود.

   

   

  در این مراسم علاوه بر تقدیر از تمامی مدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان زرندیه از آقای مهدی اسماعیلی مدیر کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) روستای قاسم آباد و خانم ناهید لاله کانی مدیر واحد خواهران کانون فرهنگی هنری شهدای خشکرود بصورت ویژه تقدیر بعمل آمد.

   

 • برگزاری آخرین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در سال 93

  آخرين جلسه مشترك انجمن کتابخانه هاي عمومي و كميته نهضت مطالعه مفيد شهرستان زرنديه در سال جاري، به رياست فرماندار شهرستان زرنديه و با حضور اعضاء‌ روز یک شنبه مورخ 93/12/10 در محل فرمانداري شهرستان زرنديه تشکيل شد.

  محمد كردي  فرماندار شهرستان زرنديه که رياست انجمن کتابخانه هاي اين شهرستان را نيز بر عهده دارد، با اشاره به اهميت کتابخواني و مطالعه گفت: براي غني سازي اوقات فراغت جوانان و گسترش مؤلفه هاي فرهنگي در جامعه، بايد به کتاب و کتابخواني بيشتر توجه شود.

  وي اظهار داشت: برنامه ريزان و مسئولان در بحث کتاب و کتابخواني، بايد بر اساس مسئوليت هاي خود، به رفع نيازها نيز بپردازند.

  فرماندار شهرستان زرنديه در ادامه بيان كرد : یکی از شاخصه های مهم که در حوزه فرهنگی کلان کشور، استانها و شهرستانها را می سنجند و ارزیابی می کنند همین حوزه کتاب و کتابخوانی است.

  رئيس انجمن كتابخانه هاي عمومي و نهضت مطالعه مفيد شهرستان زرنديه در ادامه بيان كرد : با توجه به افتتاح كتابخانه باقر العلوم شهر خشكرود به مناسبت دهه مبارك فجر ،‌شاهد افزايش سرانه مطالعه شهرستان در سطح استان باشيم كه اميدواريم با تكميل شدن و افتتاح كتابخانه زاويه در سال آينده اين ميزان افزايش بيشتري داشته باشد .

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هم در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از حسن توجه مسئولین شهرستان به مقوله ی فرهنگ و بویژه فرهنگ کتاب و کتابخوانی از زحمات همه ی عزیزانی که در آغاز ساخت کتابخانه ی شهر زاویه و افتتاح کتابخانه بافر العلوم(ع) شهر خشکرود نقش داشته اند تشکر نمود. وی راه اندازی کتابخانه ی سیار را در شهرستان بویژه در مناطق محروم بخش خرقان بسیار مفید و تاثیرگذار ارزیابی نمود.

  جوانمرد همکاری وتعامل بین بخشی را در راستای فعالیتهای فرهنگی، علی الخصوص ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی خواستار شده و آن را یک اصل مهم در فعالیتهای فرهنگی عنوان نمود.

  جوانمرد دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه  با بيان اينكه خانواده،جامعه،دولت،مدارس و رسانه ها نقش اساسي در ترويج فرهنگ مطالعه و افزايش سرانه مطالعه در جامعه و كشور دارند افزود:گسترش کتاب و  کتاب ‏خوانی برای حفظ فرهنگ انسانی و تقویت قدرت خلاقیت انسان تاثیر فراوانی دارد و نباید مشکلات روزمره مانع از خواندن کتاب شود.

  وی در ادامه گفت : مدیران دستگاه های ذیربط می بایستی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان فعالیت بیشتری داشته باشند .

  خانم طباطبايي رئيس كتابخانه هاي عمومي شهرستان زرنديه نیز در اين جلسه بيان كرد : با وجود سه كتابخانه در شهرستان زرنديه رتبه اين شهرستان در استان به رتبه 5 ارتقاء يافت .

  وي همچنين بيان كرد :‌ با افتتاح كتابخانه خشكرود ، زيربناي مطالعه در شهرستان به 1205 متر مربع رسيد كه در استان با احتساب اين افزايش به رتبه 7 ارتقاء يافته ايم.