فیلتر
 • نشست شعر و موسیقی امام مهربانیها برگزارشد.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نشست شعر و موسیقی امام مهربا نیها همزمان با سالروز ولادت ثامن الحجج حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار شد.

  در این نشست که یا حضور احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، اعضای انجمن ادبی ققنوس زرندیه و تعدادی از شعرای انجمن ادبی شهر جدید پرند برگزار شد، شعرا و ادبای حاضر تازه ترین سروده های خود را قرائت نمودند.

  در این نشست ادبی، هنری علاوه برشعر خوانی، آقایان حمید راسخ و علیرضا کاتبی از هنرمندان شهرستان به اجرای موسیقی پرداختند.

  احمد جوانمرد در این نشست ضمن تبریک میلاد باسعادت امام رضا(ع)، آنحضرت را چشم و چراغ ایران اسلامی دانسته و افزود شاعران وادیبان این مرز و بوم همواره با ابراز ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به این خانواده تمسک جسته و از عنایات این بزرگواران بهره مند شده اند. وی راز ماندگاری بیشتر شعرای گذشته را گفتن شعر در وصف ومدح ائمه و اهل بیت (ع) عنوان نمود.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • دومین جلسه کارگروه فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه دومین جلسه کارگروه فرهنگ وهنر شهرستان عصر روز یکشنبه مورخ94/6/1 در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار شد.

  در این جلسه که با دستور شناسایی مسائل ومعضلات فرهنگی شهرستان تشکیل شده بود رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ارائه راهکار عملی را درکنار شناخت مسئله راهگشا دانسته و افزود تشکیل جلسات کارگروه فرهنگ وهنر به مثابه اتاق  فکری برای شهرستان می باشد که می تواند برای جلسات مهمی چون جلسات شورای فرهنگ عمومی، جلسات مجمع بسیج شهرستان ، کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی شهرذستان و ستاد احیاء امر به معروف ونهی از منکر شهرستان دستور سازی نماید.

   

  جوانمرد در ادامه بیان کرد اعضای این کارگروه از نخبگان و شاخه های مختلف فرهنگی هنری هستند که می توانند با استفاده از ابزار هنر در راستای رفع مشکلات فرهنگی شهرستان راهکار ارائه نمایند.

  وی شناخت مسئله و تشخیص درد فرهنگی را از مهمترین مراحل فعالیت فرهنگی عنوان کرده وافزود هیچ گونه فعالیت فرهنگی بدون رعایت سیر اجرایی(بررسی، شناخت، ارائه راهکار، و رفع موانع) مثمر ثمر نخواهد بود. جوانمرد فعالیتهای فرهنگی را دیربازده توصیف کرده و ادامه مسئولین و فعالان فرهنگی در اجرای وظیفه خطیر خود می بایست بسیار صبورانه عمل نمایند.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

   

 • اولین یادواره شهدای گمنام و432 شهید شهرستان زرندیه برگزار شد.

   اولین یادواره شهدای گمنام و432 شهید شهرستان زرندیه روز جمعه مورخ 94/5/31 در محل مسجد علی ابن ابیطالب(ع) شهر مامونیه برگزار شد.

  در این مراسم معنوی که به همت مسئولین شهرستان و بصورت ستادی برگزار شد، حجت‌الاسلام سید حسین مومنی در آئین معنوی یادواره 432 شهید شهرستان زرندیه گفت: مهم‌ترین پیام شهدا حفظ اسلام و ارزش‌های اسلامی و تبعیت از ولی فقیه است که حافظ انقلاب و کشور است. از این رو دشمن به دنبال هدف قرار دادن این ارزش‌هاست.

  وی با اشاره به اینکه شهدا معامله‌گر با خدا بودند و به همین دلیل هم خدا آنها را به این مقام رساند، بیان کرد: آنچه بر همه ما تکلیف است، ترویج فرهنگ شهادت و تداوم راه شهدا که همان تداوم قیام سیدالشهداست.

  وی با تاکید بر مطالعه وصیت‌نامه شهدا و تحقیق در سیره این مجاهدان راه خدا، تصریح کرد: در وصیت‌نامه شهدا دنیایی از مطالب مفید و ارزشمند نهفته است و باید ضمن مطالعه در بین نسل جوان نیز ترویج دهیم.

  به گفته وی دشمن شاد کردن در شرایط کنونی عمل خلاف نسبت به وصایا و پیام شهداست و این گونه عمل کردن قطعا دشمن را به اهداف خود خواهد رساند.

  حجت‌الاسلام مومنی با تاکید بر اینکه باید یادواره‌های شهدای ما خروجی داشته و صرفا یک مراسم نمادین برگزار نشود، یکی از وظایف فعالان حوزه ایثار و شهادت را تبیین و بررسی پیام شهدا که در وصیت‌نامه‌های آنان مطرح شده است دانست و افزود: لازم است که اتاق‌های فکری به همین منظور تشکیل ‌شود تا به درستی تبیین و در مراسم این چنینی به مردم بازگو شود، قطعا با این شرایط یادواره شهدا خروجی مثبتی خواهد داشت.

  وی با تاکید بر پرداختن به سیره اخلاقی، عبادی و سیاسی شهدا در یادواره‌هایی که برای سبکبالان عاشق برگزار می‌شود، افزود: مهم‌ترین انتظار شهدا از بازماندگان قافله شهیدان پاسداری از اسلام با تبعیت از ولی فقیه است و سوال این است که ما چقدر در تحقق پیام شهدا تلاش کرده‌ایم؟

  مومنی تصریح کرد: یادواره‌های شهدا باید در جامعه تاثیرگذار باشد و خروجی آن که یک کار فرهنگی است، باعث تقویت اعتقادات و باورهای اعتقادی به ویژه نسل جوان شود.

  وی در ادامه با تجلیل از مقام شهید و شهادت اظهار کرد: اول کسی که وارد بهشت می‌شود شهید است و این رتبه‌ای است که خدای تعالی به مجاهدان در راهش عنایت کرده است.

  این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه شهید به‌ وجه‌الله نظر می‌کند، افزود: شهدا مقام عبودیت را درک کرده‌اند و این مقام عبودیت، مقام رضا را به دنبال دارد، درست همان گونه که برای امام حسین(ع) متجلی شد.

  به گفته وی بررسی در سیره عملی شهدا ما را متوجه این موضوع می‌کند که  شهدا از این سرمایه استفاده حداکثری را کرده‌اند و در مسیر ولایت و توحید قرار گرفته‌اند.

  فرماندار زرندیه نیز در این مراسم گفت: شهرستان زرندیه افتخار دارد که همزمان با دهه با عظمت کرامت میزبان برگزاری یادواره 432 شهید خونین‌بال به بهانه اولین سالروز تشییع و تدفین چهار شهید گمنام در این منطقه است که با همدلی بین دستگاه‌های اجرایی در قالب ستاد برگزاری مراسم اجرایی شد.

  محمد کردی با یادآوری نامگذاری سال جاری به عنوان همدلی و همزبانی ملت و دولت افزود: برگزاری چنین یادواره‌های تجلی واقعی همدلی و همزبانی است.

  وی با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا به صورت مستمر و طبق برنامه سالانه در شهرهای مختلف شهرستان برگزار می‌شود، تصریح کرد: فرا رسیدن اولین سالروز تشییع و تدفین شهدای گمنام در شهرهای مامونیه و پرندک بهانه‌ای شد تا این آئین معنوی به صورت نمادین و برای 432 شهید شهرستان برگزار شود.

  به گفته فرماندار زرندیه تجدید پیمان با آرمان‌های والای شهدا، ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و یادآوری جان‌فشانی‌های شهدا و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس، قدرشناسی از خانواده‌های معظم و معزز شهدا و گسترش روحیه همدلی و تعاون از اهداف برگزاری این مراسم است.

  وی برگزاری چنین آئین‌هایی را عاملی برای انتقال فرهنگ ایثار و مجاهدت در راه خدا دانست و تصریح کرد: از مهمترین برکات بزرگداشت مقام شهید استمرار مکتب حسینی به عنوان تنها مکتب نجات‌بخش بشریت است.

  کردی خاطر نشان کرد: شهیدان با ایثار و از خودگذشتگی موجب استحکام پایه‌های انقلاب شدند و برگزاری یادواره شهدا تجلیل از مقام کسانی است که با ایثارگری خود در هشت سال دفاع مقدس موجب بالندگی نظام و انقلاب شدند.

  وی حرکت در مسیر تعالی شهدا را از دیگر اهداف برگزاری یادواره شهدای عزیز دانست و افزود: برگزاری یادواره‌های شهدا تجدید پیمان دوباره با آرمان‌ها و اهداف شهداست که نقش موثری در فضاسازی معنوی جامعه و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان دارد.

  شهلا میرگلوبیات نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی هم در مراسم باشکوه سربلندی و اقتدار میهن ایران اسلامی و توسعه و آبادانی امروز جمهوری اسلامی و پیشرفت در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری را مدیون جان‌فشانی و رشادت رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس دانست. 

  وی با اشاره به برنامه دشمن در ضربه زدن به انقلاب اسلامی گفت: جنگ تحمیلی از جمله اهداف دشمن برای براندازی نظام بود که به یاری خدا و رهبری امام با جانفشانی رزمندگان پیروزمندانه پایان یافت.

  وی تصریح کرد: البته ملت ایران همواره در حال مبارزه هستند. امروزه شیوه جنگ تغییر پیدا کرده است و از جنگ نظامی به جنگ فرهنگی و جنگ نرم تبدیل شده که به مراتب بصیرت بیشتری برای مقابله با آن نیاز است.

  به گفته وی تنها راهکار برای مقابله با جنگ نرم الگوبرداری از سیره شهدایی است که در جنگ نظامی دشمن تا دندان مسلح را مجبور به پذیرفتن شکست کردند.

  میرگلوبیات خاطر نشان کرد: زنده و پویا نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت بر همه ما تکلیف است و از هیچ تلاشی دریغ نکنیم که سعادت خود و اقتدار کشور در آن است.

  امام جمعه زرندیه نیز گفت: این شهرستان 432 شهید در دوران انقلاب و دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده است.

  حجت الاسلام محمدعلی علم‌الهدی افزود: شهرستان زرندیه افتخار دارد 480 جانباز، 10 آزاده، 72 شهید دانش‌آموز و 19 شهید جاویدالاثر را به انقلاب تقدیم کند که این مدال افتخاری بزرگ برای این خطه از میهن اسلامی است.

  وی با بیان اینکه احیای امر به معروف و نهی از منکر درخواست شهداست، افزود: برگزاری این یادواره‌ها رساندن این پیام است و تلنگری برای تداوم خطر سرخ شهداست.

  امام جمعه زرندیه ولایتمداری را از دیگر پیام‌های شهدا دانست و افزود: شهدا در تبعیت از ولی‌فقیه  و برای حفظ اسلام جان خویش را از دست داد و این درس بزرگی برای ماست.

   

  این مراسم که در مسجد علی‌ابن‌ابیطالب(ع) شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه برگزار شد با حضور چشمگیر مردم این شهرستان به ویژه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران روبرو شد.

  پخش کلیپ با موضوع دفاع مقدس، نوحه‌خوانی در توصیف مقام شهدا توسط سید محسن بنی فاطمی، گلباران گلزار شهدای گمنام در شهرهای پرندک و مامونیه، تجلیل از خانواده 19 شهید از شهدای جاویدالاثر شهرستان با اهدای لوح تقدیر، رونمایی از ماکت عملیات خیبر و قرائت شهر از برنامه‌های جانبی این یادواره بود.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • فراخوان مسابقه وبلاگ نویسی قرار دیدار

  بدینوسیله  از کلیه علاقمندان به مسابقات وبلاگ نویسی دعوت بعمل می آید در مسابقه وبلاگ نویسی "قراردیدار" که با موضوع نماز برگزار می گردد شرکت فرمایند.

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • اعزام 92 نفر از فعالان کانونهای فرهنگی مساجد به اردوی اصفهان

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه تعداد 92 نفر از فعالان کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان زرندیه به اردوی فرهنگی اصفهان اعزام شدند.

   

  به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، این نفرات از شرکت کنندگان در طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستان سال جاری می باشند که از ابتدای تیرماه سال جاری در 23 پایگاه آغاز شده است. وی هدف از اعزام این نفرات به اردوی مذکور را تشویق شرکت کنندگان در برنامه های فرهنگی مساجد عنوان کرد.

 • دیدار خبرنگاران شهرستان زرندیه با امام جمعه

  خبرنگاران شهرستان زرندیه روز دوشنبه مورخ94/5/19 بمناسبت روز خبرنگار، به اتفاق رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با حجه الاسلام  والمسلمین علم الهدی امام جمعه شهرستان زرندیه دیدار نمودند.

  امام جمعه مامونیهدر این دیدار گفت: خبرنگاران برای درمان دردهای فرهنگی جامعه بکوشند.

  ایشان افزود: اصحاب رسانه و هنر و خبرنگاران باید برای درمان دردهای فرهنگی جامعه تلاش کنند.

   

  حجت الاسلام محمدعلی علم الهدی روز دوشنبه در دیدار با خبرنگاران شهرستان زرندیه افزود: فقر فرهنگی به مراتب بیش از فقر اقتصادی بر بدنه جامعه تاثیر می گذارد.
  وی افزود: خبرنگاران باید مشکلات جامعه را با شیواترین بیان و زبانی گویا به تصویر بکشند و پل ارتباطی سالم بین مردم و مسئولین باشند
  امام جمعه شهرمامونیه اظهار کرد: خبرنگاران باید وحدت رویه داشته و به عنوان سخنگوی مردم نیازهای اساسی و مهم رابه خوبی تشخیص داده و فراجناحی عمل کنند
  وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: امروزاگر آمریکا و1+5 رو در روی مسوولان کشور مذاکره می کنند، نشان از ابهت جمهوری اسلامی ایران است و اقتدار ملت ایران رانشان می دهد
  دراین مراسم که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزارشد، از تعدادی خبرنگاران این شهرستان با اهدای لوح و هدایایی، تقدیر به عمل آمد.

 • دیدار جوانمرد با تعدادی از خبرنگاران شهرستان زرندیه

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، جمعی ازاصحاب رسانه شهرستان زرندیه با رئیس ارشاد و فرهنگ اسلامی این شهرستان دیدار کردند.

   

  در این دیدار دوستانه که در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه شکل گرفت، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی، اصحاب رسانه را رابطان بین مسئولان و مردم دانست و گفت: خبرنگاران امانت دارانی هستند که وقایع را به اطلاع عموم می رسانند.

   

  اصحاب رسانه شهرستان زرندیه در این دیدار با بیان مشکلات کاری خود، به بحث و تبادل نظر پیرامون راه حل های موجود برای به حداقل رساندن این مشکلات پرداختند.

   

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه افزود: خبرنگاران منتقدان بی‌طرف و تأثیرگذار جامعه هستند که کشور را در رسیدن به اهداف عالیه خود یاری می‌رسانند.

  وی افزود: یک خبرنگار موفق همیشه در انعکاس اخبار خود بیطرفانه عمل ‌و در راستای اعتمادسازی میان خود و منابع خبری و مردم حرکت می‌کند.

  جوانمرد ادامه داد: یک خبرنگار باید به واقعیت یک رویداد دست یابد و همواره گام به گام حوادث، در حوزه کاری خود حرکت کند تا تحلیل‌های خود را به‌صورت کامل و رسا ارائه دهد.

  وی اضافه کرد: همچنین به‌مناسبت 17 مرداد سالگرد شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار از خبرنگاران این شهرستان تقدیر می‌شود.

   

  رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در پایان از فعالیت حدوداً 30 خبرنگار در قالب 7 نشریه محلی و چندین خبرگزاری معتبر در شهرستان زرندیه خبر داد.

 • جلسه انجمن تعزیه زرندیه برگزار شد.

  سومین جلسه انجمن تعزیه شهرستان زرندیه در سال جاری روز سه شنبه مورخ 94/5/13 در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار شد.

  در این جلسه که با حضور احمد جوانمرد رئیبس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و سرپرستان بیش از 20 گروه تعزیه برگزار گردید در خصوص مسائلی از قبیل چگونگی برگزاری سوگواره تعزیه شهرستان، نحوه صدور کارت عضویت انجمن وتشکیل شورای نظارت بر اجرای تعزیه در شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

  احمد جوانمرد در این جلسه بر رسالت خطیر اصحاب فرهنگ و هنر بویژه هنرمندان تعزیه در تقویت باورهای دینی آحاد مختلف جامعه بویژه نوجوانان و جوانان تاکید کرد. وی تضعیف باورهای دینی را از مهمترین عوامل بروز آسیبها و ناهنجاریهای فرهنگی، اجتماعی عنوان نمود و توجه به این مقوله را در مبارزه با تهاجمات فرهنگی دشمنان بسیارتاثیر گذار دانست.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه

  روز دوشنبه مورخ 94/5/12 جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

   

  به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه، همکاری اداره آموزش وپرورش شهرستان و دانشگاهها جهت عضویت دانش آموزان ودانشجویان در کتابخانه های عمومی شهرستان،ادامه عملیات ساختمانی کتابخانه عمومی شهر زاویه که توسط شهرداری این شهر در حال اجرا می باشد و افتتاح احتمالی این پروژه در دهه فجر سال جاری و همچنین نامگذاری کتابخانه مذکور  به نام مبارک امام حسن مجتبی (ع) از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

   

  جوانمرد در حاشیه این جلسه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از آموزه های مهم دین مبین اسلام دانسته وشاهد آنرا قرآن ، کتاب بزرگ وآسمانی مسلمانان عنوان نمود. وی افزود این که معجزه پیامبر اکرم(ص) کتاب قرآن می باشد اهمیت جایگاه کتاب را در این دین آسمانی نشان می دهد.

   

 • دیدار با خانواده معظم شهداء

  رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه روز سه شنبه مورخ 94/5/13 به اتفاق مهندس کردی فرماندار شهرستان زرندیه، حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک، سرگرد مهجوری فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج زرندیه، سرهنگ کاظمی فرماندهی انتظامی شهرستان زرندیه، مهندس حیدری شهردار مامونیه، آقای میرگلوبیات رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان زرندیه ، آقایان اخوان، شارق واطهاری، ریاست واعضای شورای اسلامی شهر مامونیه با حضور در منزل شهیدان بابایی وفروزش  با خانواده های ایشان دیدار و دلجویی نمودند.

 • انتقال اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به ساختمان جدید

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، این اداره از روز شنبه مورخ 93/5/3 در محل ساختمان جدید این اداره به نشانی مامونیه، میدان گلها، خیابان محتشم کاشانی، بلوار فرهنگیان مستقر گردیده است.

  لازم به توضیح است عملیات ساخت این ساختمان از سال 1384 شروع شده است که در حال حاضر فقط قسمت اداری آن قابل بهره برداری می باشد و تکمیل و تجهیز سالن آمفی تئاتر آن که درون این مجتمع پیش بینی شده است نیازمند حداقل 20/000/000/000 ریال اعتبار است که توجه ویژه مسئولین شهرستان و استان را می طلبد.

   

  به گفته رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه انجمنهای ادبی، تعزیه، موسیقی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، خوشنویسی، خبرنگاران، وبلاگ نویسان و سینمای جوان در محل مذکور مسقر و به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

   

 • جلسه38 شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

   

  سی وهشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه روز یکشنبه مورخ93/6/2 در محل دفتر امام جمعه شهرستان زرندیه برگزار شد.

  در این جلسه که با دستور بررسی مسائل و مشکلات جوانان شهرستان وارائه راهبردها تشکیل شده بود حجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اعتیاد، اشتغال،طلاق وحجاب را از مشکلات جوانان شهرستان برشمرده و بر لزرم توجه جدی خانواده ها و مسئولین به این مقوله ها تاکید نمود، ایشان با تاکید بر تسهیل ازدواج برای جوانان ، این موضوع را بسیار مهم ارزیابی نمودند.و بر لزوم فرهنگسازی در مدارس ودانشگاهها صحه گذاشتند.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز ضمن تشریح دستور جلسه از تشکیل کمیته پژوهش و کمیته فرهنگ و هنر بعنوان اتاق فکر شورای فرهنگ عمومی شهرستان خبر داده و ابراز امیدواری نمود بتوان با تحقیق میدانی و ارائه راهکارای عملی قدمهای موثری در راستای رفع مشکلات جوانان برداشت.

  تشکیل جلسات توجیهی برای دانشجویان جدیدالورود دانشگاههای شهرستان با حضور مسئولین ، و انجام تحقیق میدانی در خصوص مسائل ومشکلات جوانان از مصوبات این جلسه بود.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • دیدارامام جمعه خشکرود با رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی

  حجه الاسلام والمسلمین سرحدی امام جمعه خشکرود به همراه حاج ابوالفضل دلیری رئیس شورای اسلامی شهر خشکرود و مهندس رستمی  شهردار خشکرود روز یک شنبه مورخ93/5/26 در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاضر و با احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه دیدار و در خصوص مسائل فرهنگی شهرستان گفتگو نمودند.

  احمدجوانمرد در این دیدار روحانیت را پشتوانه حقیقی فعالیتهای فرهنگی بالاخص فرهنگ دینی عنوان نموده و تعامل بین ادارات و نهادهای مختلف را در پیشبرد اهداف فرهنگی نظام  موثر دانست. جوانمرد با اشاره به لزوم پایداری و صبر در فعالیتهای فرهنگی به دلیل دیر بازده بودن این نوع فعالیتها ، عزم ملی و مدیریت جهادی را در مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمنان بسیار مهم و سازنده بیان نمود.

  حجه الاسلام والمسلمین سرحدی امام جمعه شهر خشکرود نیز در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیتهای چشمگیر و موثر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، این اداره را به عنوان متولی اصلی فرهنگ شهرستان عنوان نموده و افزود انجام فعالیتهای فرهنگی تاثیرگذار مستلزم صرف هزینه، نیروی متخصص متعهد و فضاهای فرهنگی است که انشاءالله با پیگیری مسئولین خدوم و لایق شهرستان به این مهم دست خواهیم یافت.

  امام جمعه خشکرود با تاکید بر گسترش فرهنگ و معارف دینی و مذهبی در جامعه ، به روز بودن و همگامی با نسل جوان را در فعالیتهای فرهنگی ضروری دانست.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • برگزاری مسابقه عکس ترنم وصال در زرندیه

   

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با برگزاری مراسم تشییع و تدفین 4 شهید گمنام در شهرستان زرندیه که پایان هفته جاری انجام خواهد شد مسابقه عکس با عنوان ترنم وصال برگزار می گردد.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هدف از برگزاری این برنامه را علاوه بر ثبت و ضبط ارادت قلبی عموم مردم ولایت مدار شهرستان به شهداء بویژه شهدای گمنام، جذب مشارکت عمومی در اجرای برنامه های فرهنگی این مراسم  عنوان نمود.

  مسئول کمیته فرهنگی هنری ستاد تشییع و تدفین شهدای گمنام شهرستان افزود علاوه بر مسابقه مذکور، در نظر می باشد برنامه های متنوع فرهنگی هنری دیگری مانند سخنرانی، مداحی، شعر خوانی و ...صورت گیرد.

  جوانمرد شهداء را چراغ راه جامعه دانسته و بر لزوم صیانت از اهداف و آرمانهای شهداء و امام شهیدان تاکید نمود. وی حفظ و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل جوان  از جمله سلاحهای برنده و تاثیر گذار در برابر هجمه ی فرهنگی دشمنان عنوان نمود.

   

  شایان ذکر است علاقمندان شرکت در مسابقه عکاسی ترنم حضور ، میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی به نشانی www.ershadzarandieh.ir مراجعه نموده و یا با شماره 45229356 تماس حاصل نمایند.

 • جلسه کمیته فرهنگی هنری شهدای گمنام زرندیه

  جلسه کمیته فرهنگی هنری ستاد تشییع و تدفین شهدای گمنام شهرستان زرندیه روز سه شنبه مورخ 93/5/21 در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل و در خصوص برنامه های فرهنگی هنری  قابل اجراء تصمیم گیری شد.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و مسئول کمیته فرهنگی هنری ستاد ، در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداء هشت سال دفاع مقدس و امام شهیدان و اشاره  به این جمله از مقام معظم رهبری که امروز زنده نگه داشتن باد شهداء کمتر از شهادت نیست بر لزوم اجرای برنامه های فرهنگی هنری درخور و شایسته در مراسمات استقبال، تشییع و تدفین شهداء گمنام تاکید نمود.

  وی شهداء را چراغ راه جامعه عنوان نموده و صیانت از اهداف و آرمانهای آنها را از راهکارهای موثر در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان دانست. وی  انتقال ارزشهای دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت را به نسلهای سوم و چهارم انقلاب از ضروریات دانسته و این مهم را از وظایف تک تک مسئولین و آحاد مردم عنوان نمود.

  شایان ذکر است اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هنری، از جمله اجرای مراسمات سخنرانی ، دعا ، شعرخوانی، نمایش خیابانی و برگزاری مسابقات فرهنگی مختلف از مصوبات جلسه مذکور بود.

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

   

 • مراسم تقدیراز اصحاب رسانه زرندیه

  مراسم تقدیر از اصحاب رسانه شهرستان زرندیه با حضور آقای شاکری مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، مهندس کردی فرماندار شهرستان زرندیه ،حجه الاسلام اکبری امام جمعه موقت، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، مهندس حیدری شهردار مامونیه ، ریاست واعضاء شورای اسلامی شهر مامونیه واصحاب رسانه شهرستان زرندیه روز پنج شنبه مورخ93/5/16 در محل رستوران ستاره شمال مامونیه برگزار و از فعالان عرصه مطبوعات ورسانه با اهداء لوح وهدایایی تقدیر بعمل آمد.

   

   

 • مراسم روز خبرنگار در زرندیه

  به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به مناسبت 17 مرداد سالگرد شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار از خبرنگاران شهرستان زرندیه با حضور آقای شاکری مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی ، مهندس کردی فرماندار شهرستان و تعدادی از مسئولین محلی ظهر روز پنجشنبه مورخ 93/5/16 در محل رستوران ستاره شمال شهر مامونیه تقدیر به عمل می آید.

  جوانمرد در ادامه ضمن گرامیداشت یاد وخاطره خبرنگار شهید محمود صارمی ، افزود خبرنگاران منتقدان بی طرف و تاثیرگذار جامعه هستند که کشور را در رسیدن به اهداف عالیه خود یاری می رسانند. وی گفت یک خبرنگار موفق همیشه درانعکاس اخبار خود بیطرفانه عمل می نماید و در راستای  اعتماد سازی میان خود و منابع خبری و مردم حرکت می نماید.

  جوانمرد گفت: يك خبرنگار بايد به واقعيت يك رويداد دست يابد وهمواره گام به گام حوادث، در حوزه كاری خود حركت كند تا تحليل های خود را به صورت كامل و رسا ارائه دهد.

  وی در پایان از فعالیت حدودا 30 خبرنگار در قالب 7 نشریه محلی و چندین خبرگزاری معتبر در شهرستان زرندیه خبر داد.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • مدير موفق از آموزه‌های دينی جهت نيل به اهداف ارزشی بهره مي‌گيرد

   مدير موفق و اسلامی مديری است كه بتواند با همه توان از منابع انسانی و امكانات مادی برگرفته از آموزه‌های اسلامی جهت نيل به اهداف ارزشی اسلام به درستی بهره گيرد.احمد جوانمرد، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرنديه در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه مركزی، گفت:

 • انجمن تعزیه ی شهرستان زرندیه تشکیل می گردد.

  اولین نشست تعزیه خوانان شهرستان زرندیه ساعت 16/30 دقیقه روز یکشنبه مورخ92/6/3 درمحل.....

 • نشست دکترمیرگلوبیات با اصحاب رسانه شهرستان زرندیه

  نشست صمیمی دکترمیرگلوبیات نماینده مردم شهرستانهای ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی با خبرنگاران واصحاب رسانه شهرستان زرندیه در روز شنبه 92/5/26 در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار گردید در این نشست که....

 • گزارش تصویری بازدیدازطرح اوقات فراغت

  گزارش تصویری بازدیدازطرح اوقات فراغت کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان زرندیه – چهارشنبه  92/5/23

 • از خبرنگاران واصحاب رسانه شهرستان زرندیه تجلیل شد.

  روز چهارشنبه مورخ92/5/16 طی مراسمی باحضور حجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه شهرستان زرندیه واحمدجوانمرد سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه از تعدادی از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان.....

 • روز خبرنگار گرامی باد.

  هفدهم مرداد سالگردشهادت شهید محمود صارمی وروز خبرنگار گرامی باد.