فیلتر
 • مراسم دعای عرفه برگزار میگردد.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه  مراسم دعای پر فیض  عرفه امام حسین (ع) روز چهارشنبه  اول مهرماه در محل بوستان شهدای گمنام شهر مامونیه برگزار می گردد.

   

  شایان ذکر است این مراسم ساعت 15:30 روز چهارشنبه با مداحی حاج علی تیموری برگزار خواهد شد.

 • دومین همایش فرهنگی ادبی روستا برگزار می گردد.

  به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه دومین همایش فرهنگی ادبی روستا بمناسبت روز روستا همزمان با هفته دفاع مقدس و عید سعید غدیر خم روز سه شنبه مورخ 94/7/7 در محل سالن اجتماعات روستای علیشار از توابع بخش خرقان شهرستان زرندیه استان مرکزی برگزار میگردد.

  در این همایش که با حضور مسئولین، نویسندگان، شعرا، ادبا، پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت، فرهیختگان وعموم مردم ولایتمدار شهرستان و استان برگزار خواهد شد برنامه های متنوع فرهنگی هنری از قبیل شعر خوانی، آشنایی با فرهنگ و گویش منطقه، اجرای سرود و موسیقی محلی اجرا می گردد.

  برگزاری نمایشگاه جنبی شامل صنایع دستی، آثار نویسندگان و شعرای منطقه، عکس شهداء و ایثارگران، توانمندیهای منطقه، و همچنین خاطره گویی یادگاران هشت سال دفاع مقدس، گلباران مزارشهداء و دیدار با خانواده های معظم شهداء از دیگر برنامه های این همایش است.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هدف از برگزاری این همایش را در وهله اول ارج نهادن به مقام شامخ شهداء و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و نخبگان و مشاهیر شهرستان و بخش خرقان عنوان نموده و افزود: حفظ و صیانت از فرهنگ و آداب و رسوم بومی و محلی مسئولیت خطیری است که بر عهده ادارات و ارگانهای فرهنگی بویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. وی ادامه داد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه سعی نموده در این راستا اقداماتی را انجام دهد که برگزاری این همایش که برای سال دوم برگزار خواهد شد، برگزاری همایش منطقه ای شعر و موسیقی محلی، تاسیس انجمن قلم و برگزاری جلسات تخصصی این انجمن، برپایی نمایشگاه آثار مکتوب نویسندگان و شعرای شهرستان در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و ... از آنجمله می باشد.

  جوانمرد ضمن تقدیر و تشکر از همکاری اعضاء انجمن قلم شهرستان، بخشداری خرقان، کانون فرهنگی هنری، دهیاری واعضای شورای اسلامی روستای علیشار ابراز امیدواری کرد با برگزاری چنین همایشهای بتوان قدمهای موثری درعمل به منویات مقام معظم رهبری(حفظ الله)، و پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برداشت.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • چهل وسومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه چهل وسومین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان روز چهارشنبه مورخ94/6/18 در محل دانشگاه آزاد اسلامی  واحد زرندیه برگزار شد.

  در این جلسه که با دستور جلسه ارائه راهکارهای عملی پیرامون ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و نماز ونیایش در مدارس ودانشگاههای تشکیل شده بود حجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن اشاره به جدی گرفتن مباحث حجاب وعفاف و اقامه نماز در مدارس و دانشگاهها، بر لزوم اجرایی شدن مصوبات شورای فرهنگ عمومی توسط نهادهای ذیربط تاکید نمودند. ایشان فضاسازی سطح شهرها را با نصب بنر و پلاکارد، برپایی نماز جماعت در مدارس، دانشگاهها و ادارات، وتوجه ویژه مدیران و مسئولین به این دومقوله را از راهکارهای عملی ترویج آنها دانست.

  محمد کردی فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه فرهنگ سازی از درون خانواده ها را با آگاه سازی خانواده نسبت به اهمیت این دو مقوله مهمترین و موثرترین راهکار عنوان نموده وافزود با تصویب آئین نامه اجرایی قانون امر به معروف و نهی از منکر کشور قدم بسیار بزرگی در راستای مقابله با آسیبهای اجتماعی از جمله مسئله حجاب و عفاف برداشته شده است.

  وی تغییر نگرش جامعه به مسئله حجاب وعفاف، مشارکت بین بخشی و نظارت ارشادی را ازجمله راهکارهای موثر در این مقوله برشمرد.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز در ابتدای این جلسه ضمن تشریح دستور جلسه  بر اهمیت موضوع صحه گذاشته و افزود: تقویت باورهای دینی، الگوسازی برای نوجوانان وجوانان ، تعیین استاندارد برای نوع پوشش، برگزاری جلسات هم اندیشی وآزاد اندیشی در مدارس و دانشگاهها، تشکیل گروه مشاورین جوان برای مسئولین، تشویق افراد باحجاب و مقید در مناسبتهی مختلف، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و غیره از جمله مواردی است که می تواند در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و نماز موثر واقع شود.

  برگزاری جلسات مشورتی با اولیاء دانش آموزان وتشریح مسائل فرهنگی

  تشکیل کارگروه تخصصی حجاب وعفاف در آموزش و پرورش

  برگزاری نماز جماعت در مدارس و دانشگاهها

  استفاده از ظرفیت هنرمندان واصحاب فرهنگ و هنر

  و برگزاری مسابقات فرهنگی هنری در مدارس و دانشگاهها از جمله مصوبات این جلسه بود.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان صبح روز دوشنبه مورخ 94/6/16 در محل فرمانداری شهرستان زرندیه برگزار شد.

  محمد کردی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در این جلسه بر لزوم افزایش اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان که مبنای ارتقای درجه کتابخانه ها می باشد تاکید کرد. وی با اشاره به افتتاح کتابخانه موقت امام حسن مجتبی(ع) شهر مامونیه برلزوم ساخت و تجهیز ساختمان اصلی متابخانه مذکور نیز تاکید نمود.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیز تعداد کتابخانه ها و کتابخوانان یک منطقه را از شاخص های فرهنگی آن عنوان نموده و بر لزوم ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی تاکید داشت. وی توجه به افزایش تعداد کتابخوانان را بر افزایش کتابخانه ها اولویت داده و برپایی نمایشگاههای کتاب، ایجاد پیک کتاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی واهداء کتاب را از جمله راهکارهای ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی عنوان نمود.

  جوانمرد برگزاری چندین نمایشگاه کتاب در سطح شهرستان، مراجعه فروشندگان کتاب به درب منازل شهروندان، برگزاری مسابقات کتابخوانی در مناسبتهای مختلف و اهداء کتاب به مجموعه ها و افراد مختلف را از جمله فعالیتهای این اداره در این راستا عنوان نمود.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه