فیلتر
 • گزارش تصویری اجرای تعزیه شهادت امام علی(ع)

   

  به همت انجمن تعزیه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ، همزمان با سالروز شهادت امام علی (ع) مراسم تعزیه شهادت امام علی (ع) توسط گروه تعزیه یاس کبود، در محل امامزاده سید منصور(ع) شهر مامونیه برگزار گردید. در این مراسم علاوه برعموم مردم شریف شهر مامونیه وشهرهای اطراف سرکار خانم دکتر میرگلوبیات نماینده مردم شهرستانهای زرندیه وساوه در مجلس شورای اسلامی واحمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هم حضور داشتند.

 • برپایی ایستگاه هنر همزمان باراهپیمایی روز قدس

  اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با راهپیمایی روز جهانی قدس اقدام به برپایی ایستگاه هنردر شهر مامونیه  نمود که با استقبال قابل توجه شرکت کنندگان در راهپیمایی قرار گرفت.

  در این ایستگاه هنرمندان رشته های خوشنویسی وطراحی ونقاشی حضور یافته وبه اجرای زنده هنری پرداختند.

  حضور واستقبال نوجوانان وجوانان وهمچنین تعدادی از مسئولین شهرستان در ایستگاه مذکور از نکات قابل توجه بود.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه با حضور در محل این ایستگاه زبان هنر را زبانی رسا وتاثیرگذارعنوان نموده وافزود ما می بایست ارزشها وآرمانهای خود را با ابزار هنر به نسلهای بعدی منتقل نماییم تا از تاثیرگذاری و ماندگاری بیشتری برخوردار گردد. وی ضمن تقدیر از حضور هنرمندان بسیجی در این برنامه هنرمندان را افرادی تاثیرگذار در همه ی صحنه های انقلاب ونظام معرفی نمود.جوانمرد گفت هنرمندان مومن ومتعهد هرجا که احساس نیاز نموده اند حضور یافته ونقش خود را به نحو احسن ایفا کرده اند

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • قلم معرف زبان معرفت انسان‌ها

   

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد زرندیه گفت: شهرستان زرندیه از معدود شهرستان‌ها در سطح کشور است که دارای انجمن قلم با حدود یکصد عضو از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، شعرا و اصحاب رسانه است،این نهاد به مناسبت فرا رسیدن روز قلم نشست تخصصی با اعضای این انجمن در روز یکشنبه ۱۴ تیرماه در محل این اداره برگزار می‌کند.

  احمد جوانمرد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، زرندیه در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، ضمن تبریک فرا رسیدن روز قلم  به تمامی صاحبان اندیشه، گفت: قلم معرف زبان معرفت انسان‌ها و بیانگر فکر، اندیشه و شخصیت صاحبان قلم است.

  وی بابیان این مطلب که قلم زبان دوم انسان است و نعمتی از جانب خداوند، اظهار کرد: قلم بیانگر هویت ملت‌هاست و مردم ملل مختلف با بهره‌گیری از این ابزار الهی خواهند توانست آداب و رسوم و فرهنگ خود را به دیگر ملل عرضه کنند، در واقع قلم تریسم کننده خطوط  فکری، سیاسی، اجتماعی و ادبی ارباب ادب و معرفت است.

  وی با تأکید بر اینکه قلم حلقه اتصال فرهنگ‌، اندیشه‌ و ترجمان فکر و هنر است ادامه داد: گاهی تأثیر قلم، از تأثیر زبان بیشتر، ماندنی‌تر و بدون تردید آثار ارباب قلم بوده که فرهنگ‌ها به کتاب، کتابخانه‌ها و تمدن‌ها تبدیل شده است؛ ازاین رو خداوند متعال، انبیای گرامی و پیامبران اولوالعزم خود را با کتاب و صحف فرستاده است.

  جوانمرد قلم را عامل استقامت و پایداری و استواری دین و دولت و نهایتاً موجب برقراری زندگی شایسته دانست و اعلام کرد: درحقیقت، پایداری دولت‌ها در پایداری و استحکام ارباب قلم و ادب است به گونه‌ای که قلم همیشه جهان‌گستر بوده و دایره نادانی‌ها و سستی‌هارا کاهش و جهان آگاهی را توسعه داده و به نادیده‌ها و ناشنیده‌ها اشاره می‌کند؛ ازاین رو انسان در این قسمت از جهان است که می‌تواند زندگی انسانی و نه فقط زندگی  نباتی و حیوانی را تجربه کند.

  جوانمرد تأکید کرد: قلم منبع تغزیه و خاستگاه بسیاری ازهنرها محسوب و نقش بسزایی در رشد و تعالی فرد و جامعه دارد، تئاتر، سینما و دیگر هنرهای دارای متن و سناریو، به قلم نویسندگان حاذق و باتجربه با مضامین بسیار اخلاقی و انسانی محتاج است.

  وی بابیان اینکه صاحبان قلم و اندیشه، رسالتی بزرگ را در طی قرون و اعصار متمادی ایفا کرده‌اند و دارای مسئولیتی بس سترگ هستند، مطرح کرد: کسی که قلم به دست می‌گیرد باید بداند که مورد سؤال قرار خواهد گرفت؛ چرا که گاهی یک کلمه، یک جمله، یک دیالوگ و... چنان تأثیر شگرفی بر روی فرد می‌گذارد که می‌تواند مسیر زندگی وی را تغییر دهد؛ پس اهل قلم می‌بایست بسیار دقیق ، ظریف و با مطالعه به قلم فرسایی بپردازند.

  جوانمرد در پایان ادامه افزود: شهرستان زرندیه از معدود شهرستان‌ها در سطح کشور است که دارای انجمن قلم با حدود یکصد عضو است که اعضای این انجمن را اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور، ادبا، شعرا، اصحاب رسانه، نویسندگان و... تشکیل می‌دهند، این نهاد به مناسبت فرا رسیدن روز قلم نشست تخصصی با اعضای این انجمن در روز یکشنبه 14 تیرماه در محل این اداره برگزار می‌کند.

   

   

 • اجرای تعزیه در مامونیه بمناسبت شهادت امام علی(ع)

  همزمان با ایام شهادت امام(ع) مراسم تعزیه خوانی از شانزدهم تا بیست وسوم ماه مبارک رمضان در محل امامزاده سید منصور(ع) شهر مامونیه برگزار میگردد.

  به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، در شبهای شانزدهم، هفدهم، نوزدهم، بیست ویکم و بیست وسوم ماه مبارک رمضان مجالس تعزیه شهادت حضرت حر(رحمه ا...)، شهادت حضرت علی اکبر(ع)، شهادت حضرت عباس(ع)، شهادت حضرت علی(ع) وشهادت حضرت فاطمه(س)در محل آستان مقدس امامزاده سیدمنصور(ع) شهر مامونیه توسط گروه تعزیه یاس کبود اجرا خواهد شد.

  جوانمرد هدف از برگزاری این مراسمات را ارج نهادن به مقام شامخ اهل بیت عصمت وطهارت(ع) و انتقال مفاهیم و ارزشهای مذهبی ودینی به نسل جوان با زبان هنر عنوان نمود.

  وی هنر تعزیه را از گونه های هنرهای نمایشی ذکر نموده و افزود: هنر تعزیه با سابقه حداقل دویست، سیصدساله در کشور ما دارای جایگاه ویژه ای میان علاقمندان و عموم مردم می باشد.

  رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه با اشاره به تشکیل جلسات انجمن تعزیه شهرستان در سال جاری از فعالیت بیش از 30 گروه تعزیه  در این شهرستان خبر داده و ابراز امیدواری نمود با راه اندازی شورای ارزشیابی و نظارت بر اجرای تعزیه شهرستان در آینده ای نزدیک بتوان گروههای تعزیه را سازماندهی کرد تا نظارت بیشتری بر اجرای بهتر هنرتعزیه در شهرستان صورت گیرد.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه