فیلتر
 • تقدیر مسئولان از اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در سال 1393

   تعدادی از مسئولان استانی وشهرستانی در سال 1393 به بهانه های مختلف با اهداء لوح از اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تقدیر بعمل آوردند که از آن جمله لوح تقدیرمدیران کل فرهنگ وارشاد اسلامی، کتابخانه های عمومی، مشاور وزیر ارشاد ودبیرستادعالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستاد دهه فجر استان، فرماندار، رئیس اداره آموزش وپرورش و مدیراداره برق شهرستان می باشند.

  به امید رضایتمندی حضرت باریتعالی، حضرت ولیعصر(عج) وعموم مردم با فرهنگ و هنر دوست شهرستان زرندیه،  ان شاء الله

   
 • برگزاری چهارمین سوگواره شعر فاطمی در زرندیه

  چهارمین سوگواره شعر فاطمی شهرستان زرندیه به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه، عصر روز چهارشنبه مورخ 93/12/20 در محل بخشداری مرکزی زرندیه برگزار شد.

  در این همایش که با حضور حجه الاسلام علم الهدی امام جمعه ، قناتی معاون فرماندار،فیاضی بخشدار،میرگلوبیات رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران، مهندس مصباحی شهردار زاویه،سرگرد مهجوری فرماندهی سپاه ناحیه زرندیه، حافظ کمال رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، قشقایی رئیس اداره آموزش وپرورش و...برگزار گردید، شعرا و ادبای انجمن های ادبی شهرهای رباط کریم و پرندبه همراه شعرا وادبای شهرستان زرندیه به قرائت تازه ترین سروده های خود در وصف حضرت صدیقه ی کبری (س) پرداختند.

  جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هدف از برگزاری این سوگواره را ارج نهادن به مقام شامخ ام ابیها حضرت  فاطمه زهرا(س) و حفظ و اشاعه ی فرهنگ فاطمی با استفاده از ابزار شعر و هنر عنوان نمود.

  جوانمرد حضرت زهرا(س) را الگوی تمام زنان مسلمان و اسوه ی صبر و وفاداری دانسته و ابراز امیدواری کرد زنان و دختران مسلمان با الگو قرار دادن زندگی هر چند کوتاه اما پر مغز آنحضرت در راستای نیل به سبک زندگی اسلامی و فاطمی قدم بردارند.

  لازم به ذکر است در این مراسم معنوی وباشکوه، از مادر شهیدان جاویدالاثر داود اقلیمی و ابوالفضل رنجبر  تقدیر بعمل آمده و همچنین جوایز نفرات برتر مسابقه نامه ای به پیامبراعظم(ص) اهداء گردید.

   

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • چهارمین سوگواره شعر فاطمی در مامونیه برگزار میگردد.

  به گفته ی احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به مناسبت ایام فاطمیه چهارمین سوگواره شعر فاطمی در شهر مامونیه برگزار می گردد.

  جوانمرد از حضور و شعر خوانی شعرا و ادبای انجمن های ادبی شهرهای رباط کریم و پرند در این سوگواره خبر داده و هدف از برگزاری این سوگواره را ارج نهادن به مقام شامخ ام ابیها حضرت  فاطمه زهرا(س) و حفظ و اشاعه ی فرهنگ فاطمی با استفاده از ابزار شعر و هنر عنوان نمود.

  جوانمرد حضرت زهرا(س) را الگوی تمام زنان مسلمان و اسوه ی صبر و وفاداری دانسته و ابراز امیدواری کرد زنان و دختران مسلمان با الگو قرار دادن زندگی هر چند کوتاه اما پر مغز آنحضرت در راستای نیل به سبک زندگی اسلامی و فاطمی قدم بردارند.

  وی در ادامه از برگزاری مراسم مذکور در ساعت 16 روز چهارشنبه مورخ 93/12/20 در محل سالن اجتماعات بخشداری مرکزی خبر داد.

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • برگزاری مراسم بیست و دومین سالگردتاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد

   

  مراسم بیست ودومین سالگرد تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد، عصر روز پنج شنبه مورخ 93/12/14 با حضور حجه الاسلام ذوالفقاری مسئول دبیرخانه رسیدگی به کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی ، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی  و مدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان زرندیه در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.

  حجه الاسلام ذوالفقاری مسئول دبیرخانه ی رسیدگی به کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی در این مراسم  گفت: اصلی ترین فاکتور موفقیت در فعالیتهای اجتماعی بویژه فعالیتهای فرهنگی ولایتمداری است و هر کس پیروی از ولی فقیه زمان را سرلوحه ی فعالیتهای خویش قرار دهد قطعا موفق خواهد بود. وی با اشاره به یکی از اسماء حضرت فاطمه زهرا(س) که محدثه می باشد ارتباط آنحضرت با جبریئل را در زمان کوتاه زندگی بعد از پدر بزرگوارش یادآور شد. ذوالفقاری ضمن گرامیداشت بیست ودومین سالگرد تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجدعنوان داشت در حال حاضر تعداد500 کانون فرهنگی هنری در سطح استان فعال می باشند.

  جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم ضمن تقدیر از فعالیتهای فرهنگی صورت گرفته در مساجد، مساجد را پایگاه اصلی فعالان فرهنگی دانسته و ادامه داد بر هیچ کس پوشیده نیست که مساجد چه نقش مهمی را در همه ی صحنه های انقلاب و دفاع مقدس ایفاء نموده اند. وی با اشاره به این جمله از حضرت امام(ره) که" مساجد سنگر است سنگرها را حفظ کنید" بر لزوم حفظ این سنگرها در حال حاضر که درگیر جنگ نرم هستیم تاکید نمود.

   

   

  در این مراسم علاوه بر تقدیر از تمامی مدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان زرندیه از آقای مهدی اسماعیلی مدیر کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) روستای قاسم آباد و خانم ناهید لاله کانی مدیر واحد خواهران کانون فرهنگی هنری شهدای خشکرود بصورت ویژه تقدیر بعمل آمد.

   

 • برگزاری آخرین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در سال 93

  آخرين جلسه مشترك انجمن کتابخانه هاي عمومي و كميته نهضت مطالعه مفيد شهرستان زرنديه در سال جاري، به رياست فرماندار شهرستان زرنديه و با حضور اعضاء‌ روز یک شنبه مورخ 93/12/10 در محل فرمانداري شهرستان زرنديه تشکيل شد.

  محمد كردي  فرماندار شهرستان زرنديه که رياست انجمن کتابخانه هاي اين شهرستان را نيز بر عهده دارد، با اشاره به اهميت کتابخواني و مطالعه گفت: براي غني سازي اوقات فراغت جوانان و گسترش مؤلفه هاي فرهنگي در جامعه، بايد به کتاب و کتابخواني بيشتر توجه شود.

  وي اظهار داشت: برنامه ريزان و مسئولان در بحث کتاب و کتابخواني، بايد بر اساس مسئوليت هاي خود، به رفع نيازها نيز بپردازند.

  فرماندار شهرستان زرنديه در ادامه بيان كرد : یکی از شاخصه های مهم که در حوزه فرهنگی کلان کشور، استانها و شهرستانها را می سنجند و ارزیابی می کنند همین حوزه کتاب و کتابخوانی است.

  رئيس انجمن كتابخانه هاي عمومي و نهضت مطالعه مفيد شهرستان زرنديه در ادامه بيان كرد : با توجه به افتتاح كتابخانه باقر العلوم شهر خشكرود به مناسبت دهه مبارك فجر ،‌شاهد افزايش سرانه مطالعه شهرستان در سطح استان باشيم كه اميدواريم با تكميل شدن و افتتاح كتابخانه زاويه در سال آينده اين ميزان افزايش بيشتري داشته باشد .

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هم در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از حسن توجه مسئولین شهرستان به مقوله ی فرهنگ و بویژه فرهنگ کتاب و کتابخوانی از زحمات همه ی عزیزانی که در آغاز ساخت کتابخانه ی شهر زاویه و افتتاح کتابخانه بافر العلوم(ع) شهر خشکرود نقش داشته اند تشکر نمود. وی راه اندازی کتابخانه ی سیار را در شهرستان بویژه در مناطق محروم بخش خرقان بسیار مفید و تاثیرگذار ارزیابی نمود.

  جوانمرد همکاری وتعامل بین بخشی را در راستای فعالیتهای فرهنگی، علی الخصوص ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی خواستار شده و آن را یک اصل مهم در فعالیتهای فرهنگی عنوان نمود.

  جوانمرد دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه  با بيان اينكه خانواده،جامعه،دولت،مدارس و رسانه ها نقش اساسي در ترويج فرهنگ مطالعه و افزايش سرانه مطالعه در جامعه و كشور دارند افزود:گسترش کتاب و  کتاب ‏خوانی برای حفظ فرهنگ انسانی و تقویت قدرت خلاقیت انسان تاثیر فراوانی دارد و نباید مشکلات روزمره مانع از خواندن کتاب شود.

  وی در ادامه گفت : مدیران دستگاه های ذیربط می بایستی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان فعالیت بیشتری داشته باشند .

  خانم طباطبايي رئيس كتابخانه هاي عمومي شهرستان زرنديه نیز در اين جلسه بيان كرد : با وجود سه كتابخانه در شهرستان زرنديه رتبه اين شهرستان در استان به رتبه 5 ارتقاء يافت .

  وي همچنين بيان كرد :‌ با افتتاح كتابخانه خشكرود ، زيربناي مطالعه در شهرستان به 1205 متر مربع رسيد كه در استان با احتساب اين افزايش به رتبه 7 ارتقاء يافته ايم.

   

 • شب شعر فاطمی در آسیابک زرندیه برگزارشد.

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وهمکاری کانون فرهنگی هنری شهدای آسیابک شب شعرفاطمی با عنوان یاس کبود به مناسبت ایام فاطمیه اول روز یکشنبه مورخ92/12/25 در محل....

 • شب شعر یاس کبود درخشکرودبرگزارشد.

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وهمکاری کانون فرهنگی هنری شهدای خشکرود اولین شب شعر یاس کبود به مناسبت ایام فاطمیه ی اول روز شنبه مورخ92/12/24 درمحل....

 • برگزاری دو شب شعر فاطمی در زرندیه

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به مناسبت ایام فاطمیه اول، دو شب شعر فاطمی با عنوان (یاس کبود ) در...

 • فیلم مستند هنرمند شهید محمد ضیائی ساخته میشود.

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وکانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه روز چهارشنبه مورخ 92/12/14 با حضور در منزل شهیدان ضیائی ساخت فیلم مستند هنرمند شهید محمد ضیائی کلید زده شد.در این دیدار که باحضور ....

 • مراسم تجلیل از انجمن های فرهنگی وهنری شهرستان زرندیه

  مراسم اختتامیه اجرای نمایش صحنه ای طنز بگو که هنوزم عاشقی به کارگردانی و نویسندگی آقای مهدی کاردانپور و همچنین تجلیل از هنرمندان نمایش ، مسئولین انجمن های فرهنگی و هنری و تعدادی از مرتبطین حوزه فرهنگ و هنر راس ساعت  16 مورخ 91/12/22 با حضور اصحاب فرهنگ و هنر و جمعی از علاقمندان هنر نمایش در محل سالن اجتماعات شورای اسلامی مأمونیه برگزار گردید.

 • جلسه 32 شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه

  جلسه 32 شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه راس ساعت 9/30 روز پنجشنبه مورخ91/1217 با حضور اعضاء و به ریاست حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا علم الهدی امام جمعه شهرستان در محل دفتر امام جمعه برگزار گردید

 • بازدید ازمجتمع های فرهنگی وهنری شهرستان زرندیه

  راس ساعت 11 مورخ 91/12/16 پروژه  مجتمع های فرهنگی و هنری مأمونیه و زاویه مورد بازدید سرکار خانم دکتر میرگلوی بیات نماینده محترم مردم شهرستانهای ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت، در این بازدید که مسئولین انجمن های فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارباب جراید ، نمایندگان سازمان راه و شهرسازی و تعدادی ازمسئولین شهرستان حضور داشتند

 • برگزاری نشست تخصصی کارگروه فرهنگ و هنربمناسبت روز قلم

  بمناسبت 14 تیرماه روز قلم نشست تخصصی کارگروه فرهنگ و هنر شهرستان زرندیه(کارگروه قشر بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه) روزیکشنبه مورخ 94/4/14 در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار گردید.

  در این نشست که با حضور احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرگرد علیپور جانشین فرماندهی نیروی مقاومت بسیج ناحیه زرندیه و تعدادی از اصحاب فرهنگ وهنر و هنرمندان بسیجیان برگزار گردید، انتخابات هیئت رئیسه این کارگروه برگزار و آقایان جواد مظفری بعنوان رئیس، حسین فرجی بعنوان نائب رئیس و محمدرضا کمالی بعنوان ارزیاب انتخاب شدند.

  احمد جوانمرد دراین نشست ضمن گرامیداشت روز قلم، نویسندگان و اهل قلم را پرچمداران فرهنگ جامعه عنوان نموده و با اشاره به این جمله از حضرت امام(ره)که قلم نویسندگان از خون شهداء برنده تر و تاثیرگذارتر است، بر وظیفه سنگین آنان تاکید نمود. وی رصدآسیبها ومعضلات فرهنگی واجتماعی و ارائه راهکار جهت مقابله با آنها را از وظایف اصلی این کارگروه عنوان کرد.

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • چهل ودومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

  چهل ودومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

  جلسه 42 شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه روز پنجشنبه مورخ94/3/7 با دستور جلسه بحث وتبادل نظر پیرامون نحوه برگزاری مراسمات نیمه شعبان وسالگرد ارتحال حضرت امام (ره) در محل دفتر امام جمعه زرندیه برگزار گردید.

  حجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه ورئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در این جلسه گفت: نیمه شعبان یکی از اعیاد بزرگ و مهم ما شیعیان بوده و هست وما می بایست در این عید مبارک نسبت به برگزاری جشنهای اسلامی مبادرت بورزیم. ایشان دوری از معصیت وعدم استفاده از لوازم لهو ولعب را در این نوع جشنها از بدیهیات عنوان نمود.حاج آقا علم الهدی همچنین با تاکید بر برگزاری مراسمات سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بر روح بزرگ وملکوتی ایشان درود فرستاده وفرمودند با توجه به نزدیکی این دو مناسبت می بایست با ظرافت خاصی به هر دو مناسبت به نحو احسن پرداخت.

  مهندس کردی فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه ضمن تاکید برمردمی بودن برنامه های فرهنگی که بمناسبت های مذهبی برگزار می گردند، شورای فرهنگ عمومی را اتاق فکر شهرستان عنوان داشته و بر وظیفه سیاستگذاری این شورا در همه برنامه های فرهنگی هنری و مذهبی شهرستان اذعان نمودند. ایشان عمق بخشی به برنامه های فرهنگی هنری را در راستای پرمحتوی نمودن این گونه برنامه ها ضروری دانست. وی اخذ استعلام از فرمانداری، برای سخنرانانی که در برنامه های مختلف شهرستان دعوت میگردند را الزامی عنوان داشت.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیرشورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه، اهمیت دادن به مساجد در برگزاری برنامه های فرهنگی هنری و استفاده از پتانسیل موجود در مساجدرا از اصول موفقیت در اجرای برنامه های فرهنگی ومذهبی دانست.وی همچنین برگزاری برنامه های فرهنگی درمراکز تفریحی پر رفت و آمد و شلوغ مثل پارکها و...را فرصتی مناسب وایده آل برای فرهنگ سازی و پیشگیری از آسیبهای فرهنگی و اجتماعی عنوان نمود. جوانمرد ضمن تقدیر و تشکر از همه کسانی که نسبت به برگزاری جشن ها و برنامه های فرهنگی هنری در سطح شهرستان اقدام می نمایندخاطرنشان کرد اخذ مجوزهای لازم از مرجع ذیصلاح بویژه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی را فراموش ننمایند.

  شایان ذکر است برگزاری هشتمین همایش شعر انتظار استان مرکزی، محفل انس با قرآن کریم در مسجدجامع زاویه،جشن میلاد حضرت قائم در جوار مزار مطهر شهدای گمنام مامونیه، اعزام عموم مردم به مرقد حضرت امام(ره)و... از جمله برنامه های شهرستان زرندیه در این ایام می باشد.

  سیاستگذاری و صدور مجوز توسط شورای فرهنگ عمومی در برگزاری مراسمات فرهنگی، هنری، مذهبی و...

  استفاده از مراکز تفریحی برای برگزاری مراسمات فرهنگی، هنری، مذهبی و...

  کمک به مردمی برگزار شدن مراسمات مذهبی و جشنهای دینی توسط نهادهای ذیربط

  مصوبات این جلسه بود.

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

   

 • مراسم محفل انس با قرآن در زاویه برگزار شد.

  به مناسبت بیست و ششمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) مراسم محفل انس با قرآن به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه با همکاری کانون فرهنگی هنری شهدای زاویه و هیئت امنای مسجدجامع وامام جمعه زاویه با حضور قاری بین المللی حاج حبیب الله پوراحمدی پنجشنبه شب مورخ94/3/14در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد.

  حجه الاسلام والمسلمین باقری امام جمعه شهر زاویه در این مراسم نورانی امام خمینی را مردی بزرگ و شجاع  معرفی نموده وافزود: این مرد فرزانه توانست با حرکت انقلابی خود جهان را تحت تاثیر قرار داده  و تاریخ ساز شود. آنچنان که هنوز هم پس از سالها تاثیرات فکری ایشان را در حرکتهای انقلابی دنیا شاهد هستیم.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نیز در این مراسم، حفظ و اشاعه اهداف و آرمانهای امام راحل را از ضروریات دانسته و بر لزوم توجه جدی مسئولین و آحاد مردم انقلابی و ولایتمدار به این موضوع تاکید کرد.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • گزارش تصویری اختتامیه شعر انتظار

  هشتمین همایش شعر انتظار استان مرکزی روز دوشنبه مورخ94/3/11 با حضور مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی، نماینده مردم شهرستانهای زرندیه وساوه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان وجمع کثیری از شعرا، ادبا وعلاقمندان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

 • برپایی نمایشگاه پوستر حجاب وعفاف در زرندیه

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نمایشگاه پوستر حجاب وعفاف با عنوان حجاب از ضروریات اسلام که حاوی نظرات مراجع اسلام در خصوص حجاب وعفاف می باشد به مناسبت  21 تیرماه روز حجاب وعفاف در محل مسجد جامع آسیابک  برپا گردیده شود.

  رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هدف از برگزاری این نمایشگاه را گرامیداشت 21 تیرماه روز عفاف و حجاب وتسعه وترویج فرهنگ حجاب وعفاف عنوان نمود.

  جوانمرد حجاب و عفاف را یکی از شاخصه های مهم فرهنگی جامعه اسلامی دانسته و افزود: این شاخصه مهم مختص بانوان نبوده و آقایان هم می بایست در راستای حفظ و صیانت از این فرهنگ قدم بردارند. وی یکی از اهداف اصلی شبکه های ماهواره ای دشمنان را ضربه زدن به این فرهنگ بیان نموده وگفت آنها به خوبی می دانند که فقط با ایجاد رخنه در خانواده ها و بروز مسائل و مشکلات اخلاقی می توانند به اعتقادات و ارزشهای این مردم لطمه وارد نمایند.

  جوانمرد بهترین و اولین پایگاه برای مبارزه با بدحجابی و بی حجابی را خانواده ها معرفی کرده و ادامه داد این خانواده ها هستند که می توانند با حساسیت ودقت نظر بیشتر در این خصوص قدمهای موثری را بردارند.

   

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • جشن حماسه ماندگار در شهر پرندک شهرستان زرندیه برگزار شد.

  به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، جشن حماسه ماندگار روز شنبه مورخ 94/3/2 در محل مسجد جامع شهر پرندک شهرستان زرندیه برگزار شد.

  در این مراسم که با مشارکت وهمکاری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و شورای اسلامی شهر وشهرداری پرندک برگزار شد، سید ناصر حسینی پور از جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ونویسنده کتاب "پایی که جاماند" حضور داشت وبه ایراد سخنرانی پرداخت.

  در این جشن باشکوه علاوه بر سخنرانی حسینی پور وحجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه پرندک ذاکر اهل بیت حاج علی اصغرمحمودی به مولودی خوانی ومدح اهل بیت (ع) پرداخت که با استقبال حاضرین مواجه گردید.

   

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

   

   

 • جشن بزرگ کوثردر زرندیه برگزار شد.

  این جشن با همکاری و مشارکت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ، حوزه بسیج خواهران ناحیه زرندیه، شورای اسلامی شهر و شهرداری مامونیه روز چهارشنبه مورخ94/1/19 در محل سالن ورزشی مدرسه شهید مطهری مامونیه برگزار گردید.

   

  دراین مراسم که به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) وسلاله پاکش خمینی کبیر(ره) وهفته گرامیداشت مقام شامخ مادر وزن برگزار گردید حجه الاسلام والمسلمین دکتر هادی از اساتید حوزه ودانشگاه به سخنرا نی پرداخته وگروه های مختلف هنری اجرای برنامه نمودند. در این برنامه به 14 نفر از کسانی که اسامی آنان فاطمه وزهرا بود سکه طلا اهدا گردید..

  نماینده مردم ساوه و زردیه در مجلس شورای اسلامی دراین جشن گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) را بزرگ بانوی جهان اسلام و جامع کمالات دانست و افزود: زنان مسلمان ایران زمین با الگو قرار دادن و تاسی از زندگی پر از خیر و برکت بانوی آب و آئینه، به بلندترین قله‌های کمال انسانی راه خواهند یافت.

  وی گفت : حضرت زهرا(س)، الگوی تمام زنان و مادران مسلمان است و امیدواریم زنان مسلمان با سرمشق قرار دادن زندگی ایشان در مسیر کمال و معنویت قدم بردارند.

  میرگلوبیات افزود : بانوان جامعه باید با تاسی از سیره و منش حضرت زهرا (س) شیوه همسرداری و تربیت فرزندان  صالح را الگوی خود قرار دهند.

  وی با اشاره به هجمه دشمنان که  بیشتر جوانان و فرزندان ما را هدف قرار داده است،  افزود : مادران باید با الگوگیری ازحضرت فاطمه زهرا (س) در جهت تربیت صحیح  فرزندان خود گام بردارند.

  نایب رییس فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد : زن ایرانی امروز به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی و تأسی جستن از شخصیت والای حضرت فاطمه زهرا(س) در اوج عزت و موفقیت قرار دارد تا حدی که توانسته به عنوان یک الگوی تمام عیار به جهانیان معرفی شود.

  حجت الاسلام والمسلمین دکتر "مهدی هادی" از اساتید حوزه و دانشگاه نیز به تشریح ابعاد مختلف شخصیتی حضرت فاطمه (س) پرداخت.

  وی سبک زندگی فاطمی را بهترین شیوه زندگی برای نسل جوان دانست و افزود: در این سبک زندگی ارزش‌های اسلامی در بین جوانان تقویت شده و اهرمی برای مقابله با تهاجم فرهنگی است.

  رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نیز هدف از برگزاری این مراسم را پاسداشت مقام شامخ بی بی دو عالم حضرت صدیقه کبری(س) و امام خمینی(ره) و همچنین گرامیداشت هفته زن و مادر عنوان کرد.

  "احمد جوانمرد" حضرت زهرا(س) را الگوی تمام زنان و مادران مسلمان دانست و ابراز امیدواری کرد که زنان مسلمان با سرمشق قرار دادن زندگی هرچند کوتاه اما، پر از معنویت ایشان در مسیر کمال و معنویت قدم بردارند.

  جشن بزرگ کوثر به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و مشارکت حوزه بسیج خواهران ناحیه زرندیه، شورای اسلامی شهر و شهرداری مامونیه در سالن ورزشی مدرسه شهید مطهری مامونیه برگزار شد.

   

  دراین مراسم که به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و سلاله پاکش خمینی کبیر(ره) وهفته گرامیداشت مقام شامخ مادر و روز زن برگزار شد، به 14 نفر از کسانی که اسامی آنان فاطمه و زهرا بود سکه طلا اهدا شد.

   

 • تور بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تعداد 20 نفر از اعضاء کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان روز دوشنبه مورخ94/2/21 به محل برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اعزام واز این نمایشگاه بازدید نمودند.

   

 • عصرشعر رمضان

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه بمناسبت ایام شهادت امام علی (ع) عصرشعر رمضان روز سه شنبه مورخ94/4/16 در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار گردید.

  در این همایش که با حضور تعدادی از مسئولین و شعرا و ادبای شهرستان زرندیه برگزار گردید شاعران این شهرستان به قرائت تازه ترین سروده های خود در وصف امیرمومنان امام علی (ع) پرداختند.

   

  رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در مراسم ماه مبارک رمضان را ماه قرآن، عبودیت و خودسازی عنوان نمود و شبهای قدر را فرصتی بسیار مغتنم برای نزدیکی هرچه بیشتر به حضرت حق دانست. احمد جوانمرد افزود: ماه مبارک رمضان بهار قرآن است و ماهی است که در آن قرآن نازل شده است. وی قرآن را چراغ راه مسلمانان دانسته و این کتاب آسمانی را بهترین پناهگاه بندگان مقرب الهی عنوان نمود.

 • هفتمین همایش شعر انتظار استان مرکزی برگزارشد.

  به مناسبت نیمه شعبان سالروز میلاد با سعادت منجی عالم بشریت ،حضرت مهدی موعود (عج) هفتمین همایش شعر انتظار استان مرکزی روز چهارشنبه مورخ 93/3/21 در محل سالن اجتماعات....

 • افتتاح نمایشگاه فرهنگی هنری فجر در مامونیه

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در دومین روز از دهه مبارک فجر نمایشگاه فرهنگی هنری فجر با حضور مهندس کردی فرماندار،حجه الاسلام سیدمحمدی امام جمعه پرندک، حجه الاسلام باقری امام جمعه زاویه وتعدادی از مسئولین شهرستان در محل کتابخانه عمومی شهر مامونیه گشایش یافت.

  به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این نمایشگاه که با هدف بزرگداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برگزار گردید تعداد 30 اثر کاریکاتور با موضوع فرار شاه معدوم، 60 پوستر در موضوعات فساد قبل از انقلاب و مقایسه قبل و بعد از انقلاب، کتابهایی که در موضوع انقلاب اسلامی ایران نگاشته شده وبیش از 500 اثر صنایع دستی به معرض نمایش عموم گذاشته شده است.

  وی افزود این نمایشگاه از امروز تا پایان دهه مبارک فجر صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان می باشد.

  شایان ذکر است در برپایی این نمایشگاه اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ، کمیسیون بانوان و خانواده فرمانداری و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه نیز همکاری نموده اند.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه