فیلتر
 • برپایی ایستگاه نقاشی همزمان با راهپیمایی13 آبان

  به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه روز چهارشنبه 13 آبانماه سال جاری همزمان با راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ایستگاه نقاشی در محل جنب مسجد صاحب الزمان(عج) شهر مامونیه برپا گردید که مورد استقبال بسیاری از دانش آموران شرکت کننده در راهپیمایی واقع گردید.

 • اولین عصر شعر عاشورایی در مامونیه برگزارشد.

  اولین عصر شعر عاشورایی به مناسبت هفته بسیج و به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه در سالن شورای اسلامی شهر مامونیه برگزار شد.

  در این مراسم که با حضور شعرا، ادباء نویسندگان، عموم مردم و تعدادی از مسئولین شهرستان یرگزار گردید، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: محرم دژ مستحکم عقیدتی شیعیان است و این فرهنگ دینی در جامعه نهادینه شده است.

   احمد جوانمرد با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) که "این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است"افزود: دشمنان ایران اسلامی سعی در تضعیف باور های دینی و اعتقادی مردم دارند و با انواع بدعت گذاری ها در مراسمات مختلف دینی و مذهبی، سعی دارند مردم را از اهداف والا و متعالی این مراسمات دور كنند.

   وی اظهار داشت: رشد و شکوفایی و غنای ادبیات فارسی حداقل در بخش مرثیه سرایی مدیون تاثیر فرهنگ عاشورا است و این مهم در اشعار شعرا محسوس و آشکار است.

  جوانمرد در ادامه گفت: قدیمی‌ترین مرثیة فارسی در رثای حسین بن علی(ع) از کسایی مروزی (قرن چهارم) بوده است. سپس ناصر خسرو، سنایی و قوامی و انوری و... با اشعار خود به آستان حضرت اباعبدالله (ع) ابراز ارادت کرده اند. وی با اشاره به قصیده معروف خاک وخون آغشته لب تشنگان کربلاست  از سلمان ساوجی، این شاعر بلندآوازه را از ارادتمندان  به سرور و سالار شهیدان دانست.

   در ادامه این مراسم، شعرای شهرستان و آقایان استاد سید علی اصغر موسوی، مجید تال، حامد تجری از قم به قرائت اشعار خود پرداختند که مورد توجه حاضرین در مراسم قرار گرفت.

   در پایان حکم اعضای شورای کانون بسیج هنرمندان توسط فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ناحیه زرندیه ودیگر مسئولین به آنها اعطا شد.

   

  اسامی شعرخوانان مراسم:

  آقای سیدعلی اصغر موسوی

  آقای وجیه الله خواستگار

  آقای ولی الله صفری

  آقای مجید تال

  آقای حامد تجری

  آقای حسین فرجی

  آقای هادی بیابانی

  آقای محمد دلیریان

  آقای سعید رحیمی

  خانم ملیکا توکلیان

  خانم مرضیه شاکر

  خانم سمیرا یکه تاز

  خانم شقایق گورانی

   خانم ترگل تنها

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • دعوتنامه اولین عصر شعر عاشورایی

  اولین عصر شعر عاشورایی شهرستان زرندیه

  با حضور شعرا، ادباء وفرهیختگان شهرستان زرندیه

  میهمانان ویژه:  استاد سیدعلی اصغر موسوی نظریه پرداز شعر آئینی کشور از قم

                     آقای مجید تال شاعر برجسته کشوری از قم

                     آقای حامد تجری از قم

  زمان: سه شنبه 93/9/4  ساعت 16

   

  مکان: مامونیه، سالن شورای اسلامی شهر

 • جلسه نقد کتاب در مامونیه برگزارشد.

   

   

  جلسه نقد کتاب دانشنامه خرقان تالیف آقایان دکتر خسرو امیرحسینی و محمدعلی چراغی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، عصر روز چهارشنبه مورخ 93/8/28 در محل کتابخانه عمومی امام علی (ع) شهر مامونیه برگزار گردید.

  در این مراسم که با حضور دکتر رحیم طاهر و دکتر سیدمهدی طباطبائی به عنوان ناقد، حجه الاسلام والمسلمین عبدالله پور مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه زرندیه، دکتر خسرو امیرحسینی و استاد محمد علی چراغی مولفین کتاب دانشنامه خرقان و جمع کثیری از شعراء، ادبا، نویسندگان و علاقمندان به فرهنگ و ادبیات برگزار شد، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: تعداد کتابخوانان، سرانه مطالعه، تعداد کتابخانه ها و اعضای آنها از اصلی ترین و مهمترین شاخصه های فرهنگی یک جامعه می باشند. وی با اشاره به فعالیت انجمنهای ادبی، وبلاگ نویسان و انجمن قلم در این شهرستان، وجود نخبه های ادبی، دانشگاهی و ... را از شاخصه های فرهنگی و ادبی این شهرستان عنوان نمود.

  جوانمرد برگزاری جلسات نقد کتاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی، عضویت رایگان کتابخانه های عمومی، برگزاری مسابقه پیامکی با موضوع کتاب، برپایی نمایشگاههای متعدد کتاب در سطح شهرستان را از جمله فعالیتهای تاثیرگذار در توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی این اداره ذکر کرد وابراز امیدواری نمود با برگزاری چنین برنامه های بتوان شاهد تاثیرات فرهنگی مثبتی در سطح شهرستان زرندیه بود.

  شایان ذکر است در انتهای این برنامه از کتابخوانان برتر، اعضاء نمونه کتابخانه ها، جوانترین عضو کتابخانه و ... با اهداء جوائزی تقدیر بعمل آمد.

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • جلسه نقد کتاب دانشنامه ی خرقان برگزار می گردد.

   

  بدینوسیله از شعرا، ادبا، نویسندگان، فرهیختگان، اعضاء انجمن قلم، انجمن ادبی، انجمن وبلاگ و تمامی علاقمندان دعوت بعمل می آید در جلسه نقد کتاب (دانشنامه ی خرقان) تالیف آقایان خسرو امیرحسینی و محمد علی چراغی  که بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی ساعت 16 روز چهارشنبه مورخ 93/8/28 در محل کتابخانه عمومی امام علی (ع) شهر مامونیه برگزار خواهد شد شرکت فرمایند. قدوم سبز شما را ارج می نهیم.

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • افتتاح نمایشگاه کتاب در مامونیه

  در اولین روز از هفته کتاب وکتابخوانی نمایشگاه کتابی در محل کتابخانه عمومی امام علی(ع) شهر مامونیه برپا گردید.

  رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در مراسم افنناح این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه تعداد 1000 عنوان  کتاب در 3000جلد با 20 درصد تخفیف در معرض بازدید عموم قرار گرفته است که علاقمندان می توانند از امروز به مدت 10 روز از ساعت7/30 صبح لغایت 18 از این نمایشگاه دیدن نمایند.

  جوانمرد ابراز امیدواری کرد با برگزاری نمایشگاههای کتاب و برنامه های مختلف فرهنگی از جمله برگزاری مسابقات کتابخوانی، مسابقه پیامکی ، عضویت رایگان کتابخانه هاو... قدمهای موثری در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی برداشته شود.

  وی تعداد کتابخوانان هر جامعه را از مهمتریت شاخصه های فرهنگی آن جامعه ذکر نموده و خاطرنشان کرد با پیگیریهای بعمل آمده کتابخانه های عمومی شهرهای زاویه و خشکرود نیز احداث و راه اندازی خواهد شد.

   

  شایان ذکر است قبل از افتتاح نمایشگاه کتاب مراسم زنگ کتاب نیز با حضور مسئولین در مدرسه اندیشه مامونیه برگزار گردیده و جلسه نقد کتابی هم روز چهارشنبه مورخ 93/8/28 در محل کتابخانه عمومی برگزار خواهد شد.

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • نشست ادبی بسیج در زرندیه برگزارشد.

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وکانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه نشست ادبی بسیج به مناسبت هفته بسیج روز یک شنبه مورخ92/9/3 درمحل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

  در این نشست که باحضورمسئولین شهرستان ،شعرای بسیجی،اعضای انجمن های ادبی مهر زرندیه وانجمن...

 • تکلیف بسیج فراتر از وظائف نظامی است.

  سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت:حضور پر رنگ و موفق بسیج در جنگ تحمیلی، ارزش بسیج را بیش از گذشته کرد  ازاین رو، بیشتر مردم، بسیج را به عنوان نهادی نظامی می شناسند. باید توجه داشت که ...

 • معرفی شهید هنرمند

  شهید محمد ضیائی
  اهل شهر زاویه شهرستان زرندیه
   
  تخصص هنری: ....
 • جلسه انجمن کتابخانه های عمومی زرندیه برگزارشد.

  جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی وکمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان زرندیه روز سه شنبه مورخ92/8/28 در محل سالن جلسات فرمانداری زرندیه برگزار گردید.

  در این جلسه که همزمان با بیست ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید....

 • نمایشگاه کتاب با بیش از 30000 جلد کتاب در زرندیه

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نمایشگاه کتابی با بیش از 30000 جلد کتاب در محل مدرسه شهید مطهری شهر مامونیه بر پا گردید.

  درمراسم افتتاحیه این نمایشگاه که....

 • اولین سوگواره عکس محرم (گوشی همراه) در زرندیه برگزار میگردد.

  به مناسبت ایام سوگواری سرور وسالار شهیدان حضرت ابا عبداله الحسین(ع)ویاران با وفایش اولین سوگواره عکسهای موبایلی در موضوعات... 

 • فراخوان اولین سوگواره عکس محرم (گوشی همراه)

  فراخوان اولین سوگواره عکس محرم (گوشی همراه)

   موضوعات:

 • نشست اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه برگزار شد.

  به مناسبت 14آبان روز فرهنگ عمومی وهفته احیاء امر به معروف ونهی از منکر نشست اصحاب فرهنگ وهنر با عنوان عاشورای حسینی،فرهنگ عمومی ساعت 10 صبح روز...

 • چهاردهم آبان روز فرهنگ عمومی گرامی باد.

  سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به مناسبت چهاردهم آبان روز فرهنگ عمومی گفت: فرهنگ عمومی نظام واره ی....

 • برگزاری همایش شیر خوارگان شهرستان زرندیه

  همزمان با سراسر کشور همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی توسط کانون فرهنگی و هنری شهدای مامونیه مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی راس ساعت 14 روز جمعه مورخ 3/9/91 با حضور جمع کثیری از مادران دارای فرزند خردسال ملبس به لباس نمادین و به یاد حضرت علی اصغر کودک خردسال ابا عبدا... الحسین شهید دشت نینوا در محل سالن ورزشی اداره تربیت بدنی شهرستان زرندیه  با تاکید بر اصل مردمی بودن مراسمات محرم  و بروز و ظهور عواطف و احساسات پاک معنوی با بهره گیری از فرصت ها و ظرفیت های معنوی برگزار گردید.

 • فلسفه قیام عاشورا

  حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه با تشریح فلسفه قیام عاشورا بیان داشتند که با اندكي دقّت ملاحظه می شود كه امام(ع) علّت و انگيزه قيام خويش را، مبارزه با منكرات فراوان در جامعه اسلامي و تبليغ و ترويج معروف در بين مسلمانان، اعلام ميكنند