فیلتر
 • برگزاری جلسه 41 شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه

   صبح روز پنج شنبه مورخ 94/2/10 چهل ویکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در محل مجتمع آموزش عالی زرندیه برگزار شد .

  در این جلسه، که با دستور جلسه ی تبیین وارائه راهکارهای تحقق شعار سال (دولت وملت، همدلی وهمزبانی) برگزار شد، حجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه ورئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، اقدام را مهمترین عامل ایجاد همدلی وهمزبانی عنوان نمود وافزود شعار مقدمه ی عمل است وهر طرح وبرنامه و شعاری تا به عمل ختم نگردد موثر نخواهد بود. وی با تاکید بر اقدام مسئولین در رفع اختلافات احتمالی آنها را الگوی دیگر آحاد ملت دانست.

  مهندس کردی فرماندار ونائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان هم در این جلسه تقویت روحیه تلاش، تدین وتعامل را در بین مردم ومسئولین ازعوامل تحقق شعار سال دانسته وادامه داد این مطلب میسر نخواهد شد مگر با اعتماد سازی که بیشتر از سوی دولت صورت خواهد گرفت. وی حضور مسئولین در میان آحاد مردم، احترام به حقوق یکدیگر وهمگرایی وحرکت در جهت هدف مشترک را از دیگر راهکارههای ایجاد همدلی وهمزبانی عنوان نمود.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیزدر این جلسه تقویت باورهای دینی، تحقق وگسترش شاخصه های حکومت دینی از جمله فرهنگ نماز، زکات، امر به معروف ونهی از منکر، مقابله جدی با تهاجم، شبیخون و ناتوی فرهنگی دشمنان، مقابله جدی ومستمر با سبک زندگی غربی، پرهیز از تجمل گرایی، تقویت روحیه انقلابی وروحیه عدالت خواهی در بین مردم را از راهکارهای تحقق همدلی وهمزبانی دانست.

  استفاده بیشتر نهادها وادارت دولتی از ظرفیت سمن ها ، وتشکلهای مردمی

  اجرای برنامه های مشارکتی بین ادارات ونهادهای غیر دولتی

  تشکیل جلسه با مسئولین وهیات امناء مساجد شهرستان جهت رفع برخی اختلافات(به محوریت امام جمعه)

  ساماندهی وضعیت برگزاری مراسمات ختم وخیر واحسان در شهرستان

  از مصوبات این جلسه بود.

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

   

   

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان صبح روز سه شنبه مورخ 94/2/8 با حضور آقای کمالوندی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

  در این جلسه که بصورت مشترک با شورای اداری کتابخانه های استان برگزار گردید جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه ساخت قرائت خانه در کنار کتابخانه های عمومی ، راه اندازی کتابخانه های دیجیتال، راه اندازی کتابخانه های سیار و ... را از راهکارهای جذب نوجوانان وجوانان به کتابخانه ها عنوان نموده وابراز امیدواری نمود با اجرای برنامه های متنوع و مستمر فرهنگی  وایجاد همدلی وهمزبانی میان همه نهادهای فرهنگی بتوان قدمهای موثری در راستای فرهنگ کتاب وکتاب خوانی برداشت . کردی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان زرندیه نیز ضمن تاکید بر اهمیت مسائل فرهنگی واجتماعی، از افتتاح کتابخانه عمومی شهر زاویه درهفته دولت سال جاری خبر داد و بر ضرورت افزایش سرانه مطالعه وتعداد اعضای کتابخانه های عمومی در سطح استان مرکزی اذعان داشت.

  کمالوندی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی هم در این جلسه بر تجهیز کتابخانه عمومی شهر زاویه بلافاصله پس از اتمام عملیات ساختمانی تا سقف پانصد میلیون ریال خبر داده واعلام نمود اداره کل کتابخانه های عمومی، ازهرگونه حمایت وکمکی در راستای ساخت وتجهیز کتابخانه های عمومی دریغ نخواهد داشت.

   امین کمالوندی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی در اين جلسه با اشاره به شعار سال گفت: همدلي و همزباني يك امر واجب براي همه ما است و قبل از همه بايد از دولتي ها شروع شود و بعد مردم همراه با دولتمردان براي تحقق شعار سال تلاش كنند.

   

  وي با تشكر از فعاليت هاي مثبت شهرداران در امر كتابخانه ها گفت: اگر همكاري شهرداران شهرستان زرنديه با نهاد كتابخانه ها نبود امروز كتابخانه هاي اين شهرستان به صورت كنوني روي پاي خود نمي ايستاد.

   

  كمالوندي افزود: امروز اولين جلسه استاني نهاد كتابخانه ها است كه در يك شهرستان برگزار مي شود و ما اميدواريم با اجراي اين طرح بتوانيم ارتباط خوبي بين مسئولين كتابخانه هاي استان ايجاد كنيم و مسئولين كتابخانه ها با بازديد از شهرستان هاي ديگر تجربيات خوبي كسب كنند و در راه بهتر شدن فعاليت هاي اين نهاد از اين تجربيات استفاده كنند.

   

  مدیرکل کتابخانه های استان گفت: شريان حياتي كتابخانه ها در دست شهرداران است كه با توجه به آمار و ارقام ارائه شده توسط كتابخانه هاي شهرستان زرنديه، نگاه فرهنگي شهرداران اين شهرستان در امر كتابخاني كاملا مشهود است و مديريت كتابخانه ها بسته به همين نگاه مسئولين هر شهر است.

   

   

 • برگزاری مسابقات قرآنی در شهرستان زرندیه

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه روز پنج شنبه مورخ 94/2/3 یکدوره مسابقات قرآنی در سطح کودکان ونوجوانان این شهرستان برگزار گردید.

  به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این مسابقات که توسط موسسه فرهنگی قرآن وعترت ثقل اکبر زرندیه برگزار گردید گروههای مختلف سنی حضور داشته وباهم به رقابت پرداختند. وی خاطرنشان کرد اختتامیه این مسابقات روز پنج شنبه مورخ94/2/10 در محل حسینیه حضرت خدیجه(س) برگزار خواهد شد واز نفرات برتر تقدیر بعمل خواهد آمد.

   

  جوانمرد در حاشیه این مسابقات  فعالیتهای قرآنی را از مهمترین و موثرترین برنامه های فرهنگی برشمرده وافزود: 4 موسسه فرهنگی قرآن وعترت با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در این شهرستان فعالیت می نمایند که توانسته اند قدمهای تاثیرگذار ومفیدی را در راستای ترویج فرهنگ قرآنی بردارند.

 • فراخوان هشتمین همایش شعر انتظار استان مرکزی

  زرندیه میزبان هشتمین همایش شعر انتظاراستان مرکزی

  همزمان با نیمه شعبان سالروز ولادت قائم آل محمد(ص) حضرت مهدی موعود(عج) هشتمین همایش شعر انتظار استان مرکزی با حضور شعرا وادبای استان مرکزی در شهرستان زرندیه برگزار می گردد.

  به گفته رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه فراخوان این همایش از تاریخ 94/1/30 در تمامی شهرستانهای استان مرکزی توزیع ودبیرخانه این همایش تا 30 اردیبهشت ماه سال جاری آماده دریافت آثار شعرا و ادبای ولایتمدار استان می باشد.

  جوانمرد گفت: اختتامیه این همایش عصرروز یکشنبه مورخ 94/3/10 در محل سالن فرمانداری شهرستان زرندیه برگزار خواهد شد. دبیر هشتمین همایش شعر انتظار استان مرکزی افزود: به 10 اثر برگزیده این همایش علاوه بر لوح تقدیر و تندیس همایش مبالغ نقدی اهداء خواهد شد. وی رونمایی از کتاب هفت دوره همایش شعر انتظاراستان مرکزی را از برنامه های جنبی این همایش ذکر کرده وابراز امیدواری نمود با برگزاری چنین همایشهای بتوان قدمهای موثری در راه ترویج فرهنگ دینی وبالاخص فرهنگ مهدوی برداشت.

  وی ادامه داد شعرای استان می توانند آثار خود را در موضوعات مهدویت و ولایت پذیری، جهان در انتظار موعود، دل سروده ای انتظار و شوق دیدار به دبیرخانه این همایش واقع در شهرستان زرندیه، شهر مامونیه، اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ویا به نشانی الکترونیکی  zarandieh.ershad@gmail.comارسال نمایند.

  جوانمرد شعر مهدوی وشعر انتظار را یکی از گونه های شعر منقبتی وشعر آئینی عنوان نموده وگفت: سابقه ی شعرآئینی در کشور ما به قرنها پیش باز میگردد ونمونه هایی از این نوع شعر را می توان در اشعار کسایی مروزی، سنایی، رودکی وبعدها در اشعار سعدی وحافظ وحتی سلمان ساوجی مشاهده نمود. وی ادامه داد پیروزی انقلاب اسلامی ایران موجب تولد دوباره وگسترش و بلوغ شعر آئینی در میان شاعران معاصر بویژه شعر روز شده است.

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • سومین عصر شعر ریحانه در زرندیه برگزار شد.

   به مناسبت ولادت باسعادت ام ابیها حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها، هفته­ی مادر و زن و هفته­ی هنر انقلاب اسلامی سومین عصر شعر ریحانه عصر روز سه شنبه مورخ 25/1/94 در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار گردید.

  در این مراسم که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن ادبی شهرستان زرندیه برگزار شد، شعرای شهرستان زرندیه و میهمانانی از انجمن ادبی شهر جدید پرند به قرائت تازه ترین سروده های خویش در وصف حضرت فاطمه(س) و مقام شامخ مادر و زن پرداختند.

  رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در حاشیه این برنامه شعر و ادبیات را بسیار تاثیرگذار در حفظ و اشاعه فرهنگ دینی و مذهبی دانسته و هنر انقلابی و دینی را هنری متعالی خواند. وی ضمن گرامیداشت هفته­ی هنر انقلاب اسلامی، رسالت شعرا و هنرمندان بسیجی و متعهد را بسیار خطیر و جهت دهنده عنوان نمود و خاطر نشان کرد این هنرمندان بسیجی و انقلابی بودند که صحنه های هنرمندی شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس را ثبت و ظبط کردند.

  جوانمرد حضرت فاطمه(س) را الگوی همه­ی زنان مسلمان دانست و ابراز امیدواری نمود تمام زنان مومن و پاکدامن ایران اسلامی با سرمشق قرار دادن زندگی سراسر معنویت آنحضرت در راه نیل به سبک زندگی اسلامی و فاطمی قدم بردارند.

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • همدلی و همزبانی دولت و ملت موجب دستیابی امنیت ملی می‌شود

  احمد جوانمرد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، با اشاره به الزمات تحقق شعار سال، اظهار کرد: به نظر می‌رسد نامگذاری امسال با شعار دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی فرصتی گرانبها برای مجموعه‌ی قوای کشور و به ویژه دولت به‌عنوان سکاندار اجرایی کشور از سویی و ملت ایران به‌عنوان «صاحبان کشور» از سوی دیگر است.

  وی افزود: شعار امسال با تقویت عنصر اعتماد متقابل بین خود و شکل‌دهی هرچه بهتر و کامل‌تر فضای همکاری و همدلی عنوان شده تا گام‌های مهم و بزرگی در مسیر پیشرفت بردارند که در این صورت کشور در مقابل توطئه‌های دشمنان مصون خواهد شد.

  جوانمرد برطرف کردن شکاف میان دولت و ملت که می‌توان آن را از جمله شکاف‌های فعال در جامعه دانست و اظهار کرد: به‌منظور دستیابی به اهداف انقلاب اسلامی، همدلی و همزبانی دولت و ملت و برطرف کردن شکاف بین این دو از جمله ضروریات است که در نهایت منجر به دستیابی به امنیت ملی خواهد شد.

  وی با اشاره به اینکه وظیفه دولت و ملت همکاری صمیمانه و اعتماد متقابل است، که به فرموده مقام معظم رهبری اگر این همکاری و اعتماد دو سویه باشد، یقیناً همه‌ آنچه را که جزء آرزوهای ما است دست‌یافتنی خواهد بود و ثمرات آن دیده خواهد شد، افزود: هرچه بین ملت و دولت صمیمیت بیشتر و همکاری بیشتر و همدلی بیشتری باشد، کارها بهتر پیش خواهد رفت.

  وی ادامه داد: در همین راستا باید به یکدیگر اعتماد کنند؛ هم دولت، ملت را به معنای واقعی کلمه قبول داشته باشد و ارزش و اهمیت و توانایی‌های ملت را به درستی بپذیرد، هم ملت به دولت که کارگزار کارهای اوست به معنای حقیقی کلمه اعتماد کند.

  جوانمرد در ادامه به راهکارهای تقویت شعار سال اشاره کرد و یادآورشد: پذیرش جایگاه والای ملت و توانایی‌های عظیم آن از سوی دولت و استفاده از این نیروی عظیم در مسیر پیشرفت کشور و حل مشکلات از جمله مسائل مهم در این زمینه است که  مورد تأکید دائمی رهبری بوده تا جایی که پیشرفت کارها را در صورت سپرده شدن آن به مردم میسر دانستند.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه در ادامه اتحاد و ایجاد اعتماد متقابل از دیگر راه‌های تقویت شعار سال و همدلی و همزبانی بیان کرد.

  وی اضافه کرد: جامعه‏‌اى که اعتماد و اطمینان متقابل وجود ندارد، افراد و گروه‌ها، به جاى اندیشیدن به خدمت و سازندگى، بخشى از نیروها و امکانات خویش را صرف مقابله با بخشى دیگر و شبهه زدایى از ذهن دیگران مى‏‌کنند و پاره‌‏اى دیگر از امکانات صرف نظارت و مراقبت هرچه بهتر و بیشتر بر رقیب مى‌‏شود و بخشى صرف نظارت‏ برخود کنترل‏‌گران مى‏‌‌شود.

   

  رئیس اداره ارشاد زرندیه در پایان، یکی از راه‌های اعتمادسازی را انتقادپذیری دانست و افزود: دولت می‌تواند با ایجاد فرصت‌های متعدد برای ملت انتقادات و پیشنهادات آنان را شنیده و ضمن رفع نواقص و کاستی ها در راستای اعتمادسازی بیشتر قدم بردارد.

 • برنامه های روز هنر انقلاب اسلامی

   

  روز پنج شنبه  بیستم فروردین ماه 94 همزمان با سالروز شهادت شهید سید مرتضی آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه حجه الاسلام باقری امام جمعه زاویه، حجه الاسلام عبداله پور مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه زرندیه، مصباحی شهردار زاویه، سرگرد مهجوری فرماندهی سپاه ناحیه زرندیه، میرگلوبیات رئیس بنیاد شهید، قشقایی رئیس آموزش وپرورش، شعبانلو از اعضای شورای شهر زاویه، علیپور جانشین فرماندهی سپاه زرندیه وتعدادی از خانواده های معظم شهداء در گلزار شهدای شهر زاویه حضور یافته وبه عطر افشانی وگلباران مزار شهداء بویژه مزار هنرمند شهید محمد ضیائی پرداختند.

   

  شایان ذکر است مسئولین حاضر همچنین در منزل شهیدان تشکری و ضیائی حضور پیدا کرده واز خانواده های معظم آنان دلجویی نمودند.

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • جشن بزرگ کوثردر مامونیه برگزار می گردد.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، روز چهارشنبه 19 فروردین، بمناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرای اطهر(س) و سلاله ی پاکش خمینی کبیر(ره) و روز مادر جشن بزرگ کوثر در محل سالن ورزشی مدرسه شهید مطهری شهر مامونیه برگزار خواهد شد.

  در این مراسم که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، حوزه مقاومت بسیج خواهران الزهرا(س)، شهرداری وشورای اسلامی شهر مامونیه برگزار میگردد. حجه الاسلام والمسلمین دکتر هادی از اساتید حوزه ودانشگاه به سخنرانی خواهد پرداخت.

  شایان ذکر است اجرای برنامه های متنوع و شاد توسط گروههای هنری سازمان صداوسیما از دیگر برنامه های این جشن می باشد.

  جوانمردرئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هدف از برگزاری این مراسم را پاسداشت مقام شامخ بی بی دو عالم حضرت صدیقه کبری(س) و امام خمینی (ره) وهمچنین گرامیداشت هفته زن و مادر عنوان نمود وی حضرت زهرا(س) را الگوی تمام زنان و مادران مسلمان دانسته وابراز امیدواری کرد زنان مسلمان با سرمشق قرار دادن زندگی هرچند کوتاه اما پر از معنویت ایشان در مسیر کمال و معنویت قدم بردارند.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه