فیلتر
 • مراسم دعای عرفه برگزار میگردد.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه  مراسم دعای پر فیض  عرفه امام حسین (ع) روز چهارشنبه  اول مهرماه در محل بوستان شهدای گمنام شهر مامونیه برگزار می گردد.

   

  شایان ذکر است این مراسم ساعت 15:30 روز چهارشنبه با مداحی حاج علی تیموری برگزار خواهد شد.

 • دومین همایش فرهنگی ادبی روستا برگزار می گردد.

  به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه دومین همایش فرهنگی ادبی روستا بمناسبت روز روستا همزمان با هفته دفاع مقدس و عید سعید غدیر خم روز سه شنبه مورخ 94/7/7 در محل سالن اجتماعات روستای علیشار از توابع بخش خرقان شهرستان زرندیه استان مرکزی برگزار میگردد.

  در این همایش که با حضور مسئولین، نویسندگان، شعرا، ادبا، پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت، فرهیختگان وعموم مردم ولایتمدار شهرستان و استان برگزار خواهد شد برنامه های متنوع فرهنگی هنری از قبیل شعر خوانی، آشنایی با فرهنگ و گویش منطقه، اجرای سرود و موسیقی محلی اجرا می گردد.

  برگزاری نمایشگاه جنبی شامل صنایع دستی، آثار نویسندگان و شعرای منطقه، عکس شهداء و ایثارگران، توانمندیهای منطقه، و همچنین خاطره گویی یادگاران هشت سال دفاع مقدس، گلباران مزارشهداء و دیدار با خانواده های معظم شهداء از دیگر برنامه های این همایش است.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هدف از برگزاری این همایش را در وهله اول ارج نهادن به مقام شامخ شهداء و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و نخبگان و مشاهیر شهرستان و بخش خرقان عنوان نموده و افزود: حفظ و صیانت از فرهنگ و آداب و رسوم بومی و محلی مسئولیت خطیری است که بر عهده ادارات و ارگانهای فرهنگی بویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. وی ادامه داد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه سعی نموده در این راستا اقداماتی را انجام دهد که برگزاری این همایش که برای سال دوم برگزار خواهد شد، برگزاری همایش منطقه ای شعر و موسیقی محلی، تاسیس انجمن قلم و برگزاری جلسات تخصصی این انجمن، برپایی نمایشگاه آثار مکتوب نویسندگان و شعرای شهرستان در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و ... از آنجمله می باشد.

  جوانمرد ضمن تقدیر و تشکر از همکاری اعضاء انجمن قلم شهرستان، بخشداری خرقان، کانون فرهنگی هنری، دهیاری واعضای شورای اسلامی روستای علیشار ابراز امیدواری کرد با برگزاری چنین همایشهای بتوان قدمهای موثری درعمل به منویات مقام معظم رهبری(حفظ الله)، و پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برداشت.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • چهل وسومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه چهل وسومین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان روز چهارشنبه مورخ94/6/18 در محل دانشگاه آزاد اسلامی  واحد زرندیه برگزار شد.

  در این جلسه که با دستور جلسه ارائه راهکارهای عملی پیرامون ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و نماز ونیایش در مدارس ودانشگاههای تشکیل شده بود حجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن اشاره به جدی گرفتن مباحث حجاب وعفاف و اقامه نماز در مدارس و دانشگاهها، بر لزوم اجرایی شدن مصوبات شورای فرهنگ عمومی توسط نهادهای ذیربط تاکید نمودند. ایشان فضاسازی سطح شهرها را با نصب بنر و پلاکارد، برپایی نماز جماعت در مدارس، دانشگاهها و ادارات، وتوجه ویژه مدیران و مسئولین به این دومقوله را از راهکارهای عملی ترویج آنها دانست.

  محمد کردی فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه هم در این جلسه فرهنگ سازی از درون خانواده ها را با آگاه سازی خانواده نسبت به اهمیت این دو مقوله مهمترین و موثرترین راهکار عنوان نموده وافزود با تصویب آئین نامه اجرایی قانون امر به معروف و نهی از منکر کشور قدم بسیار بزرگی در راستای مقابله با آسیبهای اجتماعی از جمله مسئله حجاب و عفاف برداشته شده است.

  وی تغییر نگرش جامعه به مسئله حجاب وعفاف، مشارکت بین بخشی و نظارت ارشادی را ازجمله راهکارهای موثر در این مقوله برشمرد.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز در ابتدای این جلسه ضمن تشریح دستور جلسه  بر اهمیت موضوع صحه گذاشته و افزود: تقویت باورهای دینی، الگوسازی برای نوجوانان وجوانان ، تعیین استاندارد برای نوع پوشش، برگزاری جلسات هم اندیشی وآزاد اندیشی در مدارس و دانشگاهها، تشکیل گروه مشاورین جوان برای مسئولین، تشویق افراد باحجاب و مقید در مناسبتهی مختلف، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و غیره از جمله مواردی است که می تواند در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و نماز موثر واقع شود.

  برگزاری جلسات مشورتی با اولیاء دانش آموزان وتشریح مسائل فرهنگی

  تشکیل کارگروه تخصصی حجاب وعفاف در آموزش و پرورش

  برگزاری نماز جماعت در مدارس و دانشگاهها

  استفاده از ظرفیت هنرمندان واصحاب فرهنگ و هنر

  و برگزاری مسابقات فرهنگی هنری در مدارس و دانشگاهها از جمله مصوبات این جلسه بود.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان صبح روز دوشنبه مورخ 94/6/16 در محل فرمانداری شهرستان زرندیه برگزار شد.

  محمد کردی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در این جلسه بر لزوم افزایش اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان که مبنای ارتقای درجه کتابخانه ها می باشد تاکید کرد. وی با اشاره به افتتاح کتابخانه موقت امام حسن مجتبی(ع) شهر مامونیه برلزوم ساخت و تجهیز ساختمان اصلی متابخانه مذکور نیز تاکید نمود.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیز تعداد کتابخانه ها و کتابخوانان یک منطقه را از شاخص های فرهنگی آن عنوان نموده و بر لزوم ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی تاکید داشت. وی توجه به افزایش تعداد کتابخوانان را بر افزایش کتابخانه ها اولویت داده و برپایی نمایشگاههای کتاب، ایجاد پیک کتاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی واهداء کتاب را از جمله راهکارهای ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی عنوان نمود.

  جوانمرد برگزاری چندین نمایشگاه کتاب در سطح شهرستان، مراجعه فروشندگان کتاب به درب منازل شهروندان، برگزاری مسابقات کتابخوانی در مناسبتهای مختلف و اهداء کتاب به مجموعه ها و افراد مختلف را از جمله فعالیتهای این اداره در این راستا عنوان نمود.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • نخستین همایش فرهنگی ادبی خرقان برگزار می گردد.

  همزمان با برگزاری هفته فرهنگی شهرستان زرندیه نخستین همایش فرهنگی ادبی بخش خرقان شهرستان زرندیه  روز یکشنبه مورخ93/7/13 در محل مسجد حضرت ولی عصر (عج) شهر رازقان، مرکز بخش خرقان برگزار می گردد.

  به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این همایش که به همت این اداره و همکاری بخشداری، شورای اسلامی شهر وشهرداری رازقان و انجمن قلم شهرستان زرندیه برگزار خواهد شد. اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه بویژه شعرا و ادبای بخش خرقان و تمامی علاقمندان به فرهنگ و ادب منطقه حضور خواهند داشت.

  جوانمرد برگزاری هفته فرهنگی شهرستان را فرصتی مغتنم برای شناساندن استعدادهای بالقوه و بالفعل فرهنگی هنری شهرستان به سایر نقاط استان وکشور دانسته وبرگزاری همایشهای مختلف فرهنگی هنری ازجمله نخستین همایش فرهنگی ادبی خرقان ، چهارمین همایش شعر و موسیقی محلی، همایش بسوی زندگی شادتر، پخش فیلم، برپایی نمایشگاه و... را از برنامه های شاخص این اداره در این هفته عنوان نمود.

   

   روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • برگزاری عصر شعر و خاطره دفاع مقدس درشهر زاویه

   

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و همکاری کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه، اداره آموزش و پرورش وکانون فرهنگی هنری شهدای زاویه عصر شعر وخاطره دفاع مقدس عصر روز شنبه مورخ93/7/5 در محل دارالقرآن امام علی (ع) شهر زاویه برگزار گردید.

  در این مراسم که با حضور مهندس کردی فرماندار شهرستان، حجه الاسلام باقری امام جمعه شهر زاویه ، سرگرد مهجوری فرماندهی سپاه ناحیه زرندیه ،تعدادی از مسئولین محلی ، شعرا ، ادبا و جمع کثیری از عموم مردم ولایت مدار وعلاقمند به شعر وادبیات برگزار گردید علاوه بر شعر خوانی 10 نفر از شعرای بسیجی شهرستانهای زرندیه و ساوه مهندس کردی فرماندار و حجه الاسلام باقری  امام جمعه زاویه نیز به سخنرانی پرداخته وخاطراتی را از دوران هشت سال دفاع مقدس بازگو نمودند.

  جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در حاشیه این مراسم شعر و ادبیات را از ماندگارترین هنرها عنوان نموده و افزود شعرا و ادبا همواره در صحنه های مهم و سرنوشت ساز کشور حاضر بوده و ایفای نقش نموده اند. وی شعر و ادبیات را از جمله هنرهای موثر در بیداری انسانها دانسته وادامه داد تعداد زیادی از رهبران سیاسی جهان هریک به نحوی دستی در شعر و ادبیات و یا یکی از هنرهای هفت گانه داشته اند.

   

  شاعرانی که در این مراسم به قرائت آثار خویش پرداختند عبارت بودند از:

  -         حاج ولی اله صفری

  -         مهیار فلاح

  -         عبدالعظیم میرهاشمی

  -         زهرا محمودی

  -         سمیرا یکه تاز

  -         منصور قاسمی

  -         حسین مهدی

  -         ابراهیم ضیائی

  -         سیده فاطمه طباطبائی

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • شاعره ی زرندیه ای منتخب همایش شعر دفاع مقدس استان مرکزی

  همایش شعر دفاع مقدس استان مرکزی روز سه شنبه مورخ 93/7/1 با حضور فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در محل سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای آئینه اراک به کار خود پایان داد.

  شعر "دیگر برادر رازش را نگفت" از سرکار خانم سمیرا یکه تاز شاعره ی زرندیه ای جزء  15 اثر منتخب و برگزیده ی این همایش بود که با اهداء لوح تقدیر و جوائز نقدی از وی تجلیل بعمل آمد. برای این خانم و دیگر شعرای شهرستان آرزوی موفقیت روزافزون داریم.

  شایان ذکر است  حدود 20 نفر از شعرای شهرستان با همکاری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در همایش مذکور شرکت نمودند.

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • اعلام نتایج مسابقه عکاسی ترنم وصال

  نتایج مسابقه عکاسی ترنم وصال که همزمان با مراسم تشییع وتدفین شهدای گمنام در شهرهای پرندک و مامونیه برگزار گردید اعلام شد.

  به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه پس از توزیع فراخوان تعداد 1042  اثر توسط این اداره وصول گردید که پس از بررسی های اولیه آثار در اختیار هیات محترم داوران مرکب از آقایان سیدصادق رستگار ، حمیدرضا درخشنده و علی اصغر غمخوار گذاشته شد که پس از چندین مرحله گزینش 3 اثر به عنوان آثار منتخب این مسابقه برگزیده گردیدند.

  جوانمرد افزود: جوائز نفرات برتر که شامل لوح تقدیر و مبلغ1/000/000 ریال برای هر نفر می باشد روز شنبه مورخ 93/7/5 همزمان با برگزاری برنامه عصر شعر وخاطره دفاع مقدس که در محل دارالقرآن کریم امام علی (ع) شهر زاویه برگزار خواهد شد اهداء می گردد.

  شایان ذکر است در آینده ی نزدیک نمایشگاهی از آثار برتر این مسابقه برپا خواهد شد.

  شرح آثار برتر به شرح ذیل می باشد.

  نفر اول:    آقای بهرام همایون

  نفر دوم:   آقای اصغر احمدی

  نفر سوم: آقای محمدرضا ممنون

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • برگزاری آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم

  آزمون جامع حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور روز جمعه مورخ93/7/4 در شهرستان زرندیه نیز برگزار شد.

  این آزمون راس ساعت 8/30 صبح روز جمعه در محل حسینیه حضرت خدیجه(س) شهر مامونیه با حضور تمامی شرکت کنندگان،با نظارت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی  و توسط موسسه قرآن وعترت ثقل اکبر زرندیه برگزار گردید.

   

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

   

 • برگزاری جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی و نهضت مطالعه مفید

  جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان زرندیه روز چهارشنبه مورخ 93/7/2 در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

  محمد كردی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرنديه در این جلسه با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی، بر لزوم رشد و گسترش کتاب و کتابخوانی در شهرستان زرنديه تاکید کرد.

  در این جلسه محمد كردي همه ادارات را به همکاری و تلاش برای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی دعوت نمود و اذعان داشت که سطح فرهنگ مطالعه افراد یک جامعه باعث رونق و پیشرفت آن جامعه است و هرچه سرانه فرهنگ کتابخوانی بالاتر رود رشد و اعتلای آن جامعه نیزبیشتر خواهد شد .

  فرماندار شهرستان زرنديه افزود: خوشبختانه با قرار گرفتن جامعه در عصر ديجيتال و فناوري، همچنان کتاب جایگاه شاخص خود را حفظ کرده است و همچنان مردم کتاب را به عنوان یاری مهربان دوست می‌دارند.

  فرماندار شهرستان زرنديه تصریح کرد: ایجاد بستر لازم برای حضور پرشور نوجوانان و جوانان در کتابخانه‌ها نیازمند تلاش و همت مضاعف مسئولان امر است که امیدواریم شاهد ارتقای جایگاه کتاب و کتابخوانی در سطح منطقه باشیم.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ودبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیز در این جلسه برگزاری نمایشگاه های کتاب ، مسابقات کتابخوانی ، برپایی ایستگاه کتاب، کتابخانه سیار، کتابخانه های روستایی و فعال نمودن کتابخانه های مساجد را  از راههای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان نمود.

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • برپایی نمایشگاه فرهنگی دفاع مقدس در پارک شهدای گمنام مامونیه

  به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه فرهنگی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ، نیروی مقاومت بسیج ناحیه زرندیه وکانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه در محل پارک شهدای گمنام مامونیه برپا گردید.

  در این نمایشگاه تصاویر حضور مقام معظم رهبری در جبهه های حق علیه باطل، کتاب و... در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

  شایان ذکر است این نمایشگاه صبح امروز 93/6/31 با حضور فرماندار، امام جمعه و مسئولین شهرستان افتتاح گردید.

  جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی گوشه ای از رشادتها و ایثارگری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به نسلهای سوم وچهارم انقلاب عنوان کرد و بر لزوم انتقال ارزشها و آرمانهای شهداء وایثارگران به نسل جوان تاکید نمود.

   

  جوانمرد افزود امنیت و موفقیتهای چشمگیر حال حاضر جوانان این مرز وبوم مرهون ایثار و از خود گذشتگی عزیزانی است که مال وجان خود را در حفظ و اعتلای این کشور هزینه نمودند.

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • هفته فرهنگی شهرستان زرندیه برگزار می گردد.

   

  به گفته رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه هفته فرهنگی این شهرستان برای اولین بار در استان مرکزی از تاریخ12 لغایت 18 مهرماه سال جاری برگزار می گردد.


  'احمد جوانمرد' روز دو شنبه گفت: سند فرهنگی اجتماعی استان مرکزی شهریورماه امسال و برای مدت یک سال تنظیم شده که زرندیه در نخستین هفته از 12 تا 18 مهرماه بصورت پایلوت میزبان اجرای آن است.

  وی با بیان این که این هفته به نام هفته فرهنگی شهرستان زرندیه نامگذاری شده است، اظهار کرد: زرندیه یکی از شهرستان های برتر استان مرکزی در حوزه فرهنگی است.

  وی ادامه داد: در این سند تکمیل پروژه های فرهنگی شهرستان در اولویت قرار گرفته و مباحثی در رابطه با فرهنگ در خانواده، فرهنگ مصرف، فرهنگ نکوداشت از مفاخر، فرهنگ اعتماد به همنوع و ... مطرح خواهد شد.

  جوانمرد برپایی نمایشگاه کتاب، صنایع دستی، عکس، کاریکاتور، تئاتر خیابانی، عصر شعر، موسیقی، معرفی میراث فرهنگی و امامزادگان شاخص، بازی های بومی محلی، معرفی جاذبه های گردشگری و توریستی، برگزاری یادواره شهدا، کارگاه آموزشی و جشن ولایت را بخشی از برنامه های پیش بینی شده در این هفته عنوان کرد.

  به گفته وی، برنامه های هفته فرهنگی شهرستان زرندیه بصورت مستقیم از شبکه آفتاب اطلاع رسانی خواهد شد.

  هفته فرهنگی شهرستان زرندیه از 12 مهرماه به مدت یک هفته برگزار می شود.

 • برگزاری جلسه کمیته فرهنگی و تبلیغات هفته دفاع مقدس

  جلسه کمیته فرهنگی و تبلیغات ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس شهرستان زرندیه روز سه شنبه مورخ93/6/18 در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار شد.

  احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول کمیته فرهنگی و تبلیغات ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس شهرستان زرندیه در این جلسه گفت گنج دفاع مقدس ملت غیور ایران ذخیره ای تمام نشدنی است که تا سالهای سال قابل استخراج است. وی با اشاره به این جمله از رهبر کبیر انقلاب اسلامی که این جنگ برای ما نعمتی بزرگ بوده و هست، حضور شهدای گمنام در روزهای گذشته را از این نعمات برشمرد که اثرات معنوی و فرهنگی بسیاری را در شهرستان به دنبال داشته است.

  جوانمرد حفظ و صیانت و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسلهای سوم و چهارم انقلاب را از مهمترین فعالیتهای فرهنگی دانست که میتواند نقش به سزایی را در تعمیق بخشیدن به فرهنگ ناب اسلامی و عاشورایی ایفا نماید.

  برگزاری یادواره های شهدای شهرهای زاویه، پرندک و رازقان، برگزاری مسابقات فرهنگی از قبیل مسابقات کتابخوانی ، خاطره نویسی و روزنامه دیواری، برپایی نمایشگاه فرهنگی هنری در شهرهای مامونیه و پرندک، گلباران مزارشهدای شهرستان، فضاسازی سطح شهرستان وادارات، برگزاری عصر شعر وخاطره در شهر زاویه، تهیه و توزیع پوستر، بازدید از خانواده های معظم شهداء و ایثارگران و... از جمله مصوبات این جلسه بود.

   

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • اولین عصر شعر کرامت در زرندیه برگزار شد.

   

   

  بمناسبت سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و میلاد شمس الشموس حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ودهه کرامت به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه اولین عصر شعر کرامت روز چهارشنبه مورخ93/6/12 در محل سالن شورای شهر مامونیه برگزار گردید.

  در این محفل ادبی که با حضور شعرا،ادبا،فرهیختگان و تعدادی از مسئولین شهرستان برگزار گردید. علاوه بر شعر خوانی دوازده نفر از شعرای شهرستانهای زرندیه و ساوه، اجرای موسیقی  و مولودی خوانی نیز از دیگر برنامه های این مراسم بود.

  رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این برنامه توسعه و ترویج شعر و ادبیات آئینی را از اهداف این اداره عنوان نموده و ابراز امیدواری نمود با برگزاری چنین محافلی بتوان در این راستا حرکت نمود. وی مردم شهرستان زرندیه را مردمی ولایت مدار و دوستدار اهل بیت (ع) معرفی کرده و پرداختن به شعر وادبیات آئینی را از علائق آنان بیان کرد.

  احمد جوانمرد مدیر ارشاد زرندیه در اين عصر شعر گفت: به یمن وجود مقدس هشتمین خورشید ولایت در ایران اسلامی، توانسته‌ایم با مدد گرفتن از ایشان کارهای فرهنگی بسیاری انجام داده و خروجی لازم را داشته‌ایم؛ لذا بر آن شدیم تا همایش شعری را تدارک ببینيم که هم شاعران ارادت خود به اهل بیت(ع) نشان دهند و هم اینکه شهروندان متوجه پتانسیل شاعران بومی شهرستان بشوند.

   

   

  وي ضمن اشاره به گسترش فرهنگ شعر و ادبیات آئینی گفت: انتظار می‌رود با برگزاری اینگونه مراسم بتوانیم در راستای ترویج فرهنگ و سیره ائمه معصوم(ع) پیش برویم و بتوانیم مردم را به حضور در اینگونه مراسم تشويق کنیم.

  اسامی شاعرانی که در این مراسم به ارائه آثار خویش پرداختند.

  -         حاج ولی اله صفری              زرندیه

  -         عبدالعظیم میرهاشمی         زرندیه

  -         محمد تقی محبوبی              ساوه

  -         هادی بیابانی                      زرندیه

  -         محمدتقی نظری                  ساوه

  -         آزاده آرامی                         ساوه

  -         مهدی منصوری                    ساوه

  -         وجیه اله خواستگار               زرندیه

  -         مهدی اسماعیلی                زرندیه

  -         قاسم بی ریا                       ساوه

  -         سمیرا یکه تاز                      زرندیه

  -         علی رحمتی                       ساوه

   

   

  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • نمایشگاه فرهنگی دفاع مقدس در شهر پرندک برپا شد.

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ،کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه وپایگاه بسیج شهدای پرندک نمایشگاه فرهنگی دفاع مقدس که شامل...

 • سومین همایش شعروموسیقی نواحی در زرندیه برگزار می گردد.

  همزمان با اول ذیحجه سالروز ازدواج امام علی(ع)وحضرت فاطمه(س) وروز ازدواج سومین همایش شعر وموسیقی نواحی درشهر....

 • تئاتر خیابانی روایتی دیگر درزرندیه اجرا می گردد.

  به مناسبت سی وسومین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی وهفته دفاع مقدس تئاتر خیابانی با عنوان روایتی دیگر به کارگردانی....

 • نمایشگاه کتاب وپوسترامیردلهادرمامونیه وپرندک برپا شد.

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وکانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه نمایشگاه کتاب وپوستر باعنوان...

 • عصر شعر و خاطره دفاع مقدس برگزار شد.

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وکانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه مراسم عصرشعروخاطره دفاع مقدس به مناسبت سی وسومین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی روز...

 • گزارش تصویری از تشکیل مجمع عمومی انجمن تعزیه شهرستان زرندیه

  مجمع عمومی انجمن تعزیه شهرستان زرندیه روز دوشنبه مورخ92/6/18 درمحل حسینیه شهداء شهر پرندک برگزار شد.دراین جلسه که باحضورسرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و...

 • جلسه کمیته فرهنگی دفاع مقدس شهرستان زرندیه تشکیل شد.

   

  جلسه ی کمیته ی فرهنگی ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس شهرستان زرندیه روز سه شنبه مورخ92/6/19درمحل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

 • نمایشگاه طراحی روی فلز در زرندیه برپاشد.

  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نمایشگاه طراحی روی فلز(آثار سرکار خانم...

 • جلسه34 شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

   جلسه ی سی وچهارم شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه ساعت 10 صبح روز پنج شنبه مورخ92/6/14 در محل...